Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) CHIPman válasza Gergello (#10250) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mennyit járattad, járatásnál mennyivel mentél vele illetve mennyire nehéz berakni?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10252) runner 125 válasza Gergello (#10250) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért is dobna rajta? Mert jobb az aerodinamikája? ;] ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10253) Gergello válasza runner 125 (#10252) üzenetére


Gergello
addikt

Ez sokkal szebb, hogyne dobna rajta. :C

2 tankot talán, de ez használt henger volt.

(#10254) m3tr0


m3tr0
senior tag

Kicsit off, de robogóhoz milyen zárat,lakatot érdemes venni?
Érdemes egyáltalán?

(#10255) runner 125 válasza m3tr0 (#10254) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha biztosra akarsz menni ABUS.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10256) nLali válasza runner 125 (#10255) üzenetére


nLali
senior tag

Tárcsazár ér valamit? Amúgy kormányzárat se használok, mert errefelé felesleges. Tárcsazár szimpatikus, de félek, hogy elfelejteném...

(#10257) runner 125 válasza nLali (#10256) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tárcsazár szvsz max nagymotorra, bár hárman azt is megemelik...
Míg egy robogót.. , az a biztos ha hozzákötöd valamihez.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10258) DigitXT válasza runner 125 (#10257) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért összevissza tologatás ellen az is megvéd (lásd a faszozós biciklist).
Jó, mondjuk az enyém nem kimondottan "kis testű" gép, szóval talán nem
emelgetik, pláne, ha nem hárman akarják "bűnszövetkezetben" megfújni...

nLali: ma én is elfelejtettem, még jó, hogy nagyon diszkréten indultam, így
elsőre azt hihettem, hogy vmi gödörbe mentem bele. Utána simán le is jött,
de nem kizárt, hogy megütötte a féket.:W Azért remélem nem lett baja.:(

Szerk: mondjuk egyszer a láncot is rajta felejtettem a hátsó keréken, még
jó, hogy egy kollega szólt, azzal nem indultam el. Oda kell figyelni, na...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10259) CHIPman válasza runner 125 (#10257) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hol éltek ti, ahol egy robogót elvisznek úgy, hogy le van zárva a gyári kormányzárral? :DDD
A hengercserés-szaktudás-igénylős és a bejáratós-sebességes-távolságos kérdéseimre továbbra is várom a választ. Meg közben lett még egy: szükséges a hengercseréhez(a DR 70-esre gondolok) valami beállítás is, vagy csak beszerelem, összedobom és kalapkabát?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10260) m3tr0 válasza runner 125 (#10255) üzenetére


m3tr0
senior tag

Abus termékeket néztem én is..de abból mégis melyiket érdemes venni?
Mert azért egy 160k-s robogóra egy 30-40 ezres lakat/lánc az nem túlzás? :)

[ Szerkesztve ]

(#10261) Gergello válasza m3tr0 (#10260) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem ilyen van, ez simán jó.

(#10262) bajnokpityu válasza m3tr0 (#10260) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is 35-40Ks abus van rajta.
meg is szóltak már,h régebben a MÁVnál láttak hasonlót.
egyszer kell megvenni,lehet,h fél millásat fog nemsoká lezárni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10263) bajnokpityu válasza akos3 (#10243) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nem megtorpan a gyorsulásban.hanem ha vissza kell lassitani 50re,onnen nem tud ujra gyorsitani.ha megtorpan,akkor ott valamiért hirtelen vált áttételt a vario.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10264) Barell


Barell
senior tag

Valaki segítene nekem Motowell Kid műszaki adatokat gyüjteni? Főleg kuplung méret kéne de ugy jó lenne összeségében minden. Én csak Kid 2ről találok adatokat. Előre is köszönöm a segítséget.

