Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60851) jerry311 válasza csubuka (#60850) üzenetére


jerry311
nagyúr

Változó, attól függ ki, hova, mire használja.
Ha ISP lennék én is 1 szálban gondolkodnék, az rögtön feleannyi, mintha 2-t kellene minden háztartásba behúzni.

(#60852) user12 válasza csubuka (#60850) üzenetére


user12
őstag

Úgy van, ahogy jerry311 írja.
Attól is függ, hogy mire, mi célból akarod használni (pl 10G összeköttetés két, egymástól néhány száz méterre lévő pont között).
Ha jól értettem a korábbi hozzászólásodban, akkor van egy része a hálózatodnak, ami optikai kábellel lett kiépítve.
Ez esetben olyan modult/médiakonvertert kell vásárolni hozzá, amilyen a kábelezés (mono vagy multimódusú), esetleg ha fel is van fixen dugózva, akkor még ennek is stimmelni kell - nyilván ez leszűkíti a választékot.
Lehet többet tudni a hálózatról?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60853) csubuka válasza jerry311 (#60851) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen, értem, szóval anyagi vonzata van. Tehát ha nem akar az ember extrát akkor akár magának is célszerű, hogyha egy szálasan húzza...

#60852 user12:
Köszönöm szépen a további választ!

A lett kiépítve az túlzás, de van egy rész, ahova csak ezt volna szabad behúzni, 3 fázisú kábelek mellett menne a behúzható kábel, oda így csak az kerülhet.

Eddig egy TL-FC111PB-20 van meg a kábel egyik végére, a másikon agyaltam, hogy mi legyen, úgyis kéne egy nagyobb switch és akkor lehetne SFP-s, amibe menne SFP modul, de nem lesz egyszerű olyat találni, ami együttműködne a TL-FC111PB-20-vel, szóval a gyári "ellenoldali-média konvertere" lesz akkor a jó a TL-FC111A-20 valószínűleg.

A sebesség itt nem igazán számít, csak legyen megbízható... ezért a 100 Mbps is elég, meg az volt olcsón :DD Kemény 1600 Forintért. Annyiért nem tudtam ellenállni neki... de ha más jobb simán lehet bármilyen.

[ Szerkesztve ]

(#60854) jerry311 válasza csubuka (#60853) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem egészen. Ha ISP vagy akkor számít hogy 1 vagy 2 szál kell ügyfelenként, hogy 5000 km-t fizetsz ki, vagy 10000-et.
Irodába, adatközpontba kb. mindegy.

Viszont ha az optika egyik végén ott a WDM media converter, akkor ez el is döntötte, hogy a szál másik végére annak a párja kell.

(#60855) Essejó válasza csubuka (#60853) üzenetére


Essejó
veterán

Pl link ?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60856) csubuka válasza jerry311 (#60854) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Értem, végülis igen, maga az optikai szál nem olyan drága ilyen pár métereknél...

#60855 Essejó:

Hmm, ez amúgy nincs rossz árban, gondolom ezt rebrandeli a tp-link is :DDD

(#60857) Doky586 válasza csubuka (#60856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már csak az a kérdés minek neked optikai szál otthonra?
Cat5e 2,5Gbps-ig jó
Cat6 10Gbps-ig.

(#60858) csubuka válasza Doky586 (#60857) üzenetére


csubuka
addikt

Kizárólag azért, mert egyedül a 3 fázisú erősáramú kábel mellé lehet beszuszakolni, aztán jobb a biztonság... nem a sebesség miatt kell.

Pluszba ez egy olyan helyről lenne húzva, ahonnan valami villámvédelmi megoldás is kéne a rézre, szóval az sem lenne egyszerű. Van a házon külső meg belső villámvédelem is. Így a legtisztább.

[ Szerkesztve ]

(#60859) Gyurka6 válasza jerry311 (#60854) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megjegyzem, hogy a digi egyszálas (lakás)bekötő kábele két szálas. Az elmúlt évben egy hsz.-ban 11Ft/méter árat jeleztek. Valahol van egy darabom, behúzó szálnak használták. Nem hiszem, hogy sokkal olcdóbb lenne egy érrel, így van egy tartalék, ill. lehetne hagyományos kétszálas is.

