Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) bambano válasza V.Stryker (#32000) üzenetére


bambano
titán

elviszed a lift gépházig optikán, oda úgyis tenni kell egy optika-réz konvertert, és rezen belógatod a liftaknába.
a konvertert megkapod 2x15k, 100-150 méter optikai szálat szerintem 200 forint/méter ár alatt megkapsz.

vagy marad, hogy felraksz egy gagyi switchet a liftgépházba. egyébként se nagy baj, ha azt a kábelszakaszt, ami soha nem mozog, elválasztod valamivel attól a szakasztól, ami folyamatosan tekeredik. valószínűleg nem egyszerre lesznek cserések.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32002) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#32000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két AP-val nem lehet megoldani? Egyet a lift tetejére rakni, egy másikat pedig a liftaknába felülre valahova. Nem hiszem, hogy 50-60 méternél nagyobb távolság lenne egy liftaknában, ezt meg át kell hidalja két AP ami egy légtérben van.

(#32003) jerry311 válasza V.Stryker (#32000) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kell a réz? Mármint a kamera PoE-s vagy lesz külön tápja?
Ha lesz a liftben külön tápja, akkor nem lehet WiFi-vel? Egy irányított antenna simán elég lehet.
Ha mindenképpen vezetékes kapcsolat kell, akkor #32001

(#32004) bambano válasza Intruder2k5 (#32002) üzenetére


bambano
titán

nekem nem jutna eszembe wifi ennyi mozgó vassal meg szikrával meg sok amperrel telepakolt helyen...
meg beraksz két ap-t, akkor be kell raknod két antennát is a liftbe, merthogy a lift, mintegy dugó, rendesen elszigetelné a wifit. szíííp bazi nagy vasdarab :) tehát a fülke tetején levő antenna semmit nem látna az akna alján levő ap-ból.

és akkor már két ap, két kliens, roaming setup, rakás cucc a fülkébe... nem éri meg az egész és elég gyors sem lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32005) jerry311 válasza bambano (#32004) üzenetére


jerry311
nagyúr

Te mit szívtál, küldjél már belőle nekem is! :DDD
Azt elismerem, hogy a sok kábel, nagy áramok, mindenféle álló és mozgó mágneses terek bezavarhatnak.
De a lift mint dugó agymenés honnan jött? Eddig akárhogy próbáltam értelmezni a szöveget, mindig az jött le belőle, hogy a liftben lesz a kamera.

(#32006) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Vezetéknélküli átvitel nem jó. Lett már tesztelve wifivel, fent volt egy AP...amikor indul a lift, akkor ott a nagy áramfelvételtől vagy mitől lesz egy zavar a képben.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32007) Intruder2k5 válasza jerry311 (#32005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én pedig azt írtam, hogy "Egyet a lift tetejére rakni, egy másikat pedig a liftaknába felülre valahova.", nem tudom ebből hogyan kerültünk a lift aljára. Na de mindegy is... :)

(#32008) jerry311 válasza V.Stryker (#32006) üzenetére


jerry311
nagyúr

Cat5e-vel jó? Lehet ide inkább valami sokkal árnyékoltabb verziót szerelnék, nem sima UTP-t.
Vagy akkor aztán tényleg optika egészen a liftig.

Mellesleg a liftakna aljában nincs hely? Ott aztán nincs se motor, se más elektronika.

(#32009) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

A Wifi adapteremmel lenne probléma. A régi 54mbps (TL WN321G) adapteremmel 20/6 mbps-t mérek, míg az új 300mbps (TL WN 823N) adapteremmel 6/1-et ugyanabból az USB portból. 60mbps netem van. Mi lehet az új adapter gondja? Driver fent van, saját CD-ről, újraindítás megtörtént. :(

[ Szerkesztve ]

(#32010) mezis válasza matyi012345 (#32009) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán csak az, hogy pici a micsodája :DDD ! (antennája)
Próbálj ki pl egy TL WN722N-et.
Meg ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32011) jerry311 válasza matyi012345 (#32009) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mi a router?
Milyen távolságból?
Milyen zavarással? Hány másik WiFi hálózat van?

