Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60751) Phülöp válasza Gubek-Einste (#60747) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahogy írtam, a két router közé tudok utp kábelt húzni.

Köszönöm az ajánlást, megnézem ezeket a vasakat is. :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#60752) Gubek-Einste válasza Phülöp (#60750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

meg a lefedettség is sokkal nagyobb, mint amire igény van
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen is a helyzet, látatlanban semmit sem lehet mondani, a gyártói oldalon megadott adatok csak reklámcélúak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60753) Phülöp válasza Gubek-Einste (#60752) üzenetére


Phülöp
addikt

jogos, amit írsz.
úgy gondolom, hogy a legergyább, 2 darabból álló mesh halózat is le tudja fedni a 100 nm-es házat, még úgy is, hogy a négyzet alaprajz egyik oldalának a közepére jut az egyik router

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#60754) Reggie0 válasza mikk2000 (#60749) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt, hogy szerinted miben kulonbozik az AP es switch mod, milyen routeren letezik ez a ket megkulonboztetett uzemmod, switch modban mitol lesz mashogy IP cime az eszkoznek, mint AP modban, foleg annak fenyeben, hogy az altalad linkelt leiras is azzal kezdodik, hogy az AP/switch modba kapcsolt routernek adjunk manualisan IP cimet..

[ Szerkesztve ]

(#60755) mikk2000 válasza Reggie0 (#60754) üzenetére


mikk2000
őstag

Most hogy végre leírtad a zűrzavart ami a fejedben van, így tudok reagálni is:

az altalad linkelt leiras is azzal kezdodik, hogy az AP/switch modba kapcsolt routernek adjunk manualisan IP cimet

Nem linkeltem semmit kezdjük ott...

Alapvetően onnan indult a diskurzus, hogy Alex91 írta:

Ha a router menubol AP modba kapcsolhato, akkor hasznald azt!! Ha nincs ilyen esetleg rajta, akkor kell buveszkedni…

Erre reagáltam, hogy annyira az nem jó ötlet, mivel lesz egy plusz feladat, ha valamit állítani kell a routeren később, akkor plusz feladatként meg kell találni a routert...

Most lássuk mi nem tiszta neked:

Azt, hogy szerinted miben kulonbozik az AP es switch mod, milyen routeren letezik ez a ket megkulonboztetett uzemmod

A router ha támogatja, AP módot lehet rajta kapcsolni a saját menüjéből. De AP-ra lehet konfigurálni a mellékelt leírás szerint is. Ez kettő különböző lehetőség.

switch modban mitol lesz mashogy IP cime az eszkoznek, mint AP modban

Ahogy a nem általam linkelt leírás is mondja, a két üzemmód a működési eredmény tekintetében ugyanaz.
Helyesen leírva a kérdésedet:
A router menüjéből aktivált AP móddal mitől lesz más az IP címe a routernek, mint ha a linkelt leírás szerint állítom be az AP módot?

Ha az AP/switch üzemmódot használod a routeren a saját menüjéből aktiválva, akkor az IP-t a fő routertől fogja kapni, ezért lehet problémás megtalálni, bár nyilván a dhcp tartományon belül lesz.
Ha az AP/switch üzemmódot manuálisan állítod be (lásd a nem általam linkelt leírás) akkor nyilván fix IP-je lesz, hiszen azzal kezdi a leírás, hogy keress neki egy dhcp tartományon kívüli IP-t és azt állítsd be neki fixen.

Remélem tudtam segíteni!

(#60756) Reggie0 válasza mikk2000 (#60755) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nalad van zurzavar:
#60719 woodworm kerdesere, miszerint
"Egy egyszeri usernek miért jobb a szerinted switch mód, mint a felületen kapcsolható ap mód. Megjegyzem az eltérő szóhasználatod ellenére ez a kettő ugyanaz."
Ezt valaszoltad:
#60721 mikk2000
Hát, ha ap módot tudó routernél ap módban egyszerű user el akarja a routerét érni, az nem biztos hogy menni fog, mivel nem tudja a (kapott) címét, a ráragasztott *login*/*wifi* webcím nem biztos behozza, legalábbis nálam előfordult hogy wifiről meglelte a routert, vezetékről meg nem... Fixen adott dhcp-n kívüli tartományú ip-nél ez nem fordulhat elő.

