Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

A problémám a következő, ms exchange 2000 server, klinsen gépen be volt állítva a házon kívül automata válasz, de sajnos nem lehet kikapcsolni.
Ha rá szertnék klikkelni a következő üzenet jön:
[kép]
Bővebben: link
Ha valaki tud segítsen!

THX

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#52) X-COM válasza Lolek (#51) üzenetére


X-COM
nagyúr

az out of office tudtommal egy addon, nem tiltódott le?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#53) Lolek válasza X-COM (#52) üzenetére


Lolek
aktív tag

Ezt hol tudom megnézni?

(#54) X-COM válasza Lolek (#53) üzenetére


X-COM
nagyúr

help-about microsoft outlook

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#55) Lolek válasza X-COM (#54) üzenetére


Lolek
aktív tag

köszi ez volt a gond, most már jó!

THX

(#56) Lolek


Lolek
aktív tag

sziasztok,

Adott exchange 2000 server amihez kb 300 kliens csatlakozik, van 1 gép ami minden üzenett 2x küld el...

Valkai tudja, hogy mi lehet a baj?

Vírust nem találtam rajta!

Köszi

(#57) moonman válasza Lolek (#56) üzenetére


moonman
titán

egy gép vagy egy exchange-fiók...?

(#58) doc válasza Lolek (#56) üzenetére


doc
nagyúr

atnezted rendesen a kliens beallitasait? nincs vmi. automatikus bcc vagy autofilter rajta?

(#59) moonman


moonman
titán

(#60) doc


doc
nagyúr

ha már itt vagyok, egy kérdés:
miért van az, hogy outlookban csak olyan címre működik az átirányítás, mi bent van a címtárban? eltartott egy darabig mire rájöttem, miért nem kapom meg a freemailes címemre a leveleimet... miután beraktam a címtárba, működött rendesen

(#61) moonman válasza doc (#60) üzenetére


moonman
titán

hát hova írtad be az átirányításnak a címet?

(#62) doc válasza moonman (#61) üzenetére


doc
nagyúr

a ''szabályok és értesítések'' menüpont varázslójának akárhanyadik kérdése az, hogy hova akarom átirányítani. ott vagy kiválasztom a címlistából a címet, vagy beírom kézzel. na ez utóbbi nem megy (csak ha az az e-mail cím bent van a címtárban)

(#63) Lolek válasza moonman (#57) üzenetére


Lolek
aktív tag

1 fiók...

(#64) Lolek válasza moonman (#59) üzenetére


Lolek
aktív tag

ezt ki fogom próbálni....

(#65) Lolek válasza moonman (#59) üzenetére


Lolek
aktív tag

Sajnos, nem jött össze...Mert nem tudtam letiltani az emil ellenörzését!

(#66) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Abba segítsetek nekem, hogy hogy tudom a naptáratamat áttenni egy személyes mappából a serveren lévő postfiókomba?

Hogyha rányomok naptár másolása, az nem jó mert akkor két naptáram lesz (naptár, ill. naptár1).

Valaki segítsen pls!

THX

(#67) jeszi


jeszi
tag

Hali!

Cégünknél a régi szerver haldoklik, amin sbs2000 van. Vettünk új vasat, amire sbs2003 fog kerülni. A feladatom az, hogy egy hétvége alatt mindent ugyan úgy beállítsak az új szerveren, mint ahogy a régin van. Szóval Ha hétfőn bejönnek a dolgozók, akkor csak annyit vegyenek észre, hogy pl.: új jelszót kell megadni. A fejemben már megvan a terv, de az nem áll össze, hogy hogyan lehet az Exchange szerveren lévő leveleket átmenteni a felhasználókhoz.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#68) L3zl13 válasza jeszi (#67) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg ki lehet exportálni az adatbázist levelestől, felhasználóstól, és gondolom beimportálni a másik szerveren...
Backup és a másik szerveren backupból visszaállítás?

Nem értek hozzá, de furcsálnám, ha nem lenne rá mód.

Aki hülye, haljon meg!

