Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) F_Zolee válasza LonGleY (#22249) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak mivel nem lehet állítani a felső határt, mint firefoxba így gondolom addig gyűjtené a szemetet míg hely van. Én nem használok semmilyen tisztító programot, csak galibát hozhatnak.

(#22246) Bali27: köszi a tippeket. Egyet kerestem este de nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#22252) LonGleY válasza F_Zolee (#22251) üzenetére


LonGleY
veterán

Tévhit. A CCleaner nem okoz semmiféle galibát. Szimpla temp és cache tisztító, de még a reg tisztítója is rendben van. Más rendszeralkalmazást én sem ajánlanék. De ha más nem, akkor:

opera://settings/search#clear%20browsing%20data

[ Szerkesztve ]

(#22253) mexel


mexel
veterán

Már régebben is kérdeztem, de nem volt válasz, elsikluttunk felette: a profile/data mappában (új 19-es O) mik ezek a fájlok: "ssdfp3024.14.1279202295" 38 darab ilyen van, csak a számok változnak bennük.

Másik: cache-ről volt szó. Kikapcsolni ki lehet hogy ne tároljon lemezen semmit?
Ja és még egy :) : ha csak egy oldal sütijeit szeretném törölni azt hogy tehetem meg? Régi operánál jó volt hogy adott oldalon jobbgomb, és lehetett egyesével is törölni.

Szerk: ja, a sütiket lehet megtaláltam a beállításoknál ki lehet mazsolázni az oldal alapján, ha megtalálom. Nem tökéletes de mégis valami.

[ Szerkesztve ]

(#22254) LonGleY válasza mexel (#22253) üzenetére


LonGleY
veterán

A sütis kérdésre a legegyszerűbb: CCleaner
Beállítások > Sütik > kiválasztod amit akarsz, jobbklikk rá > Törlés most

Én úgy alkalmazom egyébként a programot, hogy ugyanitt, az opciókban kiválogattam azokat, amiket használok (jobb oldali oszlopba áhelyezés), és mikor takarítok (bepipált sütitörléssel a Tisztító > Alkalmazások > Opera részen), ezeket meghagyja. És még mondja valaki, hogy nem hasznos program... :]

[ Szerkesztve ]

(#22255) mexel válasza LonGleY (#22254) üzenetére


mexel
veterán

Én is szeretem, de operán belül lett volna jó.

(#22256) LonGleY válasza mexel (#22255) üzenetére


LonGleY
veterán

Az én sem értem miért nem rakták bele, de egyébként a régiben meg egy csomószor nem működött. Hiába töröltem a beállításokból bizonyos darabokat, azoknak valami töredéke megmaradt. A CCleaner-rel most legalább átlátható a dolog és valóban törlődnek.

[ Szerkesztve ]

(#22257) mexel


mexel
veterán

A ccleaner süti kezelőjével az a bajom hogy minden böngésző sütije egyben van ömlesztve. Kb 4-5 böngésző van a gépemen, így elég nehéz onnan mazsolázni.
Csak azért kellene a dolog nagyon mert nekem pl sok oldalt nem tölt be az új opera ahogy egyre többet használom, de a sütik törlése után működik. ( érdekes módon a régi ugyanúgy megy tovább azokkal az oldalakkal ha nem is törlöm a sütiket)

(#22258) LonGleY válasza mexel (#22257) üzenetére


LonGleY
veterán

Van ezek közt valami publikus? Mely oldalak ezek?

(#22259) mexel válasza LonGleY (#22258) üzenetére


mexel
veterán

Teljesen változó. Valami olyat ír ki hogy nincs kapcsolat vagy valami hasonló. Simán olyankor is amikor egy oldalon ide oda ugrálok. Persze a nettel semmi gond, más böngészővel megy. Van amikor elég átírni az oldal címét (pl kiveszem a http:// -t és www-t írok), vagy törlöm a sütiket stb. Néha ez sem kell, csak frissíteni egyszer-kétszer. Fura.

