Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Joshi válasza alaves (#26850) üzenetére


Joshi
titán

Én 65" alá nem adnám, nagyon kicsi az 55" ha filmezik az ember. A 65" már egész tűrhető 2-3m-ről. Azt viszont ne feledd, hogy a Sony OLED-ek se mentesek tinting és banding terén. :(

(#26852) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Napokban vettem egy LG 65C8 OLED tv-t .
Egyenlőre kb állam leesett mert kb 200-250 körül indultam tv-t venni igaz LCD-t majd végül ez lett igaz jócskán többér, de valami csoda számomra a képe.
Olvasgattam a topikot, de lenne pár kérdésem.

Találtam évekkel régebbről bejáratás témát. Ez még erre is szól? Illetve ezen is járatnom kellene állandó változatot tartalmat?
Van benne ilyen képernyő tisztítás. Gondolom beégés ellen kikapcsolt állapotban valamit csinál a panellal?! Pár napja van meg , de a YT menüjének a kis előnézeti kockák képe mintha nyomott hagyott volna. VIszont mintha nemsokkal később eltűnt volna mikor már ment a videó. Leginkább a YT elején a szürke teli képernyőnél látszott, majd a videó elején magán a képen is mivel láttam hova kell nézni.

Kérdés , hogy ezt a tisztítást lehet valahogy autómatizálni , magától kezdésre?
Illetve összeségében mivel sose volt ilyen tv-m, sose olvastam utána , de most kiadtam érte egy részemről magas összeget, van valami spéci dolog, amire figyelnem kellene?
Bármi... kikapcsolás, bekapcsolás, mit meddig érdemes nézni bármi..
Igazából, letöltött filmekre, és a YT nézés a fő... Rendes tv adás be se lesz kötve.

Ahogy olvasom kényesebb műszer mint a meglévő LCD tv-m , ezért szereném ha nem túl rövid idő alatt válnánk meg egymástól

Előre is köszönöm :)

(#26853) UberMutant válasza Kriszbmx (#26852) üzenetére


UberMutant
őstag

összefoglalót olvastad?

(#26854) Kriszbmx válasza UberMutant (#26853) üzenetére


Kriszbmx
tag

Ohh basszus valóban. :O Pótlom köszönöm!!

(#26855) Clay válasza Kriszbmx (#26852) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem is C8 van, nem járattam be, HDR oled:100, SDR oled:30, fényerő:52, meleg1, BFI:ki, interpol: alacsony. A képe valami elképesztő, előtte egy 46D6500 Samsung led lcd volt, az se volt rossz, se olcsó akkoriban, de ez valami csoda ahhoz képest. Kicsivel több, mint fél éve használom, nem kímélősben, igaz nem nézek napi szinten tesztábrákat rajta, eddig semmiféle probléma nincs vele. Szerintem használd nyugodtan és élvezd, ne tesztábrákon keress hibákat. :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#26856) daneel_hu válasza Kriszbmx (#26852) üzenetére


daneel_hu
addikt

4 óránként frissít az automata pixelfrissítő.
Nem kell manuálisan elindítani menüből mert az az LG 2000 üzemóra után futna elvileg csak le.

Amennyiben teszemazt 6,5 órát megy a tévé és csak utána kapcsolnád ki, akkor értelemszerűen csak ekkor fut le a rutin.
A készülék kikapcsolása után amennyiben 6-7 perccel később kattan a tévé, akkor biztos lehetsz benne, hogy a 4 óránkénti rutin lefutott.
De mondom, ez mindig lefut tehát nem kell vele foglalkozni. :)

Oled fényt vedd le 20 és 30 közé SDR-tartalom esetén. Tehát pl youtube cuccok.
Arra vigyázz, hogy a belső lejátszó és a youtube-ra külön profilt alkalmaz a tévé, tehát hiába állítod be az egyiken 20-ra, attól még a másikon lehet más az érték.
RTINGS-en találsz c7 vsgy c8-ra alapbeállításról cikket, szerintem érdemes végigzongorázni.
HDR-nél technicolor HDR profil, ennyi.
HDR-nél hagyd az oled fényt 100-on(!). Magyarán a techni-profilban maradjon ez az érték maximumon.

