Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Snoop-y válasza anulu (#700) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van egy almappam az inboxon belul amit a gyari kliens total uresnek lat. Minden mas activsync kliens tud belole olvasni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#702) anulu válasza Snoop-y (#701) üzenetére


anulu
félisten

nekem raklap almappám van, mindegyiket gond nélkül olvassa. nincs valami spec karakter a nevében?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#703) Snoop-y válasza anulu (#702) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem is van vagy 20 fele de csak ezzel az egy szerencsetlennel van gondja :(
A mappa neve Grrr. Ezzel azert meg kellene birkoznia :D
Eloszor jogosultasag problemara gondoltam de mivel imapon is mukodott kiprobaltam masik klienst. Az szepen lehozza.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#704) Snoop-y válasza anulu (#702) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azt kiprobalnad nekem, hogy ha az almappa nem a gyokerben hanem az inbox mappan belul van akkor is syncel rendesen?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#705) anulu válasza Snoop-y (#704) üzenetére


anulu
félisten

nekem az összes almappa az inboxon belül van... :) szóval ki van próbálva :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#706) Snoop-y válasza anulu (#705) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azt is kiprobaltam mar hogy kitorlom ujra letrehozom. De ami az inboxon belul van azokat a mappakat csak kilistazza de a tartalmuk nem latszik :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#707) DopeBob


DopeBob
addikt

Autodiscover jónak tűnő leírás (bár én csak most ismerkedem az Exchange-el) Hátha másnak is hasznos.

MZ/X

(#708) moonman


moonman
titán

van itt egy SBS 2003 Premium, amin Exchange 2003 SP2 futik jól. nemrég felvettünk egy új domaint és új e-mail címeket adtunk a usereknek, melyeket beállítottunk default-nak is.

namost egy ideje a mobilos szinkronizálásnál a következő üzeneteket kapjuk az application log-ba:

Event ID: 3005 Unexpected Exchange mailbox HTTP status code: [409]

Unexpected Exchange mailbox Server error: Server: [server.domain.local] User: [pocsfej@domain.hu] HTTP status code: [500]. Verify that the Exchange mailbox Server is working correctly.

a http status code egyébként 409, 500 és 503 teljesen véletlenszerűen. ezeket többnyire iPhone-ok dobálják, Nokiával és Windows Phone 7.5-tel semmi probléma. látszatra az iPhone-ok is rendben szinkronizálnak, de valószínűsítem, hogy levél törléskor és újraszinkronizáláskor vágják be ezt, bár nem ebben nem vagyok biztos.

próbáltam már több dolgot, de az IIS-t és az Exchange konfigot nem akarom széttúrni, mert azok nyilvánvalóan jók (egész nap lógok a szerveren Outlook-ból Exchange proxy-n és telefonról ActiveSync-en is, nincs semmi hiba).

erős a gyanú, hogy vagy az iPhone kezel szarul valamit, vagy beragadhatott valami piszok ezekbe a fiókokba. van valakinek ötlete?

(#709) kraftxld válasza moonman (#708) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#710) moonman válasza kraftxld (#709) üzenetére


moonman
titán

ez eddig oké, de valaki magyarázza már el, hogy 35 userből 4-5 miért dobál hibákat, a többi meg nem?

ráadásul nem szeretek minden reggel arra kelni, hogy errorok figyelnek a server reportban.

(#711) kraftxld válasza moonman (#710) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, kérdezd Steve Jobs bát :D
Nekem is csinálja jópár szerveren, ha megy a telefon meg az activesync, akkor ki nem sz@rja le?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#712) moonman válasza kraftxld (#711) üzenetére


moonman
titán

ácsi! arról nem volt szó, hogy neked is csinálja. :) és ja, működni működik, csak nem szeretem, ha random hibák tűnnek fel az eseménynaplóban. tudom, hogy - pláne SBS-nél - egy rakat errort by design figyelmen kívül lehet hagyni, de ez akkor is szúrja a szemem.

egyébként most sikerült Windows Phone-ról is reprodukálni, létrehoztam egy dummy usert és a régi domain-neves címmel jelentkeztem be, egyből bevágta. utána viszont összevissza szinkronizáltam és semmi. és persze az új címmel meg egyáltalán semmi hiba.

