Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) CHIPman válasza birdhouse (#10550) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Újnak nem új, 5 éves, de most 1900km van benne(nem maradt le egy nulla sem). A legelején ment 50-et. Nekem meg nincs tudásom ahhoz, hogy műveljem a leírt dolgokat. Egy hengerrel meg elviszem a szerelőhöz, az beállítja úgy, ahogy gondolja, és megyek vele. Előbb 500km bejáratás, aztán mehet a nyél.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10552) Gergello válasza CHIPman (#10551) üzenetére


Gergello
addikt

Fojtásokkal hogy áll a motorod? Ha még ennyire új, mert nem az 5 év számít, hanem inkább az 1900 km. Hajtásba nem látsz bele nyílván, de a kipfugón van még vakcső?

(#10553) Dízeles válasza Samus (#10509) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Jet-sky-vel kellet volna nekimenned . :)
Talán evvel

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#10554) CHIPman válasza Gergello (#10552) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Minden gyári fojtás rajta van, beleértve a vakcsövet, a légelzáró lapot és a variátorgyűrűt. Ennek ellenére úgy érzem, hogy ezen nélkül sem lenne meg a 70, amit mindenképp szeretnék elérni. Ha meg már buherálni kell, akkor azt már az új hengerhez állítsa a szerelő. Akadályozhatja az új hengert a frissen levett fojtás?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10555) Barell válasza CHIPman (#10554) üzenetére


Barell
senior tag

Ha ezeket eltávolítaná simán menne 70-et...

(#10556) matyibalogh válasza Barell (#10555) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

:Y

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10557) runner 125


runner 125
nagyúr

Érdemes végnézni. Runner-be beleraktak egy 500-as blokkot. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10558) matyibalogh válasza runner 125 (#10557) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Komoly:D:D:D
Én meg ilyet találtam:D:D
[link]

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10559) runner 125 válasza matyibalogh (#10558) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt minden hónapban elsüti valaki. ;)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10560) Gergello válasza CHIPman (#10554) üzenetére


Gergello
addikt

Menne az 70-et, hidd el.

Hengert meg szerelővel akarod felrakatni, pedig előbb írtad, hogy faterod autószerelő, nem teljesen értem.

Szedjétek ki a fojtásokat szerintem, a kipufogót kell csak hegeszteni, a többivel nem lehet gáz. Az a leírás, amit az előző oldalon beraktál, az tökéletes útmutató.

Vagy cserét ajánlok a fojtatlan NRG-mre, zipre is akár :P

(#10561) Tothgera30 válasza Gergello (#10560) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...szerelő = autószerelő - aki ingyér megcsinálja... - gondolom.
Szerintem is a fojtásokat kéne először eltávolítani, én megnézni mit megy, utána nyúljatok a blokkhoz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10562) matyibalogh válasza runner 125 (#10559) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Runner125: Láttam a Nexusod hirdeted :))
Mit veszel helyette pusztán kiváncsiságból?:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10563) CHIPman válasza Gergello (#10560) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Apum nem autószerelő, csak jobban konyít hozzá, mint az átlag. És nagyon kevés a szabadideje, ha egyszer leszedjük a fojtásokat, akkor szerintem egy hónapig hozzá se szagolna, ezért lenne a szerelő(nem, nem ingyen, hanem rendes segédmotor-kerékpár szerelő). És ugyebár előbb le kéne szedni a fojtásokat, hogy megtudjam, kell-e a hengerszett. Melyik fojtásokat szedjük le? Gyűrű-> 60-65km/h, kipufogó kb 70. Olvastam, hogy a légszűrő-fojtást nem érdemes leszedni, mert csak még többet zabálna.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10564) runner 125 válasza matyibalogh (#10562) üzenetére


runner 125
nagyúr

2005 körüli CBR 600 vagy VFR800

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10565) matyibalogh válasza runner 125 (#10564) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Hát nem 50-esek az biztos:D
Nexus-ra vannak vevők?

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10566) Brogyi


Brogyi
senior tag

Probalta valaki levenni a variatort,kuplungot [ilyennel]
?

(#10567) runner 125 válasza Brogyi (#10566) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert gáz, ha én mindig ilyennel szoktam? :))

matyibalogh

Most erre mit mondjak, sok a barom, de már megszoktam. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10568) Gergello válasza Brogyi (#10566) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem ilyennel vette le múltkor a szerelő. Jó kis cucc.
Előtte egy másik légkulccsal. Papíron ez nyomatékkulccsal kellene, de érted...