A háttérben semmi nem megy, a rendszerem általában steril, csak olyan dolgokat hagyok futni amiket ellenőrzök, vagy tudom mit csinálnak. Kicsit olyan mint amikor a peerblock megfog valamit, de az sem megy egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#22260) LonGleY válasza mexel (#22259) üzenetére


LonGleY
veterán

Anomália. Nullázott profillal próbáltad már? Sima 19-es? Nem mintha tudnám, mi okozza, csak kíváncsiskodok. Nálam a VirtualBox-ban szórakozott fekete képernyővel, illetve 1-2 oldal nem úgy megy, mint a Chrome-ban (pl. a Facebook share funkciók behalnak az oldalakon).

(#22261) anorche1 válasza Bali27 (#22248) üzenetére


anorche1
őstag

Directory junction -nal lehetséges, én is így használom. Holnap ha kell linkelek hozzá GUI -t, meg leírást hogyan tudod megcsinálni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22262) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22252) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A CCleaner nem okoz semmiféle galibát. Szimpla temp és cache tisztító, de még a reg tisztítója is rendben van."
Régebben (direkt kiemeltem ;)) volt jópár anomália a registry cleanerrel, amit az új verziókban folyamatosan javítgattak, de volt egy időszak, amikor sok fórumon lehetett olvasni nyavalygást, kiderült, hogy sajnos a CCleaner sokszor olyan dolgokat is kivágott a registry-ből a kukába, ami nem "árva" bejegyzés volt, hanem valamilyen szoftver használta volna, ha bent lett volna még a registry-ben, és így működési problémákat okozott. Asszem mintha changelogban is láttam volna ezeket a javítgatásokat. Konkrét példákra már sajna nem emlékszem, hogy miket tett tönkre.
Persze ettől függetlenül tényleg hasznos alkalmazás, én is néha használom, ha olyanom van, csak a registry részével azért óvatosan, mindenképp érdemes backupot készíteni róla a pucolás előtt.
Az mondjuk valóban nem igazán helytálló, hogy csak galibát okozhatnak (ebben a formában).

(#22260) :
"pl. a Facebook share funkciók behalnak az oldalakon"
Ghostery vagy Adblock Plus?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22263) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22262) üzenetére


LonGleY
veterán

A reg-takarítás részével nem szoktam mondjuk foglalkozni, de eddig nem volt vele baj, ha valakinél használtam. Valószínűleg lemaradtam a rossz szériáról.

Sima AdBlock-om van, de ha azt pause-olom, akkor sem megy pl. a like az ipon oldalon. Chrome-ban ugyanezzel a kiegészítővel jó.

[ Szerkesztve ]

(#22264) elodman válasza Sk8erPeter (#22262) üzenetére


elodman
aktív tag

- adblock plus-t lefizette a google, ezért adblock lite-ot ajánlottak eme fórumon, linkkel alátámasztva

-ccleaner nálam is túlteljesített a registryben még annak idején sajna

(#22265) LonGleY válasza elodman (#22264) üzenetére


LonGleY
veterán

Az AdBlock is elég komoly darab, mindig is szimpatikus volt (kezdve az aktiválás utáni donation-csúszkával és szövegeivel :]). Illetve alapból nem engedélyezi a főbb Google-reklámokat úgy, mint a Plus - bár ez utóbbinál is kikapcsolható egy checkbox-al. Tehát ennek a Lite verziónak lehet valami előnye az AdBlock-hoz képest?

A CCleaner-ről épp most írok leírást, de akkor nem fogom erőltetni a reg-takarítás részét. Mondjuk sose gondoltam, hogy túlzottan sok értelme lenne a registry bolygatásának; a legviccesebb kategória, amit csak meg lehet etetni a hülyékkel, az a registry defrag. Pénzért. :Đ Az ilyen programokat tüzes villával kergetném el a szoftveroldalakról... De a CCleaner cache és egyéb tisztításai hiánypótlók, és szerencsére a Piriform egyelőre elég korrekt cégnek bizonyul.

[ Szerkesztve ]

(#22266) elodman válasza LonGleY (#22265) üzenetére


elodman
aktív tag

-sajna nincs több infom ADBlock témáról :(
no és a lite-ot meg se találtam Opera-hoz, azelőtt FailFox-os voltam, de kiborított az új lap megnyitásakor pár mp-es türelmi zóna és időszak...

