Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Hedgehanter válasza Snoop-y (#598) üzenetére


Hedgehanter
őstag

PL. van egy par kliensunk aki 1500-2000 emailt kuld nehanapjan ugyanazzal a szoveggel fejleccel es az teljesen megoli a netet meg a szervert de atlojuk a ISP smart hostjara es oda csak egy emailt kuld meg az 1500-2000 cimet es az majd szorogatja.... :)

(#602) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával a 2003 as verzió esetén, hogy a postafiók visszadobta a 15MB nál nagyobb fileokat? Esetleg valami tipp, hogy hol keressem?

(#603) brd válasza macimeister (#602) üzenetére


brd
nagyúr

Csak az adott felhasználónál, vagy mindenkinél? Felhasználó, vagy public folder? Az ADUC-ban Properties a felhasználón, Exchange Feautres. Public Folder esetén magán a Public Folder Store-on is be tudsz ilyet állítani, ill. külön folderenként is. De lehet még a Connectorokon és a SMTP Virtual Servereken is méretkorlátot beállítani, továbbá az ESM-ben a Global Settings alatt is van méretkorlátozási beállítás. Ha jól emlékszem, máshol nincs. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#604) kraftxld válasza brd (#603) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ADSI editor-ban a routing group connectoron is lehet állítani :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#605) brd válasza kraftxld (#604) üzenetére


brd
nagyúr

:) A messageSizeLimit-re gondolsz? (Bár az alapból nincs beállítva, azonkívül erről a beállításról leírás sem nagyon van szerintem - az RGC vonatkozásában legalábbis -, mert van másik, a grafikus felületre is kivezetett méretkorlát-beállítási lehetőség a connectorokon, és inkább azt javasolják, így nem valószínű, hogy ott lenne beállítva.)

The only real valuable thing is intuition.

(#606) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Exchange 2010 SP2 infók, valamint már lehet menni Exchange 2010 MCM-re a 3 hetes intézeti kiképzés nélkül
[link]
Szerintem marhaság, pont a lényeg a 3 hetes intenzív tanulás Redmondban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#607) VectraZo


VectraZo
csendes tag

Üdv!

Próbálkozom címben szereplő 2010 SP1 + 2008R2 kombinációval. 2008R2-n AD, DNS, DHCP. Másik gépen 2008R2 + Exc 2010SP1. Az a problémám, hogy csak az OWA megy. Outlook kliens nem tud csatlakozni a postafiókhoz. Próbáltam magára az Exc-re feltenni az Outlookot, de úgy sem. A varázsló felismeri a beállításokat (név, emailcím, szerver neve) de indulásnál lehal a "Profil betöltése" résznél. Létrehoz egy üres .ost fájlt és dob egy hibaüzenetet:
"Az alapértelmezett elektronikus levelezési mappák nem nyithatók meg. A mappák Outlook adatfájllal (.ost) szinkronizálása előtt kapcsolódnia kell a MS Exchange kiszolgálóhoz az aktuális profillal."
Viszont mint írtam, az OWA tök jól megy, jönnek-mennek a levelek.

Amúgy iskolai tiszta-szoftveres verziók és környezet.

Merre induljak?

(#608) kraftxld válasza VectraZo (#607) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook 2003?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#609) VectraZo válasza kraftxld (#608) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Az se. Próbáltam Outlook 2003/2007/2010

(#610) kraftxld válasza VectraZo (#609) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Fut az összes exchange szolgáltatás a szerveren ami automatára van állítva?
Ha csak Outlook 2003 nem megy akkor itt lenne némi infó Exchange 2010-re vonatkozóan: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#611) VectraZo válasza kraftxld (#610) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Exchange RPC Client Access nem fut. Ha manuálisan indítom, akkor utána leáll. De azt írja, vannak olyan szolgáltatások, amik leállnak ha nincs rájuk szükség ....

(#612) kraftxld válasza VectraZo (#611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig erre pont szükség lenne, hogy menjenek az Outlook kliensek, nézd meg az event logban, hogy miért áll le miután megpróbálod elindítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#613) VectraZo válasza kraftxld (#610) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Eventvwr szerint:
1002 "Failed to register service principal name ExchangeMDB. Failed with error code A hozzáférés megtagadva (5)."
:-(
Ezt hogy tudom orvosolni?

