Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) mexel válasza mexel (#22849) üzenetére


mexel
veterán

Megvan: az Adblock szemeteli tele. Miért csinálja ezt és hogy lehet kiirtani?
A letöltést meg kipróbáltam mégegyszer, nem minden marad ott, van ami igen, van ami nem. Érdekes.

(#22852) dqdb válasza Sk8erPeter (#22842) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Feltöltöttem .nex fájlként is, így egyszerűbb telepíteni.

mexel: az ssdfp* fájlokban a használat során gyűjtött, és az Opera központjába beküldött adatok vannak, Jegyzettömbbel nézzél bele. Az jó kérdés, hogy miért nem törli le a korábbiakat, nekem csak a legfrissebb van ott.

"TabAverageCount":33

Mindig is tudtam, hogy sok fület tartok egyszerre megnyitva, de ezen az átlagon meglepődtem :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22853) mexel válasza dqdb (#22852) üzenetére


mexel
veterán

Nekem mindben ez van, megnéztem:
"{"Extensions":{"ActiveWebstoreExtensionsInfo":{"aobdicepooefnbaeokijohmhjlleamfj":"2.6.18","cnbpedcoekjafichoehopgaaldogogch":"0.9.5.2","ibnombjmjocaccigcefonnipcnlaeaed":"3.4.1","nlffnljnicbkfhnlomjhjlebndachaka":"6.7.2.2"}}}"

Csak az elsőt figyeltem, az az Adblock Extensions, de még itt van a Translator, a valamilyen fordító és egy youtube-os extensions száma. Némelyik még kiegészül egy google searc sorral is. Kb minden opera indításkor tesz be egy ilyen fájlt, aminek nincs kiterjesztése, csak a nevében szerepel az ssdfpstb.

Ezt nem lehet letiltani valahogy?

(#22854) dqdb válasza mexel (#22853) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F12 > Privacy & security > Privacy > Help improve Opera by sending feature usage information

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22855) mexel válasza dqdb (#22854) üzenetére


mexel
veterán

Ha ez a Az Opera továbbfejlesztésének támogatása stb, az nekem nincs bepipálva, ezeket mindig megnézem.

(#22856) Bali27


Bali27
addikt

Én majdnem elsírtam magam az elmúlt 1 nap kommentjein.
Kezdek barátkozni ujra a tüzelő róka gondolatával.

(#22857) Sk8erPeter válasza Bali27 (#22856) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akarsz róla beszélni? :DDD Amúgy ja, ilyen elkeserítő a helyzet.
Kár, hogy ennyire ostoba a böngésző, pedig tényleg gyors, most a napokban a sok témázás miatt újból elkezdtem használni a Chrome helyett.

(#22848) dqdb :
Ez is szánalmas, már többször belefutottam ezzel kapcsolatos problémákba, hogy mp3-at az Opera márpedig nem hajlandó lejátszani. Remélem, csuklanak eleget a menedzsment tagjai és a fejlesztők. ;]
Mondjuk annyira alapvető lenne, hogy ilyen probléma nincs, hogy a legtöbb oldalon le sem kezelik azt az esetet a webfejlesztők, ha az adott böngésző nem játszik le mp3-at, így csak ha hiába várom, hogy elinduljon a lejátszás, abból tudom meg, hogy valószínűleg mp3-mal kapcsolatos problémába futottam bele már megint.

(#22844) dqdb :
"Rém egyszerű: azon a gépen nincsen GitHub kliens, amelyiken összedobtam a bővítményt, és lusta voltam telepíteni."
Nem is kell a GitHub saját kliense, elég a Git is. :P :DDD Na jó, csak kötekszem, amúgy érthető, hogy valahogy arra a gépre nem akartad belőni a Gitet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22858) dqdb válasza LonGleY (#22821) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mókás dolog, hogy a hivatalos blogbejegyzésben az Aurát bevezető release-t MacBook fotójával illusztrálják, ahol nincsen Aura ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22859) LonGleY válasza dqdb (#22858) üzenetére


LonGleY
veterán

Annak életérzése van, nem holmi aurája.

