Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) mezis válasza GERIlla83 (#21000) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van rajta legalább 1 db. LAN csatlakozó RJ45), akkor igen.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21002) laszak válasza GERIlla83 (#21000) üzenetére


laszak
tag

Én a helyedben újat vennék.
Ezt egy elég régi darab már.

Javaslom, hogy olyat vegyél, ami tudja már az N-szabványt is.

(#21003) GERIlla83 válasza laszak (#21002) üzenetére


GERIlla83
tag

Tudom, de itt csak egy 10megás nethez kell semmi máshoz.
Meg fontos a költséghatékonyság. :)

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#21004) McSzaby válasza Bici (#20992) üzenetére


McSzaby
őstag

De ha ennyire benne vagy a linuxban, akkor szerintem azt is csinálhatod, hogy veszel egy WLAN hálókártyát, akár usb-set, akár PCI-soat és abból csinálsz egy AP-t. A gép mögé bekötsz egy switchet és kész. iptables-szel pedig így akár a wlant is le tudod védeni durván. Ez azért olcsóbb lehet, mint venni két jó minőségű eszközt.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21005) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Ha egyáltalán jó helyen teszem fel a kérdésemet. A következő feladatot kellene megoldani, ha sikerülne. Sajnos az én kvalitásaimat meghaladja a dolog.

Adott egy otthoni hálózat. Fix IP-vel
Van egy fő router, ami az egész családi házat és az autószalont ellátja. A családi házban van egy másik router, ami szintén oszt ip-t. A családi ház tulajdonképpen egy alhálózat. Ezen a hálón lóg egy htpc openelec-cel. Ezen van egy transmission kliens. Na tehát ezt a htpc-t szeretném távolról felébreszteni és a transmission kliens a web interface-en keresztül menedzselni. Windows alatt ez megoldott volt logmein szoftverrel, de én szeretném az openelecet használni. Merre induljak el?

Előre is kösz a tanácsokat!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#21006) Magnat válasza mandju (#21005) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Az alrouter natol vagy csak routol? (Feltételezem, ha mind a kettőn fut dhcp, akkor nem AP módban használod) Ha natol (erre tippelek), akkor a Transmission web portját mind a két routerben forwardolni kell, értelemszerűen úgy, h a fő router az alrouter wan címére forwardol, az al meg a gépre. A felélesztést meg ha ha az alrouter tudja a wake on lant úgy tudod legkönnyebben megoldani, h az alrouteren engedélyezed a távoli adminisztrációt egy a transmission web portjától különböző porton és ezt a portot a fő routeren forwardolod az alrouter wan címére. Ha pedig nincs fix ip-d a szolgáltatónál, akkor javaslom még vmilyen dinamikus dns beállítását a fő routeren, h meg tudd szólítani az eszközeidet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21007) mandju válasza Magnat (#21006) üzenetére


mandju
senior tag

Sajnos nem nagyon vagyok benne ezekben a dolgokban...ha ez segít:
a főrouter ipje: 192.168.0.1 a az alrouteré: 192.168.20.1 a htpc 192.168.20.1XX ip-t kap. mac cím alapján foglalva van neki fix ip. Hogy a belső hálón mindig megtaláljam...

fix ip van a szolgáltató felől.

tehát akkor a fő routeren a 9091-es portot forwardolni kell a 192.168.20.1-es ip-re az alrouteren pedig a 9091-es portot a htpc ip-jére.

ekkor ha a böngészőbe beírom 87.akármi:9091-es ip-t, akkor mennie kell. Jól értelmezem?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#21008) Magnat válasza mandju (#21007) üzenetére


Magnat
veterán

Igen! A wake on lanhoz pedig állítsd be az alrouter web admin portját a felélesztéshez és kész is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21009) Bici válasza McSzaby (#21004) üzenetére


Bici
félisten

Egy Wlan hálókártya és egy switch olcsóbb, mint egy wifi-s router?

