Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) domerator válasza Nxn908xxx (#16350) üzenetére


domerator
veterán

Nem tapasztaltál lassulást, akadást, stb.? Nálam a 3xx MHz pl. akkor volt nagyon kevés (illetve pontosítok: a 3xxMHz a 86%-os thresholddal párosítva), amikor bejövő hívás volt... 5-10mp alatt tért csak magához a display. Másik eset: zenehallgatás közben beérkező sms... akkorát dadogott a zene, hogy azt hittem reboot lesz belőle.
Nehogy kötözködésnek vedd, de így beállítva lett egy 380MHz-es Defy-od... :U :F

Szerk: most láttam a kiegészítésedet az akku fogyasztásról... bocsi, de 40 perc alatt 20% az nem sok egy kicsit? :U Ennyit kemény játékkal, vagy videolejátszással kellene fogyasszon szerintem.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16352) domerator válasza Laacko (#16340) üzenetére


domerator
veterán

A system/media mappában (nem az sd-n, a telefonban) van egy bootanim vagy hasonló nevű hangfájl (nehogy a zipet töröld)... azt kell root explorerrel kitörölni.

Ha már neked is ez a rom fut, megnéznéd, hogy a wifi tethering működik-e nálad?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16353) Halo válasza fa4hu (#16346) üzenetére


Halo
senior tag

igen Dave, többször is megjegyeztem én is, s a folyamatát is a telepítésnek, vagyis:
- zip letölt
- zip felmásol
- telefon recoveryben újraindít
(- biztos ami biztos wipe cache, advanced dalvik cahce)
- install zip
(igaz itt már kiiírja, hogy törli a cache-t... de... megint csak biztos ami biztos alapon a reboot során egyből visszalépni a recoverybe - kék fénynél hangerő le - és manuálisan törölni fenti két cache-t. mondom, ezt a lépést az üldözésisek megcsinálják... ;) ezekután reboot system)
- örül, használ, esetleges működési zavarokról pedig beszámol, megoszt.
(még egy üldözésis jótanács: az utolsó általad működőnek titulált romot hagyd meg a kártyán. 150 mb csak van még pluszban... tudod, ez is olyan "biztos-ami-biztos" alapon.)

augusztus közepétől CEE-re alapozva installálom egymást követően az újabb WIUIkat.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16354) Nxn908xxx válasza domerator (#16351) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem tapasztaltam akadást, az angry birds szépen futott, a maps sem akadt, böngészésnél talán egy kicsit lassabban jönnek be az oldalak, de tényleg csak egy nagyon picivel, viszont a kétujjas zoomolásnál semmi akadás nem volt.A bejövő hívásos és a zenehalgatáskor bejövő sms-t derekt kipróbáltam az előbb, de semmit se tapasztaltam.A kijelző rögtön magához tért, a zene pedig minimálisan sem röccent meg.
Az akkuhoz annyit, hogy nem 40 percet nyomogattam, hanem 10 órától folyamatosan(akkor volt 25%-23%-on)ebben volt 2-3 reboot, mert állítgattam a cpu-t.A CPU spy-t 40perccel ezelőtt nulláztam le.Akkor volt 15%on.És ahhoz képest, hogy folyamatosan wifin volt, a kijelző folyamatosan világított, szerintem nem olyan rossz eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#16355) Halo


Halo
senior tag

WIUI-sok:

nálam az istennek nem jön össze az időjárásos móka. Az új telepítéseknél csak az van, hogy nem sikerült neki elindulnia, s utána nem is tudom "szóra" bírni.
igazából nincs szükségem, csak ha már benne van, s lehetne... hiszen Wajk azt mondta, nála muxik minden...

ha valakinél működik normálisan, kéretik megosztani hogyan bírjam "szóra", köszöntem!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16356) Davebowman válasza Davebowman (#16337) üzenetére


Davebowman
senior tag

Azt valaki tudja, hogy a Wajkiui 1.11.11 ben van egy data könyvtár, valamint boot, -devtree, -logo.img file is, az 1.11.18.2ben pedig nincs data, devtree és logo.img. Ezért nem merem simán rátolni a 1.11.11-re. Vagy mehet recovery-stable recovery-Wipe Data/Cache-install zip -wipe/dalvik és kész?