(#32012) matyi012345 válasza jerry311 (#32011) üzenetére


matyi012345
őstag

Technicolor TC7200 UPC-s

2méter, fal egyéb nincs

7 másik van.

Mezis:

Feltettem az Acrilyc Wifi professional-t, miről csináljak print screent? Nekem itt semmi nem mond semmit. :D

(#32013) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Egy érdekes gondom van. Bocsánat ha rossz a topic, akkor irányítsatok át légyszi.

Szóval a laptopomon újratelepítettem a win7-et. Minden rendben volt, pár nap után raktam csak rá vírusírtót (Avast). Lefuttatott egy keresést, talált is néhány veszélyes fájlt amit karanténba rakott. Én azokat egyből töröltem a karanténból. A probléma az, hogy miután ezeket a műveleteket befejeztem, nem tudom használni az internetet. Facebook, Google betölt a legtöbbszor,viszont bármely más oldal betöltésekor azt írja hogy: A kapcsolódás sikertelen.

Én rontottam el valamit?

Köszi előre is a segítséget!

(#32014) mezis válasza matyi012345 (#32012) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobbra fent 3 fekete "csikmenü", ON-ba kapcsolsz. Beszélni még akkor sem fog, de mutatványa annál látványosabb lesz. :D

mezis

(#32015) Gubek-Einste válasza Ozsi009 (#32013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán meg kellett volna nézni, hogy mit is töröltél ki.
Csinálj egy hálózati adapter driver frissítést/újra rakást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32016) havri1


havri1
félisten

Üdv újra!

Nemrég írtam, és próbáltatok is segíteni a helyi hálózati hibámban,, sikertelen volt sajnos, azóta rosszabb lett a helyzet.
Újraraktam mindent..jelenleg a következő a helyzet:

PC - Win 10 Home 192.168.1.100 / Workgroup
Laptop - Win 10 Home DHCP / Workgroup
Laptop - Win 10 Pro DHCP / Workgrop
Media player: ASUS Oplay 192.168.1.8
Thome-os HGW 192.168.1.254

Minden winen filemegosztás bekapcsolva, gyári tűzfal, jelszavas védelem kikapcsolva, indulásnál jelszavak kilőve (netplwiz)

PC-n megoszva egy raid tömb, biztonság, engedélyeknél vendégfiók hozzáadva, hogy jelszó nélkül bárki a hálózaton böngészhesse a filmeket.
A médialejátszón tegnapig működött a böngészés, lejátszás, ma viszont a szgépnévre kattintva jelszót kér. A Microsoft fiókommal nem enged be, login failed..
Megnéztem a biztonság fülön a megosztást, és ezt véltem felfedezni:

Valami piros x van a vendégfióknál. Miért? Napokban állítottam be a PC-n a netplwiz menüben a jelszavas belépés tiltását, hogy egy restart esetén ne kelljen pin-t!jelszót megadni.
Gondoltam visszaállítom, ugyanaz..

Az egyik laptopon se tudok belépni, ugyanaz mint régen:

Mi lehet a gond?

havri

(#32017) matyi012345 válasza mezis (#32014) üzenetére


matyi012345
őstag

Na vettem egy két antennás 300mbps ultra extreme gain szörnyet, ezzel többet mértem mint amennyit az előfizetésemnek kéne hoznia úgyhogy lezárva a dolog részemről.

[ Szerkesztve ]

(#32018) mezis válasza havri1 (#32016) üzenetére


mezis
nagyúr

? Frissített a Win-ed ?

mezis

(#32019) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
Minden szolgáltatónak köteles adnia nyilvános ip címet?

(#32020) Intruder2k5 válasza Buster17 (#32019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha ez van az ÁSZF-ben akkor igen, de egyéb esetben nem.