:]

[ Szerkesztve ]

(#22860) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok! Gyanítom nem én vagyok az egyedüli frusztrált opera felhasználó, mert visszaolvastam a fórumban, és láttam pár furcsa dolgot... mégis úgy érzem, hogy kicsit ki kell adnom a dolgokat magamból, mert elegem lett.

Körülbelül 8 éve használok Operát. Imádtam a kis apró fícsöröket, melyek gyorsabbá tették a munkát/hobbyt. Terjesztettem az igét, párom is használta, szüleim gépén is ez figyel... De már úgy érzem, hogy büntetem azt, akinek ajánlom - és ez az ajánlás már nem is teljesen őszinte.

Gmail... 5-ből 1x indulásnál: "unable to load". Új levél írásánál a szöveg szerkesztése (klikkelés, kijelölés, stbstb ) katasztrófális, szinte használhatatlan. File csatolása döcög.
Facebook hírfolyam egyszercsak nem tölt be tovább, megáll. Ha sokat (pár oldal) scrollozok lefele, belassul, akadozik, ugrál. 5-ből 2x használhatatlan az oldal, újra sem lehet szinte tölteni, szétesik, stb.
Már pár oldalnál is 7-800 megát eszik a memóriából.
Ugyan nem sokszor, de még mindig belefutok olyan oldalakba, amiket FF-ban kell megnyitnom.

A fentiek user errorok? Vagy van valami fix rájuk? 12.-es legfrissebb verziója van fent.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#22861) S. Szabi válasza Flow (#22860) üzenetére


S. Szabi
őstag

A 12-es Operát sajnos el kell felejteni, csak az újjal működnek normálisan a dolgok :(( Ami azért rossz szerintem, és sokan mások szerint is, mert sok funkció hiányzik belőle ami a régebbi Operákban benne volt és más böngészőkben nem, valamint az újnak a jelszó, emailcím kezelése sem az igazi, a régebbié sokkal jobb, de nekem még mindig sokkal jobban bejön az új Opera mint a Chrome vagy a Firefox.

+ egy ideje a google sem működik jól, de az valószínűleg nem az Opera hibája, a google szúrt el valamit, és úgy tűnik nem igazán foglalkoznak vele, hogy javítsák, nem hinném, hogy az ott ülő programozóknak olyan hú de nagy dolog lenne kijavítani, de remélem most már azért lassan megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#22862) M3oH válasza Flow (#22860) üzenetére


M3oH
addikt

A fő probléma a 12 verzió, sajna eljárt felette az idő, max. biztonsági frissítést kap már csak. Váltás nem egyszerű, de szükséges lesz.

(#22863) Flow


Flow
senior tag

Ah, értem, köszi mindkettőtöknek! Valami speckó instrukció az átálláshoz? Vagy értelemszerűen meg lehet oldani? Főként a jegyzetekre lenne szükségem, de gondolom azok mennek majd az opera fiókkal...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#22864) dqdb válasza Flow (#22863) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valami speckó instrukció az átálláshoz?
Relaxálj, mielőtt nekiállsz. Ha valamit nem találsz, akkor nem benned van a hiba. Nincsenek jegyzetek, nincsen működő Opera fiók.

S. Szabi: az új Operával problémás a Google kereső.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22865) S. Szabi válasza dqdb (#22864) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ezt írtam én is, hogy az újjal rossz. Viszont nem Opera verziófrissítéskor lett rossz, vagyis valószínűleg nem az Opera hibája, vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#22866) karakkk


karakkk
újonc

Üdv
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az új opera böngészőben hol találom meg azokat a beállításokat, amik megvoltak a régiben is, és amivel be lehet állítani, hogy ne jegyezzen meg oldalcímeket, se előzményi adatokat, stb? Egyszerűen sehol nem találom :S

(#22867) LonGleY válasza karakkk (#22866) üzenetére


LonGleY
veterán

El tudod indítani privát módban, akkor nem jegyez meg semmit.
Menet közben: Ctrl+Shift+N

(#22868) karakkk válasza LonGleY (#22867) üzenetére


karakkk
újonc

De a normál módban nincs benne ilyen beállítás már sehogy?

(#22869) LonGleY válasza karakkk (#22868) üzenetére


LonGleY
veterán

Alapból nincs, de azt nem tudom, hogy beletrükközhető-e.

