Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) szabee3


szabee3
csendes tag

Sziasztok !

Nincs valakinek közületek egy megbontott Dell Orto 17,5 -ös karburátora ? :)
Vagy esetleg jól árositott használt is megfelel..

(#10902) CHIPman válasza szabee3 (#10901) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Engem az érdekelne, hogy milyen menetű fúvóka kell bele. Mert ha nekiállok leszedni, és nem jó a fúvóka(M5 helyett M6 vagy fordítva), akkor nem örülnék. :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10903) bajnokpityu válasza CHIPman (#10902) üzenetére


bajnokpityu
félisten

12nek meg a 17esnek azonos átmérőjűek a fúvókáik.emlékeim szerint M6osak.
de úgy sem jók,mert nagyságrendileg más keresztmetszetűek kellenek hozzájuk.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10904) CHIPman válasza bajnokpityu (#10903) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A keresztmetszet tudom, hogy más, azzal kéne játszanom. Csak nem tudtam, hogy milyen menetű készletet vegyek hozzá. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10905) matyibalogh


matyibalogh
csendes tag

Lehet olyat csinálni hogy a 250 vagy 180ccm-es motort 125ccm-ként vizsgáztatni? :B

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10906) DigitXT válasza matyibalogh (#10905) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem.

(#10907) matyibalogh válasza DigitXT (#10906) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Kár...De azért köszi!

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10908) Tothgera30 válasza matyibalogh (#10907) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Te veszélyes vagy :DD . Ezt most komolyan gondoltad ;] ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10909) akos3 válasza Tothgera30 (#10908) üzenetére


akos3
addikt

Attól tartok igen... :U

(#10910) Vamp


Vamp
senior tag

3KJ Jog gázbowden cseréhez kellene segítség. Nagyon elegem van, Fótnál szétszakadt a kormányon levő részen, a semmi közepén. Fogtam egy csavart, ráhúztam 2 anyát, és ellenbe közéfogtam a bowdent, majd úgy húztam neki. Így jöttem haza. Hálistennek volt nálam 2 anya, csavar, és két megfelelő méret kulcs, hogy ellenfogjam... LOL.

Hogyan kell elvégezni a műveletet? A karbihoz hogyan férek hozzá? Idomokat leszedtem.

(#10911) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Sito Plus kipufogókban van szerintetek gyárilag valami fojtás?

(#10912) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10911) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10913) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10912) üzenetére


m3tr0
senior tag

Bázz ha ez tényleg így van,akkor lehet azért nem megy olyan jól a Benellim?
Mert sima mezei Sito Plus van rajta( X8 lehet,mert tuti olcsó volt) nem volt szétvágva vagy ilyesmi.

(#10914) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10913) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én raknék rá egy nyitott dobot :K ! Esetleg a Sitóbol kiszedetném a fojtást ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10915) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10914) üzenetére


m3tr0
senior tag

Igen, köszönöm a tanácsot, a kettő közül lesz az egyik...csak még azt nem tudom,mennyi pénzt tudok erre rászánni. De valami lesz. :C

(#10916) Brogyi válasza Vamp (#10910) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mi a riga, es verhovina idejeben ezt ugy csinaltuk ,hogy a kulso burkolatot lehuztuk, es a belso eret korbetekertuk a tenyerunkon, es huztuk. Lofaszt csavar meg anya. Nem vagytok kreativek. :)

(#10917) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Mi az a sportpuff(Piaggio), amivel a motor hangja nem nő meg jelentősen, viszont fojtás nélkül is észrevehetően nő a teljesítménye? Vagy ilyen nincs?
Asszem a hétvégén megrendelem a Motoforce variót egyébként. :C
Brogyi: ezt Simo-n is meg lehet csinálni, csak robogón ugye minden burkolat alatt van, így nehéz mindig hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10918) Gergello válasza CHIPman (#10917) üzenetére


Gergello
addikt

Esetleg a fogyasztása ne csökkenjen?
Pl.
Nekem tetszenek ezek a gyári közeli csövek, lesz még robogóm tuti vmi ilyesmi lesz rajta egy 70-es vassal.

(#10919) matyibalogh válasza akos3 (#10909) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

De most miért ne? :(((

Tök komoly lenne!
Van egy srác itt egerbe 250-es leonardoval rendszám nélkül.... :D
Komoly...

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10920) DigitXT válasza matyibalogh (#10919) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy 250-es Leonardo rendszám nélkül nem
ugyanaz, mint 125-ösre "levizsgáztatni" egy
nem 125-ös motort. Egyszerűen ilyen nincs.

Vagy nem vizsgáztatod, és közúton nagyon
óvatosan használod (hivatalosan nem), vagy
vizsgáztatod, de akkor az lesz, ami... Nem
kisebb, nem nagyobb, az... (Egyedül azzal
szoktak trükközni, hogy a teljesítményadat
nem egészen egyezik a valósággal, hogy a
motort "kisebb jogsival" is lehessen vezetni.)

Mondjuk fiatal fejjel + megfelelő jogsi nélkül
nem biztos, hogy 250-es motor lenne tuti...

