Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60801) zsiga68 válasza Buncaman (#60800) üzenetére


zsiga68
senior tag

Telekomos modem nem router is egyben? Készíts egy képet a Wifi Analizer programmal a környező wifikről.

(#60802) mezis válasza Buncaman (#60800) üzenetére


mezis
nagyúr

- "...wifin 1Mb/S a letöltés, míg 8Mb/S a feltöltés": Nagy valószínűséggel a laposod antennájának környékén nagy a zsúfoltság. [link]

. "Megosztott mobil hotspot esetén minden jó." Melyik csatornán (frekvencián) nyomult a hotspot-od és melyiken a WiFi AP-d, és mekkora térerővel ?

mezis

(#60803) Buncaman válasza mezis (#60802) üzenetére


Buncaman
tag

Köszönöm a tippet!

Megnéztem a hotspot beállításait, és láss csodát, 5Ghz-n üzemel.
A Wifi 2,4-en futott. És legalább két másik szomszéd wifi ugyanolyan jelszinttel fogható a sávon a szobában. (3 csík körül) De természetesen vagy 4-5 wifi fogható a sávban.

Megnézem majd milyen csatornákat használnak. De egyre gyanúsabb nekem, hogy valami jelszint zavar lesz itt.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60804) mikk2000 válasza Buncaman (#60799) üzenetére


mikk2000
őstag

Esetleg most eszembe jutott, hogy talán azon a frekvencián bezavarna a többi, közeli 2,4Ghz-s wifi (minimum 4 db van sajnos ami egész jó erővel elérhető a szobában, sok lakás kis helyen ..).

Ha az ember mindent leírna ami eszébe jut kilométereket írhatna :) Pedig ez is eszembe volt amikor a választ írtam, de mondjuk ennek annyira evidensnek kéne lenni...

Főleg ha tudod is, hogy több csatorna van a környéken, akkor érdemes megnézni valami wifi analyzerrel, ami mutatja a csatornákat szépen grafikusan. Igazából, 2.4Gz-en 20Mhz-re csökkentve a sávszélt 3 csatorna fér meg egymás mellett úgy, hogy nem zavarják egymást (1,6,11). Persze ha a szomszédokkal nem tudsz egyezkedni (érdemes pedig), akkor nincs sok ráhatásod arra, a többiek mivel nyomulnak, sőt sajnos akár 40Mhz-en is.

A routeren érdemes fixre tenni a kiválasztott csatornát, főleg ha te magad választod ki, itt is a vodafone csodás eszköz szépen belőtte magát az egyesre (2.4 Ghz), k@vára nem zavarta az, hogy amúgy egyetlen segéd router AP, pont az egyesen szór... :Y na ennyit az automatikus csatornaválasztás csodájáról egyébként.

Ami kimaradt nekem, hogy sima mobillal, vagy másik laptoppal próbáltál sebességet mérni? Mert ügye azzal kezdtem, meg te is, hogy maga a laptop wifi modulja gyárilag el lehet b@va a netes hozzászólásokat látva. Ha mobilon mondjuk jó a sebesség, akkor max veszel egy wifi usb-s valami vackot, amíg le nem töröd az antennáját véletlenül - valószínű jó lesz.

Hosszútávon szerintem akkor jársz a legjobban, ha vezetékeled a lakást, és a szobán belül üzemelő router akkora wifit fog neked lőni, hogy nem lesz gond a térerővel, sőt akkor már 5ghz-en is nyomulhatsz, amin több csatorna is van, tehát több lehetőséged is lehet választani. Itt korábban emlegettek olcsón wifis jelerősítőt ami kábel nélkül is dolgozik, de nekem azzal nincs tapasztalatom, és maga az elv sem tetszik, a latencyje biztos nem lesz pl. kicsi. Magad is írod:

Másik 5Ghz wifi elvileg nem zavarhat be, hátha ezzel van a gond. És akkor egy 5G frekis repeaterrel bővíthetem a hatosugarat.

Bezavarhat, de válassz akkor másik csatornát, de ennyi erővel ahogy írtam a 2.4Ghz-et is erősítheted...

Ha az megfelel több tesztnek, próbáltam a T-com modem wifit és a saját router wifit is, de mindkettővel ez a helyzet.

