Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kraftxld válasza Panthera (#250) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem a ki-be rángatás nem sokat segít.
Sajna több ötletem nincs, látni kéne a klienst meg a szervert, hogy többet tudjak mondani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#252) Panthera válasza kraftxld (#251) üzenetére


Panthera
őstag

Nem is segített sajnos. Hálózati azonosítást is próbáltam, de azt az üzenetet dobta be, hogy a gép már része a domain-nek. Állítólag központilag is rendben van minden. Ja és hogy előfordul ilyen. :D

(#253) kraftxld válasza Panthera (#252) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem ma kezdtem a bütykölést az exchange-el, de nekem ilyen hibám még nem volt....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#254) Panthera válasza kraftxld (#253) üzenetére


Panthera
őstag

"The Action could not be completed. The connection to the Microsoft Exchange Server is unavailable. Outlook must be online or connected to complete the action"

[ Szerkesztve ]

(#255) kraftxld válasza Panthera (#254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az exchange szerver valaszol pingre az IP cimen, NETBIOS cimen es az FQDN cimen is?
Nincs valami "okos" virusirto vagy tuzfal a gepen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#256) anulu


anulu
félisten

segitseget szeretnek kerni.
ami adott
server 1: windows 2003 + exchange 2003 (regi, sokaig hasznalva)
server 2: windows 2008 + exchange 2010 (uj, nem meglepo modon)

exc10 telepitesnel beallitottam a 2003-at, mint connector. regi serveren keresztul kuldi kifele a leveleket, hub transportnal latszik is a 2003-bol atvett SMTP connector. a problemam az, hogy ha leallitom a 03-at, akkor csak fogad levelet a rendszer, de kuldeni nem tud (connectorban a szolgaltato smtp szervere van megadva, auth-al egyutt, poccre belove). amint ujrainditom a 03-at, minden megy ismet.

disabledre raktam ezt, es letrehoztam egy uj conn-t, beallitottam, de ugyanaz a helyzet, mint fentebb. ki akarnam venni a regi servert a rendszerbol (elkezdett nagyon durvan kekhalalozni es nem jovok ra, hogy miert, meg amugyis szet van mar esve), viszont ezt a problemat elotte mindenkepp meg kene oldanom.

elore is koszi mindenfajta segitseget! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#257) kraftxld válasza anulu (#256) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2008 R2?
Ha küldeni próbálsz jön vissza valami NDR a szervertől, vagy valahonnan? Message tracking mit mond?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#258) anulu válasza kraftxld (#257) üzenetére


anulu
félisten

igen, R2. tegnap keso delutan probalkoztam par teszt levellel, amikor eletre keltettem a 03-at, akkor elkuldte, es az szerepel a jelentesben. semmi mas, h meddig/hogyan probalkozott.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#259) Panthera válasza kraftxld (#255) üzenetére


Panthera
őstag

A kérdésekre a válasz igen. A vírusirtó McAfee 8.7 vagy AVG, tűzfal a beépített windows van. Utóbbit még ki is kapcsoltam, de akkor sem működött.

Állítólag máshol - abban a pár esetben mikor ez kijött - a profil újragenerálása segített, de most már csak azért is kipróbálom, hogy új host néven mi fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#260) kraftxld válasza Panthera (#259) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha IP alapján próbálkozol csatlakozni a szerverre akkor sikerül?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#261) kraftxld válasza anulu (#258) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Így más tippem nincs nagyon, max a send connectorok cost-jaival lehetne ügyködni. Gondolom távoli elérés nem nagyon lehetséges a szerverekhez meg egy klienshez, mert úgy lehetne igazán rájönni mi is a gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#262) anulu válasza kraftxld (#261) üzenetére


anulu
félisten

mindenhez van RDP (kicsit bonyolult, de van es ez a lenyeg :P), ha tudnal adni valami tippet, akkor tudom hegeszteni :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#263) kraftxld válasza anulu (#262) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az új konnektornál nem smtp-t választassz, hanem simán dns alapján tolod ki a levet akkor se megy el? A tűzfal nem fogja meg az új szervert?

Úgy értettem, hogy én tudjak ránézni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#264) anulu válasza kraftxld (#263) üzenetére


anulu
félisten

siman nem, mert smart host auth kell, azt pedig tudtommal csak SMTP-nel lehet beallitani.

hat oooo ize :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#265) kraftxld válasza anulu (#264) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor most ennyi infó mellett egyebet nem tudok, kérem kapcsojja ki :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#266) anulu válasza kraftxld (#265) üzenetére


anulu
félisten

ok, koszi. akkor probalkozom tovabb :) ha jutok valamire, szolok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#267) brd válasza Panthera (#259) üzenetére


brd
nagyúr

Ha AVG van a kliensen, akkor próbáld meg lelőni benne a Link Scannert és a Web Shield-et, nekem okozott már gondot, igaz, nem Exchange vonatkozásában, hanem SQL esetén (igen, és is szájtátva bámultam, hogy mi köze hozzá, de ez van), de egy próbát megér.

