Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) moonman válasza L3zl13 (#100) üzenetére


moonman
titán

én nem tudok róla, mi Outlook-ból állítgatjuk a jogokat.

(#102) L3zl13 válasza moonman (#101) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És azt esetleg nem tudod, hogy csoportnak miért nem lehet engedélyeket adni?

Aki hülye, haljon meg!

(#103) moonman válasza L3zl13 (#102) üzenetére


moonman
titán

lehet csoportot is, de közben találtam doksit, ami nálam biztos szebben el tudja mondani.
[link]
asszem neked a ''Controlling Client Access to Public Folders'' és a ''Controlling Administrative Access to Mailboxes and Public Folders'' rész kell.

(#104) L3zl13 válasza moonman (#103) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Köszi átnézem.

Nálunk valamiért nem engedi hogy csoportra adjak meg jogosultságot. Hozzáadom a csoportot, beállítom a jogosultságot, és mikor menteném azt mondja: A módosított engedélyeket nem lehet menteni. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#105) Hmmz


Hmmz
aktív tag

HELP pls

van egy win server2003-am..+ exchange 2003
amikor outlookban kapcsolódni próbálok azt irja nekem hogy
''A nevet nem sikerült értelmezni. Érvénytelen könyvjelző''

(OWA és pop3 pedig remekül mőködik...)



sürge lenne, kösz...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#106) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Üdv.,

Ha jól tudom, az exchange szerver 2000 service pack szintjét a store.exe tulajdonságainál tudom megnézni.
[link]

De a microsoft.com oldal szerint csak SP3 van Exchange 2000-re.
[link]

Miért lehet SP4-et látni a Store.exe tulajdonságainál?

(#107) T. Almeida válasza T. Almeida (#106) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Upp..fontos lenne..köszi!

(#108) X-COM válasza T. Almeida (#106) üzenetére


X-COM
nagyúr

nincs exchange-em, de összvissz azért mert applikálva van rá post-sp3 csomag is.
egyébként szerintem nem ez a korrekt eljárás az sp level megállapítására, ha jól emlékszem az 5.5-ös időkból, az exchange manager-ben a servers node-ra kattintva meg lehet nézni a kiszolgáló sp szintjét

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#109) T. Almeida válasza X-COM (#108) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Az Exchange Managerben az összes objektum propertijét megnéztem, de sehol nem találtam SP szintre vonatkozót...:(

Igen, asszem installálva van a post-SP3 patch.

SZerk.: Köszi!

[Szerkesztve]

(#110) moonman válasza T. Almeida (#109) üzenetére


moonman
titán

nem properties, simán a ''server''-t kell kijelölni, jobboldalt megjelenik a build, sp-verziószám.

(#111) T. Almeida válasza moonman (#110) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:R :R
Megathanx!

(#112) manrick


manrick
tag

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem az Exchange 2003-al kapcsolatban.

Cégünk ezt a szervert használja, Outlook klienssel.
Van egy olyan osztályunk ahol, a munkavégzés mérésének érdekében, muszáj logolni, hogy ki mikor milyen levelet nyit meg vagy tesz olvasatlanba, meg még sokmindent.
Ezt az Outlook nem tudja, ezért engem bíztak meg azzal, hogy írjak egy levelező klienst, ami mindent tud figyelni, illetve logolni, és még amire szükség van.

Szépen el is kezdtem ismerkedni az exchangevel, de nem igazán értem, hogyan jön át a kliensre a fogadott levél, illetve hogyan működik a küldés.
Mintha valahol olvastam volna arról hogy van az exchangenek egy adatbátisa ami tárolja a Felhasználók neveit, a postafiókot, a hozzá tartozó leveleket stb.
Ha ez így igaz, meg tudná nekem mondani valaki, hogy hogyan érem el ezt az adatbázist?

Az lenne a legjobb ha úgy működne a dolog mint egy egyszerű adatbázis kezelés. Csak lekérdezem a megfelelő táblákat, vagy hozzáírok stb. ;) (ha ez hülyeség, akkor bocsánat)

Tehát el tudná valaki magyarázni ennek a lényegét?
Előre is köszönöm.