Laptop wifi modul a gány, ezt eddig is tudtuk. Esetleg lehet próbálni többféle drivert, nem biztos hogy a legutolsó a legjobb.

(#60805) mezis válasza mikk2000 (#60804) üzenetére


mezis
nagyúr

"Laptop wifi modul a gány, ezt eddig is tudtuk." Miből tudtad megállapítani? :F

Eddig nekem csupán egyetlen laptop WiFi-jével volt gondom, de ott sem a WiFi modullal volt a gond, hanem azzal, aki összerakta: a laposnak csak egy antennája volt, a modulnak két antenna csatlakozója, (elsődleges, másodlagos), persze hogy a másodlagosba dugták a dzsunkán. átdugva az elsődlegesbe, rendbejött minden.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60806) Buncaman válasza mikk2000 (#60804) üzenetére


Buncaman
tag

Evidens lehetett volna a jelszint zavarásra gondolni, de sose volt még ezzel problémám. :F
Először lakom ilyen "szűk közösségben" közel a szomszédokhoz.

Amúgy tudom hogy a kábel behúzás lenne a legjobb, de asszony feltétele, hogy kábel csak falban futhat. Ehhez meg két szobába kellene szétvernem a falat, hogy behúzzak egy 20+ méteres kábelt a padláson keresztül. :DDD

Így maradt a wifis megoldás.

Amúgy talán, de nehéz megmondani, miután gyártói drivert leszedtem valamit talán javult a dolog, időnként 10Mbitet is mérek. Ugye korábban 5 fölé sose ment.
Legközelebb majd pár nap múlva írok ha hazajutok wifi csatornákat felmérni, tesztelni. :R

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60807) mezis válasza Buncaman (#60806) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ehhez meg két szobába kellene szétvernem a falat, hogy behúzzak egy 20+ méteres kábelt"
Csak akad egy segítőd és akkor nem kell átbújnod a falon kábellel együtt. 14mm-es lyukon átdugod a kábelt, a társad meg elcsípi! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60808) mikk2000 válasza mezis (#60807) üzenetére


mikk2000
őstag

A kábel csak a falban futhat azt jelenti, hogy egészen a csatlakozási pontig a falban kell maradnia, ahhoz pedig szét kell vésni mindenütt, amerre megy a kábel. Nyilván nem a fal átfúrására értette a szétverést. Alternatíva lehet másik asszony... :Y

(#60809) Doky586 válasza mezis (#60807) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"szétvernem a falat"
Én a fúrógépet javaslom a csákány helyett.. :B
onnantól mehet szegőlécben vagy kábelcsatornában is...

[ Szerkesztve ]

(#60810) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Egy olyan eszközt keresek ami viszonylag kicsit és azt csinálja, hogy meglévő Wifi hálózatot (Tehát nem kábelről), tovább hostolja más egyénileg megadott SSID-val és jelszóval.
Régen a TP-s tetheres eszközöm tudta, de néhány éve jött egy frissítés rá és utána ez a mód már csak kábellel működött ami nem túlságosan jó nekem.

(#60811) jerry311 válasza mikk2000 (#60808) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kábel mehet a lábazat mögött is. :U

(#60812) Gubek-Einste válasza barnibooo (#60810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ek erre képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60813) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok. Nem tudom jó helyre írok-e a következő hibával:
Nem tudok megnyitni 1 weboldalt, sem edge, sem chrome böngészőkben.
[link]
Víruskergetőm a Kaspersky.
Hiba: dns_probe_finished_nxdomain
Neten kutakodtam, de nem jött be.
Amit észrevettem, hogy a szolgálttaásokban a DNS ügyfél szolgáltatás fut, de nem tudom leállítani, vagy újraindítani.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#60814) Essejó válasza Pyttawrx (#60813) üzenetére


Essejó
veterán

Mármint ezt az oldalt?
Ahogy nagyrabecsült kollégánk szokta említeni, aki 3rd party szoftvert használ a Windows beépítettje helyett azt érhetik ilyen meglepetések. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60815) jerry311 válasza Pyttawrx (#60813) üzenetére


jerry311
nagyúr

NX domain --> Non-existent domain

Bármit is használsz DNS szervernek, az azt mondja, hogy ez nem létezik.
Ez lehet a Kaspersky, a szolgáltatód, a "reklám" blokkolód, (jobb esetben) te tudod miket használsz.
Egy biztos, nem a DNS ügyfél, mert az csak kérdez, ha NX-t kap vissza az IP helyett, akkor azzal dolgozik tovább.

