Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Macibook


Macibook
tag

Hello!

Lenne egy kerdesem. Adva van a cegnel egy Exchange Server 2007 tobb telephellyel. Localban minden mukodik tokeletesen. A tavoli gepek nincsenek tartomanyba leptetve (hatha olyat kell telepiteni ami fontos), VPN beallitva, amikor beallitottam az exchange-t mukodott, ma reggel viszont azt irja ki hogy a kiszolgalo nem talalhato. A VPN mukodik latom a felhasznalot de valamiert nem latja az exchange-t online. Az mar csak hab a tortan, hogy a beallitott megosztott mappakhoz sem tud csatlakozni. Esetleg valami otlet mi romolhatott el?

Elore is koszi a segitsegeket...

(#752) kraftxld válasza Macibook (#751) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DNS hiba.
Amúgy használj site-to-site vpn-t, vagy Outlook anywhere-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#753) Macibook válasza kraftxld (#752) üzenetére


Macibook
tag

Tenyleg a DNS feloldas volt a gond. Sok Jägermeisterrel jovok mar a sok segitseged miatt....

(#754) bugizozi


bugizozi
őstag

Ha esetleg valakinek szüksége lenne rá a jövőben, hogy hogyan lehet beállítani az összes usernek egyszerre a mailbox méretét akkor itt van a következő parancs, amivel nekem műxik

$userAccounts = get-mailbox
ForEach ($user in $userAccounts)
{
Set-Mailbox -Identity $user.alias -ProhibitSendReceiveQuota unlimited -ProhibitSendQuota unlimited -IssueWarningQuota unlimited
}

:C

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#755) fullup


fullup
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segíteni ebben a témában.

Már több mint két éve üzemeltetek exchange szervert, és most előállt egy hiba amivel nem tudok mit kezdeni...
Már mindent megpróbáltam, amit én tudok, hogy hiba lehet, de ez most kevésnek bizonyul...

A hiba a következő: egyik reggel még minden ment faszán, és 9 óra párperckor egyszer csak nem jött be több levél. Kifelé mennek a levelek, és a belső hálózaton küldünk, az is jók (elküldhető/megérkezik)! Már beszéltem a szolgáltatóval, mert én DNS hibára gyanakodtam, volt is valami beállítási problémájuk, de a levelek még mindig nem érkeznek meg...
Ja és a szerveren meg a routeren semmi nem lett elállítva!

Ha van valaki aki vágja nagyon, írjon rám pls!

Előre is köszönöm! :R

Üdv,
Dani

(#756) Macibook válasza fullup (#755) üzenetére


Macibook
tag

Nekem ez akkor fordult elo mikor felraktam egy security updatet. Probaltad mar azt is hogy az updateeket egyesevel leszeded?

(#757) fullup válasza Macibook (#756) üzenetére


fullup
csendes tag

Köszönöm a tippet!

Megszívatott a szerver, csak 2 gb szabad hely volt a c meghajtón. A vicc az, hogy az mail adatbázisok nem is a c meghajtón voltak/vannak! :W
Ahogy lett hely a c meghajtón özönlöttek a levelek!

Köszi még egyszer azért! :R

(#758) bugizozi válasza fullup (#757) üzenetére


bugizozi
őstag

Pár hsz-sal fentebb nálunk is ilyen gond volt :(((

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#759) Macibook


Macibook
tag

Ez nem szerves resze az exchangenek, de erdeklodnek, hogy ha pop3 connectorral felveszek egy emilt valakihez azt nem tudom valahogy tobb emberhez is betenni?

(#760) MTbc válasza Macibook (#759) üzenetére


MTbc
senior tag

Szerintem tudod, ez lehet hogy hülyeség, de ha POP3 szerverről lehúzod és onnan nem törlődik akkor még egyszer akár leszedheted egy másik mailboxba. Vagy egy külön mailbox-ba letöltöd és mailboxban beállítod hogy kinek/kiknek van joga kezelni.

(#761) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok,

Exchange 2003, Outlook 2010
Eddig nem voltak ilyen hibaüzeneteink, amíg újra nem kellett indítani az egész szerver parkot, most jönnek elő:

Üzenete csak néhány, vagy egy címzetthez sem jutott el.