Gyurka

(#60860) korcsi válasza Doky586 (#60857) üzenetére


korcsi
veterán

Én azért játszok itthon az optikával, mert gigabiten nincs jelentős költségtöbblete (meg találtam indokot amivel megmagyarázhatom a szükségességet) , média konverter portonként ~$10.
Ismeretszerzésnek megfelelő.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60861) Reggie0 válasza jerry311 (#60854) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ISP vagy, akkor behuzol minimum 4 szalat, hogy legyen tartalek, mert a kabel huzogatasa sokkal tobbe kerul, mint plusz 3 szal a kabelben.

(#60862) jerry311 válasza Reggie0 (#60861) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindegy hogy pontosan hány szál, előbb utóbb húznak egy költség plafont, de látom ez a része nem ment át senkinek. :W

(#60863) BullZeye


BullZeye
veterán

Ez komoly, hogy a 8 portos gigabites POE képes switchek 100k fölött kezdődik? :D

Mit használnak akkor kamerákhoz, dedikált Switchet azoknak?

(#60864) user12 válasza BullZeye (#60863) üzenetére


user12
őstag

Miért kezdődnének 100k fölött?
[link]

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60865) Reggie0 válasza user12 (#60864) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert azok nem 53W-osak :)

CRS112-8P-4S-IN mar 160W es 82ezer.
Vagy 2db 5 portos RB260GSP osszesen kb. 40ezer, az 2x53W.

[ Szerkesztve ]

(#60866) olasz61


olasz61
tag

Asus RT-AC57U miért mérek wifi-n csak 100M vagy kevesebb Mbps-t? Amig az ONT-ot használtam megvolt a 300.Mindenki hogy saját router erre veszek,majd egyik tv nem megy roter wifi sebesség szar

(#60867) Vasti74 válasza olasz61 (#60866) üzenetére


Vasti74
aktív tag

...de miért kellett a saját router, ha a szolgáltató adott, és még jó is volt???

Csak akkor kell saját router-t venni, ha valamiért nem elég, amit kaptál (Pl. Mesh kell, de nem támogatja - hirtelenjében nem is tudom, hogy milyen valós oka lehet még a kiiktatásának ezen kívül) Ha kevés az ethernet port, akkor kell mellé egy switch, ha gyenge a wifi, akkor kell jelismétlő, kb. ennyi probléma merülhet fel egy átlagos háztartásban.

Vigyázni kell ám a fórumokkal, mert megvetetnek veled mindenféle felesleges vackot ;-) És ezt nem viccből mondom - az ajánlott berendezések sokszor igen nagyon túlméretezettek, igazából feleslegesek, és feleslegesen drágák.

[ Szerkesztve ]

(#60868) Marci112233 válasza Vasti74 (#60867) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha van egy NAS is a hálózatban akkor szerintem ajánlott egy külön router amire rákötöd, ugyanis nem tudom hogy a többi is úgy van, de nekem a Telekomtól kapott modemen hiába van 4 LAN port az csak 100-as és így a nem tudom kihasználni a gigabit sebességet, na meg a wifi része is kevés hatósugár tekintetében. Igaz az a net csak azért van mert kell vezetékes telefon és a Magenta mellé, de a sebessége csak 10/1 ami édeskevés manapság, épp ezért van bekötve más szolgáltatótól egy 200/80-as net ami már nekem megfelel, de azon 1 LAn csatlakozó van és wifi nincs is rajta, tehát oda mindenképp kell router.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60869) Phülöp válasza olasz61 (#60866) üzenetére


Phülöp
addikt

Valamit sikerült nem jól beállítanod.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#60870) Vasti74 válasza Marci112233 (#60868) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK... Én olyan szolgáltatói router-t, aminek nem Gbit-es LAN portjai vannak és ac-s wifi-je, már vagy 10 éve nem láttam. Ezek szerint szerencsés vagyok ;-)

De igazából a tévéknek elég az n-es wifi (a LAN portjuk is "csak" 100Mbit-es, de az is bőven sok a 4k-s videókhoz is) , ha csak a vezetékes cuccok és a NAS közé kell valami Gbit-es, oda elég egy pár ezer forintos switch, és akkor nincs belekavarva a routerek lelki világába ;-)

(#60871) Reggie0 válasza Vasti74 (#60867) üzenetére


Reggie0
félisten

A sajat routereden nem tud a szolgaltato garazdalkodni.