(#60816) Pyttawrx válasza jerry311 (#60815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ublock van chrome-ban, edge-be nincs.
Kaspersky-t használok igen, de vagy 6 éve és eddig meg tudtm nyitni.
szolgálttaó, meg azért kizárt, mert több helyen is próbáltam, ahol más a szolgáltató

[ Szerkesztve ]

(#60817) Pyttawrx válasza Essejó (#60814) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link]
Pontosan ez. A windows beépítetje sok mindent nem tud, amit ez tud.
Én használom szinte napi szinten, tökéletes a progi :)

Nem mellesleg, esetleg valami hasznosabb tanácsod nincs?!

[ Szerkesztve ]

(#60818) Pyttawrx válasza jerry311 (#60815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megnézem live linux alatt. :)

(#60819) Essejó válasza Pyttawrx (#60817) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg leszedem neked, és kapsz egy linket. De akkor meg az lesz a baja a böngésződnek, hogy nem biztonságos, mert, bizonyos okból a nas https-re van állítva, de nincs érvényes tanusitványom.;]
Egyébként nekem is Chrome meg Ublock, meg még követés tiltás is, és megnyílik gond nélkül. De nálam a Dozer saját viruskeresője, szóval én a Kasperskyt járnám körbe.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60820) Pyttawrx válasza Essejó (#60819) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Le tudom szedni, köszönöm szépen.
Csak ezt akarom megoldani, hogy ne legyen ez a hiba. Mindjárt jön a linux alatti teszt.

(#60821) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#60818) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah hát linux alatt megy. szerintem Itt a windows lesz a ludas.
Köszönöm a tippeket

(#60822) krealon válasza passatgt (#60790) üzenetére


krealon
veterán

"Ott igazából csak a közvetlen mellette lévő dolgok miatt kellene wifi, pl wifis ledszalag, hangszóró ilyesmi, ami a tv állványon, vagy azon belül van"

Hiába van közel a másik wifi-s eszköz, a tv mögé helyezett eszköz, a sok visszaverődés miatt, gyakorlatilag zaj-generátorként működik.

Próbálom minden fórumon sulykolni az emberek agyába, hogy a wifi nem megy át mindenen és a legtöbb anyagról visszaverődik.
Márpedig a viszaverődött hullám az eredeti hullámhoz képest egy újabb hullámforrásként jelentkezik, magyarul zavaró jel keletkezik.

[Animáció: Wifi terjedés beltéren]

(#60823) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Két apartmanba szeretnénk internetet, azonban nincs kiépítve egy szolgáltató hálózata sem, így maradt a Telekom korlátlan mobilinternete.
Van 2db LTE router, egy Huawei és egy Strong. A kérdés az, hogy érdemes venni hozzájuk külső antennát? Lehetne vele érdemben növelni a sebességet úgy, hogy az antenna ugyanúgy házon belül lenne? Csak nagy általánosságban kérdezem, jelenleg 40-50Mbit-re képes a jelenlegi felállásban, gyengébb napjain 20-30. Hegyoldalban vannak a házak a Balaton északi partján.
(Szerk.: az otthoni wifi hálózat nem az LTE routerről megy, kábelesen van összekötve ac-s mesh-sel, 100Mbit-ig nincs limitálva)

[ Szerkesztve ]

(#60824) mezis válasza skyrush7 (#60823) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A beépített antennával mekkora a jelszint?
Ablakból mobiltoronyra van rálátás?
Beltéren 5 - 7dBi-nél nagyobb nyereségű antennának nincs értelme.

mezis

(#60825) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Milyen eszközt kellene vásároljak,hogy a kertben is legyen net. A házban van egy digi-s modem és ehhez egy asus ac65 van kötve. Kint alig alig látom.

(#60826) jerry311 válasza atirag (#60825) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tedd ki az ablakba, akkor jobban látszik. :DDD
Hol van most a WiFi router?
Meddig van vezetékes kapcsolat, ha egyáltalán van?
Mekkorák a távolságok?
Mekkora sebességet akarsz a kertben?

