Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kraftxld válasza Boolash (#500) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szépen szét is fog halni ha letiltod a replikációt.
DC-re NEM telepíünk Exchange-t. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#502) Boolash válasza Boolash (#500) üzenetére


Boolash
aktív tag

Igazából az tűnik az egyetlen megoldásnak, hogy a schema master a ws2008r2 szerver legyen, és az exch2003 szervert natív módba rakom. Így elvileg majd tudom telepíteni az exch2010 szervert. Csak kérdéses, hogy nem fog bezavarni, hogy egy szervezetben 2 levelező szerver van? NEm akar majd össze-vissza routolni? A kliensek tudják majd használni az exchange2003 szervert ugyanúgy mint eddig? Mert ha igen akkor én közben migrálnám a mailbox-okat.
A ws2008r2 szerver még nem a végleges helyén van, szóval az még nem tud szolgáltatni...

(#503) kraftxld válasza Boolash (#502) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért nem olvasod el a migration guide-ot? :)
Mondjuk: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#504) Boolash válasza kraftxld (#503) üzenetére


Boolash
aktív tag

Köszi!
Mi lehet az oka, hogy a
setup.com /PrepareLegacyExchangePermissions

nem fut le, mert azt írja, hogy a schema master nem futtat ws2003sp1 vagy újabb oprendszert? ws2003 R2-es verzió az nem az ws2003 SP2 -nek felel meg?

(#505) moonman válasza gaborbol (#493) üzenetére


moonman
titán

naigen, minden rendben, csak ezt nem szeretném, ha sokszor előadná. csak definiciók letöltése automatikus, a programfrissítést értesítésre tettem. csak azért aggaszt, mert ezt a szervert nem kéne/lehet csak úgy újraindítgatni, elég nagy pénzű emberkék használják szinte folyamatosan.

(#506) anulu válasza Boolash (#500) üzenetére


anulu
félisten

hali!

megjött a mailed, de csak este tudok válaszolni, sorry :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#507) kraftxld válasza Boolash (#504) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az R2 <> SP2-vel, rá kell dobd az SP2-t is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#508) Boolash válasza kraftxld (#507) üzenetére


Boolash
aktív tag

Au... Okés, köszönöm!
Közben átraktam a szerepkört, natív módba tettem az exch2003 -at (követtem a leírást) és sikerült is telepíteni.

(#509) kraftxld válasza Boolash (#508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor alakul mint púpos gyerek a prés alatt :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#510) kraftxld válasza gaborbol (#495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt nezelodj szet:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#511) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Valakinél nincs véletlenül egy Exchange 2010 SP1 RTM vagy SP0 RTM beta éles/tesztkörnyezetben? Meg kéne nézni, hogy az Exchange Control Panelben van-e új postafiók hozzáadási lehetőség a felhasználónál. Néhány helyen írják, hogy van, de az RTM-ben, egyszerűen nincs ott a gomb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#512) Boolash


Boolash
aktív tag

Létrehoztam egy felhasználót az új exchange 2010 -ben. Sikerült helyileg csatlakoznom is, webapp és outlookkal is (tesztelési céllal). Viszont az outlook anywhere nem akar összejönni. Csináltam tanúsítványt, de szerintem valamiért nem akarja elfogadni (úgy csináltam, ahogy a leírásban van). Valamiért a régi, exch2003-as szerver tanúsítványára hivatkozik... Valamit máshogy kell beállítani ebben az esetben?
Illetve megpróbáltam áthelyezni egy postaládát a régi (exch2003) szeverről az újra, de hibát dob. Itt is az útmutatót követtem.Az útmutató: [link]

Ezt a hibát dobja:
Summary: 1 item(s). 0 succeeded, 1 failed.
Elapsed time: 00:00:01


teszt1
Failed

Error:
Service 'net.tcp://exch2010.mydomain.hu/Microsoft.Exchange.MailboxReplicationService' encountered an exception. Error: Mailbox database '87f4077e-8084-4201-8f23-e16e568b42db' is offline.

Exception details: MailboxReplicationTransientException (80040111): Mailbox database '87f4077e-8084-4201-8f23-e16e568b42db' is offline.

