Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bobsys válasza Boolash (#300) üzenetére


bobsys
addikt

remlik olyasmi hogy valakinek akinek hasonlo gondja volt annyit csinalt hogy a server halokartyanal kivette az IPv6 tmaogatast es utanna ment neki minden nemtudom SBS egyaltalan tamogatja-e vagy nem az IPv6-ot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#302) Hedgehanter válasza Boolash (#298) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja, hogy ok nem tudnak kuldeni, akkor nekik kell mx record check-et csinalni egy telnet port 25-el mert az NDR azt mondja nem talalja az mx recordodat... Az NDR-ben az van hogy a mail.mydomain.hu-val vannak problemak nem a mydomain.hu-val... Rossz a cim amire kuldik az email-t...

Ja kiprobaltam nekem megy telnet port 25 a mydomain.hu, de a mail.mydomain.hu-ra nekem sem jon semmi (no A record no MX)....

(#303) Boolash


Boolash
aktív tag

Köszi a tippeket!

(#304) retes válasza brd (#289) üzenetére


retes
aktív tag

Sziasztok,

Ahogy azt ígértem referálok egy éles migrációról. Adott volt az sbs 2k3 angol és egy sbs2k8 magyar. Az answare fájlt megcsinálva elkezdtem telepíteni a 2008at. Meglátta hogy van neki ilyen answare kislemeze és már rá is ugrott, vágta, hogy itt migráció lesz. Kijött az ominózus varázsló amivel lehet vizsgálni, hogy mehet e a dolog vagy sem. Első körben kidobta, hogy nem ok mert nincs sp1 a 2003on. Sp2 futott rajta, de oda se neki windows okos megint. Registriben beletoltam a megfelelő kulcsot és volt hiba nincs hiba. Majd kérte azt a telepítést amit mondtál, már alig emlékszem rá, de valami javítás és az a 2008 dvdn van a toolsban. Feltettem volna, de közölte, hogy hát bocs ez angol és én magyar vagyok, szóval nem települ. Megoldásként átmásoltam a tools könyvtárat átneveztem a mindenféle nevű exe-t HUN ra és láss csodát ez a baj is megoldódott. A migrációs ellenőrzésben eljutottam addig, hogy nincs hiba és zöld út a migrálásnak. Odaklikkelek, hogy adj neki és szépen el is kezdi. Teszem hozzá, hogy a 2003on egy exchange 2000 van a 2008om meg értelem szerűen egy 2007 exchange kellene lennie. Lemegy a telepítés 40perc alatt. Már látom, hogy valami nagyon nem gömbölyű. Belépek a szép új szerverbe. Migráció során keletkezett problémák: Excahnge 2007 nem telepíthető… Teszem, hozzá, hogy feltelepítette, adt és minden szir-szart áthozott, de a levelezés életképtelen a régi szerver nélkül, ami ebben a formában igencsak vicces kis dolog, mert ha letelik a migrációs idő ami nem 21 nap mert a nyelvi eltérés miatt 7 napot adott a migráció (ezt sem értem, hogy miért...) akkor az egész levelezés megreccsen. Szóval a migrációs varázsló leellenőrizte, hogy minden ok, de mikor belépek az újba látszik, hogy mégse jó semmi sem… Megoldás a hivatalos a Microsoft oldaláról. Töltsd vissza a mentést és kezd előröl, hátha most jobb lesz… Szal egy jó tanács mindenkinek, mert végülis megoldottam ezt a problémát, de mielőtt servert vásároltok érdemes odafigyelni pár apróságra: Elsőnek, hogy SBS csak akkor vegyél, ha nincs más kiút. Másrészt magyart sose, mert erre a biztonsági frissítéseket az ms laza 3 hónapos csúszással teszi csak az updatre. Nem beszélve, hogy olyan, hogy win2k8 SBS r2 még nem létezetik ezért a nagyszerű szerverünk vista alapokon nyugszik. Ennek fényében igencsak elgondolkodtató, hogy tényleg egy kiszolgálót akarunk ezen a nem bevált platformon, ami emlékeztet a windows millenium és vista sikertörténetére 3 hónapos lemaradással az informatika világában adminisztrálni…
Tudom, hogy sok mindent nem írtam le, de ennek ellenére mindenkit óva intek, hogy rengeteg pénzt kölcsön az SBS windows millenium és vista tévedéseire emlékeztető hulladékra…

A tudás mindenkié!!!