A fentiek alapján lehet szó repeaterről, AP-ről (vagy AP módban használt WiFi routerről), és akár PowerLine WiFi extenderről is.

(#60827) atirag


atirag
őstag

A router most az ebédlőben van a villanyóra szekrényben. Onnan kb 15m a terasz ahol kellene net. Jó volna ha menne mondjuk az HBO vagy a netflix a tv-n. Egy router jobban látná onnan a másik routert mint egy laptop?

(#60828) Alex91 válasza atirag (#60827) üzenetére


Alex91
félisten

Vedd ki a szekrenybol…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60829) atirag válasza Alex91 (#60828) üzenetére


atirag
őstag

Nem tudom sajnos. Mert nincs másik hely ahol nem látszik A lakásban van mindenhol erősség rendesen. Eddig a kertben nem volt annyira szükség,de mostanság lenne rá igény.

(#60830) Alex91 válasza atirag (#60829) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekezni tudsz a teraszra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60831) hegegabi80 válasza atirag (#60825) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is hasonló cipőben járok. Csak nekem az udvar ellentétes oldalán van a házban az egy db szolgáltatói modem/router.
Első körben wifi jelerősítőre gondoltam, de aztán ha már adok érte pénzt, jobban járok egy AC-vel, mert arra rá tudok kötni kábellel mást is. De mivel úgy is lassan esedékes a vezetékelés a lakásban (csak a csövek vannak a falban amik felvezetnek a padra), és ha minden helyiségbe 2 szál vezeték megy, akkor úgy is kevés a modem, kell egy switch is. De gondoltam akkor már inkább egy router, és akkor ki van váltva mind a három eszköz.

De végül most oda jutottam, hogy első körben átteszem a modemet a ház másik oldalába, aztán meglátom ott mit tud.

(#60832) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, szerintek kezdene ezzel valamit a szolgáltató vagy elhajta a support, hogy hát biztos nálam van a gond? (A rendszergazda és a hálós topikban is megtalálható ez a kérdés)

A felállás az, hogy van egy korlátlan mobilnetes Telekom előfizetésem (Gigaerős Net) és egy Zyxel NR5101es routerem ami 5Gn keresztül kapcsolódik. A probléma ott kezdődik, hogy ha a Telekomnak rossz kedve van, borzasztó nagy a packet loss (Pár perc és telefonról felrakok egy videót ahogy a gyakorikerdesek.hu -n demonstráltam). Ugyanez tapasztalható bármilyen más oldallal, prohardver, reddit stb stb, ha elégszer töltöm újra akkor bejön az oldal, persze ha rányomok egy linkre az oldalon akkor ismét el kell játszani, ha szar a Telekom kedve.

Ugyanaz a tapasztalat kábelen (PC) és wifin (Telefon) keresztül is.

Ellenben ha felcsatlakozok egy magyar vagy akár bármelyik más országbeli NordVPN szerverre akkor minden happy. Persze nyilván a sebesség elég gánya lesz (2-5 Mbps/sec), de a packet loss teljesen megszűnik. Így feltételezem a Telekom oldalán van a gond, igaz?

DNS szerver váltás nem hozott megoldást, voltak használatban a Telekom saját DNS szerverei, a Cloudflares DNSek és pillanatnyilag a Googlé vannak beállítva a routerben. Ugyanaz minden esetben.

Kezdene valamit ezzel a Telekom vagy csak kedvesen elküldenének?

Edit:
Videó: https://drive.google.com/file/d/1-WEajQ2ubfnEGR1aJj_bcVB79bTL1GoP/view?usp=drivesdk

Ha nagyon rossz a kedve akkor van, hogy 10-20szor újra kell töltögetni, hogy bejöjjön

[ Szerkesztve ]

(#60833) mezis válasza atirag (#60825) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Talán egy jelismétlő (repeater) is megteszi, ha van elegendő térerő az eresz alatt.
Egyébként falfúró, UTP kábel és egy WiFi router.

mezis

(#60834) atirag


atirag
őstag

Köszönöm. Megnézem majd milyen erős a jel. Fúrni nem szeretnék annyira mert kész van a szigetelés :)

(#60835) Remov válasza Remov (#60832) üzenetére


Remov
aktív tag

Már editelni nem tudom a hszem, szóval ezt ide írom:

Csináltam jópár tracerouteot (8.8.8.8, gyakorikerdesek és prohardverrel) és hát az eddig is nyilvánvaló volt, hogy a kapcsolat egy Telekom hopnál hasal el, de mindig másiknál :F Nem tudom, ez jelenthet valamit esetleg?

