Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) atos19881101 válasza tatais (#14994) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Ha ez lenne a routered, akkor a hiba ott van, hogy csak 100M-t bír a router portja. Többet nem fogsz kihozni belőle...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15002) boneyard


boneyard
tag

Helló!

Tegnap váltottam Inviteles netre.
Eddig Motorola modemem volt és hozzá egy Linksys WRT54G router.
Most kaptam egy ZTE ZXV10 W300B modemet, ami router is egyben, de én szeretném, ha csak modemként funkcionálna és maradna a Linksys a router (jobb is minőségben, meg így hiába kapcsolódok okostelefonnal a ZTE wlan-ra, mivel PPPoE-s, hiába van meg a kapcsolat, net az nincs).
Hogy tudnám ezt megoldani?
Linksys beállításaiban a kapcsolatot átállítottam PPPoE-re, beírtam felhasz nevet, jelszót, kábeleket átdugdostam, Status fülön rányomtam Connect-re és kapcsolódott is, internet mégse volt :(
Mit rontottam el?

(#15003) tatais válasza atos19881101 (#15001) üzenetére


tatais
csendes tag

Szia

A Dlink oldalán az szerepel, hogy a DIR-825 gigabites a router és ezért is lett megvásárolva illetve az 5Ghzes Wifi volt a másik szempont a DLNA tervek miat:) Szerintem valamit a beállitásokkal bénázok.( azon töprengek már, hogy lecserélem egy TPLinkre ami jóval olcsóbb de sokkal barátságosabb a beállitások szintjén:)

köszi a tippet azért:) remélem másnak van más ötlette is:)

(#15004) atos19881101 válasza tatais (#15003) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Akkor lehet hogy ebből a típusból 2 félét is gyárt a cég. :))

Mennyi a max sebesség amit ki tudsz hozni belőle? Pontosan 100M? Valamilyen bandwidth control nincs bekapcsolva benne esetleg? :F

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15005) atos19881101 válasza tatais (#15003) üzenetére


atos19881101
senior tag

Jah és talán egy hülye kérdés, de a gépek LAN kártyája támogatja a gigabitet? :DDD

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15006) kali válasza atos19881101 (#15004) üzenetére


kali
legenda

dir-825 csak és kizárólag olyan létezik, amelyik gigabit képes wan és lan portokkal bír!

(#15007) atos19881101 válasza kali (#15006) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen igazad van, utána néztem. A link amit elsőre hirtelen linkeltem az vezetett félre....

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15008) tatais válasza atos19881101 (#15005) üzenetére


tatais
csendes tag

Igen birják a LAN kártyák nekem is ez volt az első gondolatom. Stabilan 9000 és 11000 kbyte/sec sebesség között ugrálva(ugrálást betudom a 30 méter kábelnek) másol a Total Commander, de pont ezért lett lecserélve a DNS-323 mert azis pont ennyit birt:) csak az még 3Com gigabit switchel volt rákötve a gépre:) Szerintettek cseréljem le a routert és adjam fel a Dlink vonalat?

[ Szerkesztve ]

(#15009) boneyard válasza boneyard (#15002) üzenetére


boneyard
tag

Sikerült megcsinálnom.
Le kellett klónoznom a MAC addresst és így mükszik.

(#15010) Brian_GT


Brian_GT
őstag

15000. hsz vki??? Előre is köszönöm

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15011) DBob válasza Brian_GT (#15010) üzenetére


DBob
őstag

Keresztkérdés: A két hozzászólás közti eltelt egy nap alatt nem tudtad kipróbálni? Mondataidból úgy tűnik ki, mind a két eszköz kartávolságon belül (vagy valamelyest túl) van. Már rég kiderült volna.

(#15012) Veron


Veron
őstag

Hi!

Egy furcsasággal fordulok hozzátok.
Van egy gigabites routerem (TP-Link WR1043), valamint gigabit-képes notebookok. A router a notikkal fali UTP kábellel kapcsolódik.
Azt vettem észre 1-2 hónapja, hogy az egyik szobában csak 100 mbps-mal kapcsolódom a routerhez, míg az összes többi szobában gigabittel. Restartoltam a routert, megcseréltem a kábeleket a portokban, kicseréltem a fali aljzat és a gép közti kábeldarabot, de nem tudom elérni a gigát. Közvetlenül bekötöttem a (fali kábelrészt kihagyva) a routerbe a notit, akkor megvolt a gigabit, de mihelyst a fali kábelt is beiktatom a hálózatba, "eltűnik" a gigabitem.
Ezek alapján persze lehetne azt hinni, hogy a fali kábelem a ludas, de ugyanott, ugyanazzal a géppel mérve, több mint fél évig simán ment a gigabit LAN. De most valamiért nem, és nem vagdostam, csavargattam stb. a kábelt a falban azóta sem. Egy csőben mennek a kábelek egészen le a routerig, és csak abban az egy szobában -amiben persze kellene- nem megy a gigabit.
A gépeken Win7 fut, több notival is próbáltam, mindnél ezt produkálja. Csinálta már ezt egyszer, akkor restartoltam a routert és megjavult. Ellenben most nem akar.
Van ötletetek, miért csinálja ezt?