Tárgy: XY
Küldve: 2012.06.07. 11:49

A következő címzett(ek) nem érhetők el:

A Anna (Anna.a@valami.hu): 2012.06.07. 11:49
Nem rendelkezik engedéllyel ahhoz, hogy ennek a címzettnek üzenetet küldjön. Forduljon segítségért a rendszergazdához. <mail.valamidomain.hu #5.7.1 smtp;554 5.7.1 <Anna.a@valami.hu>: Relay access denied>

Mitől lehet ez? :O
Befelé tudnak, kifelé másoknak tudnak, de van egy egy user akinek megvan a saját címzettje akinek nem tud küldeni ugyanilyen hibaüzivel.
De más user ugyanarra a címzettre tud küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#762) Snoop-y válasza amdkiller (#761) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az akinel ez nem mukodik milyen szerveren keresztul kuldi ki a levelet? ( az irodain vagy a net szolgaltaton keresztul az irodai cimmel? )

Az 554 4.7.1 az makacs hiba es authentikacios problemara utal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#763) Macibook


Macibook
tag

Hello,

esetleg valaki tudja, hogy az mitol lehet, hogy beallitottuk az exchange-t egy ceges iphonera, es azota a telefon allandoan passcode-ot ker. A telefonbol nem engedi kikapcsolni, de a szerveren sem latom, hogy hol lehetne.

Koszi

(#764) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

egy láma kérdésem lenne: ha egy e-mail cím minden beérkező levele át van irányítva egy másik exchange-s mail címre, akkor azt csak a az átirányító user outlookjából tudom kiszedni a szabályok közül, hogy ne kapja meg többé a leveleit?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#765) kraftxld válasza Macibook (#763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Activesync policy-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#766) kraftxld válasza desolator (#764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy hol lett beállítva az átirányítás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#767) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Azt hol lehet beállítani az Exchange 2010-ben, hogy egy automatikus szöveget tegyen a levél aljára mindig mindenkinél? (pl hogy óvja a környezetet, ne nyomtassa ki ha nem muszáj...)

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#768) CsodaPOK válasza bugizozi (#767) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Disclaimer szöveg: [link]

(#769) bugizozi válasza CsodaPOK (#768) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm a gyors választ, ezt kerestem! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#770) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés az exchange gurukhoz: házon kívüli üzenetet hogyan tudok beállítani a szerveren egy usernek, ha nem tudom a jelszavát, de nem is akarom átírni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#771) kraftxld válasza A_ScHuLcZ (#770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Full mailbox access, majd OWA-n keresztül be lehet.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#772) A_ScHuLcZ válasza kraftxld (#771) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tehát először az adott mailboxhoz hozzáadom a saját felhasználómat full access-el, ez eddig tiszta, meg is van. Utána ha a webes felület nálunk ezen a címen érhető el (https://servernév/owa), akkor hogyan kellene loginolnom, https://servernév/owa/userneve vagy https://servernév/exchange/userneve ?

Az itt leírt OWA method módszert is próbáltam (de ez még 2007-es, ebben nincs ‘Open Other Mailbox’), hogy először loginolok a sajátommal, majd módosítom a címet ezek valamelyikére: https://servernév/owa/userneve vagy https://servernév/owa/userneve/inbox , de ezek sem jártak sikerrel, mit csinálok rosszul?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#773) kraftxld válasza A_ScHuLcZ (#772) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beállítod a full access-t Lakatos Jóskának (admin) Kiss Béla fiókjár.
Belépsz a https://exchange.falubelimulato.hu/owa címen mint Lakatos Jóska
Fogod, beírod Kiss Béla user nevét vagy email címét az owa url mögé, tehát:
https://exchange.falubelimulato.hu/owa/kiss.bela@falubelimulato.hu

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#774) A_ScHuLcZ válasza kraftxld (#773) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Isten vagy, köszönöm! :)

Az volt a hiba, hogy én nem teljes e-mail címet írtam az url mögé, hanem csak felhasználónevet. Köszi még egyszer! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#775) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

1 napon belül már másodszor tévedek ide. :)

Az egyik felhasználónk nem tud e-mailt küldeni egy bizonyos címre, mindig visszadobja a levelet, de csak neki, és csak arra a címre. Ez a hibaüzenet:

Üzenete csak néhány, vagy egy címzetthez sem jutott el.