Exception details: MapiExceptionLogonFailed (80040111): MapiExceptionLogonFailed: Unable to make connection to the server. (hr=0x80040111, ec=1010)
Diagnostic context:
......
Lid: 13720 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: Flags: 0
Lid: 11672 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: NumberOfParameters: 4
Lid: 8856 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: prm[0]: Unicode string: ncacn_ip_tcp
Lid: 8856 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: prm[1]: Unicode string: EXCH2003
Lid: 12952 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: prm[2]: Long val: -545057711
Lid: 12952 dwParam: 0x6D9 Msg: EEInfo: prm[3]: Long val: 382312662
Lid: 45169 StoreEc: 0x824
Lid: 44273
Lid: 37053 Win32Error: 0x6A6
Lid: 23065 EcDoConnectEx called [length=124]
Lid: 17913 EcDoConnectEx returned [ec=0x3F2][length=56][latency=87]
Lid: 56945
Lid: 23065 EcDoConnectEx called [length=124]
Lid: 17913 EcDoConnectEx returned [ec=0x3F2][length=56][latency=24]
Lid: 59505 StoreEc: 0x3F2
Lid: 52465 StoreEc: 0x3F2
Lid: 60065
Lid: 33777 StoreEc: 0x3F2
Lid: 59805
Lid: 52209 StoreEc: 0x3F2
Lid: 19778
Lid: 27970 StoreEc: 0x3F2
Lid: 17730
Lid: 25922 StoreEc: 0x3F2

Exchange Management Shell command attempted:
'mydomain.hu/Users/teszt1' | New-MoveRequest -TargetDatabase 'Mailbox Database 1883781953'

Elapsed Time: 00:00:01

Köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#513) gaborbol válasza kraftxld (#510) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Megnezem ma este.
(jelenleg uszom az arral, holnap egy ts+sbs2003 kombot kene cserelnem sbs2008-ra, itt van a netgear 4200 az asztalomon azt penteken megy ki , csutortokre be van irva 3 kis melo, kozben folyamatosan esnek be random hivasok...)

kifele menet mondtam a masik onsite tech-nek ,hogy akkor ma esete ranezek.
Azt mondja az out of office nalunk se megy.Mondom de megy ,azt mondja nala sose ment...

Most nezem tenyleg nem megy nala,ugyan azt mondja neki mint az ugyfelnel, a szerver jelenleg nem elerheto. nalam meg megy...

Akkor lehet megsem a szerveren van a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#514) gardener


gardener
senior tag

SBS 2008-ban felvettem egy új usert.
Kliens gépen posta/új profil, be akartam állítani ezt az új felvett usert.
Névellenőrzésnél meg azt mondja nincs a címlistában.
Már újraindítottam servert is meg klienset is de ugyanaz.
Másik névvel létrehoztam.Azt sem látja.
(Az 1 db működő usert-re névellenőrzés, azt megtalálja.)

Másik gépről is próbáltam. ugyanaz.
Működő userről létrehoztam másolatot átnevezve. ugyanaz.

Miért nem látok több usert kliensről, csak azt az egyet? :W

(#515) kraftxld válasza gardener (#514) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyszer találkoztam ezzel, de most hirtelen nem ugrik be a megoldás, egy screenshot-ot tudnál küldeni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#516) gardener válasza kraftxld (#515) üzenetére


gardener
senior tag

mailcímedre elküldtem a szerver oldali és a kliens oldali képeket.

(#517) kraftxld válasza gardener (#516) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért nem az SBS konzolban hozod létre a felhasználót?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#518) gardener válasza kraftxld (#517) üzenetére


gardener
senior tag

Mert hozzá vagyok szokva a heggesztett win server 2003+exchange 2003-hoz.
Nem tudtam,hogy sbs2008ban már varázslóval köll. :B
Kérem szépen, ez már a modern kor tudománya.

Viszont Így már működik!!! :)) :C

Big Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#519) Boolash válasza Boolash (#512) üzenetére


Boolash
aktív tag

A postaláda mozgatásánál annyi kellett, hogy a exch2003 Mailbox Strore-jára full controlt kellett adni az exch2010 szerver részére.
A tanúsítvány problémát még nem sikerült megoldani... de az már nem is ide tartozik (server 2008) :)

(#520) bobsys


bobsys
addikt

aki exchangezik valoszinu mar latta, de azert hasznos

Exchange “How do I?” videos

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#521) kraftxld válasza bobsys (#520) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, jól fog jönni, a CAS array még kicsit homály terület nekem, a vizsgán se remekeltem belőle :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#522) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!