Köszönöm!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15013) Brian_GT válasza DBob (#15011) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az egyik switch az enyém...a másik a haveromé...köztünk van kb 10km távolság és telón kérdeztem rá tőle van e rajta uplink port vagy sem, hogy rendesen feltudjam tenni a kérdést itt.
Azért, hogy tesztelgessek vagy neki vagy nekem ide kellene cibálni az egész gépet...elég szétszedni azt a lanparty előtt.

Ezért szeretnék választ kapni rá de ahogy látom nehezen sikerül!!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15014) atos19881101 válasza Veron (#15012) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Próbáltad esetleg kicserélni az említett kábelszakaszt + a fali aljzatot? Idővel elő jöhetnek ilyen gondok sajna a kábelekkel. Ellenállása változik vagy a fali aljzat használat közben is elhasználódhat...

Most olvasom hogy a csere már megvolt. Esetleg nem került valami zavaró rész mellé? 230-as kábel esetleg vagy valamilyen berendezés ami zavaró lehet? Árnyékolt kábelt használsz? cat hanyas?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15015) Veron válasza atos19881101 (#15014) üzenetére


Veron
őstag

Nem cseréltem ki a fali kábelt, sem az aljzatot, csak az aljzat és a gép közti szakaszt, meg a fali kábeleket a router portjaiban.
Nem került semmi berendezés mellé, semmi sem zavarja jobban, mint régebben, amikor jó volt. Szerintem mezei CAT5-ös árnyékolatlan kábeleket futnak a falban.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15016) atos19881101 válasza Veron (#15015) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát akkor szerintem mindenképp megérett egy fali kábel esetleg még aljzat csere is. Sajna gigabitnél már kis hiba vagy változás is okozhatja a sebesség visszaesését. Elég ha 1 szál elkezd "rosszalkodni"...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15017) kali válasza Veron (#15015) üzenetére


kali
legenda

a cat5 csak 100-as, gigabit alá minimum cat5e kell! amennyiben korábban ment adott hálón a gigabit, úgy cat5e kábelről lehet szó, de például a kábel betörése, áthúzás vagy zárlat okozhatja a 100-as sebességre történő visszaesést!

(#15018) Veron válasza kali (#15017) üzenetére


Veron
őstag

kösz mindkét választ, valóban lehet CAT5e-ről van szó.
na de mitől törhetett meg a kábel, vagy lett zárlatos? mivel a falban van, senki sem bántotta, nem történt vele semmi.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15019) atos19881101 válasza Veron (#15018) üzenetére


atos19881101
senior tag

Sajna ez egy kicsit húzós kérdés.... lehet mikor anno beszerelték neked, akkor nem jól patchelték be, esetleg valahol megszorult, vagy csak simán gyári hibás volt a kábel... ezek ilyen dolgok, megtörténnek sajnos. :K

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15020) Veron válasza atos19881101 (#15019) üzenetére


Veron
őstag

ez világos, de akkor miért működött hónapokig hibátlanul???
a gond többet között az, hogy nem is tudom bekötni a kábelt az aljzatba, mert ahhoz speciális szerszám kellene. szóval suxx.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15021) kali válasza Veron (#15020) üzenetére


kali
legenda

megrágta az egér a kábelt, és/vagy zárlatot okozott a csótány által hátrahagyott váladék...stb, szélsőséges esetek, pláne ha nincs adott helyen rágcsló, bogár...stb, de láttunk már csodákat...