The only real valuable thing is intuition.

(#268) Panthera válasza kraftxld (#260) üzenetére


Panthera
őstag

Közben nekem is ez jutott eszembe, és működik!!! Köszönöm, hogy rávezettél a pingeléssel! :R
Valószínűleg a névfeloldás nem működhet?

[ Szerkesztve ]

(#269) anulu


anulu
félisten

megoldva :D

kompletten az egesz routingot szet kellett szedni, uj connector, es megy :) nemi event log turas utan rajottem a dolog nyitjara. onnantol egyszeru volt :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#270) kraftxld válasza Panthera (#268) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, a DNS lehet beteg, mindenkepp erdemes lenne megnezni jobban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#271) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, (kezdő vagyok Serverek terén)
Van egy SBS 2003 + Exchange fix ip-n,na már most Nod32 Business edition volt a serveren azt leszedtem és felraktam a Nod32 Mail for Exchange verziót kb. 5 percig volt a server vírusirtó nélkül.Restart után minden felállt majd később szóltak hogy nem mennek ki az e-mailek,megnéztem mit dob vissza a rendszer ez volt: (<xxxx.hu #5.1.1 smtp;550 5.1.1 <xxxx@xxxxl.hu> recipient rejected xxx.xxx.xxx.xxx is in RBL> )
Végig mentem a gépeken virus keresővel,spybot,spyware,Malicious remover tool ,de semmit nem talált,de már újra mentek az e-mailek mindenfelé.Közben http://www.blacklistalert.org -on néztem hogy pár listán 8db fenn vagyunk,ami gondolom nem túl jó,milyen beállításokat lehet végezni ennek elkerülése végett?Connection filteringet hogy kell belőni helyes?Hozzá kell tennem hogy ma a szolgáltató UPCtelelkom is szórakozott hol volt net, hol nem. :R
Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#272) kraftxld válasza MTbc (#271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én a nod tájékán kotornék, szerintem az dobálja vissza a leveleket, mert a leírásod alapján csak az változott mielőtt elkezdett hülyéskedni a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#273) MTbc válasza kraftxld (#272) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen,én is arra gondoltam de nem tudom mit csinálhatott,fogalmam sincs.

(#274) MTbc válasza MTbc (#273) üzenetére


MTbc
senior tag

Nem a NOD volt a ludas,tényleg volt pár bot ami kapcsolódik a spam tevékenységhez,ti milyen Spyware irtót használtok van valami ingyenes de normális esetleg? :R

(#275) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Most nezem hogy ilyen topik is van... :D

(#276) Kabooom


Kabooom
tag

Üdv mindenkinek!

Szitum a következő:
Exchange 2003 alatt
System Manager->Servers alatt van két szerverem nevezzük most őket: Ex1, Ex2

Problémám a következő: Ex1 egy aktív Exchange server, azonban Ex2 már egy nem aktív szerver és szeretném eltávolítani. Létezik hozzá valamilyen parancssoros megoldás vagy esetleg valami más?

Éppen 2003 to 2010 migráció előtt állok és nem akarom h. bezavarjon neki. Egyáltalán számítana migrálás közben h. van egy inaktív szerver(sajna már nem lesz aktív soha).

Előre is kösz!

(#277) bobsys válasza Kabooom (#276) üzenetére


bobsys
addikt

Ms article
Exch2003 to 2007 upgrade, how to remove exch 2003

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#278) MTbc


MTbc
senior tag

Előzmények: [link]

Persze,tessék
Encoding: Mime pipa,Both pipa ;
Karakterkészlet: Non-Mime,Mime :western european iso 8859-1

[ Szerkesztve ]

(#279) moonman válasza MTbc (#278) üzenetére


moonman
titán

na a különbség, hogy nálunk central european 8859-2 van.
holnap egy teszt erejéig átállítom és meglátjuk, majd jelentkezem.
kösz.