(#22870) LonGleY


LonGleY
veterán

Amúgy a 21-ben végre jó a thumbnail reload a speed dialon (nem resetelődik, ha nem vártál pár másodpercet az oldal nyitása vagy a speed dial-ról elváltás előtt), és most már a PH kép- és linkbeszúrásnál sem kell CTRL+A-t nyomni, rendesen ki van jelölve a http:// szöveg. Ja, és nem rejti el végre az url-t. 4 dologból, ami zavart, 3 megjavult. Már csak az hiányozna, hogy az oldal ikonját elkapva is drag 'n droppolhassak LNK fájlt az asztalra vagy valamelyik mappámba, ne csak az oldalon belülről (wtf...).

[ Szerkesztve ]

(#22871) mexel


mexel
veterán

Nekem ezeken kívül már csak pár 10-20 dolog hiányozna, de ebből legalább 10 nagyon fontos lenne. :(

(#22872) utas666 válasza Flow (#22860) üzenetére


utas666
tag

Én is a régi Operát tolom, hegesztem ahogy tudom és mellette tesztelgetem az újat. Ahogy elnézem a fejlesztés ütemét és irányát még egy évig biztos így fog ez menni, de mégha váltok is, a régit nem fogom letörölni. Van róka is, de azt lusta vagyok kicsinosítani, anélkül meg nem olyan jó.

Gmail-nél nálam a kijelölés meg a fájl csatolás szokott szórakozni, ezért néha F12-vel kikapcsolom a javascriptet és úgy lépek be.

(#22873) utas666


utas666
tag

Amúgy user js-sel, meg css-sel mennyire menthető még a régi Opera? Van aki ilyesmi körökben mozog, vagy oldal, ahol ezzel foglalkoznak, segítenek?

[ Szerkesztve ]

(#22874) LonGleY válasza utas666 (#22873) üzenetére


LonGleY
veterán

A motor nem változik, és látod, egy év elég volt hozzá, hogy eljárjon felette a... weboldalak fejlődési iránya. Egy halom user js sem segít ezen.

(#22875) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22870) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"most már a PH kép- és linkbeszúrásnál sem kell CTRL+A-t nyomni, rendesen ki van jelölve a http:// szöveg."
Szóval magyarul a window.prompt()-dialógusablakok alapértelmezett szövege egyből kijelölésre kerül - na végre! Egyébként ez nekik kódban körülbelül 1 sor lehetett, erre kellett várni hónapokat... micsoda fejlődési ütem.

"Ja, és nem rejti el végre az url-t."
Ez is jó, de ez is hasonló szintű javítás, amit nem értem, miért nem léptek meg eddig. Na mindegy, ezeket is értékelni kell.
Ebben csak az a rossz, ha ilyen pitiáner primitív hibákat is ennyi ideig javítanak, amiért felhasználók egész hadai nyavalyognak, mondván, nincs erőforrás arra a pár sorra, akkor ez vár a többi hiányosságra is. :N

(#22873) utas666 :
Sajnos nem igazán, mert a régivel már alapvető jellegű problémák vannak a weboldalak sebességével kapcsolatban. Pl. Gmailnél megőrjített, hogy a JavaScripttel működő lenyílók milyen elképesztő lassúak még az Opera 12.x vonalon, és elég sok ilyen scriptekkel agyontűzdelt dolog rettentően belassítja a régi Operát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22876) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Megjavult a google :D :C

(#22877) Sk8erPeter válasza S. Szabi (#22876) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, megerősíthetem. :D Direkt nem is raktam fel semmilyen extensiont, annyira amúgy sem volt nagy érvágás, legalább a régiben amúgy voltak értelmes opciók. :D Mondjuk ezeket saját extensionnel könnyű pótolni.

Sk8erPeter

(#22878) Orlin


Orlin
addikt

Hi.