(#10569) matyibalogh válasza runner 125 (#10567) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Értem, így van ez:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10570) runner 125 válasza matyibalogh (#10569) üzenetére


runner 125
nagyúr

A legjópofább az volt, amikor megkérdezte, h mennyit eszik így tuningolva. Őszinte ember lévé mondtam neki, h kb. 1 literrel többet, s így kb 5,5l /100km. Majd válaszolta, h; "az sóóók".
Ezek után teljesen komolyan mondtam neki, h sajnos akkor Ön nem ezt keresi, hanem a praktikeres elektromosat - erre lecsapta a telefont. :)
Nem egy adás-vételem volt már motor és más téren is, tudnék mesélni eleget.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10571) CHIPman válasza runner 125 (#10570) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mit szóljak a tph 6 literjével? :D

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10572) matyibalogh válasza runner 125 (#10570) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Nemtudom, nem vagyok ugyan tapasztalt de nem teljesen mindegy hogy 3 litert vagy 5-öt eszik? :C Most 100km-t mész vele akkor 600ft-al többet fizetsz de azt a 100km-t a városba elég sokáig tart belerakni. De javítsatok ha rosszat mondok :K

[ Szerkesztve ]

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10573) matyibalogh válasza matyibalogh (#10572) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Meg ha a te esetedben nézzük: ha már eljutsz oda hogy veszel egy 1milkás motort akkor már el kell gondolkozni azon is hogy tudod-e tankolni :P

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10574) matyibalogh


matyibalogh
csendes tag

1 Kérdés ami viszont érdekelne:
Hogyha leteszem az M-es jogsit utána nagy motort hogy vezethetek?
Végig kell lépkednem a szinteket?
M
A1
A.korl.
A

Vagy olyat is lehet hogy M-és 20évesen A.?

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10575) CHIPman válasza matyibalogh (#10574) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Lehet a másik módon is.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10576) Tothgera30 válasza matyibalogh (#10574) üzenetére


Tothgera30
Ármester

18 évesen A, 21 évesen A korlátlan. De ha megvan B-re, akkor 18-tól A korlátlan. Az M 14-től mehet, de nem kell sorba "lépegetni" - bár úgy is lehet-, elég ha betöltöd a minimum korhatárt, és mehetsz vizsgázni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10577) matyibalogh válasza Tothgera30 (#10576) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek :R

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10578) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#10576) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy lehet leghamarabb A korlátlanod:
16évesen A1(kreszt hamarabb meg lehet hozzá csinálni,de a fogralmi vigyzsgára 16ot be kell tölteni.
majd rá két évvel,tehát 18évesen korlátlan.

én mondjuk 17,5évesen csináltam a korlátozottat, rá talán 2 évre a korlátlant,de igy is 21 előtt volt a max vizsga.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10579) akos3


akos3
addikt

Ma elmentem a közeli yamaha szervízbe, gondoltam utána járok annak a problémámnak, amit pár héttel ezelőtt vázoltam: ha 60ról visszaveszem a gázt mondjuk 40re, de lehet lejjebb is és onnan újra gyorsitok akkor nem gyorsul mert a fordulatszám nem követi a sebesség változást. Lassan újra amikor eléri a 60at (ahol maradt a váltó) onnan újra erőre kap és juppi...Ez nem oylan vészes probléma, de kicsit zavaró, h lsaan gyorsul menet közben.

Azt mondták, hogy a hátsó ékszíj tárcsa elkopott mindenbizonnyal. Ennek a cseréje újonnan 45-50k lenne :Y Bontva kb 15-20k. Nos újonnan nekem egyátalán nem jön szóba mert tök felesleges, mikor folyton a cserén gondolkozom úgy is. Még a bontott ára is húzós, 20k-t inkább megtolfom még egy kicsivel azt veszek egy jobb bukót, ha ennyire pénzt akarok költeni :) De leginkább felre tenném a köv motoromba.
Sztem nem fogom kicserélni, jó így nekem, hacsak nem tudtok valami olcsóbb, de hasznos megoldás, tuti bontót, vagy ilyesmi.. :B

