Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) nagy.matyika válasza nejad (#35692) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Azért azt figyelembe kell venni, hogy nem okvetlen csak a programozók sara . Most oda ért a technika fejlődés szoftver és hardver oldalról, hogy kipukkadt a piac. Nagyon egyoldalú és lealacsonyító a te véleményed. :) Nem tudom, hogy te mivel foglalkozol személy szerint, de nyilván nem játékfejlesztő vagy. Otthon ülve laikus felhasználóként úgy gondolom túl könnyű ilyen véleményen lenni. Nyilván nem szabad elmenni a bizonyos erőforrás igényes beállítások mellett, de nem ezek jelentik a fő problémát.

Én úgy gondolom, hogy a DX egy éven belül megoldás lesz, már csak azért is, mert megjelent mellette erős konkurenciának a Vulkan API, ami így komoly húzóerő lesz.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35702) nejad válasza nagy.matyika (#35701) üzenetére


nejad
aktív tag

akkor csak várd a messiást ;]

(#35703) balint107


balint107
aktív tag

Szerintem akkor járunk a legjobban, ha megvárjuk a pascalt. Nekem is elegem van a 970-ből és abban is biztos vagyok, hogy szándékosan generált, hogy ma már FHD-ban sem elég max grafika 60 fps-hez. Egy éve még verhetetlen csúcskártya volt, most meg egy középkategóriás kártya lett. Annak idején tarolt, hogy hozta a 780TI szintet, most pedig elérték azt, hogy mindezek középkategóriás kártyák legyenek. Szerintem a pascallal hasonlót tesznek mint másfél éve a 970-980-nal. Le fognak hagyni minden kártyát, és olcsóbban kínálják ezt mint a mostani csúcs (GTX 980 Ti, Titan X) Ezért is tartom hülyeségnek a 980TI-be való gondolkodást. Persze semmi nem 100%, de hülyeség lenne nem megvárni az új szériát, ha nem havonta szeretjük váltogatni a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#35704) davidsone válasza balint107 (#35703) üzenetére


davidsone
addikt

a 970 soha nem volt csúcs kártya...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35705) nagy.matyika válasza davidsone (#35704) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Így van. Már akkor is felső középkategória volt, amikor megjelent. Attól nem kell csúcsnak tekinteni, hogy akkor még nem volt piacon a TX/Ti. Azzal meg nem értek egyet, hogy avult. Mai napig ugyan azt a grafikai élményt képes nyújtani ugyan azon beállítások mellett, mint amikor megjelent. Kár ezen lovagolni, hogy avult, mert persze, hogy avult. Eltelt megjelenés óta kb 15 hónap, ami informatikában, ahhoz rengeteg, hogy valami naprakésznek legyen tekinthető. :U Aki ezt képtelen végiggondolni és megérteni az kesereg csak ezen állandóan.

Az is teljesen világos, hogy az adott alkalmazások maximális gépigényét az aktuális csúcshoz igazítják, nem a középkategóriához.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35706) demmer123 válasza balint107 (#35703) üzenetére


demmer123
őstag

Én is meg várom már a Pascal kártyát és akkor veszek egy felső kategóriás kártyát gp 104 1070 vagy 1080-at.És akkor már nem fogják mondani hogy középkategóriás kártyával mit várok. :D

[ Szerkesztve ]

(#35707) nagy.matyika válasza nejad (#35702) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Látom levetted a lényeget. ;)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35708) balint107 válasza nagy.matyika (#35705) üzenetére


