Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) helgi


helgi
aktív tag

Erről tudtok véleményt mondani?
LG 65EF950V

(#26802) daneel_hu válasza Ijk (#26797) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 77-es az egérmozi, nem? :C

(#26803) Ijk válasza daneel_hu (#26802) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 88-as is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26804) daneel_hu válasza helgi (#26801) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez egy 2015(?)-ös modell, gondolom használtan vennéd...
Ha nincs beégve, akkor csak a mozgásmegjelenítés miatt lehet aggódni. :O

(#26805) helgi


helgi
aktív tag

Igen, lenne most egy ilyen németből. Mozgás megjelenítésben mi a gond, pl a foci labda mozgása?
A másik alternatíva egy LG65UB950V lenne..

(#26806) daneel_hu válasza Ijk (#26803) üzenetére


daneel_hu
addikt

A SONY-nak lesz 98 colos készüléke.
Az 2 collal van az általad preferált 100 col alatt, gondolom ez már megjárja, nem? ;]

Valamikor láttam 85"-os qled-et a budaörsi MM-ben, azért nekem nem tűnt kicsinek. :DD

(#26807) daneel_hu válasza helgi (#26805) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sportnál nem gáz, mert általában 50 fps minden közvetítés.
Ki kell kapcsolni az interpolációt.
De egy 2015-ös LG oled (bekapcsolt interpolációnál) artifactol mint állat. (nem jó).

(#26808) Ijk válasza daneel_hu (#26806) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ááá, kis játékszerek ezek. 3m-ről 120" 2.4:1-es kép az igazi buli. Remélem 10 éven belül lesz ilyen OLED, feltekerhető.
Az a baj hogy 85"-on szélessávú film kicsi, főleg 3-4m-ről. És főleg hogy 16:9-ben az izaura tv is nagyobb lesz a Ben Hurnál. 98" már elfogadható, de annyiért inkább veszek egy sportkocsit amikor kapuzárási pánikom lesz. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26809) daneel_hu válasza Ijk (#26808) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor emelted a szintet, már 120 colnál járunk. ;]
Volt egy haverom régen (videotékában dolgozott amíg volt ilyen), a mozikban mindig az első sorba vett jegyet.
Csak az volt elfogadható számára. :C

(#26810) yodamastah válasza daneel_hu (#26809) üzenetére


yodamastah
őstag

(#26811) daneel_hu válasza helgi (#26805) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amúgy hogyé' adják?

(#26812) Ijk válasza daneel_hu (#26809) üzenetére


Ijk
nagyúr

Moziban nagyjából a középtáj felel meg 120"-nak 3m-ről.
Imax persze durvább, ott inkább hátsó rész.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26813) helgi válasza daneel_hu (#26811) üzenetére


helgi
aktív tag

Azért néztem mert elsősorban a 3D-re venném meg, ill vennék egyet. Interpoláció? 300lenne.

(#26814) daneel_hu válasza helgi (#26813) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor vedd meg, mert csak ezekben van ilyen opció és a 2016-osokban.
2016-ost én is a 3d miatt vettem, de miután alig néztem ilyen tartalmat (animációs filmek összes + 1-2 értelmes filmen kívül sajnos nincs jó 3d-s tartalom), így dobtam az egészet.

(#26815) daneel_hu válasza Ijk (#26812) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valamelyik EB-döntőre meghívtak meccsnézésre és sörözésre. (haver)
Emlékszem akkoriban 42"-os plazmám volt, de a srác tévéje még ahhoz képest is kicsi volt és 4:3-as arányú.
(ekkor már 16:9-esek voltak a sportközvetítések)

Azt hittem lemegyek hídba amikor megláttam min kell nézni a focit. :DD

(#26816) helgi válasza daneel_hu (#26814) üzenetére


helgi
aktív tag

Értem. És a 3D-s TV-det is eldobtad?

(#26817) daneel_hu válasza helgi (#26816) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem... sajnos azt cserélni kellett. (E6V)
Amúgy elégedett voltam vele... talán csak a mozgásmegjelenítése marad el a 2018-asokhoz képest és a fényerő.

