Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1908) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Hi!

Na ez CSAK EXPERT fokozatú szakiknak.....

Előzmény.

Volt egy 939-es Gigabyte lapom, 3000+ majd 3500+ AMD procival. Integrált video volt rajta. 2*512 samsung RAM, samsung 200 GB HDD, gyári CPU hűtő, 1 db DVD író, 1 db CD ROM.

Ezzel semmi gond nem volt amíg tápot nem cseréltem benne, a házhoz adott 400W-at cseréltem egy Chieftek 420W-osra. Illetve cseréltem volna, de azzal el sem indult a konfig.

Tünetek:

Power be, ventik pörögnek, monitor nem kapcsol be, HDD kezd valamit de gyorsan elhal.csipogás nincs.

Próbáltam RAM cserét, semmi eredmény. (a ramok más gépben hibátlanul mentek, de ez nem indult más rammal sem) csipogás akkor sincs ha a RAM-ok nincsenek benn.

Gondoltam az a gond hogy 20 pines a táp, vagy alapból hibás, nincs elég kakaó. Csere. Coolink 500W, ezzel se megy. Csere a haver régi Codegen 400W, ezzel ment!!!

Bővítettem a gépet MSI 6600GT, hűtő csere Zalman-ra. Megint be próbáltam az 500W-os tápot újra nem működött. Vissza a régi Codegen, minden o.k.

Olvastam hogy a lapom érzékeny a tápokra, nosza cseréltem alaplapot.

Most Abit K8N-SLI lap van, de ezzel ugyanúgy nem megy! Tünetek ugyanaz, csak most már a 400 Codegennel se indul.

Bepróbáltam egy tartalékos 2,1GB winyát, azzal se megy...
Gyakorlatilag a procin kívül mindent cseréltem már, de ez nem értem miért ment egy 400W-os táppal, egy 500W-ossal meg miért nem???

Lehet ilyen proci hiba? Dehát a Giga lappal sz@r táppal ment hónapokat.... :F

Figyelem! 1000 Ft-os bónuszt ajánlok fel az árlistámból a hiba okának megtalálójának!

:C

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.