Nézegettem mindegyiket neten de nem tudom melyik típus az ami elég megbízható, így fel is adtam az összehasonlítgatást. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21010) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok

Rouetrből kijövő UTP kábelt kellene valamivel megkettőzni. A lényeg annyi, hogy a Routertől indul egy hosszú UTP kábel egy TV-hez, viszont a tv-nél kettő darab UTP kábelre lenne szükség, viszont még egy kábelt nem akarok végig vezetni a szegélyen, ha megoldható a probléma máshogy is.
Első nekifutásra egy puritán switch-re gondoltam, de jó lenne valami olyasmi amihez nem kell külső adapter, nem tudom switchből létezik-e ilyen, esetleg van valami más megoldás, amivel az ügy megoldható?
A segítséget előre is köszönöm!

szerk.: első nekifutásra valami olyanra gondoltam, mint régebben a koaksz megosztó, nem tudom létezik-e ilyen UTP kábelre :B

2# szerk.: Esetleg egy ilyen fali aljzattal működhet a dolog?
Más ötletek is jöhetnek, fő szempont, hogy ne igényeljen külön áramellátást.

[ Szerkesztve ]

(#21011) McSzaby válasza Bici (#21009) üzenetére


McSzaby
őstag

Mindenből az a kérdés milyet veszel. :) Vehetsz 6e-ért is routert, de ugye az kb. 150mbit WLAN és 100-s LAN lesz. Gigabites routerek 12e körül indulnak és ugye a csillagos határ az ég. Nem mellesleg szerintem pazarlás mondjuk egy TP-LINK WR1043ND-t elhasználni egy sima switchnek. :) :)) Egy TP-link Gigabites Switch, port számtól függően itt aprón is 4-8e között van. (Én 5 portosat vettem 3500ért). WLAN kártyából megint csak az a kérdés milyet akarsz venni. Vehetsz durvábbat is akár 8-10e-ért , de egy TP-link (ha már maradjunk ennél a márkánál) az kb. megint csak 3e körül van. Szóval 4+3=7e :) Ennyiért még nem kapsz gigabites, normális routert. :) Nagyjából ennek a duplája a fent említett 300mbites/Gigabites router. :)

Típusok: Szerintem a D-Link-et hanyagold bármit is választasz. Felejtős. TP-LINK ár/érték arányban nagyon jó mindenben. Ha komolyabb dolgot akarsz, akkor Cisco,Linksys,Asus,stb.. Nálam itthon TP-LINK hálózat van :DD Teljesen jól működik, szeretem. (Milyen routert vegyek topikban kérdezhetsz nyugodtan. :) )

Persze csak ha megfelelően értesz a linuxokhoz. :) Más esetben bajlódás lesz a vége, akkor inkább router. :) De természetesen erre is van itt topik. "Linux- abszólút kezdőknek" :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21012) McSzaby válasza #25712384 (#21010) üzenetére


McSzaby
őstag

Sok megoldás van erre. Beírod gugliba, hogy Lan kábel elosztó és ilyeneket dob ki. Fogod a kábelt, ami megy most a tv-hez a végére ráteszel egy ilyet hosszabítót és ebbe bedugod az elosztót. Természetesen a sebesség nem lesz az igazi... Mindegyikből CAT6, de minimum CAT5E-t válassz!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21013) #25712384 válasza McSzaby (#21012) üzenetére


#25712384
törölt tag

Igen, köszönöm! Közbe már én is összeállítottam elméletben ezt az agyontoldást! :DDD
Meglátjuk beválik-e. :R

(#21014) Bici válasza McSzaby (#21011) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippeket! :)

A linuxszal nincs gond, szeretem a kihívásokat. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21015) McSzaby válasza Bici (#21014) üzenetére


McSzaby
őstag

Vannak egyébként erre konkrétan kitalált Linux disztribúciók. Tűzfalnak a ClearOs-ssel és a Coyote-val foglalkoztam. A ClearOs minden igényedet kielégítené és nagyon egyszerűen webes felületen lehet dolgozni vele. Vagy akár SSH-n. Van benne mail szerver,samba,ftp,proxy, minden, ami kell. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21016) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok !

Van 1 ASUS SABERTOOTH 990FX alaplapom Lan csatakozója állítólag tudja a gigabites sebességet .
Routerem TL-WR1043ND az is tudja a gigabites sebességet .
Nasom ZyXEL NSA310 az is tudja a gigabites sebességet .
A nas és a gépem lan csatlakozója melletti led sárgán villog .
Oprendszer win 7 64
Az adat átviteli sebesség max 11000 kbyte/mp :(

Hol lehet a sebességet feljebb piszkálni :F

A segítséget előre is köszönöm ! :B

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#21017) McSzaby válasza Gelmi (#21016) üzenetére


McSzaby
őstag

Kábel és csatlakozó milyen? RJ45-nél is találkoztam olyannal, ami sokat rontott a sebességen. Kábelről meg ugye ne is beszéljünk. CAT5E a minimum.

