Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60601) Alex91 válasza Krystal_s (#60600) üzenetére


Alex91
félisten

LAN kabelt csereltel mar…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60602) Krystal_s válasza Alex91 (#60601) üzenetére


Krystal_s
addikt

Arra a kis rövid kábelre gondolsz, ami adtak hozzá, amivel összekötöm a szolgáltatós modemmel?
Azt nem cseréltem még, de ha gondja lenne, akkor a routerre kötött másik kábellel, amivel a laptopot összekötöttem sem lett volna jó :F

[ Szerkesztve ]

(#60603) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Van egy régóta fennálló bosszantó problémám amiben szeretnék segítséget kérni.

Az otthoni hálózat egy upc/voda vezetékes internetből, ubee modemből és egy tp-link archer ax20-as modemből áll, melyen kapják a netet az eszközök vezetéken és vezeték nélkül.

Korábban a router helyett egy tp-link 941nd router volt, az alábbi probléma ott is, és az új routerrel is fennáll(t):

Ha áramszünet van, akkor hiába áll fel újra a rendszer, a router nem ad netet sem vezetékesen sem vezeték nélkül, pár órás várakozás után sem. Ha ez után csak a routert áramtalanítom, vagy szoftveresen újraindítom, akkor már van net, addig viszont nincs.

Ez mindenképpen kényelmetlen, de ha épp nem vagyunk otthon, de pl. a klímát el szeretnénk érni távolról, akkor kifejezetten problémás, hogy fizikailag ott kell lenni az újraindításhoz.

Kapásból arra gondolok, hogy a router hamarabb tér magához, mint a modem, és így konstatálja hogy nincs net, nem kapott ip-t stb, majd ebben a tudatában akkor is megmarad, amikor a modem már beköszönne, csak a router erről nem hajlandó tudomást venni.

Lehet ez a probléma, lehet más, gondolom más is találkozott már ezzel a jelenséggel. Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet ezt a hibát kiküszöbölni? Jön a nyári, zivataros, áramtalanítós szezon, nem szeretnék kétszer felmászni kétszer felmászni minden alkalommal (meg úgy egyáltalán setupból újraindítani sem).

2:

Az ax20-ból sikeresen kizártam magam, mert lejelszavaztam, de sajnos nem emlékszem a jelszóra. Van valamilyen mód arra hogy bejussak gyári visszaállítás nélkül, vagy nem úszom meg? Ha nincs mód rá, akkor meg tudjátok mondani, hogy milyen kötelező elemei vannak ennél a routernél a jelszónak? Könnyebb lenne próbálkozni, ha tudnám, hogy pl. kötelező a kisnagybetű vagy a spec karakter...

Előre is köszi a segítséget!

(#60604) mezis válasza DeFranco (#60603) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Próbáld ki fordítva: UBEE a router, az AX20 meg csak switch.

mezis

(#60605) DeFranco válasza mezis (#60604) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jelenleg használom az AX20-on az 5Ghz-et valamint a közeljövőben szeretném használni az extra funkciókat is (monitoring, tartalmomszűrés, stb.) ahogy a gyerek is hozzáfér majd a nethez.

Jól gondolom, hogy ezeket elveszíteném ezzel?

(#60606) rgrg1


rgrg1
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy belső hálózat és egy másik alhálózat melyen csak egy szerver található. Korábban beállításra kerültek az IP címek viszont a vodafone routert cserélt és - feltételezem emiatt - a szerveren nincs internet elérés, viszont a másik hálózaton található gépek hozzáférnek.

Ezzel a beállításokkal vannak, vajon mi van rosszul beállítva vagy módosítani kellene?

Belső hálózat, ezen található eszközökön van internet és hálózat.
pl egyik gép
IP: 192.168.0.248
subnet: 255.255.255.0
gateway: 192.168.0.1
DNS server: 192.168.0.1

Alhálózat, ahol a szerver van:
IP: 192.168.1.10
subnet: 255.255.255.0
gateway: 192.168.1.1
DNS server: 192.168.1.1

Előre is köszönöm a segítségetek.