(#280) moonman válasza moonman (#279) üzenetére


moonman
titán

sajnos nem jó, 8859-1, 8859-2, 1250 (windows), sőt utf-8-ban is 򨖏�͉[ڕӜּ/div> készül az íéáűúőóüöÍÉÁŰÚŐÓÜÖ-ből. :(

[ Szerkesztve ]

(#281) MTbc válasza moonman (#280) üzenetére


MTbc
senior tag

ezt olvastad már? exchange karakterkódolás

(#282) moonman válasza MTbc (#281) üzenetére


moonman
titán

köszönöm, tanulmányozgattam, feltettem az MS-féle hotfixet, megcsináltam az eventsink-et, újraindítottam, annyi változott, hogy kínai karakterek helyett arabok jönnek. :D

(#283) retes


retes
aktív tag

Sziasztok,

Volna egy olyan problémám, hogy megborult egy exchange 2000 server migrálás előtt két héttel. A hibaüzenetkből ki googliztam, hogy kell egy policytest.exe file ami a 2000res exchange cd-n kell legyen a Support\Utils\i386 könyvtárban, de két cd-t is megnéztünk és semmi. Nem tudna segíteni valaki, hogy honnan lehet ezt megszerezni. Az MS közölte, hogy 35 ezerbe segítene és a netről nem nagyon lehet leszedni ezt afilét....

Előre is köszönöm a segítséget!!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#284) bobsys válasza retes (#283) üzenetére


bobsys
addikt

exch2003 cd-n megvan, adatlapodon levo email cimre elkuldtem

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#285) n0se


n0se
tag

hello,

sbs 2003, exch2003-al, a problema az, hogy idonkent a szerver rebootjanal telihanyja 3030as esemenyekkel az event naplot es ezzel egyetemben a userek mailboxait, ndr reportokkal...

kerdes, miert nem kuldi el idoben az ndr-t, miert epp rebootnal hanyja teli es mi a megoldas?

koszonom

n0se

(#286) Hedgehanter válasza n0se (#285) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nezd meg az NDR-ekben hogy mikoriak a kuldott levelek mert ilyen akkor is elofordul amikor hibas logfile-ok vannak a serveren es a reboot utan megprobalja oket "lejatszani" a de mivel regiek es a timestamp-juk lejart NDR-t kuld...

[ Szerkesztve ]

(#287) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Adott egy server 2003, exchange 2003al, ez a régi server és egy új server windows server 2008 r2-vel és exchange 2010-el. Hogyan lehetne áttenni a mailboxokat és a public foldereket az új exchangebe?

(#288) retes válasza fatal` (#287) üzenetére


retes
aktív tag

Sziasztok!

Köszi a helpet bobsys!! Talpra áll a szerver! A migrálás engem is érdekel. Ha, jól tudom a ms oldalán van egy Microsoft exchange migration tools progi. De, félek ez nem egy next, next, finich, installos történet. Én a hétvégén fogok win2k3 SBS szerevrt win2k8 SBS re migrálni. tartománnyal exchanggel mindennel együtt. Utána majd, ha megvan és működik is minden, na akkor majd referálok, hogy mi volt a szivacs vele. A migrációról mondjuk találni sok-sok leírást, de SBS mindig is nagy szívás volt főleg ez a 21 napos amit az MS ad rá...

Esetleg ha valaki tud okosat vagy csak simán tapasztalt benne akkor egy pár jó tanácsot szívesen veszek, addig is a Google haverunkkal sörözgetek és filozofálunk a témáról :))

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#289) brd válasza retes (#288) üzenetére


brd
nagyúr

Ha magyar SBS-ről van szó, akkor elsőként arra hívnám fel a figyelmed, hogy egy registry kulccsal bajod lesz (valamilyen javítócsomag verzió rémlik, hogy azt nem fogja találni), ezt mindenképpen kézzel kell majd módosítani (létrehozni), mert nem tudsz továbblépni (azóta lehet, hogy javították az újabb 2008-ban). Ha jól emlékszem, ezzel kapcsolatban a SBS Best Practice Analyzer is, és a migrálóvarázsló is pontosan kiírja, hogy mi a baja. Egyebekben a SBS_Migration.doc teljesen jól használható. Ha Premium volt a 2003-as SBS, akkor azt is tudnod kell, hogy az SQL szolgáltatást is neked kell áthekkelni (ez sem túl bonyolult egyébként), figyelembe véve, hogy a Server 2008-cal egy időben 2008-as SQL-re kell átállni (a 2005 csak átmeneti megoldás, a kompatibilitás miatt került csak bele, mint lehetőség). No' és persze ISA sem lesz a 2008-ban. Az Exchange-es részéhez nem tudok hozzászólni, sosem használtak ott ilyen levelezést, ahol ilyen migrálást csináltam, de nem hiszem, hogy más lenne, mint domain-en belül, 2 server között, egy nem SBS-es Exchange migrálás; erre pedig pl. ezt a sorozatot olvasgathatod.
Hmm... mi van még, ami gond lehet...? Talán a filemegosztások. Mivel a server neve, és IP-címe kötelezően meg kell változzon, ezért ha nem DFS segítségével voltak megosztva a cuccok, akkor ezt is át kell valahogyan írogatni a klienseken, ez biztos egyértelmű, csak mondom, hogy oda kell rá figyelni, mert ez is idő.
A 21 nap egyébként nem kevés szerintem. Gyakorlatilag csak hétvégén tudtam több helyen ilyennel foglalkozni (hétköznap dolgoztak), de max. 3 hétvégéből (az meg ugye 16 nap, és ha nagy baj van, még mindig van 5 napod) mindig letudtam, de többnyire inkább 2 volt, ez is csak a sok adat, vagy a nagy SQL adatbázis miatt (meg hogy ugye vasárnap este úgy kellett otthagynom, hogy lehessen ugyanúgy dolgozni a rendszerrel, mint előtte), tehát lényegében a 2. nap végére már az új server-ről működött szinte az összes szolgáltatás, úgy, hogy a 2008 telepítését is helyben csináltam, beadagolva neki a válaszfile-t. Persze ez elsőre nem biztos, hogy ilyen simán fog menni, inkább azt mondanám, hogy 3-4 nap lesz, ha nem dolgoznának vele közben.
A legfontosabb: mielőtt bármit csinálsz, mentsd le a 2003-at (legalább egy System State, de inkább teljes backup), mert ha elindítottad a varázslást, nincs visszaút, csak ha backup-ból teszed vissza a 2003-at (le fog álldogálni a 2003, a 21 nap elteltével).