(#60872) user12 válasza Reggie0 (#60865) üzenetére


user12
őstag

Azt nem írtad, hogy mekkora power budi kell.
Úgy már igen, akkor kicsit zsebbe nyúlósabb
ES (vagy US)-8-150 is jó lehet. Bár újonnan már nem lehet kapni, használtan néha látok.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60873) hegegabi80 válasza Marci112233 (#60868) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na akkor én szerencsés vagyok, mert nekem is telekomos router-em van, a leírása szerint ennek a 4 lan portja tudja a gigabit-et és a wifije is állítható a 2,4 és 5 Ghz között.
Ezek szerint neked még a régebbi van.

Jut eszembe korábban írtátok, meg én is olvastam valahol, hogy a wifi jelerősítő felezi/harmadolja a sávszélt. Ezt hogyan kell pontosan érteni?
Tehát adott a szolgáltatói modem és van 1 jelerődsítő, 60-as a netem, akkor csak 30-al fog sugározni, ha a jelismétlő közelében vagyok? Ez gondolom akkor van így, ha csak sima wifi jelerősítő módban van. De ha kábellel kötöm össze a routerrel akkor már megy 60 Mbiten a net?

[ Szerkesztve ]

(#60874) And válasza hegegabi80 (#60873) üzenetére


And
veterán

Úgy kell érteni, hogy a repeater közbeiktatása után a két végpont között (minimum) kétszer annyi ideig tart eljuttatni a csomagokat, mint előtte. Vagyis valójában nem a (link-) sebesség feleződik, hanem a továbbítási idő növekszik duplájára, bár a végeredmény számunkra ugyanaz. Itt is bejön a sokat emlegetett hibás terminológia, mert a repeater nem 'erősítő', hanem jelismétlő, utóbbival talán könnyebb is megérteni a sebességfeleződést. Az pedig, hogy a netelérésed valós sebessége mennyivel fog csökkenni, nem csak a repeater megléte vagy hiánya befolyásolja: a repeater a teljes átviteli lánc sebességét felezi, de ha teszem azt jelismétlő nélkül megvan pl. a 200 Mbps valós átvitel, amit a repeater - ideális esetben is - minimum megfelez, akkor simán elképzelhető, hogy az interneted sebességén nem fogsz érezni semmilyen csökkenést, mivel annál még repeaterrel együtt is nagyobb lesz a lánc eredő sebessége. Ilyenkor csak a belső kommunikáció lassul.
Más : a telekomos HGW nálam is gigabites portokkal meg ac-s wifivel rendelkezik, de az például nagyon zavaró, hogy a szolgáltatás kiesésekor állandóan újraindulgat, így switch-ként is használhatatlanná válik. Nem mondom, hogy ilyen eset sűrűn előfordulna, de volt rá sok példa, ezt inkább egy másik gigabites switch telepítésével orvosoltam, hogy ne függjön a HGW-től a teljes LAN.

(#60875) Reggie0 válasza user12 (#60872) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, hogy nem irtam, mert en sem tudom, ugyanis nem nekem kell a poe switch. En csak leirtam, hogy miert vannak ekkora arkulonbsegek.

(#60876) hegegabi80 válasza And (#60874) üzenetére


hegegabi80
addikt

Oks, köszi a felvilágosítást, így már érthető.

(#60877) Essejó válasza And (#60874) üzenetére


Essejó
veterán

Aztán ha van valami hibád, és kijön egy "jólképzett" szerelő és meglátja a switchet, egyből ki akarja kapcsolni mert az a hiba forrása szerinte. Arra a kérdésre, hogy akkor hogy dugjak 6 lankábelt a 4 portos HGW-be, azt találta mondani, hogy csak azt dugjam be ami épp kell. Ekkor kértem meg, hogy távozzon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60878) Doky586 válasza Essejó (#60877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor kapcsolja ki. Hibakeresésnél nem szokatlan dolog. Majd ha elmegy (és nem ez volt a hiba oka) visszakapcsolja.

