Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Grave_444 válasza _ocsisajt (#35947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen ház?

Az MSI 970 egy SG13-ba is belefér. ;]

(#35952) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

elnézem a karikat, akkor lehet marad a házváltás... vagy bespórolok még egy Nanóra :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35953) davidsone válasza _ocsisajt (#35952) üzenetére


davidsone
addikt

ne a ház mondja má' meg! ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35954) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy kis Batman Arkham Knight.

Ma már bekapcsoltam minden NV effektet, a füstöt is a Batman-ben, és azt írja hogy kb 4GB vramot fog zabálni, na ez igaz is, átlagban 3.8-at eszik, de 60fps fölött vagyok mindig, oké ha szándékoltan "driftelek" és tele lesz minden füsttel akkor beesik 60 alá, de basszus, ebből a portból egy 970 képes kihozni a full beállítást FHD-n, nem hittem volna. :Y
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni hogy ismét van egy játék amiben a 4GB vram majdnem elfogy, tartósan 3.5 felett van de nincs semmi akadás vagy épp drop, pedig itt van a vram mizéria.
A Batman PC porthoz meg több mint 8GB ram kell, ez a legnagyobb hibája a játéknak.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#35955) _ocsisajt válasza davidsone (#35953) üzenetére


_ocsisajt
őstag

ja :) Nincs game házam, szal... de nézem közben van a gigának is kicsi megoldása, csak a kérdés az, hogy lehűti rendesen? kicsi970
szerk: de engem inkább a hangja érdekelne első körben :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35956) davidsone válasza _ocsisajt (#35955) üzenetére


davidsone
addikt

hangosabb, melegebb ha miniITX a cél és minél kisebb vasat akarsz akkor ok de amúgy én biztos a nagy tesót venném... izé vettem is :DDD

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35957) Racecam válasza _ocsisajt (#35955) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nekem is ilyen van, keress rá, azt hiszem tettem be képeket ide róla. A hangja egyáltalán nem vészes, pláne, ha leszabályozod a ventit, mondjuk MSI AB-ből. Persze jobban melegszik (pláne tuningolva), ezért aztán komolyabb terhelésnél beindul a venti, de még bőven elviselhető. (Fejhallgatóval pláne. :D )

u.i. Itt is van:

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35958) _ocsisajt válasza Racecam (#35957) üzenetére


_ocsisajt
őstag

köszi! (többieknek is!) :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35959) blu79 válasza Racecam (#35957) üzenetére


blu79
addikt

Ez igen, elég szépen szalad a kicsike :K , igaz hogy kicsit meleg, de szépen teljesít , mint egy nem itx 970-en :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35960) Racecam válasza blu79 (#35959) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pedig elég soványka, az asiq valami 63% (nem vagyok otthon nem tudom fejből), sohasem volt szerencsém ilyen téren. :( 1475MHz a vége a memóriákat meg sem néztem, amióta beleraktam a gépbe kapásból adtam neki +500-at, azóta így megy. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35961) _ocsisajt válasza Racecam (#35960) üzenetére


_ocsisajt
őstag

én az a fajta "öreg" gamer vagyok, aki anno a hatszázas celeront rongggyá húzta (ezer főlé) és élveztem is... már "pár" éve olyan filozófiát követek, hogy mindent "gyáriban" használok... így nálam már két éve defaulton megy az i7-3770 és a gyári ghz-es 7870-es is, no meg a memóriák is max XMP profilban mennek, de semmi extra húzás :) szóval nekem szerintem akkor ölég lesz a kicsi giga is default értéken :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35962) Racecam válasza _ocsisajt (#35961) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na, ha nálam öregebb vagy az nagyon meglepne. ;]
Viszont amit lehet, azt tuningolom most is, lásd előző kép, proci. (És az még csak lájtos húzás volt, mert éppen a videókártyát tesztelgettem. :D De az igaz, hogy most is 7/24-ben 3.8-on jár a gép szépen, halál csendben. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35963) mihione


mihione
őstag

Az msi 970 biztos hosszabb mint a giga wf3 7870 nem sokkal de hosszabb picit.Sztem az az 1 centi negvan koztuk.Ha otthon lennek letudnam merni...Meg a 7870 egesz keskeny volt ez pedig sokkal tepsisebb:D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#35964) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

sziasztok.

