Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) kraftxld válasza RonaIdo (#987) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt egy jó írás a témában, most jutott eszembe, hogy már olvastam erről valahol: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1002) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Adott két exchange server (sbs 2003) , Az első serverről küldött üzenetek gond nélkül megérkeznek a kettesre, de a kettesről küldött levelek megérkeznek, de outlook express nem tölti le őket valamiért, Web access alatt megvannak az e-mailek amiket az outlook nem lát.

Mi lehet a gond?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1003) kraftxld válasza [HUN]Zolee (#1002) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook express a gond. Már 10 éve is gáz volt használni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1004) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Az internetszolgáltatónak (nála van a domain) kértem hogy állítsa be az mx rekordot, hogy a cégnél lévő szerverre mutasson. Ez ma megtörtént és most se fogadni se küldeni nem lehet. az mx loop-ra ezt a választ kapom :
Pref Hostname IP Address TTL
10 mail.novusinterior.hu 62.77.214.190 60 min

Ez így jó?

A @novusinterior.hu a domain, és nem értem miért van ott a hostname alatt a mail előtag.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1005) [HUN]Zolee válasza [HUN]Zolee (#1004) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Közben eljutottam odáig, hogy küldeni már tudok, a fogadás még valamiért nem.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1006) bugizozi válasza [HUN]Zolee (#1005) üzenetére


bugizozi
őstag

fogadni nem tudsz...ilyenkor a küldőnek megy vissza valami hibaüzenet?
A mail.novusinterior.hu az jó :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1007) deminos


deminos
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Olyan problémám lenne, hogy kifelé a mail-ek nem akarnak elmenni, befele szépen jön minden. Ennek milyen okai lehetnek?
A jelenlegi helyzet leírása:
- internet szolgáltató váltás (a régivel minden működött)
- publikus, de nem fix IP (no-ip.org-al megoldva[az előző szolgáltatóval is működött])
- windows 2000 sp4 server SBS 2003 (ezen nem történt változtatás semmi)

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1008) bugizozi válasza deminos (#1007) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem lehet hogy az új szolgáltató tiltja a 25-ös SMTP portot?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1009) deminos válasza bugizozi (#1008) üzenetére


deminos
aktív tag

Nem tudom, megkérdezem őket. Viszont a bejövő levelek megjönnek szépen és az nem ezen a porton történik?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1010) deminos


deminos
aktív tag

Új fejlemény:
An SMTP protocol error occurred.
Ezt dobja a SmallBusiness SMTP-csatlakozó.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1011) deminos válasza bugizozi (#1008) üzenetére


deminos
aktív tag

Megoldódott, úgy néz ki mégiscsak a kedves T volt a ludas. Kapcsoltak egyet odabent (jó lassan, kb. 3 óra alatt) és már működik is minden. :C

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1012) bugizozi válasza deminos (#1011) üzenetére


bugizozi
őstag

Orulok h megoldodott
A bejovo levelek masik porton jonnek be

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1013) Krix


Krix
őstag

Üdv.

Adott egy SBS 2011. Exchange 2 domaint fogad: legyen domain.ie és domain.co.uk. Van egy user akinek külön címe van a két domainhez: kpisti@domain.ie és k.pisti@domain.co.uk. A gépére a kpisti névvel jelentkezik be. Pisti szeretné a két mailboxot egy Outlook (2010) profilból kezelni (küldés és fogadás is). A fogadással nincs is baj, látja mindkét inboxot az Outlookban egyszerre. Viszont mailt küldeni csak a .ie címéről tud ebből az Outlook profilból. Ha megpróbálja átírni a feladót .co.uk-re akkor kap egy automata választ, hogy nincs neki send on behalf joga.

Ez így igaz is, mert send on behalf az tényleg nincs neki és nem is kell. Viszont 'send as' joga és full permission joga az van neki.

