Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Dzsekó válasza zolem (#51500) üzenetére


Dzsekó
addikt

EZRX nem olyan megbízható. Red a legjobb erre a célra.

(#51502) Dzsekó válasza Grafirka (#51499) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kb. 1 kutya a kettő. Ha már megvetted, akkor szerintem használd a Seagate-et, de minden fontos adatról tarts mentést máshol. Persze ez minden vinyónál érvényes.

(#51503) zolem válasza Dzsekó (#51501) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi.
Wd20ezrx van most csak kevés a hely. Még nem volt vele gondom. Csak azért érdekel mert hát árkülönbség van bőven. :U Viszont ha a drágábbakkal számolok akkor a rednél roszabb az AV ? mert hát az alacsony zaj ott jó pont.

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#51504) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! A mostani 1TB os laptop toshiba HDD-m szeretném leváltani mert ugyan már 100% os, de már benne van vagy 500 nap működési idő.
Szóval 2,5" 1TB hdd-t szeretnék 5400rpm est. Igazából nincs semmi különösebb igény.
A Seagate Momentus SpinPoint M8 1TB (ST1000LM024) ajánlotta még valaki korábban.

Ami még érdekelne, hogyha belövöm a windowsban, hogy akár 1-2 perc után állítsa le a HDD-t hogy ne hangoskodjon akkor ez lehet rá káros hatással? Hogy mondjuk naponta 20-30x újraindul ha valamit meg akarok róla nyitni?

(#51505) Graphics válasza kmisi99 (#51504) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nincs baja én nem bántanám, max ha elkezd bad sectoros lenni.

A vinyónak a legrosszabb szerintem a parkoltatás, az nyírja ki.... A Green WD-ket is az ette meg..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51506) kmisi99 válasza Graphics (#51505) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak én nem az a típus vagyok hogy addig használom amíg ki nem dobom az csak pénz kidobás az én elveim szerint. Szóval míg jó eladnám és új garanciásat vennék. Bár amennyire ismerem a HDD-k lélek tanát tudom lehet, hogy simán lehet, hogy a mostani még 5 évig 100% os lesz míg az új 1 év után megdögölhet.

Akkor az, hogy naponta 20-30% leáll a HDD akkor az még nem is nagy gond neki?

(#51507) Dzsekó válasza zolem (#51503) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az AV még egy jobban összerakott széria, emiatt még ajánlott. Nekem is van WD20EZRX, és nálam is 100%-os. Nem mind rossz. Nagyobb részük jó, mint rossz, de sok meghibásodik, emiatt kivettük az ajánlottak közül, mivel van olyan másik széria, aminek jobb a meghibásodási aránya (pl. AV, Red).

(#51508) zolem válasza Dzsekó (#51507) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi!

にんじん

(#51509) Grafirka válasza Dzsekó (#51502) üzenetére


Grafirka
őstag

Ebbol erthetem azt hogy az egyetlen valamennyire megbizhato az a WD marad ? Egy ideje nem vasaroltam HDD ket es nezem a sok red meg purple verziot, fogalmam nincs milyen a minoseguk.

(#51510) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok!
Azt szertném kérdezni, hogy a gyakorlatban mennyire érezhető a különbség egy 5400rpm 8MB (Hitachi) és egy 7200rpm 32MB között? A kiszemelt szintén Hitachi (travelstar, vagy pedig Seagate momentus) lenne és mindegyik 500GB.
Átlagos felhasználásáról lenne szó, semmi komoly csak jó lenne ha kicsit gyorsabb lenne!
Érezhetően fürgébb lenne a gép, vagy ez csak ssd-vel érhető el igazán? Köszi előre is!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#51511) jim bcs válasza nickedez89 (#51510) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51509) Grafirka
meg a HGST

(#51510) nickedez89
Érezhető de nem számottevő. Nagyobb előrelépés az ssd lenne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51512) nickedez89 válasza jim bcs (#51511) üzenetére


nickedez89
senior tag

Értem, köszi! Akkor nem költök feleslegesen hdd-re.. :U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#51513) Grafirka válasza jim bcs (#51511) üzenetére


Grafirka
őstag

Homalyosits fel kerlek, mert osszevissza olvasok mindent es nem tisztul a kep.
A HGST az a regi Hitachi ? amit megvett a WD :F es mas nev alatt futtatja ?