De a 3d szuper volt rajta - de 99,5%-ban nem ilyen tartalom ment rajta, így utólag visszagondolva baromság volt csak ezért ilyet venni.
A 3d-vel kapcsolatosan vannak fenntartásaim - kivéve az animációs filmeket tekintve. De ez itt off, meg már 100x megbeszéltük.

(#26818) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#26786) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez nem panelhiba.. Írtam róla, hogy "alaplapon" lehet állítani a különböző sávosodások mértékét / fajtáját és az elszíneződött, vastag sávokat is ugyanúgy ki lehet szedni pontos beállítással. De az is megvan, hogy vannak bizonyos alaplapi alkatrészek, amit szintén lehet/ne cserélni, mert azok (is) bőven okozhatják az ilyen jellegű képhibákat? Ja, hogy ehhez semmit nem értenek a hazai szervizek? :D Ezért cserélik a panelt, de ezért is maradt meg a panellottó, mert fogalmuk nincs, hogy egyes panelek hogyan viselkednek adott elektronikákkal. A szervizes dolga annyi, hogy lehúzgálja a szalagkábeleket, leszedi a nyákokat és átrakja egy másik panelre... ez nem szervizes munka már ne is haragudj, ez betanított munka. Én is meg tudnám csinálni mindenféle előképzettség nélkül. Szóval, szerintem nem a panelekkel van baj elsősorban, hanem az elektronikákkal (vezérléssel) finomhangolással és pontos (gyári) kalibrációval (kivéve természetesen a pixelhibákat, de az eléggé ritka).

3D-hez annyit fűznék hozzá, hogy "fake" 3D is tud nagyon jól kinézni ám. Ma már szoftveresen is képesek "kellő" térhatású 3D filmet csinálni, ami persze nem magától értetődő. Olyan is akad, aminél 0 3D hatás volt, mint pl. utolsó Star Wars... ennyire sz@rt még életemben nem láttam.. Még a 2D-nél is "laposabb" volt, amit nem tudom, hogy tudtak így összehozni. De Marvel és hasonló "látványfilmek" is sok pluszt adnak 3D-ben és az animációk is természetesen. Én kicsit sem bánom a 3D meglétét, ha van "értelmes" film, biztosan megnézem 3D-ben is és ritkán csalódom nagyot.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26819) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#26818) üzenetére


daneel_hu
addikt

A jó 3d filmekkel semmi bajom.

Egyedül abban hiszek, hogy egy - nem animációs - filmet nem lehet megcsinálni tökéletesen 3d-re és 2d-re (is), ez nem nagyon jön össze senkinek sem.
1-2 cím persze van ami kivétel, de ott is öszvér a végeredmény.

Ha 3d-re jó cuccot akarsz csinálni akkor kompromisszumot kell kötnöd, mert nem lesz jó a végeredmény 2d-re.
És mivel senki nem akar 2x forgatni... :)
Épp ezért kivétel egy animációs film, mert ott nincs akkora pluszmunka ha csinálni akarsz belőle 3d*s verziót.

(#26820) helgi


helgi
aktív tag

Igen, nehéz kérdés ez. Én szeretem a 3D-t. És az E6V helyett mit kaptál?
Már csak azt kéne eldönteni, melyik legyen. Oled vagy Led.
Mindkettő jó állapotban van, de az UB950V állapota jobb egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#26821) daneel_hu válasza helgi (#26820) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8PLA

(#26822) Celtis válasza dgyuri0123 (#26818) üzenetére


Celtis
veterán

Van erre valami forrásod is?
Kíváncsiságból belenéztem a B7-es OLED service manualba, és pl. az Angle view Color difference (nálunk tinting) vagy Brightness difference (sávosodás) esetek is nem korrigálható, panelcserével javítandó hibaként vannak megjelölve.