Ha sokat menne a youtube, akkor inkább vezéreld telefonról, mert akkor nem lesz a tévén a sok kis színes pöcök. (piros és sárga)
Ha évekig használod az alkalmazást, akkor ezek gondot okozhatnának, telefonnal ki tudod ezeket küszöbölni.
Azt nem értem mondjuk, hogy az LG miért nem követeli meg a YT-tól, hogy ne használjon ilyen pöcköket, érthetetlen. :U

[ Szerkesztve ]

(#26857) daneel_hu válasza Joshi (#26851) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az a baj, hogy a 65" is kicsi egy idő után.
;]
(a rohadt életbe) :DDD

(#26858) univerzita válasza daneel_hu (#26857) üzenetére


univerzita
addikt

Ha a ember megnézni a árát akkor nagyon kicsi a 65" is. ;] Nemrég próbáltam üzletben a LG 65" ( úgy emlékszem B8 volt) 4K tartalommal ( én vittem különböző,,sample-t ") 2-2,5 méter távolságból gyönyörű volt a kép. De ha már messzebb mentem akkor már a részletek ( 4K) kezdtek kevésbé látszani.

(#26859) renatto válasza alaves (#26850) üzenetére


renatto
őstag

De a 2. összejött már? Mert lehet már az sem fog menni (vagy biztos lesz cserepanel?).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26860) janos666 válasza chros (#26698) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"GoT-ot nem nezel?"
Le vagyok vele maradva, most kezdem majd a 7. évadot. De igen, nemrég néztem az S06-ot, és a második felében még az új firmware-el is láttam néha-néha felfénylő szürkéket ott, ahol az eleve csak blokkos zaj mozog (pl. pásztázó kamera), vagy villog át feketéből (pl. gyertyaláng mellett váltakozik a megvilágítás). Ha nyomtam egy pause-t, akkor egyértelművé vált (az is, hogy blokkos-zajos a Blu-Ray anyag is, de az is hogy mikor nem mozog/változik a kép, akkor nem annyira fényes a villogása, mint lejátszás közben).

De szerintem már ez is csak amiatt tűnt fel így külön, mert már tudatában voltam a jelenségnek, egyébként szerintem elengedtem volna méltatás nélkül, mert össz-vissz néhány másodperc volt az egész, általában nem a lépernyő közepe táján, nem túl durva mértékben ... és ez már pont az a fajta anyag, ami előhozza, szóval összességében nagyon ritka.

Az uj beta firmware-re gondolsz?
Nem, a legutolsó hivatalos firmware (.55 a C8-on), a "Beta"-nak tűnő verziókat nem szoktam feltenni, csak az "RC"-nek tűnőket.

"Apro kis valtoztatasok minden evben, igy 6-8 ev alatt lesz egy jo termek"
Hehe. Igen, csak addigra a hátuk mögött keletkezik megint 8 új probléma, így soha nincs vége. :)) Főleg, hogy erősen jellemző az iparágra a hagyományokhoz való ragaszkodás, analóg TV-zésből is átcipelni dolgokat a Star Trek jövőbe (24/1.001 Hz, chroma subsampling a TV processzorban, stb).

Főleg HDR módra nehéz összehozni jó kalibrációt a sokkal makacsabb IR miatt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26861) alaves válasza renatto (#26859) üzenetére


alaves
addikt

Megérkezett a panel, a hét elején jönnek cserélni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26862) renatto válasza alaves (#26861) üzenetére


renatto
őstag

Értem. Köszi.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26863) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Eredetileg az B9-re vártam hogy az majd húúú de jó lesz már aztán a héten kaptam egy jó ajánlatot 65B8-ra, nem lehetett visszutasítani. :D
Asszem lesz pár kérdésem a topikban,a legelsőt fel is tenném.
Hogy lehet kikapcsolni ezt a hadonászós opciót.Borzasztóan idegesít engem hogy mindig véletlenül bekapcsolom ha hozzáérek a "központi egységhez". :W

A tv egyébként szuper,homogenítása közel tökéletes az itt látott képekhez képest.A menü nagyon idegen a számomra Sony után van is egy két fura és kényelmetlen megoldás,de talán ebbe beletörödök vagy megszokom.

[ Szerkesztve ]

(#26864) chros válasza dh66e (#26863) üzenetére


chros
őstag

Gratula!
Nem emlekszem, hogy a pointert ki lehet-e kapcsolni, de ne tedd, gyorsan megszokod majd.
Amenu pedig rendkivul egyszeru, ha vegigmesz rajta 2x akkor mar meg is jegyezted mi hol van.

(#26865) krx21 válasza dh66e (#26863) üzenetére


krx21
nagyúr

Ne kapcsold ki… Rövid idő alatt rájössz, hogy a világ egyik legjobb dolga amely más tv gyártónál nem létezik…

(#26866) dh66e válasza chros (#26864) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi! :)
Ahh ez nem túl jó hír. :(((

A csarorna rendezés volt szenvedős nagyon(ktv),na de ez legyen a legnagyobb gondom.

