Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) moonman válasza moonman (#450) üzenetére


moonman
titán

Hello,

Please contact support here.
support@sicontact.hu

They will be able to assist.

Thank you,
Eset Tech Support US

köszi, fiúk! :U (legalább gyorsak voltak)

[ Szerkesztve ]

(#452) bobsys válasza moonman (#450) üzenetére


bobsys
addikt

a tanulsag az, hogy nodot soha ne hasznalj en mindig szivtam vele

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#453) moonman válasza bobsys (#452) üzenetére


moonman
titán

sajnos ezt vett a cég. ez van. amúgy nem lenne vele gond, de ez most betett.

(#454) moonman


moonman
titán

megkaptam a kódot, beírtam, újraindult, na azóta pingetni sem lehet. most öltözöm és megyek be, megnézem, mi van. elképzelem, ahogy ott áll kékhalálba fagyva. :(((

(#455) moonman válasza moonman (#454) üzenetére


moonman
titán

érdekes módon nem volt lefagyva, logon ablak volt, be lehetett lépni, de a hálózat nem működött. újraindítottam safe mode with command prompt-ként, majd kézzel kiírtottam az utolsó bitet* is, amit a félbeszakadt uninstall otthagyott.

restart, majd feltesz NOD32, beállítások importál (okosan eltettem), jelszavas védelem kikapcsol, hátradől. azóta semmi error, remélem, így is marad.

*akinek esetleg kell:

c:\documents and settings\administrator\application data\ESET
c:\documents and settings\administrator\local settings\application data\ESET
c:\documents and settings\all users\application data\ESET
c:\documents and settings\default user\local settings\application data\ESET
c:\program files\ESET
sc delete ekrn (ESET Kernel service törlése)
HKLM/Software/ESET
HKLM/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/Image File Execution Options/ekrn.exe
HKLM/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/Image File Execution Options/egui.exe
HKCU/Software/ESET

[ Szerkesztve ]

(#456) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Exchange 2007 es nehany usernek (majdnem mindenki) az out of office nem megy de csak office 2007-el...? Owa, terminal serveren az office2003 az ok....
Az autoconfiguration kinlodik hogy nem talalja a beallitasokat pedig jol van beallitva... Front end back server van...

(#457) kraftxld válasza Hedgehanter (#456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ex2K7-nel front meg back end? Ott (H)Edge transport, CAS, Hub transport meg mailbox role van :)
99%, hogy az autodiscoveren kell piszkalni, a CAS, HT, MBX egy szerveren van? Self signed vagy tisztesseges tanusitvany van a szerveren?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#458) Hedgehanter válasza kraftxld (#457) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Azt hittem a configuracio meg lehet front end back end hogy a role-okat maskepp hivjak de nem ez a lenyeg.... :)
100% hogy az autodiscovery a ludas, sot valami permission problem lesz valahol mert aki domain admin annak megy a tobbinek nem (adok full controll-t az EWS virtual directory-n mindenkinek es megnezem).. a cert tisztesseges..

(#459) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#458) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mukodik, csak most mar azt kellene kideriteni miert kell full controll mindenkinek amikor azt csak olvasni kellene? :F

A (H)Edge transport jo... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#460) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Mar megint nem megy az out of office egy par usernek....? :F Meg ilyet, de mar nincs kedvem belemaszni, jovo heten exchange 2010 csere lesz... :)

(#461) anulu válasza Hedgehanter (#460) üzenetére


anulu
félisten

vígasztaljalak? jó eséllyel 2010-en se fog menni, ha transition-t terveztek és nem komplett új rendszert :(

csak egy pár usernek? mi az, amiben közös a jogosultságuk / fiókjuk, OU akármi, és ezek miben térnek el azokétól, akiknek megy?

ez így egy picit misztikus nekem :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#462) Hedgehanter válasza anulu (#461) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem csak upgrade 2010 lesz, ujra lesz design-olva minden...

