Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bobsys válasza moonman (#400) üzenetére


bobsys
addikt

az sbs-t mindenki utalja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#402) anulu válasza moonman (#400) üzenetére


anulu
félisten

"mondtam már, hogy utálom az sbs-t?"

tudom, nem vigasztal, de nemcsak te :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#403) kraftxld válasza anulu (#402) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem se a szivem csücske :) Hála az égnek már nem fogja sokáig húzni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#404) moonman


moonman
titán

viszont hálistennek beestek queue-ból a tegnapi levelek, így anyag nem veszett el. ez sajnos még sokáig húzza, mert nemrég lett beüzemelve.

(#405) anulu válasza moonman (#404) üzenetére


anulu
félisten

az mazli. hajlamos eldobni a leveleket, de nemcsak az SBS hanem a 2007 es 2010 EDGE-e is, ha nem tudja forwardolni. ha van mogottuk elo hub transport akkor no para, csak ne legyen downtime :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#406) gardener válasza kraftxld (#403) üzenetére


gardener
senior tag

Ehh. :Y Nekem meg újdonság még.

Mi lessz helyette? Vagy miben változik? :U

(#407) anulu válasza gardener (#406) üzenetére


anulu
félisten

ki lesz vonva es ennyi. support lesz hozza meg jopar evig. MS-ek rajottek, h mindenkinek csak pup a hatan.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#408) gardener válasza anulu (#407) üzenetére


gardener
senior tag

És akkor marad majd a win. server+exchange combi?

(#409) moonman válasza anulu (#407) üzenetére


moonman
titán

én úgy tudom, hogy csak az EBS-t fejezik be. SBS-ről még preview képek is voltak valahol.

(#410) anulu válasza moonman (#409) üzenetére


anulu
félisten

bocs, igazad van, EBS

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#411) kraftxld válasza moonman (#409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#412) gardener válasza anulu (#410) üzenetére


gardener
senior tag

Ilyesztgeted itt az embert. :D

Viszont volt egy fagyásom az SBS 2008-al :O
"irql_not_less_or_equal"
(1 hét uptime után.)

Kicsit csalódott vagyok.

(#413) kraftxld válasza gardener (#412) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valoszinuleg a ram hullott el. 99%, hogy HW hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#414) gardener válasza kraftxld (#413) üzenetére


gardener
senior tag

Igaz nem server lap, server rammal. De gondolom ez nem akkora gond?

Nem inkább driver hiba? Ráadásul semmi drivert még nem raktam fel a gépre.
Sem alaplap,sem vga,... amit összeszedett magának az sbs azt annyi.
Ha mégis ram-ra tippelsz azt egy softwares ramtesztel ki tudnám szűrni?

(#415) kraftxld válasza gardener (#414) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mikor nem melóznak rajta, memtest-et neki.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#416) gardener


gardener
senior tag

Most SBS-2008-ban nem is lehet létrehozni telepítéskor valami.hu domain-t?
Csakis valami.local hozható létre? Nem úgy mint 2003 exchange esetén?
Valamint ez lesz a jövő, tehát exchange 2010-ben is domain név csak .local kiterjesztéssel telepíthető?
Vagy cégek ezt mindig migrációs telepítéssel oldják meg(hogy a régi domain név ill. pl. a .hu végű e-mail címek megmaradjanak?)
Azért kérdezem, mert ha ez a jövő,akkor a jelenleg használt emailcímeket írom inkább át .local végűre is importálom bele a régi .hu végződésű emailcímek adatait. :F

Mit javasoltok ideális megoldásnak? (Ha egyátalán sikerül megértetnem magamat...? :D )

(#417) Hedgehanter válasza gardener (#416) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A .local az a "belso" domain neved nem sok koze van az email domain nevhez. Az email domain-t az exchange telepitese utan kell megadni es annak hivod aminek akarod (meg amire tudsz MX recordot kerni).