-Ccleaner csak kb. 6 éve okozott galibát, de azóta megjavulhatott: takaríttatom vele a registryt -látszólag- hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#22267) LonGleY válasza LonGleY (#22265) üzenetére


LonGleY
veterán

[bocs, kifutottam a szerkesztési időből]

"Tehát ennek a Lite verziónak lehet valami előnye az AdBlock-hoz képest?"

... Mert ha csak annyi, hogy alapból nem engedélyezi a Google reklámokat, akkor nem vagyunk előrébb igazából, csak lusták az emberek átkattintani egy opciót... :]

(#22268) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!

Eddig minden jó volt a stabil 19.0-án.De reggelre ilyenek lettek a betűk!Mit állíthattam el?Néztem a beállításokban ,de nem jöttem rá!Ugyan az minden mint a Dev-ben amiben meg a régiek a betűk...

Stabil

Dev

Nem nagyon látszik itt :D A lényeg,hogy olyan kis ducik lettek a betűk.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22269) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy szeretném a könyvjelzőimet átvinni a chrome-ról,de a könyvjelző importálása mező szürke.Vmi ötlet?

(#22270) spammer


spammer
veterán

Mi a franctól lehet, hogy egyszer csak az "old school" (és fekete csíkos) google kereső [link] jelent meg Opera Next alatt? :F Privát ablakban meg bejön normálisan, az éppen aktuális (ami eddig is volt) [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22271) Sk8erPeter válasza spammer (#22270) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes. De amúgy a régi képkereső mennyivel értelmesebb volt, hogy egyből ott voltak a különböző beállítható szempontok... most meg a Speciális keresést kell előkotorni a fogaskeréknél. Ugyanez a sima keresőnél: az opciókhoz ugyanebbe a menüpontba kell menni, ha például meg akarom határozni, hogy milyen nyelvű találatokat szeretnék kapni. Korábban kint volt egy legördülő, amivel ezt egyből be lehetett állítani. Most meg ugyanezt saját extensionnel kell pótolnom. Hogy ennek mi a franc értelme volt, azt nem tudom.

Sk8erPeter

(#22272) slashing válasza Sk8erPeter (#22271) üzenetére


slashing
senior tag

milyen kiegészítő ez? mert én is utálom hogy állandóan állítgatnom kell meg lenyitni a menüket...

(#22273) spammer válasza Sk8erPeter (#22271) üzenetére


spammer
veterán

Az, hogy bal oldalon volt, az kényelmesebb volt, de amit most kaptam, az iszonyat béna, a képekre ha kattintok, elnavigál a forrásoldalra, anélkül ki sem lehet nagyítani. .com-os domain címen már rendesen jön be, de a .hu-s címen ez a régi... Érdekes, most nem tudom, ez mi a szartól van. Frissítettem az oldalt, semmi, google beállításokban semmi. Google főoldalán rányomtam, hogy a .com legyen a preferált domain, szarik bele, Operából keresve továbbra is a .hu-s elcseszett oldalra visz. Éééés persze, hogy az Operában be vannak betonozva a keresők, nem lehet ott sem megadni, hogy .com-os címet használjon. Felvettem a .com-os cím keresőjét Operába, de azt meg nem lehet alapértelmezettnek megadni. :o Szóval fasza. :(((

Version: 20.0.1387.59 - Opera is up to date

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22274) spammer válasza spammer (#22273) üzenetére


spammer
veterán

Tárgytalan, kigyomláltam az összes guglis cookie-t, most visszatért az új. De hogy mitől kapott olyan sütit, amivel a régi keresőt hozta be, az rejtély. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22275) LonGleY


LonGleY
veterán

Az Opera nem escape-el a keresőmezőből, a Chrome igen. Ez most komoly?

Plusz azt figyeltem meg, hogy az AdBlock jelenlétében nem tölt be az analytics js-e, mert benne van annak az alap easylist-jében a tiltás. Értem én, hogy minden csúfásgot tiltani akar, de ez azért elég alapvető, hogy a követőkódokat meghagyják. Ez nagy cigányság az adblockerek részéről, hogy ezt a funkciót meghiúsítják...