(#305) kraftxld válasza retes (#304) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is szoptam rendesen az SBS 2003 => SBS2008 migrációval, bár az exchange szó nélkül átment, leginkább a custom progikkal volt a rugdalózás.
Amúgy annyira nem életképtelen az SBS2008, szerintem egész tűrhetőre sikerült, amit telepítettem május óta most hullott el egyszer, az UPS nem bírta tartani az áramszünet végéig, és 0x0000007F-es hibakóddal folytonos reboot-ot nyomott, de egy restore a lefrissebb mentésből gatyába rázta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#306) Oly


Oly
senior tag

ha erre jár egy guru, légyszi dobjon már rám egy privit...
Lenne 2 kérdésem ami nopublic.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#307) kraftxld válasza Oly (#306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dobhatsz privit, de ha komoly probléma akkor lehet elkérek pár ezrest :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#308) sfdrakex válasza kraftxld (#307) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pár ezrest ? Minek az most olvastam szülővárosodban 20 ezreseket nyomtak szerezz párat :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#309) kraftxld válasza sfdrakex (#308) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Találékony az ifjúság :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#310) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Van valami, amit nem értek, és gondoltam megkérdezem:
Adott egy winserver2003 gép tartomány vezérlő (AD), és fájlszerver funkcióval.
Fizikailag a szerverrel egy hálózaton (ugyanabba a routerbe megy a szerver és a kliens is, a router oszt IP-t) van pár XPpro kliens gép. A kliens nincs a tartományba léptetve.
A szerveren van mondjuk 2 központilag megosztott mappa, az egyikre adok "mindenki"-nek teljes hozzáférést, a másikra csak a felhasználók egy csoportjának adok teljes hozzáférést.

A kliens gépek mindegyike eléri azt a mappát amelyre "mindenki" kapott jogot (nem meglepő), viszont vannak kliensek, ahol ha megpróbálnám elérni a másik megosztást nem tudom, mert nem kér felhasználó nevet jelszót, hanem kapásból kiírja, hogy nincs joga az erőforrás eléréséhez (nem szó szerint).
Egyes kliensekről pedig kéri az azonosítókat és el is érem. Ha újra megnyitom a mappát akkor már nem kéri. Ha újraindítom a gépet, akkor kéri újból.

Ez szerintetek miért lehet? Mire kellene figyelni, ha nem akarom tartományba léptetni a gépeket, de a szerveren (illetve adott esetben kliensen) megosztott mappákat akarok elérni zökkenőmentesen?

Köszi

(#311) brd válasza Boolash (#310) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyenkor általában az szokott lenni a probléma, hogy egy olyan felhasználóval próbálja a kliens, amelynek egyébként van joga elérni a könyvtárat, de a helyi gépen más a jelszava, mint a megosztóoldalon. Pl. mindkét oldalon van rendszergazda, de más jelszóval. Ilyenkor nem kér felhasználónevet, mert azt látja, hogy a helyi gépen is van ilyen, viszont azt már nem tudja feldolgozni, hogy más a jelszava, és ezért azt írja, hogy nincs joga. Ez a megosztóoldalon, az eseménynaplóból (Biztonság/Security) kiderül, ha logoltatod a sikertelen bejelentkezéseket.
Egyébként ez a kérdés mit keres az Exchange topicban? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#312) Boolash válasza brd (#311) üzenetére