(#26823) Partizan182 válasza helgi (#26820) üzenetére


Partizan182
senior tag

LG Ips lcd-t az EF950 keresztbe hosszába lenyeli képminőségben. Annyi hogy régi nagyon ez a modell, HDR többé-kevésbé off rajta, ha már 4 éve hajtják akkor az élettartama jelentős szeletén túl van. Ha van rá gari jó lehet.

(#26824) daneel_hu válasza Partizan182 (#26823) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem Jutúb HDR az leó, nincs ezeken még.
2016-osok közül csak a G6V tudta... de HDMI-n keresztül, vagy saját lejátszón tuti tudja.

(#26825) alaves válasza Celtis (#26822) üzenetére


alaves
addikt

Igaz, én csak a B6 service manualt találtam meg, de szerintem minimum napokig tartana beállítani rendesen a képhibákat (ha egyáltalán sikerülhet), valószínűleg ezért cserélik inkább a panelt.
He, he, lehet, hogy ez a tesztablak okozza a téglalap anomáliát, mert még melegen ráküldik:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26826) chros válasza Ijk (#26808) üzenetére


chros
őstag

HDR megy rajta? :D

(#26827) dgyuri0123 válasza Celtis (#26822) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezek a hibák nem szervizmenüből orvosolhatók, hanem alaplapi beállítással. Vannak erre alkalmas mérési/szabályzó pontok, illetve jelölve van/nak azok az alkatrész/ek is, amelyek okozhatnak ilyen jellegű hibákat.

Sajnos már letöröltem a gépemről ezt a szerviz manuált, így nem tudok bizonyító erővel hivatkozni rá, csak emlékezetből írok.

"csak a zene van"

(#26828) Ijk válasza chros (#26826) üzenetére


Ijk
nagyúr

OLED-en és pár csúcs LCD-n kívül nem gondolom hogy van értelme bárhol is HDR-ről beszélni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26829) Celtis válasza dgyuri0123 (#26827) üzenetére


Celtis
veterán

Ilyen kis potikra gondolsz? Vagy mégis mit lehet az alaplapon beállítani? Szeintem te kevered a robbanós color start TV delta képcsövének a konvergencia és színtisztaság beállítására szolgáló trimmerekkel. Mert az tényleg ilyen volt. Sajnos nem találok róla képet.

BTW, az említett szerviz manualban a panelcserénél csak fehéregyensúly értékek beállítást írja, természetesen a szerviz menüben.

(#26830) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#26827) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gondolom a beégés is orvosolható ezekkel az alaplapi beállításokkal. ;]

(#26831) tlala


tlala
addikt

Át lehetne nevezni a topicot "Oled beégési és panelcserés kérdések" névre! :))

(#26832) dgyuri0123 válasza Celtis (#26829) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, inkább hibakeresési segédlet volt, már nem emlékszem pontosan. Lényeg, pontosan olyan hibákra mutatott, amiket sok LG oled generál. Pontos magyarázat volt az egyes hibaokokra és alkatrészekre, hogy hol, melyik milyen képhibát okoz. De részemről túlhaladottnak tekintem ezt a témát, szóval mindenki azt vesz amit akar. :)

"csak a zene van"

(#26833) Celtis válasza dgyuri0123 (#26832) üzenetére


Celtis
veterán

Na így teljesen rendben is van. Jelalakok, feszültségek elelnőrzése, illetve az eltérésekkel összefüggő jelenségek, az OK. De ez a hibakeresés része, és nem beállítás.

(#26834) alaves válasza tlala (#26831) üzenetére


alaves
addikt

Pedig a végigolvasod a topicot láthatod, hogy ezek a legfontosabb infók OLED kapcsán. Pl. ha megírja valaki, hogy éppen panelcseréje volt, abból tudjuk, hogy még egyáltalán van csere. Mondjuk ha kétszer lett volna már panelcseréd téged is ez foglalkoztatna.

Ezen túlmenően pedig szerintem sok OLED tulajt megkíméltünk a beégéstől azzal, hogy nem az alap képbeállítások 80-100 OLED fénnyel használják a TV-t, hanem 20-25, esetleg 30-40-el.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26835) daneel_hu válasza alaves (#26834) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bizony.
Főleg, hogy az oled erősségei annyira alapvetően kijönnek, hogy alig-alig kell beszélni róla.
A végtelen kontraszt, a színek ezek mind magától értetődőek és szerintem mindeki látja ezeket.