(#15022) atos19881101 válasza Veron (#15020) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem kell semmilyen speckó szerszám, azt kézzel is simán be tudod kötni! Csak ilyen műanyag kis pöcök van rajta, ami "benyomja" a megfelelő helyre a szálakat... Gondolom nem kell a kábel végére RJ45-ös csatit is raknod ha fali aljzatról van szó...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15023) DBob válasza Brian_GT (#15013) üzenetére


DBob
őstag

Látod, továbbra se kapsz választ. Nem azért mert gonoszak vagyunk, hanem a te általad feltett kérdésre egyértelműen akkor kaphatsz választ ha kipróbálod. Nem is beszélve arról, hogy eldöntendő a kérdésed..menni fog / nem fog menni-..még csak különösebben filozofálni se kell rajta, ki kell próbálni

Az meg hogy 10km-re van a switch, nem egy komoly ellenérv szerintem a kipróbálás ellen. Gépet se kell cipelni, elég a switch. Gondolom azért van a haverodnak switche, mert összeköt vele minimum két eszközt. Na e közé a minimum két eszköz közé kell a két switchet a kétféle utp kábellel felvértezve bekötni, és nézni mikor mennek át a csomagok.

Ennél komolyabb előkészületeket is megléptünk mi anno LANpartyk előtt...

(#15024) DBob válasza Veron (#15020) üzenetére


DBob
őstag

Nekem volt hasonló, bár akkor gyárilag nem ment a kábel csak 10Mbiten, 100Mbit helyett.

A különbség a kettő közt, hogy nagyobb frekvencián működik a kommunikáció. Tehát vagy nagyfrekvenciás zavart kapott a kábel, vagy levegőt kapott a kábel valahol, és némi oxidáció jelent meg.

Te esetedben is játszik mindkettő. Megspékelve azzal, hogy 1Gbithez már mind a 4 érpár kell, tehát előfordulhat hogy megsérült valamelyik "extra" ér.

(#15025) Brian_GT válasza DBob (#15023) üzenetére


Brian_GT
őstag

1. ,,Az meg hogy 10km-re van a switch, nem egy komoly ellenérv szerintem a kipróbálás ellen."

Benzinszámlát kérlek mond milyen címre küldhetem!!!

2. ,,Gondolom azért van a haverodnak switche, mert összeköt vele minimum két eszközt."

Kötött valamikor régebben... azóta routert használ kismillió éve.
Nekem is kb 3 éve szekrényben pihen a switch.

3. Természetesen fogok venni egy cross kábelt azért, hogy megtudjam, hogy ilyen kell-e vagy sem. Ha ilyen kell megfogom venni ha nem potyára nem fogok pénzt kiadni.

,,Ennél komolyabb előkészületeket is megléptünk mi anno LANpartyk előtt..."

Kb majd 8 évig toltuk anno a Mohaa-t szóval elhiheted nálunk is voltak érdekes jelenetek, csak épp évek óta nem volt game és nem tudom már hogy volt a kötés.

Gondoltam kapok választ hamár az egyik legnagyobb fórumon vagyok és akkor nem kell potyára pénzt és időt elb**om, hogy megtudjam ezt, de úgy látom ismét csalódnom kell az emberi értelmiségben.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15026) DBob válasza Brian_GT (#15025) üzenetére


DBob
őstag

Nem emlékszem volna hogy felajánlottam jótékonyan hogy az én pénztárcámra próbáld ki hogy működni fog-e vagy sem. De semmiképp nem potyára fogod az időt és pénzt feláldozni ha rászánod magad, mert választ kapsz a kérdésedre.

Ha meg 20km üzemanyagköltsége (kb 500-600 Ft autótól/fogyasztástól függően), és egy 500-1000 Ft-os crosslink kábel a földhöz vág anyagilag....

Gondolom a géped ennek ellenére mindig TOP konfig, félévente cserélt, majd aprópénzért továbbadott hw-el :U

(#15027) Brian_GT válasza DBob (#15026) üzenetére


Brian_GT
őstag

Gépem konfigja ott van az adataim között így láthatod, hogy k** nem to konfigom van és örülök ha évente 1,5 évente tudok venni valami nagyobb bővítést hozzá, mert nem tolják a seggem alá csak úgy.

De itt fejezzük be szerintem a beszélgetést, mert nem akarok másnak rosszat aki ide jön tanácsot kérni, mint én és egy ilyen okoska ossza neki az észt, mint te.

Még csak annyit, hogy lehet téged felvet a pénz és nem vág földhöz 2000Ft...de szerintem 10emberből 9 neked azt fogja mondani, hogy 2000Ft az sok pénz.