(#69) jeszi válasza L3zl13 (#68) üzenetére


jeszi
tag

Szóval nem kell megint minden felhasználót felvenni, hanem csak valahogy átimportálni mindent. köszi, megpróbálkozok vele. Most indulok haza, de majd ránézek a fórumra. Ha valaki konkrétan már csinált ilyet, akkor szívesen venném a segítséget.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#70) jeszi válasza L3zl13 (#68) üzenetére


jeszi
tag

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet exportálni a felhasználókat leveleikkel együtt?

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#71) L3zl13 válasza jeszi (#70) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Részletekkel kapcsolatban szvsz keresd monnmant vagy X-Com-ot. Ez már meghaladja az én ismereteimet... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#72) moonman válasza jeszi (#70) üzenetére


moonman
titán

(#73) jeszi válasza moonman (#72) üzenetére


jeszi
tag

Köszi! :R Ha esetleg nem boldogulnék vele, arra az esetre tudsz magyar leírást?

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#74) iwu


iwu
addikt

hali!
fogalmatlan vagyok a témában...
van 1 cég, néhány pop3mas emil címmel (bubu@lopjunkegyuttkft.ru pl) kitalálták, hogy milyen jó lenne mindenkinek emil a cégnél, és be is ruháznának egy exchange szerverbe...

mi a menete annak, hogy éljen a világháló felé a barki@lopjunkegyutkft.ru emil?

thx!
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#75) Snoop-y válasza iwu (#74) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az e-mail topicban illetve mostmár ftp szerver topicban teljesen ki lett vesézve a probléma.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76) L3zl13 válasza iwu (#74) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem a lopjunkegyuttkft.ru domainnevet regisztrálnod kell, és be kell állítani benne az MX rekordot (az exchange szerverre kell mutasson).
Meg utánna Exchange szervert beállítgatni, és létrehozni a domainben (asszem exchange megköveteli a domaint... :F) a barki nevű felhasználót.

Aki hülye, haljon meg!

(#77) iwu válasza Snoop-y (#75) üzenetére


iwu
addikt

thx!
csak kerestem pár helyen a keresővel, de ezek szerint rossz címszóval!!!
köszi!:R
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#78) iwu válasza L3zl13 (#76) üzenetére


iwu
addikt

akkor jó volt a logikám, thx a gyors választ!:R
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#79) lumpi


lumpi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy elég macerás problémám, aminek az oka az én figyelmetlenségem volt sajnos,
ebben szeretnék segítséget/ötletet tőletek.
A helyzet:
annó volt egy win2003 dc-nk exchange 2003-al. A továbbiakban a neve 3-as szerver. Ez volt az xyz belső domain első dc-je és exchange szervere. Mivel ideiglenes szerver volt,
később került mellé egy másik win2003 szerver, ez is DC, a neve 1-es szerver és lett még egy win2003 szerver, ami nem domain controller, ez pedig a 2-es szerver.

Cégünk mostanában nevet változtatott, és mivel xyz domain neve sajnos cégnévszerű volt, időszerűvé vált a belső domain nevének megváltoztatása. Win2003 domainben ez lehetséges, de nagyon macerás, sokan inkább új domaint csinálnak ilyenkor. Én az átnevezést választottam... Az átnevezés egyik előfeltétele volt a sokból, hogy ne legyen DC-re Exchange telepítve sehol. Elhatároztam hogy megszüntetem a 3-as szervert kompletten, amúgy is ideiglenes szerver, már nincs rá szükség, ami ugye DC is és Exchange is, és később majd csinálok egy új DC-t hogy biztonságosabb legyen a domain.

Szerencsére tudtam hogy az első DC kitüntetett, és van pár fontos dolog a domainben, amit csak ő tud, a többi DC nem. Ezeket a funkciókat sikeresen átvittem az 1-es DC-re, úgyhogy már csak az Exchange maradt (1-es szerverre került igy pl a Global Catalog, stb). Itt követtem el a hibát, ugyanis mint kiderült az első Exchange is ilyen, van néhány dolog ami csak ezen tárolódik, pl Offline Address List, Free/Busy info, stb. most már ezt is tudom, de sajnos akkor nem tudtam, amikor uninstall-t nyomtam a 3-as szerver Exchange-n. (a mailboxok is az első Exchange-n vannak alapból, de azokat már nagyon rég átvittem a 2-esre)

Summázva a dolgokat, a domainben tehát megszűnt az első Exchange szerver (a másik működik, levelezés megy), és emiatt változatos helyekről jelentkeznek a problémák.. Outlook kliensek send/receive-nél küldenek és fogadnak, de hibaüzenetben hozzák az Offline Address List (OAB) hiányát, kollegák nem látják egymás Free/Busy infoját, stb.

