Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Exchange 2010 Beta 1:

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#202) Panthera


Panthera
őstag

Exchange szervernél feltétlen szükséges a felhasználóknak egy domain-ben lenni?

(#203) brd válasza Panthera (#202) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Ill. igen, mert maga az Exchange az AD-re/be épül rá/be, de szerintem te azt akarod tudni, hogy a gépnek, ahonnan bejelentkezel az Exchange-re, annak kell-e domainben lennie. :)
Vagy arra gondolsz, hogy másik domainben létező felhasználónak akarsz postafiókot csinálni?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#204) Panthera válasza brd (#203) üzenetére


Panthera
őstag

A cégnél megyénként változik a domain név. Az Exchange bevezetésével egy domain lesz csak. Ha a régi domainben vagyok, akkor el tudom-e érni a postafiókomat? Tehát a kérdés az, hogy az exchange részéről kötelező-e hogy abban a domainben legyek?
És mi az az AD?

(#205) brd válasza Panthera (#204) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor nem kötelező, legfeljebb majd külön kell megadni az Exchange-hez a felhasználónevedet/jelszavadat, de ez beállítás kérdése.
AD=Active Directory, a komolyabb M$ szolgáltatások erre épülnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#206) Panthera válasza brd (#205) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Az érdekelne még, hogy az Exchange csak Outlook levelezővel működik?
Mert mindenki az Outlook Expresst használja és nincsenek elragadtatva a váltás gondolatától.

(#207) kraftxld válasza Panthera (#206) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, csak rendes Outlook-al mukodik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#208) brd válasza kraftxld (#207) üzenetére


brd
nagyúr

Azért IMAP-képes levelező használatával is működik (legyen ez akár Outlook Express), persze bizonyos dolgokról le kell mondani, ami Outlookspecifikus, pl. Naptár, találkozók szervezése, Feladatok, továbbá a címlista sem lesz elérhető (mondjuk az AD-ből lehet keresni címzettet). De a sima levelezésre teljesen jól működik, ha nagyon nincs Outlook.

The only real valuable thing is intuition.

(#209) kraftxld válasza brd (#208) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én úgy értettem, hogy 100%-os funkciót csak outlook-al lehet elérni. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#210) brd válasza kraftxld (#209) üzenetére


brd
nagyúr

Okés, de a kérdező elsősorban a levelezés működőképességére gondolt. ;) (Nekem legalábbis úgy tűnt.)

The only real valuable thing is intuition.

(#211) Panthera válasza brd (#210) üzenetére


Panthera
őstag

Arra gondoltam, hogy képes-e az Outlook Express Echange fiók kezelésére? Mivel a kiszolgálók között nem találok ilyet (csak http, pop3, imap van)... Akkor hogy tudom beállítani?

Ja, most láttam az egyik hsz-t; IMAP-ra kell?

[ Szerkesztve ]

(#212) brd válasza Panthera (#211) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ha az Exchange-en be van állítva az IMAP elérés rendesen, akkor bármilyen, IMAP-képes levelezővel tudod használni, eléred az összes mappát, de az összes elem is sima levélnek fog látszódni (amiket írtam példát, tulajdonképpen az összes, csoportmunka/Outlook-specifikus elem), de levelezni lehet vele. Bár az Outlook Express IMAP-kezelésétől nem vagyok elájulva, kissé nyögvenyelős. Mindenesetre működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#213) bobsys


bobsys
addikt

Exchange learning snacks

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#214) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Pár perce megjelent az SP2:
[link]

SBS 2008-ra meg EBS 2008-ra ésszel telepíteni, meg kell hozzá várni a patch-eket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#215) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hohó!

Outlook 2010-ben támogatva van egy profilhoz több exchange fiók :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#216) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, picit sürgős, és nem találtam rá hirtelen a megoldást.
Exchange server 2003-at rakop épp össze. A levelezés már megy. Olyat szeretnék, hogy a userek otthonról is le tudják tölteni a levelüket oulook-al úgy, mintha csak egy gmailes fiókjuk lenne. Tehát ehhez kéne egy smtp (és/vagy) pop cím. Kicsit itt meg vagyok kavarodva... Talán egy smtp connectort kellene felvenni?
(Valójában erre csak azért lenne szükség, mert a php levélküldést kellene támogatni.)

Köszi!!

