Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Barell válasza CHIPman (#10500) üzenetére


Barell
senior tag

Nemszükséges mindenképp a fúvkázás...

(#10502) matyibalogh válasza Tibi78 (#10496) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Valami Cristofolini féle tákolmány!
Itt van egy ilyen Team Cristofolinis Valami:D
[link]

Elég komoly lenne ide Egerbe:D:D
Nem hinném lenne ellenfele:D

[ Szerkesztve ]

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10503) birdhouse válasza CHIPman (#10500) üzenetére


birdhouse
csendes tag

Nem szükséges, de erősen ajánlott. attól függ számít-e neked, hogy mennyire megy a motor, és mennyit eszik.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10504) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10505) akos3 válasza Tothgera30 (#10504) üzenetére


akos3
addikt

Patent gép, egyik álmom egy iylen, csak hát van ára is sajna :F :U

(#10506) matyibalogh válasza akos3 (#10505) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Nemsemmi de ilyen árkategóriába jól szét kell nézni :D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10507) runner 125 válasza Tothgera30 (#10504) üzenetére


runner 125
nagyúr

750k?

+ 150k-ért már 2008 körüli XT 660-at kapni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10508) runner 125 válasza matyibalogh (#10497) üzenetére


runner 125
nagyúr

...én személyesen néztem volna meg.

A környék" mindent elárul.

Ott hátul lapul a tipikus "vasas Ducato". Mellesleg ez az ár..

Szvsz lopott a motor, és rézbőrűek árulták.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10509) Samus


Samus
addikt

Ma jól megszívtam. Elmentem Postára motorral. Esett, de legalább lemosta a motor első felé. Viszont az egyik út végét elöltötte a víz, a mellette lévő árok öntött ki. Bár szivattyúzták az árkot, a víz megmaradt az úton. Nem láttam milyen mély, odafelé nem volt baj, lassan átmentem rajta. Nagyon jó a vízvédelme a motornak, jól szétterítette fel oldalirányba (lassan mentem 15kmh körül). Visszafelé viszont mélyebb volt, mint gondoltam (az út az árok felé lejt). Mikor bementem, hangosabb lett a motor (gondolom a kipufogónyílás közelebb került a vízfelszínhez, az alsó idomot elérte a víz, ekkor pedig a motor leállt. Hirtelen. Nem volt mese, a víz közepén leszálltam. Ahogy leraktam a lábam, rögtön boka felett ért a víz...kitoltam, önindító pár másodpercig. Semmi. Rúgom, semmi. Levettem a gyújtást, rúgtam párat, vissza a gyújtás, és tovább is mehettem. Valószínű a gyertyapipa ázott be, mivel jól lent van a fekvő blokk miatt, az idomok ennél a résznél alul nyitottak. Szép lecke volt. Viszont kicsit vissza kell majd venni a keverékben a benzinből, mert hidegen jól megy, harap, húz mint állat, de ha felmelegszik üzemi hőfokra (hőfokjelző középen), akkor hirtelen gázadásra lassabban reagál (induláskor a hideg állapothoz képes lassabban pörög föl). Viszont félek, ha visszaveszünk a benzinből, akkor az lesz a végeredmény, hogy hidegen szívató kell neki...és mivel az kézi (az index felőli oldalon), így bajban lennék...Bár lehet jó is így, mert nem füstöl, és nem pöfög, vagyis aminek el, kell égni, az elég (bár ez lehet a relatíve nagy karburátor miatt is).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10510) Tothgera30 válasza runner 125 (#10507) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem jó az Etz, attól többet nemigen tud :N . Viszont nem szeretek más válaszával válaszolni, de [link] köszönöm akos3-nak :R . Tehát akinek 125-ös kell, az azt veszi meg, akinek 660-as egyhengeres, az azt fogja megvásárolni, attól függetlenül hogy kategóriáján belül mennyi készpénzt kérnek el érte :K . Lásd: rendszámos robogók 125ccm vs. oldscool - youngtimer 125-250ccm gépek --- közel sem hasonló az áruk :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10511) akos3 válasza runner 125 (#10507) üzenetére


akos3
addikt

Mit kezdünk azzal A1-el? ;]