balint107
aktív tag

Gondolom nem sok miért-en szoktál gondolkodni. Csak úgy elfogadod a dolgokat és kész. A 780Ti csúcskártya volt még 2014. Július-Augusztusban. Egy hónap múlva megjelent a GTX 970 OC és szinte akkor azt tudta. És ez hirtelen felső-közép kategória lett, csak a 970 kedvéért. Logikus. A 980 volt, akkor a legerősebb 1 GPU-s kártya, ami 15%-kal jobb. Akkor ezek szerint 2014 ősz-télen már csak felső-közép kártyák léteztek. És csak akkor lett újra rendes felső kategória, mikor meg tudott jelenni a 980Ti és a TitanX, vagy amd oldalon a Fury-k. Ugyanis amd oldalon szintén nem létezett felső kategória R9 290X-et nem lehet annak nevezni ezek szerint úgyszintén. Az, hogy ebből másfél év alatt sikerült olyan eredményt hozni, hogy a TR2-őt High-ra kelljen levenni és úgy se legyen meg a fix 60 fps, véletlenül sem elgondolkodtató. Vagy, hogy sehol nem látszik olyan örületes grafikai fejlődés, ami ezt a dolgot alátámasztaná. :U

[ Szerkesztve ]

(#35709) GeneraL_XTX válasza balint107 (#35708) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem nagyon kell ezen gondolkodni, a gépigények mesterségesen növekednek függetlenül a grafikai minőségtől. Ez viszi előre a piacot mióta világ a világ, és ezen a dx12 se fog segíteni.

(#35710) balint107 válasza GeneraL_XTX (#35709) üzenetére


balint107
aktív tag

Ezzel úgy egyetértek :K

(#35711) Jakuskacsa válasza GeneraL_XTX (#35709) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Föntebb pár sorral ugyanezt ecsteltem a kis példáimmal. Grafikában nem sok játékban látok előrelépést, mégis nőnek a gépigények. A csillivilli giccs opciók persze ezer számra ajánlja a játék, de sokszor szerintem rosszabb a járék képe, ha hasztnálom mint hogy ha nem. De egy a lényeg, én megvagyok elégedve a 970-el, Fhd-s tévére ami max 60 Hz-t tud, elég a fix 60fps-hez...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#35712) cyberkind válasza demmer123 (#35706) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig az is a középkategória lesz, az NV ezt tolja régóta.

Paranormal Cocktivity

(#35713) demmer123 válasza cyberkind (#35712) üzenetére


demmer123
őstag

Hivatalos high end kategóriába jelenek meg.Tehát nem közép.

GP104: Highend GPU, GDDR5X 1070-1080

(#35714) cyberkind válasza demmer123 (#35713) üzenetére


cyberkind
félisten

De ez még akkor se a csúcs, ha egy rossz szót se akarsz az új kártyákra akkor mélyebben zsebbe kell nyúlni, és a Titan X/980TI-t leváltó kártya kell.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#35715) demmer123 válasza cyberkind (#35714) üzenetére


demmer123
őstag

Igen de ezekkel a kártyákkal majd jobban fog menni a játékok mint pl a Division 970-el.Nem kell majd mediumra,highra levenni a kártyákat hogy 55-60fps legyen.Alapból elvileg 8gb-osak lesznek tehát vmram hiány se lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35716) gaben88 válasza Jakuskacsa (#35711) üzenetére


gaben88
őstag

Detto! Sot, meg 1 evig szerintem nem is fogom lecserelni.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#35717) cyberkind válasza demmer123 (#35715) üzenetére


cyberkind
félisten

Én úgy tudom hogy 16-osak, a 8 pillanatok alatt édeskevés lesz ahogy haladunk, nálam nagyon jól megy a Division, de ezt leírtam privátban, úgyhogy ezért nem tudom megérteni a gondokat. :)

Paranormal Cocktivity

(#35718) davidsone válasza cyberkind (#35717) üzenetére


davidsone
addikt

16GB?! pfejjj ez már gusztustalan ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35719) cyberkind válasza davidsone (#35718) üzenetére


cyberkind
félisten

A 8-nak nem sok értelme van, tekintve hogy a TR FHD-n megeszi. ;)

(#35720) NetTom
Ja, amíg jön a következő széria, ez kevés, ha 8 lesz én biztos nem váltok mert kevés s mai gépigényekre hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#35720) FollowTheORI válasza cyberkind (#35717) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

16 a csúcs lesz... a "980" szintre szerintem is 8GB jön majd.
Azis bőven elég lesz (duplázás lesz eleve a mostaniról)... :)

(#35719) cyberkind

4GB-os kártyán is jól megy ettől függetlenül... amugy nagyrészt cache-el azért eszi meg. Van még pár ilyen játék ami feltölt majdnem végtelen ramot is, ha van hova.

