Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) bajnokpityu válasza runner 125 (#11050) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm a segitséget!

ditechet valódi gémboyra irt tuningprogrammal szokták berhelni.egyszerűen injektortérképet változtatnak.havernak 2,5Lről felment 2,7re,de sokkal jobban ment.nem úgy mint a roxi,de nem is evett 5 litert..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11052) CHIPman válasza bajnokpityu (#11051) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gondolom ez más Piaggio blokkos gépre nem vonatkozik, csak SR-re. Ugye?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11053) bajnokpityu válasza CHIPman (#11052) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért ne vonatkozhatna?
sztem az injektor hasonló lehet.minek fejlesztenének külön?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11054) CHIPman válasza bajnokpityu (#11053) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Még az órám sem digitális. Annak ellenére lehet benne szoftver? :F

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11055) bajnokpityu válasza CHIPman (#11054) üzenetére


bajnokpityu
félisten

?????

a ditech az olyan,hogy nem pörög fel annyira hirtelen,mint egy hasonló karbis.mintha késne.persze terhelésen ebből semmit nem venni észre.runnert ezer éve próbáltam injektorosat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11056) CHIPman válasza bajnokpityu (#11055) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, hogy az attól van? :Y Az említett 4g-os görgőkkel szerelt SR-nek is 2mp-ig tartott, amíg felpörgött. Akkor feltételezem, hogy nekem nincs ilyen, mert szeretne ugrani az elején. :D

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11057) bajnokpityu válasza CHIPman (#11056) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tied injektoros gilera?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11058) CHIPman válasza bajnokpityu (#11057) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy injektoros-e, annyit tudok róla hogy 2005-ös gyártású és léghűtéses. na meg Piaggio(Gilera) ugyebár.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11059) runner 125 válasza CHIPman (#11058) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyszerűbben a kérdés; van rajta berúgókar, vagy nincs?

mod. jah, levegős, akkor karbis.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11060) V.Stryker válasza runner 125 (#11059) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, holnap kipróbálom. Bár mondom, a jelenség érdekes. Van szép alapjárat, ha eltögyörgök vele olyan közégázon, akkor is van és még szépen rötyög is a gép. De ha mondjuk csutkán végigtolom az Üllőin, akkor amikor megállok a pirosnál, akkor viszont leáll. Ez mitől lehet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11061) runner 125 válasza V.Stryker (#11060) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy karburátor és levegőszűrő tisztítás minden bizonnyal orvosolná.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11062) CHIPman válasza V.Stryker (#11060) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Az enyémen alapból is elég magas az alapjárat, de ha sokáig megyek vele, és jól bemelegszik, akkor ha felhúzom bakra, pörög a kerék nem kis sebességgel.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11063) runner 125


runner 125
nagyúr

..amúgy Egü Weekendre jön innen valaki?

Július 17-18, Kakucsring.

Nézzetek el, én ott leszek. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11064) bajnokpityu válasza runner 125 (#11059) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aprilia csinált levegős ditechet.itthon azért nem terjedt el,mert bontók sem hoznak hozzá alkatrészt.leginkább a scarába épitették.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11065) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Gondolkodom életem első robogójának megvételén, de sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok ebben a témában.

Ami nekem fontos szempont, hogy keveset fogyasszon, és hosszabb utakra is el tudjak vele menni (Budapest-Pilisborosjenő távolság).

B-s jogsim van, azzal 50 cm3-ig tudok vezetni robogót, javítsatok ki ha tévedek. Első körben új motor megvételén gondolkozom, úgy 250k-m lenne rá, ahogy az árakat néztem vagy vidéken kell keresgélnem (Bp-i vagyok), vagy egy szerényebbet nézhetek Pesten, esetleg marad a használt.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok azzal kapcsolatban hogy merre lenne érdemes elindulnom, milyen gyártók modelljeit lenne érdemes megnézegetnem.

Köszönöm a segítséget! :R

Let the Zone take me if I am.

(#11066) kutga válasza kutga (#11065) üzenetére


kutga
nagyúr

Nos...kicsit körülnéztem, úgy látom használtan már 160k körül is lehet kapni (én úgy látom) egész jókat. Ez azért fontos, mert vmi kölcsönt fel kell vennem rá, és nem mindegy hogy mennyit, ha ebben az árban találok egyet akkor nem kell több évig lekötnöm magam a bankhoz.

Persze tudom vmennyit akkor is kell költeni rá. Léteznek olyan boltok ahol használt robogót adnak garanciával?

Let the Zone take me if I am.

