Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) blu79 válasza Colos1 (#35750) üzenetére


blu79
addikt

Szia, Gigabyte WF3, G1, Extreme, Msi Gaming 4G, Evga, Palit, Asus... ezekből érdemes
A 970/ 980 közt nem sok a különbség , messze túl van árazva a 980 a 970 hez kèpest.
A 8x élsimítás kapásból felejtős mindkét kártyánál , egyes gémeknél még a 4x is ha stabil 60fps a cél (amd nél is ez a szitu hiába a 8gb vram :) )
Mindegy melyik márkát veszed az Afterburnert használhatod mindegyiknél továbra is

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35752) nagy.matyika válasza Colos1 (#35750) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Szia,

Csak Nvidia, AMD oldalon komoly anomáliák vannak driver téren és, ahogy évekkel ezelőtt úgy mai napig jelentős microlag van. Aki mást mond az vagy vak vagy hazudik.

Namost, a 970 és 980 közötti különbség árarányosan nem jelentkezik, tehát venni kell egy 970-et és tuningolni kell. Így Best Buy.

Ugyan felbontást nem írtál, de a 4-8x os élsimítás egy elég hiú ábránd, amennyiben high/very high/ultra beállításokon szeretnél bármit is mondjuk FHD felbontáson futtatni. Jó lesz az kétszeresnek is. Bár az is igaz, hogyha csak azért leskálázol minden mást, hogy ilyen magas élsimítást használj, akkor össze jöhet.

( Azt meg zárójelben írom, hogy a VRAM méretének és sávszélességének semmi köze nincsen ahhoz, hogy valami mennyire hatékony az AA-ban. Azért a külön ROP (Render Output Processors) egységek felelnek. Abba már nem is akarok belemenni, hogy gyakorlatilag az AMD féle hiper sávszél sima parasztvakítás.)

A monitorozásra pedig, ahogy írtad az MSI AB a legjobb. ;)

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35753) schray válasza Colos1 (#35750) üzenetére


schray
tag

1. részvétem
2. nvidiát - jobb driverek, hűvösebb /csendesebb/ és energiagazdaságosabb üzem

A processzorod nem lesz feltétlenül bottleneck a videókártyának, de néhány játéknál előfordulhat, hogy videókártyától függetlenül is magas a cpu igénye, ott már problémát okozhat. Ha visszaolvasol, épp a Divisionnál jött most elő, bár egy rosszul optimalizált ubifost béta talán nem mérvadó még.

A 970 a legmagasabb stabil tuningolt állapotában alulról karcolja a 980gyári értékeit. Főleg hogy ha valamelyik tuningolhatóbb darabot választod (pl. Giga 970Xtreme, Asus 970Black) meg legyen stabil és combos tápegységed (főleg, ha mégse nvidiát veszel). HD-n vagy 4K-n játszol?

kérdéseidre:
1. ez nem mond semmit, MSAA, MFAA, TSAA, van egy rakás mód, mindegyiknek különféle fokozataival, ízléstől és igényelt teljesítménytől függően sokezer lehetőséged van - vagy egy se, mert az adott játék összeomlik, ha kívülről kényszeríted rá valamelyiket, belülről meg van benne egy FXAA és kész. Ráadásul a hatásuk is más, nagyon függ a textúráktól meg az enginetől, hogy valójában mekkora élsimításra is van szükséged, hogy az általad elvárt minőséget kapd.
2. ez a mai kártyáknál már nem okoz nagy különbségeket
3. Rivatuner, Fraps, a szokásos. De ha 970-et veszel, sok mai játék nem fog 60fps-el futni ultrán. Amúgy a korlátozás meg gyakran stutteringet okoz (nem mikrot, csak simán akadozik, ha gyorsan pásztáz a kamera) érdemesebb olyan beállításokat választani, ahol valamivel 60fps alatt megy stabilan (pl magasabb élsimítás) az olyasmiket, amik alkalomadtán brutál leterhelik inkább visszábbvenni (Hairworks, részecske effektek)

Mivel meghalt a videókártyád, nem mondom, hogy várd meg a Pascal architektúrát, mert mire ebben az árban kijön valami, az még fél év is lehet. A 970 egy jó vétel még szerintem, én egy hónapja vettem és egyáltalán nem bántam meg, de lesznek itt, akik más véleményen vannak. Fontolj meg több álláspontot is :)

71% víz

(#35754) Colos1


Colos1
őstag

Köszi a válaszokat, igen, azt elfelejtetem, hogy 1080p -ben játszom.

