Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60901) SwissAirplan válasza mezis (#60887) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ez a kép fogad

(#60902) SwissAirplan válasza Dzsekó (#60888) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ezt adja főoldalon

(#60903) SwissAirplan válasza mezis (#60887) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ezt a hibaüzenetet adja a progi.. sajnos ez egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#60904) Gubek-Einste válasza Csaby25 (#60897) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A távolság nem nagy a konnektorok között (max 10 m)
Miért nem UTP kábellel oldod meg ha nem nagy a távolság?

a lényeg hogy a tudjon minimum 300 Mbit-et.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mit tud az adott eszköz, sok minden függ az áramhálózat minőségétől.

Ezeket néztem ki:
Mercusys MP500 AV1000 Gigabit
Előnye, hogy gigabites csatlakozóval rendelkezik.

TP-Link 500Mbps TL-PA4010
Csak HomePlug AV-t támogat így kerülendő.

TENDA PH3 AV1000, Gigabit
Nála is a gigabites portok az elöny.

TP-Link AV600 500mb
Ennyiből nem beazonosítható, több AV600-as típus is létezik, van HomePlug AV és HomePlug AV2 támogatottságú is belőle.

Szerintetek melyiket válasszam?
A fenti háromból csak a Mercusys és a Tenda az ami ajánlható, azt vedd meg amelyik olcsóbb és lehetőség szerint online rendeld meg ha nem válna be akkor könnyen vissza tudjad küldeni

Csak olyat szabad venni ami HomePlug AV2 támogatottságú és lehetőség szerint van átmenő dugalja, hogy ne foglaljon el feleslegesen egy konnektort (hosszabbítóba csatlakoztatás erősen ellenjavallott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60905) Csaby25 válasza Gubek-Einste (#60904) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!

Nem akarok kábelt húzogatni :D
Áramhálózattal szerintem nem lesz gond 2018-as ház, akkor volt szerelve...
Hát itt egyiknek sincs átmenő konnektora, úgyhogy mást kell keresnem.
Szóval vehetem a legolcsóbbat ami tudja a HomePlug AV2-t?
Van ajánlott- vagy kerülendő modell?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#60906) Csaby25 válasza Gubek-Einste (#60904) üzenetére


Csaby25
senior tag

Közben ezt találtam legolcsóbban: Kit Adaptor Powerline D-Link DHP-P601AV AV2 1000 HD Gigabit

Román link, mert innen veszem.

Forintban 17667.31 Ft + szállítás.

Ez rendben van szerinted?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#60907) bon válasza Csaby25 (#60905) üzenetére


bon
őstag

Pedig jobb sokkal jobb az utp kábel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#60908) mikk2000 válasza bon (#60907) üzenetére


mikk2000
őstag

De arról volt szó hogy az kiesett nála, mert nem akar kábelezni, aminek rengeteg oka lehet...

(#60909) Gubek-Einste válasza Csaby25 (#60906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát lehet vele tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60910) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ha a szolgáltatói router után beiktatok még egyet (switch helyett), egyrészt mert kevés a 4 lan, illetve kell a jobb wifi lefedettség, akkor a plusz routeren a lan portba kell kötni? vagy használható a wan port is?
Csak mert neten sok olyan képet látok, hogy a lan portba kell kötni. Vagy AP módba kell állítani és akkor mehet a wan port is?

[ Szerkesztve ]

(#60911) Gubek-Einste válasza hegegabi80 (#60910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van az adott router-ben dedikált AP mód akkor annak a használatával a WAN port is LAN port lesz így használható erre a célra. Ha nincsen ilyen beállítási lehetőség akkor a WAN port nem lesz használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60912) mikk2000 válasza hegegabi80 (#60910) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha a routeren van AP mód lehetőség, és azt aktiválod, akkor valószínű a routeren a WAN aljzatba kell dugni a szolgáltató eszközéből kijövő kábelt, de az eszköz manuáljából ez kiderül (vagy írja rögtön a menünél, ahol aktiválod az AP módot).