(#713) kraftxld válasza kraftxld (#651) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hatalmas érdeklődésre való tekintettel megtaláltam magamnak végre a választ :D
Exchange 2000/2003: [link]
Exchange 2010: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#714) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, fasza, kinyírták Kenny-t:
[link]

Akarom mondani lehúzták az Exchange 2010 SP1 hosting mode-ját. Eddig arról ment a propaganda, hogy ne hekkelt rendes Exchange-t használjunk, mert a /hosting a tuti megoldás, erre most meg visszaváltanak. Még jóhogy van folyamatban van 3 ilyen projectem ahol a kókányolt Exchange-ről mennénk át /hosting mode-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#715) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kicsit kísérleteztem, aminek az lett a vége, hogy pár levelem eltűnt, mert leszinkronizáltam őket egy pst fájlba a gépen, ami egyúttal a szerverről való törlést is jelentette.
Gondoltam visszamásolom őket az ost-be, szinkronizáltatom, majd próbaképpen töröltem az ost és újra letöltettem az outlook-kal, sajnos nem voltak benne a visszamásolt levelek. Hogy tudnám visszatenni bele? Fontos lenne, hogy mind a szerveren tárolódjon, hogy bárhonnan hozzá tudjak férni, ne kelljen archive fájlokkal szórakozni..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#716) kraftxld válasza A_ScHuLcZ (#715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beállítod az exchange postafiókot, megnyitod a pst-t mint másodlagos adatfile, majd pedig áthelyezed a leveleket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#717) A_ScHuLcZ válasza kraftxld (#716) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezt próbáltam, de mégsem tette vissza őket, de már rájöttem a hibára! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#718) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék veletek megvitatni egy kérdést.
Van egy Exchange 2003mas szerverünk. A helyzet az, hogy egyes gmailos címekről nem érkezik meg a levél. Mármint a exchange log fájlait böngészve ill. a Message Tracking Centert böngészve azt látom, hogy megérkezett a levél a szerverhez. Viszont a postaládákig némelyik gmail levél nem jut el. De van ami eljut.

Gondoltam a IMF beállításokkal lehet a gond, de ott csak azt lehet állítani, hogy hanyas SCL rate felett dobja el a leveleket. Viszont ezt az értéket 6os-ra vettem, vagyis nem sok levél van amit jelenleg nem enged be. Tehát ezt kizártam.

Segítenétek mi lehet a gond?

Egyébként ha az exchange-ről küldök egy levelet gmailra és onnan válaszolok vissza, az viszont furcsa mód megérkezik. Evvel kapcsolatban arra gyanakodtam, hogy a válaszleveleket nem érzékeli szemétnek, az újonnan küldötteket pedig igen. De fura mód más gmailos címről megjött a levél..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#719) gardener


gardener
senior tag

Hali!

Végre a Google Calendar Sync 0.9.4.1 verziója szinkronizálta az MS office 2010 64-bit-es outlookomat. Viszont most meg valamiért szinkronizáláskor újraindul miatta az outlookom.
Várok,már vagy 3hete, hogy legyen újabb kiadás a Google Calendar Sync-ből, hátha javítva lesz a hiba, de sehol semmi. :O
Van valami ötletetek,hogy miért indul újra miatta az outlookom? :U

(#720) gardener válasza gardener (#719) üzenetére


gardener
senior tag

Google Calendar Sync 0.9.4.1 uninstall-reinstall megoldotta a problemet. :B

(#721) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Megjelent az Exchange 2010 SP2:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#722) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Exchange 2010-zel lenne gondom :U

A bejövő emailek nem a legtökéletesebb helyre érkeznek, konkrétan a levélszemét mappába az Outlook 2003-on belül :F
Itt olvastam egy olyat, hogy

"content filters turned to level 9 (essentially turning it off)."

Én kikapcsoltam ezt a content filters-t, (Organization Configuration/Hub Transport/Anti-Spam/Contetnt Filter) azóta jó helyre, a beérkezett üzenetekbe jönnek a mailek.