Vargalex 1.1.7

(#16357) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Berakom ide is a szakikhoz:

JOREM_U3 3.4.2_179-2
Moto Version 34.179.2.MB525.Retail.en.CEE
Android 2.2 CEE-hez melyik SOC való? :)

(#16358) Davebowman válasza Davebowman (#16356) üzenetére


Davebowman
senior tag

Na most csinálom és az új wajkiui-t. eszerint:
Installation GUIDE:
1. Select Recovery/Stable Recovery. Choose "Wipe Data/Cache" option. Let finish.
2. Choose Install zip from SD Card, select WajkIUI_multilang .zip and let it finish.
3. select "Wipe Cache" then go to Advanced and select "Wipe Dalvik Cache". Reboot Now!
4. After boot, set your prefered language in Settings menu
5. Done! Recommend: use Battery Calibration for maximum battery

csak a 3. pontnál nincs olyan, hogy Wipe Cache, csak a Wipe cache partition vagy a WIPE DATA/FACTORY reset...most melyiket csináljam a 3. potban? S.O.S. lenne, nem akarom elrontani. Köszi bárkitől.

Vargalex 1.1.7

(#16359) csicsaaa


csicsaaa
tag

Valaki tapasztalt mondjon már erre valamit!
Fontos lenne minden hozzászólás, hogy tudjam mik a kilátások. :R

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#16360) Halo válasza Davebowman (#16358) üzenetére


Halo
senior tag

ne haragudj, de te csak írni tudsz, olvasni nem? kérlek pár hsz-szel feljebb nézz szét - válaszolt neked korábban fa4hu, utána meg az ő hsz-ben megszólítottalak Téged...

peace

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16361) Nataniel


Nataniel
senior tag

KIS offolás, annak aki küszködik az akkuval...vagy nem mindig azzal...

OFFLINE áramtöltő

Kép:

:R

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#16362) ferinéni


ferinéni
csendes tag

Sziasztok!

WiFi problémával fordulnék hozzátok.
Amióta feltettem a Defy CM7 1.0 RC1.5 + nightly verziókat azóta a WiFi beállításaim közül eltűnt a csatorna választó menü.
A gyári romban ha jól emléxem egytől tízen sokig manuálisan kiválaszthattam a csatornákat. Most ez a lehetőség nincs meg ill csak WiFi Manager progiban, de ott is csak a 12-14-es csatornáig.
A gond az hogy sokszor belefutok ezeknél kisebb csatornára állított hálózatokba amihez bár csatlakozni tudok, de még sem használható a csatorna nem egyezése miatt.
Nem értem miért lett a csatornák száma leredukálva és kiszedve a beállítások közül.
Ha van valakinek erre megoldása az ne tartsa magában.
Köszi.

(#16363) Neil Watts


Neil Watts
veterán

A Defy 2ndinit-ből a szabof1 féle 1.4-et szedjem le, vagy a marketen lévő 1.9-et? :F

(#16364) Davebowman válasza Halo (#16360) üzenetére


Davebowman
senior tag

Bocsi tényleg írtad! Úgy is csináltam.. rebootol.

A wipe cache = wipe cache partitio? A dalvik cache csak 1 pillanatnak kell lennie? Lassan már az összes verziótmegcsinálom :) Tényleg bocsi, write only módban vagyok!

1.11.11 vacakolt. -> letöltöttem és rátettem az sd-re a 1.11.18-at. recovery-stable recovery -wipe cache particio - wipe dalvik cache - install zip from sd - wipe cache particio - wipe dalvik reboot. innen folyamatos reboot.... mit rontottam akkor el?

Vargalex 1.1.7

(#16365) xenossas válasza Neil Watts (#16363) üzenetére


xenossas
csendes tag

a marketes is jó

(#16366) Davebowman válasza Davebowman (#16364) üzenetére


Davebowman
senior tag

Na most 1000 bocsi, de leírom mi volt a bajom. És ez lehet tanulságos is másnak: Ti már ne legyetek olyan hülyék, mint ÉÉNNN voltam, mikor a defy-re a Wajk-féle Samsung Galaxy S 1.11.18.2-es romját akartam ráeröltetni... valaki belinkelte én meg rácsaptam.

Vargalex 1.1.7

(#16367) szabof1 válasza Neil Watts (#16363) üzenetére


szabof1
őstag

Felteheted az friss 2ndInitet is a Marketről. Azért szerepel az 1.4.2-es a leírásban, mert az tutira működik. Egyébként a különböző verziók eltérhetnek kezelésben, menüszerkezetben. Olyan verzió is volt, ami nem volt megfelelő.
Ha szeretnéd a leírást használni, akkor azt telepítsd, amit javaslok benne.
A leírásaimat frissíteni szoktam. Ha jónak látom átírom. A 2ndInit v1.4.2-t nem gondolom, hogy át kellene írnom.
Én a helyedben nem kalandoznék el. Majd ha meglesz hozzá az alapod akkor OK, de ne tudatlanul.