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#113) moonman válasza manrick (#112) üzenetére


moonman
titán

az a bizonyos adatbázis az Active Directory.
az ad adatait rengetegféleképpen lehet olvasgatni, manipulálni, a scriptcenterben találsz jópár mintaalkalmazást hozzá: [link]
továbbá egy szinte hivatalos Exchange admin-szájt: [link]

[Szerkesztve]

(#114) manrick válasza moonman (#113) üzenetére


manrick
tag

Az AD-ben van minden? (Azt tudtam hogy sok dolgot tárol a User-ről de azt nem hogy a leveleket is.) És ahhoz csatlakozik az exchange szerver? Tehát ha elérem az Active Directory adatait, akkor nyert ügyem van?
Még nem olvastam a linkeket, de most neki is állok.
Köszi, remélem előbbre jutok.

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#115) gfarkas


gfarkas
tag

Win2003-as domain-ben van 2 db exchange 2003sp2 szerverem. Két különböző levelező tartmányt szeretnék kiszolgálni a két szerverrel.
Pl. az egyik fogadja a @d1.hu a másik a @d2.hu-ra szóló leveleket.
A bajom az, hogy egy AD van és egy usernek nem tudok több MAILBOX-ot létrehozni. Több e-mail cím van, és működik is, de ugyanabba a tárolóba az egyik szerverre tárolja el. (Én meg azt szeretném, hogy egy juzer két mailboxxal rendelkezzen, egyik az 1. a másik a 2. szerveren.

Exchange-ben kezdő vagyok, lehet, hogy hülyeséget beszélek.
Valaki?

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#116) Surv


Surv
tag

Sziasztok főguruk!

A problémám a következő:

Van egyszer az Exchange Srv kiszolgáló, valamint az Outlook kliensek. Az Outlooknál rászoktattam a népet a szabályvarázsló használatára, hogy szép áttekinthető legyen számukra a postafiókjuk, sok mappa, odaérkező levelek, jelölő-zászlócskák meg minden - szabályból.

A problémám a következő: néhány (kb. 15-20) szabály létrehozása után már nem engedi az Outlook a szabályokat feltölteni az Exchange kiszolgálóra, így ezek a szabályok nem működnek automatikusan csak kézzel indítva. Utánanéztem korábban, tudom, hogy van egy méretkorlát (talán 2 kb), amibe a szabályok minden egyes karaktere beleszámít, annál többet nem enged egy-egy usernél tárolni. Olvastam a trükköket, hogy a szabályok nevét nagyon le kell rövidíteni és lehetőség szerint csoportosítani a szabályokat.

A kérdésem az, hogy lehet valahol azon állítani, hogy ez a korlát lényegesen nagyobb legyen és így sokkal több szabályt is tudjon az Outlook-Exchange kezelni?

Köszönöm! :R

[Szerkesztve]

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#117) Surv válasza Surv (#116) üzenetére


Surv
tag

Nem írtam, de ''természetesen'' Windows 2003 Srv alatti Exchange Srv 2003 és Office 2003 családról van szó.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#118) X-COM


X-COM
nagyúr

ez alapján supportált megoldás nincsen
[link]

ha jól hallottam exchange2007ben állítható lesz már

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#119) Surv válasza X-COM (#118) üzenetére


Surv
tag

Köszi, ugyanez megvan itt: [link]
magyarul is, csak nem akartam elhinni, hogy a XXI.században még létezik ilyen 32kB-os korlát...

Akkor ezek szerint csak az új Exchange segít. Köszi azért! :U

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#120) kcscsb


kcscsb
csendes tag

hello

igazából engem az alapoktol érdekelne, h hpgyan tudok felkonfigolni egy exchange servert... és egy létező email server postafiókjait meg stb kellene áttennem rá...

előre is köszi

(#121) kraftxld válasza kcscsb (#120) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#122) iwu


iwu
addikt

hali!
gyors kérdés:)
hogy lehet megoldani ex2k3 sp2 ben, hogy adott a cégnév.local belső név, és a cégnév.hu külső. pop3 connectorral húzom le a méleket a szolgáltatótol. azt kéne beállítani, hogy ha az xy@cégnév.hu ra küldök, és az nincs bent a cégnév.lokálban, akkor kitolja a mélt a szolgáltatóhoz, hogy gondoskodjon ő a továbbiakról...
remélem érthetően fogalmaztam.
Üdw!és thx előre is

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#123) iwu válasza iwu (#122) üzenetére


iwu
addikt

megtaláltam:)
systemmanagerben a server-protocol-smtp, def smtp tulajdonságok, messages fül alján lesz.
ha másnak is kell ez.
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#124) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Valaki próbálta már az Exchange 2007-et?
Innen-onnan már meg lehet szerezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#125) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Összetojta magát bent a cégnél az Exchange 2003 server.