Az lenne a kérdésem hogy ez jo megoldás, vagy a jövőben lesz ennek valami hátulütője? :U Vagy itt a kivételeknél kellene hozzáadnom pl *@gmail.com meg az összes mailt ahonnan kapunk üzit és akkor azok nem a szemétbe mennének? :F

Előre is köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#723) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy kis info hátha valakinek egyszer jól jön :)

Exchange 2010 esetében ha az OWA belépés után 500 internal server error-t dob akkor ez egy megoldás lehet [link]

"the issues is typically caused by the “Microsoft Exchange Forms-Based Authentication” service being in a stopped state. Starting the service immediately fixes the issue."

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#724) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Gmailről próbálunk küldeni egy nagyobb méretű file-t (13 MB) Exchange 2010-re, és visszajön egy hibaüzi, hogy sikertelen, (552 552 5.3.4).

Próbáltam, hogy a melléklet méretét nagyobbra állítom

[PS] C:\Windows\system32>Get-SendConnector -Identity "Windows SBS Internet Send SBS2011" | select maxm*

MaxMessageSize
--------------
20 MB (20,971,520 bytes)


[PS] C:\Windows\system32>Get-ReceiveConnector -Identity "Default SBS2011" | select maxm*

MaxMessageSize
--------------
20 MB (20,971,520 bytes)


[PS] C:\Windows\system32>get-transportconfig | select max*

MaxDumpsterSizePerDatabase : 35 MB (36,700,160 bytes)
MaxDumpsterTime : 3.00:00:00
MaxReceiveSize : 20 MB (20,971,520 bytes)
MaxRecipientEnvelopeLimit : 5000
MaxSendSize : 20 MB (20,971,520 bytes)


ExternalDsnMaxMessageAttachSize : 20 MB (20,971,520 bytes)
InternalDsnMaxMessageAttachSize : 20 MB (20,971,520 bytes)

de még mindig semmi :(

Valakinek valami ötlet?! :) esetleg az Exchanget kellene újraindítani, hogy érvénybe lépjenek a változások?!

:R

ps:annyira nem égető a probléma, csak engem csigáz, hogy szvsz mindent átállítottam és mégsem megy :( :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#725) kraftxld válasza bugizozi (#724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS?
Pop connectorral jönnek a levelek?
A global settingsben is állítottad a méretet? (In the console tree, navigate to Organization Configuration > Hub Transport.
In the result pane, select the Global Settings tab, and then double-click Transport Settings.)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#726) anulu válasza bugizozi (#724) üzenetére


anulu
félisten

alap kérdés: gmail kienged ekkora levelet? :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#727) kraftxld válasza anulu (#726) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#728) bugizozi válasza kraftxld (#725) üzenetére


bugizozi
őstag

igen SBS :K
ott nem állítottam a méretet, ott 20MB meg a mellékletet max mérete is annyi...az baj lehet? :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#729) kraftxld válasza bugizozi (#728) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ott 20mb akkor jónak kell lennie. POP3-al szeditek a leveleket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#730) bugizozi válasza kraftxld (#729) üzenetére


bugizozi
őstag

igen, POP3 :K
bocsi, ez kimaradt az előbb

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#731) kraftxld válasza bugizozi (#730) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, hülyén hangzik, de a fax connectoron is növeld 20mb-ra aztán jó lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#732) bugizozi válasza kraftxld (#731) üzenetére


bugizozi
őstag

És ez volt a megoldás :F :Y :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#733) anulu válasza kraftxld (#731) üzenetére


anulu
félisten

uh, már sorry, de tényleg hülyén hangzik... :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#734) bugizozi válasza anulu (#733) üzenetére


bugizozi
őstag

lényeg hogy műxik :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#735) kraftxld válasza anulu (#733) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az SBS-ben lévő POP3 connector egy hülyén megírt script miatt a legalacsonyabb értékeket veszi a receive connectorokból, tehát ha a többit módosítod de a faxot nem akkor pop3-on nem változik a max email nagyság. Elszarakodtam vele pár órát még SBS 2008-ban amire kimazsoláztam, hogy ez a gond. Remélem a fejlesztő felmenőági rokonsága azóta is csuklási rohamokkal küzd :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#736) bugizozi válasza kraftxld (#735) üzenetére


bugizozi
őstag

Hát ez fantasztikus :)

és abba van valami igazság amit itt írnak??

