Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60051) Krystal_s válasza mezis (#60030) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tegnap megint újraindítottam a Routert és azóta egyszer sem szakadt meg a net semelyik gépen. Ez totál x akta most már. Semmi más nem változott itthon.
2-3 napja többször is volt restart és áramtalanítás is, de akkor nem volt rá hatással.

ui: Annyi történt még, tegnap egész d.u. nem volt tv a környéken, mert karbantartás volt a szolgáltatónál. Utána indítottam újra a Routert. Kábeles tv és net. Egy kábelen jön a házig, de házon belül már külön szálon.
Elvileg ez csak véletlen egybeesés, mert amikor elment a net az adott gépeken, akkor a Router felületre sem lehetett belépni. Az meg akkor szokott lenni, ha belső hálózati gond van.

(#60052) inf3rno válasza Krystal_s (#60051) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lényeg, hogy rendben van.

Buliban hasznos! =]

(#60053) mezis válasza Krystal_s (#60051) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem eléggé megszorított koax csatlakozó is okozhat szakadásokat.

Volt egy régi szolgáltatói modemem, amink a koax csatlakozó aljzatából kipottyant egy pár mm-es drótocska. Feltehetően laza lett a hüvely és így javította a szaki....

mezis

(#60054) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha bridge módban van az Arris TG2482B modem-router, akkor hogyan tudok rá felcsatlakozni, hogy megnézzek valamit? Elméletileg 192.168.0.1 a címe, de akkor se tudok csatlakozni erre, ha manuálisan megadom magamnak a 192.168.0.5-öt pl.

(#60055) Gyurka6 válasza FattyDove (#60054) üzenetére


Gyurka6
őstag

Előfordul, hogy sehogyan a lan oldalról, pl. zte 6.. valamennyit nem lehet ilyenkor már elérni (digi).

Gyurka

(#60056) FattyDove válasza Gyurka6 (#60055) üzenetére


FattyDove
őstag

TIL, bridge módban nem fogom tudni használni az USB portot a cuccon.

(#60057) korcsi válasza FattyDove (#60054) üzenetére


korcsi
veterán

192.168.100.1?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60058) SP4C3 válasza korcsi (#60057) üzenetére


SP4C3
veterán

+1

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60059) Doky586 válasza FattyDove (#60054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanaz a címe mint volt korábban szerintem. De nem oszt dhcp-t és direktbe kell a pct rádugni.

(#60060) FattyDove válasza korcsi (#60057) üzenetére


FattyDove
őstag

Baszki, tényleg. Simán bejön routeren keresztül :R

[ Szerkesztve ]

(#60061) FattyDove


FattyDove
őstag

Hülye kérdés: Ha van egy modem-routerem, ami bridge módba van téve, akkor az abból kijövő UTP kábelt (LAN1-ből), azt a "vevő" routerem LAN1 vagy WAN portjába kell dugni?

(#60062) MaCS_70 válasza FattyDove (#60061) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A WAN-portba, hiszen a modemből maga az internet jön ki, ami ugye a Wide Area Network.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60063) mezis válasza FattyDove (#60061) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hülye a kérdés, "Egy újszülöttnek minden hálózat új"..... :D

mezis

(#60064) korcsi válasza mezis (#60063) üzenetére


korcsi
veterán

Jujj, de kocka! :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60065) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
kontextus:
kabelnet -> 2db xiaomi ax1800 mesh-ben. DHCP bekapcsolva. 192.168.31-es haloban oszt IP-ket.
a fo routerbol egy ap-vel van atlove egy masik helyszinre, ahol a parja fogadja kliens modban a halozatot.
masik helyszinen egy padavanos router van, AP modban. ide megy az AP kliens a router WAN portjaba, IPoE modban. DHCP 192.168.1-es tartomanyban oszt IP-ket.
ez igy oke lehet? reggelre valamiert ujraindult a sessionje a 2. routernek, de nem jottem ra miert.