(#16366) Davebowman:
Ja igen, olvasni tudni kell ;]

(#16347) szmayer1:
Én a nandroid mentés előtt előbb felraknám a hozzá tartozó romot (nálad a SEA-t) és csak utána állítanám vissza a mentést. Így biztosan nem lesz semmi probléma.
Kihagyhatod, volt már nekem is, hogy működött úgy, de ez nem garancia arra, hogy minden romnál működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#16368) Davebowman válasza szabof1 (#16367) üzenetére


Davebowman
senior tag

Megérdemeltem! Bár a 1.11.18-ban már kiírja hogy Motorola Defy a samsung romnál nem írta ki talán érdemes lenne Wajk-nak ezt is figyelembe vennie :) lesz még ilyen idióta, mint én... a hülyétől is lehet tanuni :DDD

Vargalex 1.1.7

(#16369) fa4hu válasza ferinéni (#16362) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt már Tehervonat kolléga megfejtette itt:

A /system /bootmenu /config/ default.prop fájlban a ro.debuggable sor értékét 1-re kell módosítani. Reboot, és a wiFi beállításoknál már elérhetők a 12 feletti csatornák is. Wajk ígérte, hogy a WIUI-ba is beépíti majd.

(#16370) Neil Watts válasza szabof1 (#16367) üzenetére


Neil Watts
veterán

1.4.2-t raktam, jobb a békesség. :)
WajkIUI v1.7.8.2-t vagy WajkIUI v1.7.15-t rakjak a leírásodból? :F Melyik stabilabb?

(#16371) fa4hu válasza Neil Watts (#16370) üzenetére


fa4hu
őstag

Tedd a legújabbat, az 1.11.18-at, teljesen stabil.

(#16372) szabof1 válasza Neil Watts (#16370) üzenetére


szabof1
őstag

Azok a leírás készítésekor voltak.
Belinkeltem a leírásba Wajk XDA-s topicját, onnan szedd le a legfrissebbet például.

(#16373) Neil Watts válasza szabof1 (#16372) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor innen ezt: [ROM][MOD] WajkIUI 1.11.18 - MULTiLanguage szedhetem

Innen, ugye?

És ezzel csak a 7. lépésig kell elmennem, mert utána automatán megcsinál mindent, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#16374) Neil Watts válasza Neil Watts (#16373) üzenetére


Neil Watts
veterán

mégvalami: wajkiui-hoz van md5 ellenőrzőösszeg?

[ Szerkesztve ]

(#16375) szmayer1 válasza szabof1 (#16367) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm
Egyenlőre még csak szemezgetek a magyar CEE verzióval. Addig meg kérdezek, hogy tisztában lássam a dolgokat...

üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#16376) ferinéni válasza fa4hu (#16369) üzenetére


ferinéni
csendes tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16377) fa4hu válasza Neil Watts (#16373) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, onnan. A telepítés után, ha már egyszer felállt, akkor még egyszer vissza a Recovery-be, és wipe cache/dalvik.

MD5 ellenőrző összeg nincs hozzá, de legeneráltam a telefonomon a sikeresen telepített zip-ét: 98e8c4e87ae50167d2f1b2fb7604899f

[ Szerkesztve ]

(#16378) Laacko válasza domerator (#16352) üzenetére


Laacko
tag

Okés. Meg van bootaudio volt azt hiszem...
Viszont a wifi megosztás nekem se működik. Hibát ír ki. (mondjuk én nem is szoktam használni, szóval ha ez a legnagyobb baja akkor annyira nem zavar)
Másik, hogy nekem 2 galériám van... :D Ez miért? Valamelyiket nem lehet törölni? Vagy csak rejtsem el?

(#16379) Halo válasza Davebowman (#16366) üzenetére


Halo
senior tag

hm...
ha hiszed, ha nem, write only-t akartam én is írni, hogy jó lenne onnan átkapcsolni read üzemmódba is :)

olvasás/értelmezés 2:
az se tűnt fel, hogy valaki rákérdezett, hogy mi az a 18.2...? bevallom, én is csekkoltam Wajk oldalát, azt hittem valami javítás érkezett időközben... de nem...
nos, eztán kéretik péntekenként késő este, vagy szombaton csekkolgatni, a következő oldalt:
Wajk XDA-s oldala

itt megláthatod azt is, hogy a következő kiadásban mit is tervez a Mester ;)

további értelmes telepítgetést ;] :C :K

jah s persze Peace :)

core2
a mai napi termést leszel szíves visszaolvasni, kérdéseidre választ kapsz!
éjféltől kezd, onnan van a mai nap ;)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16380) Neil Watts válasza fa4hu (#16377) üzenetére


Neil Watts
veterán

kössz: az md5 jó volt, de...