Példa:
Tracing route to dns.google [8.8.8.8]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms <1 ms 1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 22 ms 24 ms 23 ms 10.254.49.226
4 43 ms 41 ms 33 ms BE3-4001.er3-dataplex.net.telekom.hu [84.1.85.189]
5 51 ms 34 ms 29 ms c-tge0-2-0-6.er0-szavac.net.telekom.hu [84.1.94.7]
6 10.254.49.226 reports: Destination net unreachable.

C:\Windows\system32>tracert 8.8.8.8
Tracing route to dns.google [8.8.8.8]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 34 ms 30 ms 37 ms 10.254.49.226
4 30 ms 40 ms 42 ms BE3-4001.er3-dataplex.net.telekom.hu [84.1.85.189]
5 32 ms 35 ms 48 ms c-tge0-2-0-6.er0-szavac.net.telekom.hu [84.1.94.7]
6 51 ms 56 ms 53 ms 81.183.3.83
7 32 ms 27 ms 24 ms 81.183.3.117
8 35 ms 28 ms 39 ms 74.125.242.225
9 10.254.49.226 reports: Destination net unreachable.

Tracing route to dns.google [8.8.8.8]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 33 ms 26 ms 29 ms 10.254.49.226
4 32 ms 41 ms 33 ms BE3-4001.er3-dataplex.net.telekom.hu [84.1.85.189]
5 37 ms 35 ms 28 ms c-tge0-2-0-6.er0-szavac.net.telekom.hu [84.1.94.7]
6 29 ms 30 ms 35 ms 81.183.3.83
7 52 ms 42 ms 49 ms 81.183.3.117
8 39 ms 27 ms 28 ms 74.125.242.225
9 30 ms 38 ms 38 ms 142.251.228.31
10 30 ms 25 ms 25 ms dns.google [8.8.8.8]

Tracing route to gyakorikerdesek.hu [79.139.62.48]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 48 ms 47 ms 39 ms 10.254.49.226
4 10.254.49.226 reports: Destination net unreachable.

Tracing route to gyakorikerdesek.hu [79.139.62.48]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 30 ms 28 ms 25 ms 10.254.49.226
4 44 ms 51 ms 27 ms BE3-4001.er3-dataplex.net.telekom.hu [84.1.85.189]
5 39 ms 36 ms 41 ms Te0-15-0-7.core0-dataplex.net.telekom.hu [84.1.65.50]
6 29 ms 34 ms 34 ms 81.183.3.97
7 10.254.49.226 reports: Destination net unreachable.

(#60836) skyrush7 válasza atirag (#60825) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekünk egy háromszintes ház középső emeletén a kertre néző szobában van egy Strong Mesh 1610. A kert végében is van lefedettség (faltól kb 20-25 méter). Szerintem ezt egy egyszerű jelismétlővel meg lehet oldani, kevés pénzből.
Mondjuk én személy szerint mesh routert ajánlanék, az első után már csak azt voltam hajlandó venni az apartmanokba is. Persze így hogy már van egy router, költséghatékonyabb egy jelismétlő.

(#60837) hegegabi80 válasza atirag (#60834) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha áthelyezem a modemet és mégsem lesz elég a jel, akkor jöhet a kültéri AP.
Szerencsére a padon az utp kábelt el tudom húzni, és az eresz alatt ki tudom tolni a teraszra, ott meg mehet fel az előtetőre bárhová. Na akkor még a szomszéd utcában is lesz jel. :DDD