Körüljárható ez vajon? Elnézést, hogy ide írtam le a kérdést, de ha nem érkezik rá semmi, átcuccokok a webfejlesztés topikba.

[ Szerkesztve ]

(#22276) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az Opera nem escape-el a keresőmezőből, a Chrome igen. Ez most komoly?"
Ezt hogy érted, hogy "nem escape-el"? Hogy az ékezetes karakterek például az Opera címsorából kimásolva ékezetesek maradnak?

Példa:
https://wiki.sch.bme.hu/Számítógépes_grafika_házi_feladat_tutorial
versus
https://wiki.sch.bme.hu/Sz%C3%A1m%C3%ADt%C3%B3g%C3%A9pes_grafika_h%C3%A1zi_feladat_tutorial

Vagy mire gondolsz?

"Plusz azt figyeltem meg, hogy az AdBlock jelenlétében nem tölt be az analytics js-e, mert benne van annak az alap easylist-jében a tiltás. Értem én, hogy minden csúfásgot tiltani akar, de ez azért elég alapvető, hogy a követőkódokat meghagyják. Ez nagy cigányság az adblockerek részéről, hogy ezt a funkciót meghiúsítják..."
Igazából miért lenne az? Sokan pontosan azt szeretnék letiltani, hogy követhetőek legyenek. Elvileg többek közt ezért is használnak sokan Ghostery-t, DoNotTrackMe-t, AdBlockert, AdBlocker Plust, hogy az ilyen beágyazott szarokon keresztül ne legyen követhető adott illető tevékenysége. Na meg utóbbiakkal reklámblokkolás. Szóval tulajdonképpen pont a feladatát látja el az extension, amikor ezt is blokkolja. Lehet persze whitelistre rakni a címet, de evvan.

https://ochronus.com/tracking-without-cookies/
- ilyesmi megoldásokkal lehet max. megkerülni.

Sk8erPeter

(#22277) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22276) üzenetére


LonGleY
veterán

Úgy értem, hogy nem csukja össze a keresőmezőt esc gombra úgy, ahogy a többi böngésző. Sejtettem, hogy a kifejezés félrevezető lehet, de már nem tudtam szerkeszteni. A megoldás valószínűleg egyszerű, csak azon döbbentem le, hogy mennyire mégsem ugyanaz a funkcionlitás a Chrome-hoz képest, pedig szabványos dolgokról van ráadásul szó. De a kódot megköszönöm.

Azért az Analytics nem egy szar, te is szereted gondolom, ha rendesen tudod követni a látogatókat. Nekem fontosak a Google-related cuccok, mert AdWords-özök is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#22278) Sk8erPeter válasza slashing (#22272) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Saját extensiont készítettem rá, igazából faék egyszerűségű az egész, max. 10 perc volt elkészíteni, a szépítéssel sem foglalkoztam, ha gondolod, megosztom, csak most nincs előttem.

Sk8erPeter

(#22279) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22277) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy néz ki, nem is távolítja el Esc gomb hatására az "opened" class-t a keresőmező input-eleméből. Ezt mondjuk könnyebb lenne úgy debuggolni, ha nem csak a minimalizált kódot látnám. :P
Innen gondolom ez a vonatkozó rész (mivel a 27 az escape ASCII-kódja):

27===c.which?(e.val(""),a(null),f||(e.removeClass("opened"),$("#nav-logo").focus()),!0)

Csak őszintén szólva most nincs kedvem kibogarászni, hogy az a nevű függvény itt mit csinál.
Erről tudsz bemásolni egy nem minimalizált kódot?

"Azért az Analytics nem egy szar, te is szereted gondolom, ha rendesen tudod követni a látogatókat. Nekem fontosak a Google-related cuccok, mert AdWords-özök is rendesen."
Persze, én értem a szempontjaidat, ez a fejlesztő szemszögéből nézve is érthető, de a paranoiás felhasználó szempontjai is érthetők. Szóval sajnos szívás mindenképp.

Amúgy kellemes lett a NeszeTools reszponzív felülete. Most kivételesen nem ironizálok. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22280) brd válasza Sk8erPeter (#22271) üzenetére


brd
nagyúr

A "Hogyan hülyítsük a programozókat az átlag user (vélt) szintjére" című továbbképzési rendszer újabb eredményét láthatod. Van ahol ezt megtévesztően úgy hívják, hogy letisztult felület, vagy egyszerűsített megjelenés, de ők is részt vettek a fenti kurzuson, így nem releváns a véleményük.