(#10265) akos3 válasza bajnokpityu (#10263) üzenetére


akos3
addikt

igen, bocs rosszul fogalmaztam. Nálam is csak akkor van ez a jelenség ha vissza kell lassítsak. Szal akkor mi lehet az oka? :F

(#10259) CHIPman válasza
Én személy szerint BP-en. Nem tom, h jártál e már ebben a világvárosban, de elég veszélyes zóna :P Én kormányzárba teszem + tárcsafékzár és ha tudom, h hosszabb ideig leszek valahol (10 percnél több) akkor még oda is lakatolom valahová. :K
Önmagában tárcsafékzárnak tényleg csak az eltolás ellen van értelme robogónál, bár arra megteszi sztem a kormányzár is, mível felkapják 2en azt kész. Ezért érdemes odalakatolni, ahogy Runner125 is ajánlotta :K

(#10266) CHIPman válasza CHIPman (#10259) üzenetére


CHIPman
nagyúr

áp.
akos3: Itt is vannak lákátosok, és szeretik itt is magukévá tenni azt, amit akarnak, de azért szerintem eddig nem fajult még egyszer sem.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10267) bajnokpityu válasza akos3 (#10265) üzenetére


bajnokpityu
félisten

99% h az első vario a ludas.vagy retkes,vagy elkopott.ki kell takaritani a csapot,h a tárcsa könnyen mozogjon.ha ez nem megoldás,akkor sajnos csere.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10268) CHIPman


CHIPman
nagyúr

A fenti kérdések továbbra is megválaszolatlanok. Most olyxan kérdésem lenne, hogy miből veszem észre, hogy a benzin vagy az olaj fogyott ki? Beindítom és pár fordulat után leáll. Kicsit öblosebb a hangja, mint amúgy. Ez benzin lesz, ugye? Mindkettőnél világít a lámpa, ki akartam próbálni, meddig tudok elmenni vele. Azért kérdezem, mert ha kcisit megdöntögetem előre-hátra a tph-t, akkor az olaj lámpája elalszik néha, így szerintem abból még van benne. A benzinszint-visszajelző óra meg nem írja, hogy teljesen ki lenne fogyva, csak 0-n van. Tehát még nem akadt ki lefelé(pedig még úgy is lehetne menni vele. :P ).

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10269) Gergello válasza CHIPman (#10268) üzenetére


Gergello
addikt

Ilyennel nem szabad játszani, főleg az olajjal. Nézz bele a tankba amúgy.

(#10270) CHIPman válasza Gergello (#10269) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Minimális mennyiség van benne. Ma megyek egy liter Repsol vagy Motul olajat venni bele. Azért fogyasztottam ki, mert eddig ilyen kevert gagyi+Repsol volt benne. A tankot meg azért fogyasztottam ki, mert kíváncsi vagyok, hogy mekkora. Amúgy miért baj az, ha kifogy a benzin? Részemről a tologatás nem nagy gond, a motor szempontjából értem.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10271) akos3 válasza bajnokpityu (#10267) üzenetére


akos3
addikt

Értem. Gondolom a takarítást még egy átlag user is meg tudja csinálni. Viszont ehhez kéne tudni, h hol van a vario. :F Én nekem meg gőzöm sincs, h néz ki, hol keressem stb. Nem tudnád kicsit körbeírni, vagy képet küldeni vagy elmagyarázni? :U :B kiváncsi vok h tényleg e miatt lehet e.

(#10272) DigitXT válasza akos3 (#10271) üzenetére


DigitXT
félisten

Ilyenkor szokott az jönni, hogy inkább ne piszkáld, mert csak elszúrod.:DDD

(#10273) Tothgera30 válasza DigitXT (#10272) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...vagy hogy fordulj szerelőhöz...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10274) akos3 válasza DigitXT (#10272) üzenetére


akos3
addikt

:DD nem szoktam gányolni. Csak azt hittem, h valahol elől van ez az izé és leszerelés nélkül is meg lehet egy kicsit tisztítani :B

jah nem tom h ezért érdemes e szerelőhöz vinnem :U

[ Szerkesztve ]

(#10275) runner 125 válasza CHIPman (#10259) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát jah, én már lassan 1éve Bp.-n, s hidd el, h láttam ez idő alatt is olyan "csúnya" dolgokat, amiket Szombathelyen soha, nem h egy faluban. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10276) m3tr0 válasza bajnokpityu (#10262) üzenetére


m3tr0
senior tag

én ezeket a riasztós tárcsafékzárakat néztem tegnap...sztem az jó lenne.
amúgy én nem nappal féltem,hanem éjszaka és ha mondjuk beriasztana akkor pár pillanat alatt ott lennék., ha valaki hozzányúlna.