Átmenetileg csináltam neki egy Outlook profilt a .co.uk címhez is és ha erről akar levelet küldeni akkor most ezt használja, de ő csak egyet szeretne.

Mi a fenét hagytam ki? :W

If it is not broken then don't fix it!

(#1014) kraftxld válasza Krix (#1013) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak úgy fog menni, ha két külön fiókot csinálsz neki (2 user SBS alatt), és egy Outlook profil alá behúzod mindkettőt. Akkor rendesen tud válogatni, hogy melyik alól küldi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1015) Krix válasza kraftxld (#1014) üzenetére


Krix
őstag

Igen, két accountja van: kpisti és k.pisti. Bejelentkezésre a kpisti-t használja. Látja mindkét mailboxot Outlookban, de csak a kpisti@domain.ie-ről tud levelet küldeni. kpisti-nek van send as és full access joga a k.pisti mailboxon.

If it is not broken then don't fix it!

(#1016) kraftxld válasza Krix (#1015) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Két db Exchange fiók van az Outlook profilja alatt vagy csak egy és additional mailbox-ként van megadva a második?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1017) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2010-es Exchange szerverünk, nincs engedélyezve az Outlook Anywhere funkció a Client Access-ben, de most lenne 1 vezető aki szeretné más tartományból is használni a levelezőt, nem elég az owa.

Az lenne a kérdésem, hogy tudom én ezt 1 emberre engedélyezni vagy ezt csak globálisan.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1018) kraftxld válasza gaba2001 (#1017) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy miért nincs engedélyezve? Sokkal kényelmesebb mint az OWA vagy VPN-kedni.
Egyébként lehet: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1019) gaba2001 válasza kraftxld (#1018) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Nem használjuk csak tartományon belül a levelezőt Outlook klienssel ott működik, azon kívül csak az owa-t, eddig nem volt kérés.

Köszönöm szépen a segítségedet, megpróbálom.

(#1020) gaba2001 válasza kraftxld (#1018) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Húú beállításnál jó kis figyelmeztetést kiadott:

WARNING: The cmdlet extension agent with the index 1 has thrown an exception in OnComplete(). The exception is:
System.InvalidOperationException: Operation is not valid due to the current state of the object.
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.ExchangePrincipal.get_ServerFullyQualifiedDomainName()
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.Initialize(MapiStore linkedStore, LogonType logonType,
ExchangePrincipal owner, DelegateLogonUser delegateUser, Object identity, OpenMailboxSessionFlags flags,
GenericIdentity auxiliaryIdentity)
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.<>c__DisplayClass12.<CreateMailboxSession>b__10(MailboxSession
mailboxSession)
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.InternalCreateMailboxSession(LogonType logonType,
ExchangePrincipal owner, CultureInfo cultureInfo, String clientInfoString, IAccountingObject budget, Action`1
initializeMailboxSession, InitializeMailboxSessionFailure initializeMailboxSessionFailure)
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.CreateMailboxSession(LogonType logonType, ExchangePrincipal owner
DelegateLogonUser delegateUser, Object identity, OpenMailboxSessionFlags flags, CultureInfo cultureInfo, String
clientInfoString, PropertyDefinition[] mailboxProperties, IList`1 foldersToInit, GenericIdentity auxiliaryIdentity,
IAccountingObject budget)
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.ConfigurableOpen(ExchangePrincipal mailbox, MailboxAccessInfo
accessInfo, CultureInfo cultureInfo, String clientInfoString, LogonType logonType, PropertyDefinition[]
mailboxProperties, InitializationFlags initFlags, IList`1 foldersToInit, IAccountingObject budget)
at Microsoft.Exchange.Data.Storage.MailboxSession.OpenAsSystemService(ExchangePrincipal mailboxOwner, CultureInfo
cultureInfo, String clientInfoString)
at Microsoft.Exchange.ProvisioningAgent.MailboxLoggerFactory.XsoMailer.Log(AdminLogMessageData data,
LogMessageDelegate logMessage)
at Microsoft.Exchange.ProvisioningAgent.AdminLogProvisioningHandler.OnComplete(Boolean succeeded, Exception e)
at Microsoft.Exchange.Provisioning.ProvisioningLayer.OnComplete(Task task, Boolean succeeded, Exception exception)

(#1021) Krix válasza kraftxld (#1016) üzenetére


Krix
őstag

ha jól emlékszem akkor additional-ként van neki megnyitva a második.