A jelenlegi kártyám sok játékban vitte a 8X MSAA -t, azt meg megint csak kihagytam a felsorolásból, hogy jelenleg nem volt semmi ultrán, és azt tudtam pl. a Prepar3D -nél meg a DCS World -nél ellensúlyozni a 8X élsimítással. Régebben sokat foglalkoztam ezzel, és mintha rémlene valami olyasmi, hogy minél részletesebb a garfika, annál többet kell simítani is, emiatt csökken a teljesítmény, de minél részletesebb, annál kevésbé van szükség az élsimításra.

A BF3/4 pl. ultrán volt, az nem bírta a 4X -sem, de a 2X -el bőven elvoltam.

Amúgy az FPS limitet úgy szoktam belőni, hogy 60 FPS -nél a kártya 90% fölött menjen.

Írtátok, hogy a 970 -et tuningolni lehet. A 980 -al is lehet? vagy azért lehet a 970 -et szénné húzni, mert a 980 -al azonos minőségű chipet tartalmaz? (Anno a Radeon 5800 -as széria volt ilyen, az összes 5850 vitte az 5870 órajeleit, de az 5870-et nem lehetett annyira húzni.)

Az előző hsz -omban linkeltem egy képet. Azon a GTX980 hol lehet? Azt tudom, hogy a 970 fölött, de a 780Ti szintjét eléri?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35755) blu79 válasza Colos1 (#35754) üzenetére


blu79
addikt

Hát persze hogy lehet a 980 at is tuningolni. A 970 Tuningolva 1500/2000 980Referencia szint. A 970 nagyon kicsivel marad el a 780Ti től

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35756) nagy.matyika válasza blu79 (#35755) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Gyakorlatban, azért gyorsabb nála a legtöbb helyen :)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35757) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Lassan 2 hónap tesztelgetés után azt kell mondjam egészen jó ez az ASUS kari. Közepesen melegedős kártya, de ez a hűtés beállítása miatt van. Azaz 65 fok felett kapcsol csak be a venti ez azt hozza magával, hogy percenként felpörög majd leáll, de a legtöbb játékban ez több perc teljes némaságot jelent, mert nem éri el a 65 fokot.
68 fokot egyszer sikerül belőle kicsikarni azzal a trükkel, hogy tálcára leraktam a játékot visszahűlt olyan hőfokra, hogy már kikapcsolt a venti, de mivel a ház még nem szellőzött át így visszakúszhatott 60-62 fok körülire amíg nézelődtem a fórumban. Visszatérve a játékba ahogy megkaptam a terhelés pár másodperc után hirtelen felpörgött a venti, de csak pillanatokig lehetett hallani majd újra elhalkult. A logban láttam, hogy néhány másodpercig 68 fokos volt.

Nincs kiegészítő ventilátor a házban egyszerűen csak egy jól szellőző házba építettem bele és az oldallap is természetesen a helyén van. Nagyon haragszom viszont a winyókra, mert most már csak azoknak a hangját hallom ki, remélem elérhető áron lesz hamarosan nagyobb kapacitású SSD és ettől a hangtól is megszabadulhatok :D Majd ki fogom próbálni manuális hűtési beállításokkal, de szerintem úgy 1000-es fordulat körül még a 60 fokot sem fogja megcsípni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35758) qantum válasza kigyi_23 (#35757) üzenetére


qantum
senior tag

Milyen beállításon használod?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35759) kigyi_23 válasza qantum (#35758) üzenetére


kigyi_23
addikt

Majd leírom, most melóhelyen küzdök az elemekkel :) Változó, hogy alap vagy tuningbeállítások vannak, ez játéktól függ mennyire kívánja meg a stabil 60 frame-hez. Vagy CS-ben a fix 300-hoz :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35760) schray válasza kigyi_23 (#35759) üzenetére


schray
tag

Duracell gyárban dolgozol?

71% víz

(#35761) kigyi_23 válasza schray (#35760) üzenetére


kigyi_23
addikt

Majdnem :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35762) Colos1


Colos1
őstag

Mi a különbség a Gigabite G1 Gaming és WF3 között?