Egyébként mitől komoly az a srác?:DDD Vagy
a motor az? Rendszámmal még komolyabb.

(#10921) Vamp válasza Brogyi (#10916) üzenetére


Vamp
senior tag

Jó wazze, csakhogy a bowdent nem tudtam jobban kifejteni a csőből:D Húztam volna én is tenyérrel, csak k*rvára szúrt a vége, meg alá se tudtam fogni rendesen:D

(#10922) birdhouse válasza Vamp (#10910) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hát ha már lenn vannak az idomok, akkor gondolom látod a karbit is. kicsavarod a tetejét (1csavar) ahol belemegy a bowden. ekkor kihúzol egy hengert onnan, aminek a végén egy tű van(suber tű) namost innentől ott már látni fogod mi a teendő. ;)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10923) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jelentem, a gyertyatisztítással megjavult az akadozós probléma.
Gergello: Basszus, ez drágább mint pár sport. :Y Asszem elvetem az ötletet.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10924) Gergello válasza CHIPman (#10923) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor hagyni kell ebben az állapotában a motort. Vagy lehet kitalál valaki egy 10 000 Ft-os tuningot, amitől szárnyra kap.

(#10925) CHIPman válasza Gergello (#10924) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Úgy értettem, hogy akkor ha a variócsere által adott teljesítményen felül kéne még, akkor nem ilyennel fogok próbálkozni, hanem egy sporttal vagy valami olcsóbbal. Egyébként ez a +10-15km/h igaz Sito Plusra is? Az szimpatikus, ismerem a hangját és viszonylag olcsón be lehet szerezni.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10926) akos3


akos3
addikt

A Honda Bazukák miét ilyen olcsók? :Y Vmi konstrukciós hibájuk van, vagy csak Romániába szerelik össze őket? ;]

(#10927) Tothgera30 válasza akos3 (#10926) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez jó vicc volt :D . Tehát először is köze nincs a Hondához :W . Itthon Bazuka B12 néven ismert motor :K . Én utoljára nagykereskedésben új Bazukát 190 ezer forintért láttam, viszont a kereskedők elkérnek érte 250 ezer forintot :W . A 125-ös 4T blokkja 10KW-ot és 13Le-t állít el (fojtás nélkül 15-17Le) :U . A nagyvilágban Skyteam néven pörög ;) . Ha vásárolsz ilyet, csak arra figyelj hogy jó állapotú legyen, illetve műszakis, azért mert ha még rendszámoztatni kell, az nagyon sok pénz, ráadásul lehet hogy át sem engedik a vizsgán, mivel korszerűtlenebb motorja van, ha jól tudom 2008 végéig lehetett forgalomba helyeztetni a Bazukákat, mert addig volt érvényes a szerződés a közlekedési főfelügyeletnél :Y . Továbbá a blokkja ugyan az mint a Keeway Speed, és hasonló kínai gépek blokkja, általában nagyon sokat elmennek, a műanyagok esnek szét rajtuk :P . A saját véleményem pedig az hogy ha mindenképpen új motort akarsz, vegyél egyet, olyan rosszul nem járhatsz vele :N .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10928) DigitXT válasza Tothgera30 (#10927) üzenetére


DigitXT
félisten

Tehát Romániában gyártott, konstrukciós hibája is van, és nem is Honda.:DDD

(#10929) akos3 válasza Tothgera30 (#10927) üzenetére


akos3
addikt

Érdekes amit írsz, nemtudtam. Nem értem, ha semmi köze a Hondához, akk hogy lehet mégis ezzel a márkanévvel forgalmazni? :F
Ja nem állt szándékomban eddig se venni, mert külsőre annyira nem jött be, az írásod után meg végképp elálltam tőle. Csak pl ma is láttam egy 2,5 éveset 1800km(!)-el 250k-ért asszem. És ez már nem az első ilyen volt, azért fogtam gyanút, h vmi nem stimmelhet ennél a Bazukánál ;] ja és a hab a tortán, h most kerestem rá és találtam nem egy bazukát hirdetni yamaha néven is :Y Mik vannak?! :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#10930) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Üdv mindenkinek :)

Egy Kymco Agility 50 4T-re szeretnék valami kipufogót tenni amitől öblösebb lesz a hangja, teljesítménynövekedést nem várok :DDD

van valami ötletetek miket nézzek? 2T-re annyi van mint a franc de 50cmm-s 4T-re ötletem nincs milyen/hol keressek :W

Budapesti robogósok, nézegessétek a robogos.hu oldalt és gyertek minden hónap első szombatján Night Ride-ra mindig nagy sikerünk van :C :C

(#10931) Gergello válasza akos3 (#10929) üzenetére


Gergello
addikt

Ezek használt motorok amiket linkelsz, hol van itt szó forgalmazásról?

(#10932) akos3 válasza Gergello (#10931) üzenetére


akos3
addikt

nyilván, hogy valahol ők is vették és nem hinném h az összesre utólag viccből ráragasztottak volna honda feliratot...