Fogalmam sincs mi kozos bennuk, de ma hivtak hogy van akinek megy az outlook 2007 alatt az egyik gepen a masikon meg nem ugyanugy 2007 alatt ugyhogy nem csak neked misztikus hanem nekem is... :D

(#463) anulu


anulu
félisten

remelem valaki tud segiteni, mert idegbajt kapok.
adott egy domain, jelenleg Exc 2010 van benne. anno volt egy 2003-as server, onnan lettek a mailboxok athuzva. utana kb azonnal ossze is esett, uninstallra nem volt lehetoseg. azonban a 2010 stabilan azt mondja, h van egy legacy server a domainben, ugyhogy bizonyos dolgokat elfelejthetek... gugliztam mar, de nem talaltam megoldast, h honnan es mit kell kigyalulni ahhoz, h a 2003 utolso maradeka is eltunjon :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#464) kraftxld válasza anulu (#463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ADSI editre fel :)
Ha nagyon nem megy és tudsz adni távoli hozzáférést akkor megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#465) anulu válasza kraftxld (#464) üzenetére


anulu
félisten

adsi-vel probalkoztam, de annyira nem ereztem magam batornak, hogy komolyabban belefogjak...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#466) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Exchange2010-et telepítenék. Szerintetek elég alá egy dellsc440 (alap kétmagos proci, 8gb ram)? Vagy felesleges, elég a 2007.
Köszi

(#467) Boolash válasza Boolash (#466) üzenetére


Boolash
aktív tag

Azt kifelejtettem, hogy max 50 felhasználóval lehet számolni. Köszi

(#468) anulu válasza Boolash (#466) üzenetére


anulu
félisten

picit kifejtenéd pls? :) ezen kívül van még más server is a hálóban? virtualizálva lesz? kliensek milyen böngészőt használnak (OWA / WebApp) vagy csak Outlookkal kapcsolódnak? domain controller mi lesz?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#469) anulu válasza kraftxld (#464) üzenetére


anulu
félisten

köszi az útmutatást, sikerült kigyalulni, és egyelőre úgy néz ki, h semmi olyt nem töröltem ki, ami a 2010-nek kellene :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#470) kraftxld válasza anulu (#469) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs mit, örülök, hogy megy :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#471) Boolash válasza anulu (#468) üzenetére


Boolash
aktív tag

persze:)

Kicsit bonyolultan lenne megoldva, mivel az irodában elég lassú az internet feltöltési sebessége...
Lenne egy szerver (amiről most beszélünk) WS2008, rajta az Exchange2010/2007 és virtuálisan egy ubuntu (azon a web és egy alkalmazás, vagy csak az alkalmazás futna), és AD az exchange miatt (DC lenne így ez a szerver) . Ez az szerver az irodától távol van elhelyezve, ahol gyors az internet (Site A). Az irodával VPN kapcsolaton keresztül tartaná a kommunikációt.
Az irodában (Site B) lenne egy DC, ami az AD-t replikálja a SiteA-n lévő AD-val (ennek a mikéntje még kérdéses :) ). Ugyanez a szerver lesz a fájlszerver és futni fog rajta Nav, CRM rendszerek...
Az exchange-hez outlookkal kapcsolódnak. A mikéntjét még fontolgatom. Vagy RPC kapcsolaton keresztül, vagy VPN kapcsolat. (VPN persze csak ha távol vannak).
OWA menne, de ritkán használnák.
Telefonos szinkronizáció max 10 embernél.
Remélem nagyjából érthető amiket írtam:)

Köszönöm előre is!

(#472) anulu válasza Boolash (#471) üzenetére


anulu
félisten

eh
2008 alatt nem tudom, h pontosan mi a menete a VPN-en keresztüli AD replikálásnak, de 2003 alatt (R2) teljesen könnyen meg lehetett oldani :)

mivel Site B uploadja lassú, ezért 2 lehetőséget látok így hírtelen.