Boolash
aktív tag

Elnéztem a topikot.. bocsi :)
Köszi az ötletet, ez tényleg lehet! Gondolhattam volna erre :)

(#313) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Exchange 2007 SP1 public folder admin nem tud public folder alkonyvtarakat torolni sot meg az exchange organization, server admin sem tud mindent csinalni... Vannak konyvtartak ahol nincs semmi jogunk de latok bennuk egy usert hogy NT user:domain\username... A jogok nem mennek lefele automatikusan a konyvtarban?????? :F

[ Szerkesztve ]

(#314) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#313) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Latom mar mizu... Ujra kell applikalni a jogokat miutan toroltem mindent es enable inheritance...

(#315) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#314) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Csak nem megy, valaki segithetne... :( :DDD

(#316) kraftxld válasza Hedgehanter (#315) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan mi a hibaüzenet? Kliens verziója? OWA-ból tudod törölni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#317) Hedgehanter válasza kraftxld (#316) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nincs semmi hiba csak egyszeruen permission problemaim vannak.. Minden mukodik ahogy kellene, ahol van jogom ott tudok torolni, mozgatni, de szeretnem a sajat accountomat felhatalmazni hogy minden public folderre legyen jogom es nem megy.... :F
barhogyan probalom mindig csak a top folderre kapok jogot nem megy le a child konyvtarakra...
probaltam a Add-PublicFolderClientPermissions-t de nem megy le a child folderre a Add-PublicFolderAdministrativePermission sem megy le (probaltam az InheritanceType-addal de nem megy le)
Olvastam hogy meglevo permission jogokat csak egyenkent lehet allitani, az uj public folderek pedig kapjak a jogokat automatikusan lefele is de van vagy 30 child folder es abbol vagy 15- nek van egy masik child es igy tovabb....
Kesz vagyok tole... :D

Ja es persze mindenfele public folder admin joggal felruhaztam magamat....

[ Szerkesztve ]

(#318) retes


retes
aktív tag

Sziasztok,

Nem ismer valaki olyan progit amivel meg lehet nézni, hogy az ADben szereplő gépek mikor jelentkeztek be utoljára? Csak azért mert nagyon elszaporodtak a nevek és kicsit megnyirbálnám a hálót...

Előre is köszi mindenkinek!

A tudás mindenkié!!!

(#319) kraftxld válasza retes (#318) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

De ADSI editorral is lehet matatni a lastLogon attribute korul :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#320) kraftxld válasza Hedgehanter (#317) üzenetére


kraftxld
nagyúr

EX2K3 replikak is vannak? Vagy arrol lettek athozva 2K7 ala a PF-ek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#321) retes válasza kraftxld (#319) üzenetére


retes
aktív tag

Huh,

Köszi a gyors választ, már nézem is! :))

A tudás mindenkié!!!

(#322) retes válasza kraftxld (#320) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi a segítséget, igen csak pofás kis rendet tudtam csapni vele. Mindjárt más, hogy nem 130 hanem 50gép van az adben... :-D

A tudás mindenkié!!!

(#323) Hedgehanter válasza kraftxld (#320) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Uj kliens 2 hete kaptuk foglamam sincs...

(#324) Hedgehanter válasza kraftxld (#320) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Talaltam egy tool-t (PFDAVAdmin) amivel csoportosan is lehetne elmeletileg permission-t rekosgatni de csak net framework 1.1-el hajlando menni es ritkan van mar olyan... Nem javalljak felrakni egyik 2008 serverre sem..
Amugy most hallom a kollegaktol hogy a exchange 2003 is ebben a betegsegben szenvedett es hogy MS le akarja szoktatni az embereket a hasznalatarol... :(

(#325) kraftxld válasza Hedgehanter (#324) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, terelik a népet a Sharepoint fele, emlékszem mekkora anyázások voltak az Exchange 2007 RTM-nél mert nem volt benne Public folder támogatás.
Valami powershell-es matatással biztos meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#326) Hedgehanter válasza kraftxld (#325) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ahogy mondtam lejjebb azzal sem megy... Megprobalom azt a tool-t hatha..... Ha nem akkor en is terelni fogom oket a sharepoint fele.... :D

(#327) AT1S


AT1S
tag

Sziasztok!