(#10933) Gergello válasza akos3 (#10932) üzenetére


Gergello
addikt

Ezek közül csak 1-en van Honda matrica...
Ugyanazt tom erre mondani, mint a másikra, ami korábban volt. Nekem rendszámmal jöhetne ilyen árban.

(#10934) akos3 válasza Gergello (#10933) üzenetére


akos3
addikt

nah jó igaz. De ha semmi köze a Hondához akk miért találta ki az összes Bazukás, h Hondának fogja hirdetni? :U Persez akad olyan is aki yamahának nézi.. :U Nekem nem kéne annyira..

(#10935) akos3


akos3
addikt

Ez elég pöcröff :K [link]
Egyszer majdnem vettem egy mb-t csak az 80as volt gyárilag. Szép állapotban volt, de a 24e km-t soknak tartottam már akkor is :U

(#10936) Tothgera30 válasza akos3 (#10929) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért mert el akarják adni, ráragasztják hogy Honda :U . Most linkelhetnék befelé vagy 100 robogót, ami valamelyik kínai gyártó terméke, és rá van ragasztva hogy Honda, Yamaha, meg még sok más nagyobb japán gyártó :W .
Az általad linkelt Honda MB se nem szép, se nem gyári :( . Figyelj a részletekre, illetve ilyen áron nem lesz gyári :Y .

DigitXT: Szörnyű :O .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10937) akos3 válasza Tothgera30 (#10936) üzenetére


akos3
addikt

PErsze, hogy felújított, de ha igényesen lett végezve akkor egy jó motort is kaphatunk. Külsőre nekem bejön végülis. De nem akarok ilyet venni, nyugi, csak esezmbe jutott h kb egy évvel ezelőtt már majdnem elmentem megnézni egy ilyet. hirdetésben alig használtnak volt hirdetve 2480km-el. gyanús volt, kértem a műszerfalról egy fotót. persez, h lehagyott egy nullát. mondtam h kösz...Pedug ezek jól mennek eléggé. Szívesen belevágtam volna, mert azon látszott h eredeti volt :K Csak hát én ilyen km mániás vok. Mondjuk most már nem 80asra cserélném le a bws-t hanem mindenképp 125re. annak van értelme.. :)

(#10938) Gergello válasza akos3 (#10935) üzenetére


Gergello
addikt

Nem tom ez milyen gyári állapotában, de ez így nagyon gáz. :(

(#10939) akos3 válasza Gergello (#10938) üzenetére


akos3
addikt

[link]Itt az utolsó kép az gyári, de nem leharcolt, szal innen be tod lőni, hogyan is nézet ki egy mb. Igaz ez 80as, de ugyanolyan. Sztem nem gáz külsőre, hát nem egy mai az tény...

ha már ennyire benne vunk, érdekességnek nézzétek meg. Van aki elég sokat beleöl egy ilyenbe.. :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#10940) birdhouse


birdhouse
csendes tag

valaki linkelt egy nagymotorrá épített runnerről képet íme itt a videó is

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10941) Tothgera30 válasza akos3 (#10937) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem mondod as km mániát :B ? Felújított motorba nem szívesen vágnék bele :( .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10942) DigitXT válasza birdhouse (#10940) üzenetére


DigitXT
félisten

És ennek mi értelme van.:F Robogónak nem robogó, nagymotornak sem motor.

(#10943) akos3 válasza DigitXT (#10942) üzenetére


akos3
addikt

semmi. Gondolom az első rendőrig mehettek vele...

(#10944) DigitXT válasza akos3 (#10943) üzenetére


DigitXT
félisten

Már megérte.:DDD

(#10945) birdhouse válasza DigitXT (#10942) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hát értelme nincs, nem is azért linkeltem :D csak véletlen találtam ezt a videót, s eszembe jutott, hogy korábban valaki egy képet ide betett róla.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10946) runner 125 válasza birdhouse (#10940) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, semmi értelme.

Ennek annyi köze van a Runner-hez, h az eleje az.
Akkor lenne poén, ha minimum maradt volna hátul is a 12"-os felni, s úgy beleépíteni, de ez így amolyan értelmetlen dolog.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10947) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

tudtok ajánlani valami festéklelőhelyet,leirást,hogyan érdemes otthon lefesteni a robi műanyag elemeit?
mit érdemes előre megvenni a sprén kivül?

gondolom érdemes előre lecsiszolni az ezer réteg festéket,gittelni,és 1 nap száradás után vékonyan megfolyást elkerülve lefújni30cm távolságról.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10948) Gergello válasza bajnokpityu (#10947) üzenetére


Gergello
addikt

Komplett mocit nem érdemes otthon fújni.

(#10949) bajnokpityu válasza Gergello (#10948) üzenetére


bajnokpityu
félisten

lehet,de eddig csak drága ajánlatok voltak rá.és ha kicsi hiba lesz rajta,nem fog zavarni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10950) Gergello válasza bajnokpityu (#10949) üzenetére


Gergello
addikt

Ahogy érzed. Nekem nem a megfolyásokkal van gondom, mert az ésszel kivédhető. De ha matt, foltos a végeredmény az eléggé elkeserítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.