Kabelnet-->Router(Xiaomi ax1800 global)-->AP<-->AP-->Router2( Xiaomi R3G, padavan)

elore is koszonom

(#60066) Dzsekó válasza eastsider (#60065) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem jó, ha nem szeretnél kapcsolatot (net kivételével) a két hálózat között. Értem úgy, hogy SMB megosztások, nyomtatás, szkennelés egyik helyről a másik helyen lévő nyomtatóra. Router2 átjárónak add meg router1 IP címét.
Ha teljeskörű kapcsolatot szeretnél, akkor router2-t AP módba tedd, WAN helyett LAN-ba kösd a router1 UTP-jét, DHCP nyilván off lesz router2-n. Mindkét router 192.168.31-es tartományban lesz.

(#60067) eastsider válasza Dzsekó (#60066) üzenetére


eastsider
nagyúr

jo a szeparalt halozat, ahogy van, akkor mas problema lehetett, koszonom.
gatewayt is belotte jol maganak a padavan (masik router IP-je)

(#60068) DVlad válasza Jabby (#60035) üzenetére


DVlad
őstag

Szia!
Most készülök beüzemelni egy új Asus 5400ax-et a régi 1043 helyére.
Ez a "kliens" neve/pin kódja mi is? Szükségem lesz ilyenekre?
Előre is köszönöm!

(#60069) snyper990 válasza DVlad (#60068) üzenetére


snyper990
őstag

„Szükségem lesz ilyenekre?”
Ha kicsit visszaolvasol a válasz-láncolatban, hamar el tudod dönteni, hogy szükséged lesz-e ilyenekre. Ha utána sem tudod eldönteni, akkor a válasz valószínűleg nem.

(#60070) Declare válasza snyper990 (#60046) üzenetére


Declare
őstag

Hidd el, hogy van az az élethelyzet, hogy nem lustaságból, hanem nincs időd hosszasan kutakodni, hanem a lehető leggyorsabban kell megoldani a problémát (pl. lakásfelújítás végén jársz és épp megszületik a gyerkőcöd :) ). Ha a valahol le van írva gondolatból indulunk, ki akkor az egyész fórum zárható, mert valahol a neten, tuti le van már írva minden, valamilyen nyelven...

CGNAT-nem tudom, utánanézek majd, köszi, illetve a switch tippet is köszi. Meg is rendeltem, remélem ez így jó lesz.

(#60071) Essejó válasza Declare (#60070) üzenetére


Essejó
veterán

Konkrétan milyet rendeltél?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60072) snyper990 válasza Declare (#60070) üzenetére


snyper990
őstag

Gratulálok! :)
Viszont pont a „lehető leggyorsabban kell megoldani a problémát” helyzetekben jobb választás a kereső használata...

(#60074) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

Adva vagyon egy Telekomos modem ip tévével.
Ehhez van csatlakoztatva egy Tp-link router. A problémám az, hogy dupla NAT van. Szeretném a saját routeremet használni és a modemet bridge módba tenni. De ez sajnos nem működik, az ip tévé miatt.
Mik a további lehetőségeim?
Mesh rendszert szerettem volna kiépíteni itthon 2 asus routerrel, de a modem miatt ezt nem tudom megtenni.
Milyen egyéb lehetőségim vannak még?
Vagy maradhat a dupla NAT?

(#60075) Alex91 válasza Morris (#60074) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik Asus-t AiMesh AP modba teszed, azt ugy mehet a mesh…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60076) Morris válasza Alex91 (#60075) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ez lett volna az első megoldás, de nem tudom ezt megcsinálni, mert a modem adja a netet.

(#60077) Doky586 válasza Morris (#60074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Dupla nat esetén sem működhet az iptv.
(a dupla nat nem iptv javító eszköz)

(#60078) Morris válasza Doky586 (#60077) üzenetére


Morris
veterán

Most az van pedig. Dupla nat van és tökéletesen üzemel minden.

(#60079) SP4C3 válasza Morris (#60074) üzenetére


SP4C3
veterán

DMZ? :F
Mindenesetre elég ratyi, hogy nem lehet bridge-be dobni a modemet...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60080) Morris válasza SP4C3 (#60079) üzenetére


Morris
veterán

Az Ip tévé miatt nem lehet bridge módba állítani.
Ha lehetne, akkor dombon a tanya. Minden problémám megoldódott volna. De így most szívás van.
Két Asus routert raktam volna meshbe, (AX86S fő routernek, AX55 AP-nak), de a bridge mód hiánya miatt nem javasolt.
Most sincs bridge mód és végülis működik minden egy Tp-link Archer C5-el, de azt mondják nagyon nem szerencsés így.
A modemen ki van kapcsolva a wifi, csak a netet adja tovább a tp linknek. Az meg meg adja tovább a többi eszköznek meg adja a wifit.