(#26865) krx21

Úgy legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#26867) ribarszki válasza dh66e (#26863) üzenetére


ribarszki
őstag

Király! Focimeccs nem sárga? Nálam 3hét alatt a 3. Panelt hozták :)

(#26868) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Továbbra sem hagy nyugodni ez a csíkos foltos kép. Összesen nem ment még 1 órát a TV. Nem a youtube ami benne maradt. MA feljelöltem előtte a csíkokat nem esik egybe a youtube képével.
Amikor 4K60FPS szép ragyogó youtube videók mennek nem annyira feltünő. Csak ha nagy felületen van közel egy szín. Normál videók közben amik nem 4k hanem sima Full HD és nem ragyognak a színek , akkor jobban látszik. Roppant feszülté tesz hogy 600k-s tv és mikor mozog a kép 7 sáv látszik halványan...

Járassam még és majd eltűnik vagy inkább szervíz?! Kb 7 teljesen szabályos függőleges kb 2-3 centis széles csík van a képen a telejétől az aljáig. Elolvastam az összefoglalót ezért kérdem , hogy talán a bejáratás vagy a folyamatos járatás segíthet?

Beállításokat ez alapján csináltam:

(#26869) janos666 válasza ribarszki (#26867) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

:Y Mind némileg másképp volt rossz, vagy szinte teljesen egyformán?

(#26868) Kriszbmx F@ss.g :P
Ne nyúlj a Kontraszt-hoz se SDR-ban, se HDR-ban! A Szín maradjon Auto!
TrueMotion érzésre, de szerintem Ki-n (vagy 0) kezdj és felfelé haladj picit
A fehéregyensúlyt ne másold át netről, de ha piszkálod, a Piros maradjon eredeti helyén, és a másik kettőt tologasd csak (ezért kellett b@t.uk a Kontraszt-ot, amit amúgy nem kéne, mert feltolták a Piros-t).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26870) MrBazsi válasza dh66e (#26863) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Grat a tv-hez!
Engem is borzasztóan idegesített a pointer, már az előző lg tvn is, igy a magic távri ment vissza a dobozba, egy LG AKB74115502 gyári távot használok helyette, sokkal jobb a fogása.

[ Szerkesztve ]

(#26871) Kriszbmx válasza janos666 (#26869) üzenetére


Kriszbmx
tag

A feheregyensulyhoz nem nyultam. A tobbit probaltam. A szint autora vissza tettem.
Mi van ha nem tunnek el a csikok?

(#26872) daneel_hu válasza Kriszbmx (#26871) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hány órát tettél bele a tévébe?

Amennyiben nem tűnnek el, próbálkozhatsz a manuális pixelfrissítéssel.
Ha azzal nem, akkor...

(#26873) bigmasterg válasza Kriszbmx (#26868) üzenetére


bigmasterg
addikt

A csíkokat nézd meg egyszínű képekkel, vagy játszd le ezt a videót a tv-n.

(#26874) Kriszbmx válasza daneel_hu (#26872) üzenetére


Kriszbmx
tag

Sztem miota megvan osszesen 40 perc... kozben csinalom a hazat, es kb a csodalkozos 4k videok, a csaladban racsodalkozos 4k videok... egy filmet se neztem vegig. Kb csak a youtube volt eddig meg par kep a telomrol.

(#26875) daneel_hu válasza Kriszbmx (#26874) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az semmi.

(#26876) Kriszbmx válasza daneel_hu (#26875) üzenetére


Kriszbmx
tag

Ezert is b@sz fel... ma volt itt az egesz rokonsag haz nezobe, es megmutattam. Mindenkinek feltuntek a csikok. Ma este nyomok egy direkt tisztitast.

(#26877) Joshi válasza Kriszbmx (#26876) üzenetére


Joshi
titán

Csíkos tévét vettél? ;]

(#26878) Kriszbmx válasza Joshi (#26877) üzenetére


Kriszbmx
tag

Csunya lenne :) Pedig elso par bekapcsolasnal tuti nem volt semmi...

