Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bugizozi válasza Unbaised-Ben (#849) üzenetére


bugizozi
őstag

jaja, NNTP-t hiányolja [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#852) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Köszönöm, megpróbálom :) :R

(#853) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, szeretnék még egy kicsit segítséget kérni, sok OFF is van benne, de reménykedem hogy tudtok hasznos tanácsot adni:

Lényeg, hogy szakdolgozatot kell készítenem, témám pontosan így van leírva:
"Az internetes levelezésben használatos SPAM- és vírusszűrés megoldási lehetőségeinek elemző
összehasonlítása, a főbb problématerületek leírása és értékelése. "

Na már most amikor ezt választottam, fogalmam nem volt arról, hogy nekem levelezőszervert kell készítenem a későbbiekben, elsőre a tanárom erről nem szólt, csak a vírusirtókat tárgyaltuk, hogy a későbbiekben erről kell írnom.
De amikor beszéltem a konzulensemmel, kitalálta hogy csináljak levelezőszervert, windows vagy linux környezetben. Mondom köszi... :W zéró elő ismerettel biztos fog sikerülni :(, mert az iskolában kb csak az active directory-t vettük néha napján...
Sajnos, a konzulensem csak annyit bír mondani, hogy google, a kiadott feladaton kívül, ami még idegesítőbb, hogy bármit csináltam eddig az biztos nem volt jó... :(
Azóta is csak szenvedek, és van kevesebb mint egy hónapom, hogy befejezzem(30-40 oldal kb)
Az az eredeti tervem, hogy ugyebár csinálok exchange-el levelezőszervert, és azt pl thunderbird-öt + exchange-t összehasonlítom. Csak ehhez is kéne valami ismeret, ami nem nagyon van.
Tudtok valami anyagot linkelni, amiben az exchange 2003 okosságait el tudom olvasni? Sajnos jobb lenne a magyar nyelv.
Jól sejtem, hogy az egész gáz? :O :O

(#854) kraftxld válasza Unbaised-Ben (#853) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát ez így elég tág fogalom, több tízezer oldalt lehet írni a témában.
Az Exchange 2003 már amúgy is elég vén csataló, több mint 10 éves és azóta 3 új verzió is megjelent (2007, 2010, 2013).
Van beépített spam szűrő is az Exchange 2003 SP2-ben, de rengeteg 3rd party cucc meg hosted megoldás van spam és antivirus témakörben.

A thunderbird-et meg az Exchange-t teljesen fölösleges összehasonlítani, egyik levelezőszerver, a másik meg kliens. Magyar nyelven meg sok sikert használható anyaghoz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#855) Unbaised-Ben válasza kraftxld (#854) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Exchange 2003 azért lett választva, mert ez van meg, és csak 32 bites windows szerverem van :(
Bocsi, elírtam :B , nem exchange-t hasonlítanék össze, hanem outlookot a thunderbird-el :)
A magyar nyelvű használható anyag problémát tapasztalom :(

(#856) chepavel válasza Unbaised-Ben (#855) üzenetére


chepavel
aktív tag

Csak tipp:
x86-os gépen is futtathatsz x64-es rendszereket, akár virtualbox-al, akár vmware-rel.
2007-es exchangeről pedig (ami inkább közelebb áll a jelenlegi exchange szerverekhez, ahhoz ITT egy magyar nyelvű könyv, alapozásnak jó, Petrényi József tollából.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#857) Unbaised-Ben válasza chepavel (#856) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

értem, köszönöm! :R

(#858) kraftxld válasza Unbaised-Ben (#857) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2007-ből még kiadtak 32bites verziót csak tesztelésre meg laborba.
[link]
E2K7SP3EN32.exe

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#859) Macibook válasza Unbaised-Ben (#857) üzenetére


Macibook
tag

Regen volt valamilyen technetes rendezvenysorozat ahol magyarul volt exchange eloadas. Azoknak azthiszem egy konyvesboltban lattam az osszefoglalojat egy konyv formajaban. Lehet erdemes lenne erre is rakeresned.

(#860) Hebehebe


Hebehebe
tag

Hello!