(#60838) Essejó válasza hegegabi80 (#60837) üzenetére


Essejó
veterán

Sőt, ha egy tápfeladós kültérit veszel, akkor akár az udvar közepén egy oszlopra is, és akkor körben 200 méter wifid lesz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60839) hegegabi80 válasza Essejó (#60838) üzenetére


hegegabi80
addikt

Mindenképpen olyat, még ha csak a ház szélére kerül is, ne kelljen külön tápolni.
Jaja, azért a telek nincs olyan nagy, kb 450 m2 az egész, ezért jut belőle mindenkinek a környéken. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60840) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Gyakorlatilag hálózati eszközökből csak média konvertereken és ONT-okon van "direktben" optikai csatlakozó nem? Routernél, switch-nél mindig SFP vagy SFP+ port van és abba kell még pluszba SFP modul (megfelelő csatlakozó - SC vagy LC, megfelelő RX TX kombó, simplex/duplex) nem?

(#60841) Buncaman válasza mikk2000 (#60804) üzenetére


Buncaman
tag

Sziasztok!

Sikerült beállítanom a dolgokat. De nem túl rózsás a helyzet.
2,4Ghz-n továbbra is borzasztó a helyzet. körülbelül 20 db wifi (de lehet hogy több, átláthatatlan a táblázat) fogható. Beállítottam 13-as csatornára 20Mhz-re, így csak 2 db wifi üti.

5Ghzn nem nagyon van rivális hálózat, azon elfogadható a kapcsolat. De 1 pötty - 1 csík a jelerősség.

Érdekes viszont, hogy a feltöltés most is gyorsabb mint a le.... tehát a laptopban lesz valami gond. Drivereket elvileg raktam fel, de a MSI gyártói wifi drivert pl nem engedi telepíteni a winfos.
Intel gyártói driver meg telepítve.

Próbálkozzak USB-s wifi stickel?

Csatolom a képet az 5Ghz-s mérésről.
Esetleg normális ez a sebesség ekkora jelszintnél 5G-n?
Fel 15-30 között van mindig.
Le 20-30 között.

Köszönöm az eddigi tippeket és tanácsokat. :R :R :R

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60842) korcsi válasza csubuka (#60840) üzenetére


korcsi
veterán

Így belegondolva én is így látom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60843) Doky586 válasza Buncaman (#60841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csatold..

(#60844) Buncaman válasza Doky586 (#60843) üzenetére


Buncaman
tag


Előzőleg rosszul csináltam, nem gyakran töltök fel képet. :DDD
Közben megnéztem, a szobában a telefon is csak 20 Mbit körül mér, valszeg itt ennyit ér az 5Ghz.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#60845) csubuka válasza korcsi (#60842) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, akkor nem próbálok olyan switch-et keresni main van optikai port, mert nincs olyan :D

(#60846) korcsi válasza csubuka (#60845) üzenetére


korcsi
veterán

Ha mégis sikerülne, azért jelezd :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60847) user12 válasza csubuka (#60840) üzenetére


user12
őstag

Szia
Létezni létezik, de nem elterjedt. Integrated fiber port-ként keresd ha ilyet szeretnél (de akkor áruld el, hogy miért)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60848) csubuka válasza user12 (#60847) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm a választ!

Csak kíváncsi voltam, hogy van-e olyan, olcsóbbra ki tudna-e jönni, mint ha az ember sfp-s switch+sfp modullal működne. De nem gondolnám, hogy ez így olcsóbb volna :D

Csak volna egy optikai kábellel bekötött része a hálózatnak, amit a legegyszerűbben szeretnék a rezes résszel összehozni. De ahogy látom amúgy régebbi sima SFP-s switcheknek nem nagyon van ára, így anyagilag nem olyan nagy eresztés ez, gyakorlatilag a megfelelő SFP modul levadászása a legnehezebb.

(#60849) user12 válasza csubuka (#60848) üzenetére


user12
őstag

Nem, nem olcsóbb, sőt!
Ha az egyszerűségre törekszel, akkor médiakonverter. Meg kell nézni, hogy milyen az optikai infrastruktúra és kiválasztod a számodra legmegfelelőbbet. Kb ennyi. Nem tud sokat az ilyen eszköz, de azt stabilan :D
[link]
[link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#60850) csubuka válasza user12 (#60849) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen, értem :R . Amúgy a két optikai szálas megoldás ma már kevésbé alkalmazott mint az egyszálas WDM-es megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.