GV-N980G1 GAMING-4GD - 158k

GV-N980WF3-4GD - 162k

Máshol ez utóbbi akciósan 153k.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35763) blu79 válasza Colos1 (#35762) üzenetére


blu79
addikt

Szia, a WF3-on nincs backplate, nem világít semmi rajta, kevesebb hőcső(gyengébb hűtés de ezt nem lehet észrevenni mert szinte ugyanolyan jól hűt mint a G1), a G1-en ez mind megtalálható

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35764) Rihard83


Rihard83
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy adott egy ASUS GTX 970 videó kari, amin úgye csak egy hdmi bemenet van, na most van egy tv-m ami csatlakoztatva van és a jelenlegi DVI-s monitorom végett nincs probléma, de viszont ha monitort veszek (mert pont olyan modellt néztem ki) akkor muszáj lesz DVI-s csatlakozásút vennem? vagy ha HDMI-s csatlakozásút veszek akkor muszáj lesz a kihúzom-bedugom szisztémát alkalmoznom? vagy van HDMI to DVI konverter?

Köszi előre is! :)

(#35765) kigyi_23 válasza Rihard83 (#35764) üzenetére


kigyi_23
addikt

Használhatsz átalakítót is DVI -> HDMI vagy DP -> HDMI megoldással is, de használhatod továbbra is a DVI-t csak simán :D Persze ki/be dugdosás is játszik :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35766) schray válasza Rihard83 (#35764) üzenetére


schray
tag

DVI és HDMI szabadon átalakítható egymásba egy 2e Ft-os átalakítóval, képminőségromlás nélkül. De azt tartsd szem előtt, hogy a DVI nem visz át hangot, a HDMI viszont igen.

71% víz

(#35767) Colos1 válasza blu79 (#35763) üzenetére


Colos1
őstag

És a Black Plate tényleg segíti a nyák hűtését? Régebben azt hittem, hogy csak marketing fogás, de nemrég az egyik kollégám azt állította, hogy azzal jobb a hűtése.

Azt meg meg se merem kérdezni, hogy a világító izéknek mi értelme van :D Remélem ki lehet kapcsolni ;]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35768) blu79 válasza Colos1 (#35767) üzenetére


blu79
addikt

Inkább merevítésként szolgál (több mint 30cm a kártya), meg marketing. Az Evga-on van hűtés szerepe a backplatenak. A világíto windforce feliratot meg kikapcsolhatod nV Experienceben meg az OC guruban szerintem

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35769) ittakary válasza blu79 (#35763) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ugyanolyan hutese van mint G1nek

Volt G1 es WF3am is 3-4db es full ugyanaz... Keress ra a hszeimre pont par napja irtam rola h milyen marha jol hut a WF3!!!

A G1 hatlapja pedig semmit nem merevit! Egy szarra se jo latvanyelem ami inkabb csak melegit (nem viccelek!) es helyet foglal

De ha a G1 az olcsobb egyertelmuen azt kell megvenni :)

[ Szerkesztve ]

(#35770) blu79 válasza ittakary (#35769) üzenetére


blu79
addikt

[link] a 980G1 és WF3 közt 1 hőcső a kúlönbség :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35771) ittakary válasza blu79 (#35770) üzenetére


ittakary
nagyúr

matekból a nap hátralévő részére felmentelek :D

(#35772) kigyi_23 válasza qantum (#35758) üzenetére


kigyi_23
addikt

+131/+460 a jelenlegi, de nem tudom mit megy, mert csak elsőre ezt belőttem és nem nézegettem tovább.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35773) Colos1


Colos1
őstag

Az előbb a kolléga elvitte kipróbálni a régi kártyámat, és megerősítette a memóriahibát, bár érdekes, nálam be sem töltött vele a Win, neki igen, de csíkos volt a kép.

Megrendeltem a G1 -et.

Köszönöm a segítséget. :)

UI.: még mindig nem tudok túljutni rajta, tényleg van aki arra gerjed, hogy a videokártyáján van egy világító logó?! :U Öreg vagyok én már ehhez :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35774) Gyula84 válasza ittakary (#35771) üzenetére


Gyula84
veterán

:D

(#35773) Colos1
én általában kikapcsolom minek az :)

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35775) bombibmw válasza Gyula84 (#35774) üzenetére


bombibmw
veterán

+1 :DDD

blu79: :R

[ Szerkesztve ]

(#35776) Grave_444 válasza Colos1 (#35773) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Enyémen is van, annyira nem zavar, hogy kikössem. ;]

(#35777) blu79 válasza ittakary (#35771) üzenetére


blu79
addikt

:C :DDD oksa

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35778) schray válasza ittakary (#35769) üzenetére


schray
tag

a 970xtreme verzió hátlapja viszont egészen merev (és színesen világít, jeeeee :C :C :C )

71% víz

(#35779) schray válasza Colos1 (#35773) üzenetére


schray
tag

Van. :B Haggyá. :(((

Amúgy ha ablakos házad van miért ne? Nyilván piros kék zöld hupilila giccs már, de ha vannak egész jól kinéző hardverek a dobozban, akkor jó, ha van egy kis fény, hogy láthassa is az ember. :))

71% víz

(#35780) qantum válasza kigyi_23 (#35772) üzenetére


qantum
senior tag

Sapphire R9 280 - ilyen kártyád van?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35781) kigyi_23 válasza qantum (#35780) üzenetére


kigyi_23
addikt

Volt csak nem írtam át :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35782) Colos1


Colos1
őstag

Ezt hogy kell érteni?

