Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) LonGleY válasza Bali27 (#22399) üzenetére


LonGleY
veterán

Megér egy próbát: eM Client
Ez nagyon profin megy a Gmail fiókkal.

(#22402) Bali27 válasza LonGleY (#22401) üzenetére


Bali27
addikt

Ez nagyon profi! Köszi a tippet.
Be tudom simán állítani hogy biz. e-mail cimekhez szabályt rendeljek, és pl Kis János mailjei a munkahelyhez mennek, Nagy Lacié az iskolába stb.-.... profi :)

(#22403) Enton


Enton
addikt

Opera 20.0:

Gyorshívó és gyüjtőlap tartalmat innen tudom maradéktalanul kimásolni gép újrarakásnál:

"C:\Users\AKIVAGY\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable"

Jól sejtem vagy azok még máshol/is lennének? Ezt az opera névjegye fülön mutatja.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22404) dqdb válasza Enton (#22403) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Jól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22405) AtHoS válasza kispx (#22400) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kivették a megjelölés levélszemétként funkciót a mail-ból? Mi a fenét akartak ezzel elérni?

read-only mode on the forum

(#22406) kispx válasza AtHoS (#22405) üzenetére


kispx
addikt

De az még megvan. De ezenkívül semmilyen szabályt nem lehet neki beállítani.

Más:
===================

A gyűjtőlapot lehet valahogy rendezni?
A ctrl+B -vel előhívható oldalsó könyvjezősávot visszafogják rakni?

[ Szerkesztve ]

(#22407) AtHoS válasza kispx (#22406) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát az meg pláne szívás akkor :(

read-only mode on the forum

(#22408) Bali27 válasza AtHoS (#22407) üzenetére


Bali27
addikt

Tudom hogy nem Operás dolog de amit LongLeY belinkelt eM Client, rohadt jó. Szabályt lehet hozzátársítani, az inegyenes verzsön 2 mail cimet kezel, és amit benne beállítok, a gmailemben a serveri gmailben is átállítódik:)

(#22409) Huma


Huma
addikt

Valami gebasz van a google-s dolgokkal operán. Nálam van a probléma? Kb 21 óráig semmi gond nem volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22410) S e t h


S e t h
nagyúr

Nézném a forma 1-et, érdekes módon az opera nem tudja megnyitni a streamet- mtv1 - , azt írtja , hogy ez a tartalom csak Magyarországon érhető el, a chrome viszont simán viszi.
mtv1

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22411) M_AND_Ms válasza S e t h (#22410) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Turbo/Rallye mód nincs bekapcsolva véletlenül?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22412) S e t h válasza M_AND_Ms (#22411) üzenetére


S e t h
nagyúr

Még csak találkozni sem találkoztam ezzel a lehetőséggel, hol találhatom?

szerk:megvan, már működik, köszi. :D

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22413) Bali27 válasza S e t h (#22410) üzenetére


Bali27
addikt

ráklikkeltem a streamre és simán viszi. Nincs valami plug in feltéve ami nem tetszik neki?

[ Szerkesztve ]

(#22414) daimonion


daimonion
senior tag

miért van az hogy a 20-as operával nem lehet megnyitni a One-Drive oldalát mindig azt írja ki, hogy frissítsem az oldalt míg Comodo Dragonnal meg simán meg lehet nyitni..Mindkettőnél ugyanazt a kettő addont használom adguard és safe in cloud semmi több..

(#22415) Bali27 válasza daimonion (#22414) üzenetére


Bali27
addikt

A gebasz Nálad van.. Poénbol ráklikkeltem, és simán bementem.. 20 as operával..
Egyébként 8.1 es win a fent, és van benne skydrive.. Szóval az egyenlő az ondriveal?
Ondrivera a honlapra felmentem és bejelentkeztem.. szóval müxik,.