(#10512) matyibalogh


matyibalogh
csendes tag

Srácok akárki akármit mond ez szerintem a legszebb a robogók közul :C

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10513) CHIPman válasza matyibalogh (#10512) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez Piaggio blokkos, nem? :U

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10514) matyibalogh válasza CHIPman (#10513) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Passzolom valami mesternek a kérdést:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10515) matyibalogh válasza matyibalogh (#10514) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Bár az ára elég borsos: 300k
Szerintem ebben az esetben az optikát kell megfizetni mert olvasgatok róla és elég sok hibája van..
300k-ért 200-as 2004-es VXR-t veszek:D-ja meg 400db sonkás pizzát 750ft-os darabárral :C

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10516) runner 125 válasza CHIPman (#10513) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10517) runner 125 válasza Tothgera30 (#10510) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, nyilván..

..csak a realitás talajától nem elszakadva, egy 16 évesnek bőven király az MZ és társai.

Idősebb fejjel meg egyértelmű, h melyiket választanám.

ui.: Mégsem, mert mindig is jobban vonzott a supersport/sport-túra kat. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10518) Tothgera30 válasza runner 125 (#10517) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A realitás már ott elveszti a a szálakat, hogy én még nem láttam 16 éves kezében Mz-t hosszabb ideig, persze én is idősebb vagyok már egy kicsivel hogy értékeljem a régi motorok szépségeit! A legtöbb fiatal inkább szétbarmolja a motorokat, így nem hiszem hogy a kezébe adnék egy 16 évesnek egy gyári youngtimer motort. A tizenéves korosztályra a robogó és más váltós motorok jellemzőek, szigorúan 50 vagy125ccm-ben, legtöbbször nyélgázon közlekedve. A 20-30 évesek között találni már olyat aki tud értékelni egy régebbi motort, de ott is inkább a sportmotorok, váltós gépek jellemzőek. De visszakanyarodva az elejére én idősebb embereket látok Mz-n Simson-on, mert ha ingyen adnának nekik új motort, akkor sem ülnének át, azért mert megszokták és szeretik azt. De szerencsére találkozni olyannal aki még mindig új állapotú Simson-t, Mz-t keres.
ui.: Látod, te se nőttél még fel, inkább néznél valami szép Tenerét, vagy Varaderot.

CHIPman: Igen, Piaggio-val szerelik. Új ára 660000 körül mozog, csak hogy tisztába legyetek vele, mert 300000-ért használtat kapsz, és ezeket eléggé hajtják, szóval...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10519) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

sztem ti elbeszéltek egymás mellett.
Runner azt mondja,h teljesitményben bőven elég jo egy ETZ egy 16 évesnek.
te meg,h pazarlás neki.

egyébként én is 5 évig ETZztem,hajtottam. a 125össel nem lehet nyomatékból menni.ahogy egy simsonnal sem.a motorjaim tök normális állapotúak voltak,folyamatosan karbntartozzam őket,és nem gányotam szét ökörségekkel.kivéve a dupla tárcsát,de ezt is levettem,mikor megvágtak műszakin.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10520) matyibalogh válasza Tothgera30 (#10518) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Ja, 789k a listaára:D
Szép hozzászólás :R
Az a baj az MZ-Simsonokkal hogy nem a 21. századra tervezték,, lehet hogy jó meg olcsó hozzá az alkatrész, csak nem menő, lenéznek vele sajnos vagyis ahol én élek tuti:S

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10521) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#10518) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ugyanakkor én már nem tudok haragudni lyan emberekre,akik arra használják a motort,amire való:haladni vele.persze azokra sem,akik vitrinbe épitik,és csak a port takaritják róla.

persze,főleg külföldön láttam olyanokat,akik a 30,40 éves gépekkel közúton veterán versenyen hajtották az oldaltszelepeltet.na őket irigylem igazán,h megtehetik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10522) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#10519) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet, mindketten más-más megközelítésből látjuk a dolgokat.Teljesítményben egy 125-ös bőven elég, mondhatni, ahogy írtad, pazarlás.

