Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53001) Gubek-Einste válasza Zοltta (#53000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Invitel topikban kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53002) SP4C3 válasza Zοltta (#53000) üzenetére


SP4C3
veterán

Beloggolsz és megmondod a modemnek, hogy ne IPTV-re tartsa fent a portokat, hanem netforgalomra. LAN1 és LAN4 jellemzően "internetes" portok, de az összes portra rá lehet engedni a DHCP-t és netforgalmat.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53003) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok, egy TP 741 ND-t szeretnék AP-ba állítani. Hogyan kell?
Köszönöm

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#53004) Borisz76 válasza pixta78 (#53003) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Leírások :

Lépésről lépésre a sorba kötött (LAN-WAN) router-ek átállítása AP / switch módba.

Otthoni hálózat beállításai.

Én az első variáció alapján állítottam be AP módba egy TP-Link WR1043ND v1-s routert.....évekkel ezelőtt. Azóta is megy.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53005) tobias40


tobias40
veterán

Talán inkább ide való kérdés:
"Norba69 segítségével elvileg működik a 2 gigabites telekomos netem de speedtest és torrent alatt is csak egy gigabites sebesség jön ki egy gépen.(ugye telekom 2 gigabitnél 2 szál van és ezeket kellene "összefogni")
Egy dual gigabites hálókártyával oldottam meg win10 alatt,portonként megvan az 1 gigabit de hogyan állítsam be a qbittorrentet hogy meglegyen a 2 gigabit?(ONT-ből 2 utp kábel megy a pc-be és így próbáltam,de próbáltam úgy is hogy hogy egy kábel az ONT-ből másik az Asus AC87U routeremből,de így is csak az 1 gigabit van meg)
Nem élet halál kérdése de ha már belekezdtem szeretném látni hogy valóban megvan és néha ki is használnám... :R
Köszi a helpet előre is..."

(#53006) MasterMark válasza tobias40 (#53005) üzenetére


MasterMark
titán

Win alatt NIC teaming, de ha az ONT nem támogat semmit, akkor kérdéses hogy mi fog történni.

Switch Tax

(#53007) tobias40 válasza MasterMark (#53006) üzenetére


tobias40
veterán

És ez hogyan derül ki, ennek a beállítását leírnád hogy mit kell tennem?
Vagy jobb lehet hogy ha egy kábel a routeremből a másik meg az ONT-ből megy a pc-be?

(#53008) pixta78 válasza Borisz76 (#53004) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszönöm :R .

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#53009) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Az miért lehet, hogy egy sima SOHO routeren beállítom az IP címet, kikapcsolom a DHCP-t, de mégis oszt, szóval nem kell fix IP-re állítanom a gépet, hogy elérjem? Természetesen mentek, újraindítom, ki-be kapcsolom, de ugyanúgy megkapom az IP-t a pool-ból. Több típusnál is ez van, márkától függetlenül.

Minden tanácsot szívesen fogadok. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53010) MasterMark válasza csabyka666 (#53009) üzenetére


MasterMark
titán

Mert előtte már kiosztotta. Amíg az le nem jár, addig az úgy marad.

ipconfig /renew

Switch Tax

(#53011) csabyka666 válasza MasterMark (#53010) üzenetére


csabyka666
addikt

Na erre nem gondoltam. Köszi, megpróbálom! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53012) attiati


attiati
veterán

láttatok már olyat, hogy egy vadi új cat kábel csatlakozót nem lehet kihúzni az alaplap LAN csatlakozójából?

beletörött a csatlakozó?
feszegetni nem akarom

Őszintén szólva egyszer rácsatlakoztattam (vadi újan) és azóta úgy van, szóval soha nem volt még kihúzva. A másik vége a fali csatlakozóból lazán kijön.

(#53013) MasterMark válasza attiati (#53012) üzenetére


MasterMark
titán

Van hogy olyan a kialakítása hogy kétoldalt beakad.

