Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) alaves válasza Swami (#98846) üzenetére


alaves
addikt

S90C: Logófényerő módosítás: 'magas'. A pixelshift PC monitorként és/vagy egyes játékoknál lehet esetleg zavaró, mert nagyobb, mint az LG-nél. Az intelligens kalibrálást inkább hagyd, csak elszúrja az egészet.
A 'mályva szürke' lehet, hogy csak beáll. probléma (YT-on is sok Samsung QD-OLED-en látszik, de nálam pl. nem fordul elő): ami hatással lehet SDR: színközbeáll.: auto; szín: 25; árnyalat: 0; színtónus: 2.meleg; csúcsfényerő: ki; kontrasztjavító: ki; fehéregyensúly alapon
Illetve mi a forrás, ahol látod belső lejátszó, HDMI, TV tuner?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98852) Czimby


Czimby
addikt

Gondolom ez mehet vissza 14napos elállással.


Élőben sokkal durvább.
Ugye majdnem közepén ott a széles világos sáv,
de a bal széltől 10cm-re van egy vékony sötét is...

Oled 65 G2

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98853) s.Oliv3r válasza Czimby (#98852) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem is hasonló volt a c3, most van benne 60 óra, a jelenség megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98854) pn4hvq válasza Czimby (#98852) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Használd néhány napig. C1, C2 ugyanígy indult, de teljesen megszűnt az első néhány nap használat után.

(#98855) mc.g válasza Czimby (#98852) üzenetére


mc.g
aktív tag

TFT kalibrálás kell neki, a Panasonic 3óra használat utáni kikapcsolás után csinálja, kb.10percen át, fogyasztásmérővel jól látszik, kikapcsolás után 30W-ot fogyaszt még kb.10percen keresztül (nemtudom, LG hány óra után), az eltünteti a csíkokat, de kell neki néhány 10óra járatás, miután stabilizálódik. (nekem a fekete-szint volt elcsúszva, pár nap, 1 hét után már tökéletes lett)

(#98856) Vhiktor válasza Czimby (#98852) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha neten vetted 2 heted van rá.
Adj most Neki egy pixel frissitést, aztán használd jó pár 10 órát. Utána megint pixel frissítés. Ha nem javul akkor állj el a vásárlástól.
Többek között ezért is kell járatni legalább 100 órát a tvt kalibrálás előtt.

Ha személyesen vetted akkor nem tudom milyen jogszabályok vannak, talán 3 nap az elállásra, akkor viszont csak addig próbálkozz, nehogy kicsúsz belőle.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98857) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Aki esetleg Samsung S95C modellen agyalt eddig, annak plusz infó, hogy a Samsung oldalán most az 55" és a 65" elég baráti kedvezménnyel megy. [link]

(55" 449.000Ft ; 65" 594.900Ft)

Bár jelenleg készletértesítést lehet csak kérni, hátha érkezik még az akció ideje alatt...

[ Szerkesztve ]

(#98858) szkutyi válasza Vhiktor (#98856) üzenetére


szkutyi
őstag

A 3 napos jogszabály pontosan arról szól hogy meghibásodás esetén jogában áll cserét kérni, viszont elállás nem áll módjában.

(#98859) Vhiktor válasza szkutyi (#98858) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Köszi :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98860) Czimby


Czimby
addikt

Köszi a választ mindenkinek!

Netről van, de már csak 2 napom maradt az elállásra.
elhúzódott a beüzemelés mert nem falra került végül hanem tartó konzolra/lábra és arra is várni kellett. És haverom is csak Hétvégén ért rá, hogy segtsen a beüzemelésben.
55"-t még egyedül elmozgatom, de a 65" már túl nagy ehhez.

Eddig Kb:10órát ment 1x kikapcsolással.
Ma - holnap egész nap menni fog 5óra be 1 óra kikapcsolt állapot.

Teljes képernyős HDR tartalom megy rajta jelenleg jó az járatni vagy inkább SDR legyen szintén teljes képernyős?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98861) Czimby válasza Vhiktor (#98856) üzenetére


Czimby
addikt

Pixel frissítés alatt a kézileg indítható "nagy" frissítést érted?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98862) Vhiktor válasza Czimby (#98861) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98863) Zola885


Zola885
csendes újonc

Sziasztok!

Másfél hete vettem egy Philips 718-at, minden rendben volt, szerencsére a kijelző is teljesen homogén.

