Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Titi76


Titi76
aktív tag

Akit érdekel, feltettem a CM7-72-111120- as romot. Végre megszünt a frissítés utáni első bootloop. Nálam pár utolsó romoknál mindig ki kellett vennem az akksit egyszer, ennél meg nem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#16452) natë válasza Titi76 (#16451) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam az utolsó "stable" 2x is igényelte az akksikivételt.
Az általad említett nightly is 1x, de ami baja van az igazából az, hogy 90% töltöttség fölött a töltést mutató led nem világít (at alapértelmezetten fehér fény).
Egy bugot megszüntetnek, jön 3 másik. Na ebben jobb a miui.

[ Szerkesztve ]

(#16453) tzl válasza Kroni1 (#16446) üzenetére


tzl
senior tag

Vagy kacsa, vagy a motonál nagyon megszigorították a fejlesztői romokkal kapcsolatos előírásokat, mert annakidején froyo kapcsán már rég közkézen forogtak a különböző romok.

(#16454) Kroni1 válasza tzl (#16453) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát én is örülnék neki.. A 2.2-vel csak egy két kisebb gondom volt, (rádió lefagy, hívás közben i sszól, és kikapcsolhatatlan, USB tethering nem az igazi, stb..) ha ezeket javítanák akkor CM7 helyett ezt preferálnám, mert alapvetően a gyári megoldásokat preferálom. A defy esetében is igy tennék már ha nem lennének vele problémák..

[ Szerkesztve ]

(#16455) tarnagy


tarnagy
aktív tag

domerator
Valóban nem rossz ez az új ún. ICS ROM. Azért az "ún.", mert rejtély számomra, mitől ICS... Felhomályosítanátok???
Plusz:
kipróbálta már valaki a video állítólagos méretváltozását 640x480-ról nagyobbra? Jómagam nem találtam ilyesféle opciót, csak valami high meg low meg MMs módokat. De még nem próbáltam ki.
NNnno, kipróbáltam gyorsan. Ugyanolyan gyorsan le is fagyott, sőt, reboot lett a vége. Hopp.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#16456) domerator válasza tarnagy (#16455) üzenetére


domerator
veterán

Pontos infókkal tudok szolgálni:

valamit beletettek az ICS-ből... :DDD :DD

Szerk: a leírásában az LG Camera szoftverrel csináltak 800x480 videót... még nem próbáltam, de hogy most mondod...

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16457) natë válasza tarnagy (#16455) üzenetére


natë
nagyúr

lgcam tudja (ha a rom is támogatja, pl MiUi), így is úgy is tré a minősége szerintem (én még mindig azt mondom a "720p" azért fényévekkel jobb.

(#16458) tarnagy válasza domerator (#16456) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Hopp: én a saját kamerájával csináltam!!
Azonnal tesztelem az LgCamera Pro-t, épp fent van a gépen...

Szóval:
a 640x480 után a 704x576 (nem támogatott), a 800x480 (nem támogatott) és a 848x480 szerepel (meg egy sor nagyobb felbontás mint nem támogatott).
Azaz a 848x480-at támogatja, csináltam is videót, de még nem ellenőriztem. Mindjárt...

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#16459) domerator válasza domerator (#16456) üzenetére


domerator
veterán

Kipróbáltam, 848x480 MPEG4 24fps videót tud rögzíteni, minősége számomra több, mint elég! :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16460) natë válasza domerator (#16459) üzenetére


natë
nagyúr

Természetes fénynél..talán. Próbáld meg lámpánál szobában!

(#16461) domerator válasza natë (#16460) üzenetére


domerator
veterán

Lámpánál csináltam...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16462) tarnagy válasza tarnagy (#16458) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Nos, ellenőriztem, csináltam a 640x480-nal és a 840x480-nal is - mindkettő valóban elég gyenge (persze, egy 720-hoz vagy normál videokamerához képest, ráadásul bent a szobában csináltam a kellemes novemberi "fényben". Igazi nagy különbség nincs, a nagyobb képméret nemigen rosszabb mint a kisebb... (Szabadban vagy vakuval bent szerintem elég jó "hirtelenvideónak"...)

Én lámpa nélkül, csak az ablak fényénél csináltam! Mindjárt megnézem világítással!

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#16463) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Igazat kell adnom domeratornak: megfelelő világításnál (lámpás illetve külső felvétel) szerintem is megfelelő átlagos videofelvételnek, nekem is elegendő (bár nyilván jobb a 720 :N )

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#16464) Kroni1


Kroni1
veterán

Hi!

Gyári 2.2.2CEE Rom-ra telepített CM7-et hogy lehet visszacsinálni legegyszerűbben a gyári 2.2-es Rom-ra?! RSD Lite-al meg lehet? Vagy mi a helyes menete?