(#10580) Tothgera30 válasza akos3 (#10579) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó vicc az a 30-40k, eléggé lehúzzák az emberfiát :U . A 15-20k-t hol halottad, hogy bontóban annyi :F ? Tuti hülyeség, főleg hogy egy bontóban, tudom mit mennyiért lehet eladni,... itt is voltam nyáron, és komplett autókat (Wartburg, Trabant 601, Audi 80-100) műszaki nélkül visznek 10-20-30k-ért, üzemképesen, úgy hogy pöcc-röff,... áhhh,... még felhúzom magam rajta... :W ! Hogy kerül egy kibaszott motorba olyan drágán egy kis vasdarab, inkább elmegyek Fazekas Petihez, és esztergáltat nekem ujjat, anyagárban :P . Én ilyen árakról tudok, és a Yamaha kereskedés bekaphatja ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10581) Barell válasza Tothgera30 (#10580) üzenetére


Barell
senior tag

Várj, ő aztmondta hogy ennek a "cseréje" 45-50k. Tehát vázolnám: 12k a cucc + beszereli egy csodálatosan összehangolt és megbízható Yamaha brigád nem kis szaktudással. És hát a szaktudást megkell fizetni... :D

(#10582) Tothgera30 válasza Barell (#10581) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát persze, többe kerül a szerelés mint a cucc :W . Bármelyik utcai szerelő (akár Simson szaki is) belerakja és behangolja pár próbából 2-3 ezresért, és nem kell hozzá olyan rohadt nagy szaktudás :K ! Istenem, mi megy ebben az országban :F ?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10583) akos3 válasza Tothgera30 (#10580) üzenetére


akos3
addikt

amit te linkeltél ez csak az egyik fele :U
mert a csávó is a yamahánál egyben nem talált, és így darabokba szedte össze, h mi kéne. és ugy asszem 46k jött ki. Számlára! Mondta, h használtan, nem számlára kb 15-20ért megvan. De még ezt is sokaltam :F

(#10584) Gergello válasza akos3 (#10583) üzenetére


Gergello
addikt

Felejtsd el. Ilyen helyre be sem szabad menni.
Melyik megyében kell szerelő?

(#10585) akos3 válasza Gergello (#10584) üzenetére


akos3
addikt

budapesti vok.
De igazából iylen árak meleltt nem szándékozom megcsinálni. Teljesen jól megy, megbízható. Jó menet közben nem gyorsul néha e miatt, de nem fogok ezért kiadni ennyit. Annál is inkább mert remélem jövőre már össszegyűlik a pénz egy 125ccm-re. egy szezonért meg annyira nem izgat.

Am az a 46ezer forintos az eredeti alkatrész, szal valszeg ezért kerül ennyibe. :U

(#10586) Tothgera30 válasza akos3 (#10583) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...a másik fele 4-5k :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10587) Gergello válasza akos3 (#10585) üzenetére


Gergello
addikt

Eredeti alkatrész. :))
Figyi tükört is lehet venni kocsira 40k-ért. Eredeti. :))
A munka díjat nem mondták? :DDD + 20 ?

Nekem se tökéletes a motorom, de én is megelégszek vele így is. :K

(#10588) akos3 válasza Tothgera30 (#10586) üzenetére


akos3
addikt

Nem is nagyon merek igy látatlanba rendelni :(

Nem tom mi legyen. Persze jó lenne ha mondjuk jobban menne ettől, de nem akarok nagy pénzeket beleölni. Nekem ez a motor arra kell, h mindig egyből beinfuljon és elvigyen Aból Bbe addig amíg nem lesz meg a 125ccm-es mocim, ami valszeg hosszabb ideig lesz majd nálam. Igazából már ezt sem zsrerettem volna megvenni, csak hát az előző robogóm nem tufta teljesíteni ezt a minimális jkérést, h infuljon be, ezért lett véve ez. Szívem szerint már akkor nagyobbat vettem volna, csak hát tudjátok....nem lehet mindent egyszerre :)

(#10589) Tothgera30 válasza akos3 (#10588) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem hozasd rendbe, esetleg egy szerelő szakival hozasd el a cuccost, és ő szerelje bele, szerintem 13-15k-tól többet nem fog elkérni, annyit meg megér hogy a motorod jó legyen. Ha egyszer megvetted, és eddig kiszolgált, akkor ezután is gondozd, ez valahogy úgy szokott elhangzani ahogy az esküvőkön, mert lényegében ez a házasság lényege. Úgy eladni sem nagyon fogod hogy nem lesz 100%-os a gép, esetleg nagyon ára alatt, bár manapság eladni se lehet...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10590) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A Vespa ET4 megbízható robogónak számít? Vannak típushibái?
Szívesen bevásárolnék egy 150-est, de nem igazán ismerem a márkát. Szép és jól néz ki, meg viszonylag csendes moci. Ennyit tudok a márkáról.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10591) akos3 válasza Tothgera30 (#10589) üzenetére