SBS 2011, exchange 2010-el.
Az a problémám, hogy levelezés megy, owa is, de belső hálón (wifin) a telefonokat nem tudom belőni.
mobilnettel megy rendesen, de ha a helyi wifire csatlakoznak akkor nem találnak semmit.

Valami 5let hogy miért nem megy?

(#861) bugizozi válasza Hebehebe (#860) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Milyen telok? Ha wifi van, akkor műxik a net rendesen, pl böngészés megy?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#862) Hebehebe válasza bugizozi (#861) üzenetére


Hebehebe
tag

Ah, majd' leszoptam magam mire rájöttem, h a dns bejegyzéseknél kell felvenni a címkeresési zónákat, így belső hálón is látják az exch szervert. :D

Most amivel szopok, h a mail forward külsős fiókba nem megy, rengeteg leírást néztem, még screenshotos megoldásokat is, de egyik se megy.. :D
megvan holnapra is a gugli adagom :)

(#863) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, korábban már kérdezte bugizozi kolléga hogy mi lehet a hátul ütője annak ha kikapcsoljuk a Spam Content Filter-t Ex 2010 -alatt, nekem is ez lenne a kérdésem mivel sokan nem tudnak nekünk küldeni.Amint kikapcsoltam jönnek a mailek. "5.7.1 Message rejected as spam by Content Filtering."

Próbáltam a Kivételek fülön felvenni a domaineket, de még akkor is eldobta őket.

[ Szerkesztve ]

(#864) bugizozi válasza MTbc (#863) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha kikapcsolod akkor minden bejön, még a spam-ek is [link]

Nézd meg a logban, hogy mi blokkolta, melyik IP block list provider dobta el az üzit. [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#865) MTbc válasza bugizozi (#864) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi, megnéztem a logokat, és hétfő óta nem kapjuk rendesen és azóta ezelhez a mailkehez ez van írva:
"Content Filter Agent,OnEndOfData,RejectMessage,550 5.7.1 Message rejected as spam by Content Filtering.,SclAtOrAboveRejectThreshold,5,pre-existing SCL found on the message."

pedig eddig ez volt:
"Content Filter Agent,OnEndOfData,AcceptMessage,,SCL,5,"

Lehet hogy én barmoltam el valamit?De mit?

[ Szerkesztve ]

(#866) MTbc válasza MTbc (#865) üzenetére


MTbc
senior tag

Felraktam a SCl szintet 8-ra és figyelek.

(#867) anulu válasza MTbc (#866) üzenetére


anulu
félisten

nálam úgy néz ki, h 8-9 auto törlés, 7 karantén, alatta bejöhet, ip block listnek pedig a Spamhaus van felvéve. viszonylag minimál az a mennyiség, ami tényleg spam és bejön így. ja, definicios fileok WSUS-ból minden reggel leküldve auto approval-lal.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#868) Jeti1


Jeti1
tag

Az lehetséges, hogy valamilyen Exchange beállítás miatt nem működik Outlook esetén a Házon kívül (automatikus válaszadás) üzenet?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#869) kraftxld válasza Jeti1 (#868) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ha az EWS el van szexuálva vagy rossz belső url van megadva, esetleg az autodiscover nem megy vagy a tanusítvány rossz, akkor előfordulhat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#870) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchange 2010 esetében be lehet állítani az auot reply-t többszörösen üzemezve? Pl: ma 8-22-ig ez a szöveg, de hétfőn 8-22-ig más szöveg legyen.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#871) anulu válasza bugizozi (#870) üzenetére


anulu
félisten

hali!

alapból azt be tudod lőni, hogy mikor legyen (tól-ig) vagy permanensen adott szöveg ill ne legyen egyáltalán. megadott időben váltást max úgy tudsz (szvsz! lehet van egyszerűbb megoldás is), hogy powershellben összerakod az adott mailboxra vonatkozó szabályt, és időzítve futtatod a .ps1-eket.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#872) bugizozi válasza anulu (#871) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Igen, én is csak erre a megoldásra jutottam :) de akkor nem én voltam a vak, hogy nem láttam, hanem nincs (még?!:) ) ilyen az Exchange-ben.