(#16465) Tex válasza Kroni1 (#16464) üzenetére


Tex
senior tag

Igen RSD-vel a legegyszerűbb, mondjuk szerintem másként nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#16466) Kroni1 válasza Tex (#16465) üzenetére


Kroni1
veterán

Oké, köszi!

(#16467) somogy válasza szabof1 (#16438) üzenetére


somogy
tag

Hát én is erre gondoltam, hogy az lehetett a baj.Meg próbálnék másik romot rá rakni ,de mint írtam semmire nem reagál még a bot menübe se tudok belépni.Gari van elvileg ,de így nem tudom, hogy tudom e érvényesíteni.

(#16468) tzl válasza tarnagy (#16455) üzenetére


tzl
senior tag

Én is feldobtam délelőtt, de data wipe-ot nem csináltam (melózom, kellenek az adatok, programok stb., nincs időm újrarakni mindent), csak cache és dalvik cache-t. No így használhatatlan, FC-hegyek, nem rakja ki az összes appot a képernyőkre, szóval data wipe nélkül felejtős.

(#16469) Tézé81


Tézé81
tag

"A Google hivatalosan is elismerte, hogy az Android 4.0 operációs rendszer nem támogatja Flash-t.
Ennek támogatottsága csak attól függ, hogy az Adobe kiad-e az ICS-re kompatibilis verziót vagy sem.
Ez pedig ennek a korábbi hírnek tükrében erősen kétséges. ( http://pdaplus.hu/content/view/6751/57 )

Felhasználói visszajelzések szerint a leginkább bosszantó, hogy a mobil Flash régebbi változatait sem lehet telepíteni ICS-es készülékre."

Forrás

Lehet, hogy Apple titkosügynökök épültek be a Google-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#16470) szabof1 válasza somogy (#16467) üzenetére


szabof1
őstag

Úgy érted, hogy amikor a hangerő fel gomb nyomvatartása mellett bekapcsolod, akkor nem jön be a bootloader mód?

(#16471) somogy válasza szabof1 (#16470) üzenetére


somogy
tag

Igen úgy, egyszerűen semmit nem tudok csinálni, tök halott az egész :((
Attól szarrámehetett szerinted amit csináltam?

(#16472) natë


natë
nagyúr

Galnet MiUi, rákérdeztem a hw gyorsításra:

- It's outside of the kernel kyaj001. I implemented it that way because I know alot of people always change the kernel as soon as they flash the rom.

I will give people a heads up though. In time, changes will be made at kernel level that won't be immediately available in other kernels. So you'll need to use the included kernel to get the best out of the rom when this happens. We'll let you know when this is the case though

- Is this hw acceleration implemented in the Defy's version too?

- yes, it's enabled on all devices that we support.

[ Szerkesztve ]

(#16473) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#15861) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A 15861-ben leírt beállításokkal csináltam egy kis tesztet a múlthét végén.

A telefonom SOC kamerás, 7.2-es CM7 (2011.11.15) rommal, aksi kalibrálás után, alap ADW launcher, 3 asztallal, 4 widgettel.

Az egyik nap minimális 2G használattal, kikapcsolt wifivel használtam a telefont, a másik nap pedig szintén 2G használattal, de bekacsolt (nem csatlakozott) wifivel üzemelt.

Az első nap eredménye:
8.13 Mb forgalom, 12 órás használat mellett: -61mA átlag fogy, 42% (-375 mV) akkuszint esés, 28 C átlaghőmérséklet.

A második nap eredménye:
8.48 Mb forgalom, 12 órás használat mellett: -58mA átlag fogy, 42% (-340 mV) akkuszint esés, 27 C átlaghőmérséklet.

A kísérletem célja az volt, hogy megnézzem, ezen a romon, az állandóan bekapcsolt, de nem csatlakozott wifi fogyaszt-e felesleges akkumulátort, és azt szűrtem le, hogy nem.

Harmadik napon telepítettem az MSGingert, sajnos itt elfelejtettem beállítani a CPU értékeket, így a default értékekkel az alábbi eredmények vannak érdekességként (itt ha neteztem, akkor átváltottam 3G-re):

~6Mb forgalom, 12 órás használat mellett: -71,7mA átlag fogy, 52% (-382 mV) akkuszint esés, 29 C átlaghőmérséklet.

Sajnos akku használati képeket elfelejtettem csinálni, de ezt az MSGingert most kalibrálom, és akkor holnap/holnapután megcsinálom a 12 órás 2g+wifi tesztet vele is. Arról majd csinálok képet. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16474) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok, 2 kérdésem lenne. Mitől lehet, hogy lezárt kijelzővel néha beakad 1-2 másodpercre a zene? :W (Wiui 1.11.18.) Ugyanebben a verzióban meg lehet oldani, hogy mint CM7-ben, a kikapcsológombbal lehessen befejezni a hívást? :))

(#16447) YAS-dude: értem :))

[ Szerkesztve ]

(#16475) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#16473) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na, csak sikerült összekevernem a dolgokat.