(#614) kraftxld válasza VectraZo (#613) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima tiszta telepítés volt és elsőre sikerült? Előtte nem volt félhalott Exchange a hálózatban, stb?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#615) VectraZo válasza kraftxld (#614) üzenetére


VectraZo
csendes tag

De , ez a 2. telepítés. Az elsőnél ugyanez volt a gond, gondoltam nekifutok még egyszer. Csináltam uninstallt, kiléptettem Ad-ból mert a 2008-at is leszedtem. Ez a mostani egy "jobb" gépen, de ugyanazzal a névvel és IP-vel fut.
Az előző telepítésnél még a névellenőrzés sem működött :-(

(#616) kraftxld válasza VectraZo (#615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Így már elég bajos a helyzet. Az Active Directory-t kipucoltad ADSI editorral az első telepítés után?
A számítógépfiók benne van az Exchange Domain Servers csoportban?
Ha nincs, és berakod, majd újraindítod az exchange szervert akkor esetleg működni fog, de ez csak vért izzadva lesz szerintem 100%-os környezet, bármikor előjöhet hiba az első félresiklott telepítés miatt ha nem volt kipucolva az AD.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#617) VectraZo válasza kraftxld (#616) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Nem volt ADSI uninstall után sajnos.A csoportban benne van.
Megpróbálok guglizni valamit hátha sikerül. Ha nem, akkor uninstall után mit kell kiszedni ADSI-vel? Van erről valami leírás?

És persze köszönöm az eddigi segítséget!!!

(#618) kraftxld válasza VectraZo (#617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor szerver töröl, az exchange objektumokat tartalmazó OU-t törlöd az active directory felhasználók és számítógépekből, valamint ADSI editorral törlöd a configuration/services/Microsoft Excange ágat:

Utána már valamennyire tiszta lappal indulsz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#619) VectraZo válasza kraftxld (#618) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Még egyszer, köszi a segítséget. Sikerült végülis újratelepítés nélkül. AD management mmc szerint benne volt a csoportban, ADSI szerint viszont nem :-/. Kivettem, betettem, és jó is lett :-)

(#620) kraftxld válasza VectraZo (#619) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel másik SID-el lévő gép account-ja volt benne a csoportban azért nem működött.
Ha /recoverserver opcióval telepíted újra akkor nincs ilyen gond, de én a helyedben leszedném, ADSI edittel pucolás, OU törlés, majd tisztán újratelepíteném. Ez jelenleg kb mint egy időzített bomba megy, bármikor eljöhet jogosultság, egyéb gond amit csak vért izzadva lehet megcsinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#621) VectraZo válasza kraftxld (#620) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Elég, ha az Exchange-t leszedem, vagy a 2008-at is rakjam újra alatta, vagy elég ha ki/beléptetem esetleg más néven?

(#622) kraftxld válasza VectraZo (#621) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég ha ki-be lépteted más néven a biztonság kedvéért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#623) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van itt olyan valaki aki rendesen beállított Unified Messaging-ot Exchange 2010-ben IP PBX-el? Számomra még elég káosz az egész aztán pár tipp jól jönne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#624) VectraZo válasza kraftxld (#623) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Szívesen segítenék, de a környéken te vagy az Ász :-).
Sikerült végre hibamentesen feltelepíteni az E2010-et. Viszont, mivel nem megoldható, hogy a levelek direktbe hozzánk jöjjenek, így egy külső pop fiókból kellene beszedni a leveleket. Van erre valami ingyenes megoldás, mint az EFS connector, csak több accountra?

(#625) VectraZo


VectraZo
csendes tag

Viszont találtam egy jó kis ps scriptet az E2010/W2008R2 telepítés előkészületeihez:

[PowerShell-for-Exchange-Server-2010-on-Windows-Server-2008-R2]

(#626) kraftxld válasza VectraZo (#625) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Fölösleges, a tudósok fejlesztik az Exchange-t, és a 2010 SP1-ben van egy ilyen dobozka :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#627) kraftxld válasza VectraZo (#624) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért nem megoldható? Ki kell nyitni a routeren a 25-ös bejövő portot meg a 443-at (OWA, Activesync stb) plusz a szolgáltatóval be kell állítatni a reverse dns-t és leszedni minden tiltást a 25-ös portról.
Nem igazán tudok rendes ingyenes pop connectorról. :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#628) VectraZo válasza kraftxld (#627) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Folyton tanul az ember. Azért nem, mert amin jönnének a levelek, sulinetes vonal, nagyon megbízhatatlan. És volt már olyan, hogy a feladónak állandóan visszadobta.

(#629) kraftxld válasza VectraZo (#628) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Állítottam már be jópár sulinet-es hálón Exchange-t, de nem volt még gond sehol sem. Csak be kell állítani a reverse DNS-t, meg esetleg az SPF rekordokat és nem lesz gond :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#630) VectraZo válasza kraftxld (#629) üzenetére


VectraZo
csendes tag

Nem a beállításokkal volt gond, hanem a kintről elérhetőséggel. Sokszor órákig nem voltunk elérhetőek, főleg esti órákban.
Azért köszi a segítséget :-)!

(#631) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Kiarchive-oltam 15G email-t egy serverrol egy honapja tegnap meg csinaltam egy defrag-ot es az infostore 4G-val lett kisebb??? exhange 2003 es ha ossszeadom a mailboxok meretet akkor az a harmada a hard drive-on levo .edb .stm meretenek?? :U

A defrag sikeres volt persze...