Sziasztok. Én is beruháztam egy Giga G1 970-re. Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi tápom. Giga Superb 720 jó lesz még hozzá? Vagy esetleg kezdjek el nézelődni táp ügyben? Nem a Watt miatt kérdem az tudom, hogy elég. Inkább, hogy a tápom elég jó-e. Tervezem lecserélni mostanság a 2500k-mat 6600k-ra és egy asus maximus VIII Hero lapra.

(#35965) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

ezt gondolom felejtsem el, igaz? :D

GAINWARD GTX970 4GB GDDR5 (3460-BLISS)
(beférne, 247mm elvileg)
szerk: nyomatékosítom: nálam default menne :B

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35966) szallasi007 válasza ЯΞD (#35964) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, ha már úgyis gépet cserélsz érdemes tápot is ne egy elfáradt kondi vigye el a gépet, xfx 550 vagy 650 de tápos topikban biztosan tudnak ajánlani én azért ajánlom ezeket mert nekem is ezek vannak és nem ciceregnek, halkak, gold minősítéssel

[ Szerkesztve ]

(#35967) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Skacok: maradt a "kicsigiga" :) Hétfőn megyek érte este! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35968) Coccer válasza _ocsisajt (#35967) üzenetére


Coccer
tag

Biztos jol jarsz vele, nekem Asus mini van, egyenlore tuning nelkul hasznalom amig platformot nem valtok.

Hangjat nem hallom, 70 fok felett nem szokott jarni full gyari beallitasokkal. Gondolom a giga is hasonlo.

Szamomra nagyon kellemes a kartya full hd tvre es 1920x1200as monitorra. 4k-ig es vr-ig ez marad.

nanora vartam, de a tobbletteljesitmenye nem indokolta az indulo arat, majd valtasnal meglatjuk melyik uj architektura lesz a befuto

[ Szerkesztve ]

(#35969) _ocsisajt válasza Coccer (#35968) üzenetére


_ocsisajt
őstag

a nano nekem is tetszik, csak az ára nem :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35970) Colos1 válasza cyberkind (#35954) üzenetére


Colos1
őstag

" ismét van egy játék amiben a 4GB vram majdnem elfogy"

DCS World. Itt csak 3792 MB volt a VRAM - balra fent van az OSD -, de ha nappal van, simán megzabál 4052 MB -ot is, 4096 -ot gondolom azért nem, mert valamennyit valamire fenntart :) És ahogy beülök a gépbe, már sokszor 3 GB fölött van, aztán mire beindítok már fel is van zabálva a 4 GB. Mondjuk a 2.0 verziónál még értem, hogy mire kell, de hogy ez az 1.5 -nél mire kell neki, az nem fér a fejembe.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35971) BiP válasza ЯΞD (#35964) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam Giga Superb 460 (tehát jóval kisebb), mégis szépen elviszi a 970-et egy 4790k társaságában. És még a tuning is belefér. Szóval no para.

(#35972) Bib


Bib
őstag

Melyik játék az, ahol már igényli a tuningot a Gtx 970 ?

(#35973) blu79 válasza Bib (#35972) üzenetére


blu79
addikt

Minden játék ami az utobbi 2-3 évben megjelent :D és néhány régebbi is. Én minden játéknál tuningolva használom, nem állítgatom állandóan. Be van lőve egy adott órajel és kész, legyen a 970 vagy 980 :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35974) GeneraL_XTX válasza Colos1 (#35970) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Gyerekek nem egyszer le lett màr írva, hogy a vram hasznàlatot jelenleg nem lehet monitorozni. Ès pont azèrt, mert a legtöbb játèkmotor olyan, hogy full telibe írja mindig a memóriát ès ha kifogyott a helybôl utána írogatja felül azokat az adatokat amikre már nincs szüksège. Az AB àltal kiírt adat csak egy lègbôlkapott, becsült èrtèk.

Ha neked valóban 4giga körül evett volna a kártyád akkor azt azèrt megèrezted volna sebessègben, a kisebb sàvszèlessègû 512mb miatt. De azt a reszt amûgy sem használhatjàk, driveresen le van szabàlyozva.

(#35975) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#35974) üzenetére


cyberkind
félisten

Érdekes, én ezzel monitoroztam az 5970-et is, az 580-at, pont akkor következett a lassulás, az akadás, a dropp amikor elfogyott minden, úgyhogy engem ezzel nem fog meggyőzni senki, sőt jobbat mondok, az új TR-nél is így volt amikor bezabálta a 4-et.