(#60607) user12 válasza rgrg1 (#60606) üzenetére


user12
őstag

Szia
Módosítani kell a szerver IP-jét. Végy egy számítógépet, állíts be rajta manuálisan egy ip címet, pl 192.168.1.20 és kösd össze cross kábellel a szerverrel vagy egy switch-en keresztül.
Vagy visszaírod a szerver ip-jét a 0-s tartományra vagy módosítod az alhálózati maszkot 255.255.254.0-ra - de az utóbbi esetben a hgw-n is át kell írni a dhcp szerver beállításait - már ha erre van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60608) Alex91 válasza DeFranco (#60603) üzenetére


Alex91
félisten

Szunetmentes tap...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60609) DeFranco válasza Alex91 (#60608) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem szeretnék ágyúval verébre lőni, nincs szünetmentesem és ezért nem is szereznék be egyet.

Feltételezem, hogy ez a probléma nem egyedi (mindkét routerrel előfordult) ezért reméltem, hogy van rá viszonylag egyszerű megoldás.

(#60610) MasterMark válasza DeFranco (#60609) üzenetére


MasterMark
titán

Előszőr is meg kéne nézni mi történik egyáltalán ilyenkor. Pontosan miért nem éri el a netet. Utána lehet próbálkozni.

Tippre a router nem próbálja újracsatlakoztatni a pppoe kapcsolatot, ezt kéne csak bekapcsolni, always on vagy automata csatlakozásra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60611) DeFranco válasza MasterMark (#60610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, köszönöm, megnézem, hátha be tudok jutni a setupba (nem szoktam elfelejteni passokat, valszeg sietve megadtam _valamit_ aztán úgy maradt).

szerk: itt nem találok ilyen automatikus újracsatlakozás opciót: [link]

[ Szerkesztve ]

(#60612) Dzsekó válasza DeFranco (#60611) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha az UBEE-t modem módba kapcsolod az nem jó? Akkor a TP-link vezérli a netet. Bocs, de nekem nem jött le, hogy router+AP módon, vagy modem+router módon használod a két eszközt. Utóbbinál nem lenne olyan gond, hogy a modemre vár a router. Ha mégis ilyen az az Archer, akkor inkább tegyél oda egy Linksys-t, azzal nincs ilyen gond.

(#60613) huan


huan
őstag

Sziasztok
Egy alapismeretekkel rendelkező ismerősömnek kellene elmagyaráznom azt, hogy az otthoni wifi-jére csatlakozó asztali PC és notebookja meghajtóit hogyan láthatja egyik és másik gép is, azaz a meghajtóit hogyan oszthatja meg egymás között.
Tudtok egy nagyon egyszerű leírást erről linkelni, mert mail-ban kell elküldenem? (nem tudom távoli asztallal és személyesen sem sajnos.)
Köszi

(#60614) DeFranco válasza Dzsekó (#60612) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elvileg az ubee modem módban van, a tp-link pedig router módban, de ezt is ellenőrzöm.

A kapcsolat biztosan nem pppoe hanem dinamikus IP.

Eszközcserét nem szeretnék, továbbra is feltételezem, hogy nem üzemszerű hogy ezzel szívni kelljen, tudom, hogy budget a tp-link, de talán ennyire nem...

(#60615) Dzsekó válasza DeFranco (#60614) üzenetére


Dzsekó
addikt

Dinamikus IP az jó vagy DHCP. Ha TP-link WAN-jába kötöd az UBEE-t, akkor meg kéne kapja a 89-el kezdődő vodás IP-t. Nem tudom, hogy TP-link kiírja-e. Status vagy WAN alatt nézelődj. Ha ott pl. 192-vel kezdődő IP-t látsz, akkor nincs modem módban az UBEE. De az UBEE felületén is meg tudod nézni, hogy milyen módban van. Mindenesetre egy routernek kötelessége netet adnia, amint a WAN-jára kap netet. Mindegy mikor kapja meg. Lehet olyan helyzet is, hogy nincs net a szolgáltató jóvoltából, és amint megkön a net a modemre, a router is továbbadja azt. Semmilyen újraindítás nem kell neki. Ez lenne a normális.

Szerk: ha nem jön össze, akkor tehetsz az Archerre DD-WRT firmware-t. Többet tud, és lehet, hogy megszűnne ez az anomália is. Pénzbe sem kerül.

[ Szerkesztve ]

(#60616) DeFranco válasza Dzsekó (#60615) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, megpróbálok bejutni, ha más nem lesz kap egy resetet és végigböngészem a paramétereket.