Esetleg még próbálj meg valamilyen hálózati sebesség monitorozó programot. Ha más nem esetleg azt tedd meg, hogy megfelelő drivert keresel az alaplapod LAN csatijához.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21018) Gelmi válasza McSzaby (#21017) üzenetére


Gelmi
tag

A csatlakozó milyenségét hol tudom lefigyelni :F
A kábelek felíratozása CAT5E .
Az alaplap Lan drivere a legújabb . ( Verzió 5.790&6.250&7.48 )
Hálózati sebesség monitorozó programok közül melyiket ajánlanád ?

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#21019) Danex


Danex
addikt

Hello, olyan kérdésem lenne, hogy tervezünk egy 10fős LAN-t de a switchünk csak 8 portos.

Visszaolvastam itt a forumon és elvileg lehetséges hogy Router-> Switch. Igy pont 10 hely van és a Wan port kiesik.

Milyen gondok adódhatnak amit beállítási szinten oda kell figyelnünk?

(#21020) McSzaby válasza Gelmi (#21018) üzenetére


McSzaby
őstag

Lan speed tester vagy valami ilyesmi a progi neve. A csatit pedig ránézésre látod,hogy kínai kaki vagy sem. (pl. legyen aranyozott a kis fém rész belül. ) Esetleg a routerben nem vetted le 100 mbps-re vagy valamilyen korlátozás a routerben? Esetleg próbáld ki másik gigabites géppel ne a Nassal. A progi am nem ingyenes,de van torrentje,amit nem tőlem hallottál...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21021) McSzaby válasza Danex (#21019) üzenetére


McSzaby
őstag

Ha a routerben használtok dhcp-t,akkor csak a megfelelő beállítás kell win alatt. Ennyi :) Ha statikus ip-vel dolgoztok,akkor pedig akár ki is kapcsolhatod a dhcp-t de nem szükségszerű. Minden kábel patch (egyeneskötésű) legyen. Ennyi :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21022) Danex válasza McSzaby (#21021) üzenetére


Danex
addikt

értem, köszi :R

(#21023) Hammy


Hammy
tag

Van egy gép, ami állandóan megy és közvetlenül kapcsolódik az internethez.

Azt szeretném, ha a gép a másik hálózati kártyáról a routerbe továbbítsa a netet, és a router ossza tovább.

(#21024) Gubek-Einste válasza Hammy (#21023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem a router-re dugod egyből a netet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21025) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
Egy elméleti kérdésem lenne. A munkahelyemen a proxy szerver szűri a kimenő (és gondolom a bejövő) a portokat. Van egy wifi router a hálózaton, amin keresztül csatlakozik a mobilom a hálózathoz. A Google talk nem megy, mert a kimenő portjait nem engedi át a proxy. Tud olyat router, hogy bizonyos kimenő portokat átirányítsa mondjuk a 443-as portra. (ha azon keresztül megy ki a Gtalk, akkor ugyanazon válaszol szerver is)

(#21026) Hammy válasza Gubek-Einste (#21024) üzenetére


Hammy
tag

Mert nem férek hozzá olyankor a modemhez, és nem tudom finomhangolni.

(#21027) McSzaby válasza Hammy (#21026) üzenetére


McSzaby
őstag

Mire gondolsz a finomhangoláson? Ha egy kábel bemegy a gépbe, akkor bármikor köthetsz routert és nyugodtan tudod mindkettőt kezelni akár webes felületen is.

Ha meg mindenképp kell az a gép, akkor kérdés, hogy milyen oprendszert használsz rajta?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21028) Hammy válasza McSzaby (#21027) üzenetére


Hammy
tag

ADSL finomhangolást gondoltam a logout-on van egy cikk és az alapján.

Csakhogy nem érem el a modem webes felületét, ha router WAN portjába van kötve. Windows 8 Pro oprendszert használom.