Ha a routeren az AP módot manuálisan oldod meg (fix ip, ami a szolgáltató eszköz dhcp tartományán kívül esik, továbbá dhcp kikapcs) akkor mivel a router nem tudja mit csinálsz, a LAN portba kell dugjad a szolgáltató eszközéből kijövő kábelt.

(#60913) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem! Itthon van egy asztali gépem aminek alaplapja WiFi-s. Emellett van egy laptopom, ebben is van WiFi. Hogyan tudnám ezt a kettőt összekötni WiFi direkt megoldással, hogy a laptopról küldjek át fájlokat a gépemre? Mi kell hozzá és hogy tudom beállítani? Neten van annyi faszság, hogy mindenről írnak csak erről nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60914) mikk2000 válasza wolfman (#60913) üzenetére


mikk2000
őstag

Írnak pedig szerintem... [link]

(#60915) Pyttawrx válasza wolfman (#60913) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akkor nem jól keresel…
de a lényeg, azonos hálózatban legyenek, azonos munkacsoportban. Oszd meg azt a mappát vagy meghajtót amire/ről másolnál.
Nnen már látniuk kell egymást a hálózatoknál
Röviden ennyi. Biztos van más lehetőség is, hirtelen ez jutott eszembe.

(#60916) wolfman válasza Pyttawrx (#60915) üzenetére


wolfman
veterán

OK, de nem Router beiktatásával, hanem WiFi directben. Szal van a Laptop meg a gépem, nincs más. Ezeket csak direktben tudnám összekötni. Tonnányi leírás van azzal, hogy PC to Android meg Android to android, Pc to mittudomén, de PC to PC nem igazán van. Egyedül ez a Feem programot találtam, de ezen kívül tényléeg nincs semmi más lehetőség? Az már megvan, hogy mindenféleképpen kell egy külön program erre a dologra mint a két gépen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60917) Pyttawrx válasza wolfman (#60916) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor crosskábel, ha van mindkettőn LAN csati lehetőség. Jaaa de wifif to wifi, hát azt passzolom, szerintem ha fájokat is fogsz átküldeni, tuti lesz megszakadás

(#60918) wolfman válasza Pyttawrx (#60917) üzenetére


wolfman
veterán

AC wifi mindkettő, ezzel már lehetne sebességet elérni. Telefonnal ok, azzal már csináltam, tuti, de két windows közt még nem csináltam. A legtöbb oldal csak windows-android-ra van ráálva, vagy ha PC akkor valami eszméletlen bullshitet írnak le, ami opció nekem nincs is a windowsban. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60919) Pyttawrx válasza wolfman (#60918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még én sem csináltam sosem, de szerintem nem is fogom :)

(#60920) mikk2000 válasza wolfman (#60918) üzenetére


mikk2000
őstag

Fentebb linkeltem hogy keresőre millió találat jön... erre panaszkodsz tovább.

(#60921) Balerik válasza mikk2000 (#60920) üzenetére


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan program amivel meglehet nézni, hogy a helyi hálózaton lévő eszközök milyen sebességgel (pl. GB) csatlakoznak a hálózatra?

Elmúlik.

(#60922) zsiga68 válasza wolfman (#60918) üzenetére


zsiga68
senior tag

UTP kábellel....

(#60923) krealon válasza wolfman (#60916) üzenetére


krealon
veterán

"OK, de nem Router beiktatásával, hanem WiFi directben."

A Wifi Direct az nem az, ami neked kell. :)

A szabványos Wifi kommunikációban 2 féle eszköz létezik:
- infrastructure és
- station

Az access point-ok inftastructure módban kell, hogy működjenek, amihez a kliensek station módban kapcsolódnak.

A te esetedben az egyik eszköznek ismernie kell (szoftveresen) az AP módot és ennek segítségével virtuális Wifi router-ré kell válnia.
A legegyszerűbb az "internet megosztás" aktiválása az egyik gépen.
Másik lehetőség a parancssoros megoldás .