azt írja azokra,hogy ha megemelik már akkor is riaszt.
és az egyik elég jó típusa is max 25 ezer, de kapni húsz alatt is, szintén ABUS

(#10277) Gergello válasza CHIPman (#10270) üzenetére


Gergello
addikt

Az a gond ha az olaj fogy ki.

(#10278) Barell válasza CHIPman (#10247) üzenetére


Barell
senior tag

Nah feldobtam a kipufogót most mentem vele minden más gyári. Végre viszi a 80at 70-75 helyett de ott vissza is rúg tehát akár milyen lejtőn megyek nem megy többet. Jobban is húz de mostmár értem miért mondják hogy robogón a sport kipuf olyan mint kocsin a turbó. Amikor felpörög 20nál ránt egy iszonyatosat 35ig majd visszaesik a fordulat akkor szart sem ér a sport dob. 60nál aztán megint elkezd pörögni és kb 2 sec alatt 80on van. Most rendelem a variátort+kuplungot. Nem pörög a gyári cucc eleget a kipufnak. :)

(#10279) CHIPman válasza Gergello (#10277) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megvan a literes Repsol. Belenyomom, aztán majd meglátjuk, hogy megint leáll-e.
A tuningos kérdéseimre valaki válaszoljon pls.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10280) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ebbe a Benelli 491 2T-be milyen olajat javasoltok?
Valvoline -t néztem kifejezetten robogóhoz van, 1L 2300Ft.
Vélemény?

(#10281) akos3 válasza m3tr0 (#10276) üzenetére


akos3
addikt

Milért nem veszel egy sima riasztót azt kész. Madaras teszkóba most 4990ért árulják. :K

Olaj meg ha rá van írva, h 2T és h scooter akk jo lesz. Valvoline az nem rossz bár én 2500ért Repsolt vettem már. :K az is 1 lityós vt....

(#10282) CHIPman válasza akos3 (#10281) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Itten 2ezerbe' adják a Repsol literjét, csodálkoztam is. A Motul meg 2,8 és 3,2k. Meg van Castrol 2,5k-ért.
A fennmaradó kérdéseim összegezve:
Egy hengercseréhez mennyi szaktudás kell?
Mennyit takar a DR 70ccm-es hengernél(Piaggio) az "alig kell bejáratni"(ez van a webshopot leírásában) sebességben és távolságban?
Szükséges a fent említett hengercseréhez valami beállítás is, vagy csak beszerelem, összedobom és hadd szóljon?
:R

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10283) Gergello válasza CHIPman (#10282) üzenetére


Gergello
addikt

Ha ilyeneket kérdezel, akkor egy tanuló pénzbe, könnyen bele lehet futni. Nem árt ha van valaki aki ért hozzá. Én magam tuti nem mernék nekiállni, mert nem ér annyit, drágább az alkatrész annál. Inkább csak állok ott és nézem. Ahogy érzed.

Mindenképp állítani kell utána.

(#10284) bajnokpityu válasza akos3 (#10281) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én még 1600ért is vettem 1 éve ezt a repsolt.4-5 litert használtam eddig a roxival,semmi baj nem volt vele árától függetlenül.

sztem senki sem tudja pontosan,hogyan és mennyit kell bejáratni.találgatások,tapasztalati dolgok vannak,és ennyi.de tényleg ne akart felfűzni az uj dugót,sztem nem fog egyedül sikerülni.ha már láttál egyet,és elmondták,mikor mire kell figyelni,gyors,és gyerekjáték,de addig sztem felejtsd el.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10285) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Köszi a válaszokat.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10286) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

[link] :)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10287) Gergello válasza Tothgera30 (#10286) üzenetére


Gergello
addikt

Vitrinbe.