(#60617) Marci112233 válasza DeFranco (#60616) üzenetére


Marci112233
őstag

Én nem tökölnék vele és vennék egy ilyen szünetmentest a modem és router részére. Nem túl drága, és cserébe áramszünet esetén ami ha pár perces simán át kell hidalnia, így a gond meg is lenne oldva, de te tudod.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60618) DeFranco válasza Marci112233 (#60617) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljesen mindegy, mert van hogy sk áramtalanítom, pl vihar esetén (tekintsük vallási kérdésnek, ne menjünk bele) plusz ennek nem így kellene működnie.

(#60619) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok. Mért van az hogy a tl sg3216 switchem ha áramtalanodik , akkor elhelejt minden beállítást?

(#60620) Krystal_s válasza Vasti74 (#60587) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam ez lett a napi ping. Ilyen gyakori időközönkénti mérésnél.
Eleinte nem tűnt rossznak, de ez így elég soknak látszik nem?
Első a Router IP....

(#60621) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#60600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Az internet irányában ha van néha egy-egy elveszett csomag, az teljesen természetes"
a néha 1-1, az milyen időközönként, mennyi csomagnál értendő?

Vagy inkább vigyük vissza az üzletbe, mert az a jó, ha nincs 1 db hiba sem?
Ennyi teljes mértékben elfogadható, nincsen itt gond.
Nyilván az a legjobb ha egy sincsen de reálisan 10-20 ezerből 3-4 még teljesen elfogadható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60622) Gubek-Einste válasza Rruuer (#60619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős mert lehet, hogy emiatt döglődik így?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60623) Marci112233 válasza DeFranco (#60618) üzenetére


Marci112233
őstag

Nyilván nem így kéne működni, de azért a szünetmentes sok esetben jön jól, amit viharok esetén ha akarod ugyanúgy lelőheted az eszközökkel együtt, de azon kívüli ármakimaradásokat bőven megfoghatja. Épp ezért vettem már jó pár éve én is szünetmentest mert akkoriban elég sűrűn, havonta rendszeresen voltak áramszünetek pillanatra, bár ez mára az elmúlt év óta eltűnt mert fejlesztették a villanyhálózatot az utcában. Anno 40 volt a Kstar Microsine 1000VA LCD, amibe kb kettő éve akkut cseréltem mert a gyáriak megadták magukat. Mostani ára a készüléknek ahogy nézem 60 körül mozog, de nekem kell a teljesítménye mert védi az aláírásomban lévő asztali gépet, a TV-t, a szolgáltatói modemeket, DS418-as NAS-t és a fő routeremet is. Épp azon vagyok hogy lassan le kéne venni róla egy kis terhet, és venni mellé még egy szünetmenetest biztos ami biztos. Igaz a Kstar most picit izmosabb mint a gyári állapotában mert a 2x7 Ah-ás akku helyett 2x9-es van benne.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60624) Rruuer válasza Gubek-Einste (#60622) üzenetére


Rruuer
senior tag

Azt nem tudom, de az biztos hogy nem mai darab

(#60625) Gubek-Einste válasza Rruuer (#60624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor lehet, hogy halálán van és ez az egyik tünete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60626) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#60621) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ezt a képet [link] is láttad, ahol 1333 csomagvesztès is volt?

(#60627) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#60626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az már bajos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60628) Vasti74 válasza Krystal_s (#60620) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Pingelsz négy célállomást, abból három gyakorlatilag ugyanaz, mert az interneten van, az elveszett csomagok száma is kb. ugyanannyi ;-)
Szóval igazából csak kettő valamit pingelsz.

Próbáld ki azt, amit írtam:
- a TP-Link LAN oldali IP címe
- a TP-Link WAN oldali IP címe
- a szolgáltatói eszköz LAN oldali IP címe (ha van neki)
- a szolgáltatói eszköz WAN oldali IP címe (ha van neki ;-)
- ééééés egy internetes cím :-)

Abból több ki fog derülni.

A bal felső ablakban nem tudom, mi az a 192.168, mert az nem egy IP cím: ebben a formában, ha a program úgy értelmezi, lehet pl. a broadcast address, de azt pingelni meg nem sok értelme van szerintem...

(#60629) Krystal_s válasza Vasti74 (#60628) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az első az a Router IP címe volt. WAN-ba kötve, aztán átraktam LAN portba és akkor is ugyanilyen volt.
A szolgáltatós eszközzel nincs ilyen gond, mert a másik (régebbi) Routerrel simán megy.
Szerintem nincs értelme már nézni semmit. Ezt most kábellel csinálta. Ez volt az utolsó csepp.
Még a két eszköz közötti kis kábelt is kicseréltem.