(#11067) bajnokpityu válasza kutga (#11066) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van olyan hely,de ezek elkérik az árát.ha nagyon nem ért hozzá az ember,akkor éri igy meg,egyébként ha csak 1-2 tétel romlik el,az olcsóbb.

de ha a fogyi fontos,akkor 2T gépet nem tudsz venni,ami meg olcsó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11068) kutga válasza bajnokpityu (#11067) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Én ezt nézegettem:
[link]

Tetszik, és nagykerekű, nem akad el a kátyúkban. :))

A 2002-es évjárat és a futott km alapján milyennek mondanád?

Amúgy vmi hasonlóban gondolkozom, mit érdemes figyelni vásárláskor?

Nem teljesen ez a téma, de utast lehet robogón szállítani?

Let the Zone take me if I am.

(#11069) m3tr0 válasza kutga (#11066) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ne haragudj de nem értelek...Most akkor még sincs rá 250K-d?
Hitelből robogót venni? Ez komoly?
Szerintem robogót is csak kp-ből vegyél...vagy biciklit. Most viccen kívül.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#11070) bajnokpityu válasza kutga (#11068) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én robogonál egyáltalán nem nézem a KMt.hacsak nincs valodi hiteles szervizkönyve.
4Tkkel meg ugyanakkor az a baj,pláne a picikkel,h ótvar tetvek,és ha elkopik,akkor többszöröse a javitási költsége a 2Tnek.
tehát ha 4T,akkor inkább uj,vagy nagyobb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11071) akos3 válasza kutga (#11068) üzenetére


akos3
addikt

nem lehet szállítani utast.

(#11072) bajnokpityu válasza akos3 (#11071) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azaz lehet,de segédmotoron nem szabad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11073) akos3 válasza bajnokpityu (#11072) üzenetére


akos3
addikt

kötöszködjünk még ;]

(#11074) akos3 válasza kutga (#11068) üzenetére


akos3
addikt

4T-t ne vegyél 50be mert gyalog hamarabb a célodba érsz... :U

(#11075) kutga válasza m3tr0 (#11069) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Hitel alatt rövid lejáratú személyi kölcsönt értek. Most úgy 100k-t tudok rá előteremteni, a maradékot kellene kipótolni, ezen gondolkozom még, több megoldás is szóba jöhet. Amúgy elég sok helyen láttam hitelre robogót, akár 0%-os önrésszel, viszont én nem ilyen konstrukcióban gondolkodom.

Ha találok vmit 170k körül lehet nem is nagyon kell ezen gondolkoznom.

bajnokpityu Akkor szerinted mindenképpen 2T-t nézzek? Ezek az új Keeway, Motowell robogók milyenek? Rengeteg aprót találni ezekből. Amúgy a Piaggiohoz hasonló nagykerekű modellt merre keressek?

Let the Zone take me if I am.

(#11076) akos3 válasza kutga (#11075) üzenetére


akos3
addikt

Szia! Én semmi képp sem vennék fel hitelt, lehet bőven jókat találni a paicon. Egyértelmű 2T!! :K
Negykerekű még az aprilia scarabeo, a malaguti centro és ennek az utódja a ciak is.

keeway, motowell és társait én hanyagolném, jobban jársz egy olasszal vagy egy japánnal.

(#11077) bajnokpityu válasza kutga (#11075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én úgy vettem észre,hogy a 13as kerék már használható BPn.nem tökéletes,de lassítani nem kell,max kerülni.ezt meg azért tehetem,mert simán gyorsabb a roxi,mint a forgalom.2T-50 valós 80km végseb 100kiló alatt.de 4,5 körüli fogyi,ha folyamatosan nyelezed.

én nem akarok flémelni az keewayekre,de az biztos,h apám által felajánlott cserét(4e km,fullos matrix) pillanatra sem gondoltam meg.motowell talán jobb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11078) kutga válasza akos3 (#11076) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Akkor szűkül a kör ennek megfelelően, hirtelen kettőt néztem ki (ezek Pestiek, vidékről gond lenne a szállítás, de nem zárom ki azt sem).