(#51514) Graphics válasza Grafirka (#51513) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Yes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51515) mobal válasza jim bcs (#51496) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A betöltés nem érdekes, SSD után mindenképpen lassú lesz! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#51516) ladlac


ladlac
tag

Üdv! NAS-ba szeretnék merevlemezt, hamar rá is találtam a WD Red szériára. Viszont nem tudom, mennyire lenne ez nekem szükséges, nem tervezem állandó 24/7-ben használni. Film és sorozatnézéshez vettem a NAS-t, illetve hogy több eszköz is elérje helyi hálón, de a nyári időszakban például valószínű, hogy hetekig, hónapokig ki lenne kapcsolva. Sőt, igazából ilyenkor télen is lehet, hogy két hétig menne folyamatosan, egy hétig meg nem, vagy éppen arra az egy-két órára lenne bekapcsolva, amíg megnézünk valamit. Tudom, hogy nem fogyasztanak sokat ezek az eszközök, de ha huzamosabb ideig nem használom, én pocséklásnak érezném bekapcsolva hagyni.

Szóval az érdekelne, kell-e ilyen használat mellé Red, vagy hogy egyáltalán okoz-e bármi problémát bármilyen merevlemeznél, hogy így tervezem használni a NAS-t.

(#51517) Grafirka válasza jim bcs (#51511) üzenetére


Grafirka
őstag

jim bcs, Duliee koszonom a gyors segitseget.
Szep lassan kialakul mit ne vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#51518) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra vásárolnék egy külső HDD-t. Adattárolásra lenne használva, routerhez csatlakoztatva (USB 3 csatin). Árkategória 20ezer környéke, úgy láttam annyiért 1Tb már kapható (persze ha nagyobb az nem baj :D )

A kérdéseim:
- Praktikusabb lenne a 2.5, mert nem kéne külön áramot adni neki, illetve szem előtt van és esztétikusabb lenne. De ha a 3.5 sokkal megbízhatóbb, tartósabb, akkor az azért fontosabb és inkább azt választanám.

- Érdemesebb egyből külsőt venni, vagy jobban járok egy belső + keret kombóval?

- Mely márkák/tipusok ajánlottak ezen igényekre?

Köszi előre is!

Szerk.:
Eddig ez az ami szimpatikusnak tűnik. Mennyire jó választás?
Samsung M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 STSHX-M101TCB

[ Szerkesztve ]

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#51519) Graphics válasza vizimento (#51518) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdésem milyen routerhez mert ha a Technicolor-féle routerhez, akkor sok értelme nem lesz, 400kb/s olvasást tud, én már kínlódtam vele....

Ha vmi komolyabb, akkor nem szóltam :)

Szerintem vegyél Hitachit a hardverkerből 3 év garival, és külön egy keretet. Mivel a külső vinyókra nem adnak 3 éveket, így jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51520) jim bcs válasza mobal (#51515) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51515) mobal
SSD után biztos, így mehet a 2db 5400-es-ből valamelyik.

(#51516) ladlac
Ettől még legyen csak WD Red, más 5400rpm-est ezen a vonalon nem nagyon találsz, talán Purple vagy az AV jöhet még szóba.

(#51517) Grafirka
Ez a cél.

(#51518) vizimento
Jobban jársz egy 2,5"-es belső + 2,5"-es usb3.0-ás külső ház/rack kombóval. Az összefoglaló alján megtalálod a 2,5"-es hdd-ket, alatta meg a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikját linkkel együtt az ajánlott házakért.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51521) TGWH válasza jim bcs (#51445) üzenetére


TGWH
őstag

Hali, miért ne?
ST1000DM003-m van, semmi baja, és gyors. Amikor vettem, ez volt a legjobb. Ennyi jobb jött volna? Ajánlani szeretném másnak, miért ne tegyem?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#51522) Dzsekó válasza TGWH (#51521) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elég sok megdöglik belőle. Persze sok működik hibátlanul, de akié megdöglik, azt ez nem vigasztalja.

(#51523) TGWH válasza Dzsekó (#51522) üzenetére


TGWH
őstag

Na ezt akkor nem tudtam. Pedig az egyik leggyorsabb és legjobb vinyó lenne amúgy.
Köszi a választ, akkor nem ajánlom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#51524) Hunork


Hunork
veterán

Háj!

Mivel konkrét javallat nem jött, csak általánosságok, így én döntöttem. ;]
És ez lett belőle: 1.0 TB Western Digital Purple 64MB WD10PURX 24x7 Surveillance SATA3 16.5 k pénzért. Gyors, halk, remélem valóban időtálló lesz! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#51525) jim bcs válasza Hunork (#51524) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Üdv!

Valahol elmaradtunk a kérdéseddel, ezért bocs, de rosszul nem döntöttél.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51526) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

24/7-es seedelésre akarok venni 2,5"-es vinyót. Csak a WD red ami szóba jöhet? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51527) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Hp Elitebook 8440p 250 gigás Seagate lemeze kezd kevésnek bizonyulni. Milyen HDD-t ajánlott venni bele, ami halk, gyors és nem melegszik túlságosan? 1 Tb elég lenne bőven.