Mit és hol kell beállítani az outlookban, hogy az exchange serveren tárolt fiókból ne átmásolja hanem törölje (tehát áthelyezze) a levelket? Ugyanis mindig megtelik a fiókom az exchange kiszolgálón (100 MB) és nem tudok levelet külfeni...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#328) Hedgehanter válasza AT1S (#327) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Outlookban sehol nem tudod az a servertol fugg es mivel te IMAP protocol-t hasznalsz a levelek a szerveren maradnak (vagy POP3 es ugy van beallitva de nem gyakori).. 3 megoldas van :

1, Arhivalod a leveleidet es torlod amikor kell.
2, szolsz a szolgaltatonak hogy neked keves a hely amit ok adnak adjanak tobbet
3. szolsz nekik hogy nem jo az IMAP allitsak at POP3-re

(#329) AT1S válasza Hedgehanter (#328) üzenetére


AT1S
tag

Ok. Köszönöm! :R Végül az archiválásnál maradtam, ez működik. Elvileg be lehet állítani szabályba is, hogy mozgassa át a postafiókból a leveleket a személyes mappákba, de ezt még nem próbáltam.

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#330) Hedgehanter válasza AT1S (#329) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Gyakorlatilag is mukodik csak jol kell beallitani... :D

(#331) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

exchange 2007, 3 server 3 kulonbozo admin group, 1 helyre megy az OWA es onnan megy a tobbire VPN-en keresztul, es az activesync nem megy at? OWA megy kiralyul, amikor Iphone-t akarunk az nem megy csak arra serverre ami a fo server...
Az activesync tool azt mondja testing OPTION command failed...A Web Exception occurred because an HTTP 451 - 451 response was received from Unknown

Az IIS logban semmi nyoma hogy probalkozna es sajnos a fo serverhez nincs access szoval azon nem latom a logot... :F

(#332) Hedgehanter válasza kraftxld (#325) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja ehhez meg az is hozzajon hogy a backup admin account is gaz mert nem tudja a public foldert backup-olni mert nincs joga... :D Beszaras ez az exchange 2007,,,,.....

(#333) kraftxld válasza Hedgehanter (#332) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, a Public Foldereket csak az SP1-ben taknyolták bele :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#334) kraftxld válasza Hedgehanter (#331) üzenetére


kraftxld
nagyúr

a www.testexchangeconnectivity.com-al próbáltad tesztelni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#335) Hedgehanter válasza kraftxld (#334) üzenetére


Hedgehanter
őstag

azzal.... De raadasul csak 1 ember miatt kell szarakodni mert blackberry serveruk van es mindenki azon van de ez a CEO es az MS-el lesz heti kapcsolatban (megy hozzajuk megy ilyenek) es csak azert kell neki az Iphone hogy amikor ott van akkor azt hasznalja mert hogy nez ki egy MS kozegben BB-vel rohangalni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#336) gaborbol