Az MSGinger helyesen:
~6Mb forgalom, 12 órás használat mellett: -55,3mA átlag fogy, 32% (-283 mV) akkuszint esés, 30,2 C átlaghőmérséklet.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16476) anglergab válasza Titi76 (#16451) üzenetére


anglergab
addikt

Én nem tapasztaltam az említett bootloopot már az előző 7.2-es nightly-nál sem, lehet azért nem, mivel a rom telepítése után nem újraindítottam, hanem kikapcsoltam a recoveryből.
Egyébként nagyon jó a 7.2-es tanguy-féle rom-ok fogyasztása: 1 nap alatt ~ 10%-ot merült, igaz, nagyrészt aludt. De még ez is viszonylag jó eredménynek számít.

[ Szerkesztve ]

(#16477) YAS-dude válasza anglergab (#16476) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az a baj, hogy valamiért "beakad" valami a tanguy - nomeg a cm-féle nightlykban is pár óra használat után és onnantól nem megy le deep sleepbe (cpu spy szerint). Úgy viszont már jobban eszi az akkut. Német defy+ rom nem csinál ilyen csúnyaságot, kb. folyton alszik ha lekapcsol a képernyő.

(#16478) domerator válasza tarnagy (#16462) üzenetére


domerator
veterán

tarnagy:
Nem is lehet jobban megfogalmazni!!! :R "Hirtelenvideónak" ez nekem több, mint elég... igazság szerint a VGA videó is megfelel, ez a 848x480 már több is, mint ami nekem kell.

(#16472) Mozzarella:

Lesznek még itt csodák azt hiszem.. :K

(#16473) rum-cajsz:

Aztamindenit... nem semmi tesztet nyomtál! :Y :R

"A kísérletem célja az volt, hogy megnézzem, ezen a romon, az állandóan bekapcsolt, de nem csatlakozott wifi fogyaszt-e felesleges akkumulátort, és azt szűrtem le, hogy nem."

Miui romon ezt már megállapítottam, örülök, hogy cm7-en is bebizonyosodott... azonban szerintem azt hozzá kell tenni, hogy ha viszont nem lóg wifi hálózaton, hanem keresgél, akkor valószínűleg nagyobb étvágya lesz mindkettőnek.

A köztudott dolog is bizonyítást nyert... MS2Ginger fogyasztásbajnok.

Most már csak a Galnet hibrid ICS-MIUI tesztje lenne hátra ;]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16479) Lacopapi válasza Kroni1 (#16454) üzenetére


Lacopapi
addikt

Használj SEA (gyári) romot.

(#16480) Kroni1 válasza Lacopapi (#16479) üzenetére


Kroni1
veterán

Miért?! Az jobb mint a CEE?

Más: Biztos sokszor volt már de hátha sos-ben tud valaki okosat: CM7 telepítés után haver nyomott egy wipe cache és wipe data/FR-t, azóta csak a Google feliratig megy a telója! Mit lehetne kezdeni vele?

(#16481) w333 válasza Kroni1 (#16480) üzenetére


w333
félisten

A másik topic-ban ott a válasz és a link :D :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16482) Kroni1 válasza w333 (#16481) üzenetére


Kroni1
veterán

köszi, sajna még nem oldódott meg de probalkozom..

(#16483) Lacopapi válasza Kroni1 (#16480) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jobb.

(#16484) domerator válasza fedorla (#16450) üzenetére


domerator
veterán

Nem tudom válaszoltak-e már neked...

A SetVsel-ben van egy olyan opció, hogy set at boot, vagy hasonló... azt ha bejelölöd, akkor következő újraindítástól mindig a beállított értékekkel fog elindulni a teló.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16485) Kroni1 válasza Lacopapi (#16483) üzenetére


Kroni1
veterán

:R köszi! És röviden össze tudnád foglalni miben?! Stabilabb? Köszi előre is!

(#16486) domerator válasza tarnagy (#16455) üzenetére


domerator
veterán

tarnagy:

... és mindenki, aki ezt a hibrid MIUI-ICS romot használja és kellene vissza az eredeti miui launcher:

Innen tölthető és recoveryből kell flashelni

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16487) natë válasza Kroni1 (#16485) üzenetére


natë
nagyúr

Beírod a keresőbe és találsz itt vagy 100 bejegyzést róla.

domerator : a galnetes miuiban próbáltam rájönni hova lett dugva a hw acceleration, de nem jöttem rá. Mert ez így baromi jól hangzik, de mi hw accelerated? A launcher (kizárt), a film lejátszása (lejátszó függő)? :F

[ Szerkesztve ]

(#16488) Lacopapi válasza Kroni1 (#16485) üzenetére


Lacopapi
addikt

Összefoglalva : mindenben.