Aprilia Scarabeo
[link]

Malaguti Ciak
[link]

Árban pont jók, a műszaki tartalomhoz nem értek igazán. Az Aprilia jobban tetszik, és magyarok a papírjai.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#11079) bajnokpityu válasza kutga (#11078) üzenetére


bajnokpityu
félisten

segédmotornál nincs ilyen,h magyar papir.
a gyári gumi kibir szerintem vagy 15-20e km-t.
pont ennyit bir a gyári dugó is..
egyébként jó tipusok,de komoly menetteljesitményt nem tudnak,ugyanakkor pont annyit fogyaszt,mint a vizes.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11080) akos3 válasza kutga (#11078) üzenetére


akos3
addikt

Mindkettő jó motor, szép állapotban, kevés km-el! Ciakhoz afnak dobozt is ahogy látom ami nem rossz, mert kb egy ilyen doboz 20k. Scarabeo postás motor, nem véletlen, megbízható egy darab az is! Teljesítménybe kb ugyanolyan.
Azt vedd amelyik jobban tetszik! ;)

Papírok mondjuk lényegtelenek, mert 50re csak egy adásvételit kell írni azt kész...

(#11081) akos3 válasza bajnokpityu (#11079) üzenetére


akos3
addikt

Lehet kicsit lassabbak mint pl egy rox, de egy átlag robogó teljesítményeét simán tartják :K
Fogyasztást nem tok mondani, akk azt jobban tudod :B

(#11082) bajnokpityu válasza akos3 (#11081) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amikkel én mentem,azok nem kicsivel lassabbak,mint a vizesek.
megnézem,14%os lejtőn mikor megy föl 120kilónyi cuccal egy scara 60al

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11083) kutga válasza akos3 (#11080) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek.

Menetteljesítményről mit lehet tudni? 50 km/h a vége a motoroknak, vagy azért tudnak többet is?

A másik lényeges dolog...vásárlásnál milyen iratoknak kell meglenni? Én előre írok adás-vételit, amit az eladó is aláír. Tőle mit kell kapnom? Biztosítást gondolom kell rá kötni.

Elnézést a sok kérdésért de sosem volt még ilyenem. :))

Let the Zone take me if I am.

(#11084) akos3 válasza bajnokpityu (#11082) üzenetére


akos3
addikt

És az olyan rossz? :Y Nekem csak levegőseim voltak, most is az van, de igazából meg vok elégedve... Én nem várok csodát egy 50estől, persze tisztába vok vele, h a vizesek jobban mennek :K

(#11085) akos3 válasza kutga (#11083) üzenetére


akos3
addikt

hát egy levegős az megy úgy 75öt kb, a vizes kicsit jobban megy.

Nem kell előre megírnod, ráérsz ott is megírni majd, ha tuti a dolog, de legyen nálad legalább 3 példány!
Másra nem lesz szükséged.
Biztosítás igen, az kell rá! :K

(#11086) kutga válasza akos3 (#11085) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Nyilván majd vki hozzáértő társaságában megyek megkötni az üzletet aki ért is a robogókhoz, mégis, mit érdemes megnézni vásárláskor?

Alap dolgokon túl, amiket látok, például a fényezés vagy a gumik állapota...azt már olvastam hogy az első villát meg kell nézni nem görbült-e.

Let the Zone take me if I am.

(#11087) bajnokpityu válasza akos3 (#11084) üzenetére


bajnokpityu
félisten

roxi is tud mutatni 95öt...
de ettől még GPSel csak 87-88at tudtam mérni.

villát ha durva,csak akkor tudod megállapitani apró jelekből.de mivel minden import motor valamennyire törött,ezért garantáltan van a villájában.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11088) akos3 válasza kutga (#11086) üzenetére


akos3
addikt

Hát nézd meg, h meleg e a kipuff mikor odaértek,mert ha nagyon meleg, akk már járatták rendesen előtted, ami csak egyet jelenthet, hidegen nem indul vmi jól... :U
Am meg ülj rá, ha nem hallasz semmi rendeleneset és megy is szépen akk ok :P

(#11089) bajnokpityu válasza akos3 (#11088) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem meg ha egyáltalán nem ért hozzá,akkor ne vegyen használt robogot a magyar piacrol...
mire minden gányolást kijavitottam az én megkimélt,keveset futott roximon,rá ment pár hetem..

de most nagyon pöpec lesz a verda...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11090) akos3 válasza bajnokpityu (#11089) üzenetére


akos3
addikt

Sztem meg elvisz egy szerelőt és kész. vagy ha erre nincs mód, akkor egy jól, hibátlannak kinézőt megvesz, és elviszi egy szerelőhöz. Nem hinném, h olyan nagy hibája lehet, h ne érné meg még így is. Vhogy mégis csak hazahozta már a saját lábán..
Motorvásárlás elég rizikós dolog, de nem tud mindenki szalonból venni sajnos :U

(#11091) kutga válasza akos3 (#11090) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Sajna a legolcsóbb szalon modellek épp egy kicsivel vannak a keretem felett, ezért vonzó a használt.