Tárgy: tárgy
Küldve: 2012.08.23. 14:40

A következő címzett(ek) nem érhetők el:

'xy@blabla.hu': 2012.08.23. 14:40
Egyik e-mail fiók sem tudta elküldeni az üzenetet ennek a címzettnek.

Én tudtam küldeni, pedig egy exchange-n belül van mind2 fiók, mi okozhatja ezt?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#776) kraftxld válasza A_ScHuLcZ (#775) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pont a lényeg, vagyis a hibakód hiányzik.
Exchange message trackingben mit látsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#777) babbab


babbab
csendes tag

Sziasztok!
WIN2003, Exchange 2003
Szolgáltatót váltottunk, azóta 'kintről' nem jönnek be a levelek, kifelé minden ok, és a belső levelezés is teljesen rendben működik, hibaüzenet nincs, kérlek benneteket, ha van valami ötletetek, szívesen meghallgatom.

(#778) kraftxld válasza babbab (#777) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az MX rekordhoz tartozó A rekordot módosítottátok? A szolgáltató nem szűri a forgalmat a 25-ös porton?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#779) babbab válasza kraftxld (#778) üzenetére


babbab
csendes tag

A szolgáltató elvileg nem korlátozza, az A rekordon az új szolgáltató által adott IP címet írtuk át a réi helyére, ennyi változtatás történt.

(#780) kraftxld válasza babbab (#779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyen minimális infó mellett nem lehet túl sokat mondani....
Ezzel még érdemes nekiesni: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#781) tdi0


tdi0
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek.

Adva van exchange 2003
az egyik felhasználótól (legalábbis feladóként szerepelt) rengeteg kimenő levél ment elsősorban kínai címekre (...qq.com, .... com.cn) akkor is amikor ki volt kapcsolva a gépe.
letiltottam a felhasználót - erre a dolog átmászott egy másik belső e-mail címre, és folytatta a spammalést. a megnyitott smtp portokat, fagyasztottam egy darabig és törölgettem a tartalmukat.
Mostanra eljutottam oda, hogy a postmaster@ küld riadóztató leveleket, hogy a levelesláda megtelt. (de rengeteget néhány óra alatt 14000) ami ledermeszti az egész szervert.
Sajnos nem lehet törölni a fiókot, mert vannak benne régi fontos levelek.

Gondolom valami vírus teszi. (természetesen átnéztem az összes gépet ez ügyben)

Várom a megoldási javaslataitokat
Előre is köszönöm

(#782) kraftxld válasza tdi0 (#781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy open relay lett a szerver, vagy ideje patchelni, vagy normális antispam megoldást kell telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#783) tdi0 válasza kraftxld (#782) üzenetére


tdi0
csendes tag

próbaképpen feltettem a spamhaus-spamcop mellé a relays.ordb-t.
egyenlőre megoldódni látszik a probléma, de a gyanús felhasználónevet még nem merem engedélyezni, majd hétfőn ha addig nem lesz megint gáz. (pillanatnyilag tiltva van)
megnézem a patch-eket hogy állnak.
melyik normális spamszűrőt javasolod?

Köszi

(#784) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném a tanácsotokat. Adva van egy Exchange szerver, ahol egy felhasználó már több éve használja az x.y@test.hu email címet, viszont tegnap a fiók törlődött és ma újra megkapta ugyanezt az email címet. Az új fiók működik megfelelően a "régi" email címmel, de aki régebben küldött neki levelet az most hibaüzenetet kap. DE, ha küldök neki a problémás címről egy levelet arra már tud válaszolni arra, valamint ha ezek után új levelet kezd el írni, akkor is kimegy már a levél. Gondolom a kliensen frissít valamit, de nem tudom mit.
A gondom az, hogy cégen belül nagy emberé az email cím és sokan ismerik és most jönnek a telefonok, hogy nem tudnak küldeni neki levelet. Valami ötlet valakinek? Előre is köszönöm.

Üdv.

(#785) kraftxld válasza gaba2001 (#784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy hibaüzenet jó lett volna, de így első hasraütésre ennyi infó alapján IMCEAEX (leánykori nevén kib@szott .nk2 file :D) vagy X500-as routing hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#786) gaba2001 válasza kraftxld (#785) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Sajnos én is ettől féltem, hogy a *.nk2 fájllal van gond.