Ez újdonság,hogy a speed dial-ban nem látom forogni a karikát,hogy frisst?
Vagy hiba?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22879) utas666 válasza Sk8erPeter (#22875) üzenetére


utas666
tag

Erről jut ezsembe, hogy a régivel van egy érdkes belassulás facebook-on: amikor a postok fölé, (középre, ahol kétoldalt vannak a timeline-on) viszem az egeret, akkor pár másodpercre 100%-ra üti a CPU-t. Ezt a régi gépemen fedeztem fel előszőr, ahol csak egy mag van, mert a 2 magos laptopomon csak 50% lesz a fagyás helyett és ezért eddig nem tűnt fel :) .
Kicsit viszgálódtam és arra jutottam, hogy ez valami css3-as dolog lehet mert a js kikapcsolása nem szünteti meg, ellenben user css-el megszűnik.

Régi gépemről meg az jutott eszembe, hogy 5 éve, amikor még azt használtam, gond nélkül néztem youtube videókat, most meg már szaggatnak és érdekes mód a flash kevésbé mint html5+js (más böngészőben is). Eljárt felette az idő, egyre nehezebb a web.

(#22880) LonGleY válasza Orlin (#22878) üzenetére


LonGleY
veterán

Hah? Kicsit elhalványul a kép, nem látod? Akkor frissít épp. 2 colos monitoron tolod?

[ Szerkesztve ]

(#22881) Sk8erPeter válasza utas666 (#22879) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kicsit viszgálódtam és arra jutottam, hogy ez valami css3-as dolog lehet mert a js kikapcsolása nem szünteti meg, ellenben user css-el megszűnik."
Ez simán lehetséges, én is futottam már bele olyan CSS3-as transzformációkba, amelyek pontosan ilyen hibát okoztak. Mondjuk én speciel Firefoxnál találkoztam ezzel, volt is róla egy BugZilla-bejegyzés (meg kapcsolódó Stack Overflow-témák), amit később megoldottak (most nincs kedvem előkeresni); tehát simán lehetnek egyelőre ilyen böngészőfüggő akár CSS3-as, akár HTML5-ös újításokhoz kapcsolódó bugok.
Az Opera 12.x-vonalat meg már sajnos nem is frissítik érdemben (ami megbocsátható lenne, ha cserébe az új változat érdemben fejlődne).
Igen, YouTube esetén a HTML5-re egyelőre sokan panaszkodnak, hogy meglepően terheli a procit a videólejátszás a Flash-es változathoz képest.

Mindenesetre a Presto sajnos egyre jobban le fog maradozni, szóval előbb-utóbb úgyis időszerű lesz mindenkinél a váltás a 12.x-ről, már ha modern oldalakat is szeretne böngészni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22882) anorche1


anorche1
őstag

Nálam megjavult a google :DD :C :K

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22883) Sk8erPeter válasza anorche1 (#22882) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_22876-22876.html

22882-22876=6 hsz.-szel a tiéd előtt említették.

Sk8erPeter

(#22884) dqdb válasza Sk8erPeter (#22883) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Dübörög a fejlesztés, az Opera 22 két hivatalosan hangoztatott újdonsága a következő lesz:
1. új frissítési rendszer (az előző élt 10 hónapot)
2. új beépített témák

:U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22885) vlevi válasza dqdb (#22884) üzenetére


vlevi
nagyúr

"2. új beépített témák"
Húúú, ezthogyvárommár.
:DDD

Jut eszembe, nekem otthon a dev. változat van portable módon telepítve. Ezek szerint akkor én már régen láttam ezek az új témákokat, és már meg is untam őket :O

(#22887) spammer


spammer
veterán

Laptop (Win 8.1) alvó módból való ébresztése után Operában (Next) kb. 30-40 mp-ig nem tölt be semmi, mintha nem lenne net, csak "sending request to...", aztán kész. Egy idő után magától megjavul. Firefox alatt megy rögtön minden, torrent megy, szóval nincs probléma a netkapcsolattal. :U 21 alatt is csinálta, ma frissített 22-re, a probléma megmaradt. Vajon mivel tökölhet jó fél percig, addig miért nem tud kapcsolódni semmihez? Tapasztalt már valaki ilyet? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22888) spiritex válasza spammer (#22887) üzenetére


spiritex
veterán

Kipróbálom estére, mert nem szoktam altatni a gépet, de meglátom nálam is csinálja-e.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22889) dqdb válasza spammer (#22887) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak a wifi kapcsolódás 1-2 másodpercére nincsen net, de ekkor sem sending request állapotban ragad, hanem azonnal jön a kapcsolódási hiba történt hibaüzenet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22890) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Még láma vagyok a kiterjesztések használatának közében. Olvasgattam itt, hogy a YTC-ben be lehet állítani flasht használjon lejátszáskor. Ez melyik beállítás lenne, mert így konkrétan nem találtam meg.