Próbálkoztam egy-két dologgal, pl OAB rebuild-el
(http://blogs.msdn.com/dgoldman/archive/2005/07/16/439665.aspx),
elkezdtem ismerkedni az OABInteg-el (http://blogs.msdn.com/dgoldman/archive/2005/07/16/439665.aspx), vagy http://www.petri.co.il/oabinteg_explained.htm
eventID-ben is olvasgattam,
microsoft oldalakon is, pl eső után köpönyeg:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;822931
most evvel szemezgetek:
http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=822444
de attól félek hogy tetézni fogom a bajt ahelyett hogy ezt megoldanám...
Másik gondom hogy időhiányban szenvedek, ezt a hozzászólást is 3 órán át írtam mert folyton mással kell foglalkozni, egyedüli emberként csinálok minden ilyesmit a cégnél.
Ezért fordulok most hozzátok.

Gondoltam arra is hogy talán mégis egyszerűbb lenne új ideiglenes szerverrel újrainstallálni az egész domaint és mindent megcsinálni előről egy hosszú hétvégén..



üdv


(#80) lumpi válasza lumpi (#79) üzenetére


lumpi
csendes tag

Átolvasva a hozzászólásomat, néhány rész kicsit érthetetlenre sikeredett.
Van egy szakaszom ami úgy kezdődik hogy ''Szerencsére...''.
Itt sűrűn emlegetek betűvel kiírva ''első Exchange'' szervert, itt nem konkrét szerverre gondolok, aminek az a fantázianeve hogy 1-es szerver, 2-es szerver, stb., hanem a domainben elsőnek felinstallált Exchange szervert értem ez alatt. Ez minden domainben különleges, ezt nem tudtam. :(

Tisztázva a szervereket:
1-es szerver: win2003 DC (3-as szervertől átvette a PDC funkciót)
2-es: win2003 és Exchange 2003
3-as: ''ideiglenes'' és elsőként installált szerver: win2003 (P)DC + (legelső) exchange2003 ezt az exchange-t szedtem le, azóta már csak sima win2003 DC van ezen a gépen.

Bocs.

(#81) X-COM


X-COM
nagyúr

ha itt nem jutnál dűlőre, akkor esetleg próbálkozz itt:
[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#82) lumpi válasza lumpi (#80) üzenetére


lumpi
csendes tag

Eszembe jutott még valami: backup->restore lehetőségem azért nincs, mert a kazettás mentés csak 1-es szerverre vonatkozik (fájlszerver) és a 2-esre(mailboxok), a hármasra pedig mivel ''ideiglenes'' volt a státusza nem jutott licensz. Hogy miért azt ne firtassuk.

(#83) lumpi válasza X-COM (#81) üzenetére


lumpi
csendes tag

Köszönöm a linket, megpróbálom ott is, ha jól látom ez inkább való oda mint ide. (no offense PH!) de ebből már holnap lesz, addig átfogalmazom rövidebbre és érthetőbbre a dolgokat :)

üdv


[Szerkesztve]

(#84) lumpi válasza lumpi (#83) üzenetére


lumpi
csendes tag

Up!

(#85) lapa


lapa
veterán

üdv. van egy exchange 2000 szerverünk. szeretném, ha ez a szerver egy adott postafiókra (pop3 bigyóról) érkező emaileket továbbítana egy külső címre is. még advancedebb lenne, ha mondjuk a nagy csatolmányokat ki tudná szedni a továbbított emailekből.

ahogy néztem ilyen alapból nincsen benne. van-e vajon free app hozzá, vagy favágjak egy szerveren vmi outlook klienst, ami éjjel-nappal kliensoldali szabályt futtat erre a postafiókra?