De ezek szerint mostmar rajottel, hogy ugyan az a ketto, igy mar vilagos. Orulok, hogy ravezethettelek es ki tudtad javitani.

[ Szerkesztve ]

(#60757) mikk2000 válasza Reggie0 (#60756) üzenetére


mikk2000
őstag

Még mindig nem érted... :)

Szerintem olvasd át többször a leírtakat, mert hatodjára nem fogom leírni ugyanazt, érdekes egyébként, hogy rajtad kívül mindenkinek minden világos.

(#60758) Alex91 válasza mikk2000 (#60755) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor AP modban nem lehet fix IP-t beallitani… :F

Meg mi van, ha pl. az Asus routert AP Mesh modba szeretne az ember hasznalni? Akkor is eleg a dhcp-t kikapcsolni…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60759) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!



A kérdésem az lenne... ha veszek mondjuk egy Netgear Orbit szettet ( RBK50) és azt irja a hirdető hogy van 2 satelit, és 1 kültéri satelit, akkor itt jelen esetben a satelit megnevezés az (repeatert) takar?
Tehát akkor elvileg lesz egy fő routerem és arra csatlakozik 3 satelit ( Repeater)

A későbbiek folyamán tudok e további eszközöket rácsatlakoztatni....

Mondjuk veszek megint egy használt szettet ahol van 2 eszköz akkor abból fel tudom használni mind a kettőt a routet és a satelitet is??? vagy a router itt csak routerként működhet?

Köszönöm
[link] ez lenne az alap szett amit megvennék
[link] ezt meg mondjuk később plussz bővítésnek

(#60760) mikk2000 válasza Alex91 (#60758) üzenetére


mikk2000
őstag

Most akkor AP modban nem lehet fix IP-t beallitani…

:) Ha routerrel saját menüjéből intézed, akkor nincs értelme, mert bebillented hogy AP, és beállítja megának, és egyúttal kikapcsolja a dhcp-t is. Ha direktbe csinálod meg lásd leírás, akkor muszáj fix IP-t beállítani, különben ütközés léphet fel.

A Meshről már olvastam, de konkrét tapasztalatom nincs vele. Viszont így megúszom hogy 5x leírjam ugyanazt :) De ha a router menüjéből tudod aktiválni, akkor feltételezem az AP menühöz hasonlóan mindent beállít magának, és akkor nyilván a dhcp-t is kikapcsolja.

(#60761) woodworm válasza mikk2000 (#60760) üzenetére


woodworm
veterán

Olyan mintha csak azon információkat vennéd tudomásul, ami megerősíti a teóriádat, hogy sokkal jobb kézzel beállítani a kívánt végeredményt. Többször is leírtad, hogy ap-módban automatán kap címet és milyen nehéz megtalálni utólag. Ezért volt a tamáskodó arc és kérdőjel a részéről. Korábban ugyanis elhangzott, hogy a beállításakor kiválasztható az automata vagy fix ip.

[ Szerkesztve ]

(#60762) Doky586 válasza mikk2000 (#60760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én fix IP-t adok! [kép]

(#60763) mikk2000 válasza woodworm (#60761) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez nem teória, hanem tény. Ha fogsz egy diszkoszt, és elhajítod a réten, nyilván nehezebb megtalálni mint azt, amelyiket szépen lerakod, és mellészúrsz egy karót, hogy hol van. :)

Nem fogom ötödjére is leírni ugyanazt, sőt legközelebb ügyelek arra, hogy egyszer írjak csak le valamit, mert láthatóan sosem lesz vége. :))

(#60764) Gubek-Einste válasza SwissAirplan (#60759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az RBK50 csak egy router és egy Satellite egység, az RBK53 ami egy router és két Satellite egység.

itt jelen esetben a satelit megnevezés az (repeatert) takar?
Igen, a másodlagos egység megnevezése a Satellite.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60765) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Van a powerline adapterek világában minimum megvehető termék, ami alá nem érdemes menni? Vagy a lényeg, hogy közeli webshopban vegye az ember, ahova vissza lehet vinni, ha csődös?

(#60766) Reggie0 válasza csubuka (#60765) üzenetére


Reggie0
félisten

Jobb a kozeli webshop, sokat kell tesztelni. Van, hogy egy hetig jo, aztan valamiert nem az igazi, leszakd stb..