The only real valuable thing is intuition.

(#22281) Sk8erPeter válasza brd (#22280) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos egyet kell értenem. Hihetetlen, hogy minden a butítás felé halad, "letisztult" felület kialakítása címén - ebben annak idején egyetértettem Penge_4-gyel, hogy régen az internet az értelmesebb felhasználók terepe volt, most meg a kretén felhasználó az alapértelmezés. Ráadásul a felhasználók hülyének nézése azért is gáz, mert sokszor sokkal hülyébbnek nézik az átlagjúzert, mint amilyenek.

Sk8erPeter

(#22282) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22279) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben meggyógyult az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#22283) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22282) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mit gyógyítottál rajta? (Értsd: mi volt a baja.)

Sk8erPeter

(#22284) Bali27 válasza anorche1 (#22261) üzenetére


Bali27
addikt

Igen.. ebből a belinkelt dologból nem sokat sikerült kiszűrni uh megköszönném. :R

(#22285) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy tudom az operával úgy szinkronizálni a könyvjelzőimet mint a chrome-al?Úgy értem,hogy például letörlöm és amikor újratelepítem és belépek a fiókommal akkor ott lesznek a könyvjelzőim?

(#22286) daimonion válasza yuri90 (#22285) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem :W
Azt még tudni sem lehet hogy mikor lesz ilyen funkció benne :W
egyébként meg másold ki a komplett könyvtárat vaéahova a document -settings -app data- Opera
az utvonal ha jól emlékszem és tedd el valahova..Azt ha ujrahúzod a böngésződ ezt visszamásolod azt minden ott van.

(#22287) dqdb válasza yuri90 (#22285) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 12: igen, megy az ehhez a változathoz tartozó Opera Link, csak be kell állítani.

Opera 19: nem, az ehhez a változathoz tartozó Opera Link nem működik, és ha fog (egy ideje már nem ígérnek újabb nem teljesülő időpontot), akkor sem kerültek be az első körbe a könyvjelzők (csak a speed dial, a stash és az egyedi keresők). Teljes kiépítésben egyszer a távoli jövőben ugyanannyit fog tudni, mint a Google-é (azaz a kiegészítők beállításait is szinkronizálni fogja), csak győzze kivárni az ember.

Sk8erPeter: mert sokszor sokkal hülyébbnek nézik az átlagjúzert, mint amilyenek
Ebben biztos vagy? Én nem lennék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22288) dqdb


dqdb
Topikgazda

[link]
Véget ért egy majdnem 13 éves történet :(

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22289) LonGleY válasza dqdb (#22288) üzenetére


LonGleY
veterán

Nagyon helyes.

[ Szerkesztve ]

(#22290) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!

Azt az új operánban hol tudom beállítani, hogy egy pdf-et ne letölteni akarjon, hanem nyissa meg egy új ablakban? Otthon a régin tökéletesen megy, a munkahelyen újat használom és ez zavar. Nyilván user error, de nem találom ezt az opciót.

Köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#22291) Bali27 válasza littlemamba (#22290) üzenetére


Bali27
addikt

van erre külön plug-in.. nem?
PDF Viewer [link]

(#22292) mexel válasza LonGleY (#22289) üzenetére


mexel
veterán

:F

littlemamba: sajnos nem user error. Ennyit tud. De fentebb láthatod, hogy nagyon helyes. :(

(#22293) LonGleY válasza mexel (#22292) üzenetére


LonGleY
veterán

Elavult tartalom, ócska formátum, fölösleges resource pazarlás. Teljesen érthető.

(#22294) littlemamba válasza mexel (#22292) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönet! Kár...

@Bali27: Neked is!