1
Site A:
Global Catalog, Client Access, Hub Transport, Mailbox Store, és az egész elé egy Edge Transport (mondjuk mehet virtuálisban is akár). és a userek WebApp-ot használnak. kb csak képet nem tudnak az aláírásukba tenni, egyébként shared mailboxok, send-as, minden van és akármilyen böngészőből megy. így 1 helyen kell csak bekonfolni
Site B: Global Catalog (ha vmiért szakadna a VPN és "A" nem tudna beléptetni), WebApp

2
Site A:
GC, Edge Transport.
Site B:
kár h nem írtad, h mennyire lassú az upload, és még azt is visszaveszi a VPN. ebben az esetben "B"-n lenne a Hub, Client Access és Mailbox, és akkor nyúlna a VPN-hez, ha a net felé akar küldeni.
így az Outlook RPC hívása nem megy ki "A"-ra, de az upload miatt a WebApp használat nem lesz egy élmény.

milyen gépek vannak / lesznek a 2 site-on ill licenszből mennyi van? akár pü-ben is jöhet. :)

...legalábbis így elsőre jobb nem jutott eszembe

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#473) kraftxld válasza Boolash (#471) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Diagram, userszám, hálózati sebességek jó volnának, így első nekifutásra, még nem nagyon világos a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#474) gaborbol


gaborbol
őstag

Excahnge 2007:

Volt 4 hosted pop3 fiok, abbol a legfontasabb at lett vive sajat szerverre ez az excahnge 2007.
Pop3 fiokok leveleit letolti az exchange es belerakja szepen mindenkinek az exchange fiokjaba.

Out off office szabaly be van allitva, viszont ha a 4 cim kozul jon be uzenet, akkor csak az exchangre bejovo uzenetkre valaszol.

Van valami megoldas, hogy a tobbi fiokra is kikuldje?

Koszi!

(#475) supesz


supesz
aktív tag

Hello Mindenki,

Egy kis felvilágosításra lenne szükségem.
Dinamikus IP címem van és szeretnék egy Exchange szervert üzemeltetni.
Van-e rá megoldás? Milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?
Hogyan működik a levélküldés az internetre és hogyan érkezik meg hozzám (az én exchangemre)?
A válaszokat előre is köszönöm. :)

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#476) supesz válasza supesz (#475) üzenetére


supesz
aktív tag

Azért szeretek segítséget kérni, mert rákényszerít, hogy pontosan megfogalmazzam mi is a bajom - ettől a ponttól kezdve pedig a googleben is tudok keresni.

Találtam is egy lehetséges megoldást: Relay beállítása...

Remélhetőleg sokaknak sikerül ez alapján bekonfigolni a levélküldést. ;)

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#477) supesz


supesz
aktív tag

Továbbra sem tudom rábírni, hogy az elküldött levélre válaszolni tudjak.
Küldeni már tudok. Valaki tud segíteni?

Supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#478) Hedgehanter válasza supesz (#477) üzenetére


Hedgehanter
őstag

MX record van vagy valami ahova a valasz emailek menni tudnanak..?

(#479) supesz válasza Hedgehanter (#478) üzenetére


supesz
aktív tag

Hello,

a következő van: külső szolgáltatónál jegyeztem be a domainemet, ott van egy mx rekord ami a mail.domain.eu -t bejegyezte, és a saját IP címét rendelte hozzá, én ezen a szerveren bejegyeztem egy mx rekordot az: smtp.domain.eu és saját itthoni IP címemmel, nekem van egy dns szerverem oda az smtp.domain.eu MX rekordot bejegyeztem. Kifele megy a mail de amikor válaszolni akarok rá akkor azt mondja a küldő szerver, hogy: Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 5.1.1 <jgipsz@domain.eu>: Recipient address rejected: User unknown in virtual mailbox table (state 14).

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#480) Hedgehanter válasza supesz (#479) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A kulso szolgaltato nem tovabbitja a leveleket...... nekem az az smtp.domain.eu olyan furan nez ki mint mx record nem igazan latom hogy mi benne az egyedi amirol azonositani lehetne teged (vagy csak nem irtad be mi a valodi?)... hogy nez ki az elkuldott email az @ utan..?