ÁÁÁÁ! Műűűűűködik! :) Király ez a WIUI

(#16381) domerator válasza Laacko (#16378) üzenetére


domerator
veterán

Minek? Annyira csak nincs útban... működik mind a kettő szépen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16382) Lacopapi válasza Halo (#16379) üzenetére


Lacopapi
addikt

Azért ne tessék álmodozni,kolléga...ha csak a fele a kedves kérdezőknek vissza is olvasna,már nem is kellene kérdezni...csakhát egyszerűbb mindent újra és újra elmagyaráztatni,ahelyett,hogy utánanézne az ember,ugyi.És akkor van a csodálkozás,hogy hogy fut a topik...najah,csakhogy az érdemi kérdések és válaszok gyakorlatilag nagyjából 3000 hsz.-ban összesűríthetők lennének.Az összes többi (tessék akár csak egyetlen napot visszanézni),folyamatos ismételgetés.
Tudom,hogy borzasztóan fárasztó ide-oda kattingatni,meg urambocsá' olvasni....de azért meg kellene próbálni,emberek.

domerator...visszakerült a bevált Barnacle Wifi Tether,most is az megy,úgyhogy ez a kis probléma megoldható.Fogyasztás mintha kicsit magasabb lenne,de nem vészes.A Go-t lelőttem,jó nekem a LP...

[ Szerkesztve ]

(#16383) Heimdallr75 válasza Lacopapi (#16382) üzenetére


Heimdallr75
őstag

rém egyszerű a dolog egyszerűen nem kell válaszolni, majd megunja és visszaolvas. Mindenkinek ajánlom ezt a "taktikát" aki válaszol unos untalan kérdésekre.

الغريبة في هذا الكوكب

(#16384) Lacopapi válasza Heimdallr75 (#16383) üzenetére


Lacopapi
addikt

:R ...arra meg nem visz rá a lélek... :DD

[ Szerkesztve ]

(#16385) Davebowman válasza Halo (#16379) üzenetére


Davebowman
senior tag

Igen! De! Tudtad-e, hogy ha egy másik teló rom-ját akarod rátolni és utána javítod a dolgot, akkor sem lesz tégla a géped? Próbálta ezt már valaki? Látod ebből is van tanulság...okés télleg kapkodtam. Jelentem megy szépen a 1.11.18 immáron a defy-revaló, csak az iránytűje vacakol. Másnak is? Nekem nem engedi beállítani, egyből kidobja.

Ja arra van +oldás, hogy jobb szélső keresés gombot átkalibráljam, mondjuk hívás megszakításra? Néha felhívok valakit,akit nem is akartam :W

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#16386) fa4hu válasza Davebowman (#16385) üzenetére


fa4hu
őstag

Azért nem történt különösebb baj, mert marad a Recovery, amiből gond nélkül helyre lehetett állítani.

[ Szerkesztve ]

(#16387) Davebowman válasza fa4hu (#16386) üzenetére


Davebowman
senior tag

Ez azt jelenti, hogy a recovery máshol van a telóban? Vagy Wajk mindíg minden romjába ugyan azt beteszi és ha samuromot teszek defy-be attól a recovery még ugyan az? Erről lehetett szó?

u.i.: ja nem tudtam korábban, hogy Wajk többféle telóra is ír romot....

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#16388) Hovi válasza Davebowman (#16368) üzenetére


Hovi
aktív tag

Én is belefutottam tegnap. Az itt belinkelt samsung romot töltöttem le, s fel is tettem. Telepítéskor láttam (mert ugyanis kiírta) hogy samsung galaxy II. Még jó hogy volt mentésem recoveryből, így nem lett baj.
Tény és való, figyelmetlen voltam, de azért csókoltatom a linkelőt....