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#22295) anorche1 válasza Bali27 (#22284) üzenetére


anorche1
őstag

Töltsd le innen a programot. A link folder részhez tallózd be a mappát ahol a cache, vagyis a c:\users\'felhasználó neved'\appdata\local\Opera Software\Opera Stable mappát. Abban van a cache mappa, az töröld ki, és a programban a "Now give a name to the link" részhez írd be hogy "Cache". Utána a Destination folder részhez tallózd be azt a mappát, ahova szeretnéd hogy a Cache mappa tartalma kerüljön. Nekem pl. X:\OperaCache az. Majd a select the type of link -et állítsd Directory Junction -ra, majd creat link. Ekkor ...\Opera Stable mappában létrejön egy Cache nevű mappa, aminek az ikonján a parancsikonokhoz hasonlóan van egy nyilacska. Én a ...\appdata\roaming\opera software\opera stable mappát is átraktam ramdiskre. Viszont ezzel többször megszívtam, mert ha nem mentettem el kézzel a ramdisk tartalmát, vagy nem állítottam le normálisan a gépet, akkor volt hogy előzményeim, kiegészítőim, stb. eltűnt :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22296) grabber


grabber
addikt

Hello!

Nekem opera 12.16-om van és még sem engedi elmenti,hogy bizonyos kiterjesztéseket alapértelmezett programmal nyissa meg.MiérT?

(#22297) dqdb válasza grabber (#22296) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A bizonyos kiterjesztés alatt kimondottan a torrentet kell érteni? Ha igen, akkor az első hozzászólásban van a megoldás. Ha nem, akkor kellene, hogy milyen kiterjesztésről van szó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22298) grabber válasza dqdb (#22297) üzenetére


grabber
addikt

Igen.Ezért nem találtam :U

(#22299) Sk8erPeter válasza LonGleY (#22293) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem akarok a szokásos szélmalomharcba belemenni tényleg (nem kell egyetértenünk), csak széljegyzetként fontosnak tartom megjegyezni, hogy ez a "fölösleges resource pazarlás" nagyon jól egy helyre gyűjtötte az Opera fanokat, sok-sok hasznos tanács került ki teljesen ingyenesen sok személyes blogra, elég egyértelműen behatárolható volt, elsősorban mivel kapcsolatosak is a blogok. Még ha nem is volt egy hiperszuper dizájnnal és mindenféle fícsörökkel ellátott blog, attól még a célját ellátta.
Az "ócska formátumról" nem tudok nyilatkozni, mert én személy szerint nem szerkesztgettem saját blogot rajta, de mit értesz ezalatt? Hogy nem volt fullos blogmotor alatta? Azon lehetett volna javítani.
Az "elavult tartalom" annyiból igaz, hogy természetesen a legtöbb cikk egyelőre a 12.x és azelőtti változatokról szólt - így aztán tényleg rákényszerítettek mindenkit, hogy vagy találjanak a régi cikkeiknek alternatív tárhelyet - amit valószínűleg a legtöbben inkább hagytak a *csába, ergo a legtöbb tartalom vehetjük úgy, hogy kuka -, vagy még írmagja se maradjon a forrásaiknak a Presto-korabeli időkből. "Do you really want to erase the past?" "Yes, definitely " (Lars Boilesen) :D (természetesen utóbbi párbeszéd csupán a képzelet szüleménye)

Egyébként hogy mást ne említsek így hirtelen, például dqdb kolléga is publikált ott cikket - az AKTUÁLIS Opera-verzióval kapcsolatos ötletekkel. Ezt sem éreztem felesleges erőforráspazarlásnak!
Most a hasonló hasznos cikkek hasonló késztetésű szerzőktől teljesen szétforgácsolódva, vagy egyáltalán nem jelennek meg. Szerintem igenis sokat számít egy közösség összetartásában egy ilyen ingyenes, konkrétan az adott szoftverhez kötődő blog, és az Operánál korábban ez is jól működött. Ahogy korábban sok minden más is, a sok hibával együtt.

Sk8erPeter

(#22300) LonGleY válasza Sk8erPeter (#22299) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudom-tudom. Az újítás ettől függetlenül (és a disqs-t leszámítva) szerintem jó. Blogot meg vezet az ember máshol. De ezen valóban nem akarnék összeveszni. Volt, ami volt. Olyan szempontból volt zavaró a sok Presto-s tartalom, hogy a megrögzült Google találatokban nehezebben lehet az új tartalmakra keresni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.