(#217) kraftxld válasza Boolash (#216) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért akarod pop-ra levinni őket? Ha rendes outlook-juk van nem express, akkor RPC over HTTP(s)-el simán tudsz kapcsolódni a szerverhez. Vagyis Outlook Anywhere-el. Csak a tanusítványt kell rárakni a gépre, meg beállítani, erről elég sok leírást lehet találni. Meg ezzel a módszerrel rendesen tudod szinkronizálni az egész postafiókot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#218) Boolash válasza kraftxld (#217) üzenetére


Boolash
aktív tag

Igen-igen, az tényleg szebb, jobb megoldás. VPN-el fogom egyébként megoldani. A pop/smtp csak a php levélküldés miatt kellene. Ott kell neki megadni smtp címet és adatokat...

(#219) kraftxld válasza Boolash (#218) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az smtp levélküldés egy másik szerverről menne a belső hálón? Mert ha igen akkor csak adj relay jogot annak az ip-nek, és megy szépen hitelesítés nélkül is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#220) Boolash válasza kraftxld (#219) üzenetére


Boolash
aktív tag

Okés, köszi, megvan!

Másik kérdésem, amit nem találok, hogy, azt hogyan lehetne megcsinálni, hogy egy adott email címre érkező leveleket több felhasználónak is továbbítsa?
Pl: info@ceg.hu , az erre érkező levelet kéne 2 usernek is továbbítani. AD-ban a user tulajdonságainál megtaláltam az exchange general --delivery options--forward to ...
csak az a baj, hogy ide 1 usert lehet csak megadni. Próbáltam, hogy felveszek egy új (terjesztési) csoportot, és azt adom be neki, de azt meg nem lehet.
mi lenne erre a megoldás? Köszi

(#221) kraftxld válasza Boolash (#220) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt próbáld meg:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#222) Boolash válasza kraftxld (#221) üzenetére


Boolash
aktív tag

Köszi! sikerült megoldani!
Ismét elakadtam...
Azt szeretném, hogy a címlista központilag legyen tárolva. Elég sokat keresgéltem, olvasgattam, de nem sikerül összehoznom. Arra már rájöttem, hogy nem a Global adsres list-be kell egyesével felvenni (tehát nem az AD-ben kell hozzáadni), hanem talán úgy a leg-célszerűbb, hogy létrehozok egy publikus mappát (public folder), és abba másolom a neveket. Csak ez sehogysem sikerül. A publikus mappa létrehozva, látom az outlookból, de fogalmam sincs hogyan másoljak bele neveket. Próbáltam új személyes címjegyzéket hozzáadni és gondoltam, hogy tárolási helynek megadom a publikus mappa helyét,de az nem tudom, hogy hol tárolódik.
A személyes címjegyzékemből sikerült egy nevet beletenni ebbe a mappába, de amikor keresgélek az Outlookban a címjegyzékek közt, megtalálom ott a Public Folderst, de nincs ott a névjegy...
Mit ronthatok el, vagy hogy kellene?
Köszi előre is!

(#223) Boolash válasza Boolash (#222) üzenetére


Boolash
aktív tag

Ha van ötlet, jöhet:)
köszi

(#224) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

A munkahelyen MS Exchange van. Szerettem volna Outlookban beállítani a levél továbbítást, de nem igazán jött össze. Ekkor arra gondoltam, hogy majd otthon beállítom Evolutionban. Kezeli. De nem jött össze ez sem. A rendszergazda felvilágosított hogy valamilyen token vagy mi kellene hozzá. Van valakinek ötlete miről lehet szó? A banki tranzakciókhoz használok tokent, de az gondolom más.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#225) Boolash válasza Boolash (#222) üzenetére


Boolash
aktív tag

Sikerült:)
Lényegében annyi, hogy az Otlookban kell létrehozni a megosztott mappát, mert akkro ki lehet választani, hogy Névjegyzék típusú legyen.

(#226) bobsys


bobsys
addikt

van egy userunk Peter aki minding kap egy your mailbox almost full uzenetet, 200 mega a postafiok limit es ha megnezem outlookban akkor az exchange postafiokja csak 65 mega mig a szerveren 195 megat latunk
ami meg erdekes hogy az exchange-en a postafiok tulajdonsagainal a Last Logged On User Name Juci (vagyis nagyon nem a postafiok tulajdonosa Peter) es raadasul a Last Logon Time: 07/10/2009 ami nonszensz hiszen ma is kuldott levelet Peter
es a Users with Send On Behalf rights: None vagyis elvileg csak es kizarolag Peter ferhetne hozza a postafiokhoz
talalkoztatok mar ilyennel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#227) kraftxld válasza bobsys (#226) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2k3 vagy 2k7?