(#51528) maximuss

Segítségeteket kérem... sajnos a partícionálós topic nem túl aktív....

Partíció létrehozásakor egy tányér esetén értelemszerűen a külső track-ek felől befelé halad a partícionálás.
Tehát ha kétfelé osztok egy egytányéros hdd-t, a második partíció lesz bentebb (közelebb a tengelyhez)
Mi történik ha két tányéros egy hdd? Akkor is tányéronként halad előre (előbb az első, majd a második tányér), vagy pedig veszi mindkét tányér külső track-jeit majd a második (sokadik) partíciónak a tányérok belső track-jeit? Magyarán vertikálisan halad befelé?

(#51529) Dzsekó válasza maximuss (#51528) üzenetére


Dzsekó
addikt

A fejek egyszerre mozognak és egyszerre olvasnak mindegyik tányér ugyanazon pontjáról, a tányérokról szinkronban történik az olvasás. A tányérok egy egészet alkotnak (mint egy henger), nem lehet őket szétszedni, azaz ahogy másodjára írtad, a partícionálás és olvasás vertikálisan halad befelé az összes tányéron egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#51530) Hunork válasza jim bcs (#51525) üzenetére


Hunork
veterán

:K :K :R :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#51531) maximuss válasza Dzsekó (#51529) üzenetére

Köszönöm Dzsekó, sokat segítettél :)

(#51532) FoxiestFox válasza Dzsekó (#51383) üzenetére


FoxiestFox
félisten

2.5" 320-as WD Black lett a dologból.
Halk, gyors, kevés üzemóra van benne, viszont néha kattan egyet.
Sok helyen olvastam már erről, állítólag ilyenkor parkolna, de meggondolja magát, és visszarántja a fejet a tányér fölé.
Lehet ebből probléma?

(#51533) Dzsekó válasza FoxiestFox (#51532) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elvileg nem, ha tényleg emiatt kattan egyet. Kattanásnak sok oka lehet, akár egy kezdődő betegség is okozhatja.
Két dolgot tehetsz. Nézel egy smart képet hd sentinellel. Ha 100%-os, akkor ez a része oké.
Másik dolog, hogy WDidle3 progival megnézed, hogy hány mp-enként parkol a vinyó. Ha ez túl rövid, akkor rögtön állíthatsz is rajta, illetve ki is kapcsolhatod. Blacknél egyébként az érték disabled-en kéne hogy legyen, azaz ki kéne legyen kapcsolva, mert nem energiatakarékosság a cél a Blacknél, hanem a teljesítmény. Emiatt nem is kéne parkolással próbálkoznia.

(#51534) jim bcs válasza LLKobe (#51526) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51526) ll-kobe
Ha a legjobbat akarod akkor szubjektív véleményem szerintem igen, az 1TB WD Red (WD10JFCX) a legjobb választás.

(#51527) x_424
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX) vagy 1TB HGST 7K1000

(#51532) dying_star
Az normális, nincs ok az aggodalomra.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51535) FoxiestFox válasza Dzsekó (#51533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz srácok.
HDS-t persze néztem, mielőtt elhoztam, hibátlan.
Az említett progival majd megnézem.
Amúgy ha jól emlékszem, a Blue is csinálta, a parkoláson kívül, csak halkabban.

Eddig remek is lemeznek tűnik, sokat gyorsultak azok a játékok, amik vinyóról futnak.

(#51536) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Egy HDD pl. WD10JFCX mennyi újratelepítést bírhat ki?

Köszi.

...

(#51537) LLKobe válasza jim bcs (#51534) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R Sajna így karácsony előtt nem fussa RED-re, WD10SPCX-et tudnék szerezni. Szerinted ez elbírná a dolgot? HTPC-be kéne, uh nem win futna rajta hanem 150MB-os linux rendszer, erről menne a filmnézés, és a seed is.

Előre is köszi a segítséget:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51538) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem várható esetleg a közeljövőben a HDD-k árának (érezhető) csökkenése? Elég brutál drágán vannak a 3 TB feletti vinyók. Csak azért kérdezem, mert régebben jellemző volt, hogy 1-2- évente feleződtek az árak/duplázódtak a kapacitások (és tegyük fel, hogy akkor is stabilak voltak az árfolyamok meg most is).

(#51539) King Unique válasza alfiboy (#51536) üzenetére


King Unique
titán

Ha OS-ről van szó, akkor sokat...ez nem SSD, nincs íráslimit és társai. :N
Más dolog, hogy OS alá inkább SSD való, vagy ha már 2,5" HDD, akkor egy 7200-as WD Black / HGST Travelstar 7K1000 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#51540) alfiboy válasza King Unique (#51539) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem.
:R
Havernak kérdeztem, ~2-3 havonta újra rakja az OS-t.
:W

...