Switch Tax

(#53014) attiati válasza MasterMark (#53013) üzenetére


attiati
veterán

a kis pöcöknek, vagy a teljes csatlakozónak?

mit lehet vele csinálni? :F

(#53015) MaCS_70 válasza attiati (#53014) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én abba futok bele nem nagyon ritkán, hogy a rögzítőfül akad bele az aljzatba. Ilyenkor általában az segít, hogy nagyon lenyomom a fület és az egész dugót lefele nyomva ki tudom akasztani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53016) MasterMark válasza attiati (#53014) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a fül akadt be az egyszerű, csak nyomd le jobban.

Én a két másik oldalárol beszélek, ami az oldalán van. Ott néha olyan az alaplapi csatlakozó, hogy bekad a fém borítás amikor visszafele húzza az ember. Próbáld meg benyomni mielőtt megpróbálod kihúzni. Már persze ha beférsz valamivel mellé.

Switch Tax

(#53017) attiati válasza MasterMark (#53016) üzenetére


attiati
veterán

+Macs

Köszi, csavarhúzó megoldotta.

(#53018) MasterMark válasza attiati (#53017) üzenetére


MasterMark
titán

És mi volt a gond, hol akadt be? Most már tudjuk már meg! :))

Switch Tax

(#53019) attiati válasza MasterMark (#53018) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom pontosan, hogy melyik része okozza a gondot. Szerintem a fül, de annak is valamelyik műanyag pereme.
Utána routerben is nagyon akadt, szóval nem az alaplapi csatlakozóban levő fém pöcökre gondolnék, amit említettél.
Köszönöm a segítséget.

(#53021) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Ugyan munkahelyi környezetben merült fel a kérdésem, szerintem itt is tudtok válaszolni rá.

Adott egy hálózaton megosztott mappa. Mondjuk eléri 5db gép és vannak rajta mappák, fájlok. ( Az 5 gépnek van írási, törlési joga)
Ha number1 gép töröl egy mappát vagy fájlt, akkor az melyik gép lomtárjába kerül? A többi gép, a gazdagép vissza tudja állítani a törölt fájlt, mappát? :R

(#53022) zolee001 válasza I02S3F (#53021) üzenetére


zolee001
őstag

Nincs network drive kuka tudtommal
Ha céges környezet akkor be kell(ene) kapcsolni a file historyt illetve a previous versiont a kliens gépeken akár otthoni környezetben is

(#53023) I02S3F válasza zolee001 (#53022) üzenetére


I02S3F
őstag

A kérdésem kíváncsiságból fakadt! Köszönöm a felhomályosítást! :)

(#53024) zolee001 válasza I02S3F (#53023) üzenetére


zolee001
őstag

Nem annak szántam hanem azt hittem konkrét probléma

(#53025) tovades válasza MasterMark (#52981) üzenetére


tovades
csendes újonc

DHCP poolok:

10.1.2.120 - 10.1.2.255
10.1.3.1 - 10.1.3.250
10.1.4.1 - 10.1.4.250
10.1.5.1 - 10.1.5.250
10.1.6.1 - 10.1.6.250

A fix IP-s eszközök a 10.1.1.1-10.1.2.119 közti címekre vannak rakva (PC-k, nyomtatók, routerek). Van 1-2 PC és router ami még nem ezen tartományban van, ezeket csoportosítgatjuk át.

A zentyal szerveren a DHCP lease time 10 másodpercen van. Hogy ez jó vagy nem, azt nem tudom, így örököltem.

Elnézést a kései reakcióért, de el vagyunk "havazva".

(#53026) zolee001 válasza tovades (#53025) üzenetére


zolee001
őstag

"DHCP lease time 10 másodpercen van. Hogy ez jó vagy nem, azt nem tudom, így örököltem"

Ez most komoly? :-)
Akkor nem kell csodálkozni,hogy szakadozik
Az egész hálózat egy katyvasznak néz ki de hát valakinek igy tetszett

(#53027) MasterMark válasza tovades (#53025) üzenetére


MasterMark
titán

Az a lease time nagyon nem jó. Nem csoda ha folyamatosan dobálják az IP-t.

Legalább legyen 1 óra szerintem.