(#481) supesz válasza Hedgehanter (#480) üzenetére


supesz
aktív tag

nem akartam megadni a valós adatokat. miben segítene neked ez most?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#482) bobsys válasza supesz (#479) üzenetére


bobsys
addikt

az exchange server figyel a mail.domain.hu cimen? valaszol mondjuk pingre, telnetre?
miert csinaltal egy masik mx rekordot a privat dns servereden?
ha kuldesz levelet akkor mi a felado domain? ip?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#483) supesz válasza bobsys (#482) üzenetére


supesz
aktív tag

mail.domain.eu-n nem figyel. ha mindent jol csináltam, akkor csak az smtp.domain.eu-ra figyel. egy mx rekordom van csak a privát dns szerveremen: smtp.domain.eu
amikor levelet küldök akkor @domain.eu a felado domain-je.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#484) bobsys válasza supesz (#483) üzenetére


bobsys
addikt

a privat dns serveren levo mx rekordot rajtad kivul nagyjabol senki nem tudja lekerdezni
amit le lehet kerdezni az a szolgaltatodnal bejegyzett mx rekord es az arra mutato ip cim

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#485) bobsys válasza supesz (#483) üzenetére


bobsys
addikt

azt kell megoldanod, hogy az smtp.domain.eu mx record a te aktualis kulso ip-dre mutasson
dinamikus ip-nel a dyndns es hasonlo szolgaltatok tudjak ezt biztositani

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#486) anulu válasza supesz (#483) üzenetére


anulu
félisten

ezt én a következőképpen oldottam meg:

küldéshez nekem a t-onlány smtp servere lett megadva hub transporton, authentikációval együtt. tehát domainből ha kifele megy, akkor ott van egy auth, különben nem menne át a szolgáltató smtp serverén.

fogadás. izé. mail.<domain> felvíve mx rekordként no-ip-éknél, ahol vettem a domainnevet (dynamic update van, úgyhogy sima otthoni netre is rá lehet ültetni), routerben 25-ös port továbblőve Edge-re, onnan meg már sima ügy.

soha nem volt bajom vele...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#487) anulu válasza supesz (#475) üzenetére


anulu
félisten

ööö, milyen verziójú Exchange-ről van szó btw? :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#488) supesz válasza anulu (#487) üzenetére


supesz
aktív tag

Server 2003

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#489) anulu válasza supesz (#488) üzenetére


anulu
félisten

ott elméletileg annyinak kellene lenni, hogy a server virtual SMTP connectoránál megadod a szolgáltatód stmp serverének a nevét, és az adatokat, ami kell az auth-hoz, valamint a scope-ot (*), ahol regelted a domain nevet, ott MX record, és a serveren az accepted domaint. illetve a routerben, vagy tűzfalon vagy valamin azt, h a 25-ös portot a serverre lője tovább, de gondolom ez már úgyis megvan :)

melyik netszolgáltatónál vagy?

...emlékeim szerint...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#490) supesz válasza anulu (#489) üzenetére


supesz
aktív tag

tarr kft.

mindamellett elég furfangos a levelezés beállítása, nem megy de még mindíg nem bírom felfogni, hogy miért nem. Ha nem lenne bizalmas akkor idemásolnám a logokat, de így még segítséget sem nagyon tudok kérni. a domain regisztrátornál be van jegyezve az mx rekord vagyis a domain.eu -t feloldja ip címmé, de nem értem akkor miért nem kapja meg a szerverem a leveleket. mit kellene még beállítanom? milyen tiltások lehetnek még?
a tűzfalamon a 25 és 53 as port van nyitva a belső levelezésem működik. nincs most mx rekord a belső dns ben sem. egyéb?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#491) anulu válasza supesz (#490) üzenetére


anulu
félisten

pü ment

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#492) moonman válasza moonman (#455) üzenetére


moonman
titán

megint problémám van a NOD32 for Exchange-el. a legújabb 4.2.10016.0 verzió van fent, szépen beállítva, Exchange, IIS és egyéb kivételek felvéve, hogy ne akadjon semmivel. ment is szépen két hétig, majd ma kaptam egy emailt, hogy a frissítési modul valami problémába ütközött. felmegyek, nézem... a program fele hiányzik. a modulok egy része nincs is ott a menüben, a beállítások jó része hiányzik.