[ Szerkesztve ]

(#22416) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok Még új vagyok az operánál feltettem a 20.0.1387.77 (legfrissebbet )
csak az érdekelne hogy a chrome könyvjelzőimet hogy tudom ide áthozni? úgy látom hogy van benne már könyvjelzősáv de hogy beiportálni hogy lehet azt nem láttam sehol Tudtok nekem segíteni?

(#22418) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Most ismerekdek még az Operával, gonodltam kipróbálom. Ebben már nincs alapértelmezett BitTorrent letöltés? Mert a régebbiekben volt olyan hogy letöltöttem egy torrent filet és akkor az opera kezelte, nem pedig az uTorrent. Néztema z első hozzászólást és az alapján nem tudtam kilőni a beépített torrent kezelőt.

Ebbe már nincs alapértelmezett? Hogyan lehet kivenni ha van benne alapértelmezett utorrent program?

(#22419) kispx válasza szildavid90 (#22418) üzenetére


kispx
addikt

Nincs benne, szóval utorrentet vagy más külső programot kell használnod.

Közben upolom az én kérdésemet
===================

A gyűjtőlapot lehet valahogy rendezni?
A ctrl+B -vel előhívható oldalsó könyvezősávot visszafogják rakni? Kb. csak ígérgetéseket találtam.

[ Szerkesztve ]

(#22420) szildavid90 válasza kispx (#22419) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Köszönöm! :R

(#22421) dqdb válasza kispx (#22419) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem és nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22422) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Ami van alapból az Operában gyorshívó, ahelyett nem lehet sehogy sem egy üres lapot betenni?

(#22423) dqdb válasza szildavid90 (#22422) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 12-ben igen, egyébként nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22424) troland26


troland26
őstag

20-as operánál nem lehet nagyítani a füleket ill a könyvjelző ikonokat ?

(#22425) Sk8erPeter válasza szildavid90 (#22418) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ízlések és pofonok különböznek, de speciel én a beépített torrentklienst hiányolom a legkevésbé, sosem használtam (mármint szándékosan persze).

Sk8erPeter

(#22426) dqdb válasza troland26 (#22424) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22427) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy érdemes lenne az első hsz-t átírni: Amennyiben az új operával kapcsolatban lenne valamilyen kérdés, hogy mit lehet beállítani, vagy hogyan lehet valamit módosítani akkor az univerzális válasz rá: nem lehet. :DDD

(#22428) dqdb válasza troland26 (#22424) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Kicsit részletesebben kifejteném a nem lehet válaszomat.

Szóval a pontos válasz az, hogy lehet, mégpedig 125%, 150% és 200% lehet a nagyítás. A menete a következő (a Windowsban bekapcsolt high DPI mode bezavarhat):
1. kilépsz az Operából
2. letöltesz valahonnan vagy lefordítasz OpenSSL-t, és az openssl.exe-t olyan helyre másolod, hogy benne legyen a PATH-ban
3. letöltesz valahonnan bináris fájlok szerkesztésére alkalmas hexeditort (például ezt)
4. nyitsz egy parancssort (ha a nem hordozható módon telepítetted az Operát, akkor adminisztrátor jogút)
5. parancssorban belépsz az Opera aktuális verziójának mappájába (nálam ez éppen 21.0.1432.5), itt olyan fájlok lesznek többek között, mint opera.exe, opera_100_percent.pak, opera_125_percent.pak, opera_150_percent.pak és opera_200_percent.pak.
6. kiadod a következő parancsokat:

openssl.exe sha1 -binary -out hash100.bin opera_100_percent.pak
openssl.exe enc -base64 -in hash100.bin -out hash100.txt
openssl.exe sha1 -binary -out hash125.bin opera_125_percent.pak
openssl.exe enc -base64 -in hash125.bin -out hash125.txt
openssl.exe sha1 -binary -out hash150.bin opera_150_percent.pak
openssl.exe enc -base64 -in hash150.bin -out hash150.txt
openssl.exe sha1 -binary -out hash200.bin opera_200_percent.pak
openssl.exe enc -base64 -in hash200.bin -out hash200.txt