Köszöntem a helpet a témában, olyan építő jellegű volt, hogy csak nah. The End!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15028) Jester01 válasza Brian_GT (#15027) üzenetére


Jester01
veterán

Mivel sosem a 2 uplink portot akarod összekötni, így elég ha az egyiknek van uplink portja amit egyenes kábellel összekötsz a másik eszköz bármelyik (nem uplink) portjával.
Cross kábel akkor kell, ha nincs uplink port és csak "buta" portjaid vannak, amik nem tudják az automatikus felismerést (mint ahogy korábban írták, ez az auto mdix - manapság ez általános). Elég ha az egyik eszköz "okos". Nyilván erről a használati utasítás ad információt.

Jester

(#15029) DBob válasza Brian_GT (#15027) üzenetére


DBob
őstag

Remélem tényleg befejezted ezt a stílust.

[ Szerkesztve ]

(#15030) Veron válasza DBob (#15024) üzenetére


Veron
őstag

atos19881101, Kali, DBob:
Sajnos akkor bele kell törődnöm, hogy valami "elrontotta" a kábelem.
És szerintetek, mit lehet tenni most? Már azelőtt, hogy kivenném a komplett kábelt a falból és újat teszek be. Arra gondoltam, hogy minden eret megnézek, nem szakadt-e meg, esetleg a két végéből levágok 5-5 cm-t és újrakötöm a csatlakozókba. Hirtelen más nem jut eszembe, van ötletetek?
Kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15031) atos19881101 válasza Veron (#15030) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha tudsz valakitől kérni kölcsön egy kábel tesztelő szerkezetet akkor azzal le tudod mérni. Csak a gond, hogy egy komolyabb az nem olcsó játékszer és nem mindenkinek van. Az olcsóbbik fajta pedig max a szakadást mutatja ki neked, amivel nem sok mindenre mész, ha esetleg az ellenállással vagy más paraméterrel vannak a gondok a vezetéken.

Ha nem olyan nagyon hosszú az a kábel, akkor szerintem megéri az egészet cserélni, mert nem tudhatod melyik része a rossz. Ha pedig csőben megy, akkor egyszerűen át is húzhatod az egészet (az újat rákötöd a régire...).

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15032) Veron válasza atos19881101 (#15031) üzenetére


Veron
őstag

oké. még arra gondoltam, hogy a csatlakozókat talán egy kis kontakt sprayjel vagy alkohollal megtisztítom, hátha...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15033) atos19881101 válasza Veron (#15032) üzenetére


atos19881101
senior tag

Persze azt mindenképp, vagy esetleg még nézd meg, h nincs e valamelyik kis pöcök "elfáradva" és elhajolva a többihez képest....

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15034) tatais válasza tatais (#15008) üzenetére


tatais
csendes tag

Firmware probléma volt gondolom a Disztrinél az én routerem volt a polc hátsó felén :) frissittetem 2.05re az FWt és most 110000 és 96000 között ugrál az adatátvitel:) ennyivel már beérem:)

Van valakinek tapasztalata a TpLink és Dlink wifi kamerákkal adnak hozzájuk mentőszoftvert is? HP Microserverre szeretném rákötni őket, és legalább 1 hónapos időszakot mentenni.

[ Szerkesztve ]

(#15035) Brian_GT válasza Jester01 (#15028) üzenetére


Brian_GT
őstag

Korrekt, érthető. Köszönöm szépen a segítségedet!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15036) 3.Aragorn válasza krealon (#14982) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor az lehet a baj, hogy nekem csak swich-em van.
Ugyanakkor régebben xp alatt ezzel a felállással is össze tudtam hozni a hálózatot. Csak a win7-ben vagyok megkeveredve...

Nem minden vándorút céltalan...

(#15037) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

A következő gondal problémával fordulok felétek.A következőt kellene megoldanom.
Adva van egy INFO pult rajta ( win 7 ) ezen a pulton fut egy wamp szerver amin megy egy weboldal.Ezt a weboldalt kellene nekem valahogy wifin szétszórni. Nem tudom ez lehetséges e vagy van e rá valami megoldás.
Ami adva van:
WIN 7
WAMP szerver
LWRT54GL Linsys router.
Igen és nincs netre kötve az egész meg nem is lesz net kapcsolata.
Vagy ha van más alternatív megoldás annak is örülnék:D
Ebbe kérném a segítségeteket.A válaszokat előre is köszönöm.

dmc

[ Szerkesztve ]

(#15038) And válasza dmc (#15037) üzenetére


And
veterán

Ennyi? A routert AP-ként használva (LAN felől bekötve), DHCP-szerverét engedélyezve a kliensgépek elérik a szervert, ha tudják, milyen címen vagy hostnéven keressék.

(#15039) dmc válasza And (#15038) üzenetére


dmc
aktív tag

Jééé!