Paranormal Cocktivity

(#35976) GeneraL_XTX válasza cyberkind (#35975) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

De nem tudja bezabàlni a 4-et mert tiltva van a driverben... Pont ezèrt teljesen hülyesèg amit az Afterburner ès társai írnak. De persze mindenki azt hisz, amit akar :R

(#35977) Colos1 válasza GeneraL_XTX (#35974) üzenetére


Colos1
őstag

Én ezt nem tudtam, hogy így használják a VRAM -ot, de így akkor már értek pár dolgot. :) Pl. azt, hogy miért nem droppol, amikor elfogy, meg hogy mi a francért tölt be ennyit olyankor, amikor nem is lenne indokolt.

A kisebb sávszél nem csak a 970 -nél van?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#35978) beci43 válasza Colos1 (#35970) üzenetére


beci43
senior tag

Attól függ,mekkora a látótávod,meg a képjavító eljárások milyen szintűek.

(#35979) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

A régi 780-am driverét mivel érdemes eltávolítani a 970-telepítése előtt? Az is be tud amúgy kavarni?

(#35980) GeneraL_XTX válasza Colos1 (#35977) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ebben a szériában úgy tudom csak a 970-nél, igen. A kisebb kártyákkal nem tudom mi van :D

(#35981) blu79 válasza ЯΞD (#35979) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nem tudom be tud e kavarni, de a legjobb ha a DDU-t használod.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35982) BiP válasza ЯΞD (#35979) üzenetére


BiP
nagyúr

Én nem aggódnék, nv oldalon nincs ilyen gond.
Én pl. drivercsere nélkül váltottam 660Ti-ről, pöccre ment a kártyacsere után egyből.

(#35983) Bugfix1984 válasza _ocsisajt (#35965) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Van ASUS 970 mini,azt is nézd meg. :R

(#35984) dergander válasza Bib (#35972) üzenetére


dergander
addikt

Ha full grafika igényes vagy akkor egy-két helyen érdemes megrántani hogy közelebb kerülj a 60FPShez. GTA5 / Tomb Raider

(#35985) _ocsisajt válasza Bugfix1984 (#35983) üzenetére


_ocsisajt
őstag

köszi, valóban van, de jóval drágább :) maradok a gigánál, már le van beszélve akitől veszem :B

Skacok! van értelme a mini Gigára (GV-N970IXOC-4GD) backplatet rakni, keresni? (egyáltalán van? honnan? mennyiért, még google sem akar találatot adni a kódszám+backplate kombóra)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35986) blu79 válasza _ocsisajt (#35985) üzenetére


blu79
addikt

Nincs és nem is érdemes. Csak beszorul alá a hő, semmi értelme csak ha nem a design a legfontosabb.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35987) _ocsisajt válasza blu79 (#35986) üzenetére


_ocsisajt
őstag

ok ty! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35988) nagy.matyika válasza GeneraL_XTX (#35976) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint nincsen tiltva. Amúgy sem helytálló az az állításod, hogy ha oda ér az 512 megás részhez, akkor lassul. Melyikhez ér oda? Van két 512 MB-os modul, ami érintett lehet, de ez nem jelenti azt, hogyha kettő közül bármelyiket külön használni akarod, akkor lassulás lesz. Akkor jelentkezik lassulás, hogyha azonos időben szeretnéd a kettő tartalmát cserélni, mivel a kettőnél közös cache van. Na ez lett kivédve driverrel mégpedig úgy, hogy az egyikben a kevésbé használt tartalom van. Szar ügy, de amúgy is a jelenlegi leképzőkkel nehézkes a memória tartalom cseréje. Abu írt erről korábban, olvasd el, hogyha eddig nem tetted meg. Egy szó, mint száz 4096 MB teljes operatív tár, nincs semmi tiltva. Amúgy is vicces, hogy van aki még ezen liheg :))

Az előtted szólónak meg: persze akkor tapasztaltad a lassulást. Amikor te játékkal tele b*szod a VRAM-ot, akkor már a GPU rég kevés. ;]

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35989) GeneraL_XTX válasza nagy.matyika (#35988) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Elolvastam, tudom miről van szó, rosszul fogalmaztam, nem tiltja, csak megkerüli, kivételes esetben használja az aktív tartalom kiírására.