gaborbol
őstag

Bedobom ide hatha tudtok valami tippet adni.
Blacklist-re kerultek 2-3 alkalommal a mult heten,arra tippeltem ,hogy a halozatbol valamelyik gep szorja a spam-et.blokkoltam a 25-os portot azota nincsenek ujabb listan, de.
Raneztem magara a mail szerverre, a szerver szorta spam-a. Rakeresgeltem a logba februar elejetol a mai napig.Talatam kb 7 fiokot amik szortak a spamet. Egy kozuluk a postmaster@cegnev.com.
Elkuldtem a listat, 5 felhasznalo nem is dolgozik mar naluk x ideje.
2 most is dolgozik ok most nem szornak spamet napok ota.
Lehet hogy "elraboltak" ezeket az accokat, vagy csak ugy tunik mintha arrol mentek volna az emailek? A mar nem ott dolgozokat toroltem.
Valamint a que-ba most is van par felado nelkuli level, tegnap volt vagy 25-30 azokat toroltem.
Mitol lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#337) gaborbol válasza gaborbol (#336) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg tudna nekem valaki mondani, hogy a sender szekcioba nem csak az akarmi@cegnev.com emailenek szabadna ott lennie? Ez azt jelenyi hogy a szerver fizikalisan elkuldte ezekrol a cimekrol a leveleket vagy csak valamilyen spoof amit ott latok.
Koszi!

(#338) kraftxld válasza gaborbol (#337) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kene egy screenshot a send meg receive connectorokrol. Hogy vannak beallitva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#339) gaborbol válasza kraftxld (#338) üzenetére


gaborbol
őstag

Megadtad a kezdo lokest....
Sendbe nem latok semmit kivetnivalot.
Recieve viszont van 3 is.
Default minden okes.
Client minden okes kiveve,hogy itt be van huzva az anonymus user.

Rakerestem tudom,hogy ez nem jelenti azt, hogy beengedi az anonim felhasznalokat.

Viszont a harmadik connector:
SAN ott minden ip a helyi halozatbol a 25-os porton, valamint 2 kulso ip(nem valaszol egyik sem) security csak a legelso van behuzva, es csak anonim user van csak bepipalva neki.

Talatam olyat, hogy ha ilyen van onmagaba es futtatod ezt a parancsot:

Get-ReceiveConnector “Receive Connector Name” | Add-ADPermission -User “NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON” -ExtendedRights “Ms-Exch-SMTP-Accept-Any-Recipient”

Akkor viszont az ad tenyleg be fogja engedni az anonim usereket, es hogy mire jo ez?
Allitolag sharepoint szerver , vagy multifunkcios genyok (scannel majd emailbe tovabbkuld) tud mukodni a halozatba gondtalanul,annyi hogy akkor pontosan be kell loni az ipket,ami nalam nincs.

Avagy fingom nincs...

Egy biztos, a helyi halot monitorozom a tuzfallal,minden forgalom atmegy rajta ott semmi nem akar kimenni a 25-os porton ami ne lenne mail szerver.

Felraktam a wiresharkot a mail szerverre ma este, holnap elkezdem nezni hogy a helyi halobol mi jon be a szerverre.

(#340) kraftxld válasza gaborbol (#339) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi történik, ha ideiglenesen lelövöd valamelyik connectort? Figyeld a spam-et, ha valamelyik után leáll akkor már közelebb vagy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#341) Hedgehanter válasza gaborbol (#337) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Azert mert valaki kivulrol spammel rajtad keresztul.. A relay connectornal a remote networknal csak a te private ip-d legyen (kiveve ha van kulso exch server) es azon kivul mindegy hogy mashol mivan csak onnan fog relay-t engedni es ki lesz zarva a relay kivulrol...

[ Szerkesztve ]

(#342) Hedgehanter válasza gaborbol (#337) üzenetére


Hedgehanter
őstag

"Meg tudna nekem valaki mondani, hogy a sender szekcioba nem csak az akarmi@cegnev.com emailenek szabadna ott lenni?"
Nem feltetlenul de legalabb az egyik helyen igen (sender or receiver)...

(#343) gaborbol


gaborbol
őstag

Miota a spamet szoro fiokok ki lettek gyakva azota nincs spam. A felado nelkuli spamek se jonnek vissza a que-ba.

Pentek ota neztem gyakorlatilag ejjel/nappal.Okes, hogy megszuntek,csak nem vagyok benne biztos,hogy megvan a valos ok es 2 het mulva nem kezdodik elorol az egesz.
A blaklistes oldalak kozul tobb is konkretan mondta hogy rustock bot van a halozatba azert bannolt.Semmit nem talatam a halozatban.