(#32021) bambano válasza jerry311 (#32005) üzenetére


bambano
titán

most így utólag visszaolvasva jogos a kétkedésed. elmondom, hogy jutottam ide:
"Két AP-val nem lehet megoldani? Egyet a lift tetejére rakni, egy másikat pedig a liftaknába felülre valahova." ebben a mondatban az volt a disszonáns nekem, hogy ha úgy raknád be, ahogy értelmezni lehet, akkor a liftre nem ap-t raksz, hanem klienst. mert két ap nem fog találkozni egymással.
ettől az elírástól megkergült az mi a fejemben, és úgy értettem, hogy két ap-t akar rakni a liftaknába, egyet a tetejére, egyet az aljára, hogy majd amelyik közelebb van, azzal kommunikál a biztonság kedvéért.
viszont akkor valóban nem elég egy antenna a lift tetejére, mert az a fülke miatt nem látja a lenti ap-t. ezért írtam, hogy két antenna.

na így jártam, ez van srácok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32022) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van egy Synology DS213j NAS-om, egy Asus RT-N18U routerem és egy laptopom SSD-vel. Kábellel van összekötve mind. Tekintve, hogy gigabites a router, mennyi lenne a normális másolási sebesség a NAS és a laptop között?

Nagyobb videófájlokkal tesztelve nálam:

Total Commander-ben
- NAS-ról másolva a laptop-ra olyan 50-70 MB/s között ugrál, néha kicsit visszaesik
- laptopról NAS-ra 13-15 MB/s között másol

Windows Explorer-ben
- NAS-ról másolva a laptop-ra elég stabilan hozza a 70 MB/s értéket, legalábbis úgy mutatja
- laptopról NAS-ra 55 MB/s között

(#32023) Jazz válasza Smktrooper (#31994) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, jó kis progi, meg is lett.

Viszont most olyan probléma van, hogy adott a két wifi forrás (copy). Ugyan az az SSID, ugyan az a Channel, csak más a Mac cím. Legyen: A és B.
Na most auto az erősebb "A" antennához csatlakozik. Viszont ezzel netes problémák vannak, sokszor megszakad stb. Hogy tudom ráerőszakolni, hogy a másikat, a gyengébbet ("B") használja fix-en? Vagy letiltani a hálókártyámon hogy ne csatlkazzon az "A" Mac címűhöz, akkor se ha azaz erősebb jel?

Thx

free your mind

(#32024) jerry311 válasza Jazz (#32023) üzenetére


jerry311
nagyúr

Első körben állítsd be úgy, hogy a külön csatornán legyenek, amik nem fedik egymást.

(#32025) Jazz válasza jerry311 (#32024) üzenetére


Jazz
veterán

Belenyúlni a rendszerbe nincs lehetőség.
Tehát adott két forrás a routerhez, ugyanazon SSID és Channel, csak a más a mac cím. Egyik X dB, másik X+/-5. De mivel folyamatosan változik, hol az egyikre ugrál, hol a másikra. Hogy tudom fixálni hogy csak az egyikre csatlakozzon? (csak az adott kliens PC-n lehet változtatni, állítani. Routeren, antennákon nem.)

free your mind

(#32026) jerry311 válasza Jazz (#32025) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem sehogy, ha mégis akkor azt talán valami egyéb segédprogrammal, már ha egyáltalán írt ilyet valaki.
Ettől függetlenül, aki a WiFit beállította, nem értett hozzá.

Ha a WiFi driver engedi, akkor ott a roaming hajlandóságot leveheted minimumra. Persze ha fellép a nemkívánatos AP-re, akkor nehezebb lesz visszacsábítani a jóra.

[ Szerkesztve ]

(#32027) havri1 válasza mezis (#32018) üzenetére


havri1
félisten

Tiszta telepítés.

havri

(#32028) Borisz76 válasza Mauzes (#32022) üzenetére


Borisz76
veterán

A doksija szerint - első oldal - RAID1-es ( tükrözés ) konfigurációban olvasni 100MB/s , írni pedig 70MB/s képes.

Ha 1 lemezt használsz benne vagy 2 lemezt de nem raid-ben akkor ettől csak lassabb lehet.
Bár ez függ a HDD korától és rpm-től is mert az új vonyók hiába 5200-as fordulaton mennek hozzák a 100MB/s-t.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32029) Borisz76 válasza Mauzes (#32022) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt találtam még :

We tested the NAS using two 3GB Western Digital Red hard disks. When configured in Synology Hybrid RAID, the disks gave us a storage capacity of 2.68TB. Every generation of Synology NAS enclosures brings a bit of extra power, which means you'll see faster throughput speeds than previous two-bay j-series NAS enclosures. In our SMB transfer test, the DS213j provided a large file write speed of 74.5MB/s and a read speed of 56.4MB/s, which makes an average 65.5MB/s. Small file speeds are always slower, and the DS213j’s small file speeds are no exception, with a write speed of 13.1MB/s and a read speed of 17.5MB/s for an average of 15.3MB/s.

