Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) FollowTheORI válasza Ateszpapa (#36300) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyik sem.

Nem a legjobban tuningolható, csak ennyi főleg az érv ellene. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36302) Ateszpapa válasza FollowTheORI (#36301) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Értem.
Tuningot nem nagyon tervezem.

Akkor no problémó. :)

(#36303) Cs1csó válasza Ateszpapa (#36300) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is ez van, a ventilátorok csak játék alatt kapcsolnak be kb. 40%-os max terheléssel és 68 fokig engedi a vga-t. Amikor nem játszol akkor ez a legcsendesbb alkatrész a gépházban az ssd mellett.

(#36304) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Köszönöm!
:R

(#36305) blu79 válasza Ateszpapa (#36300) üzenetére


blu79
addikt

Semmi probléma nincs vele nyugodtan veheted, halk , talán picit melegebb az átlagnál, tuningolhatóságban nem az elsők közt van.... de nem rossz kari...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36306) bombibmw válasza Erdei88 (#36290) üzenetére


bombibmw
veterán

Ahogy frissülnek a driverek, úgy válnak egyre antituningosabbá a kártyáink.
Én is így tapasztalom. :)

[ Szerkesztve ]

(#36307) lacus83


lacus83
senior tag

Sziasztok

Referencia féle Asus 970 turbo kártyát szabad e venni?
Használt még garos cuccról lenne szó 85 k ért.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#36308) FollowTheORI válasza lacus83 (#36307) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem érdemes.
Hacsak nem akarsz szűk SLI rendszert építeni ahova csak ilyen jó...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36309) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Ebből a listából megvehetem az első 3-4 közül valamelyiket? 100körül akarom meguszni és olyat amihez van division kupon. evga,palit,gainward? melyik ajánlott?

(#36310) FR33 válasza FR33 (#36309) üzenetére


FR33
aktív tag

Ezek közül kell egy nagyon olcsó:
https://ipon.hu/?searchthis=gtx%20970%20division&where=shop&listorder=1

[ Szerkesztve ]

(#36311) shteer válasza FR33 (#36310) üzenetére


shteer
titán

Ezek közül az EVGA :K

..szerintem jónak tűnik

(#36312) eventus válasza FR33 (#36310) üzenetére


eventus
veterán

Evga ssc. Ennyiért ajándék egy remek kártya.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36313) shteer válasza eventus (#36312) üzenetére


shteer
titán

101k-ért az SC van, nem az SSC

..szerintem jónak tűnik

(#36314) FR33 válasza eventus (#36312) üzenetére


FR33
aktív tag

Két evga van, egy olcsóbb amire azt mondták ne vegyem meg mert szar a hütése: [link]

Es egy drágább:
[link]

Megvehetem az olcsóbbat? Ha már 110körül kell költenem akkor inkább veszek msi-t.

Ez az asus van még opcióként mivel ehhez még far cryt is adnak:
[link]

Legfőképpen az érdekelne, hogy az első linkelt evga hűtője tényleg rossz e.

[ Szerkesztve ]

(#36315) eventus válasza shteer (#36313) üzenetére


eventus
veterán

Tudom, de az ssc jobb, pár ezren nem múlik a jobb.

FR33: ezt vedd: EVGA 04G-P4-3975-KR

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36316) FR33 válasza eventus (#36315) üzenetére


FR33
aktív tag

Köszi a választ. Annyi, hogy ehhez pont nincs division jatek, ami miatt olcsóbban jönnék ki mert mindenképp meg akarom venni eredetiben és az 13.000ft.
A 101.000ft-os evga kártya igy 88-ból lenne meg ha a játék árát levonjuk, ez pedig igy akkor 105ből. Van 17.000ft kül. a két verzió között vagy a legolcsóbb evga-val is jól járok?:)

(#36317) eventus válasza FR33 (#36316) üzenetére


eventus
veterán

Szerintem egy vas többet ér hosszú távon. Lényegében a másik kártya sem rossz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36318) blu79 válasza FR33 (#36316) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én azt mondom , hogy ha nem tuningolsz nagyon, akkor nyugodtan veheted a legolcsobb evgat. Nem fog elmelegedni, simán használható, nem kell attól tartani hogy 85 fokos lesz szerintem. Vagy Asus strix ha ahhoz több kupon jár. De ha tuning , hűvösség és halkság is fontos akkor Msi Gaming 4G vagy Giga elsősorban :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36319) shteer válasza FR33 (#36314) üzenetére


shteer
titán

Az nem teljesen állja meg a helyét, hogy szar a hűtése

Kevesebb a hőcső, de nincs alulméretezve a vga fogyasztásához

Valamitől olcsóbb kell legyen, tuningban valszeg nem hozza a drága tesóit.
Nyugodtan megveheted.