Meg különben is Abu megmondta, DX12-vel elég lesz 1GB is... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35721) GeneraL_XTX válasza davidsone (#35718) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Persze!!! 8GB teljes sávszélességen, 8GB 64biten ;] ;] ;]

(#35722) nagy.matyika válasza balint107 (#35708) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Nem, nem szoktam gondolkozni. Soha, kategorikusan ki is jelentem itt mindenki előtt ;]

A világért sem szeretném elrontani a kedved, de ha már ilyen roppant tárgyilagos akarsz lenni, akkor időrendi sorrendben menjünk végig a dolgokon.

A 700-as Geforce széria megjelent durván 2013 áprilisában. (780, 780 Ti). Ezt természetesen követte a GTX Titan és a Titan Black, tehát a csúcskártya kijelentésed e tekintetben kicsit erős attól függetlenül, hogy nem gyenge kártyáról van szó.

Az általad leírt időpontban megjelent a 970, ami teljesen más arhitektúra, számos ám rendkívül fontos egységből jóval többet tartalmaz, több memóriája van, illetve a GPU-ja is gyorsabb. Ezek után elméletileg gyorsabb is, de valójában annyival nem, mert ezek alapján sem teljesen összehasonlítható a két arhitektúra. A Youtube-on látottak alapján úgy látom egyébként, hogy nem látható az általad kritikusnak talált lassulás, ahol pedig lassabb ott tisztán lehet, hogy a kevesebb memória, illetve az adott egységek limitálnak valamelyest.

Aki 2014 telén a 970-980-at csúcskártyának tekintette, az egyértelműen magát verte át, mert egyértelműen abszolút teljesítmény mutatóban az előző szériás GTX Titan erősebb, illetve a Titan Black pedig partiban van vele. Abba meg már bele se megyek, hogy várható volt, hogy lesz újabb Titan széria. Tehát, attól hogy valami új és relatíve jó teljesítményt nyújt, nem nevezhető csúcsnak.

Lehet itt előhozakodni különböző játékokkal az előző pár évből, de teljesen fölösleges. Gyakorlatilag szépen lassan olyan erőforrás igényes effektek, mint pl a Tessallation, Ambient Occlusion, viszonylag jó minőséget nyújtó, ámde takarékos élsimítási eljárások épültek be a játékokba. És akkor van képe valakinek a Maffia 2-vel példálózni, ami nem ronda játék, de mondjuk hol van egy GTA V vagy akár egy AC grafikai elemeitől, populációjától, sűrűn beépített területeitől? Aki ezeket a dolgokat nem veszi észre, az nem is akarja. :U Ezek ugye nem is igényelnek plusz erőforrást? :W Hülyeségeket ne állítsunk már kérem szépen :W

És akkor persze alázzuk a szoftverfejlesztőket. ;] :O Nem akarok személyeskedni, de itt néhány embernek vagy kellene vennie egy normális monitort, vagy el kéne fáradni szemészhez, vagy akár elmenni valamiféle, hogyan fejlesszük a látásmódunkat gyorstalpalóra :U

Még órákig tudnék írni, de inkább nem teszem, mert egyszerűbb úgy is haragudni a világra.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35723) nagy.matyika válasza cyberkind (#35719) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Megeszi, de csak, azért mert van miből. Ez nem jelenti azt, hogy indokolt is a valóságban ;)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35724) balint107 válasza nagy.matyika (#35722) üzenetére


balint107
aktív tag

A 780 és a 780Ti egyáltalán nem egyszerre jelent meg. Ha már ennyire részleteibe bele szeretnél menni. Mintegy fél év volt a 2 kártya között. A Titan Black sem volt olyan hűde nagyon más és erősebb a 780Ti-nél. (Majdnem, hogy semmivel) A Titan Z pedig már 2 GPU-s kártya volt.