A poolok jónak néznek ki, bár maszkot nem írtál.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53028) krealon válasza tovades (#53025) üzenetére


krealon
veterán

"A zentyal szerveren a DHCP lease time 10 másodpercen van. Hogy ez jó vagy nem, azt nem tudom, így örököltem."

Az ilyen rovid berleti idonek csak a halozat konfiguraciojanak elvegzeseig van ertelme, utana celszerubb megemelni.

(#53029) inf3rno válasza I02S3F (#53021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem sincs kuka, viszont nem túl jó ez a felállás. Az egyik kórházban láttam ilyet, hogy beszívott Julika egy ransomware-t, amit emailben kapott, aztán minden megosztott mappa tartalmát letitkosította. Azt hiszem végül nem is sikerült mindent visszaállítaniuk.

Buliban hasznos! =]

(#53030) I02S3F válasza inf3rno (#53029) üzenetére


I02S3F
őstag

A tanács jó, de én csak operátor vagyok. A főnök az értelmi szerzője a felállásnak és nem hozzám jár tanácsért :).

Tudod hogy van ez. "Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség."

Plusz nem ez az egyetlen szakmai hiányossága és nem is a legenyhébb. :)

(#53031) tovades válasza MasterMark (#53027) üzenetére


tovades
csendes újonc

Köszönöm mindhármótoknak. Van default és max lease time. Menjen mindkettő 1 órára?

Zolee001: Tényleg katyvasz, évek óta toldozzák-foltozzák és ez lesz belőle. Próbálom rendbe rakni, de nehéz lesz. (Ma például felfedeztünk egy olyan routert a hálózaton ami eddig nem volt ott és elkezdte osztani a saját IP-jét. Valaki behozta és hálózatra dugta kérdés nélkül...)

MasterMark: Az alhálózati maszk azt hiszem /8, de ezt csak fejből írtam.

Abban segítsetek, hogy mi értelme van a poolokat így szétbontani? Egyben megadva (10.1.2.120-10.1.6.250) milyen különbség lenne?

(#53032) MasterMark válasza tovades (#53031) üzenetére


MasterMark
titán

Régebben lehet volt oka így szétosztani, aztán úgy maradt. Nincsenek elnevezve esetleg a pool-ok, hogy mi mi miatt van?

Szerintem átrakhatod 1 órára, az még mindig kevésnek mondható. Olyan 8-24 óra körül lehet jó wifire, de attól függ hány ember cserélődik ott adott idő alatt.
Pl.: Kávézóban sokan fordulnak meg kevés idő alatt, ott minél kevesebb jó (fél - 1 óra). De egy irodába ahova ugyanazok járnak be ott meg inkább 12-24 óra.

Switch Tax

(#53033) zolee001 válasza tovades (#53031) üzenetére


zolee001
őstag

"Ma például felfedeztünk egy olyan routert a hálózaton ami eddig nem volt ott és elkezdte osztani a saját IP-jét. Valaki behozta és hálózatra dugta kérdés nélkül"

A linux serverben nem tudom de windowsban elöször engedélyezni kell a dhcp servereket pontosabban authorizálni igy a "kalóz dhcp" serverek hatástalanok a hálózatra
Biztos vagyok benne ,hogy ezen Linux serveren is van hasonló

A hálózati részben én a VLAN felosztásra szavaznék ha megoldható de persze van több megközelités is izlés szerint

(#53034) jerry311 válasza zolee001 (#53033) üzenetére


jerry311
nagyúr

igy a "kalóz dhcp" serverek hatástalanok a hálózatra

Hahahah, jó vicc volt, bár ilyen egyszerű lenne.

(#53035) MasterMark válasza jerry311 (#53034) üzenetére


MasterMark
titán

Talán jó broadcast managementtel ki lehet védeni az ilyet.