(#22891) M3oH válasza F_Zolee (#22890) üzenetére


M3oH
addikt

YTC beállítások: Lejátszó/ Általános/ Lejátszó típusa. Ott tudod kiválasztani, hogy flash vagy html5 legyen.

(#22892) F_Zolee válasza M3oH (#22891) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi, így már meg is van. :R

(#22893) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Egy érdekes problémával kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni: Win 7, Opera x64 12.17 - 6-7 megnyitott fül mellett 5-700 mega memóriahasználat, viszonylag gyors futás, de mikor megnyitom ezt az oldalt, pár másodperc alatt felugrik a memóriahasználat 2000-2500 megára, s ha hagyom futni, meg is fagyasztja a böngészőt. Valami javascript lesz a dologban, anélkül nem tölt - de Chrome például simán lekezeli. Van fent AdBlock és még egy-két add-on, de azokat letiltva is fenn áll a probléma. Nem mintha nem lennék meg e nélkül, de ilyennel még nem nagyon találkoztam, s érdekel, hogy mi okozhatja, Presto alatt van-e esetleg rá gyógymód.

(#22894) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

azt tudja valaki, hogy az operának mi baja a logout fórummal?

ha be vagyok jelentkezve, új hozzászólást enged írni, de a válasz opciónál feldobja a belépési űrlapojkat (felhasználónév, jelszó). beírom +OK, akkor "sikeres belépés, mindjárt továbbítunk... majd visszaugrik a beléptető úrlapokra.

ha minden logout oldalt bezárok, majd egy újat nyitok, akkor ott a belépés után elkezdem kattintgatni a frissítés gombot, akkor 1-2 perc (és 50-100 kattintás) után beenged. legtöbbször. ha nem, kezdődik elölről

valaki javasolta, hogy töröljem a sütiket. nem segített

ez nem a mostani 12.17-es fícsöre, már hónapok óta csinálja, csak akkor nem nagyon fórumoztam. most viszont elég zavaró.

van erre megoldás? (tudom, rendes böngészőt kéne használni.... :K )

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#22895) dqdb válasza Wolfskin (#22894) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak a Logout sütijeit törölted vagy az összes PH oldalét? Ezenkívül még annyi ötletem van, hogy bezárod az összes PH-s fület, majd törlöd a site preferences beállításnál az összes PH-s oldalt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22896) PistiOpera


PistiOpera
újonc

Sziasztok!

olyan problémám lenne, h Opera Next 22.0 néha magától megnyílik a menü, valamint a" has no content to display" felirat szokott még megjelenni.

A segítséget előre is köszi!

(#22897) LonGleY válasza PistiOpera (#22896) üzenetére


LonGleY
veterán

Next = Beta
...

(#22898) gzbotii


gzbotii
veterán

Na, ma vettem észre, hogy a Google bug helyrejött.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22899) dqdb válasza PistiOpera (#22896) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera Next 22.0 néha magától megnyílik a menü
Nem tökéletes az Opera billentyűzetkezelése, néha az Alt billentyűt beragadva érzékeli, és ilyenkor dobja fel. Ritkán fordul elő, általában kell hozzá Alt+valami gyorsbillentyűt nyomni.

valamint a" has no content to display" felirat szokott még megjelenni
O18-19 környékén gyakori jelenség volt nálam laptopon (másik gépen nem, és laptopon is csak az egyik hely vezetékes hálózatát használva, máshol nem jött elő), aztán eltűnt, mostanában ismét megjelent, de 2-3 naponta futok csak bele.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22900) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Valaki tudna ajánlani youtube Full HD letöltő beépülőt operára, vagy firefoxra?
Ha egyikre sincs akkor külön progit ami 1920×1080p -ben szed le videót a youtube-ról
Köszönöm előre is! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.