Ott kezdi, hogy az MTA sem indul el 9405-ös event id és 2147221164 hibakód. Mit tudok vele csinálni szerintetek?

PSN: Morfologus82

(#126) kraftxld válasza gabesz82 (#125) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telepítsd újra az SMTP-t-

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#127) moonman válasza gabesz82 (#125) üzenetére


moonman
titán

(#128) sszever


sszever
őstag

Az új vállalati előírásoknak köszönhetően boldog Lotus Notes felhasználók lettünk, csakhogy van egy kis gondom:

1, Mivel tudom az outlookból kimentett PST file-t migrálni?

2, outlookban beállítottam a levéltovábbítást, (mert a cím .hu-ról .com-ra változott) de:
- ha házon kívül szabályba teszem, nemminden levelet továbbít, ugyebár csak azokat ahol kijelölöm, hogy a címzet vagy máslotatot kap mezőben szerepel a nevem. Namármost nem mindegyikben szerepel ez
- ha rendes szabályként állítom be, hogy az összes beérkező levelet továbbítsa, ezt csak akkor teszi meg, ha fut az outlook is

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#129) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van egy nagycsomó .log file-om amik e-mailokat tartalmaznak (~5 megások) ezeket az exchange csinálta, hogy tudom a benne lévő leveleket megnézni? Ha F3-al belenézek akkor lehet szépen látni őket, csak elég kusza így.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#130) iwu


iwu
addikt

[link]
valaki pls nézzen rá erre, megőrjít a probléma, és nem találom a megoldást...
thx!
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#131) WillChi


WillChi
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet megnézni, hogy a felhasználók fiókjai mekkorák éppen?

Előre is köszönöm a választ! :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#132) brd


brd
nagyúr

Exchange 2003 esetén van valami hasonló megoldás, mint pl. ami AD esetén működik, hogy egy másik gépre folyamatosan replikálódnak az adatok, így ha az egyik kiesik, a másikról ugyanúgy működik tovább a domain?

The only real valuable thing is intuition.

(#133) kraftxld válasza brd (#132) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#134) brd válasza kraftxld (#133) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát e-mail-ek, publikus fiókok, stb. minden 2 helyen lesz meg és azonnal át tudja venni az egyik a másik helyett a kiszolgálást? Milyen néven keressem a funkciót? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#135) kraftxld válasza brd (#134) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Replikáció :)
Az exchange 2007 tudja már igazán jól ezt a funkciót.

Vagy clustert kell alárakni.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#136) GorTen válasza kraftxld (#135) üzenetére


GorTen
csendes tag

Engem olyan online exchange server érdekelne, mint pl a mail2web. Csak azzal az a bajom, hogy nem lehet megedni hogy ha pl 3 mailserver-t irányítok rá akkor autómatikusan 3 külön könyvtárba kategórizálja, és így látható lenne ezen könyvtárak szinkronizálásával, hogy melyik mail melyik mail címemre jött.
Esetleg otthon tudok magamnak az ms exchange 2007-el csinálni saját exchange servert? Csak gondolom annak a gépen amelyiken fut annak mindig online kéne lennie... De ez nem megoldható nálam sajna. Vagy lehet FTP-re is feltenni és onnan üzemeltetni?

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de nagyon nem vagyok jártas a témába. PPC-vel kezdem mostanában szinkronizálni a mail2web-et push mail szelle3mben.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=GorTen

(#137) crash


crash
csendes tag

Lenne egy kérdésem......windows 2003 sbs-en hogy lehet beallitani azt hogy az exchange kiszolgáló masolatot haggyon az internetes kiszolgálón....és ne törölje a leveleket...???