akos3
addikt

Igazából észre sem lehet venni. Csak ha mentél már vele fél órát a városban akkor veszed észre hogy néha nem úgy gyorsul vissza. Mert állásból tök jól gyorsul azzal nincs gond. Már régóta ilyen, azt is meg merem kockáztatni, h így vettük. Nem e miatt nem fogom tudni eladni az biztos. Észre se vennéd, ha mennél vele egy próbát elhiheted nekem ;)
Igazából most is csak azért vittem el, mert azt hittem azt mondja, h jó ezt kicsit le kell pucolni, itt ezt a kis csavart állítani, ezt a kis hézagolást cserélni. Mindenzt 5k alatt. Vagy nem is tom már, mit hittem, de ennyit nem ér az egész komolyan. semmi baja. Másnak ha így menne a motorja összetenné a két kezét. csak engem kicsit zavar. Múltkor is kihívott a belvárosban egy motowelles versenyre. mikor beért, mondja, h igen van különbség a 2 között.

(#10592) CHIPman válasza akos3 (#10591) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Haver Aerox-án állítólag a kuplung van elállítva, neki 2 perc menet után nagyon nehezen indul el álló helyzetből.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10593) Gergello válasza BITBOYS (#10590) üzenetére


Gergello
addikt

Pont ugyanerre gondoltam, nekem is tetszenek.

Az igaz, hogy ezeknek fém a kasznija vagy a szokásos műanyag?

(#10594) akos3 válasza CHIPman (#10592) üzenetére


akos3
addikt

Hát azt akkor tényleg meg kell csinálni.
De nekem semmi ilyen problémám nincs. Teljesen jól megy. Mondom, h egy bizonyos fordulatszámnál néha lassabban gyorsul. De állásból az enyém normálisan veszi a fokozatokat és rendesen gyorsul. ezért írtam, h más észre se venné, csak én tudom, mert már ismerem a motor tulajdonságait. Együtt vagyunk már egy ideje :B

(#10595) CHIPman válasza Gergello (#10593) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A zip katalizátora nem allergiás a magas fordulatra? Az enyém állítólag köpködi a szikrákat még ilyen alacsony sebességnél is. :D

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10596) BITBOYS válasza Gergello (#10593) üzenetére


BITBOYS
addikt

Önhordó váz, illetve nagyrész acéllemez a burkolat. Gondolom bizonyos része azért műanyagból van. A "hátsója" biztos fém, mert megkopogtattam :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10597) NSiS


NSiS
csendes tag

Hi!

Van egy Aprilia old sr 50-em és mostanában álló helyzetből alig akar gyorsulni, ma pl. mikor elindultam egy kereszteződésben még majdhogynem le is fulladt a kereszteződés közepén. Az alapjárat alapból gyenge, tehát elég sokszor mikor beindítom olyan mintha folyton esne a fordulat, gyakran le is fullad. A karbi nemrég volt tisztítva. Tudom, hogy sok oka lehet, de mik lehetnek a főbb hibaforrások? Előre is kösz!

Üdv!

(#10598) Tothgera30 válasza akos3 (#10591) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hozd el, kipróbálom ;] . Én biztos megcsináltatnám, ha az enyém lenne, a motornak lelke van, te ezt nem veszed figyelembe, előbb-utóbb megbosszulja :Y . De a te dolgod :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10599) akos3 válasza Tothgera30 (#10598) üzenetére


akos3
addikt

Megbosszulja, h nem gyorsul bizonyos helyzetekben? :F
Nah akkor lerövidíti a nálam lévő idejét ;]
Am lehet, ha majd kicsit később elmegyek egy másik szerelőhöz (régebbről ismerem, teszem hozzá az előző robogóm jóvoltából) és megkérdezem tőle is, h mit szól hozzá...
Igazából semmi hátrányom nincs belőle, leszámítva amit korábban írtam. Kicsit felesleges pénzkidobásnak érezném. Természetesen, ha mást is észlelek akkor nyilván megszereltetem, de így feleslegesnek látom. Amúgy meg milyen gyári alkatrész az ami 4200km után elkopik :F Szinte még új a motor vazzee :U

(#10600) akos3 válasza NSiS (#10597) üzenetére


akos3
addikt

Nem lehet, h alacsony simán a kompresszió? :U hamár indulásnál is nehézségek vannak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.