(#418) moonman válasza gardener (#416) üzenetére


moonman
titán

local-t csak ajánlott megadni, hogy ne legyenek névfeloldási gubancok, külső domain névnek és így email címnek azt adsz meg, ami jólesik.

(#419) kraftxld válasza gardener (#416) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A .local teljesen jó belsőnek, az exchange 2007 management console-ban kell hozzáadni, hogy milyen egyéb domain-ek tartoznak még hozzá, meg az email address policy-t kell még ennek megfelelően állítgatni. MX rekordok átállítása, és már kész is vagy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#420) anulu válasza gardener (#416) üzenetére


anulu
félisten

nem ez a jovo, ne aggodj :)

SBS-nel nem tudom, h hogy nez ki, de Exc-nel address policybol szepen be lehet mindent kinfoguralni.
amugy a 2003 - 2010 migralasra azt mondom, h kb nem epeszu embernek valo...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#421) kraftxld válasza anulu (#420) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tan a ldap filter-nel tartasz mikor ADSI edittel kell manualisan konvertalni opath filterre :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#422) gaborbol válasza gardener (#416) üzenetére


gaborbol
őstag

Par napja telepitettem SBS2008-at, ott a pontot sem engedte mar berakni, oda volt ala irva, hogy ez internal domain es amit ide beirsz az lokal lesz.
Kivurol nem fog latszani, kulsonek kulon ,majd a kesobbiekben kell megadnod valamit.
Vegre ezt is megertuk.

Kraft: Proliant ml 150 G6.

A telepito nem ismerte fel a halokartyat, addig nem is enged tovabb az sbs.
A hp halotelepito meg nem fut....
Raktam bele egy realtek hulladekot, akkor tovabbengedett, felraktam mindent,kiszedtem a realtek-et, es a kovetkezo ujraindulaskor megborult a szerver,
A hp halozati kartya szerinte nem mukodik, semmit nem lehet uninstallni, azt hiszem ujrahuzom...

[ Szerkesztve ]

(#423) kraftxld válasza gaborbol (#422) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ML110G6 is ezt csinalja. Mikor indul a telepito, inditani kell egy device managert. (ctrl+alt+del majd run, devmgmt.msc), es ott manualisan frissiteni a fel nem ismert halokartya driveret. En egy pendrive-al csinaltam, arra raktam ra a kicsomagolt inf-eket meg szirszarokat. Driver telepit, varazsloban vissza aztan ment szepen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#424) gaborbol válasza kraftxld (#423) üzenetére


gaborbol
őstag

Probaltam azt is de azt mondta nincs inf a megadott helyen.
Most letoltemm a drivert a honlaprol abba meg ott van. :F

Kiprobalom holnap este,ha lesz meg ero/kedv a halozatepites utan.
Kossz!

[ Szerkesztve ]

(#425) kraftxld válasza gaborbol (#424) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne a HP-tol tolts drivert, a device manager nem fogja tudni kibanyaszni az exe-bol a cuccokat. Nezd meg everesttel vagy device managerben, hogy milyen tenylegesen a chip. Aztan pl a broadcom-tol vagy az inteltol toltsd le a hozza valo drivert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#426) gardener válasza kraftxld (#419) üzenetére


gardener
senior tag

Csak belső levelezésre használjuk.
Külsőre más e-mail címek vannak és The bat klienst használunk.

Szóval akkor el is hagyhatnám a migrációs újratelepítést?

A régi usernevek alatt lévő adatokat (pl.:bumburnyak.geza@akarmi.hu)
adatait ha kimentem a régi vason .pst fileba. Betudom húzni új username alá? (pl.: bumburnyak.geza@akarmi.local) :F

Mert, ha igen,akkor egyszerűbb lenne a dolgom, mint újra rakni a servert.