When a NAS is set up as iSCSI target it looks and acts like a local hard disk, even though you access it through a network. iSCSI targets tend to provide faster transfer speeds, and that was the case with the DS213j. It provided a small file write speed of 42.1MB/s and a read speed of 28.6MB/s, producing an average transfer speed of 35.3MB/s. It wrote large files at 53.7MB/s and read them at 55.6MB/s to produce an average transfer speed of 54.7MB/s. The Synology DS213+ produced faster speeds, but the DS213j outperformed the DS213air.

Forrás : www.experteviews.co.uk/storage/nas-drives/52780/synology-diskstation-ds213j-review

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32030) Mauzes válasza Borisz76 (#32029) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi!

Bár nem olyan gyors, de akkor nagyjából normál körüli az enyém is, legalábbis Explorer-ben. Amit nem értek, hogy TC-vel titkosítás nélküli FTP-n keresztül miért sokkal lassabb.

(#32031) Ozsi009 válasza Gubek-Einste (#32015) üzenetére


Ozsi009
tag

Köszi!

Azóta sikerült megoldani a gondot.

(#32032) Borisz76 válasza Mauzes (#32030) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez jó kérdés...nálam hozza az elérhető maximumot a nas és a pc közötti másolás esetén.

Az SSD 550MB/s-ot tudna...
A NAS 400 MB/s-ot tudna Link aggregációval...

A hálózat viszont "csak" gigabites...tehát 110-120 MB/s a max átvitel.

Mivel a Link Aggregáció beüzemeléséhez speciális switch és 10Gig-s hálókártya kellene ...ami elég húzós összegbe kerülne ezért letettem róla.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32033) krealon válasza Ozsi009 (#32013) üzenetére


krealon
veterán

"Szóval a laptopomon újratelepítettem a win7-et. Minden rendben volt, pár nap után raktam csak rá vírusírtót (Avast). Lefuttatott egy keresést, talált is néhány veszélyes fájlt amit karanténba rakott. Én azokat egyből töröltem a karanténból. A probléma az, hogy miután ezeket a műveleteket befejeztem, nem tudom használni az internetet. Facebook, Google betölt a legtöbbszor,viszont bármely más oldal betöltésekor azt írja hogy: A kapcsolódás sikertelen."

Ha nem az egyeni telepitest valasztottad, akkor az Avast feltelpitett egy csomo "biztonsagi" kiegeszitot, aminek hasonlo mellekhatasa lehet (pl SecureLine).

(#32034) Smktrooper válasza Ozsi009 (#32013) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Amint meglátok egy virusirtót egy gépen azonnal törlöm. A legnagyobb virus maga a virusirtó.

Ha kell offlineban egy windows PE ről takaritok. 2 éve nem történt baleset, a jó rendszerbeállítások miatt, és a windows defendernek hála. Ja meg a tűzfal is ki van kapcsolva a gépen, elég a router tűzfala.

Reboot

(#32035) krealon válasza Smktrooper (#32034) üzenetére


krealon
veterán

Egy hozzaertore biztosan igaz, amit irsz, de egy egysegsugaru felhasznalonal jobb, ha van virusvedelem, illetve tuzfal program a gepen.

(#32036) Smktrooper válasza krealon (#32035) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Közös a cél...;)

Reboot

(#32037) jerry311 válasza Smktrooper (#32034) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hülyeséget máshol terjeszd. Köszi!

(#32038) Smktrooper válasza jerry311 (#32037) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ami neked hülyeség, az másnak lehet nem az. Nekem tök evidens hogy feladatkezelőből illetve
C:\Users\Administrator\AppData alól, illetve C:\Windows\System32 mappában tudom mi az ami nem oda illő, és miért.