...persze hogy nem lehet nyomatékból menni, hiszen csak 125-ös, ráadásul a "régi kor technikája". Ez a "tök normális állapot" ott bukik meg hogy dupla tárcsa. Ez már nálam barmolás címszó alá kerül (lehet hogy túl szigorú vagyok), mondjuk úgy hogy nem szép dolog ezt tenni egy (majdnem) veterán korú géppel.

...ha nem lenne olyan aki megőrizné a gépek állapotát, nem tudom mit néznél a múzeumokban, mondjuk az ott kiállított gépek nagy része felújított, amiket én nagyon nem szeretek, pontosabban szarból várat nem lehet építeni.

matyibalogh: Ahogy írtad, lenéznek vele, hát pedig nem kellene, egy szép gyári gépet a mai napig is megnéznek, legyen szó idősekről, vagy fiatalokról. Hozzátenném hogy minap láttam egy bukósisak nélküli fiatalt (19-21 éves) egy 251-es nyergében, eléggé nyélgázon közlekedni. A motor nagyon szép állapotban volt, de az ilyen pilótákat jól seggbe rúgnám, mert előbb-utóbb az lesz a vége hogy összetöri magát, de még a motort is, pedig de szép volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10523) matyibalogh válasza Tothgera30 (#10522) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Sajnos ez a világ már a külsőségekről szól:D
Mindenkit a ruhájáról ítélnek meg pedig nem így kellene lennie:S

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10524) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Mi a véleményetek arról, hogy ha kiszedem a variátor-hézagolót, akkor 10km/h-t is gyorsulhat a Piaggio? A leírásban([link]) azt írják, hogy 50 helyett 60-at megy, de haver szerint ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10525) akos3


akos3
addikt

Ha már gyári MZ-kről beszélünk: [link]

(#10526) Tothgera30 válasza akos3 (#10525) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...hát a tank nagyon ronda, a többi még elmegy... :U ...bár ha ingyen adnák akkor se kéne, összességében olyan pályagép érzés azért átjön, de valami borzasztó ronda... :W

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10527) akos3 válasza Tothgera30 (#10526) üzenetére


akos3
addikt

Nekem nincs bajom külsőre. kérdés mennyire van kihegyezve.. :U

(#10528) Barell


Barell
senior tag

Hogyha azt írják egy sportkipufogónál hogy nagyobb főfúvóka kell ha a motor nem működik tökéletesen akkor az alatt mit értsek? Nekem pl amióta megvan az új kuplung+varió+giannelli next azóta ha hideg a motor (legalábbis eddig csak akkor) lefullad és rugdosni kell mert önindítóra nem indul. Ha megyek 60-80al nincs baj de ha megállok egy kereszteződésben aztán megint elindulnik eléggé berángat roszabb esetben lefullad. Nekem az a gyanum hogy nem kap elég benzint vagy sok olajat szív be. Gyertya új, szikrát ad rendesen. Lehetséges hogy a főfúvóka csere kihagyása miatt van ez?