Emlékszem amikor beégett a 2016-osom, akkor én voltam az ügyeletes hülye a topikban. (biztos ezt meg azt rosszul csináltam)
Azóta az avforums-on 220 db 2016-os tulaj közül 77-nek van beégése, biztos ők is mind tök hülyén kezelték a masináikat. ;]

(#26836) alaves válasza daneel_hu (#26835) üzenetére


alaves
addikt

Ha már hasznos info: a téglalap anomália rosszabbodik az idő előrehaladtával (100 óra elteltével látom).

Erős a gyanúm, hogy a cserepanelemet hardveresen rontotta el a TV többi elektronikája (mert ugye B7V tekintetében 2 NYÁKlap beépítve a panelbe +2 NYÁKlap a TV többi része +hangszóró+táp). Gondolom, hogy Lengyelországban összeszereléskor azért "összelövik" valamelyest a Vietnámban gyártott OLED panelt a TV többi elektronikájával, viszont panelcserekor meg csak átdugják a csatikat oszt kész.

Apropó hasznos info: Joshi is válthatna mailt a Sony szervízzel hasznos infókért (sorozatszám alapján szerintem korrekt és valós választ adnak), mert pl. én ha lenne még egy hiba, ragaszkodnék a csereutalványhoz és váltanék Sony-ra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26837) renatto válasza alaves (#26836) üzenetére


renatto
őstag

De akkor nem LG-re kapnál utalványt? Nekem úgy lenne logikus. Nem tudom, hogy megy, így az sem, hogy ott kell-e baváltanod ahol az előzőt vetted?! Ez azért számíthat, mert ha nem MM vásárlás akkor a C sorozat ki is esik.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26838) Joshi válasza alaves (#26836) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi is válthatna mailt a Sony szervízzel hasznos infókért (sorozatszám alapján szerintem korrekt és valós választ adnak), mert pl. én ha lenne még egy hiba, ragaszkodnék a csereutalványhoz és váltanék Sony-ra."
Mit kérdezzek?

ui.: a Sony LCD topikban sok garis infót olvashatsz, abból nagyjából látszik hogy milyen a Sony szerviz. Persze az OLED specifikus kérdéseket ott nem tudod meg, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26839) daneel_hu válasza renatto (#26837) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bármire cserélhetsz.
Pénzre is, pont ez a lényege.

“Szerződés elötti állapot visszaállítása.”

(#26840) ribarszki válasza daneel_hu (#26839) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, de ha másra cserélsz, akkor milyen árat számolnak?
Péládul ha van egy 65B8-as Oled amit akcióban vettél 460k-ért az Euronicsban, akkor a csereutalvánnyal beballagsz az Euronicsba, és kapsz egy új B8-at akkor is ha most 680k-ba kerül ugyan abban a boltban? Vagy rá kell fizetned? Mert a számlád 460-ról szól. Ki nyeli be a 200k különbözetet?

És ha pl E8-ra szeretnél cserélni az Euronicsban akkor a 460-ra kell ráfizetned, vagy a B8 aktuális árára ami 680k?

:U

[ Szerkesztve ]

(#26841) dgyuri0123 válasza ribarszki (#26840) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Senkit nem érdekel, mit mennyiért vettél. Visszakapod a vételárat, vagy kapsz csereutalványt. Ha most olcsóbb, akkor jól jártál, ha nem, akkor bukta.. ennyire egyszerű.