Reboot

(#32039) deadwing


deadwing
addikt

Sziasztok,

Némi segítségre szorulok.
Közeljövőben lesz nálam játszós parti. A netem viszont havertól jön, wifin. A szolgáltató /egyik sem/ nem volt hajlandó hozzám bekötni a netet, így inkább kifizettem a havernak, 300 méterről kapom tőle. Külső antennákkal megy, 60Mb/s stabil.
Viszont ominózus napon ezen a neten szeretnénk 4-en játszani. Keresek egy bridge módra alkalmas routert, lényeges, hogy legyen 4 portja, nem szeretnék külön switch-el bíbelődni. További feltétel, hogy lehetőleg 1 antennás rp-sma csatis legyen.
Tudtok ilyen eszközt, ami esetleg nem csillagászati áron beszerezhető?

:R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32040) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Mitől lehet az, hogy az otthoni hálózaton kettő gép között csak 10mb/s-mmal tudok másolni?

A hálózat:

egy pc gbites alaplapi 10/100/1000 (leírás szerinti) lan porttal
egy laptop fogalmam sincs milyen sebességű lan porttal
egy asus rt-n12 d1 router

Valamelyik eszköz túl lassú?
Ha a router lassú, akkor van megoldás, hogy ne a routert kelljen cserélni? Hátha.

Köszönöm!

(#32041) Smktrooper válasza deadwing (#32039) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ha nem akarsz túl sokat bajlódni akkor ugyanolyan router kell a bridghez mint a havernak...Általában két azonos tipus siman felismeri egymást:
Enable WDS Bridging mód alatt.

#Reseter:
4 lehetőség:

a.) kábel nem cat5e-s
b.) router csak papiron 1000-s
c.) sérült kábel
d.) laptop csak 10/100-s

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#32042) ReSeTer válasza Smktrooper (#32041) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ezt a kábel cat5e (gondolom számít az E a végén) dolgot hogyan lehet kideríteni? Esetleg egy sebesség teszttel a router és a gép között (a gigabites pc)? Vagy rá van írva a kábelre? bár le van kopva sajnos, azon a hosszon amit most látok.

(#32043) Smktrooper válasza ReSeTer (#32042) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Pedig valahogy be kell azonosítani. biztos valahova rá van írva.

Reboot

(#32044) deadwing válasza Smktrooper (#32041) üzenetére


deadwing
addikt

Valszleg ez lesz...
Nem kell full sávszél úgysem. Tplink TL-WR741ND van a végére pakolva, ami tudja ezt.
Köszi! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32045) Smktrooper válasza deadwing (#32044) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Egy jó beállítás erre a célra.

Nálam is egy ilyenen jön át 60méteren.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#32046) deadwing válasza Smktrooper (#32045) üzenetére


deadwing
addikt

Még egy kérdésem lenne. Ha ezt beállítom, tudom ettől függetlenül távolról managelni az eszközt? A másikat pedig full ugyanazokra a paraméterekre kell beállítanom?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32047) Smktrooper válasza deadwing (#32046) üzenetére


Smktrooper
senior tag

IP-t meg SSID-t van kell módósítani először majd a wds-t bekapcsolni, és utána beállítja magát, majd újraindítani a routereket, és kész.

+Illetve az a 13-as csatorna és 40mhz es beállítás is jót tesz ekkora távolságon. de akkor az mindkét routeren ugyanannak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#32048) mobilizmo válasza Smktrooper (#32034) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs, de a Windows Defender véletlenül nem vírusirtó?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#32049) Smktrooper válasza mobilizmo (#32048) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Végülis, de én inkább a windows védekező kifejezést jobban szeretem, ami nem feltétlen kifejezetten vírusírtó. Inkább komplex védelem. Rendszerbeállítások védelmére kifejezetten jobb mint egy vírusírtó. PL amig egy két ingyenes internet securitynak nevezett valami még az esetleg rossz beállításokat is levédi,mint egy kezdő oldal beállítása a böngészőknek;na a defender nem.

Reboot

(#32050) deadwing válasza Smktrooper (#32047) üzenetére


deadwing
addikt

A kérdésem arra vonatkozik, hogyha ez megtörtént, továbbra is el tudom-e érni a router admin felületét wifin? Koma alig van otthon, aznap meg biztos, hogy nem fogok tudni bejutni, hogy kábellel manageljem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.