(#10529) birdhouse válasza Barell (#10528) üzenetére


birdhouse
csendes tag

Előfordulhat, de kérdezd meg a szerelőt, hogy cserélte-e. Gyakran egy ilyen alapvető apróság kimegy a fejükből.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10530) Barell válasza birdhouse (#10529) üzenetére


Barell
senior tag

Nem lett cserélve, ez biztos. Működött rendesen amikor kész lett 3 napig. Levittem hogy lefulladt rugdostam aztán imádkozva vittem le hogy csak még ennyit bírjon ki. Ment vele egy kört rávágta hogy ez gyertya probléma. Kivette (aztmondta pedig ez jó csak ilyen simsonokban van) belerakott egy újat beindítottam mentem egy kört fasza minden. Aztán 3 napra rá egészen pontosan tegnap, megint lefulladt amikor elakartam indulni keresztezésből. De nemtudom hogy mi a franc lehet ez hogy egyszer csinálja egyszer nem. Tehát miértnem csinálta a kezdetektől amióta kész lett? Nemtudom mi lehet de én fúvókára gyanakszom.

*Csütörtökön viszem mellesleg megnézetni.

[ Szerkesztve ]

(#10531) CHIPman válasza Barell (#10528) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem hidegen fullad csak, és akkor is csak abban az esetben, ha a kinti hőmérséklet 15°C alatt van. Tehát eddig semmi baj nem volt, most, amióta kicsit hidegebb van, fullad. Előtte még hidegen sem. Tegnap olvastam erről a fúvókázás-dologról. Azt írták, hogy ha gond van vele, akkor vagy rosszul jár, vagy beköpi a gyertyát(vagy pont nem), nem pedig kávébarna lesz. Lehet, hogy nálad az új gyertyát ennyi idő alatt köpte be. Legalábbis ebben látok logikát.
Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10532) matyibalogh


matyibalogh
csendes tag

Runner125: Az lenne a kérdésem hogy ugye a gyári 50es runnerbe belemegy a 125/80-as teleszkóp(első)?!
A másik pedig hogy xenon-t ezekbe csak simán bele kell tenni vagy komplikáltabb a dolog, esetleg árat tudsz mondani mert nem nagyon találok a neten :N
Most már eldöntöttem hogy runnert fogok venni, egyszerüen az a lábköz nagyon tetszik ami az aeroxba nincs meg mégis szebb az egész :DDD
Gondolom ezekkel a 100-130ezer ft-os gépekkel vigyázni kell ugye? Mert sok a zsákbamacska ugy hallom :))

[ Szerkesztve ]

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10533) runner 125 válasza matyibalogh (#10532) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bele.

Bele lehet építeni, de nincs értelme, mert kevés hozzá a töltés.

Az 500-as Nexus-omban is ha refi + tompítotton megy, a xenon a feszültség lemegy 12,5 Volt környékére, a 14-14,3 helyett.

Inkább valami halogénben gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10534) runner 125 válasza Tothgera30 (#10518) üzenetére


runner 125
nagyúr

..a fő "probléma", h ritka a szép állapotú MZ.., s most úgy őszintén, egy ganéjra meg ki az aki vigyázna? Ezzel nem azt akarom mondani, h pl. én nem becsülöm meg a motorokat, de egy barátom YZ 250-ét soha nem szoktuk kímélni.

Mellesleg ahogy bajnokpityu is írta, teljesítményre is értettem.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10535) runner 125 válasza runner 125 (#10533) üzenetére


runner 125
nagyúr

facom, szét vagyok esve. :D

* tompítotton megy a xenon, a feszültség..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10536) matyibalogh válasza runner 125 (#10535) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Köszi :DD
Jók a fotóid:D:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10537) matyibalogh válasza matyibalogh (#10536) üzenetére


matyibalogh
csendes tag

Főleg a csaj:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10538) Tothgera30 válasza runner 125 (#10534) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Teljesen egyetértek. De sajnos manapság (lehet a válság hatása miatt) nincs kereslet a gyári motorokra, vagy a felújított, gányolt motorokhoz hasonlítják őket. Az az Yz 20-30 év múlva ütős gép lenne egy múzeumban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10539) matyibalogh


matyibalogh
csendes tag

Bukósisakban van valami ötletetek?
Kellene azt is venni, esetleg valami márka ami megbízható?
20-25 körül kellene:D