(#16389) carbapenem válasza szabof1 (#16367) üzenetére


carbapenem
tag

Üdv,
ha valaki már írta bocsi de:
a hozzám hasonló lámák miatt is a leírásban maradjon az 1.4.2
a marketről szedhető legújabb 1.9-es megkérdezi, hogy a legfrissebbet, vagy egy régebbi (stable with cm roms)-ot rakja fel és utóbbi esetén a friss WIUI-s zip installja után megvan a bootloop
nemcsak a Samsungos, de a Defy-s után is :)

(#16390) xenossas válasza carbapenem (#16389) üzenetére


xenossas
csendes tag

nálam nem okozott gondot az új verzió

(#16391) domerator válasza Lacopapi (#16382) üzenetére


domerator
veterán

Tényleg a Barnacle... el is felejtettem. A fogyasztás nálam meg jobb lesz!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16392) Lacopapi válasza domerator (#16391) üzenetére


Lacopapi
addikt

Készséggel elhiszem,de ne feledd,hogy én SEA-n voltam,az meg jól gazdálkodott az energiával.
Mellesleg a bootmenü hangot a téma szerkesztésnél is ki lehet lőni...mondjuk most már mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#16393) natë válasza Heimdallr75 (#16383) üzenetére


natë
nagyúr

Én heti 5-6 pü-t kapok, gyakorlatilag már azzal kapcsolatban is, hogy milyen fonalból horgoljon telefontokot az illető nagymamája. ;]

(#16394) Lacopapi válasza natë (#16393) üzenetére


Lacopapi
addikt

:C :DD

(#16395) natë


natë
nagyúr

A CM7 háza táján valami nagyon nem kerek. Elhiszem, hogy a jégkrémet hegesztik, de egy összecsapott nájtli-halmazt hagytak félbe. A tanguy oldalak letiltódtak, a hivatalos oldalon meg 4 napja nincs update.

(#16397) Higany_(R)


Higany_(R)
csendes tag

Sziasztok!

egy ideje olvasgatom a topicot... Tökéletesen használható volt a Defy buheráláshoz...
MB525-ön nekem a CM7 stabil volt; tökéletesen ment... A tipikus hangszóró hiba nekem is megvolt, most szervizben van...
ennek okán beruháztam egy újabbra... :) Tudom +%#&@! ... de ez van...

Az MB526-on ha valaki gondolkodik, megosztom a tapasztalatokat:

- a gyári ROM OK.. itt anno valaki panaszkodott a világos szinek miatt...
ez mostmár kellemes világos színű.

- a SetVsel elszállt alapból... a 2ndInit felrakása után beállítottam a "load all modules" -t azóta megy rendesen, érdekes volt, hogy a 2nd initben is meg lehet adni az értékekekt, de valamiért nem volt változás a tesztek eredményében.

-AnTuTu alatt 2700+ ; a Quadrant 2200+ körül hozza (Nincs olyan gördülékeny a grafika mint CM7 alatt a sima defyn)
(Buher előtt 1600-1800-at tud a quadrant; az antutu meg 2000 környékét...)

-720p 2ndInit alól telepítve ment...

A többi OK... a kezelőgombok erőteljes fénye egy kicsit zavar, de ezen egyenlőre túlteszem magam. Egyébként OK.

MotoDefy MB526 2.3.4 1200+

(#16398) szabof1 válasza Higany_(R) (#16397) üzenetére


szabof1
őstag

Tudsz már gyári Defy+ SBF-ről?

[ Szerkesztve ]

(#16399) Higany_(R) válasza szabof1 (#16398) üzenetére


Higany_(R)
csendes tag

nandroidosat láttam csak

ezen ez van:
4.5.1-134_DFP-74

MotoDefy MB526 2.3.4 1200+

(#16400) domerator válasza Lacopapi (#16392) üzenetére


domerator
veterán

Na... először is sokadszor meg kell állapítsam, hogy veszett jó kis telefon ez a Defy... :C

A Zeam egészen jól megy ezen a hibid ICS MIUI romon, külön jó, hogy nem kell a power gombot használnom, mert a zeamben lefele húzáskor lejön a statusbar és ott a képernyő kikapcsolás (tudom, más launcher is tudja), simán működik, a drawer egy kicsit szaggatott, de szódával elmegy.
Nem nagyon adok mostanság már a benchmarkokra, de valakinek esetleg mond valamit, akkor Antutu 2661, Quadrant std. 2027... szerintem átlagos, illetve gyárinál biztos jobb, de csak tájékoztatásképp csináltam meg.
Akku 70%-on reggel 8 óta, igaz nem az átlagos használattal, mert még csak 1 gmail van beállítva, de volt több 5-10 perces netezés, meg volt bíbelődés a beállításokkal, úgyhogy azt hiszem hozza az általam elvárt "estig-mindenképp-kitart" szintet, de meglehet, hogy 30-40 óra is kijönne.
MMS kipróbálva, működik, a többit tegnap írtam, hogy a wifi tether kivételével minden megy, sőt a gps ugrott egy osztályt felfele.

Ez a davidsonjesus, aki publikálta a romot, nem valami online, tegnap óta rá se bagózott az xda topikra... pedig oda is beírtam a tethert... mindegy. Sanszos, hogy most ez marad.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.