Nekem is van egy problémám: elbaltáztam egy Outlook anywhere configot egy szerveren, és most ha le akarom tiltani az Outlook Anywhere funkciót ezt a hibát kapom:
Error: The Outlook Anywhere feature has multiple configurations on szervernév.domain
Powershellel se tudok vele mit kezdeni. Amúgy túlélhető jelenleg a gond, van egy másik CAS server az org-ban, azon keresztül is tudok OA-zni. A problémás szerveren már leszedtem a CAS role-t, újraraktam, de semmi :( ugyanez a hiba. Google a barátom volt, de semmi használhatót nem dobott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#228) bobsys válasza kraftxld (#227) üzenetére


bobsys
addikt

2k3

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#229) bobsys válasza bobsys (#228) üzenetére


bobsys
addikt

na ugy nez ki megvan a ludas
cache modot kikapcsolva es az outboxbol kitorolt majd 150 meganyi level utan mar minden ok
csak azt nemtudom meg hogy miert is volt az outboxban annyi cucc mikor elkuldte onnan
valamint Juci last logged on dolga hogy kerult oda

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#230) Panthera


Panthera
őstag

A kiszolgáló Exchange, a probléma Outlook 2003 és 2007 alatt jelentkezik...

Egy profilban van 2 fiók. Ha elküldök egy levelet, az mindig az alapértelmezett fiók elküldött levelei közé kerül (a feladót be szoktam írni.) A címzett helyesen a "valódi" feladót látja, de nálam viszont akármelyik a feladó akkor is ugyanabba a mappába kerül. A szükséges javítást azt feltettem, direkt ehhez a hibához készült.

(#231) kraftxld válasza Panthera (#230) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook 2003 és 2007 alatt egy profilhoz csak egy exhange fiók rendelhető.
Valami kavar van ott szerintem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#232) T. Almeida válasza kraftxld (#231) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nem, több mailboxot is lehet kezelni 1x-re.

http://imgur.com/NRii8.jpg

(#233) Panthera válasza kraftxld (#231) üzenetére


Panthera
őstag

Itt lehet felvenni: Posta - E-mail fiók módosítása - További beállítások - Speciális - Hozzáadás.
És ezt az üzemeltetők ajánlották.

A javítás:
[link]

(#234) kraftxld válasza Panthera (#233) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oké, ezt én is tudom, de a rendes fiókoknál való hozzáadásra gondoltam.
Ha bekapcsolod a from mezőt akkor se tudod kiválasztani a feladót, hogy hova kerüljön a levél?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#235) Panthera válasza kraftxld (#234) üzenetére


Panthera
őstag

Használom a feladó mezőt, de akkor sem jó.

(#236) kraftxld válasza Panthera (#235) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A másik fiókra megvan adva a send as jogosultság?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#237) Panthera válasza kraftxld (#236) üzenetére


Panthera
őstag

Arra gondolsz, hogy az üzemeltetők felvettek-e teljes joggal arra a fiókra? Köszi, ennek utánanézek!

(#238) bobsys


bobsys
addikt

Frissitett Exchange Remote Connectivity Analyzer

New/updated features

Updated user interface
New CAPTCHA implementation. (This is the hard to read words that make you prove you are a human)
No more 'Beta' label
Additional tests
Exchange Web Services - This allows you to perform connectivity testing for Exchange Web Services client such as Entourage. Developers can also use the Service Account Verification test to ensure things are configured and working properly for access with an alternate account or ExchangeImpersonation.
Outbound SMTP - Performs Reverse DNS testing, DNS RBL Checks, and SenderID validation against a provided "outbound" IP address
Updated the Outlook Anywhere test logic to work with Exchange 2010
Added a link in the footer to the Remote Connectivity Analyzer TechNet forum
Added a password confirmation text box to ensure the proper password was entered before running a test. This will reduce the number of tests that fail simply due to a typo in the password.
Known Issues

The Exchange ActiveSync tests allow you to "Ignore trusts for SSL". Checking this option only tells the tool to not fail if the certificate you are using is not in the list of Trusted Root Certificates... for example if you were using a certificate from your own Windows CA. This option does not allow the test to be completed over a non-SSL connection. That is, if you do not have a certificate and want to test whether Exchange ActiveSync works over port 80 - this tool cannot perform this validation. (Note: We will not be able to add this feature in the future). Note: Due to limitations in the RPC API, we are currently unable to ignore the trust requirement for SSL for the RPC over HTTP / Outlook Anywhere tests. We are looking into alternatives for future releases.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#239) TooN


TooN
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem egy Exchange felhasználói kérdésben?