(#60767) csubuka válasza Reggie0 (#60766) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm. Óha, ez elég kellemetlenül hangzik... akkor nincs olyan, hogy igazán jó, mert főképp a hálózattól függ, nem a kütyütől a végeredmény?

(#60768) Reggie0 válasza csubuka (#60767) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb ugy mondanam, hogy egy jo kutyun is van ami ki tud fogni.

(#60769) csubuka válasza Reggie0 (#60768) üzenetére


csubuka
addikt

Rendben, akkor egy randomot megnézek, hogy mit művel :DDD Sajnos a kábelbehúzás nehezebb, mint gondoltam...

(#60770) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kapni két probléma kapcsán.

1. Laptop wifin 1Mb/S a letöltés, míg 8Mb/S a feltöltés, ha router wifin van. Megosztott mobil hotspot esetén minden jó.
Irritáló a probléma és szeretném mihamarabb megoldani, kábel nem megoldható.
Laptop driver reinstall nem segített, router reboot sem.

2. Szeretném megoldani, hogy két routerem két külön hálózatot alkosson saját DHCP-vel, de a gépek tudjanak egymással kommunikálni. Erre azért van szükség, mert a Telekomos modemet nem szereti a NAS, ha a modem rebootol a port down marad. Telekom modem nem rakhato bridge módba, mert IPTV is azon jön.
Amiota a modem mögött router van sajat hálózati tartománnyal, a NAS elérhetőség tökéletes lenne, de a modem-re csatlakozó eszközök nem látják, Erik el, és semmit se a router mögött.
Esetleg a kommunikáció hogy oldható meg a két eszköz között, hogy átengedje a route-ot?

Előre is köszi!

Üdv,
Bunc

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60771) Gubek-Einste válasza Buncaman (#60770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Milyen router és wifi adapter van használatban?
Más eszközön nincsen gond?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

2; A legegyszerűbb az lenne ha nincsen eszköz a saját router-re csatlakozna és akkor nem lenne ilyen gondod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60772) Essejó válasza Buncaman (#60770) üzenetére


Essejó
veterán

Az elsőre nem tudok mit mondani. Én nem szívatom magam wifiel, csak a mobilok kapnak wifit.
2. Milyen nas? Hol van neki beállítva a statikus ip?
Két külön alhálózatban levő gépek tudtommal nem látják egymást. Ha kevés a lanport a routeren, akkor rakj mögé egy 5-8 portos igmp képes switch-et, és akkor tán lehet egy alhálóban minden is. Ha az iptv miatt nem bridgelik, akkor koax net? Sagem 3890v3 vagy Kaon HGW? Az utóbbiról ódákat zengenek, hogy milyen sz@r.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60773) zsiga68 válasza Buncaman (#60770) üzenetére


zsiga68
senior tag

Milyen a telekomos modem? Talán router is egyben? Felesleges ennyi routert beállítani. Ha pedig nem egy hálózaton bellül vannak a gépek akkor nem fogják egymás elérni. Igy a nas-t se.

[ Szerkesztve ]

(#60774) jerry311 válasza Buncaman (#60770) üzenetére


jerry311
nagyúr

#2 De miért????

Nem router kell oda hanem switch vagy switch "módban" használt router.

(#60775) BullZeye


BullZeye
veterán

Van egy TP-Link Archer C6 v2 OpenWRT-vel
Házat kb lefedi a WIFI, de a kertet már nem, cégnél bármerre járok ott észrevétlenül váltja a kiszolgáló eszközöket a telefonom, tehát 1 SSID / jelszó van és telefon kiválasztja az épp legerősebbet, mindezt wifi kihagyás nélkül.

Próbáltam mégegy routert betenni a rendszerbe, de ha ugyanaz az SSID akkor nem működik rendesen, ehhez valami speckó eszköz kéne?

Őszintén nem nagy a kert, tehát kb 1 repeater kéne a ház másik felébe és kert is meglenne, és ha nem kéne kábeleznem hozzá, annak nagyon örülnék.

Megoldható az 1SSID a házban és a kertben lehetőleg wifin keresztül?