Köszi a reagálást! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#873) anulu válasza bugizozi (#872) üzenetére


anulu
félisten

a jog fenntartva, hogy ne tudjak szebb megoldásról :) amúgyis inkább tákolós vagyok, mint a "szépet" megkeresős :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#874) bugizozi válasza anulu (#873) üzenetére


bugizozi
őstag

lényeg hogy működjön :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#875) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Letölthető az Exchange 2013 CU1, lehet migrálni 2007-ről és 2010-ről :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#876) anulu válasza kraftxld (#875) üzenetére


anulu
félisten

éljen... (igazság szerint, ideje volt már...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#877) kraftxld válasza anulu (#876) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb kabaré volt amit szeptember óta leműveltek, de nekem még ez a release is eléggé izzadságszagúnak tűnik... :)
Bár én még eléggé szkeptikus vagyok, talán CU3-4 környékén nekiállok migrálni pár ügyfelet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#878) anulu válasza kraftxld (#877) üzenetére


anulu
félisten

jah. értem én, hogy ütemterv meg akármi, de ez, ami a 2013-mal lett a vicc kategória :S és ha jól látom, ehhez a CU-hoz megint schema upgrade kell? :S

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#879) kraftxld válasza anulu (#878) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármelyik CU-ban lehet már schema frissítés, negyedévenként jönnek, és csak a legutolsót meg az egyel elöbbit támogatják. Tehát legkésőbb 6 havonta végig kell frissíteni az összes szervert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#880) anulu válasza kraftxld (#879) üzenetére


anulu
félisten

na, erről nem tudtam :R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#881) kraftxld válasza anulu (#880) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csekk disz áut :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#882) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

anonymous küldést szeretnék beállítani Exchange 2010 SP1-en (SBS 2011) az alábbi paranccsal:

Get-ReceiveConnector "Application Anonymous Relay" | Add-ADPermission -User "NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON" -ExtendedRights "Ms-Exch-SMTP-Accept-Any-Recipient"

Viszont az NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON-ra hibát dob, gyanítom azért, mert magyar az OS nyelve, így magyarul kellene beírnom, de gugliban nem találtam hogy hívják magyarul :B

Tud ebben valaki segíteni?

Köszi

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#883) kraftxld válasza pdave (#882) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez így nem fog menni :)
Az új receive connectort megcsináltad már korábban és le van korlátozva csak azokra az IP címekre amire kell?
Nem kell varázsolni powershell-ben, simán beütöd a permission groups fülön az "Exchange servers"-t, apply majd az authentication fülön az externally secured-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#884) pdave válasza kraftxld (#883) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi!

Azért próbálkoztam az anonymoussal, mert egy scsannert kell beállítanom, ami nem akar emailben scannelni, és gugli találatok alapján egy külön erre a célra beállított konnektorral, az anonymoust engedélyezve már működni fog az emailbe scannelés, legalábbis többek leírása alapján. Mindjárt kipróbálom ezzel, amit írtál.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#885) pdave válasza kraftxld (#883) üzenetére


pdave
aktív tag

Műxik, örök hála :R

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#886) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,

Nem tudom, ez lehetseges-e, de en csomot szivok es nem tudom sehogy megoldani. Van egy ceg akinek van kb. 20 dolgozoja. Ennek a 20 dolgozonak mind egyedi domainvegzodesu emailcime, amirol kifele kuldik a levelet, befele pedig mindegyik meg kell hogy kapja az osszes domainrol erkezot. Ne kerdezzetek hulye otlet dehat ezt kertek. Namarmost kuldessel nincs problemam de akarhogy veszem fel a domaineket egyszeruen random modon nehol az egyik nehol a masik level nem jon meg mindenkinek.
Esetleg valami otlet?

(#887) bugizozi válasza Macibook (#886) üzenetére


bugizozi
őstag

Get-AgentLog mit mutat arra a mailre, ami elakadt?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#888) Macibook válasza bugizozi (#887) üzenetére


Macibook
tag

Konkretan semmit, mert minden jol nez ki es egyszeruen csak nem minden usernek erkezik be a level, vagy ha beerkezik akar fel oras kesessel...

(#889) bugizozi válasza Macibook (#888) üzenetére


bugizozi
őstag

userek outlookot használnak? OWA-ban sincsenek meg a mailek?

Amit tudod hogy elküldtél üzi és nem érkezett be arra is azt mutatja a köv parancs hogy ok?