Exchange 2010-et sikeresen telepítettem. Owa, Outlook Anywhere mentek rendesen (saját Cert-el.)
Frissítettem az SP1-et, azóta nem megy... Owa kezdőlapja bejön. Ha rossz felhasználónevet/jelszót írok be, akkor kiírja, hogy hibás. Ha jót írok be, akkor az owa.auth oldalnál internal error (500) hibát dob. Ha átállítom az Owa authentikációját form-based -ről pl Basic-re, akkor pedig http 400 -as hibát dob...
IIS-logban nincs semmi hibaüzenet illetve az eseménynaplóban sem találtam.
Eseménynaplóban csak figyelmeztetések voltak erre vonatkozóan:
Egy felügyeleti folyamat létrehozta a következő port SSL-tanúsítványbeállításait: 0.0.0.0:443 .
Száma: 15301

Esetleg van valami javítás? Én nem találtam :(
Mi lehet a gond? Így most se az owa, se az outlook anywhere nem megy... :(

[ Szerkesztve ]

(#523) kraftxld válasza Boolash (#522) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megszegted az informatika 4. alaptörvényét, ha valami műkdik azt nem piszkáljuk/frissítjük. Én is beleestem már sokszor, de mostanában sikerül eléggé ellenálni :)
Itt esetleg valamelyik nem illik a szitura? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#524) Boolash válasza kraftxld (#523) üzenetére


Boolash
aktív tag

Mérges is vagyok magamra... :W
Ezek a hotfixek fent vannak, meg a hiba sem illik rá..
Átállítottam az owa és az ecp authentikációját basic-re. Így be tudok jelentkezni owa-n keresztül... Bár a cél az a form based volt... Így megy az otlook anywhere is. Szóval valami kavarodás itt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#525) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok ismét:)
Exch2010 Sp1. Az újonnan kreált Userek simán tudnak pop3-al csatlakozni, viszont azok, akiknek a levelesládáját átmásoltam, azok nem. Próbáltam telnettel is, mind a három féle hitelesítéssel, de sehogy nem akarja... A neten láttam, hoyg ez egy létező hiba, de elvileg az SP1 rá a megoldás...
Az előzőleg linkelt oldalon egyébként van hasonló dologról szól (iPhone, OWA Premium and POP3 & IMAP4 issues due to invalid accepted domain) , de itt nem ez a probléma (ellenőriztem, és nálam elvileg jók az adatok)
Mi lehet?
Köszönöm

(#526) Boolash válasza Boolash (#525) üzenetére


Boolash
aktív tag

Sikerült megoldani! Csak 1-2 levelesládánál volt ez gond... azokat újracsináltam.
Most valamiért az OAB nem frissült az új címekkel (csak részben), így outlookon keresztül néhány helyi (belsős) címre nem megy ki a levél. De rajta vagyok :)

(#527) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hullik a hajam csomókban :D
Sima SBS 2003 standard, Exchange 2003 SP2.
Egyik felhasználónak adok send as jogot egy másik account-ra. De outlook-ban a következő hiba jön:

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject: emails
Sent: 30/08/2010 12:51 p.m.

The following recipient(s) cannot be reached:

Balazs Engedi on 30/08/2010 12:51 p.m.
You do not have permission to send to this recipient. For assistance, contact your system administrator.
MSEXCH:MSExchangeIS:/DC=local/DC=domain:SZERVER

Megnézem, a send as faszán be van állítva. Ha teljes jogot adok, bepipálok mindent, akkor is ez történik. Ha újraindítom az information store-t, eltűnik a jogosultság :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#528) gaborbol válasza kraftxld (#527) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezeket probaltad mar?

[link]
[link]

(#529) kraftxld válasza gaborbol (#528) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az elsőt már néztem, de nem nyert cimke volt rajta :)
A másodikat köszi, bütykölöm még kicsit aztán megnézem, hogy megy-e.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#530) Macibook


Macibook
tag

Hello!