Core Clock

Boost:1354 / Base: 1253 MHz in OC Mode
Boost:1329 / Base: 1228 MHz in Gaming Mode

A két mód között lehet váltani?

Még nincs meg a kártya, csak nézegetem a Gigabyte honlapján...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35783) schray válasza Colos1 (#35782) üzenetére


schray
tag

Igen, az OC Guru szoftverben lesz lehetőséged váltani az OC és a Gaming profilok között. VAGY ha teljesen más programot használsz, egyszeűen megadod kézzel ezt az értéket. Ezen még garantáltan stabil kell legyen, de mehetsz nyugodtan fölé egy határig.

A Base/Boost között pedig automatikusan vált a kártya, terheléstől függően.

71% víz

(#35784) ittakary válasza Colos1 (#35782) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem a Giga kártyámon az alapórajel magasabb, mint itt az OC Mode :DDD :DDD

(#35785) blu79 válasza ittakary (#35784) üzenetére


blu79
addikt

-dupla :(

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35786) blu79 válasza ittakary (#35784) üzenetére


blu79
addikt

- de neki még nincs meg a kártya, lehet olyat fog ki amelyik magasabbra boostol a tiednél is :)) ;]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35787) schray válasza blu79 (#35786) üzenetére


schray
tag

vagy 970ről beszél, nem 980ról...

71% víz

(#35788) Colos1 válasza blu79 (#35786) üzenetére


Colos1
őstag

???

Ez a Boost nem egy állandó érték? Függ talán a TDP -től vagy az ASIC qualititól?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35789) blu79 válasza Colos1 (#35788) üzenetére


blu79
addikt

Minden kártyánál lehet más, alacsonyabb vagy magasabb, gpu függő, hőmérséklet , fesz , tdp. Általában minél magasabb az asiq annál magasabbra boostol, de ez sem minden esetben igaz

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35790) davidsone válasza Colos1 (#35788) üzenetére


davidsone
addikt

minden vga egyedi és utánozhatatlan :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35791) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Ha a gpu clockot tizessével emelgetem,akkor a memory clockot mennyivel kellene,mennyi az arány ? Van egyáltalán ilyen arányos összefüggés?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35792) blu79 válasza qantum (#35791) üzenetére


blu79
addikt

Nincs semmi arány . Gpu, mem ahogy engedi, melyik hogyan bírja, nincs összefüggés

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35793) demmer123 válasza blu79 (#35792) üzenetére


demmer123
őstag

Gpu tuningnál melegszik jobban a vga?Vagy a memória órajel tuningal is ugyan úgy melegszik?

Gpu 1450 stabil. 72 fokos játékok közben.

(#35794) qantum válasza blu79 (#35792) üzenetére


qantum
senior tag

És azt mi alapján tudom eldönteni,hogy a gpu clock vagy a memory clock emelése miatt lett instabil a kártya? Vagy csak egyszer az egyiket emeljem amíg stabil,aztán a másikat?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35795) RMZ250 válasza qantum (#35794) üzenetére


RMZ250
senior tag

ÚgyÚgy, először csak az egyiket :K

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#35796) qantum válasza RMZ250 (#35795) üzenetére


qantum
senior tag

Na itt rontottam el! :)
Köszi!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35797) blu79 válasza demmer123 (#35793) üzenetére


blu79
addikt

Gpu tuningnál a gpu melegszik a mem tuningnál a mem melegszik ha erre gondoltál :) a memória nem tudom hány fokra melegszik mert nem tudom lemérni, de forró tud lenni, szerintem a gpu jobban melegszik

#35796 ennyire egyszerű :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35798) qantum válasza blu79 (#35797) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm neked is!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35799) Colos1


Colos1
őstag

Mi van ezzel a GeForce Experience -el? Kötelező, vagy nem? Most olvastam valami ilyesmit.

Amúgy megjött a kártya, de egyelőre csak nézegetni tudom, mert még dolgozom :O

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35800) davidsone válasza Colos1 (#35799) üzenetére


davidsone
addikt

ilyenkor telik az idő qurva lassan...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.