(#10288) akos3 válasza Tothgera30 (#10286) üzenetére


akos3
addikt

Tényleg nagyon szép. De ha lenne felesleges fél millám mindenbizonnyal nem iylet vennék.

(#10289) runner 125 válasza Tothgera30 (#10286) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép, de ennyiért soha nem adja el, max a fele.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10290) CHIPman válasza Gergello (#10283) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egyébként mit kell beállítani a hengercserénél? Elvinném szerelőhöz, egy kipufogó fojtástalanítással és újrafestéssel+hengercserével és a szükséges beállításokkal mennyi pénzt számoljak, ha a hengerszettet én viszem? Ja, és esetleg vegyek még valami alkatrészt, ami minimális ráfordítással észrevehetően javít a teljesítményen(gondolok itt variátorgörgő, légszűrő stb.)?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10291) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Gergello: Akkor az enyém hova menne? Ez a Vespa felújított, az enyém nem, mégis az Etz-m árához képest horribilis összeget kérnek érte.

akos3: Akkor milyet? 125 4T eltaláltam?

runner 125: Igaz, elég sokat kér érte, de ezt fentebb leírtam, viszont manapság nem fizetik meg az ilyet, mert itt mindenki csak alkudni akar, vagy hülyére veszik az embert.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10292) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Manurhin
[link]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#10293) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok.

motowell magnet sportom van és a következő lenne a gondom. volt olaj a léghűtés burkolata alatt levettem a burkolatot majd a ventillátort is és ezt tapasztaltam.

Képek

[link]

[link]

Szerintetek mitől lehet ez hogy ennyi olaj van ott pedig így kinézetre a gumicső rendesen rajta van ami jön az olajtartályból így nemtudom mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#10294) akos3 válasza Tothgera30 (#10291) üzenetére


akos3
addikt

Hát 125 2T nek jobban örülnék. Azzal még haladni is lehet ;] De ugy néz ki 4T lesz mindenbizonnyal. De az még egy év..Egyelőre még azt se tom, h milyen kivitel. Tetszenek a sportok, de a supermotok is nagyon. :B

(#10295) akos3


akos3
addikt

Nah meg van mire gyűjtök :P [link] de ha elég kitartó vagyok akkor ez is szóba jöhet egyszer.
Istenem de szépek. Nekem ilyen soha sem lesz :O Lehet elkezdek lottózni... ;]

Azért megnézném, h mikor veszik be, h ez 50es :B Olyan szép :B

[ Szerkesztve ]

(#10296) DigitXT válasza akos3 (#10295) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennyi pénzért én biztos nem 125-öset keresnék.:N

(#10297) CHIPman válasza akos3 (#10295) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Itt teljesen egyértelműen 125-ösökkel szaladgálnak az M-es júzerek, és nem tudok róla, hogy bárkit is megbüntettek volna. Haver meg fulltuningos Malaguti F12-vel tolja hátsó index nélkül. :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10298) nLali válasza akos3 (#10295) üzenetére


nLali
senior tag

Korlátozott jogsival ennyiért inkább 400as.PL
Egy ilyennel mentem. Elég erős, de annyira kezesbárány, hogy amikor először mentem vele, akkor kapásból kipróbáltam 100al szántásba és földútón.Mókás, hogy amikor teszi az ember negyedikbe, még mindig olyan mintha csúszna a kuplung, mert mászkál a picsája. Egyetlen nagy hátránya, hogy kihozza az emberből a kevésbé törvénytisztelő állatot :DDD
Soha ne mondj ilyet, hogy Neked nem lesz ilyen drága géped !
Most nézem, hogy amit linkeltem, csak 20 kilóval nehezebb a runneremnél

Első próbakanyar.Deszép Mlék :)

[ Szerkesztve ]

(#10299) CHIPman válasza nLali (#10298) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerinted ha kérdezte, hogy mikor hiszeik el, hogy 50-es a Yamaha, akkor megvan már a korlátozott jogsija? :DDD :)
UP!

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#10300) Gergello válasza Tothgera30 (#10291) üzenetére


Gergello
addikt

Iszonyat sok az érte, nekem ráadásul nem is tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.