(#60630) mikk2000 válasza Vasti74 (#60628) üzenetére


mikk2000
őstag

A bal felső ablakban nem tudom, mi az a 192.168, mert az nem egy IP cím: ebben a formában, ha a program úgy értelmezi, lehet pl. a broadcast address, de azt pingelni meg nem sok értelme van szerintem...

Szerintem meg teljesen értelmezhetetlen, viszont a foltokból azt látom, hogy volt ott cím csak ki lett törölgetve... a biztonság mindenekelőtt ügye :)

(#60631) Krystal_s válasza mikk2000 (#60630) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mondjuk ennél érthetőbben szerintem nehéz lett volna leírni. Az pedig jól látszik, hogy kitöröltem a végét a képről, azért is írtam oda szöveggel...

(#60632) mikk2000 válasza Krystal_s (#60631) üzenetére


mikk2000
őstag

Én kikövetkeztettem a kép alapján, szóval ne nekem válaszolj... :) Mondjuk az itteni ph accod alapján senki sem fog beazonosítani (azt se tudni fiú vagy-e vagy lány), nem még hogy ezután leutazzon hozzád (hova?) és akkor még csak a router ip címét tudná (amit amúgy hamar meg lehet találni amúgy is), tehát ennek a nagy titokzatoságnak értelme nem volt.

Úgy látom amúgy el fogsz ezzel kínlódni egy darabig. Sokösszetevős dolognál lehet is. Ha nem tudsz megfizetni egy jó hálózatos szakembert, akkor gyakorlatilag találtál magadnak egy új hobbit.

Nade tippek, kérdések.

Azt írtad több kliens is van a házban, ha valaki azokból nekiáll torrentezni mondjuk, akkor igencsak odabasz az egész internet elérésnek szerintem. Persze tagadni fogja nyilván az elkövető :)) De ha akkor szarakodik a hálózat mikor valaki otthon van, hát....

Valami nagyon okos rendszer van még a hálózatra kötve esetleg? Teszem azt a tonnányi kamera felvételt mondjuk feltolja neked valahová automatikusan, de ezt persze te nem említed mert ha a router ip-t is titkolni kell akkor ez főleg szupertitkos ügye. :)

Továbbá azt értem, hogy a nemrégi előző felállás nem ilyen volt, és azzal is volt gond, de mi volt előtte éveken át? Mert arra valahogy nem panaszkodtál, legalábbis a hozzászólásaid között nem látom. Más szolgáltató volt? Nem akarsz hozzá visszamenni? :F

(#60633) Vasti74 válasza Krystal_s (#60631) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hú... Kár volt vele dolgozni, mert én pl. megmondom az enyémet, aztán indulhat a támadás: 192.168.44.1 , de ha valaki hekkerkedni akar, akkor segítek: kb. egymilliárd 192.168.1.1-et, és kb. ugyanannyi 192.168.0.1-et is fog találni erre-arra ;-)

Lehet, hogy azért, mert már késő van, de nekem nem nagyon áll össze a hálózatod a fejemben: LAN-ba dugom, WAN-ba dugom, akkor néha egy, néha meg két NAT-od van?

Ha minden kábelen lóg már (...ha jól értem) , akkor eléggé valószínű, hogy a szolgáltató eszközével, vagy magával az internet kapcsolatoddal van gond, ami lehet:
A kábelezés (mármint a földben, oszlopon, akárhol) a szolgáltató "központjáig" (Ha jól emlékszem Vodafone, de ha jól tudom az meg lehet mobil, dls, optika, és talán kábeltévé is - nem tudom, 10 éve Ausztriában élek, még sohasem láttam olyat ;-)
Vagy csak simán túlterhelt a rendszer a környékeden...

És ugye nem az van, amit mikk2000 is felvetett, hogy valaki alattomban kitömi szépen a sávszélességedet pl. mindkét irányban, és persze, hogy akkor már timeout lesz sok csomagnak - az olyan, mintha elveszett volna! ;-)

Valamelyik router-szerű eszközödön gondolom van valami sávszélesség monitorozási lehetőség: tekints rá, hogy mit mutat, nehogy ilyennel szívasd magad!