7. készítesz biztonsági másolatot az opera.exe és opera_100_percent.pak fájlokról
8. hexeditorban megnyitod az opera.exe-t
9. rákeresel a hash100.txt-ben található szövegre (a soremelés nem kell a végére, csak a 28 karakter)
10. a talált helyen kicseréled a kívánt nagyításhoz tartozó hashXXX.txt fájl tartalmára (a soremelés nem kell a végére, csak a 28 karakter)
11. felülírod az opera_100_percent.pak fájlt a kívánt nagyításhoz tartozó opera_XXX_percent.pak fájllal
12. élvezed a nagyobb ikonokat, nagyobb füleket, és az enyhén szétcsúszó UI-t (az Opera high DPI támogatása enyhén szólva hibás még most), ezen a pak fájlok szerkesztésével talán lehet segíteni

Ja, a végére maradt a legjobb: a fentieket minden Opera frissítés után el kell játszanod. Szóval szerintem ehelyett egyszerűbb mindenkinek egyszerűen a nem lehet választ leírni, mert elméletileg lehet, automatizálni is lehet, de gyakorlatilag hagyjuk inkább ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22429) mexel válasza dqdb (#22428) üzenetére


mexel
veterán

Most így elrontottad a játékot :DDD A végén még kiderül hogy mindent tud az opera csak átlag halandó ezt nem veszi észre. :) Illetve majd észreveszi Opera 120.23-nál. (ez itt most nem a vigyorgó szmájli helye.)

(#22430) troland26 válasza dqdb (#22428) üzenetére


troland26
őstag

Köszi ..:D elég volt a "nem lehet" is . Igazából ma telepítettem a win8.1-et és gondoltam mivel legutóbb is Operát használtam ( 12 környéki verzió számmal ) gondoltam felrakom most is ..csak a legfrissebbet . szerintem keresek egy régebbi verziót , mert alíg látni a füleken lévő szöveget ill nem tudom belőni a címsorban a lefele "nyilacskát" és ez nagyon zavar . Melyik az a verzió ami ezektől a hiányosságoktól még mentes ?

(#22431) mexel válasza troland26 (#22430) üzenetére


mexel
veterán

12.16 az utolsó Opera. Most pedig van egy Opera nevű böngésző valahol a 20 környékén jár. (egyébként jó ha a hiányosságaitól eltekintünk)

(#22432) dqdb válasza troland26 (#22430) üzenetére


dqdb
Topikgazda

nem tudom belőni a címsorban a lefele "nyilacskát"
Hogy mexel ne érezze a zavart az erőben: azért nem tudod, mert nem lehet :DDD

A 12.16 az utolsó hagyományos, Presto alapú Opera, de egyre több agyonscriptelt oldalon lesz vele problémád (FB, Gmail, Twitter ilyenek).

Közben szétbontottam az egyik fájlt, kizárólag PNG képekből áll. Szóval az eredeti 100% nagyítású fájlban a fülekhez és a könyvjelzősávhoz tartozó képeket kell lecserélni egy másik nagyítású fájlból kibontott képekre, hogy ne essen szét annyira a UI. Csak 888 képet kell végignézni, hogy melyikek érintettek. Szóval továbbra is szigorúan elméleti a megoldás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22433) troland26 válasza dqdb (#22432) üzenetére


troland26
őstag

f@sza... na akkor nem is tudom... próbálom a 20-ast megszokni :O

(#22434) daimonion


daimonion
senior tag

Opera böngésző
Felfedezésre született
:W

(#22435) mexel


mexel
veterán

Ha már felfedezés :) A felfedezés menüpont alatt nem lehet valahogy elérni hogy magyar oldalakról válogasson a hírek közül? Nagyon jó hogy van Nigéria és Pakisztán, de magyar sem ártana.