(#427) kraftxld válasza gardener (#426) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak belső levelezésre mi értelme? Szerintem sokkal bonyolultabb a Bat-et is belehozni, simán kérj egy fix ip-t, MX rekordot átírod, a meglévő Bat-es cuccot imappal betöltöd a fiókba, exchange-be felveszed a domain-t, és kész is vagy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#428) gardener válasza kraftxld (#427) üzenetére


gardener
senior tag

Lehet félreérthető voltam. A Batos e-mail címeket nem akarom belehozni. Azok maradnak ott ahol vannak a külső levelezésben.
A régi belső e-mail címeket akarom belehozni csak. Csak azoknak .hu volt a vége. A mostaniak meg .local lennének. Ezeket is, csak belső levelezésre akarom használni. Egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#429) anulu válasza kraftxld (#421) üzenetére


anulu
félisten

azon mar tul vagyok. netto pontosan 36 oram ment el a migralassal. valamint idegbaj hegyek, ADSI turas, akarmi. utana nagyon jol esett aludni egyet :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#430) gardener válasza anulu (#429) üzenetére


gardener
senior tag

Nah Én ezért nem akarok belefogni a Migrálásba.
Túl sokba kerülne ha összetörném a servert, mert berágnék. :D

Belenéztem a 80 oldalas doksiba...hát nem fehér embernek való. :)
Szerintem ilyenektől nő szakálluk a rendszergazdáknak :P

[ Szerkesztve ]

(#431) anulu válasza gardener (#430) üzenetére


anulu
félisten

pedig abban van a vitamin :DDD

amugy meg nem, nem a szakall no, hanem a haj hullik. 1 ev alatt kb 5 centit kuszott felfele a homlokom... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#432) chepavel válasza anulu (#431) üzenetére


chepavel
aktív tag

Akkor jól sejtettem, hogy ez a hajhullásos dolog nem egyedi eset az ilyen környezetekben.. :DD

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#433) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Holnap egy infostore visszaallitas lesz es mar egy par hete kinlodunk a backuppal mert nem megy azt mondja korrupt a database. Probaltuk a repairt de nem megy es ugy dontottek hogy megnezik megy-e a visszaallitas. A log file-ok megvannak ugy gondoltam hogy backup-bol visszarakom az akkori infostore-t amikor a legutolso jo backup volt es lejatszom a logfile-okat megegyszer (mount infostore elintezi ha nem eseutil).

kerdes a kovetkezo: Azt tudom hogy a log file-okat el tudom masolni es felhasznalni megegyszer ha valami nem lenne jo, de hogy csinalok backup-ot egy fos infostore-rol? A normal backup-ok nem fogjak megtenni es nem probaltam meg olyat hogy egyszeruen csak copy-paste valahova az adatbazis file-okat ha meg nem megy akkor meg copy paste vissza.... Mukodne ugy? :F

(#434) anulu válasza Hedgehanter (#433) üzenetére


anulu
félisten

gyors kérdés, amit kihagytál... 03/07/10? :) amúgy DB-t úgy tudsz copy-paste-zni, ha előtte lelövöd az information store service-t. akkor felfügeszti a logolást, meg mindent.

mivel próbáljátok backupolni?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#435) Hedgehanter válasza anulu (#434) üzenetére


Hedgehanter
őstag

gyors kérdés, amit kihagytál... 03/07/10?He..? :F :DDD

Azt sejtettem hogy unmount database mielott copy-paste csak nem voltam biztos benne hogy ha vissza copyzom szeretne-e.... :D

Symantec 11d, ntbackup meg van egy online backup solution amivel mar elinteztuk hogy van egy brick level backup szoval ha minden halott megy az nekik vissza... Erdekes hogy egyik backup sem hajlando rendesen elintezni az adatbazist mind hibat ir (mert biztos hibas)... :D