Feldobott azonban pár napja egy frissítést, a telepítés után pedig a streaming szolgáltatásokkal némi probléma adódott. Konkrétan a Prime Video és az HBO Max esetében a lejátszás (HDR 10+, DV tartalmak) során olykor (4-5 percenként) akadozik a kép. Internet kapcsolat stabil, más szolgáltatónál, Netflix, Apple TV+ esetében nincs ilyen probléma. Mozgásjavítások és minden más AI ki van kapcsolva.

Próbáltam korábbi firmwaret feltenni, de nem engedi a futtatását. Gyári beállítások visszallítása is megtörtént.

Mit lehetne csinálni? Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#98864) Kaba válasza Black Dragon (#98857) üzenetére


Kaba
veterán

Nem fog érkezni, holnap reggel lejár. :)

(#98865) mc.g


mc.g
aktív tag

A "Milyen TV-t vegyek" topikban már megosztottam, de meg osztom itt is, ha valaki azt nem olvasná, készítettem egy összehasonlítást a WOLED (LG), és QD-OLED (Samsung) technológiák tartósságával kapcsolatban az "rtings.com" tesztjei alapján.
A teljes tesz itt található:
[link] https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results
(Engem ez foglalkoztatott leginkább OLED TV-vásárlás elött, mivel az OLED technológia még mindig nem annyira tartós, mint pl. LCD, ezért is fordulhat elő esetleg beégés. Eredetileg LCD TV-t akartam emiatt venni, de azokkal is sok háttérvilágítás problémába lehet belefutni, ezért végül mégis OLED-et vettem.)

TV vásárlás esetén mindenki maga vonja le a következtetést, hogy neki mennyire számít a degradáció, mennyire hosszú távra tervez, vagy nem...

kiegészítésként:
Panasonic
- JZ (2021) széria: WOLED (LG G1)
- LZ (2022) széria: WOLED (LG G2, deutériummal)
- MZ2000 (2023): WOLED (LG G3, MLA)
- többi MZ modell, és 77MZ2000 (2023): WOLED (LG G2, deutériummal)

(#98866) mc.g válasza mc.g (#98865) üzenetére


mc.g
aktív tag

A teszt egy 10000órás gyorsított teszt, ami kb.4...8 (vagy akár mégtöbb) évnyi használatot szimulál. Természetesen sok függ a használat módjától (pl. fényerőtől), tartalomtól, és egyéb körülményektől (pl. hőmérséklet), stb.
Néhány teszt még nem érte el a 10000órát (mivel ez akár 2évbe is telhet) ezért rövidebb némelyik grafikon, de a tendenciák így is látszanak...

[ Szerkesztve ]

(#98867) b. válasza Zola885 (#98863) üzenetére


b.
félisten

Nekem is települt a frissítés,de nincs ilyen problémám. A gyors beállításoknál ,a különleges alkalmazásengedélyeknél esetleg nézz rá az energiaoptimalizálásra, hátha benne van a HBO max, Akkor kapcsold ki ezt az opciót. Én mindennél kikpacsoltam.
Amúgy most fog átállni a HBO max Max-ra, lehet náluk van gond.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98868) s.Oliv3r válasza mc.g (#98865) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Te Panasonic ügynök vagy? :DDD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98869) szkutyi válasza s.Oliv3r (#98868) üzenetére


szkutyi
őstag

Ő techn7ne panasonicos valtozata :Y

[ Szerkesztve ]

(#98870) Zola885 válasza b. (#98867) üzenetére


Zola885
csendes újonc

Köszi a tippet, minden streaming szolgáltatásnál kikapcsoltam most ezt az opciót. Meglátom, hogy milyen eredménye lesz majd.

Illetve köszi az infót is a frissítés kapcsán, így legalább azt már biztosan ki lehet zárni az okok közül.

(#98871) lala666 válasza szkutyi (#98869) üzenetére


lala666
senior tag

:D:D:D:C

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98872) Sasi001 válasza mc.g (#98866) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Felesleges ez az összehasonlítás ha az Rtings már megtette de szerintem add el a Panát és vegyél egy G1-et mert úgy látom, hogy ott sdr-ben nőtt a fényerő.

(#98873) s.Oliv3r válasza szkutyi (#98869) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Na bakker, most lehet megidézted, a haverjával együtt. :DDD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98874) szkutyi válasza s.Oliv3r (#98873) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem tudom meddig(ha szerencsénk van örökre :R :R ) bannolva van a topikból......