:R :R

Előre is köszi!!!

(#138) kraftxld válasza crash (#137) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#139) brd


brd
nagyúr

Üdv. néktek' szakik!
A felállás: Exchange 2003 Ent. SP2, ASSP spamfilter, méretkorlát az internet-szolgáltató mailserverén.

Az ASSP tanítása ugye úgy működik, hogy egy bizonyos e-mail címre kell továbbítani a spam-nek minősülő, ill. egy másikra a spam-nek minősített, de nem spam e-mail-t. Emiatt az Exchange-ben smart host-nak az ASSP van beállítva, amelyben pedig smart host-nak az internet-szolgáltató mailservere. Ez így eddig remekül működött, azonban az internet-szolgáltató úgy gondolta, hogy 5 MB-nál nagyobb e-mail-t nem lehet a továbbiakban küldeni. Ezért szeretném azt megoldani, hogy az Exchange maga küldje a leveleket szerte a világba. Ha ugye simán átállítom, hogy ne az ASSP-re állított smart host-on keresztül küldje, akkor az ASSP-t nem lehet tanítani; az ASSP pedig nem képes maga, DNS alapján route-olva küldeni a leveleket (legalábbis, nem találtam benne ilyen beállítást).
Tehát valami olyan megoldás kellene, hogy az ASSP visszaküldje az Exchange-nek a kiküldött leveleket, ami aztán továbbnyomja. Lehet ilyet? Hogyan?

The only real valuable thing is intuition.

(#140) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék telepíteni exchange servert.
Kérdésem:
-létezik e magyarul?
-melyiket töltsem le a 2003at vagy a 2007et
-honnna tudom letölteni mivel licence megvan de semmi mást nem adtak hozzá.
Kipróbálás végett kellene magarul lehetőleg mielött az új helyen élesben bevetnénk.

(#141) kraftxld válasza ticzi01 (#140) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem létezik magyarul. Csak az OWA tud magyar nyelven.
Gondolom azt töltöd le amelyikhez licenszed van. (Az Exchange 2007 csak x64-en megy!)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#142) ticzi01 válasza kraftxld (#141) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Szia!

Bocs a zavarásért ,de tudsz abban segíteni, hogy honnan tudok egy exchange 2003 servert letölteni nagyon kellene és sokat segítenél vele!
Üdv Miki

(#143) kraftxld válasza ticzi01 (#142) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehet letölteni, gondolom a telepítő cd-n megtalálod :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#144) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Egy linket nem tud adni valaki ahonnan le tudnám szedni, hogy kiprobálhassuk, hogy működik a szerkezet?
Privibe lenne jó akár valami ftpre ahonnan le tudnám szedni.
Közsi a segítségeteket!

(#145) kraftxld válasza ticzi01 (#144) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt on-line módon tudsz kipróbálni Exchange 2007-et, vagy VHD-ben letölthető.
A google 1. nem fizetős találata az "exchange 2003 trial"-ra [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#146) ticzi01 válasza kraftxld (#145) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Köszi szépen megnézem!

(#147) ticzi01 válasza kraftxld (#145) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Hát most komolyan lehet nem megy nekem de valahogyan nem igen akart sikerülni letöltenem beregisztráltam irták pár nap eléggé bonyolultnak néz ki a dolog itt náluk első körben.
Meg azt nem értem hogy az Exchange server 2003 =Exchange Hosted Filtering Trial -al?
Mivel ráadásul csak ezt lehet letölteni innen.
Esetleg valami egyszerübb megoldás?
Segítségedet előre is köszönöm!

Ui.:Jövök 1 sörrel!

(#148) gardener


gardener
senior tag

Ha újra akarok telepíteni egy teljes win 2003 servert+exchanget, mert a régi oprendszert összeborítottam. Hogyan tudom vagy (safe módban vagy egy külső oprendszerből pl miniPE) alól kimenteni ill. újrarakni az exchage felhasználók fiókjait adatokkal együtt?

(#149) gardener


gardener
senior tag

nem jár erre senki,aki segítene? :O

(#150) kraftxld válasza gardener (#149) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jár, csak nincs ideje részletesen leírni :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.