(#26879) dh66e válasza ribarszki (#26867) üzenetére


dh66e
veterán

Mindjárt csinálok képet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26880) alaves válasza ribarszki (#26867) üzenetére


alaves
addikt

...és a 3. panel jó lett?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26881) dh66e válasza MrBazsi (#26870) üzenetére


dh66e
veterán

:R

A táv eddig nekem nagyon nem jön be sem ergonomiailag sem funkciónalításban.Lehet nézek valamit helyette ha nem változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26882) GeneraL_XTX válasza Kriszbmx (#26878) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Képet csinálhatnál róla úgy könnyebben tudnanak segíteni :)

(#26883) Kriszbmx válasza GeneraL_XTX (#26882) üzenetére


Kriszbmx
tag

Eleg lehetetlen kuldetes. Teloval alig latni, pedig szabad szemmel hatarozotta ott van egyenletes tavra az osszes csik es mivel a kep mozog a folt all igy latni.
Jah es volt visszabb egy erdekes jelenseg a youtube jobb also sarkaban ez is foltot hagy :) Masok is lefotoztak de ez youtube muve...
A kepen jeloltem a toltot de leginkabb ugy venni eszre ha a kepet jobbra balra huzgalom a szemem elott..

Szerk: Feltoltes utan lehetetlen ezen a kepen latni ....

Ha kesz a szoba es eloveszem a tv-t lefuttatom azt a teszt videot . Hatha...

[ Szerkesztve ]

(#26884) renatto válasza Kriszbmx (#26883) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem panel/vezérlés hiba. Sötét képen nézted?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26885) Kriszbmx válasza renatto (#26884) üzenetére


Kriszbmx
tag

Amikor pl a youtube betolt szurke teljesen a kep .Ott nem latom. Amikor mar kep van es nezek valamit ott latni. Amikor meg elenk modra rakom valami durva 4k videonal ott szinte alig latni. De pl egy atlag minosegu videon ami a kepen is van tisztan kivehetoek.
Baszhattam el en valamit?

(#26886) janos666 válasza Kriszbmx (#26885) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Baszhattam el en valamit?"
Nem valószínű, de te is látod, hogy nem is látjuk, hogy mit is látsz, szóval. :))
Járasd pár napot, aztán ha nem változik, vidd/küldd vissza, vagy hívd a szervizt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26887) krx21 válasza Kriszbmx (#26883) üzenetére


krx21
nagyúr

Miről írsz, hogy nincsenek ékezetes karaktereid?

(#26888) Strezi válasza Kriszbmx (#26885) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, elkövetted a tipikus OLED hibát, kibontottad és elkezdted vizslatni :D

Járatni kell minimum négy órát, különösebb elvárások nélkül, majd ki kell kapcsolni és másnap megnézni. Az első kompenzációs ciklus (automatikus) után lehet bármiféle hibát keresni.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#26889) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Az egész világ rá van kattanva erre a GoT-ra. :DDD
Tegnap belenéztem pár részbe, esküszöm nem értem mi végett ez a mánia.
Ritkán látni ennyire rossz és műanyag sorozatot... persze nyilván izlések és pofonok, ha nem tetszik nem kell eröltetni. ;]

(#26890) bandi0000 válasza daneel_hu (#26889) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én már lassan 2 éve nézem az első részt :D Bezzeg az ifjú sheldon rögtön berántott :D

Xbox One: bandymnc

(#26891) dh66e válasza daneel_hu (#26889) üzenetére


dh66e
veterán

Akinek ez a műfaj nem bejövös az ne nézze. :DDD
Csak hogy témánál maradjunk oleden gyötrelem volt nézni. :(((

(#26892) GeneraL_XTX válasza dh66e (#26891) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

MIért? :F

(#26893) dh66e válasza GeneraL_XTX (#26892) üzenetére


dh66e
veterán

Mert nem láttam semmit a sötét részeknél. :O

(#26894) bandi0000 válasza dh66e (#26893) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mért nem kapcsoltad fel a villanyt? :D

Xbox One: bandymnc

(#26895) dh66e válasza bandi0000 (#26894) üzenetére


dh66e
veterán

Inkább kikapcsoltam a tévét és átmentem megnézni a sonyn. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26896) GeneraL_XTX válasza dh66e (#26893) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

akkor ott valami rosszul van beállítva :DDD

(#26897) dh66e válasza GeneraL_XTX (#26896) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem oleden sokan szenvedtek ezzel a dologgal mintha itt is fájt volna valakinek ha jól rémlik.

(#26898) Kriszbmx válasza krx21 (#26887) üzenetére


Kriszbmx
tag

Telorol. Gyorsabb ha laptorol irok ,akkor van ekezet :) Ha zavaro nagyon akkor megvarom,mig gepnel leszek :)

(#26899) Kriszbmx válasza Strezi (#26888) üzenetére


Kriszbmx
tag

Igen mielott barmit is teszek, ha kesz a szoba felteszem a helyere csinalok egy gyari beallitast es jaratom fel napig majd kikapcsolom. Ebben bizom...

(#26900) Joshi válasza dh66e (#26893) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen rossz beállításokkal nézted, habár LG nem túl jó a sösét részletezésben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.