(#436) bobsys válasza anulu (#434) üzenetére


bobsys
addikt

gyors kérdés, amit kihagytál... 03/07/10?
miert mi tortent marcius 7-en iden ? :DD
jovanna, leulok magamtol is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#437) anulu válasza Hedgehanter (#435) üzenetére


anulu
félisten

hát, erőteljes rugdosással 10 alatt sikerült rávennem, h a visszacopyzott cuccot megegye. asszem először repair, utána defrag és megint repair volt, és utána hajlandó volt felmountolni és azóta is megy rendesen :)

a 03/07/10 az exchange verziójára vonatkozott, ill ha 03/07 akkor SP/SP1/SP2 van rárakva? :)

elméletileg megoldható, de 2 raklap nyugtatót készíts be magad mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#438) Hedgehanter válasza bobsys (#436) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En is azt nezegettem hogy mi volt akkor... :D Azt hittem valami hsz van azon a datumon... :C

[ Szerkesztve ]

(#439) anulu


anulu
félisten

bocs :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#440) Hedgehanter válasza anulu (#437) üzenetére


Hedgehanter
őstag

2003 SP2 amugy,... :D Lehet ma este elszivok egy jo "cigit" hogy holnap ne legyek ideges... :DDD

Repair volt de nem ette meg defrag-ot talan ra sem engedtek azutan... Majd holnap "megnezem".... :D
Tiszta jo amikor vagytok 5-en es mar 3-an "hozzanyultak"....

(#441) Hedgehanter válasza bobsys (#436) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En 2010 julius-3-at lattam amugy, amerikas vagy...??? :DDD

(#442) anulu válasza Hedgehanter (#440) üzenetére


anulu
félisten

egészségedre :)

az régen rossz, ha 1nél több ember belenyúl. holnap itt leszek elméletileg délután. ha valami van, írj, azt' próbálunk hergerlni valamit vele :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#443) jerry311 válasza anulu (#442) üzenetére


jerry311
nagyúr

jééé, te még élsz? :DDD

(#444) anulu válasza jerry311 (#443) üzenetére


anulu
félisten

ja, rontom a levegőt errefelé és próbálom elhitetni a communityvel, h van közöm valamihez :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#445) Hedgehanter válasza anulu (#442) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az mar reg nem lesz jo ha en meg delutan errol fogok irogalni.... :D Ez egy PR cegnek lesz kell a mail... :)

(#446) anulu válasza Hedgehanter (#445) üzenetére


anulu
félisten

hát akkor sok sikert. részemről elrakom magam holnapra.

bb :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#447) jerry311 válasza anulu (#444) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pfff... ;]
Legutoljára akkor nyúltam exchange-hez, amikor újraindítottam: "shutdown -r -f -t 0"
Ez már hozzáértés? :DDD

(#448) bobsys válasza Hedgehanter (#441) üzenetére


bobsys
addikt

az vagyok
de a datumokat mindenk angol nacio mashogy irja, rettenet

jerry311: :DDD

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#449) Hedgehanter válasza anulu (#442) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kijott az online backup-os egy vinyoval a hona alatt es visszarakta az adatbazis-t az utolso jo backup-bol a maradek 3 heti email-t meg a brick level-bol rakta be... :D En meg neztem.... :D

(#450) moonman


moonman
titán

épp NOD32-vel szopok egy SBS2003R2-n. event logba egyik napról a másikra elkezdett hibákat dobálni, hogy nem tudja frissíteni az offline address bookot. kis nyomozás után kiderült, hogy nagy valószínűséggel a NOD32 advanced heurisztikája fogja a szükséges fájlokat.

nosza, enyhítsünk a beállításokon. NOD32 ikonra rámutat tálcán, mire az eltűnik. na itt már gyanús volt, megnyitom start menüből, erre ez a kép fogad. anyád.

oké, uninstall. jelszót persze nem fogadja el, a kulcsokat, fájlokat pedig nem lehet kézzel törölni. egyelőre ott tartok, hogy az unlock tool-lal készült kódot és egyéb adatokat megadva várok a support válaszára. elvileg küldenek egy unlock kulcsot, ezzel restart után felszabadul minden.

tanulság: szerveren SOHA ne kapcsold be a NOD32 beállítások jelszavas védelmét. :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.