Ha jól gondolom, akkor hiába vesszük fel ugyanazzal az email címmel a felhasználót a szerveren a kliensek gépen az outlook a címhez megjegyez valami azonosítót, ami csak többszöri próbálkozásra javítódik ki. Ez fasza....
Még annyi, hogy belső címen van gond.

(#787) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Még egy gondom lenne....
Van egy xp-s outlook 2007-es kliens gép, ami Exchange fiók típust használ és mivel sajnos a szerver nem a legjobb elég sokszor van szétkapcsolás (még ezzel magában nem is lenne nagy gond) DE a kliens nem kapcsolódik automatikusan vissza, hanem kimegy "nincs kapcsolat" állapotba és csak újbóli outlook indításra kéri le a leveleket.

Tudom ezt valahol szabályozni? Már végignézegettem, de nem találok semmi beállítást. :(

(#788) kraftxld válasza gaba2001 (#786) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A tracking logban nézd meg, hogy merre akart volna menni a mail és vedd fel azt a címet is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#789) kraftxld válasza gaba2001 (#787) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj Outlook Anywhere-t a belső hálón.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#790) gaba2001 válasza kraftxld (#788) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Most úgy néz ki, hogy az ipconfig /flushdns parancs sokat segít, de már inkább nem akarom elkiabálni.

(#791) Jeti1


Jeti1
tag

Exchange szerver tanúsítvány érvényesítését az alábbi parancsok segítségével tudom megoldani?

Get-ExchangeCertificate | fl
Remove-ExchangeCertificate -Thumbprint c4248cd
Get-ExchangeCertificate -Thumbprint c4248cd | New-ExchangeCertificate
Enable-ExchangeCertificate -Thumbprint c4248cd -Services POP,IMAP,SMTP,IIS

Muszáj visszavonni egy tanúsítványt az érvényesítése előtt? A get és a new parancsnál kiadható az a thumbprint, ami vissza lett vonva?

A thumbprint utáni azonosítókat csak találomra másoltam ide, hogy valóságosabbnak tünjön, de nem valósak.

[ Szerkesztve ]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#792) kraftxld válasza Jeti1 (#791) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, kell az enable, de a második parancs nem jó, az új tanusítványnak más lesz a thumbprintje.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#793) Jeti1 válasza kraftxld (#792) üzenetére


Jeti1
tag

A remove után nem használhatom fel egyeből a visszavont tanúsítvány thumbprintjét? A remove lehet a megújítási esemény végén is? Gondolom a Get-ExchangeCertificate –Thumbprint 58C8 | New-ExchangeCertificate parancs után, ha a Thumbprint a megújítani kívánt Thumbprint, akkor felülírás lesz, aztán később a régi törölhető.

[ Szerkesztve ]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#794) kraftxld válasza Jeti1 (#793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2010 vagy 2007?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#795) Jeti1 válasza kraftxld (#794) üzenetére


Jeti1
tag

Exchange 2007.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#796) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchange 2010 esetében meg lehet adni egy globális out of office szöveget, ami mindenkire vonatkozik? Pl az ilyen okt 23.ai ünnepeknél ha külföldi partnerektől kaptunk emailt, azok tudják, bárkinek is ír nálunk, hogy országos ünnep van.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#797) kraftxld válasza bugizozi (#796) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Transport rule

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#798) bugizozi válasza kraftxld (#797) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Túrtam a netet, de nem jöttem rá, hogy ott hol kellene, kifejtenéd ezt bővebben psl :B

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#799) kraftxld válasza bugizozi (#798) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, végigkattintottam, a transport rule-ban mégse lehet értelmesen megcsinálni, de itt egy megoldás: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#800) bugizozi válasza kraftxld (#799) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ezt én is megtaláltam, és igaz, hogy nem vagyok egy pro angolból, de nekem ez a megfogalmazás kicsit ködös :N
Végülis itt is az Organization Configuraton/Hub Transport/Transport Rule -nél kellene létrehozni egy újat, ahol bepipálom, hogy From users that are outside the organization? Mert addig megvagyok, de utána az action-nél nem vágom :( vagy rossz helyen kapisgálok?
Amúgy azt hittem, hogy ez 3 kattintásból megoldható lesz...

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.