[ Szerkesztve ]

(#98875) Swami


Swami
senior tag

A hétvégén állítgattam az S90C-t. Az SDR tartalmakhoz ezeket állítottam be. Nekem így tetszik, tehát nem ér fikázni, mert tényleg szubjektív. Sokat szarakodtam az ultraviola hatással. Még nem tökéletes, de már nem mályva színű a szürke (pl. ég). 😀
SDR - MOVIEMAKER
Fényerő 30
Kontraszt 45
Élesség 7
Szín 21
Árnyalat Z1
Képbeállítás alk. Összes
Képtisztaság KI
Kontrasztjavítás KI
Színtónus NORMÁL / MELEG1
Gamma:
BT 1886 +2
Részletárnyékolás 0
Színköz AUTO
Csúcsfényerő KÖZEPES
FEHÉR EGYENSÚLY
2 PONT
P nyereség -10
Z. 0
K. -3
P eltolás. -7
Z. -6
K. -7

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98876) szkutyi válasza Swami (#98875) üzenetére


szkutyi
őstag

Sdr esetében én a csucsfenyeröt kikapcsolnám...
Az oled védelme érdekében :)
Az élesség is tud elég mocsok dolgokat....pl zajos egy film (direkt) akkor nagyon felerősítí a zajt is ...

[ Szerkesztve ]

(#98877) Swami válasza szkutyi (#98876) üzenetére


Swami
senior tag

SkyShowTime Dexter-re állítottam.
Ha kikapcsoltam a csúcsfényerőt, asszem túl sötét volt a kép / már nem vagyok tv előtt.
Az élességet lehet 0-ra állítani, mondjuk az annyira érdemben nem oszt, nem szoroz - picit jobb volt nekem a kép vele.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98878) wallace 234 válasza szkutyi (#98876) üzenetére


wallace 234
őstag

Csúcsfényerőt ki kapcsolod sdr be akkor a fényerő egységes lesz. Míg a csúcsfényerő be kapcsolva az Abl-t szabályozza. Alacsony oled fényen dob a egy kicsit a fényerőn. Nem kell magasabb oled fényre tenni a tvt . Szerintem pont ezzel kímélve van a panel. De ha nem így van akkor javíts ki .

[ Szerkesztve ]

(#98879) mc.g válasza s.Oliv3r (#98868) üzenetére


mc.g
aktív tag

Nem vagyok ügynök, csak egy technológiákat összehasonlító tesztet foglaltam össze, és tettem közzé. Ebben a tesztben 4 márkanév is felmerül. A Panasonic-ról azért osztottam meg infókat, mert kevés helyen kerül elő, és mást is érdekelhet, hogy ne kelljen annyit nyomoznia mint nekem. Ez a topik azért van, hogy informáljuk egymást.
A Samsung, és LG neve, akciói stb. sokkal sokkal többször hangoznak el (ezekszerint rengeteg ügynöke van a kóreaiaknak itt), csupán jelezni akartam, hogy van más, akár jobb választás (kinek-mi) mint az utóbb említett két márka.
Minden márka másban erős, a kóreaiak marketingben, a japánok minőségben...

[ Szerkesztve ]

(#98880) aldebaran válasza mc.g (#98879) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyébkén jogos, amit írsz.
Nekem a legnagyobb hátrány a samu és az lg- vel kapcsolatban, hogy saját oprendszert használnak.
Pl. a philipsre bármilyen androidos alkalmazást fel lehet tenni. De ez nincs kiemelve sehol és sokan csak utólag döbbennek rá, hogy a smartube-ot nem tudjáj feltenni. a kijelzője pedig lg.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98881) szkutyi válasza wallace 234 (#98878) üzenetére


szkutyi
őstag

Azért a 30as oled fény 50es skálán az 60%...plussz a csucsfényerő is közepesen...szerintem ezzel nincs kimélve a panel. Sőt.... Vhiktor szokta rá felhívni a figyelmet, hogy sdr-ben nem ajánlott annyira a magas fényerő+ a csucsfényerő mert növeli a beégés kockázatát.