szerver újraindít, minden a helyén. ötlet? :F

(azt még megjegyezném, hogy a szerver amúgy kifogástalanul működik, egyetlen error sincs a naplóban, csak a szokásos warningok meg infók, tehát a rendszer stabil.)

reboot előtt:

reboot után:

[ Szerkesztve ]

(#493) gaborbol


gaborbol
őstag

Szerver sbs 2008/Exchange 2007

Out of office.

Owa-bol megy, barki be tudja allitani, mukodik is,.

Outlook 2010 belso halozatbol nem lehet beallitani, mindenkinel ugyan az a gond:
"your automatic reply settings cannot be displayed because the server is currently unavailable"

moonman: gondolom a frissites szokas szerint lelott egy csomo mindent, hogy frissiteni tudjon, meg is csinalta, de valamiert nem inditotta ujra, vagy nem tudta ujrainditani rendesn.
Ha szerver restart helyrehozta, szerintem nincs miert aggodni.

[ Szerkesztve ]

(#494) Hedgehanter válasza gaborbol (#493) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Autodiscovery problema....

Tesztelj egy autodiscover-t az egyik cliensen hogy lenyomod a ctrl es az outlook iconra clikkelsz a jobb klikkel a notification areaban es select test E-mailautoconfiguration... Ott megnezheted hogy megy-e...

Aztan az IIS-ben az EWS virtual directory az ahonnan az autodiscovery kapja az adatokat es ha ott gond van akkor nem megy a dolog..

(#495) gaborbol válasza Hedgehanter (#494) üzenetére


gaborbol
őstag

koszi!

megcsinaltam parszor outlookbol -sikeres volt

iis-ben az ews konyvtaron matattam kicsit ket tesztet futtatott abbol a masodik azt mondta hogy nincs joga a konyvtarra, adtam neki domain admint akkor a teszt ott gond nelkul lefutott, azota az otlookban ez van:

Thread Tick Count Date/Time Description
5012 29124375 07/11/08 16:59:19 Attempting URL https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml found through SCP
5012 29124375 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml starting
5012 29124390 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml FAILED (0x80072F0C)
5012 29124390 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://domain.com/autodiscover/autodiscover.xml starting
5012 29124421 07/11/08 16:59:19 Autodiscover request completed with http status code 500
5012 29124453 07/11/08 16:59:19 Autodiscover request completed with http status code 500
5012 29124453 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://domain.com/autodiscover/autodiscover.xml FAILED (0x80004005)
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml starting
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml FAILED (0x800C8203)
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Local autodiscover for domain.com starting
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Local autodiscover for domain.com FAILED (0x8004010F)
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Redirect check to http://autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml starting
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Redirect check to http://autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml FAILED (0x80072EE7)
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Srv Record lookup for domain.com starting
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Autodiscover URL redirection to https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml
5012 29124468 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml starting
5012 29124484 07/11/08 16:59:19 Autodiscover to https://servername.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml FAILED (0x80072F0C)
5012 29124500 07/11/08 16:59:19 Srv Record lookup for domain.com FAILED (0x80072F0C)

Hocipom tele van, owabol megy ez a fos, csak lokal halobol az outlook 2010-bol nem.

https://server.km.local/Autodiscover/Autodiscover.xml

erre ezt dobja a gep a cseresznyek helyett:

Error Code 0x80070542
Config Error Cannot read configuration file
Config File \\?\C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\ClientAccess\Autodiscover\web.config

Hogy kraft szavaival eljek majd holnap meg rugdosom kicsit...
Hogy volt ormesterem szavaival eljek, felrugom mint a fagyott kutyaszart !

(#496) Hedgehanter válasza gaborbol (#495) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Owa nem hasznalja az autodicover-t azert megy...