[ Szerkesztve ]

(#21029) McSzaby válasza Hammy (#21028) üzenetére


McSzaby
őstag

Őszinte leszek Win alól nem nagyon tudom mit kéne tenni. Szerintem internet megosztás bekapcsolása/engedélyezése és állítsd be ezt a gépet alapértelmezett átjárónak.(belső hálózati cím legyen statikus természetesen) De ha esetleg úgy gondolod, akkor inkább rakj fel egy Win Servert, az sokkal alkalmasabb a feladatra. Win 8 topikban viszont biztos tudnak segítséget adni a megfelelő beállításra.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21030) Hammy válasza McSzaby (#21029) üzenetére


Hammy
tag

Köszi. Holnap megnézem.

(#21031) bacus válasza Hammy (#21028) üzenetére


bacus
őstag

Több dolgot sem értek, de nem baj, remélem te tudod mit csinálsz.

-ok, hogy láttál egy cikket ami alapján finomhangolod az ADSL- modemet, de ezt állandóan csinálni kell? nem értem, ha már egyszer behangoltad, akkor minek megint?

-nem éred el az adsl modem web felületét (a cikk szerint 192.168.1.1), mert gondolom erre a router web felülete jelentkezik be. Miért nem változtatod meg a routerben a LAN ip cimét, mondjuk 192.168.20.1-re?
Akkor ugyanis elérnéd az adsl webfelületet is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21032) bugizozi válasza Gelmi (#21018) üzenetére


bugizozi
őstag

Hálózati sebesség monitorozó programok közül melyiket ajánlanád ?

Legegyszerűbb a windows feladatkezelő. A hálózat fülön ott van a hálózat leterheltsége, illetve alul hogy kapcsolat sebessége. 100 Mbit vagy 1 Gbit.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21033) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok!
Úgy gondolom a jelenlegi helyzetemben a legegyszerűbb megoldás, ha UTP kábellel kötöm össze a WDTV-t a routerrel, illetve a wifi jellel sincs kedvem szórakozni hogy elég erős lesz-e ha azon csatlakozik vagy sem, úgyhogy ezt inkább hanyagolom, marad a kábel. Ha veszek 30-40m-nyi UTP kábelt szerintetek fogja hozni a megfelelő sebességet? Ez megfelel a célra?

(#21034) bugizozi válasza csodacsoki (#21033) üzenetére


bugizozi
őstag

Legalább Cat5e sebességűt vegyél ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21035) csodacsoki válasza bugizozi (#21034) üzenetére


csodacsoki
tag

És pontosan milyen kábelt kell keresnem? CAT5e illetve KAT5e egyenes UTP kábelt?

(#21036) bugizozi válasza csodacsoki (#21035) üzenetére


bugizozi
őstag

Cat5e vagy Cat6 egyenes UTP kábel.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21037) bacus válasza csodacsoki (#21035) üzenetére


bacus
őstag

ha nem lesz fali doboz, akkor ne fali dobozt vegyél, a fali és nem fali kábel majdnem ugyanaz, csak épp a csati felszerelésénél nem mindegy..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21038) csodacsoki


csodacsoki
tag

Rendben, köszönöm a segítséget! (=

(#21039) Hammy válasza bacus (#21031) üzenetére


Hammy
tag

összekötöttem a modemet a routerrel, meg lett változtatva a router LAN ip címe 192.168.0.1-re, és nem érem el a modem webes felületét (192.168.1.1)

(#21040) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam, de nem tudtam megfelelő progit találni, szóval kérdezek.
Tapasztalatok alapján ki mit ajánlana otthoni hálózatra másik gépről való eléréshez?
A teamviewerrel szemezek még, de írták, hogy azt nem lehet állandóan használni free verzióban. Fizikailag távoli eléréshez viszont remek, ill. manapság már okostelóról is használható, szóval távolról meg tudom oldani. Hamachi-ra panaszkodtak hogy egyik gépen megy, másikon meg nem. Ezért kellene más alternatíva.
Van egy kicsi gép seed szervernek, ill. központi tárolónak (jelenleg filmek, később bizt. mentés is lesz, hasonlóak). Van egy PC, valamint ha tesómék itthon vannak, akkor laptopok. T-home ADSL net (10Mbit-es), PC, szerver vezetékesen, laptopok wi-fi-n csatlakoznak. Olyan progi kellene, amivel a routerre dugott szervert el tudom érni az otthoni hálórol, akármikor, akármeddig, bármelyik gépről (persze egyszerre csak egy) és teljesen ugyanúgy tudom használni, mint ha előtte ülnék (fájlműveletek, telepítés, letöltés, beállítások, stb.).
Jó lenne ha mindezt ablakban tudná, nem pedig full képernyőn. Ehhez elég nekem a windows távoli asztali kapcsolata? Elég biztonságos, ha a wi-fi titkosított + jelszavas? Más alternatíva? Logmein-en nem tudtam elmenni, hogy ez most mennyire korlátozott ingyenes verzióban.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#21041) bacus válasza s3toraph (#21040) üzenetére