Get-AgentLog -StartDate "04/19/2013 06:00:00 AM" | where {$_.P1FromAddress -like "*ahonnanküldtedemailcim*"}

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#890) Macibook válasza bugizozi (#889) üzenetére


Macibook
tag

OWA-n keresztul nezem a postafiokokat ott nem latom, amugy Outlookot hasznalnak.
Az exchange az pedig 2007es

az agentlogot mindjart lefuttatom...

(#891) Macibook válasza bugizozi (#889) üzenetére


Macibook
tag

Megoldodott, nem az exchange volt a hibas hanem mivel pop3 connectorral jon be a level ezert a kozos postalada egynemely levelet spambe rakott es igy nem volt mit leszedni a pop3 szerverrol. Ha localbol kuldtem az azonnal ment csak a kulso levelnel volt gaz.
Koszonom a segitseget

(#892) Crion válasza pdave (#882) üzenetére


Crion
aktív tag

Get-ReceiveConnector "Application Anonymous Relay" | Add-ADPermission -User "NT AUTHORITY\Névtelen bejelentkezés" -ExtendedRights "Ms-Exch-SMTP-Accept-Any-Recipient"

:DD

(#893) * GeniuS *


* GeniuS *
tag

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg segíteni ebben a kombóban:

Windows Server 2012
MSSQL Server 2012
Exchange Server 2013

1 dedikált ip szerveren lenne. Nincs más géppel összekötve.

Megoldható 1 szerveren ez? Az Exchange 2-3 domaint (xy.com, xz.com, xt.com, mindháromnak külön külsős smtp) kezelne levelezésileg.

off: Tartományvezérlőt kell itt állítani?

Válaszokat köszönöm!

Tibi

(#894) kraftxld válasza * GeniuS * (#893) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, de erősen nem ajánlott, ha jól emlékszem max a DC+Exchange támogatott egy szerveren / virtuális gépben.
Külön virtuális szerverre:
- Tartományvezérlő
- Exchange
- SQL

A rendes tűzfal meg lerendezi a portokat és a publikálást.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#895) * GeniuS * válasza kraftxld (#894) üzenetére


* GeniuS *
tag

Köszi, akkor ez megint oltári nagy munka...

[ Szerkesztve ]

(#896) Pilok


Pilok
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy outlook 2003/2010/2013 ezchange 2013 valo csatlakozáskor hibauzit dob. "Az alapértelmezett elektronikus levelezési mappák nem nyithatók meg. A mappák Outlook adatfájllal (.ost) szinkronizálása előtt kapcsolódnia kell a MS Exchange kiszolgálóhoz az aktuális profillal.".

win server 2012
exchange 2013
f-secure psb (mssql 2008)

Az outlook az adatokat behuzza nem regedit utan (global catalog gond miatt).
De emelett thunderbird(exchange connectorral) ill. IOS es androidos kutyuk (activesync) siman felcsatlakoznak. OWA megy. Az osszes exchange szolgaltatas fut.

Mar ötletem sincs.

Pilok

(#897) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. van egy Exchange 2010 sp1 szerver windows 2008 szerveren fut Router mögött. Dyndns-es van egy domain regisztrálva.
Alap levelezés megy de van néha olyan hogy automata üzenetben visszakapom, hogy Reverse DNS nincs beállítva. PTR rekordot állítottam be kb 40 perce dyndnsen.
Mi kell ahozz hogy működjön a reverse dns? Hol kell beállítanom Dyndns-en vagy internet szolgáltatómnál?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#898) kraftxld válasza ezekiel (#897) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A netszolgáltatónál kell kérni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#899) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchange 2013-at játszásiból otthonra hogyan érdemes telepíteni? Kell egy server 2012 DC, meg egy másik server 2012 amire megy az exchange? A másik be legyen léptetve a tartományba vagy nem muszáj? Ha eme leírás alapján megcsinálom a preparing AD és a Pre-Requisites részt, utána szépen fel tudom telepíteni, ahogy az install rész van?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#900) chepavel válasza bugizozi (#899) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia,
DC-re még játszásból sem telepítünk Exchange-t(nagyon mást sem). :) A másikat pedig igen, léptesd be. A pre-req után elvileg szépen felmegy.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.