..szerintem jónak tűnik

(#36320) gaben88 válasza FR33 (#36314) üzenetére


gaben88
őstag

Ref hűtőset szerintem ne vegyél...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#36321) Archttila válasza shteer (#36319) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam az SC 1490/2000 ASIC 72%
Szépen be kell lőni a Fan Curve-ot és akkor nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36322) Kurrens


Kurrens
tag

Zaj szempontjából milyen GTX970-est érdemes venni (zajszint, állíthatóság)?
A teljesítmény nem érdekel, munkára lenne.

(#36323) F e Z o válasza Kurrens (#36322) üzenetére


F e Z o
veterán

IDLE állnak a ventik X fokig, de full terhelés alatt is nagyon halk kártyák, tekintve az alacsony TDP-t.

H2O über alles!

(#36324) Kurrens válasza F e Z o (#36323) üzenetére


Kurrens
tag

Mely kártyák? A haveromnak Gigabyte van, állandóan pörög.

(#36325) FR33


FR33
aktív tag

Szerintetek ehhez van division ( nincs feltüntetve) illetve emagtól érdemes venni? :)
[link]

(#36326) blu79 válasza FR33 (#36325) üzenetére


blu79
addikt

Szia, a kupont mindenképp a bolttól kérdezd meg hogy jár e hozzá, éz jó ár a kártyáért, szerintem emag-ról érdemes rendelni, én is rendeltem már tőlük és minden rendben volt.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36327) cyberkind válasza FR33 (#36325) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem nem, iPon-nál is csak ahhoz van amihez odaírják.

Paranormal Cocktivity

(#36328) shteer válasza Kurrens (#36324) üzenetére


shteer
titán

EVGA-k, ASUS STRIX, Giga xTreme

..szerintem jónak tűnik

(#36329) Németh Péter

Sziasztok! Van nekem egy MSI GTX970 GAMING 4G videókártyám. Ezt sokáig egy DVI csatlakozós monitorral használtam minden probléma nélkül, de most lecseréltem egy DisplayPortos GSync-esre. Az a problémám, hogy kb. minden 5. bekapcsolásnál nincs jel a DisplayPort-on. Se a BIOS nem látszik, se a windows, se a linux, se a multi boot menuje onantól. Mondjuk rémlik, hogy egyszer-kétszer a linux képe bejött (de már csak a grafikus X), de nem jellemző az sem. A monitort hiába kapcsolgatom ki-be, az azt mondja, hogy no-signal. Ha a bootnál van jel, onnantól kezdve minden ok, ha ilyenkor kapcsolom ki-be a monitort akkor is visszatalál a képhez. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Olyan, mintha a videókártya DisplayPortja bekapcsoláskor nem inicializálódna. Ez a jelenség nem csak indításkor, hanem sima reboot esetén is előjön néha. Csak az segít, hogyha látom nem indul el, akkor gyorsan kikapcsolom, majd pár sec. múlva vissza a gépet. Az MSI live update 6 azt mondja, hogy minden BIOS, driver friss, a video BIOS verziója NV316MH.186.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Egyáltalán a videokártya, a kábel, vagy a monitor lehet a ludas?

(#36330) TTomax válasza Németh Péter (#36329) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én igen,amikor oda-vissza rakosgatom a 4K vagy a G-sync monitort,leginkább akkor ha menet közben teszem.DDUval driver le,driver vissza és rendben lesz.Amigy gyenge minöségü dp kábel is csinál ilyet,főként ha jó hosszú.A monitor .infjét sem árt frissiteni,gondolom cd-t kaptál hozzá.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36331) Németh Péter válasza TTomax (#36330) üzenetére

Köszi. Nemrég lett frissen újra rakva a gép, ezt a DDU dolgot azért kipróbálom. A kábelt a monitorhoz adták és nem túl hosszú. Meg az a furcsa, hogy kizárólag induláskor jelentkezik a probléma, ha már elindult, akkor semmi baja.

A monitorhoz nem adtak CD-t. Mondjuk CD olvasó sincs a gépemben, azt hittem az már kiment a divatból. Ez az inf fájl mire jó amúgy? De majd rákeresek a neten én is.

(#36332) BiP válasza Németh Péter (#36329) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam ha rá van dugva a tévé is HDMI-vel, akkor boot alatt a DP nem ad képet. (a HDMI-n ilyenkor megjelenik a boot képe, csak ugye ezt legtöbbször nem is látom, mert a tévé ki van kapcsolva). Kb. a Windows login képernyőtől kezdve visszavált a DP-re.