The only real valuable thing is intuition.

(#290) kraftxld válasza brd (#289) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tényleg elég az idő, amikor én csináltam SBS2003 => SBS 2008 migrációt, nem is a tartományos, megosztásos, exchange résszel voltak a gondok, inkább a szirszar alkalmazásokkal amik nem mentek 64biten. Kettő miatt rakni is kellett vmware servert meg egy xp-t a vasra. Bár bőven elbírja :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#291) brd válasza kraftxld (#290) üzenetére


brd
nagyúr

A WMware servert nem ismerem annyira, mennyiben (volt az adott helyen) jobb, mint a Hyper-V?

The only real valuable thing is intuition.

(#292) kraftxld válasza brd (#291) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, jobb, mert a hyper-v tol szethalt az SBS :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#293) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Ms Exchange server 2003. Minden szépen megy. Levelek jönnek mennek.
Valaki küldeni akart egy emailt, de visszadobta neki ezzel a hibaüzenettel:

Nem sikerült útvonalat találni a címzett kiszolgálójához. Forduljon a rendszergazdához.
< mozilla1.fhb.hu #5.4.4 X-TheSuperCowPowers; Host or domain name not found. Name service error for name=mail.mydomain.hu type=A: Host found but no data record of requested type>

Fogalmam sincs, hogy mi lehet... :F

Köszönöm!

(#294) bobsys válasza Boolash (#293) üzenetére


bobsys
addikt

nekem ugy tunik hogy a fogado oldalon (mozilla1.fhb.hu) van hiba, mintha valami postfix server error lenne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#295) Hedgehanter válasza Boolash (#293) üzenetére


Hedgehanter
őstag

nezd meg a domain-t hogy van e MX record majd probalj meg telnetelni port 25-on.....

(#296) Boolash


Boolash
aktív tag

Érdekes, mert a küldő is tud másnak küldeni, és énis kapok (és kaptam is) leveleket másoktól.
Mx rekordot megnéztem a (nslookup, setq=mx, mydomain.hu), és jónak tűnik.
Telnet viszont nem sikerül. 2-3 perc után írja, hogy sikertelen. 25 port forwardolva. Nincs ISA. SBS 2003.

Köszi!

(#297) bobsys válasza Boolash (#296) üzenetére


bobsys
addikt

ez szerintem meg mindig fogado oldali hiba, kuldjetek arra az email cimre egy levelet mondjuk hotmailrol vagy az ISP altal adott e-mail cimrol

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#298) Boolash válasza bobsys (#297) üzenetére


Boolash
aktív tag

Bocsi, pontatlanul fogalmaztam.
Kintről akartak küldeni nekünk egy emailt, csak miután visszadobta felhívtak, és megkértem, hogy küldje el a hibaüzenetet. Tehát küldeni akart a valaki@valami.hu egy levelet nekem:én@cégem.hu
Azért megpróbáltam küldeni magamnak hotmailről és ment is.

[ Szerkesztve ]

(#299) bobsys válasza Boolash (#298) üzenetére


bobsys
addikt

valaki@valami.hu tud mashova kuldeni levelet?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#300) Boolash válasza bobsys (#299) üzenetére


Boolash
aktív tag

Tud küldeni! (gmailre biztos). Illetve a valaki@valami.hu egy nagyobb cég, szóval nekik biztos (gondolom) jól össze van rakva a levelezése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.