Most az a tervem, hogy a router helyére berakok egy switch-et. A tp linket meg kiteszem a garázsba AP-nek. Csak ugye így külön SSID lesz és nem lesz mesh.

[ Szerkesztve ]

(#60081) Alex91 válasza Morris (#60080) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ertem, az Asus mehet AP moddal is Meshben… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60082) j.bravo


j.bravo
addikt

sziasztok!
villám kereséssel (persze lehet hogy nem voltam elég kitartó) konkrét modellel kapcs. nem találtam tapasztalatot/véleményt.

Powerline adapterből melyik modell/márka ajánlott, vagy melyik ellenjavallott?

Egy kétdarabos kittel jó lenne 25-30k-ba beleférni.

Sávszél igény: t-home iptv menjen stabilan, illetve ha leveszek egy korábban eltett wifi routert a polcról, és azt csatlakoztatnám AP-ként a powerline adapterbe, (és ebbe a set top boxot) akkor az iptv mellett mobilon történő netezéshez, youtubehoz, Messenger/facetime hanghíváshoz (ha videóval együtt is oké, az már nagy királyság) elegendő sávszél tudjon átjönni a wifin is.

Az elektromos hálózat milyensége jó kérdés; 15-20 éves lehet szerintem, de ahogy látom, 2.5 mm2 tömör réz. A kismegszakítóknál legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#60083) Doky586 válasza Morris (#60078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Vagy maradhat a dupla NAT?"
Felőlem maradhat. Téged miért is zavar..?

"Szeretném a saját routeremet használni"
Miért is? AP mód nem elegendő?

(#60084) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Itteni ajénlásra beszereztem 2db tp-link CPE710-et, egyik AP, másik kliens. az egyikkel minden oké, a másikat viszont nem látja semmilyen másik eszköz (ha AP-ként konfigurálom) , sőt spektrum analízist sem tud csinálni.... ez hibás, vagy én rontok el valamit?
reseteltem, frissítettem, próbáltam másik UTP-kkel. kliensként nem lát semmilyen AP-t. AP-ként pedig nem látja semmilyen más kliens

mi lehet a gondja?
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60085) Vasti74 válasza Morris (#60074) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Miért kell duplán NAT-olnod?
NAT-ol a szolgáltató doboza, a saját cuccaidat meg nem használod router-ként (WAN portok üresek ;-) , csak switch-ként és AP-ként.
Az úgy nem OK?

Egyébként meg a dupla NAT sem gáz (egy célig a csomagjaid lehet, hogy megjárnak 15-20 router-t, egyel több vagy kevesebb már igazán mindegy ;-) , csak ha valamit a belső hálódon kívülről el szeretnél érni, több meló...

Amúgy rég láttam Telekom-os dobozt, de akkor még mintha úgy lett volna, hogy volt 4 LAN-nak látszó portja, de abból csak egy volt internet, három meg a TV boxokhoz. Ahhoz az egy igazi LAN porton lehetett választani, hogy router-ként adja tovább rajta a netet, vagy bridbe módban, de ez nem volt hatással a három IPTV-s portra! Azokon ettől függetlenül működtek a boxok. Igaz, ez tényleg régen volt... Meg gondolom adnak többfajta eszközt, és mindegyik máshogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#60086) Morris válasza Alex91 (#60081) üzenetére


Morris
veterán

Nem olyan eszköz kell, ami a telekom modemmel tud működni meshben?

Doky586: Engem eddig nem nagyon zavart, csak amióta 1000/30-as netünk van, a wifi sebesség nagyon lassú a routeren kersztül. Az 5Ghz-es wifit állandóaón eldobálja a router (archer c5). Szaggat is. De olykor a vezetékes net se gyors. Persze direktbe kötve a telekom modemmel a számítógépet mindjárt hozza az elvárt sebességet. Ezen a wifi sem szakadozik. Se a 2,4-es se az 5Ghz-es. És nagyon gyors.