Itt legalább válaszolnak és nem cseszik le az embert mint más forumon.Köszönöm a gyors választ kiprobálom és jelentkezem!!

dmc

(#15040) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a két itthoni számítógépemnek statikus ipt adni. Azt hittem ez simán menni fog, de nem. :B Nem gondoltam, hogy ilyen hülye vagyok. Tplink WR542G routerem van. DHCPvel osztja ki az ipt. Azt is tudom, hogy kell egyedi ipt adni a gépeknek, csakhogy ez eddig sikertelen volt, legalábbis az Ubuntut futtató gépen, és nem értem miért. Miután beállítottam az egyedi ipt a gépnek 192.168.1.100, utána megadtam az alhálózati maszkot 255.255.255.0 és megadtam az alapértelmezett árjárót 192.168.1.1, és egyszerűen nem működött. Nem értem miért. Mit rontok el? A dns cím nem fontos, ha minden igaz, jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15041) atos19881101 válasza Snowy_owl (#15040) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szia,

DNS nélkül nem fog menni a címfeloldás. Pontosan mit szeretnél megoldani a két gép között?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15042) Snowy_owl válasza atos19881101 (#15041) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az ubuntus gép egy fileserver lesz, és onnan akarok mozgatni adatok el, és vissza is.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15043) atos19881101 válasza Snowy_owl (#15042) üzenetére


atos19881101
senior tag

Le tudod nekem rajzolni pontosan hogy is néz ki most neked a hálózatod? Ip címeket is légyszi! :K

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15044) Snowy_owl válasza atos19881101 (#15043) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ennyire bonyolult dolog a statikus ip, hogy rajzolgatni kell? :Y

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15045) atos19881101 válasza Snowy_owl (#15044) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem, csak azt akarnám látni, hogy hogyan épül fel a dolog. Említetted h van router is....

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15046) Snowy_owl válasza atos19881101 (#15045) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Rendben:

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15047) atos19881101 válasza atos19881101 (#15045) üzenetére


atos19881101
senior tag

A rajz csak arra kellene, h lássam mit rontottál el. Elolvastam mégegyszer amit írtál....

A router mögött szeretnél statikus ipt?

Két lehetőséged van: a routeren a gépek MAC címe alapján osztasz ki statikus ip-ket a gépeknek (reserved ip), ez a legegyszerűbb, és mindig ugyan azok lesznek a címek.

Másik megoldás kikapcsolni a DHCP-t, a két gépen beállítani ugyan abba a címtartományba ip-t, mint a router van, pl 198.168.1.10 / 255.255.255.0 / GW 192.168.1.1 - ez a router / DNS 192.168.1.1 - ez legyen az egyik gép, a másik gép pedig ugyan ez, csak az ip-je legyen 192.168.1.11 pl... szabadon válaszd.

Ezután mennie kell. :R Ellenőrzésnek pingeld meg a routert h válaszol-e, illetve a két gép egymást lássa-e pingel.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15048) Snowy_owl válasza atos19881101 (#15047) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Kipróbálom holnap, köszönöm. :)

Ha az elsőt használom, akkor ha további gépeket rakok a hálózatra, akkor azoknak automatikusan kiosztja, attól, hogy a másik kettő statikus?

Ha viszont a másodiknál ugyan ezt eljátszom, akkor nem fog működni, igaz?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15049) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

WiFi-s szolgáltatóm van, külső antennával. RP-SMA van egészen az antennától az asztali gép szolgáltató által biztosított PCI-os hálókártyáig. Ez rendben is van, de én most használni szeretnék több laptopot is a netre kötve, és WiFi-n keresztül a netet elérni. Kellene ugye egy router, ez van is. Ez tudja a MAC clone-t, ez is rendben. Viszont az RP-SMA-t ugye nem tudom a router WAN portjára tenni, hogy majd azzal szétosszam a netet WiFi-n, vagy UTP-n keresztül. Valahol láttam egy falon kívüli dobozt, amibe az RP-SMA megy bele, és UTP-n jön ki, de persze nem találom. Ezt már ugye a WAN-ra tudnám tenni. Megoldás, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#15050) Tosee válasza g.gergo (#15049) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Milyen routered van? Tud AP-ként üzemelni?
Unokahúgomnak is ilyen internet elérése van... annyi különbséggel, hogy nála nem volt lehetőség pci-os hálókártyát rakni a gépbe, mert laptopja van! Tehát a wifi-s access point antennájának helyére csatlakoztatták a külső antennát, majd utp-n keresztül tudta elérni a netet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.