Mozzarella...szerintem a Galnet Video tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#16489) Kroni1 válasza natë (#16487) üzenetére


Kroni1
veterán

Beírtam, és próbálkoztam is pár dologgal, de nem sikerült eddig egyről a kettőre jutni.. Valamiért az android bootloaderben a recovery-nál a Wipe dalvik cache-t nem lehet kitörölni.. :S Eddig RSD lite se látja, nem is indul el a teló.. akksikivételtől kezdve minden volt már..

[ Szerkesztve ]

(#16490) domerator válasza natë (#16487) üzenetére


domerator
veterán

Nem tudom... nem próbáltam, nem kerestem még... ez a davidsonjesus féle hibrid is galnetes, de 1.11.18 a száma és a galneten meg csak 1.11.9 a legújabb, szóval szerintem ebben még nincs benne... ez valami saját főzete lehet ennek a davidsonnak.
Ha belaktam csinálok nandroidot és felteszem a galnetet próbálni (baccameg... egyre mélyebbre süllyedek a romolási aktivitásban...) :DDD :DDD

Szerinted az elérhető 1.11.9 Galnetben már benne van a hw accel?... mert szerintem még nincs. A következőben számítok rá.

Jééé... lehet, hogy nem láttam, vagy nem emlékszem rá, de davidson romjának 4.0.1 a verziója... kicsit nagy arc... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16491) Lacopapi válasza domerator (#16490) üzenetére


Lacopapi
addikt

Kösz a MIUI Launchert.

(#16492) domerator válasza Lacopapi (#16491) üzenetére


domerator
veterán

davidson épp vizsgálja a wifi tether hibát. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16493) Lacopapi válasza domerator (#16492) üzenetére


Lacopapi
addikt

Barnacle addig is dolgozik :D Közben a vízszintes sorok számát ötre növeltem...sokkal jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#16494) Lacopapi válasza domerator (#16492) üzenetére


Lacopapi
addikt

Barnacle mellett telefonálok,böngészek és állítgatok ezt-azt,meg se röccen,egy hangyányit melegszik az akksi,de nem vészes...szuper.

(#16495) csabi94


csabi94
őstag

Erre valaki? [link] :R
Mozarella, Benned főleg bízok :B :DDD jó már amúgy a hangerős zeneváltás, használom is, nagyon szépen szól ez a gyári lejátszó :C

(#16496) domerator válasza Lacopapi (#16494) üzenetére


domerator
veterán

Én mondjuk nem használom rendszeresen a wifi tethert, ezért sem volt akkora tragédia nekem, hogy nem működik... de a rom amúgy tényleg szuper.

Lehet, hogy Mozzarella jól látja és mostantól a Galnetre érdemes jobban figyelni...

(#16495) csabi94:

Részemről csak annyi az ötlet, hogy ki kellene deríteni, hogy 2 percenként (vagy ahogy megakad a zene) mivel foglalkozik az android... mit próbál szinkronizálni, letölteni, kapcsolódni valamihez, stb.

Valamint a szokásos megjegyzésem... ha az alsó Vsel értéked 300MHz és a threshold 86% akkor bármit is csinál a telefon zenélés közben, azt 300MHz-en fogja csinálni és ha csak zökkenéssel tudja, akkor zökkenni fog, mert nem fog/tud nagyobb órajelen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16497) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

Sziasztok! Gyári froyo-mat probálom lecserélni most így:
http://androidunderground.info/motorola-defy/motorola-defy-a-cyanogenmod-7-cm7-telepitese-kezdoknek

Két zip fájlt kéne ugye letöltenem, a CM7-et sikerült is innen:
http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=umts_jordan
(ez gondolom jó)
De sajnos egyik google apps-os oldal sem nyílik meg. Valaki tudna adni egy linket ahonnan betudom szerezni azt a zip-et is pls?
Köszi.

(#16498) hodostamas válasza deadhallowee (#16497) üzenetére


hodostamas
addikt

tess: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16499) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Valaki már kérdezte, ha jól emlékszem: a MIUI-ban van módja annak, hogy pl. a jobb oldali, számomra teljességgel fölösleges keresőgombot másra használjam, mondjuk hívásmegszakításra vagy efféle célra? Vagy pl. a bekapcs. gombot?

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#16500) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Lattatok mar olyat, h a statusbaron levo ira megall? Durva bug o.O
11.14.ei cm

Nekem az a megallapitasom, h 1.5 ota szo szerint xarok a cmek!
addig egyikkel se volt kb semmi bajom, azota olyan merteku lassulasokat produkal a gep, mintha 3kb ramja lenne :)

Ez a galnet cucc tenyleg ilyen jo? Vagy meg nem erdemes felrakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.