If it is not broken then don't fix it!

(#1022) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchagen 2007 esetében ki lehet valahogy szedni egy usertől azokat a leveleket amiket pl múlthéten kapott? Láttam, hogy van ilyen parancs, hogy New-MailboxExportRequest ami jó lehetne de ahogy nézem ez a 2007-ben még nincs benne :(

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1023) kraftxld válasza bugizozi (#1022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, de ipari szopás: [link]
Kliens gépről kell ahol 32bites Outlook van és mellé az azonos verziójú (mint az Exchange 2007 server) 32 bites Exchange management tools.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1024) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Exchange 2003 alatt van egy olyan gondom, hogy a public foldert mindig újra fel kell mountulnom egyébként az alábbi hiba jelenik meg kliens oldalon:

Szerver oldalon pedig ez:

Ezután dismountolnom kell a serveren a public folder storet és utána működik.
Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#1025) bugizozi válasza kraftxld (#1023) üzenetére


bugizozi
őstag

köszi, kipróbálom :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1026) kraftxld válasza desolator (#1024) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Event log mit mond?
Mikor történik ez, minden nap? Nem a mentő progi rugja le?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1027) desolator válasza kraftxld (#1026) üzenetére


desolator
senior tag

Tök random történik a dolog, event logban csak annyi van, hogy lemountolódott. Gondoltam én is a mentő progira, de akkor is megtörténik amikor nincs is mentés.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#1028) kraftxld válasza desolator (#1027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen gyakran fordul elő? Mekkora az adatbázis?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1029) deminos


deminos
aktív tag

Ismét hozzátok fordulnék, mert tanácstalan vagyok. Van egy olyan beállítás az üzenet küldésekor, hogy "Az üzenet kézbesítésének visszaigazolása". Ez az opció lassan fél éve nem nagyon működik (hol igen, hol nem), viszont egy hónapja kb. már semennyire nem megy. Milyen korlátozó tényezői lehetnek ennek? Értem ez alatt szolgáltató, beállítás az Exchange-ben?
Köszönöm a válaszokat előre is. :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1030) kraftxld válasza deminos (#1029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook verzió, Exchange verzió, mi után állt meg, stb stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1031) deminos válasza kraftxld (#1030) üzenetére


deminos
aktív tag

Upsz, ezt lefelejtettem. :B
Szóval Outlook 2003, SBS Szerver 2003. Az utolsó kérdésre a választ nem tudni. Ugyanis nem történt semmi változás, egyszer csak elkezdtek elmaradozni a visszaigazolások (néha visszajött, néha nem), aztán mára már odáig jutottunk, hogy egyáltalán nem megy. Nem lett módosítva sem a vírusírtó, sem a szerver, sem a kliens beállításán és elméletileg a szolgáltató sem kavart be.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1032) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

2012 R2 alá esélytelen még az Exchange 2013? Tudom hivatalosan még nem támogatott, de már találtam olyan cikket amiben leírták hogy kell R2-re telepíteni. A cikkben a CU2 verzió volt, én a CU2v2 verziót tudtam leszedni (elméletileg ez a legújabb), de az nem ment fel "unsupported OS" üzenettel...