(#60776) Dzsekó válasza BullZeye (#60775) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megoldható. Mesh router és AP kell hozzá, de elég drága. Jelenlegi felállásban ajánlott a különböző SSID.
Telefonban/eszközödben elmented mindkettőt. Egy fokkal talán jobb lesz a helyzet. Továbbá másik csatornára állítsd, hogy ne legyen interferencia. Telefonon pl. Wifiman-al meg tudod nézni, hogy melyek a legoptimálisabb, nem használt csatornák a környezetedben. Persze a routert és AP-t célszerű UTP kábellel összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#60777) jerry311 válasza BullZeye (#60775) üzenetére


jerry311
nagyúr

ehhez valami speckó eszköz kéne?

Ha az azonos SSID, azonos jelszó, azonos DHCP, de más csatorna nem működik rendesen, akkor igen. Ha a előzőek közül valami még hiányzik, akkor érdemes azt helyrehozni.
Nem minden kliens működik rendesen a az előbb felsorolt beállítások mellett sem, van ami csak azt szeretni ha menedzselt a roaming.

(#60778) Reggie0 válasza BullZeye (#60775) üzenetére


Reggie0
félisten

802.11k es 802.11r nem art, ha van.

Azt is beallithatod, hogy a router dobja le azokat az eszkozoket, amelyeknel kicsi a jelszint es akkor majd keresnek erosebb AP-t, de ennek az a hatranya, hogy ahol csak egy AP/router erheto el es gyenge a jelszint ott nem lesz hasznalhato, mert azokat is ledobja.

[ Szerkesztve ]

(#60779) korcsi válasza BullZeye (#60775) üzenetére


korcsi
veterán

Openwrt wifi roaming, a másik eszköz is openwrt-s legyen, ahogy Reggie0 is írta 802.11r.

Nálam csak a házon belül 3 AC-s eszköz van és jól működik, egy probléma van, az eszközök nem tudnak roamingolni 2,4G és 5G között.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60780) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni, van két hálózatom ami a nagy optikai mögöttes fejlesztés miatt átkerült optikai rendszerre külön -külön és mindkettő Telekomos. Az egyiken Technicolor FGA 2233 MAG van a másikon Sagem van. A két hálózatot össze kellene kötnöm, mert külön - külön olyan elemek vannak rajta - nyomtató, plotter , stb. - amik fizikailag nem mozgathatók de én mindkettőt használom. Mindkét hálózaton vannak IPTV-k külön előfizetésben más más egységes, a Sagem-esen Androido IPTV jött a másikra a hagyományos :)

A hálózatok felépítése mindkét esetben ugyanaz: Telekomos végeztető egység -> Router (csak az ip felosztást vezérli és Wifit add ) - > Switch - > LAN

Nálam csatlakozna a két hálózat meg a NAS-on.

A probléma abban áll, hogy ha feldugom külön - külön a lan kábelt a laptopra az egyiken látja a teljes hálózatot + van internet, a másikon csak a belső hálót látom. Ugyan ez van akkor is ha az egyik hálózat a laptopba megy be, a másik meg a laptopba csatlakozó usb-s dokkolón keresztül van csatlakoztatva.

Nem tudtam rájönni mi okozza a problémát.

Gondolom, ha a két hálózatot egy dual wan-os switch-el csatlakoztatnám az én gépemhez megoldás lenne , de ez tényleg megoldás lehet ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#60781) passatgt


passatgt
aktív tag

Sziasztok! Egy régi parasztházat újítok fel és a wifi hálózat kialakításán gondolkozok. Képen mutatom, hogy mire gondoltam, kb méreteket látjátok. A szürke az 60cm vastag kőfal, lila fémvázas gipszkarton. Csak Vodafone-os internet van. A UPC dobozra kötnék egy TENDA G1105P-4-63W switchet. Irodában, TV alatt és gyerekszobában Tenda W9-re gondoltam, a nappaliban pedig a konyha fölé(ez a rész nyitott tetős, szóval mennyezetre nem tudom) a falra szerelve egy Tenda i21.

Ez a konfiguráció szerintetek rendben van?

(#60782) Buncaman válasza Gubek-Einste (#60771) üzenetére


Buncaman
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok nem volt időm írni.
@Gubek A Telekomos modem típusa valami ismeretlen kínai... A saját pedig egy Asus NT-56B, vagy valami hasonló. Nem mai darab, de egyenlőre bőven jó.
SSID és jelszó igen, csak angol betűk és számok.

@Essejo Tudom hogy ez eretnekseg, de DHCP adja a NAS IP-jét, eddig ez sose jelentett gondot, csak mióta a Telekom modem osztaná ki. Viszont az Asus routerrel rendben.