(#60924) zsiga68 válasza Balerik (#60921) üzenetére


zsiga68
senior tag

(#60925) mikk2000 válasza Balerik (#60921) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha van egy központi router, amire csatlakoznak az eszközök, akkor nyilván az csak a routeren fog látszani, tehát a routerre belépve ott keresel olyan menüt hogy clients list vagy hasonló, lehet külön lesz Wifi-re és LAN-ra is. De a megjelenített sebességeknek főleg wifinél egyáltalán nem biztos hogy közük van a valódi elérhető sebességhez, nem beszélve az internet szolgáltató valódi paramétereiről.

Amit felettem beszúrt valaki képet az csak az adott pc (elméleti max) csatlakozási sebességét mutatja.

(#60926) wolfman válasza mikk2000 (#60920) üzenetére


wolfman
veterán

Beléjük is olvastál? Ki is kerested ezekből a megfelelő választ vagy csak kerestél, rjuk pillantottál, aztán problem solved? Mindegyik gép-telefon témára van specializálva, ami meg PC-PC köztre az meg hülyeség vagy nem írja le értelmesen végig csak érintőlegesen. Persze hogy panaszkodok! Azért írtam ide a fórumba, mert ha van valaki, aki már csinált ilyet vagy tudja hogy kell, gyors megosztja velem, esetleg tapasztalat általi segítséget, mire kell figyelni, melyik a legjobb sztoftver erre, stb. az lett volna a jó. Googleben én is tudok keresni, csak egyik verzió se az ami nekem kell (legalábbis amit eddig átfutottam az nem).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60927) mikk2000 válasza wolfman (#60926) üzenetére


mikk2000
őstag

Beleolvastam 1-2-be persze, mind arról szól amit kérdeztél. Amúgy krealon linkjére kattintva, szóról szóra ugyanaz mint az egyik elején levő google találat. Én arra reagáltam, hogy semmi infó nincs a neten erről, ami értelemszerűennem igaz. Amúgy meg ha nagyon új eszközeid vannak, akkor a wifi mellett már bt-t is fog tudni, ami szintén használható fájlcserére. De úgy látom lesz aki foglalkozzon itt veled, átadom a lehetőséget. :)

(#60928) krealon válasza Balerik (#60921) üzenetére


krealon
veterán

"Van olyan program amivel meglehet nézni, hogy a helyi hálózaton lévő eszközök milyen sebességgel (pl. GB) csatlakoznak a hálózatra?"

Powershell parancs létezik:

get-netadapter | select name,linkspeed

(#60929) Doky586 válasza Balerik (#60921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl az okos TV és a router közti sebesség?

(#60930) Balerik válasza Doky586 (#60929) üzenetére


Balerik
aktív tag

Gigabytes vezetékes otthoni hálózatot szerettem volna létrehozni. Csak mostanában valamiért mintha lassú lenne.
Eszközök:
- 4 db PC (úgy emlékszem - majdnem biztos - hogy mindegyik Gigabites hálókártyával rendelkezik)
- 1 db Raspberry 4
- 2 db Raspberry 3B+
- 2 db okos tévé egy régebbi Sony KDL-42W828 és egy Panasonic TX-50HX810E
- 1 db gigabytes router
- 2 db gigabytes switch
Igazából azt vettem észre, hogy a letöltések mennek mostanában lassabban. Vodafone/UPC 500MB netem van és csak 10-11 MB-vel megy a letöltés. Eddig sokszor ment 25 MB körül.

Elmúlik.

(#60931) wolfman válasza mikk2000 (#60927) üzenetére


wolfman
veterán

Igen és mindegyik leírás valami ponton zsákutcába fullad.
'Kapcsolódja a leírás alapján a másik gépre.
Kezd meg a fájlküldést!'
Ok, mivel, hogyan, mert nekem a két gép nem látja egymást. Ha kapcsolódok, akkor sincs mivel küldeni a fájlokat mert se az intéző se a TC nem ajánlja fel ezt, meg úgy még semmi se. Szóval a témával foglalkoznak, csak olyan kb mint ahogyan te itt segítesz nekem. Felületes!

BT? Több tíz Gb átküldésére? Aha, persze.