Adjal mindenkinek full access rights-t az ews virtual directory-ra.. :)

(#497) Malacka


Malacka
csendes tag

Sziasztok!

win2003 or Exchange -outlook 2003 párosításnál nem tudom megoldani, hogy az egyik user új jelszót szeretne.Ha átállítom az

active director-felhasználok-XY felhasználótualjdonságai -fiók fül

Azon belül a fiók beállítások ablakban ott van, hogy a jelszó soha nem jár le.Ott gondoltam átállítottam, hogy a következő bejelentkezéskor a jelszó megváltoztatása.. Akkor a kliens gépen beljelentkezik az user az outlookba, de nem sikerül a beállítás,mert vmi üzenetet kap az user, hogy nincs hozzá joga vagy ilyesmi...

Mi lehet a gond?

passz...

(#498) kraftxld válasza gaborbol (#495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma matattam kicsit AutoDiscover témában, átolvasom majd mi a gond, szerintem tudok majd segíteni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#499) anulu


anulu
félisten

némi Exchange 2010 SP1 tapasztalat és fejvakarás.

amit nem értek: Hub transport role-hoz miért kell a code.microsoft.com oldalról 4 workaround hotfixet leszedni a .net 2.0-hoz... hub és cas roleokkal nincs gond, simán frissíti.
a mailbox role ennyire nem ennyire egyszerű. van ugyebár egy Federation mailbox a rendszerben. na, ez R4 verziójú, és azzal száll el a telepítő, h nem tudja upgrade-elni R5-re, és pedíg az neki kéne, mert változtattak benne. az egyetlen módszer, amivel sikerült megoldani, az az, h mailbox gyalu, upgrade, mailbox létrehoz. így megy. nem értem, h miért kellett ezt így megoldani.

bug: WebApp alatt nem lehet levelet törölni / mozgatni, unexpected error-t dob. és a hiba pontos leírása is ennyi... szóval nettó zéró infó, Outlook alatt minden rendben.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#500) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy tartomány egyetlen szerverrel. Ezen WS2003R2 (sp2) fut és egy exchange 2003.
Van egy új szerver ws2008R2-vel, melyen hozzáadtam a tartományhoz új tartományvezérlőként. A ws2003-as lett a GC, és a schema master, a ws2008-as DC lett. A kettő között egyébként VPN kapcsolat van. Az AD replikálódott.
A célom, hogy a ws2008-ra egy exchange 2010-et telepítsek. Úgy gondoltam, hogy miután beléptem a tartományba, replikáltam az AD-t, majd megszakítom a kapcsolatot (VPN) és telepítem az EXC2010-et, anélkül, hogy piszkálnom kellene az éles exch2003-at. Miután telepítettem, a postaládákat átmásolom (akár úgy, exmerge segítségével manuálisan...)

Úgy tűnik nem fog menni, mert a telepítés közben kérdezi, hogy hol van az exchange 2003 szerver (MailFlow beállítás). Megadom neki. Majd az ellenőrző részeknél vannak hibák... Pl, hogy az exch2003 nem natív módban megy (tudom, hogy úgy kellene, de szakítottam a VPN kapcsolatot, én relatív külön szeretném telepíteni.. ). Egy másik hiba, hogy azt írja, hogy a schema master nem legalább ws2003 sp1...
Gondoltam, hogy átviszem ezt az fsmo szerepkört a ws2008-ra, de az megint olyan, hogy bele kell piszkálni az éles gépbe, amit nem szeretnék (illetve a VPN kapcsolat sem állandó még egyelőre...)

Egyébként ezek vannak még fenn (powershell):
Add-WindowsFeature NET-Framework,RSAT-ADDS,Web-Server,Web-Basic-Auth,Web-Windows-Auth,Web-Metabase,Web-Net-Ext,Web-Lgcy-Mgmt-Console,WAS-Process-Model,RSAT-Web-Server,Web-ISAPI-Ext,Web-Digest-Auth,Web-Dyn-Compression,NET-HTTP-Activation,RPC-Over-HTTP-Proxy –Restart

Köszi az ötleteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.