(#60879) user12 válasza Reggie0 (#60875) üzenetére


user12
őstag

Bocs
Amúgy igen...ez sajnos ilyen

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60880) Marci112233 válasza hegegabi80 (#60873) üzenetére


Marci112233
őstag

Valószínű hogy régebbi, de ebben nem vagyok biztos. ZTE Speedport Entry 2i van a Telekomtól.

#60877 Essejó
Nyilván ha hibára jelented a dolgot akkor nyitásnak sokszor meg is kérdezik van-e más router/switch a rendszereben, és ha igen próbáld meg közvetlenül a modemmel mi hogy akkor mi történik. Nekem akárhányszor kellett hibát jelentenem bármelyik szolgáltatóhoz, mielőtt jelentettem volna ment a teszt a szolgáltatói modemmel direktbe kábellel összekötve vagy asztali PC-vel vagy laptoppal, de eddig soha nem az én routerem volt a hibás, hanem a szolgálatói modem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60881) Xpod válasza Essejó (#60877) üzenetére


Xpod
addikt

Ismerős szituáció. Nálunk mikor csinálták a bekötést 10 éve, ránézésre megmondta a "szaki" hogy azzal a routerrel ami nekem van nem fog menni az internet (Linksys WRT54GL), ezt ő tudja mert sehol nem ment. Nem erősködtem, abban maradtunk ezt bízza rám, csak a modemet bírja működésre. Elment és kb 5 perc alatt már működött is a teljes hálózat. Gondolkoztam rajta felhívom, hogy valamin nem jó, mert nálam mégis működik a router. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#60882) Marci112233 válasza Xpod (#60881) üzenetére


Marci112233
őstag

Ez nálam is előfordult 2018-ban mikor bekötötték a Telekomos netet. Bejött a szakembernek nevezett emberke, majd mivel az asztal tetején volt a TP-Link TL-WR1043ND V4 router, nyitásnak mondta hogy az nem jó, így szar meg úgy. Mondtam neki hogy márpedig ez jó, mert már több mint 1 éve megvan, és semmi gondja nem volt, így hagyjuk, csak kösse be a saját modemjét. Amint elment összekötöttem a modemet a routerrel, és láss csodát egészen 2021-ig simán működött a Telekomos modemmel, de továbbra is az a routerem, csak épp már nem a Telekom netét osztja hanem más szolgáltatóét, és az 200/80-as, de probléma nélkül osztja azt is azóta.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60883) Xpod válasza Marci112233 (#60882) üzenetére


Xpod
addikt

Nálunk is telekomos volt a szaki. :)

A Digis viszont jó arc volt. Mikor mondtam neki, hogy rakja az eszközüket bridge módba a többit megoldom, csak annyit kérdezett, hogy "biztos?". Nem okoskodott.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#60884) Doky586 válasza Xpod (#60883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a telekomos emberke eleve a PPPoE Pass-through ot ajánlotta fel amikor meghozta a zte speedport routerüket. (van két saját routerem is) [kép]

(#60885) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy Netgear R7000 (AC1900) routert, olyan kijelentéssel hogy hibás!

Az előző tulaj elmondása alapján resetálni szerette volna a 15-15-15 másodperces resettel, de azt mondja hogy utánna "kifeküdt" a router!

Most feszültség alá helyezve, mintha folyamatosan resetálna, vagy ujraindulna.
Világít a power led, de pirosan, aztán minden led felvillan mint a resetnél majd a power is csak halványan világit, és ezt a kört ismétli!

Van valami varázsmódszer amivel életre lehet kelteni?

(#60886) Dzsekó válasza SwissAirplan (#60885) üzenetére


Dzsekó
addikt

30-30-30-as reset. Bekapcsolva kezd el, 30 mp után áramtalanítsd, hogy közben végig nyomva tartod a reset-et, vársz áramtalan helyzetben 30 mp-t, majd még mindig folyamatos reset nyomva tartás mellett áram alá helyezed a routert és vársz 30 mp-et, majd elengeded a reset-et. Ha ezután sem bootol be, akkor én szétszedném, hogy van-e benne biztosíték, gombelem, bármilyen kivehető energiatároló. Ha van, akkor ezeket eltávolítanám, várnék 5 percet, majd vissza.