●A lányok röpiznek, a fiúk fociznak..A Férfiak pedig EDZŐTEREMBE járnak!●

(#10540) birdhouse válasza CHIPman (#10531) üzenetére


birdhouse
csendes tag

az oké hogy az NRGbe is pigi blokk van mint typhoonba, de biztos, hogy a tiedben is benne van ez a gyűrű a variátorba? Ha pedig benne van, szerintem hozhat eredményt a kivétel

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10541) birdhouse válasza Barell (#10530) üzenetére


birdhouse
csendes tag

karburálási probléma lesz az, lehet légszűrőt is kéne tisztítani ( volt már h nekem is az volt a megoldás ilyen panaszra ). De én úgy kezdeném, hogy gyertyát megnézem, illetve leveszem a karbit, kitisztítom, meg légszűrőt is. Aztán össze az egész, ha még mindig nem jó akkor valszeg fuvi csere. De ez csak az én szerény véleményem :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10542) Barell válasza birdhouse (#10541) üzenetére


Barell
senior tag

A légszűrű tisztítás megvolt. Csütörtökön elviszem aztán majd kiderül.

(#10543) Gergello válasza CHIPman (#10524) üzenetére


Gergello
addikt

Szerelőnél már 10 perc alatt megmondta volna, hogy mit kellene csinálni vele.
Nagyon részletes leírást találtál amúgy, nem semmi. :Y

(#10544) CHIPman válasza birdhouse (#10540) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Biztos, eleinte ez is 50-et ment. Most, így bejáratva megy már 54 körül is, ezért bízom benne, hogy a 65 meglesz a gyűrű nélkül.
Gergello: Az a baj, hogy nem akarom szerelőhöz vinni, mert apám az autókon mindent meg tud csinálni, amit akar, és talán ehhez is konyít egy kicsit. Csak ideje nincs. Inkább megvárom, és vele leszedjük azt, amit lehet, hogy megtudjam a végét. Ha megy 70-et, akkor lehet, hogy használom annyin. Ha viszont most elviszem szerelőhöz, és kifizetem, hogy leszedje őket, és nem megy 70-et, akkor úgyis veszek bele valamit, aminek a felrakásához és beállításához én kevés vagyok. Így kétszer kéne fizetnem a szerelőt.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10545) Gergello válasza Tothgera30 (#10522) üzenetére


Gergello
addikt

Van még hátra 2 év az életéből...

CHIPMan:

Akkor marad a várakozás.
Egy hézagolás és görgő zsírozás után 60, helyett 95 lett a vége motoromnak. Egy grammal könnyebb görgő kellene azt beszéltük és akkor nem punnyadna be középen, így ha nem jókor van rányelezve akkor elalszok 30-55 között. Be lehet azt a typhoont is állítani rendesen biztos.

(#10546) CHIPman válasza Gergello (#10545) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Majd meglátom, hogy mit tud a gyűrű kivétele után. Anyum megengedi a hengert valószínűleg(mondjuk nem tudom, hogy kellene-e), de a puffot nem, mert az hangos. ;]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10547) Barell válasza CHIPman (#10546) üzenetére


Barell
senior tag

És a gyári kipuhoz akarsz egy 70-es hengert?

(#10548) runner 125 válasza Barell (#10547) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem olyan para az, tartósabb lesz. ;)

matyibalogh

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10549) CHIPman válasza Barell (#10547) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, Gergello is úgy használja Zipen ugyanezzel a puffal. Ugyanolyan DR hengerrel, mint amilyet én vennék.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10550) birdhouse válasza CHIPman (#10544) üzenetére


birdhouse
csendes tag

Ha azt írod hogy bejáratva, akkor feltételezem, hogy új motorról van szó. Akkor ne vegyél rá új hengert. Állítgatni, fúvókázni, gőrgőzni, meg rugózni kell(tolórugó, kis kuplungrugó), és ahogy Gergello barátom is írta hézagolni is lehet(vario). Szerintem ezektől a dolgoktól már zsírkirály kell legyen.

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.