bacus
őstag

Milyen oprendszer? A windows pro verziótól kiváló a beépitett távoli asztal (remote desktop vagy csak rdc), állitólag a home premiumban is van, de ezt nem tudom megerősiteni..

linuxra ott a vnc, ha egyáltalán kell a képernyő

A megfelelő biztonság érdekében pedig használj vpn-t, vagy még jobb az openvpn, vagy ssh.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21042) bacus válasza Hammy (#21039) üzenetére


bacus
őstag

A routerben próbáld meg felvenni statikus routenak, hogy azt a wan port felé kell továbbitani.

A baj, hogy amikor a router felépiti a pppoe kapcsolatot, akkor már mindent oda akar forwardolni, azaz
bekerül egy ilyen route szabály
0.0.0.0/0 gateway PPPOE külső IP cime.

ezért amikor meghivod a 192.168.1.1-t akkor azt is az internet felé probálja meg forwardolni.

Ha belenézel a statikus route szabályokba, akkor elvileg (bár már régen használtam ilyen home routert), kellene tudj hozzáadni egy olyan szabályt, hogy
192.168.1.0/24 gateway IDE kellene kiválasztani magát a WAN portot.

Nem tudom, hogy ezt a routered tudja-e, én mikrotik routereket használok, ott ez nem gond (bár ott is definiálni kell egy ip cimet annak az eth-nak amibe az adsl routert beledugod), ill. pár évvel ezelőtt asus routereket preferáltam, azok is tudták ezt, ott automatikusan látta. (bár nem mindegyik tipussal volt tapasztalatom).

Az alapkérdés még mindig az számomra, hogy miért kell azt állandóan hangolgatni?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21043) s3toraph válasza bacus (#21041) üzenetére


s3toraph
senior tag

Win7 x64 Ult. a PC-n, meg a laptopokon, Win7 x32 Prof. a szerveren.
Most szenvedtem egy sort a win saját hálózati megosztásával, mikor milyen irányban hal le... :W .. vagy én vagyok a béna (de akkor meg nagyon nem egyszerű beállítani), vagy a routeren is kell valamit állítani, vagy csak szimplán vacak.
Teamviewer-el játszadoztam egy kicsit, na ez megy nagyon szépen, tudom vezérelni a PC-ről a szervert egy az egyben, sőt még ugye másolgatni is egyik gépről a másikra (igaz csak nagyon lassan).
Itt tartok.
VPN-t mivel hozzak létre? Külön progi kell hozzá? Vagy ez az openVPN? Utóbbiról már olvastam, de azt nem sikerült kihámoznom, hogy akkor ez otthon, több gépre használható-e ingyenesen, időkorlát nélkül?
A VPN-t vágom (de még nem használtam) hogy egy neten keresztüli virtuális magánháló, mintha egy hálóban lennének egy helyen a gépek. Na most, akkor VPN-ben tudok olyat hogy átmozgatok egyik gépről a másikra adatokat, mint a TV-vel, vagy win megosztással?

Közben eszembe jutott, hogy annó a koliban szenvedtünk a faja win háló miatt, ezért használt a többség flashfxp-t, ami remek volt arra hogy áthúzzunk másik gépről adatokat, méghozzá gyorsan. No igen, de ehhez el is kellett érni azt a gépet, megosztásra ezért serv-u-t használtunk. Remek ftp szerver progi, és megbízható. Serv-U-ból nem tudja valaki, van-e olyan ami megy win7 alatt? Az oldalán nem találok róla infót. Flashfxp-ből elvileg van win7-es. Mert összekombóznám megint ezeket ha minden kötél szakad.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#21044) Hammy válasza bacus (#21042) üzenetére


Hammy
tag

a hangolás már készen van, már csak időként szeretnék ránézni a modemre.