(#35725) nagy.matyika válasza balint107 (#35724) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Akkor volt köztük X idő. Ez még a lényegen abszolút, de nem változtat. Teljesen indokolt, hogy egy modernebb arhitektúra gyorsabb legyen ;]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35726) balint107 válasza nagy.matyika (#35725) üzenetére


balint107
aktív tag

LooL, oké... modernebb architektúra, jobb teljesítmény, felső kategória :D Én egyiket se vitattam.

(#35727) balint107


balint107
aktív tag

Mégis csak hiányozni fog a 970. Mi lesz, ha már nem hallhatom többet a cicergést. Ebbe bele se gondoltam ;]

(#35728) nagy.matyika válasza balint107 (#35726) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Végül is, csak rácsodálkoztál valamiért arra, hogy a 780 Ti elavult :))

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35729) akoska07 válasza balint107 (#35727) üzenetére


akoska07
nagyúr

A "szakmai" dolgok részedről,szépen lassan átmentek trollkodásba.
Eléggé úgy tűnik eleve ez volt a cél.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35730) nagy.matyika válasza akoska07 (#35729) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ez sajnos a fórumok 95%-ban így működik. Amikor alá kellene valamit támasztani, akkor felhígul mindjárt minden. ;)

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35731) balint107 válasza akoska07 (#35729) üzenetére


balint107
aktív tag

Miért gondolod ezt? Írok valamit. Arra válaszolnak (amivel nem értek egyet). Arra is válaszolnak mert nem értenek vele egyet. És így tovább? Ha ez trollkodás, miért? És miért pont én trollkodok? Mért nem a másik fél? Nem esik jó ez a kijelentés. És meggyőzve sem lettem. Trollnak nevezve a végén, pedig végképp nem.

Kb annyi magyarázatot kaptam a végére, hogy a 970-980 azért nem volt nevezhető csúcskategóriának megjelenésekor sem, mert ezek már új architektúrára épültek. Lényegében.
És így nem számít, hogy az egyik legerősebb karik voltak, ha nem a legerősebbek.

[ Szerkesztve ]

(#35732) demmer123 válasza balint107 (#35727) üzenetére


demmer123
őstag

Nem sokáig kell halljuk hogy 970 középkategória kevés ultra-ra :D Júniusba jönnek a pascalok majd akkor veszünk egyet onnan felső kategóriából :D

(#35733) nagy.matyika válasza balint107 (#35731) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Azért, mert a mondandódból hiányoznak a szakmai észrevételek. Alapjában véve is rendkívül felelőtlen kijelentés az, hogy a játékok grafikája aligha mutat fejlődést. Az meg, hogy ezt itt páran még erősítitek is egymásban egyszerűen nevetséges ;]

Kár, hogy nem voltam itt, amikor kijött a Crysis 3, micsoda szájtépés mehetett itt, hogy a korán túlmutató grafika milyen erőforrást igényelt :C

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35734) akoska07 válasza balint107 (#35731) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nincs flame,nincs folytatás,ennyi,vagy érted vagy nem. Olvastasd el mással is amit írsz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35735) blu79


blu79
addikt

Lehet itt kéne folytatni a találgatást? : [link] :U

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35736) Stalkerx


Stalkerx
csendes tag

Sziasztok!
Most raktam össze gépet és már ki is néztem melyik kártyát venném (GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GTX970 4GB ).

Bár azok után, amiket itt olvastam lehet meg kéne várnom az új kártyákat. :D

Azért még érdekelne hogy szerintetek érdemes-e most 970-et venni?