(#1033) kraftxld válasza gduck (#1032) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még felejtsd el, majd talán a CU3, de az SP1 tuti menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1034) deminos válasza deminos (#1029) üzenetére


deminos
aktív tag

Erre ötlet esetleg valakinek?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1035) gduck válasza kraftxld (#1033) üzenetére


gduck
addikt

Köszi, sajnos én is erre jutottam ;)

(#1036) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

Exchange 2013-ban az utóbbi 1-2 hétben a következő hibát tapasztaljuk:
Outlookba történő e-mail cím felcsatolásakor (exchange módban) első bejelentkezés után megérkeznek a levelek (lehet küldeni, fogadni…stb…) az Outlook újraindítása után a frissen felcsatolt fiókhoz jelszót kér, de nem enged be és folyton felpattan az ablak.
Egy idő után működik, majd megint nem.. melyik logot nézzem, mi lehet a baj? teljesen rapszodikus a hibajelenség, nem tudom kötni semmihez.

köszi!

(#1037) kraftxld válasza 0xY (#1036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezer oka lehet, de legtöbbször a különböző Internal/External URL beállítások (autodiscover, EWS, OAB, stb) vagy a hibás Outlook provider okozza.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1038) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Egyik felhasználó nem bír küldeni leveleket az outlookból mert folyamatosan azt írja neki, hogy tele van a postaládája. Fogadni tud. Már gyakorlatilag totál üres, kb 10mb és a limit 200mb. Előtte valóban megtelt neki és azóta nem megy. Mi lehet a gond? Beállítottam neki már másik gépen is, ott is ezt kapja vissza. 2003-as exchange.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#1039) Immy


Immy
őstag

Exchange 2013-hoz security beállításokat merre találhatok?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1040) kraftxld válasza Immy (#1039) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van egy jópár hely... konkrétan mit szeretnél elérni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1041) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,
Exchange 2010ben hogy tudom beallitani, hogy a pop3 connectorral leszivott levelek merete mekkora lehessen?
Az exchange management consoleon belottem a hub transponal hogy max legyen 20 mega de meg mindig nem szedi le a 10 meganal nagyobb leveleket.

(#1042) kraftxld válasza Macibook (#1041) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2011?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1043) Macibook válasza kraftxld (#1042) üzenetére


Macibook
tag

Aham

(#1044) kraftxld válasza Macibook (#1043) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hülyén hangzik, de működni fog.
Növeld meg az SBS Fax receive connector limitjét is 20MB-ra, meg a többi receive connectorét is ha azt még nem csináltad meg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1045) Immy


Immy
őstag

Felhúztam egy exchange 2013-at tesztelés céljából. Ha csak virtuális gépen belül szeretném használni, akkor a "Default Send Connector"-nál Internal-t használjak?

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1046) Macibook válasza kraftxld (#1044) üzenetére


Macibook
tag

Koszonom, tenyleg mukodik. Nem gondoltam hogy a fax receivenek is koze lehet ehez.

Nagyon-nagyon szepen koszonom

(#1047) Macibook válasza Immy (#1045) üzenetére


Macibook
tag

Siman hasznalhatsz barmilyet, max nem fog kuldeni kifele csak belulre leveleket ha nekonfiguralod be. Legalabbis en igy szoktam.

(#1048) kraftxld válasza Macibook (#1046) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szarul írták meg szerintem a powershell cuccost ami a POP3 mögött van, persze az SBS 2008 megjelenése óta nem volt idő kijavítani, és már nem is lesz :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1049) Immy válasza Macibook (#1047) üzenetére


Immy
őstag

Telepítéskor mindkét role kell? (Mailbox és Client-Access role) Valamiért az rémlik, hogy csak akkor kell kiválasztani mindkét role-t, ha több szervert szeretnék összekötni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1050) kraftxld válasza Immy (#1049) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy milyen konfigurációban telepíted.
Ha csak egy szervered van, akkor elég nehéz úgy működő rendszert csinálni, hogy nincs fent mindkettő :)
Client access nélkül nem nagyon tudsz hozzáférni a mailboxhoz, mailbox nélkül meg a vakvilágba csatlakozna a CAS.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.