Eddig egy Noika-t használtam és a Mail for Exchange programmal értem el a leveleimet, naptárat, feladatokat és partnereket.

Váltanék egy Samsungra, amin fut a Microsoft Exchnage ActiveSync!

Ha jól tudom, akkor a Nokia a Microsofttól licencelte a progit és alakította át S60-ra!

Ez így igaz???

Ezek alapján a Samsungon ugyan úgy futna minden, mint eddig a Nokián???

Előre is köszi!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#240) kraftxld válasza TooN (#239) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, samsungon is ugyanugy megy az activesync mint a nokiadon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#241) TooN válasza kraftxld (#240) üzenetére


TooN
aktív tag

Köszi a választ!

Esetlegesen neked személyes tapasztalataid is vannak a Samsunggal kapcsolatosan?

Üdv!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#242) kraftxld válasza TooN (#241) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eddig csak iphone-okat, nokiákat, htc-ket, asus-okat meg imate-eket állítottam be activesync-el, mindegyik működött szépen, gondolom a samsunggal se lesz gáz ha a szerveroldalon okés a dolog, meg a self signed cert-et rárakod a telefonra ha nem rendes trusted-et használtok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#243) TooN válasza kraftxld (#242) üzenetére


TooN
aktív tag

"meg a self signed cert-et rárakod a telefonra ha nem rendes trusted-et használtok"

Ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd???

--------------

Eddig az N-E51-el jól ment a Mail for Exchange, így gondolom a kiszolgálói oldalról minden o.k.!

Azt az IT intézi én csak felhasználok!

A cégnél Nokia a preferált, én meg Samura váltanék, de jól körül akarom járni ezt a részt, hogy ne legyen bukta!

A mailek, feladatok, kapcsolatok és a határidőnapló nélkül felvághatom az ereim!

Jegyzeteket nem lehet beszinkronizálni?

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#244) kraftxld válasza TooN (#243) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyebár az Activesync SSL-t, használ a kommunikációhoz, az pedig tanusítványokon alapul. Ez két helyről származhat, trusted providertől pl godaddy, netlock, verisign stb, vagy a szerver is csinálhat magának egyet. Ha a szerver csinál magának egyet, akkor az OWA weboldalról le kell menteni a tanusítványt a telefonba, a trusted tanusítványok közé, hogy működjön az activesync.
Ha rendes activesync van a telefonon akkor tuti szinkronizál mindent, a jegyzeteket nem tudom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#245) TooN válasza kraftxld (#244) üzenetére


TooN
aktív tag

Köszi!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#246) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Exchange-re állunk át, sok gép már megvan és működik is minden, de az utolsó pár nap alatt lett 3 gép, ami a következő üzenetet dobja, ha fel akarom venni az exchange fiókot:
"A műveletet nem sikerült végrehajtani. Nem érhető el a kapcsolat a Microsoft Exchange kiszolgálóhoz. A művelet elvégzéséhez az Outlook programnak online vagy csatlakozott állapotban kell lennie."

Az egyik gépen megpróbáltam, hogy újratelepítettem az office-t, és másik windows profilban a saját, egyébként elérhető fiókomat akartam betallózni. És az sem működött.
Xp Sp3, Office 2003+Sp3. IMAP fiókot el lehet érni vele, és az exchange fiók is elérhető weben keresztül (OWA).

(#247) kraftxld válasza Panthera (#246) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gépek tartománytagok, DNS rendben? Ping-re válaszol az exchange szerver?
Az OWA meg IMAP ugyanarról a gépről érhető el?
Melyik Exchange van fent?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#248) Panthera válasza kraftxld (#247) üzenetére


Panthera
őstag

Tartománytagok, DNS rendben, pingre válaszol a szerver, a szerver 2007-es.
Arról a gépről, ahol gond van, elérhető egy másik IMAP fiók és webes felületen a beállítani kívánt exchange fiók is.

(#249) kraftxld válasza Panthera (#248) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A többi kliens is 2003-as? Az exchange telepítésekor be lett pipálva, hogy van 2007 előtti kliens? Nincs véletlenül angol outlook-od, hogy a hibaüzenet kereshető legyen? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#250) Panthera válasza kraftxld (#249) üzenetére


Panthera
őstag

Eddig 40 kliens lett átállítva és abból 3 db a 2007-es, a többi 2003-as, eddig semmi gond nem volt.
És nincs angol. :)
Most azt próbálom éppen, hátha ki- és újra visszaléptetve a domainbe, megoldódik ez a hülyesége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.