(#22436) spammer


spammer
veterán

Címsorból (url) lehet valahogy a felbukkanó listából törölni előzményt? Chrome alatt Shift+DEL volt, itt nem működik, se más DEL-es kombináció, önmagában sem. Ctrl+H, History-ban megkerestem a törlendő elemet, töröltem, aztán leszarja, mégis feldobja javaslatnak. :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22437) S e t h


S e t h
nagyúr

Ismertek olyan kiterjesztést, amivel a böngészőben lévő url-t lehet azonnal megosztani, akár email vagy más formában , hogy a telefonon tudjam azt tovább küldeni whatsappon?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22438) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
Chrome-ról váltok Operára..
Viszont Chrome-on vannak a könyvjelzősávba lementett hasznos cuccaim..
na most,hogy lehetne ezt az Operába importálni?továbbá van az operában könyjelzősáv,hasonló mint a chrome-ba?
köszönöm a segítséget :)

(#22439) LonGleY válasza S e t h (#22437) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyet még nem kerestem. Az én módszerem: A Chrome-al alkalmazásikont készítettem a Google Keep oldaláról, azt pattintom fel, ha valamit a telefonra akarok küldeni. A telón a Keep widgetben szinte azonnal megjelenik a cumó, ahonnan már lehet is másolni a dolgot. Biztos van rá közvetlenebb megoldás is, de a Keep-et amúgy is használom, így nem számít fölös +1 programnak a telón. A hosszan nyomásos kijelölés a leglassabb az egész procedúrában, de az sem vészes. Az app a share funkciók közé beépül, ezért a visszairány még egyszerűbb.

fcbarca: Van. Ott figyel a beállítások közepén, be kell pipálni.
Az importot nem tudom, de erről már írtak párszor korábban.

[ Szerkesztve ]

(#22440) #27441408


#27441408
törölt tag

Megjelent az opera mini androidra is. Az új.

A kérdésem, akkor ezekszerint alaptalan volt egyesek azon állítása, hogy a cég kidobta a minit, és nem fejleszti?

Ezt mind a ph-n mind a magyar blogon írkálták egyesek, hogy szerintük értelmetlen stb.

[ Szerkesztve ]

(#22441) fcbarca válasza LonGleY (#22439) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi,lementettem html fájlba a chrome könyvjelzőket,azokat hogy tudnák operába tenni? :)

(#22442) #27441408


#27441408
törölt tag

Boccs lejárt az időm, a minit probálgattam telón :)

Ez vajon még mindig pressto-s vagy már az új motor van a mini alatt is?

Egyébként androidon ugyan az a régi felület van ott ez nem változott :)

[ Szerkesztve ]

(#22443) LonGleY válasza #27441408 (#22442) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak bugfix. Ilyet csináltak már a Classic-kal is attól függetlenül, hogy amúgy nem fejlesztik tovább.

7.5.4
This latest version of Opera Mini contains a variety of bug fixes, along with stability and performance improvements.

[ Szerkesztve ]

(#22444) fcbarca


fcbarca
őstag

operán nincs olyan hogy oldal lefordítás? :B

(#22445) LonGleY válasza fcbarca (#22444) üzenetére


LonGleY
veterán

(#22446) fcbarca válasza LonGleY (#22445) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi :)
és mondjuk a fejlécet hogy tudom változtatni?

(#22447) #27441408 válasza LonGleY (#22443) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ahha.... érdekes mert a blackberry-s meg új skint kapott stb....

Akkor androidra ezek szerint nem is jön az új mini?

[ Szerkesztve ]

(#22448) zoli62


zoli62
addikt

A 21-es vajon mikor kerül a Nextbe? Már két hete semmi változás.

(#22449) #27441408


#27441408
törölt tag

Frissült az androidos rendes opera is, nekem határozottan tetszik. Jó lett.

(#22450) troland26


troland26
őstag

Esetleg nem lehet azt beállítani , hogy ne kelljen minden új oldalt nagyítanom , hanem automatikusan minden megnyitott oldal 150%-on nyíljon meg ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.