Közben nyomtam egy teljes gyári resetet a modemen, routerem, Laptop hálózati beállításain.

Most úgy néz ki, a dolog, hogy mindenki az ASUS-rol él, és rendben is működik (korábban a feleségem eszközei problémáztak az ASUS wifivel, ezért akartam vegyesen próbálkozni).

Sajnos a laptop továbbra is vacakol, 1Mbit-es letöltés... Értetlenül állok előtte. :F

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60783) mezis válasza passatgt (#60781) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Vályogfalat leginkább azUTP vagy optikai kábel "visz át".
Gondolom a födémet sem nehéz átfúrni, kábelek mehetnek a padláson...

mezis

(#60784) Gubek-Einste válasza Nisida (#60780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom, ha a két hálózatot egy dual wan-os switch-el csatlakoztatnám az én gépemhez megoldás lenne , de ez tényleg megoldás lehet ?
Egy megfelelően beállított dual WAN-os router és switch párosával megoldható lenne a két külön hálózat egy egységes hálózattá szervezése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60785) Gubek-Einste válasza passatgt (#60781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy régi parasztházat újítok fel és a wifi hálózat kialakításán gondolkozok.
Amit csak lehet azt kábellel csatlakoztasd!

Irodában, TV alatt és gyerekszobában Tenda W9-re gondoltam
Tévé alá ne tegyél wifi-s eszközt mert a tévé nagyon árnyékolná.
Az ilyen falba építhető AP-k nem a legideálisabbak, hasonlóan a konnektoros repeater-ekhez, erősen kérdéses, hogy a falazat amibe be vannak építve mennyire rontja a jeleket.

a falra szerelve egy Tenda i21
Ez már rendben lévő eszköz lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60786) passatgt válasza mezis (#60783) üzenetére


passatgt
aktív tag

A képen jelölt pontokra természetesen utp-vel viszem át, cat6 és mindegyik access point POE.

(#60787) passatgt válasza Gubek-Einste (#60785) üzenetére


passatgt
aktív tag

Igen, mindegyik access point UTP-vel csatlakozik, POE. A W9-en van kábeles csatlakozás a tv-hez és a 2 számítógéphez, azért gondoltam hogy azok mennek kábellel és a szobán belül azért elegendő wifi-t csinálna, nem nagy helységek.

(#60788) Gubek-Einste válasza Buncaman (#60782) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A saját pedig egy Asus NT-56B, vagy valami hasonló. Nem mai darab, de egyenlőre bőven jó.
Az RT-N56U B1 lesz.

Sajnos a laptop továbbra is vacakol, 1Mbit-es letöltés...
Típust jó lenne ismerni, főleg a wifi adapterét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60789) Gubek-Einste válasza passatgt (#60787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tévé nagyon le tudja árnyékolni a mögé/alá tett eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60790) passatgt válasza Gubek-Einste (#60789) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ott igazából csak a közvetlen mellette lévő dolgok miatt kellene wifi, pl wifis ledszalag, hangszóró ilyesmi, ami a tv állványon, vagy azon belül van és a nappali többi részére meg elég lenne az i21. Legalábbis ez lenne az elgondolás.

(#60791) zsiga68 válasza Buncaman (#60782) üzenetére


zsiga68
senior tag

A laptopon cseréld le a drivert, ha lehet a kártya gyártójának oldaláról. Ha van benne bluetooth akkor kapcsold ki. Illetve ha van a lakásban aktív bluetooth eszköz akkaor azt is. Bezavarhat. A routeren esetleg ne legyen a csatorna 11 felett.
A wifire más eszköz jól csatlakozik csak ez a laptop nem?

[ Szerkesztve ]

(#60792) Buncaman válasza Gubek-Einste (#60788) üzenetére


Buncaman
tag

Igen, közben megnéztem, az a router.