(#98882) wallace 234 válasza szkutyi (#98881) üzenetére


wallace 234
őstag

Samsungnál 20as oled fényerőnél ,közepes csúcsfényerő nem hiszem hogy gondot okozna. LG nél 25-35 között használva szerintem jobb az alacsonyabb fényerőn ez a funkció. Csúcs fényerő nélkül magasabb oled fényre van szükség sdr tartalomnál. Nemvéletlen csúcs fényerő a funkció neve. Sok hasznos funkciót ki kapcsolva ajánlanak ,ahelyett ,hogy le írnák a szerepét.

(#98883) Swami válasza szkutyi (#98881) üzenetére


Swami
senior tag

A 30 az nappal. Este mondjuk 28..
RTINGS-en 29-es brightess mellett high a csúcsfényerő. - na az durva.
Szerintem annyit nem nézzük, hogy beégjen, meg itt nincs logó vagy statikus kép.
Egyébként meg minek 600ezres tv, ha a kímélés miatt nem látok rajta semmit. 😄 Akkor vehettem volna valami mezítlábas tv-t. Azon alapból nem látok semmit és csak 150-be kerül. 😆

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98884) Sasi001 válasza Swami (#98883) üzenetére


Sasi001
aktív tag

👍
Egyébként s95b-n gyári filmmaker mód is közepes csúcsfényerő és 38-as oled fény az 50-ből.

(#98885) Swami válasza Sasi001 (#98884) üzenetére


Swami
senior tag

A gyári ezen is 34/közepes ha jól emlékszem.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98886) szkutyi válasza Swami (#98883) üzenetére


szkutyi
őstag

Jogos :)
Kinek mi. :)
Én most nappali fenyerőn hagytam a tv-t(oled feny40 a 100ból)
És kikapcsolt maximális fényerő mellett is bantóan nagy a fényerő... Esti fenyerő nálam olyan 25. :)

(#98887) Sasi001 válasza Swami (#98885) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Valószínűleg azért mert nagyobb alapból a tv fényereje.

(#98888) Czimby


Czimby
addikt

Van olyan oldal vagy videó ahol össze van szedve miket hogyan ajánlott beállítani LG G2 OLED esetén?

A tökéletes kép youtube videó alapján belöttem, nem tudom az jó e?

Full sötétben használom a Tv-t, szóval a 100-120 nitre belőtt beállítások jók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98889) Quadgame94 válasza aldebaran (#98880) üzenetére


Quadgame94
őstag

Legtöbb ember azt se tudja mi az a smart tube. Az valami YT premium elkerüléses app? Elég cinkes.

webOS vagy Tizen tökéletes a felhasználók 95%-nak. A többinek meg adott egy androidos medialejátszó vásárlása.

(#98890) szkutyi válasza Czimby (#98888) üzenetére


szkutyi
őstag

A lehető legjobb beállítás :)

(#98891) b. válasza Quadgame94 (#98889) üzenetére


b.
félisten

szerintem csak példának hozta, van 1000+ alkalmazás ez a lényeg, amit feltehetsz rá, mert android.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98892) aldebaran válasza Quadgame94 (#98889) üzenetére


aldebaran
őstag

azt csak példának írtam, de megvásárolt videólejátszó app, pl. vimuplayer, vagy akármilyen android app, ami csak eszébe jut az embernek.
Mondjuk egy oprendszer azért elég fontos infó, sőt, a legfontosabb. szerintem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98893) ρσгτσ válasza aldebaran (#98892) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valószínű azért sem nagyon foglalkoznak vele, mert az emberek túlnyomó részét nem érdekli. Akit meg igen, az utánanéz.

Pedig nem rossz dolog, ha van egy ökoszisztéma otthon. Belépsz a telefonoddal az áruházba, és adott esetben egy appnál ki tudod választani, hogy telefonra, TV -re, okosórára, vagy egyéb készülékre induljon el a telepítés.

Én korábban azért szerettem a droid TV -t, mert több olyan app is van, ami natívan nem elérhető, de utólag megoldható a felrakás. Persze ezek között sem mindegyik fut stabilan.

Pl. Xbox cloud gaming, ami néhány éve már elérhető natívan Samsung -on.

Viszont összességében nézve én is jobban is jobban kedvelem az LG vagy a Samsung rendszerét.