(#51541) Sordoran válasza alfiboy (#51540) üzenetére


Sordoran
addikt

Oprendszernek ajánlott az SSD, már csak azért is, mivel idővel nem lassul be olyan mértékben mintha HDD-ről futna. Nekem előző HDD-m pont azért lett használhatatlan, mert a C partíción volt szektorhiba, és így a windows pár perc után kékhalálozott, majd már az installálás se ment rá. Ezen kívül ugye belassult, 1-1,5 évente újra kellett raknom (nem volt használhatatlanul lassú, de azért érezhető volt), viszont SSD-vel most is olyan gyors szinte mint első nap.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51542) alfiboy válasza Sordoran (#51541) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Belassulás nála szintén mutatkozik. Ráadásul folyamatosan torrentezik is rá.

...

(#51543) Sordoran válasza alfiboy (#51542) üzenetére


Sordoran
addikt

HDD és SSD eltérően működik. Windows telepítés után felmennek a frissítések, programok, kis fájl ide, kis fájl oda, és már töredezett is, emiatt lassul a gép. SSD-nél ez nem okoz gondot, így arra érdemes rakni a rendszert, és programokat. Torrent viszont nem ajánlott rá, az mehet nyugodtan HDD-ről.
Csak windows + programokra elég 120 GB-os SSD, ha pár nagyobb játék is kell, akkor 250 GB minimum. Torrent, és minden egyéb fájl tárolására pedig HDD.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51544) alfiboy válasza Sordoran (#51543) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:R
Ezt próbálnám vele megértetni...
Kár lenne a ~2 éves HDD-t legyilkolni.

...

(#51545) Dzsekó válasza LLKobe (#51537) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem bírnia kell, én is erre a célra vettem, de aztán mégsem kellett. Most egy USB-s WD passport van elég régen, abban is Blue-nak megfelelő vinyó van (WD10JMVW), és teszi a dolgát.

(#51538) Mauzes: Szerintem nem várható nagy mértékű változás az árakban, mert megrekedtek a kapacitásnövelésben a gyártók. Új technológia kell, aminek a fejlesztéséhez pénz kell, emiatt nem érdekük nagyon árat csökkenteni. És mivel kvázi kétszereplős lett a HDD piac, ezért némi monopol helyzetben is vannak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#51546) jim bcs válasza LLKobe (#51537) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elbírja simán. No de a Blue WD10SPCX tudtommal drágább mint a Red WD10JFCX. A blue WD10SPCX 30k, a red WD10JFCX 22k, mindegy hol nézem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51547) LLKobe válasza jim bcs (#51546) üzenetére


LLKobe
veterán

Én aprón nézem, és ott speciel ilyen van most:) RED nincs...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51548) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!

Az normális,ha 500-as wd black(wdc wd 5001 aals )merevlemez 41 fok-on megy.1tb-os wd black(wdc wd 1002 faex) pedig 39-40-en?
egy sf 650-es táp van benne zalmann rendszerhűtő,és aerocool házhűtő.
Ha meleg,akkor hogy tudnám optimalizálni?köszönöm.

(#51549) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

NAS tárolóba szeretnék 2db HDD-t venni 1, 2 vagy 3 TB méretben. A méret egyelőre kulcskérdés, mert jelenleg ~50GB szenzitív adatot kell duplikálni, a maradék részre a kevésbé fontos adatok kerülnek, és a nagyobb méreteket az előre tervezés miatt nézem.
Arra lennék kíváncsi, hogy mivel tudnak többet a WD Red HDD-k a hagyományos HDD-kkel szemben? Úgy tudom az a különösen ajánlott kategória NAS esetén, de kérdés, hogy megéri-e ezt a felárat, ha nem lesznek túlzott mértékű kihasználtságnak kitéve? (néhány doksi megnyitása, mentése, képek nézegetése, legextrémebb esetben nagyobb tartalmak másolása, távoli lejátszása a tárolóról)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51550) Dzsekó válasza A_ScHuLcZ (#51549) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha 24/7-ben megy a két vinyó, akkor érdemes beruházni a Red-be. Ha nem járatod olyan sokat, akkor olcsóbb Green-el is lehet próbálkozni, de azt tudnod kell, hogy meghibásodásra nagyobb az esély. Ha a két vinyót raidben tükrözöd, akkor is veheted az olcsóbbat, mert ha egyik vinyó megdöglik, akkor a másikon ott lesznek az adatok.

csgabee: Normálisak ezek a hőfokok, ha tartósan 50 fok fölé megy a hőmérsékletük, akkor lehet gondolkodni másik hűtésen, addig jó így, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.