Most próbálom ki a harmadik lehetséges szoftvert, de egyik se működik jól. Valahol mindegyik elvérzik. De úgy látom ez a fájlküldési mechanizmus nem igazán népszerű valamiért.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60932) Reggie0 válasza wolfman (#60931) üzenetére


Reggie0
félisten

Onnantol, hogy megvan az IP alapu kapcsolat es tudod pingelni a ket gepet egymasrol, onnantol ugyan ugy kell csinalni, mintha helyi halozaton akarnal ket gep kozott fajlokat masolni. Tehat csak ra kell keresned egy fajlmegosztasos leirasra es meg is van a masodik fele a feladatnak.

Azert a feladatokat reszekre osztani illene tudni...

[ Szerkesztve ]

(#60933) zsiga68 válasza Balerik (#60930) üzenetére


zsiga68
senior tag

Raspberryket inkább utp kábelen csatlakoztasd. Ha pl kodit futtatsz rajtuk akkor ahhoz van speedtest addon. Min töltesz le? Vagy minden lassú? Megfelelőek az utp kábeleid? Ha sok eszköz működik egyszerre akkor bármeilyik belassulhat..
Vodafone routerre csatlakoznak az eszközök vagy valamit még kötöttél közéjük? Pl másik router..
Nehéz csak úgy képbe kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#60934) mezis válasza Balerik (#60930) üzenetére


mezis
nagyúr

1 Byte = 8 bit

A LAN hálózatod bizonyára tudja ai 1Gbps-ot (1 Gigabit/secundum). Ezt a kapcsolati sebességnél tudod ellenőrizni.

Az internetkapcsolatod bizonyára csupán 0,5Gbps.

A letöltések néha Byte-okban jelennek meg. Szorozd meg 8-cal.

mezis

(#60935) mikk2000 válasza wolfman (#60931) üzenetére


mikk2000
őstag

A hiszti felesleges szerintem. Az hogy valami nálad nem működik, azért nem mindenki más a hibás. Lépésenként, higgadtan kell haladni. Kezdjük azzal amit írsz, hogy a két gép nem látja egymást. Hát ha nem látják egymást akkor baszhatod, mert semmilyen programmal nem fogod akkor elérni hogy lássák egymást. :) Hacsak nem konfiguráltad halálba a tűzfalat a gépeken. Pl. a diginél lerakott ONT szeparál, tehát nem látják egymást a kliensek, persze változó hogy wifi-wifi, wifi-lan vagy milyen kombinációban. Tehát ilyenkor saját router kell. Ha elérted hogy a két gép tudja pingelni egymást, onnantól kezdve technikailag lehetségessé válik a fájlcsere. Kiindulásnak legegyszerűbb egy freeware ftp szerver/kliens kombó, és hajrá.

(#60936) woodworm válasza mezis (#60934) üzenetére


woodworm
veterán

De a matek szerint is jönnie kellene ~60MB/s-al a letöltésnek. Egyébként érdemes visszaolvasni a vodafone topikban, nem feltétlenül helyben a gond.

[ Szerkesztve ]

(#60937) wolfman válasza Reggie0 (#60932) üzenetére


wolfman
veterán

Most úgy tudtam megoldani, hogy a desktop gép hotspot (de csak akkor kapcsolható be, ha van mellette net elérés is), a laptoppal meg rácsatlakozom. ShareIt programmal most megy.

Utána néztem, sajnos úgy néz ki 200mbps-os sebességnél nagyjából be van korlátozva ez a megoldás valamiért (külföldi oldalon utaltak rá), hiába AC a két WiFi (nem tudom biztosra, de talán a laptopom is WiFi6). Pár Gb feletti fájlküldés felett már ez is kevés. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#60938) Borisz76 válasza wolfman (#60937) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy külső USB 3.0-s ház , bele egy kellő méretű HDD és lehet rá másolni...elég gyorsan.
Majd ha kész....bármely gépre, laptopra rádugva elérhető a tartalma.
Esetleg....

Jó ház és USB port esetén még gyorsabban is lehet rá másolni mint amit a Gigabites hálózat tud (100-110 MB/s )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60939) Balerik válasza zsiga68 (#60933) üzenetére


Balerik
aktív tag

Minden UTP kábellel van csatlakoztatva. A szolgáltatói router modem módban van és erre csatlakozik egy 8 portos gigabites switch. Ezen a switchen van 2 db raspberry, 1 tv, 3db pc és innét csatlakozik egy 4 portos switch. A a 4 portos switchen van 2 pc, egy raspberry és egy tv .