Szerk: a tápja hozzá való táp? Táp alján és a router alján fel van tüntetve az áramigény, ezeknek egyezniük kell.

[ Szerkesztve ]

(#60887) mezis válasza SwissAirplan (#60885) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valószínű újra kell tölteni a firmware-jét: [link]

mezis

(#60888) Dzsekó válasza Dzsekó (#60886) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nincs eredmény a reset után, akkor a szétszedés előtt ezt a TFTP-s firmware update-et megpróbálnám, hátha.

mezis megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#60889) woodworm válasza Dzsekó (#60886) üzenetére


woodworm
veterán

Minden adott típusú és verziószámú routerhez, csak a manuálban szereplő reset metódus szükséges. Ezt a 30x30x30-as resetet a ddwrt-s leírásokban kezdték propagálni, mert ezzel elméletileg bármilyen router resetelhető a pontos eljárás ismerete nélkül. De ettől függetlenül csak az egyik lépcsőre van szükség, a másik kettőre nem. Sőt egyes routereknél egész másra használandó mondjuk az áram alatti resetgomb nyomva tartás és az áram alá helyezés közbeni nyomva tartás.

(#60890) Essejó válasza SwissAirplan (#60885) üzenetére


Essejó
veterán

Nincs véletlenül beragadva a mikrokapcsoló? Ha megnyomod hallod - érzed a kattanást?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60891) SwissAirplan válasza Essejó (#60890) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Szia!

Igen.. Hallom ahogy kattan

(#60892) SwissAirplan válasza woodworm (#60889) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Adatlapja szerint sima 7 másodperces resetálása van, gyári visszaállításra... sajnos nem reagál rá

(#60893) SwissAirplan válasza Dzsekó (#60886) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

A Tápja eredeti, saját!
Lehet hogy az lesz amit Te is és Mezis is mondott

(#60894) Gubek-Einste válasza Dzsekó (#60886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

van-e benne biztosíték, gombelem, bármilyen kivehető energiatároló. Ha van, akkor ezeket eltávolítanám, várnék 5 percet, majd vissza.
Pont amiatt, hogy nincsen a router-ekben elem, nem lehet őket időzítetten ki/be kapcsolgatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60895) BullZeye válasza BullZeye (#60775) üzenetére


BullZeye
veterán

DIY WI-FI MESH with OpenWrt.
Ha működik akkor elég olcsó megoldás, mert csak egy kisebb wifis routert kell vennem :)

(#60896) Reggie0 válasza Gubek-Einste (#60894) üzenetére


Reggie0
félisten

Az androidos mobilokban van, megsem lehet idozitetten bekapcsolni.

(#60897) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Wi-fi nélküli Powerline kit-et szeretnék vásárolni. A távolság nem nagy a konnektorok között (max 10 m), a lényeg hogy a tudjon minimum 300 Mbit-et. Ezeket néztem ki:

Kit Powerline Mercusys MP500 AV1000 Gigabit
Kit Powerline TP-Link 500Mbps TL-PA4010
Kit Powerline TENDA PH3 AV1000, Gigabit
Kit Powerline TP-Link AV600 500mb

Szerintetek melyiket válasszam?

Illetve van jobb választás hasonló árban?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#60898) SwissAirplan válasza BullZeye (#60895) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Hát nem tudom.. elég kevés hardver támogatja ahogy látom!
Pedig tényleg nagyon jó lenne!

(#60899) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy AC2350 R7500 és egy AC1900 R7000 router..
Ezek érdekes módon gyárilag nem tudják a repeater funkciót.
Vagy kábel neki és akkor AP Wifin és kábelen, vagy ha wifin kapcsolódika fó routerra akkor csak Wireless Bridge mód, tehát csak kábelen adja tovább a netet!

Ezek hardveresen nem képesek a repeater módra vagy csak a szoftver nem dobja fel? Esetleg egy OpenWrt vel lehet hogy képesek Repeater ként funkcionálni?

(#60900) SwissAirplan válasza mezis (#60887) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Szia!

Igen probàlnàm de mintha nem is állna fel teljesen a router... Igy nem is oszt ki IP-t és semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.