Így engedte beállítani a TP-Link router: [link]

(#21045) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Az alábbi hiba forrása mi lehet? -> Az alapértelmezett átjáró nem érhető el
- hardveres a PC-ben
- hardveres a modem/router részéről
- szoftveres a PC-ben
- szoftveres a modem/router részéről.
Gép: adatlapomon szereplő konfig, minden alkatrész új, pár hetes, win7 ultimate, kapcsolat: UPC kábeles net, Motorola modem, D-Link router -> ebből jön kábelen az internet. Javításra kattintva megjavul, másik géppel is volt probléma, néha megszakadt a net, router/modem restart megoldotta.

(#21046) bacus válasza s3toraph (#21043) üzenetére


bacus
őstag

te vagy a béna :(

1. minden gépen létezzen a user, ugyanazzal a jelszóval
2. sima megosztást elfelejteni, helyette az "advanced sharing", magyarul nem tudom gomb, ott adj irási jogot is, ha irni is akarsz, szóval ott hozz létre megosztást
3. könyvtárak security fülén legyen a usernek joga irni, olvasni
4. tűzfalak engedélyezése, a beépitett egyszerü, azt a megosztás engedélyezi, a sok szar 3rd party ami blokkol akkor is ha nem akarod
5. vpn szerver legyen a router (olyan tipus érdemes venni), ha oda becsatlakozol, a belső ip cimén eléred a gépet
openvpn, ssh linux szerverben benne van, alig kell valamit beállitani, de van használható virtual drive ami letölthető az openvpn.net-ről, már csak egy vmware player kell.

belső hálón való másoláshoz ftp szervert és ftp klienst használni ágyúval verébre...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21047) McSzaby válasza Hammy (#21044) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez egy ZTE modem??

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21048) s3toraph válasza bacus (#21046) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmmm, most ezt nem vágom, minek kell minden gépen ua. a user? :F Enélkül is biztosan meg lehet oldani, ez túl komoly megoldásnak tűnik, csak egy light-os szerver lesz.

Én annyit csináltam, hogy mindkét gépet beraktam az otthoni csoportban, otthoni hálózatként, a csatlakozáshoz generált egy jelszót, mindkettőn azzal csatlakoztam a csoporthoz. Aztán jobb gomb->megosztás egy mappára, aztán otthoni csoportnak adtam írási és olvasási jogot. Így megosztottam próbaképpen 1-1 mappát a két gépen, amik a routeren (t-home digitális elosztója) kapcsolódnak össze kábellel. A gond ott van hogy PC->szerver oda másolás nem megy , vissza viszont megy. Szerver->PC néha megy oda-vissza, de általában csak oda. Minden média típust és a médiafájlok megosztását is engedélyeztem mindkét gépen az otthoni csop. beállítasainál, valamint kikapcsoltam a jelszóval védett megosztást. Ez így nem elég? Ja és miért nem működik vajon mindkét irányba, ha egyszer dettó ugyanazt állítottam be?
(A felhazsnálók neve különböző, win tűzfalát használom gyári beállításokkal mindkét gépen, PC-n Micr. Sec. Essent. van, szerveren semmi még (friss telepítés), de ugyanez lesz.)

Linuxot nem akarok, majd talán később de most még nem értek hozzá, most működésre akarom bírni, nem kísérletezgetni.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#21049) Hammy válasza McSzaby (#21047) üzenetére


Hammy
tag

nem, ez egy TP-LINK router.

(#21050) bacus válasza s3toraph (#21048) üzenetére


bacus
őstag

az azonos user azért jó, mert nem kér jelszót, bár a prof verzió meg tudja jegyezni, igy valóban mindegy.

De ha igy tudod, akkor minek kérsz segitséget? Nekem még sosem volt gondom megosztással, nem bizonytalan az, pár cégnél rendszergazdai feladatokat látok el, van cég ami tőlem 140km-re van, fél évente megyek le fizikai valómban a gépekhez... te irtál olyanokat, hogy már a koleszben sem ment, meg servU ftp szervert kellett használni, stb. Nem volt ott egy hozzáértő sem? Milyen koli volt az, gondolom valami informatikus kar.. :D Nem is értem miért nem torrentel osztottátok a fájlokat.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.