Elmúlik.

(#60940) mikk2000 válasza Balerik (#60939) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát akkor húzz le mindent arról a 8 portos cuccról, egy pc-t kivéve, és így nézd a sebességet. Ha megvan, akkor a szolgáltató oké, és bentebb lesz gond valahol. Amúgy nem csoda, ha ennyi eszköz azért generál némi forgalmat is.

(#60941) zsiga68 válasza Balerik (#60939) üzenetére


zsiga68
senior tag

Szerintem neked a modemre kell egy router és arra kell kötni a swich-et.
Vagy vissza kell kapcsoni a szolgáltatói routert és azt használlni..

[ Szerkesztve ]

(#60942) mikk2000 válasza zsiga68 (#60941) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem is feltűnt amit írt, de az írta upc-s (vodafone) szóval neki upc box van, annál tudtommal nincs ppoe betárcsázás, tehát a bridge mód csak annyit tesz, hogy nem megy majd a wifi. Amúgy meg ha úgy lenne ahogy írod, nem ment volna semmilyen rákötött eszköz.

(#60943) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv mindenkinek!

A telekom topikban írtak, hogy ha mesh hálózatot akarok, akkor jobban kijönnek, ha magam építem. Bővült az eszközpark és a végpontok messze lettek.
A kábelezés szól a saját kivitelezés ellen, és ezért érdekel a Telekom okos wi-fi vagy a tp-link deco sorozat valamely tagja.
De ha a kábelezést megoldom, akkor mi az a három eszköz, amit megvegyek és ajánlott.
Egy eszköz lenne központ helyen kettő meg a ház átellenes sarkában.
Vagy két nagyobb teljesítményű. Egy központi egység és egy az udvar felé lenne elhelyezve.
Nem a sebesség az elsődleges, (csak a központi egységnél) hanem több kicsi eszköz biztonságos üzemeltetése és ne legyen horror árban.
Ha mesh-t vennék még a xaoimi megoldását nézegettem. [link]

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#60944) woodworm válasza mikk2000 (#60942) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt írja ki a modem üzemmódnál, de ez nagyon leegyszerűsített meghatározás és nem ennyiről szól az egész. Rögtön ott van az, hogy csak 3 készülék fog kapni IP-t.

(#60945) zsiga68 válasza mikk2000 (#60942) üzenetére


zsiga68
senior tag

"nem ment volna semmilyen rákötött eszköz."
Na ezen gondolkodok én is. A lényeg. Mindent le kell kötni és csak EGY eszközzel tesztelni. Volt szerencsém az UPC-s belétérihez. Az koaxon kapta a netet. De nem volt indokolt modem módba tenni. Rendben működött csak a két frekinek kellett a külön SSID.
Szerintem itt sem kellene semmit állítani a beltérin,csak rákötni a switch-et. Persze előtte tesztelni kell mindent.

[ Szerkesztve ]

(#60946) mikk2000 válasza zsiga68 (#60945) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez utóbbit meg írtam én is... :)

(#60947) zsiga68 válasza mikk2000 (#60946) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tudddomm :-)

(#60948) mezis válasza Balerik (#60930) üzenetére


mezis
nagyúr

Most jutott eszembe: Ha koax-on érkezik az internet, akkor rögtön a koax kábelre egy galvanikus leválasztót, továbbá ellenőrizz minden koax csatlakozót. Egy laza anyacsavar is tud érdekes dolgokat produkálni!

mezis

(#60949) woodworm válasza mezis (#60948) üzenetére


woodworm
veterán

Az sem utolsó, hogy hetek óta haldoklik a voda hálózat.

(#60950) Balerik válasza mezis (#60948) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R
Holnap akkor tesztelek.
Rosszul írtam @zsiga68, a modem után router van és csak azután switch. A #60930 hozzászólásnál ott felsoroltak az eszközöket.

Elmúlik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.