Mint már írtam vásárolni hozzáértő ismerőssel megyek, és pár nap biztos azzal fog telni hogy tüzetesen átnézzük mit kell javítani a motoron.

Let the Zone take me if I am.

(#11092) akos3 válasza kutga (#11091) üzenetére


akos3
addikt

Teljesen jó így akkor, én is használt gépet vettem, újak nagyon drágák :U
Ha át lesz nézve nagy meglepetés nem érhet már utána! :N

(#11093) bajnokpityu válasza akos3 (#11092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

már hogy a viharba ne...
pár dolog,ami enyémen csak akkor derült ki,amikor szétdúrtam:
főtengelyszimmering,
váz melletti rejtett idom egyszerűen nem volt rögzitve:minimum 1x festették előttem.
görbe villa
görbe középsztender
melegen ragadó vario,kopott kuplung
eresztő vizkör
viz túlnyomás elleni szelep
hengerfejhőmérséklet túlmelegedés elleni jeladó
de amikor ránéztél,és megvizsgáltad,ebből semmi sem látszott,és nem is volt olcsó tipus.
plusz ismerős autószerelőé volt.

no,úgy,hogy előtte 60járművet már megvizsgáltam előtte,mégis beszoptam.
és biztosithatlak,h az olasz import motorok ugyanigy érkeznek meg.csak kell egy szerencsétlen aki ezeket helyrehozza.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11094) akos3 válasza bajnokpityu (#11093) üzenetére


akos3
addikt

Görbe villát meg lehet nézni, h tudsz e elengedett kézzel menni vele egyenesen vagy sem.
kuplungot is lehet érezni menet kozben valamennyire.
Perszem nyilván rizikós mondtam is, de nekem azért nem volt ennyi vele. Akk belefogtál rendesen vagy én nem tom. Nah mind1. Most kár erről beszélni. akinek nincs pénze úgyis használtat fog és probálja a legjobbat megvenni..ennyi. Márpedig ebben az országban kevés embernek van pénze.. :(((

(#11095) CHIPman válasza bajnokpityu (#11087) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Haver Roxija is 95-öt tud(70-es hengerrel), de odaadtam neki a PDA-mat, az meg 82-t mért. :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11096) akos3 válasza CHIPman (#11095) üzenetére


akos3
addikt

uh az elég sok eltérés. Az enyém asszem olyan 7--8at tér el..Bár iylen kis sebességnél ez is jelentős :U

(#11097) bajnokpityu válasza akos3 (#11094) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nem igaz minden esetben.
pl enyémben sem volt igaz.
nálam okosabbak is mentek vele,hibátlannak itélték,majd szétszedésnél kiderült,h javithatatlan,annyira szar.

no,de nem kellene belemenni részletekbe.a lényeg,avatott szem sem tudja a rejtett hibákat(ezért rejtett) észrevenni,ha nem szedi szét az utolsó csavarig.és a hazai általános helyzet,és ebből a robogóké különösen szar alapján az én robeszem nem volt rosszabb vétel,mint akármelyik.egyetlen lehetőséged,h vagy márkaszervizben visszavitt 1-2 éveset veszel teljeskörű garival,vagy oylan embertől vesze,aki darabokra szedte,majd összerakta.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11098) bajnokpityu válasza CHIPman (#11095) üzenetére


bajnokpityu
félisten

radarok is egyeztek a GPSemmel.
akkor másképp mér az órája.de robiknál nem lehetetlen az óra vége felé 15%csalás sem.
haverodé meddig mér?
mert enyém pl 80ig van skálázva.és volt,h lejtőn lefelé körbeforgott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11099) bajnokpityu válasza CHIPman (#11095) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem 88óraállásnál tudom,h 80at mutatott

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11100) Dízeles válasza kutga (#11068) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Látom te is nagy kerekű párti vagy.Tavaly vetem én is egy 97' ,50-es Liberty 90 E huf-ért.Többet is megnéztem -hasonlókat mint a további hsz-eidben linkeltél -és kipróbáltam.
^Eddig semmi gondom nincs vele .Télen ,nyáron használom.Kb 60 km/h tud , 3,5-4 litert fogyaszt.Komfortosabb mint a kis kerekűek.
Vásárláskor alap dolog-mint írták is- hidegen is induljon aztán minimum negyedórás próbaút.Ha ez az első robogód,motorod érdemes egy szaki-t vagy "öreg" motorost is magaddal vinni.
Az árból 10% legalább alkudj :K .

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.