De ott van például a PSPlay is, ami droid TV -re telepíthető, és messze jobb, mint a gyári app. Tehát lehetnek egyéni preferenciák, ezért kell körültekintően vásárolni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98894) Quadgame94 válasza aldebaran (#98892) üzenetére


Quadgame94
őstag

Ezek az appok alig pár ezer embernek mondanak valamit. Neked lehet fontos, de mint írtam a legtöbb embenek semmit sem mondanak. Nekik teljesen jó LG/Samu belső lejátszója. Ott a plex is, ha kell valami más. Most én vettem egy G3-at. Nincs is nagyon alternatívája képminőségben android vonalon, csak a sokkal drágább A95L meg MZ2000. Philips 908 is drágább :D Szóval G3 + Android box még mindig olcsóbb lenne, ha nekem ennyire kéne az android. De nem kell. LG belső lejátszója nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

(#98895) s.Oliv3r válasza mc.g (#98879) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Minden márka másban erős, a kóreaiak marketingben, a japánok minőségben... szerintem ez a kijelentés volt erős. A koreaiak és a japánok egyaránt tudnak nagyon jó minőséget csinálni.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98896) aldebaran válasza ρσгτσ (#98893) üzenetére


aldebaran
őstag

#98894 Quadgame94 Hát elhiszem nektek. Számomra eléggé fura, hogy pont ennek nem néznek utána az emberek, vagy ez nem érdekli őket. De elfogadom. Még a fodrászom is tudja -nem tudom honnan-, hogy techmániás vagyok. :DDD De ez van.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98897) wallace 234 válasza mc.g (#98879) üzenetére


wallace 234
őstag

Japánok minőségéröl annyit ,hogy Made in China vagy Malajzia ! Ők se gyártatnak nagyon otthon ! Sajnos mindenki az olcsó munkaerőre hajt,hogy minél több legyen a profit ! Japán márkák ha engedtek volna annak idején ,az egójukból akkor a 2 koreai gyártónak sokkal nehezebb dolga lett volna! Ha emlékszünk a Sony foggal körömmel küzdött a tvkbe lévő belső lejátszók ellen ! Ezt ki használva a tudtak feljöni a többiek. Hiába volt más minőség ,senkit nem érdekelt. Csak az ,hogy rá dugja a kütyüt és tudja nézni a filmjeit .

(#98898) ρσгτσ válasza aldebaran (#98896) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Gondolom sokan megveszik a TV -t, beállítják a filmezős applikációkat, aztán ennyi. Vagy rádugják a szolgáltatós, illetve egyéb más boxot, és mással nem foglalkoznak.

Szerintem azzal is nagyon kevesen foglalkoznak, hogy a képbeállításokon változtassanak.

Legalábbis a saját környezetemben ezt tapasztalom, nincs erről semmi adatom.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98899) ρσгτσ válasza wallace 234 (#98897) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mellesleg a japánok is megveszik a tucatszar komponenseket. Pont úgy, ahogy más is. Például átnézünk a konzolokhoz, frankó dolog a Switch, mint hibrid, de azért a minőség nem mindenhol kopogtatott be hozzájuk.

Vagy akár nézhetjük Sony kontrollernél is a szunykos analógot, amikor már sok éve elérhető a hall effect, ha valami minőségibb, tartósabb megoldást szeretnénk.

De az igazság az, hogy már senki nem akar(?) igazán tartósat alkotni.

Nekem Sony TV -nél volt olyan problémám, hogy elkezdett "ferdülni" a talpa, így némileg hátrafelé dőlt az egész képernyő. Ráadásul abból a TV -ből 2 is volt a családban, kb. fél év különbséggel vásárolva, és annál így ugyanez volt a probléma.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98900) Csocsy


Csocsy
tag

Sziasztok,

Egy kis élménybeszámoló.

Pár napja érkezett meg a 65-s LG G2, 460 volt az EMAG-on 20 havi 0 %-os hitellel, úgyhogy nem hagytam ki :) Egy 65-s Sony XE90-st váltott.

Mivel a Sony is nagyon jó tv volt, igaz már 6 éves, nem vártam olyan óriási nagy változást, de szerencsére nem így lett.

A TV adás ugyanolyan rossz mint eddig is volt, de jó minőségű filmeknél, stremingnél, és PS5-n is látható, érezhető az előrelépés.

Szebbek a színek, sokkal intenzívebbek, és valahogy mintha élesebb is lenne a kép. Megvolt a rácsodálkozás érzése :)

Olyan érzésem volt mint régen amikor bejöttek a 4k tv-k, és az áruházakba lehetett látni a demo videókat a tv-ken, na valami ilyesmi volt.

Úgyhogy nem bántam meg, jó kis tv ez a G2.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.