(#632) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#631) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A retention policy 60 days volt so valoszinu megtartotta az kitorolt usereket. beallitottam 0 napra es megnezem holnap mennyi a white space... :)

(#633) kraftxld válasza Hedgehanter (#631) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SIS miatt szerintem.
Gondolom az archivált mellékletek nagyrésze megvan másnál is aztán nem csökken store méret.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#634) Hedgehanter válasza kraftxld (#633) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A SIS nem pont az ellenkezojet csinalja? Ha elkuldok egy email-t 100 embernek egy 5 megas fajl-al akkor az egy 5 megas fajl-t fog megtartani es a tobbinek csak egy pointer lesz te altal elkudott email-hez...

(#635) kraftxld válasza Hedgehanter (#634) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, de ha ugyanazt az 5 megás emailt kiarchiválod 99 helyi postafiókból és megmarad 1-be nem fog fog 495MB-al csökkenni a store mérete defrag után, hanem marad ugyanakkora.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#636) Hedgehanter válasza kraftxld (#635) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De ugyanazt az 5 megas fajl-t nem tudom kiarchivalni 99x mert a SIS miatt csak 1 darab 5 megas fajl lesz a store-ban tehat a 100 email nem 500 mega lesz csak 5.

(#637) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#632) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Megvan az archivalt ures hely a retention policy 0-ra allitasa meghozta az uresedest.... :D

(#638) gardener


gardener
senior tag

Hali!
Valami gebasz lett az exchange server 2008. Nem érem el napok óta.
Próbáltam webről is. de ott sem.
File kiszolgálás, hálózat jó.
Hol keressem a hibát?

köcce előre is. :R

(#639) kraftxld válasza gardener (#638) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Excahnge 2007?
Képernyőmentések, hibaüzenetek, service-k?
Így kb a "doktor úr, fáj! gyógyítson meg azonnal" szindróma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#640) anulu válasza gardener (#638) üzenetére


anulu
félisten

2008? az vagy 2007 vagy 2010 :)
RDP-zni tudsz rá? event log mit mond? service-ek rendben vannak?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#641) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Amikor fax érkezik mindig jön vele egy értesítés is, ezt viszont szeretném kikapcsolni és csak a fax érdekel.
A következő üzenetet kapom:

Subject: 1CC2A8726D02A.tif - hozzáadta: STS Worker
Bejövő faxok Összesítés
1CC2A8726D02A.tif - hozzáadta: STS Worker - 2011. 06. 14. 13:35.
Az értesítések módosításához, törléséhez vagy megtekintéséhez ugorjon a(z) Saját értesítések lapra.

Találtam egy ilyen linket. Ami itt van a második hszben az megoldaná vajon?

(#642) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Keresek olyan valakit sürgősen aki penge módjára vágja az Activesync-et Exchange 2003 alatt. Fizetek is érte pénzt ha megold egy gondot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#643) kraftxld válasza kraftxld (#642) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tárgytalan, 3 nap küzdés után megoldottam :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#644) Callisto


Callisto
őstag

Valaki hozzáértő segíthetne. Exchange 2003 szerver és olyan spamek jönnek, amiknek a feladója és címzettje ugyanaz és belső hálózat domain a cím.
Ezeket hogy az istenbe lehet kiszűrni??? Van fizetős Symantec Spam szűrő, de az ilyennel nem bír megbírkózni :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#645) kraftxld válasza Callisto (#644) üzenetére


kraftxld
nagyúr

IMF-el simán meg lehet csinálni:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#646) pschio válasza VectraZo (#624) üzenetére


pschio
őstag

én popgrabber-el húzom be a leveleket az exchange-be

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#647) Callisto válasza kraftxld (#645) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi. Egyelőre beállítottam saját domain blokkolását Exchange-ben, de ez az IMF nagyon jónak tűnik. Viszont nem szeretném még a Symantec mellett ezzel is terhelni, a Symantec pedig vírusellenőrzést is csinál.
Igaz a spamszűrője egy nagy kalap kaki, mint a Symantec cuccok általában :D. Tipikusan az a cég, ahol csak csinálják az alkalmazásokat, de nem tudják milyen gyakorlati funkciókat kéne megvalósítani hozzá :D:D:D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#648) gardener válasza kraftxld (#639) üzenetére


gardener
senior tag

Jó-jó legyen 2007. (csak fel akartam vágni,hogy nekem ilyenem van :DDD )

Azt látom,hogy ez a szolgáltatás nem megy: MSExchangeIS

Próbáltam elindítani de ezt kaptam. (kép)

(#649) kraftxld válasza gardener (#648) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eseménynaplóból ki kell bogarászni, hogy miért nem indul el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#650) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Exchange 2010 SP1:
Konzol nem indul el a management host-on:
"the operation couldn't be completed because a change occurred in the remote forest"
Ismét igencsak informatív hibaüzenet.
Megoldás: azonos rollup update-re kell hozni a management host-ot mint a szerverek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.