(#35737) blu79 válasza Stalkerx (#35736) üzenetére


blu79
addikt

Szia, hát ha nem akarsz várni akkor igen :) , főleg ha használt is szóba jöhet, azok elég jó áron vannak

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35738) davidsone


davidsone
addikt

azta qurva mennyi 970 van aprón, mantle efekt ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35739) akoska07 válasza davidsone (#35738) üzenetére


akoska07
nagyúr

970 kártyákat mántlihoz hasonlítani... ez se semmi. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35740) davidsone válasza akoska07 (#35739) üzenetére


davidsone
addikt

nem, csak a jelenség sokan eladták a gtx-üket mert jött a csoda mántli na akkor vettem egy 660Ti-t, most kell 970et venni amíg nem késő :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35741) qantum válasza davidsone (#35738) üzenetére


qantum
senior tag

És még mennyi lesz,ha megjelenik a Pascal,én is cserélem le. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35742) akoska07 válasza davidsone (#35740) üzenetére


akoska07
nagyúr

Így már más a dolog.
Erről én szerencsére lemaradtam. :)
Illetve bele se tudtam volna esni a dologba.

Viszont ha tényleg jó áron adják a 970 kártyákat akkor most 970 SLI építés a legjobb húzás.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35743) tepenzed válasza davidsone (#35740) üzenetére


tepenzed
őstag

még várj egy kicsit, ha jönnek a pascalok, a sok kocka úgyis cserél :)

(#35744) akoska07 válasza tepenzed (#35743) üzenetére


akoska07
nagyúr

970 kockák nem is léteznek gondolod... :D
De még 560Ti kockák is léteznek...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35745) davidsone válasza tepenzed (#35743) üzenetére


davidsone
addikt

mi lesz itt... :C

(#35742) akoska07: ezt kezdem én is így látni...

a 970 wf3-mat egy 780DCUII+10kért szereztem mellé dobok még egyet majd 65ért és csááá :DDD

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35746) ittakary


ittakary
nagyúr

Mesterséges gépigény az, ami miatt a leginkább oda kell figyelni, hogy mikor milyen beállítást kapcsolsz be. Mert sok játékban, mint pl GTA-ban vannak olyan opciók, amik annyit csinálnak, hogy felezik az FPS-t, de látványban kb alig tesznek hozzá!

(#35747) Stalkerx válasza blu79 (#35737) üzenetére


Stalkerx
csendes tag

Hát lehet veszek egy használt 660 Ti-t aztán ha kijött a pascal megnézem azokat :)

(#35748) bombibmw válasza akoska07 (#35742) üzenetére


bombibmw
veterán

Én is tervezem majd a 970 eladását, ha kijön az új széria, de azért megvárom majd a megbízhatóbb teszteket is.
Ha nem lesz számottevően lassúbb a kártya az új széria darabjaival szemben DX12 alatt, akkor behúzok majd egy Sli-t fillérekért. :)

(#35749) blu79 válasza bombibmw (#35748) üzenetére


blu79
addikt

Ez nem is rossz gondolat.... :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35750) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Két problémám van.

1. Meghalt a videokártyám.
2. Nem tudom eldönteni, hogy megint Radeont, vagy nVidiát vegyek.

Percről-percre változik, de emiatt az nVidia az esélyesebb.

Pár kérdés:

Melyik márkát érdemes megvenni?

Igaz-e az, hogy nVidiával nincs mikrolagg? (Tudom, a VGA gyátók szerint ilyen egyáltalán nem létezik...)

A processzorom tudná etetni a GTX980 -ast? (Adatlapomon fent a gép.)

A GTX 970 és a 980 közötti teljesítménykülönbség arányban van a köztük lévő árkülönbséggel?

És van pár mániám, ezeket muszáj tudnia:

1. Az élsimítás min. 4x, de többynire 8x -os
2. Az anizotrop szűrést mindig 16X -ra teszem
Ebben a kettőben a Radeon baromi erős a sok VRAM és a magas VRAM sávszélesség miatt, de gyanítom, hogy egy GTX970/980 -nak sem okozna komoly fejtörést. :)

3. 60 FPS -re szabályozom a legtöbb játékot, vagy játékból, vagy vSync -el, vagy az MSI Afterburner OSD részével. Ha ezt veszem meg, mit használhatok arra, hogy kiírassam játék közben a VGA és CPU adatait, meg szabályozzam az FPS -t?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.