(#86) L3zl13 válasza lapa (#85) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Létre kell hozni egy contact tipusú bejegyzést a domainbe, ahol megadod az emilt.
Az exchange-en meg be lehet állítani postafiókonként egy alternatív címzettet (és hogy csak az kapja meg a levelet, vagy az eredeti is). Ott beállítod a contact-ot, és beállítod, hogy az alternate és az eredeti címzett is kapja a levelet. Melléklet kiszedését sajnos nem tom...

Aki hülye, haljon meg!

(#87) moonman válasza lapa (#85) üzenetére


moonman
titán

[link]
ilyesmi?

(#88) lapa válasza L3zl13 (#86) üzenetére


lapa
veterán

köszönöm, nagy turkamurka után megleltem én is. meg majd megnézem ezt az attachment appot is, de ha minden igaz máshogy oldjuk meg és erre nem lesz szükség.

btw: [link] kitűnő szájt. azon belül pedig strongly recommendolom a nyilvános mappák pst-fájl-elkerülő használatáról szóló cikket [link]. igen hasznos és dupla élvezet van utána.

(#89) lapa


lapa
veterán

hoppá most jutott eszembe mégegy dolog. volt korábban egy dizászter, és a postafiókok visszaállítás után (talán a kliens outlook nyelvétől függően vagy nemtom) duplázódtak a standard mappák. van egy beérkezett üzenetek meg van inbox is. van valami mód a takarításra? igazából csak az egyikbe érkeznek a levelek, a másikat csak megjegyezte az exchange korábbról...

(#90) L3zl13 válasza lapa (#89) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De a régi standard mappák törölhetőek?
Ha igen akkor üzenetek átmozgat, régi mappa töröl.

Asszem régi Exchange kliensben át lehet nevezni a standard mappákat.

Aki hülye, haljon meg!

(#91) lapa válasza L3zl13 (#90) üzenetére


lapa
veterán

nem törölhetők sajna, de csak később tudok egy kóser hibaüzit kreálni, mert most másol az (egyik) érintett kliens. mondjuk ezen inbox pont nincs kétszer, de van drafts meg notes mindkét nyelven.

(#92) L3zl13 válasza lapa (#91) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kipróbáltam win9x vagy office 97 alatti exchange kliens (nem outlook!) alatt lehet átnevezni és törölni standard mappákat.

Aki hülye, haljon meg!

(#93) lapa válasza L3zl13 (#92) üzenetére


lapa
veterán

bevallom az őszintét a cégnél már nem tudtam megnézni, de exchange nélkül simán szürke a beépített mappák törlése menüpont a jobbgombnál. xp és 2003 dettó.

lehet reákérdezek a technetklubon, hátha valaki megvilágosít...

(#94) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Üdv.,

M$ Exchange 2000 szerverünk van, amihez a felhasználók Outlookon keresztük kapcsolódnak.

Kérdésem lenne:
Néhány domainre nem tudunk levelet küldeni a levelek ott csücsülnek az exchange queue-ban, az alábbi hibaüzenettel: Unable to bind to the destination server in DNS.
Mit tudunk tenni? Ezekből a domainekből tudunk levelet fogadni.

Sürgős lenne, nagyon köszi a segítéget!

(#95) moonman válasza T. Almeida (#94) üzenetére


moonman
titán

(#96) T. Almeida válasza moonman (#95) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nagyon köszönöm! Egy alkalmas időpontban kipróbálom (a szervizek ujraindítása csak megdumált időpontban lehetséges).

(#97) lapa válasza lapa (#93) üzenetére


lapa
veterán

ha már így feljött a totyik: szal választ kaptam a kérdésemre: az outlook egyszeri indítása resetfoldernames kapcsolóval helyrerázza a dolgokat és onnantól az egyik duplikátum törölhető.

(#98) iwu


iwu
addikt

hali!
meg lehet valahogy okosan oldani azt, hogy az exchange szerver összes bejövő ill kimenő leveléről egy adott user kapjon 1-1 példányt. (a jogi hátterével - és az erkölcsivel is - tisztában vagyok)
thx!
Üdw

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#99) iwu válasza iwu (#98) üzenetére


iwu
addikt

up

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#100) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Exchange 2000 szerveren megoldható valahogy a postaláda almappái (kiváltképp a naptár) megosztásának központi menedzselése?

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.