(#26842) bandi0000: Ennyire nem hülye egyetlen eladó sem. Ha valamit megvettél mondjuk kifutó darabként 300k-ért, nem fog adni cserébe egy mai 450 ezres tévét.. inkább visszaadja a 300k-t.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26842) bandi0000 válasza ribarszki (#26840) üzenetére


bandi0000
nagyúr

értelemszerűen ha van másik típus azonos tv akkor ártól függetlenül csere, ha nincs, akkor a kifizetett árat vásárlod le

Xbox One: bandymnc

(#26843) Joshi válasza ribarszki (#26840) üzenetére


Joshi
titán

Fordítva működik a dolog, vagyis ha anno kifizettél egy tévéért 700k-t, de most abban a kategóriában az új olcsóbb akkor még akár nagyobbat is vehetsz. Anno daneel_hu is így járt, mert egy 55E6-ot gariztatott 1millás árcédulával, de nem tudták neki cserélni így elhozott helyette egy 65E8-at. Ő jól járt.

(#26844) alaves válasza Joshi (#26838) üzenetére


alaves
addikt

Akkor legyél szíves megkérdezni:
- Egy pixel v. alpixel hiba esetén van -e panelcsere v. csereutalvány?
- Ha bármilyen statikus elem helye ott marad az OLED kijelzőn (kifakul) van -e panelcsere v. csereutalvány?
- Téglalap anomália esetén van -e panelcsere v. csereutalvány?
- A vásárló által szubjektíven már nem tolerálható color tinting és/vagy banding garancia időn belüli megjelenése esetén van -e panelcsere v. csereutalvány?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26845) torma1981 válasza renatto (#26837) üzenetére


torma1981
veterán

Ha az LG-től kapsz csere utalványt azt mindenhol beláthatód akik forgalmaznak MO-i LG-t. Nem muszáj ott levásárolni ahol vetted. Pont ez a jó benne. Ha 475k-ért vettem annó a 55B7-et, ha már nem lesz panel tuti csere utalvány,vagy pénz vissza. Abból meg veszek újabbat ennyi.

(#26846) renatto válasza torma1981 (#26845) üzenetére


renatto
őstag

Köszi a választ, ezt nem tudtam, de így már értem, .

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26847) daneel_hu válasza torma1981 (#26845) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem az LG csere(igazolást!) ad, amit legelőször abba a kiskerbe kell visszavinni ahol vetted a készüléket.
Ez az igazolás feljogosít arra, hogy vagy levásárold az árát, vagy visszakérd a pénzt. Te döntöd el.
Mindkét opció esetén bármit vehetsz, nem kötelező LG-tévét vásárolni az összegből.
Ilyenkor természetesen az eredetileg fizetett vételár számít, és hótmindegy', hogy akcijós volt-e avagy sem.

Ha 470e-ért vettél 65B8-at, akkor annyit fogsz levásárolni.
Amennyiben "akkor" 470e volt, és most 680e az = szívás, ilyen esetben nem tudom mit kell csinálni.
Valószínű ha még kapható az eredeti készülék akkor méltányosság elve lép fel, így bármilyen akciós áron is vetted, kapsz egy olyan tévét.

(#26848) daneel_hu válasza Joshi (#26843) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez így van, de igazából még rá is lehet fizetni ha épp egy drágább készülék tetszett meg.
Abból kell kiindulni, hogy a szerződés előtti állapot "áll be" elméletben, tehát visszaadják az eredeti vételárat.
Ettől függetlenül a kiskernek jó ha azt az összeget levásárolod, de akkor is ha csak egy részét. És az is jó neki, ha ráfizetsz mert drágábbat szeretnél.

(#26849) Joshi válasza daneel_hu (#26848) üzenetére


Joshi
titán

Ugye én abból indultam ki, hogy pl alaves fórumtárs gariztatja a tévéjét, de ő inkább Sonyt venne LG helyett ami tudjuk hogy drágább. Ha ez így lehetséges akkor biztosan ráfizet, remélhetőleg csak pénzzel. :DDD

(#26850) alaves válasza Joshi (#26849) üzenetére


alaves
addikt

Harmadik panelcserét már nem szeretnék, és ha azonosak a Sony garanciális megoldásai az LG-vel (és csakis akkor!), akár félév múlva (ha esetleg megint bekrepál a panel) csereutalvánnyal szóba jöhetne az 55AG8.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.