Email attachments expand by 33%. So if in windows it looks like a 15mb attachment your mail server will see it as 20mb.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#737) kraftxld válasza bugizozi (#736) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a 7 => 8 bit kódolás meg mindenféle fejlécelés, varázslás miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#738) bugizozi válasza kraftxld (#737) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm ezt a sok hasznos infot :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#739) bugizozi


bugizozi
őstag

Az SBS 2011-ben lévő Exchange 2010-nek mennyi a database limitje?

Valaki azt mondta hogy 75 GB, viszont neten nem találtam ilyen korlátozást, csak az sbs2003 esetén, 2011-nél 1024GB-ot írtak

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#740) kraftxld válasza bugizozi (#739) üzenetére


kraftxld
nagyúr

16tb

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#741) bugizozi válasza kraftxld (#740) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm a megszokott gyors reackiót :R

Még az lenne a kérdésem, hogy az adatbázist áthelyezhetem így 2 db SAS-os 300 GB 15k rpm vinyon RAID1-ben, megfelelő lenne a sebessége? jelenleg még a default helyen van RAID10-ben üzemeltetett vinyokon

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#742) kraftxld válasza bugizozi (#741) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Folosleges, ax ex2k10 elvan sata vinyokkal is

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#743) bugizozi válasza kraftxld (#742) üzenetére


bugizozi
őstag

Rendben, köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#744) gardener


gardener
senior tag

Minap arra lettem figyelmes,hogy kliensemben (outlook2010) duplán van a naptár,a névjegyalbum,a feladatok ,stb. mappák. Egy angol/egy magyar elnevezéssel: pl.:Naptár/Calendar, Feladatok/Tasks,stb.
Na most nem tudom, mikor jöttek ezek létre. Létrehozásuk dátumát meg tudom valahol nézni? Ill. Létrehozhatta ez esetleg valami külső program(pl.: Google Calendar sync vagy a Google Apps sync?
Szerenék megszabadulni a duplikált mappáktól. A magyar elnevezésűeket szeretném megtartani. Viszont azt tapasztalom, hogy a Google Calendar sync a Calendar mappával szinkronizál, a Naptár mappával nem. Ha törölném a Calendar mappát vajon átugrana a Naptár mappa szinkronizálásra?

Köszi előre is.

(#745) kraftxld válasza gardener (#744) üzenetére


kraftxld
nagyúr

OWA-ban is látszódik mindkettő? Egy sört rá, hogy valamelyik sync cucc csinálta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#746) CsodaPOK válasza gardener (#744) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Egyszer próbáltam valamelyik google-s naptár-névjegy szinkronizálós programot.
Úgy összerondította az Outlookomat, hogy a mai napig nincs rendesen kipucolva a névjegyalbumom.
Szóval igen, nagy az esélye, hogy valamelyik külső program csinálta.

(#747) gardener válasza kraftxld (#745) üzenetére


gardener
senior tag

exchange 2007.
weben keresztül nem tudom elérni. (ip cím/exchange) és https://mail.ceondemand.com/CookieAuth.dll?GetLogon?curl=Z2Fowa&reason=0&formdir=1 linken keresztül sem.
De mintha olvastam volna,hogy alapból tiltva van 2007-ben?

(#748) bugizozi válasza gardener (#747) üzenetére


bugizozi
őstag

A bejelentkezőfelet után nem tölti be az adatokat? pár hsz föntebb nekem is volt hasonló gondom a 2010-zel, hátha az segít :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#749) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Exchange 2010: ma egyik pillanatról a másikra nem jöttek be a levelek... :(
Leteszteltem a bejövő kapcsolatot, azt mondta hogy:
452 4.3.1 insufficient system resources
A Google kidobta, hogy másnak is volt már ilyen gondja, ellenőriztem, nálunk több mint 4 GB szabad hely van, de a levelek csak nem jöttek be, így hát megcsináltam a Disable Back Pressure részt és lőn világosság :DD

Esetleg az is lehet, hogy kevés neki a memória, és azért állt le a levelezés? :F
Így hogy letiltottam a Back Pressure-t nyugodtan lefekhetek este aludni, nem lesz belőle gáz?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#750) kraftxld válasza bugizozi (#749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vinyóhelytől függ csak a back pressure.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.