(#60634) Krystal_s válasza Vasti74 (#60633) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sok témában szoktam írni és képeket feltölteni, berögződés, hogy ami olyan, azt kitörlöm. Itt most nem volt jelentősége...
Nem, nincs semmi gond az internettel a szolgáltatós eszköznek sincs erre vonatkozó hibája. Hónapokig ment egy másik saját Routerrel ugyanígy rákötve. A szolgáltatós Wifije nem volt stabil az utóbbi időben többször ledobálta az eszközöket, de ilyen ping hibákat soha nem csinált. Ott csak a Wifi kapcsolat szakadt meg pár ms-re, ezért az is cserélve lett. A saját Router jól működött, de kevés a tudása, jelerősség, ezért lett véve 2 hete ez a modernebb AC-s router.
Szerintem mindegy most, hogy Routerként WAN portban, vagy AP-ként LAN, vagy WAN portban van összekötve a szolgáltatós modemmel. Igen, ennél az eszköznél a gyári leírás szerint AP mode-nál is WAN-ba írja és okosan átkapcsolja menüben, ami kell. De én a teszt miatt próbáltam LAN-ban is.
Dehogy lóg kábelen, csak a teszt miatt úgy is kipróbáltam, hogy kizárjam a Wifi hibát.
Nem, nem Voda.... kábeles Pr. telecom.
Zöld övezet, most már van pár net, de ők Telekomosok, gyenge nettel. 1 van Pr-es szemben...

"valami sávszélesség monitorozási lehetőség"
Mire gondolsz? A max sebességre? Van pár speedtesztem... amit szoktam nézni.
Ahogy a környék Wifijeleit is a csatornák miatt...

(#60635) Vasti74 válasza Krystal_s (#60634) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az nem látszik, hogy hány 192.168.xxx.xxx kütyüd van, ezek hogy vannak összekötve, hogyan lógsz rajtuk a gépeddel, stb.
De a belinkelt négyes képen az látszik, hogy a 192.168 felé 0% csomag veszik el, az internet felé meg 1%.
Azt mondod, semmi gond az internettel...
...akkor miről is beszélünk tulajdonképpen?! ;-)

(#60636) Krystal_s válasza Vasti74 (#60635) üzenetére


Krystal_s
addikt

Egyszerre nem sok eszköz van csatlakoztatva ált. 2. Van több eszköz, de nem egyszerre mennek...
A szolgáltatós nettel nincs gond (amikor másik Routerre, vagy a szolg. modemre csatlakozunk), de ezen a Routeren keresztül van, gyakran nem töltődnek be oldalak... PS4-en is látom, hogy néha laggol.

(#60637) Krystal_s válasza Vasti74 (#60635) üzenetére


Krystal_s
addikt

Átmentem a szolgáltatós modemre, szerintem ebből is elég jól látszik, hogy itt nincsenek ping hibák egyáltalán. Tehát kizárható a szolgáltatós net és eszköz hiba és a hiba az új Routerben van.

Kíváncsi leszek mi lesz vele, mert vissza lesz küldve, de pár nap miatt nem fér bele a 14 napba, ezért elküldik javításra ahol tuti nem javítanak semmit és így visszaadják. Aztán megint vissza nekik és nézhetek másik Routert, mert nekem még szervizből eddig semmit sem csináltak meg úgy, hogy jó legyen. Inkább elrontottak még valamit és össze is karcolták. 😕

(#60638) Krystal_s válasza Krystal_s (#60637) üzenetére


Krystal_s
addikt

Már csak az a nagy kérdés, ha egyszer rossz, miért nem folyamatosan hibázik? Van, amikor órákig jó, aztán behülyül. Mi a fene befolyásolja? Erre nem jöttem rá. :F Most még 20 ezer csomagnál sem volt veszteség.

(#60639) Reggie0 válasza Krystal_s (#60638) üzenetére


Reggie0
félisten

Homerseklet, szabad memoria, proci terheles, esetleg kabel vagy csatlakozo hiba.

[ Szerkesztve ]

(#60640) Vasti74 válasza Krystal_s (#60637) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Azért nehéz segíteni így, mert már 2x leírtam, hogy mit csinálj, de nem csinálod ;-)

Annak ellenére sem, hogy kb. ugyanannyi energia lenne azt csinálni, amit írtam, és a hálózatod minden "pontját" pingelni az internetig ahelyett, hogy pingelsz valamit a helyi hálódon, amiről még mindig nem pontosan tudom, hogy valójában minek a mije, és mellé három (????) internetes címet, amiből meg egy is elég lenne, mert - az internet az internet ;-)

Ennek így nulla, zéró értelme van... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#60641) Krystal_s válasza Vasti74 (#60640) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem értem mire gondolsz.
Azt írtad Wan oldali IP, Lan oldali IP.
Ezeket megcsináltam. WAN portban router mode a gyári IP. AP mode-ba kapcs. kap másik IP-t, azt is pingeltem és Lan portba is átkötöttem.