Nekem az lenne a kerdesem, hogy smtp konnektorban hogy tudom beallitani hogy az ISP-nk smtpjerol kuldjek a userek a levelet? Mert vhogy ez sehol nem ertelmezheto szamomra.

Szal a hiba az hogy van egy hostingcegnel x darab e-mailcimunk azokat meg is kapjuk mivel pop3 konnektorban rendesen be van allitva. Viszont ennek a hostingcegnek nincs smtp-je az meg az ispnk altal iztositott lenne, de nem tudom ezt hogy lehetne beallitani, hogy mindenki ugyanarrol a login password parosrol kuldjon levelet...

(#531) Hedgehanter válasza Macibook (#530) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Beallitod az SMTP connectorban hogy smart host-rol kuldjon emaileket es az advanced fulon outbound securiry-nel megadhatod a username password parost....

(#532) Macibook válasza Hedgehanter (#531) üzenetére


Macibook
tag

Igen, de igy valamiert ugy kuldi az uzenetekethogy nem a felhasznalok altal beallitott hanem mindenki az ispnk emailekent kapja meg a levelet.

(#533) Hedgehanter válasza Macibook (#532) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Minden kuldonek mas az forras email cim vagy egy cimrol megy minden? Szerintem az ISP-t kerdezd meg mizu...

(#534) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Server 2008 R2, Exchange 2010 Sp1, Outlook Anywhere -> NTLM hitelesítéssel konfigurálva.
A kliensek (nem domain tagok) autodiscoverivel rátalálnak a szerverre, viszont ha jól tudom NTML esetben nem kellene előjönnie a jelszóbekérő ablaknak, viszont nekem bejön. Ha jól sejtem valahol az IIS-ben nincs jól beállítva valami... Autodiscoveri, ecp,ews, rpc, rpcwithcert virtuális könyvtárakat érintheti.Megnéztem, de ott nincs mindenhol engedélyezve a windows hitelesítés.. Engedélyeztem->iisreset de sajnos nem ment... Basic is engedélyezve van sok helyen, de nem tudom hol tiltsam, stb..
Jó nyomon járok, vagy máshogy kellene?
Köszönöm!

(#535) kalapaacs


kalapaacs
tag

Nekem is hasonló gondokkal gyűlik meg a bajom..
Nálam win2003 R2 x64 SP2 szerveren Exchange 2007 fut. A kliens oldalon vegyesen Outlook XP-2010ig megtalálható. Kizárólag a 2007 és a 2010-es Outlookoknál van probléma. Nem szinkronizálják az offline addressbookot
11:22:04 Szinkronizáló 12.0.6539 verzió
11:22:04 'XY' postafiók szinkronizálása
11:22:04 Kész
11:22:04 Microsoft Exchange kapcsolat nélkül használható címjegyzék
11:22:04 A program nem tölti le a kapcsolat nélküli címjegyzék fájljait. Nem található kiszolgáló (URL).
11:22:04 0X8004010F

Erre már szétgoogliztam az agyam, amiket találtam nem használható az én problémámra, mivel ez csak és kizárólag az Outlook 2007 és 2010nél fordul elő. Emellett meg nálam is jelszót kér a klienseknél, de csak a 2010-nél.

Vannak itt lányok akik a nagy őt keresik? Mert szólok nekik, hogy SHIFT és az ENTER-től balra kettővel.

(#536) gaborbol válasza kalapaacs (#535) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem vagyok exchange-ben profi, de a leirtak alapjan autodiscovery gondod van.
Ez az outlok 2007-tel kerult bevezetesre ezert jelentkezik ez a hiba csak a 2007 vagy 2010 eseten.

Eleg sokat lehet vele szivni, foleg az elejen, viszont rengeteg leiras talahato rola a neten mindenfele.

Nezd at ezt a leirast szerintem egesz jo:

[link]

Egy tanacs a vegere, egyszerre csak 1 dolgot csinalj, es jol jegyezd meg hogy mit allitottal at, illetve dokumentald, ha esetleg beutne valami mas hiba, vagy rosszabb lenne akkor tudod hogy mit kell visszaallitnai :)

[ Szerkesztve ]

(#537) bobsys


bobsys
addikt

megjelent az exchange 2010 poster
letoltheto innen

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#538) ult1mate


ult1mate
tag

Sziasztok,

Tudna nekem valaki egy működő leírást adni, hogy az autodiscovert hogyan lehet beállítani normális használatra?
Két oldalt találtam, de nem értek pár dolgot benne, hogy miért úgy kell csinálni ahogy.
Illetve pontosan a különbséget.