Relayt is teszteltem, nincs relay, ha csak el nem baftam, de ugy csinaltam ahogy ms leirta.

Egy dolgot nem tudok elintezni jelenleg sehogy sem. Hotmail nem veszi le oket a spam listarol, ill egyszeruen nem is valaszolnak a keresre,mondjuk igen csak elfoglaltak lehetnek,ha 3 nap alatt nem tudtak eddig valaszolni.
Szamlalo az oldaukon:

2102 New Questions
152 Questions Answered(ezeknek nagyresze-> menj es olvasd el a faq-t)
791 Solved Questions

[ Szerkesztve ]

(#344) gaborbol


gaborbol
őstag

Exchange szerver+ Node1 es Node2.

Vagy eltavolitottak a fiokot vagy csak levalasztottak de rosszra kattintottak.
A levalasztott fiokok kozott nem jelenik meg. Az online karbantartas ejjel elindult,feljott jopar levalasztott fiok, de az a keresett fiok meg mindig nincs ott.

Adatbazis offline-ba, es manualisan elinditani a karbantartast.
Megprobaltam reggel 5 kor es azt mondta ,hogy a cluster service jelenleg aktiv...
Mint rajottem raadasul a node2 szerveren probalkoztam :W

Eleg lett volna ha a node1-n csinalom, vagy tenyleg le kell loni a cluster service-t hozza?

(#345) kraftxld válasza gaborbol (#344) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen Exchange cluster? Van pár fajta :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#346) gaborbol válasza kraftxld (#345) üzenetére


gaborbol
őstag

Okes rajottem 2,5 dologgal szopattam be magamat.

1) 1 DC-rol rdp-ztem be az exchange-re es ugy nez ki, hogy ezt valamiert nem komazza, amit a Node1-re leptem be kozvetlenul,akkor mar nem volt gond.Hiaba adtam meg neki a szerver nevet,adatbazis utvonalat, nevet, mindig azzal jott hogy a DC1-en nincs ilyen adatbazis....Akkor jottem ra hogy hoppa mit akar ez a dc1-el??

2) A parancs lefutott rendesen, de mivel 1 masodperc alatt megcsinalta es egy budos szo nelkul visszadta a kurzort az hittem, nem csinalt semmit, legalabb annyit visszabofoghetett volna hogy OK! :DDD

2,5) Nem kell offlineba tenni az adatbazist, es akkor nem lesz gond.

(#347) gaborbol


gaborbol
őstag

Tudtok ajanlani valami hasznalhato reszletes segedletet exchange 07 antispam beallitasahoz?

(#348) kraftxld válasza gaborbol (#347) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külön Edge transport szerver van, vagy a Hub transporton engedélyezted az antispam agenteket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#349) gaborbol válasza kraftxld (#348) üzenetére


gaborbol
őstag

Hub transport van antispam, de csak parat mertem elengedni eddig, azert kene valami info.

(#350) TooN


TooN
aktív tag

Hi!

Exchange Active Sync, azaz a telefon oldali felület!

Kérdésem az lenne, hogy szinkronizáláskor a naptár bejegyzések 90% szépen átviszi az outlook-ra és látom a lap-topon is!

De van pár tétel, amit notóriusan nem visz át! Gépen beírom szépen az eseményt, szerveren rögzül, mert weben is látom, de a telefonra nem húzza rá!

Mitől lehet?

Már mindent próbáltam, de esélytelen vagyok!

Ja és múltkor csak úgy a telefon oldalról indulva beduplázta az eseményeket, egy-két helyen 1 óra eltolással, amiből arra gondoltam, hogy lehet az időállítás miatt, mert nem hagytam automatán, így onnantól, hogy átállunk nyárira jelentkeztek az eltolódások!

Bár hogy alapból miért csinálta az is talány nekem!

Pls. HELP!!! :Y

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.