(#60642) mikk2000 válasza Vasti74 (#60640) üzenetére


mikk2000
őstag

Írd le szerintem érthetőbben neki, mert attól hogy neked világos másnak nem az. :)

(#60643) mezis válasza Krystal_s (#60641) üzenetére


mezis
nagyúr

Az elmúlt HSZ-okat átfutva, nekem úgy tűnik, hogy egyszerre több mindent változtatsz, hátha megszűnik a hiba. Szüntess meg minden kapcsolatot (BT-s füleseket,...,), tápegységeik se maradjanak áram alatt és egyetlen egy klienst maradjon üzemben. Aztán ha 1 - 3 napig nem jelentkezne a hiba, bekapcsolsz még egy klienst.

mezis

(#60644) mikk2000 válasza mezis (#60643) üzenetére


mikk2000
őstag

Ezért is javasoltam korábban, hogy próbaképp vezetékkel is próbálja meg használni a routert, mert az mindenféle wifi zavartól mentes lesz. Ha vezetékkel is fellép a gond, akkor a wifi rész érdektelen már. Csak hát bármit lehet írni, ha nincs a kérdező részéról akarat és kitartás a megoldásra, de sajnálhatjuk közösen is, rendezhetünk síró- vagy imádkozóestet.

(#60645) Krystal_s válasza mikk2000 (#60644) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ész nélkül írsz miközben nem olvasod el amiket írtam! 🤨
Ezen megint mit nem értesz?
Írtam, hogy :
#60629
"Ezt most kábellel csinálta. Ez volt az utolsó csepp.
Még a két eszköz közötti kis kábelt is kicseréltem."

Az utolsó mondatodra inkább nem reagálok.. No comment 🤬

[ Szerkesztve ]

(#60646) mikk2000 válasza Krystal_s (#60645) üzenetére


mikk2000
őstag

Az idézett választ nem nekem írtad, mások udvarlásait nem olvasom el bocsi :)

Mondjuk olyan annyira nem vagyok abban biztos, hogy végtelen pingeket órákon át mint amit egyes megszállottak produkálnak, azt annyira szívesen veszik a szolgáltatók, és nem-e veszik mondjuk támadásnak (flood), akár a végszolgáltató, akár valamelyik köztes eszköz, és dobja a francba.

A kilométerek között amit írtál, valahol szerepelt, hogy a szomszédoknál más szolgáltató van. Na akkor köttesd be azt is, az szórja ki a saját wifi vackát az előző szolgáltatón levő routerhez képest másik csatornán hogy ne ütközzön, és próbálgasd melyik a jobb, és annál maradj, amelyik jobb. De szerintem ezt is írtam már, hogy próbáld az előző szolgáltatód. De ha csak malmozol meg sírdogálsz, haladni nem fogsz.

(#60647) Vasti74 válasza mikk2000 (#60646) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A ping az egy kicsit speciális valami: icmp csomagokkal dolgozik (tehát nem tcp és nem udp) , nagy veszélyt nem jelent a közbiztonságra, elenyésző forgalmat generál (bár be lehet állítani az alapértelmezettől eltérő, akár egészen nagy csomagméretet) , szóval hogy pingelgetés miatt kitiltsanak valamit valahonnan (valamilyen tűzfal, védelmi rendszer) , olyanról még nem hallottam.
(OK, a portscan célú felhasználás az már persze más ;-)

[ Szerkesztve ]

(#60648) Essejó válasza rgrg1 (#60606) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem a szerveren a gateway-t és s dns-t állítsd 0.1-re, mert az 1.1-el nem létező átjárót keres. Ha csak ez nem egy külön routeren van, de ez így nem jó. Azonos címtartomány kellene.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60649) alwinka


alwinka
csendes tag

Sziasztok!
A vodafone ma modemet cserélt, mivel gondom volt a nettel. Van egy zyxel nas-om, és most nem látom a tartalmát. A nas látszik a hálózaton, de nem mutat rajta semmilyen file-t. Ötlet esetleg, hogy mihez kezdhetnék?

[ Szerkesztve ]

(#60650) Alex91 válasza alwinka (#60649) üzenetére


Alex91
félisten

Lett mozgatva a NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.