[link]

[link]

Köszi!

(#539) kraftxld válasza ult1mate (#538) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit későn, de jobb mint soha :)
Mostanában mélyedtem el én is az autodiscover-ben, a neten keresztül is szeretnéd használni Outlook Anywhere-hez vagy csak simán a belső hálón?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#540) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Újabb találós kérdés:
Van egy pub1.edb és egy pub1.stm file-om. Alóla kirugtam az Exchange 2003-at mert migrálva lett 2010-re, de sehogy sem akart rendesen átreplikálni. Meghagytam az adatbázis file-t, van valakinek ötlete, hogyan lehetne ebből visszatolni az adatot az Exchange 2010 public folderekbe? Egy komplikált megoldást tudok (külön virtuál ex2k3, onnan meg kiszedni outlook-al pst-ba majd a másikba vissza, de ez jópár óra), hátha valakinek van ötlete.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#541) kraftxld válasza Boolash (#504) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Közben én is belefutottam ebbe, az MS igencsak faszán megcsinálta, mivel ha magyar nyelvű DC-d van, a service pack string "Szervízcsomag 2" lesz, az meg ugyebár értelmezhetetlen a setup-nak. ADSI edit elő, és a gép tulajdonságainál írd át a Szervízcsomag 2-t a következőre: Service Pack 2. Ha újraindítod a setup-ot aztán jó lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#542) bobsys válasza kraftxld (#541) üzenetére


bobsys
addikt

Azt is udvozlom aki kulonbozo nyelvu servereket tol fel. Magyar DC, aaaaaaaaa

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#543) iwu válasza bobsys (#542) üzenetére


iwu
addikt

Ebbe én is belefutottam már.
De amúgy könnyen bele lehet szaladni. Legalább is nekem sikerült.
Magyar xpre pakoltam fel a 2007 exchange mentéshez szükséges cuccot, akkor jött elő. Hááát, ráment 1-2 órám, mire meglett, mi a galiba :B :B :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#544) kraftxld válasza iwu (#543) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Más téma, Exch 2010 SP1-nél már jól megy szerver oldalról a new-mailboxexportrequest. Nem kell a kliensen baszakodni, outlook-ot meg konzolt telepíteni, kidobja szépen pst-be a fiókot.
Igaz előtte kicsit ügyködni kell:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#545) kraftxld válasza kraftxld (#540) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megoldva virtuális exchange-el, arra kell figyelni, hogy a tartomány neve ugyanaz legyen meg az Exch org. névnek is egyeznie kell, különben nem csatolja fel a PF adatbázist.
Élmény volt a 4GB-os adatbázist átrángatni, most meg tolom vissza a PST-t amibe a cucc lett kiexportálva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#546) iwu válasza kraftxld (#544) üzenetére


iwu
addikt

nem is olyan vészes az ügyködés a 2007hez képest, kár, hogy nincs sehol 2010em:(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#547) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

The HTTP service used by Public Folders is not available, possible causes are that Public stores are not mounted and the Information Store service is not running.

Nem megy a public folder management... :(

Google mar megvolt megneztem "minden" lehetseges javaslatot...

SBS2003 exchange SP2..

(#548) gaborbol válasza Hedgehanter (#547) üzenetére


gaborbol
őstag

Es fel van mountolva a public folder store vagy nem tudod felmountolni?
Mi a konkret erre vonatkozo hiba az esemenynaploba?
event number

[ Szerkesztve ]

(#549) gaborbol válasza gaborbol (#548) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem fertem bele, az elozobe.

Itt ha ramesz a public folder store-ra,akkor mounted vagy unmounted, ha az, akkor probald meg mountolni, majd inditsd ujra az information store szervizt.

[ Szerkesztve ]

(#550) kraftxld válasza Hedgehanter (#547) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2003/7/10? SP0/1/2/3? Event log? Screenshot? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.