De a lényeg, amire utaltam, hogy az Afterburner és társai által kiírt memóriahasználat egy nagyon megközelítő érték. Ha a játék valóban kihasználná a teljes rendelkezésre álló területet (mint ahogy azt a program állítja) már rég jelentkezett volna a kissebb sávszélből adódó belassulás, ami nagyon is létezik, de pont a driveres korrekciónak hála csak nagyon ritkán jelentkezik.

(#35990) nagy.matyika válasza GeneraL_XTX (#35989) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

A monitorozás részével egyet értek. Alapból a windows lefoglal magának körülbelül fél GB-ot. A többi meg így már oké :)

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35991) demmer123


demmer123
őstag

2 DB 970 videó kártyák hoznák a 980 ti szintjét? Eléggé jó áron vannak használtam is.Talán még i7 6700k is tudnék venni 980 ti árából.Mármint ha 980 ti vennék többet kéne hozzá rakjak.

(#35992) cyberkind válasza demmer123 (#35991) üzenetére


cyberkind
félisten

Jobban jársz egy erős gpuval.

Paranormal Cocktivity

(#35993) demmer123 válasza cyberkind (#35992) üzenetére


demmer123
őstag

De most ha 980 ti veszek boltban 200 fölött van.Annyiért fogok kapni abból az árból egy 980 ti-nél erősebb pascal kártyát.Pl a 980 ti leváltóját.Alternatíva jó lenne pascal megjelenésig.Néztem videókat eléggé jól megy 970 slivel a Division is maxon 60 fps körüli értékek.

[ Szerkesztve ]

(#35994) cyberkind válasza demmer123 (#35993) üzenetére


cyberkind
félisten

A 4GB vram már most se valami sok, nem húznád sokáig a 2 970-nel, és az se biztos hogy minden játékban lesz profil, de te tudod.

Nálam egy 970-nel is jól ment a Division, csak a felesleges szarokat ki kell lőni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#35995) nagy.matyika válasza demmer123 (#35993) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ezt hetente újra és újra meg kell rágnod? :))

Most is drága a 980 Ti, de jelenleg "csúcs kártya". Miért hiszed, hogy majd a Pascal megfelelője olcsóbb lesz? Dehogy lesz, mitől lenne. :U

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#35996) davidsone válasza demmer123 (#35993) üzenetére


davidsone
addikt

jelen esetben lehet jobban megérné a 970SLi kevesebbet buknál +a CPU sokáig kiszolgálna, amúgy én is úgy vélem jobb az 1 gpu-s rendszer...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35997) demmer123 válasza nagy.matyika (#35995) üzenetére


demmer123
őstag

Nem azt mondtam hogy olcsóbb lesz.Csak abba az árkategóriába lesz a 980 ti leváltója és a 980 ti ára lemegy.Tehát amennyi most a 980 ti annyiért kapok erősebb kártyát.Ezt honnan veszem?Mert eddig minden új széria kiadásán így volt.

[ Szerkesztve ]

(#35998) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! (GTX 970 G1 Gaming)
Van egy kis Coil Whine jelenségem ami jelentősen javult az elmúlt 1 év használat alatt.
Viszont most szeretnék egy második monitort is használni, hogy streamelés közben tudjam a chatet alt+tab nélkül olvasni. A problémám az hogy a második monitor csak analóg jelet tud, amivel nincs is probléma a célnak tökéletesen megfelelne, de azt vettem észre hogy a Coil zaja ráül a jelre és vibrál a kép.
A fő monitorom digitálisan van csatlakoztatva (HDMI) így probléma sincs.

A pillanatragasztós trükkön kívül van esély ennek a zajnak a csökkentésére? Nem no-name psu-m van, így valószínüleg nem ez okozza a problémát, de ha csak a ragasztó marad egy rugalmasabb két komponenses ragasztó nem lenne jobb? Illetve ehhez le kéne szerelnem a hűtést gondolom.

Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35999) TTomax válasza haxiboy (#35998) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem mielőtt ragasztgatsz,azért esetleg próbálj átalakítót és kábelt is cserélni,mert ha a digitális jel tiszta akkor nem igazán tud a coil ráülni miután kiment a jel.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36000) haxiboy válasza TTomax (#35999) üzenetére


haxiboy
veterán

A digitális jellel nincs is gond, viszont a 2. monitor analóg (DVI to Dsub)-al van rákötve.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.