Laptopom: msi gf63 thin 10scxr
Gyári wifi adapter: Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160Mhz

Most találtam egy fórumon, hogy más is szenved hasonlóval, de ott sincs erre még megoldás.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60793) Buncaman válasza zsiga68 (#60791) üzenetére


Buncaman
tag

Így van, csak a laptop csinálja ezt.
Újabb érdekesség tesztelés folyamán.
Ha a mobil hot spoton megosztom a router wifit és arra kapcsolódok, akkor egész elfogadható minőséget kapok (20-30 MB az edddigi 1 helyett), de érezhető, hogy a mobilnet megosztással még jobb. :F

A beállításokat a routeren lecsekkolom nemsokára.
Driverek elvileg rendben, de mindjárt telepítem a gyártó oldalról leszedettet.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60794) Buncaman válasza Buncaman (#60793) üzenetére


Buncaman
tag

Újabb infó!

Driver telepítés nem segített, továbbra is 1-5 Mb-re esik vissza a normális 30-ról.

Illetve észre vettük a feleségemmel, hogy akárhányszor csatlakozik a wifire a laptop, azon a frekvenciasávon rövid időre minden felhasználónak megszakad az internet kapcsolat. (Jelen esetben 2,4 GHz, mert csak az ér el olyan távolra.) Másik frekin (5Ghz) ilyenkor nincs megszakadás. :W

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60795) zsiga68 válasza Buncaman (#60793) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ellenőrizd le a kapcsolódásnál a sebességet. pl:

(#60796) Buncaman válasza zsiga68 (#60795) üzenetére


Buncaman
tag

Változó a sebesség az általad belinkelt fül alatt, de sose megy 20 Mbit alá. A távolságból adódóan 20-58 Mbit között változik a sebesség.

De eközben a mérés (valós sebesség) 1-8 Mbit között változik.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60797) mikk2000 válasza Buncaman (#60796) üzenetére


mikk2000
őstag

Rákeresve tényleg sokan panaszkodnak a tetű wifi sebességre ennél az wifi modulnál, tehát az lenne furcsa, ha nálad a sebesség meg jó lenne. Persze ha mondjuk 3 vasbeton falon szeretnél átlátni, az nem egyszerű.

Mindenesetre ha még nem próbáltad, akkor próbáld már meg a router közvetlen közelében is hogy ott mit produkál, persze akkor nem árt a routeren az 5 Ghz-es szórást tiltani, hiszen téged messzebbről úgyis csak a 2.4Ghz érint - ahogy írtad.

A routereden (ha be tudod állítani utána!!!) próbáltál fw-t frissíteni? Beállítások alapra, majd mindent beállítani rajta?

Ha teheted, próbálj ki egy másik routert. :) Van router ajánló topik is... Olcsón is ki lehet fogni jót használtan, ha nem kellenek extra dolgok.

(#60798) zsiga68 válasza Buncaman (#60796) üzenetére


zsiga68
senior tag

Az a sebesség amit írsz is nagyon kevés.Sokkal többnek kellene lenni. És a letöltési sebesség is nagyon kevés.

(#60799) Buncaman válasza mikk2000 (#60797) üzenetére


Buncaman
tag

Holnap vagy kedden lesz lehetőségem tesztelni, majd megnézem.

Esetleg most eszembe jutott, hogy talán azon a frekvencián bezavarna a többi, közeli 2,4Ghz-s wifi (minimum 4 db van sajnos ami egész jó erővel elérhető a szobában, sok lakás kis helyen ..).

Bár ami fura nekem, hogy jó ideig nem volt ilyen probléma, több mint fél éve itt lakunk.
Korábban volt olyan probléma, hogy a T-com modem a laptopot sem kedvelte, de akkor a modem reset helyrehozta. (Akkor valamiért kiosztott egyszerre 3 IP-t az eszköznek, amitől megbolondult.)

Router fw frissítés nem volt, de gyári reset és 0-rol beállítás igen.

Ha az megfelel több tesztnek, próbáltam a T-com modem wifit és a saját router wifit is, de mindkettővel ez a helyzet.

Lehet megnézem azt is, hogy 5Ghz-re tud e ott csatlakozni (1 pötty - 1 csík között ingadozik a jelszint.)

Másik 5Ghz wifi elvileg nem zavarhat be, hátha ezzel van a gond. És akkor egy 5G frekis repeaterrel bővíthetem a hatosugarat.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60800) Buncaman válasza zsiga68 (#60798) üzenetére


Buncaman
tag

Holnap, holnap után tesztelem, hátha a szomszédos Wifik zavarnak be. A szoba pont egy gócpontja jó pár wireless hálózatnak.

Utána írok. :R

Még reménykedem, hogy nem eszköz hiba.

Elérhetőség az adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.