Ha lehúzom a HDMI-t, akkor a DP-vel semmi gond, úgy megy, ahogy kell, látszik a boot, bios, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36333) gaben88 válasza shteer (#36328) üzenetére


gaben88
őstag

és MSI Gaming! :-) Ezeknek nem pörög a ventijük idle állapotban.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#36334) Archttila válasza BiP (#36332) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez nálam is így van. Kisebb agyvérzés egy BIOS móka :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36335) BiP válasza Archttila (#36334) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem rájönni volt nehéz, tényleg pár ősz hajszálat jelentett :)
Azóta nincs gond. Ha bios-ozni akarok, felállok, lépek egyet, kihúzom a tévéből a hdmi-t, és a monitoron beállítok mindent.

(#36336) Archttila válasza BiP (#36335) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valaki írta itt a PH-n, hogy valószínűleg a gyártó egy FW módosítással orvosolhatná a hibát, csak jelezni kell feléjük. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36337) Racecam válasza BiP (#36335) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez nálam is így van DVI-HDMI kombóval. Értelemszerűen a DVI van a monitoron, HDMI a TV-n. Én is lépek egyet, de nem húzom ki, hanem viszem a vezeték nélküli bill-t magammal. :P

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#36338) Kocka Jakab


Kocka Jakab
csendes tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni cicergésről. :D :D
Melyik 970es modellel lenne a legkevesebb esély rá? Melyik kerülendő?

(#36339) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata játék kupon beváltásával? Tegnap vettem egy MSI 970et The Division kuponnal (amit utólag küldtek el mail-ben Aqua-ék), nvidia oldalán redempteltem, kaptam is mail-ben egy 16 jegyű aktiváló kódot, de ha Steamen, v uplay-en, vagy a játék honlapján próbálom aktiválni, "invalid code"-ot dob.

Mit rontok el esetleg?

(#36338) Kocka Jakab nekem cicergés mentes az MSI, mondjuk én bennük a TF hűtés óta sosem csalódtam, havonta járkálnak nálam a kártyák, messze a legcsendesebb mind közül alap gyári profillal is, így nem is bajlódtam vele AB-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36340) FollowTheORI válasza ggbuffon1897 (#36339) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Uplay-en tudod beváltani csak.
Nézd meg hogy nem e véletlen elcsúsznak a karakterek, minden a helyén van e... nincs e esetleg "space" előtte utána amikor bemásolod.
Ha nem másolod akkor másold inkább ki a kódot copy-paste-el.

Feltételezve hogy tényleg a The Division kódot kaptál és nem valami játékon belüli skin stb kódját véletlen.
Ha mégsem megy akkor az NV supporttal vedd fel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36341) gaben88 válasza Kocka Jakab (#36338) üzenetére


gaben88
őstag

Ebből a fórumból kiindulva szerintem az MSI Gaming a leginkább cicergésmentes. De szerintem ettől nem kell félni, ritkán mennek a kártyák több száz fps-el. :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#36342) eventus


eventus
veterán

EVGA 04G-P4-3975-KR GTX970 4GB GDDR5 SSC 103 ezer játékkal [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36343) F e Z o válasza eventus (#36342) üzenetére


F e Z o
veterán

Bestbuy.

(#36341) gaben88 : Magas fps-nél mindegyik kártya cicereg, de sok 970 alacsony full terhelésen alacsony fps-nél is.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#36344) FaTHI válasza eventus (#36342) üzenetére


FaTHI
őstag

Igen, ma kérdeztem rá, és igy raktak hozzá kupont is,mondták ellnézést, és jár hozzá! Meg is rendeltem...:)

(#36347) tailor74


tailor74
őstag

Urak!
Ez kicsit off itt, de annyira talán mégsem.
A Far cry primal, és division kuponokat hol lehet beváltani? Az nvidia reedem nem fogadta el..
Segítene valaki? Köszi

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#36348) shteer válasza tailor74 (#36347) üzenetére


shteer
titán

Alig kellett volna visszaolvasni kicsit, hogy megtudd: Uplay.

..szerintem jónak tűnik

(#36349) davidsone válasza tailor74 (#36347) üzenetére


davidsone
addikt

küldd át megnézem ;] :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36350) tailor74 válasza shteer (#36348) üzenetére


tailor74
őstag

Köszönöm a segítséget, kedves vagy. :K

davidsone: Mire megkaptam a választ, én is felfedeztem 2 hsz-al feljebb, úgyhogy elhasználtam a kupont, sorry. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.