Switch Tax

(#53036) zolee001 válasza jerry311 (#53034) üzenetére


zolee001
őstag

Windos domain dhcp re gondoltam mint ip cim kiosztás,nem a hálózati forgalomra

(#53037) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok, két routert szeretnék összekötni melyek 150méterre vannak egymástól. Ha jól tudom az utp madzagnál 100 méter lehet a maximum. Optikai kábellel hogy tudom összekötni a két routert? Van valami kütyü aminek az egyik felébe bedugom az optikai kábelt a másikba meg a lan kábelt? és akkor mindenki boldog? Vagy egyéb ötlet? :F

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#53038) user12 válasza Geripapa (#53037) üzenetére


user12
őstag

Jó minőségű kábel 150 métert is elvisz :D
A kérdéses eszköz létezik, média konverter a becsületes neve.
Van ilyen [link] amiben fix az optikai csati, vagy van SFP-s [link] . Az SFP-s változathoz még venni kell SFP modult függően attól, hogy milyen kábelt/csatlást hasnálsz.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#53039) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, adott egy kis munkahelyi hálózat cisco rv345 routerral. Az a szitu állt elő mióta újra raktam a windowsom, hogy az usb-s lan kártyám (laptop alaplapija meghalt) ha bekapcsolom a gépet, akkor lelő az internet cég szinten kb 5 percig majd visszajön és utána megy gond nélkül.

Az új mac címe engedélyezve van illetve korábban nem volt soha ilyen gond az usb-s kártyával. Nézegettem a router beállításait, de látszólag nincs semmi ilyesmi bár elég sok apróság van benne, a LOG se ír semmit. Mikor elmegy a net a router gond nélkül elérhető és beállítgatható azaz nem összeomlás van látszólag.

[ Szerkesztve ]

(#53040) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!
Kicseréltettem a nyílászárókat, azóta nincs LTE net... :O :O :O
A TP-LINK Archer 200-ra tudok más (külső, vagy erősített, vagy bááármilyen) antennát kötni a mobilnet VÉTELéhez? Ki kellene raknom az antennát épületen kívül.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#53041) Gabbana


Gabbana
aktív tag

[link] Ez jó lehet, vagy ezek az antennák sugároznak csak, nem a vevő?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#53042) humigabi válasza Gabbana (#53041) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ez oda-vissza (ad-vesz) működik, valószínű jó lesz. Bár az a 2,5 dBi nem túl acélos, de ha kiteszed jó lehet.

humigabi

(#53043) humigabi válasza Gabbana (#53041) üzenetére


humigabi
aktív tag

Kicsit többe kerül, de itthonról lehet rendelni és ha nem vált be, visszaküldheted 14 napon belül. Én valami ilyenben gondolkodnék. Ráadásul ez irányított, ha tudod hol a torony, ezt ráfordítva biztos jó jelet kapsz. Lte antenna

humigabi

(#53044) Gabbana válasza humigabi (#53043) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Rendelek egyet.
Melyik dugóba kössem be? Kihat ez a wifi szórásra?
Csak a torony irányába sugároz majd... :D

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#53045) humigabi válasza Gabbana (#53044) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ennek a wifire semmilyen hatása nincs. Teljesen eltérő frekvenciákról van szó. Mivel az antenna MIMO, tehát két csatlakozós, mindkét antennát le kell szedned a routerről és csatlakoztatni a külső antenna csatlakozóit. Ha az antennán meg van különböztetve a két kábel main és out felirattal, akkor a routerre ennek megfelelően kell csatlakoztatni.

humigabi

(#53046) humigabi válasza Gabbana (#53044) üzenetére


humigabi
aktív tag

Tartóra is gondolj, ha már rendelsz antennát, mert valamin stabilan meg kell fogatni

humigabi

(#53047) inf3rno válasza Geripapa (#53037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Beteszel egy repeatert közéjük fél útra, és akkor nem kell optikáznod. Az a gond, hogy nem nagyon találok, csak PoE-sat, ami aktív. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53048) Gabbana válasza humigabi (#53046) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Kösziiiiii :C
Régi parabola leugrott, a tartója még megvan, arra majd felszerelem, meg kitalálom valahogy, hogy hol a torony... max forgatom a legjobb speedtestig :)

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :R

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#53049) humigabi válasza Gabbana (#53048) üzenetére


humigabi
aktív tag

Itt meg tudod nézni: [link]

humigabi

(#53050) SP4C3 válasza Gabbana (#53048) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem ez vált be: [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.