Vasti74: Ez lenne a tervem, de mesh hálózatot szerettem volna. Egy router a nappaliba, egy a garázsba (ez ment volna ap-be) és egy SSID-n menjen az egész. Ezért szerettem volna használni a saját magam által vett routereket. És ha ment volna a bridge mód, akkor nem lenne dupla NAT.

Ez egy Kaon CG3002

[ Szerkesztve ]

(#60087) Morris válasza Morris (#60086) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, hogy router hiba, még nem tudom. Tervezek venni egy Asus AX86S-t, hátha ez jobb lesz. De ha nem, akkor kidobott pénz. És lehet, hogy a 2 hét visszaküldési időn belül nem derül ki, hogy érdemes volt e megvenni vagy sem.

(#60088) Morris


Morris
veterán

Találtam egy olyan lehetőséget, hogy DMZ-be megadom a router címét és akkor host ként funkcionál a modem.

(#60089) Doky586 válasza Morris (#60086) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"eddig nem nagyon zavart, csak amióta 1000/30-as netünk van, a wifi sebesség nagyon lassú a routeren kersztül"
Ennek semmi köze a dupla NAT-hoz. :U

(#60090) Morris válasza Doky586 (#60089) üzenetére


Morris
veterán

Router hiba lehet?

(#60091) snyper990 válasza j.bravo (#60082) üzenetére


snyper990
őstag

Telekomos IPTV-nek nem csak sávszél igénye van ám. Ha a PL adapter nem engedi át a multicast csomagokat, vagy a router nem tud IGMP snoopingot, hiába kötöd rá a set top boxot, nem fog rajta menni az adás (vagy kiküldi a multicast csomagokat wifin is, amitől instabillá válhat a kapcsolat). Ez legyen a döntő szempont, az összes többi vígan elmegy egy 100 Mbites kapcsolaton is

[ Szerkesztve ]

(#60092) Dzsekó válasza Morris (#60086) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem szolgáltatói ONT - Asus AX86S AP mesh - Asus AX55 AP mesh.
Szerintem ez így működhet.

(#60093) j.bravo válasza snyper990 (#60091) üzenetére


j.bravo
addikt

A jelenleg használt Asus routeren van ilyen opció, hogy adott porton átengedje az iptv-t, kellett is engedélyeznem, működött is utána; csak akkor meg szobán belül sima utpvel.
Ez a része tehát - feltételezem - nem lesz gond.
Most ugyanazt a portot kene powerline adapterekkel a ház egy másik helyiségébe átdobnom (máshova kerül az egyik tv)
A villanyvezetékek állapotától függően csökken ugye a valós átvitt sávszél, az a kérdés hogy van-e olyan, nem túl drága modell ahol relatíve kevés ez a veszteség.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#60095) snyper990 válasza j.bravo (#60093) üzenetére


snyper990
őstag

Azt viszont senki sem fogja tudni megmondani Neked. Próba szerencse, legfeljebb visszaviszed, ha nem megy

(#60096) j.bravo válasza snyper990 (#60095) üzenetére


j.bravo
addikt

Tehát nincs ilyen általános tapasztalat, hogy (mondjuk) a D-link (általában) oké, a tp-link (általában) vacak, vagy fordítva? Vagy a méregdrága Devolo / kiciócó Strong viszonylatában?
:(

Whatever.

(#60097) snyper990 válasza j.bravo (#60096) üzenetére


snyper990
őstag

Lehet, hogy van, de hogy a te elektromos hálózatodon éppen hogy fog akármelyik is működni, azt csak te fogod tudni kideríteni

[ Szerkesztve ]

(#60098) Morris válasza Dzsekó (#60092) üzenetére


Morris
veterán

Működhet, de akkor teljesen fölösleges 100+k-t költeni ilyen routerekre.
Ha AP lesz mind, akkor szvsz vehetek két AX55-öt is. 25k-ért /db

(#60099) snyper990 válasza Morris (#60098) üzenetére


snyper990
őstag

Vagy vehetsz egy direkt Meshre kitalált 2 AP-s kitet még annál is olcsóbban

(#60100) j.bravo válasza snyper990 (#60097) üzenetére


j.bravo
addikt

Értem, köszönöm!

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.