Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) jim bcs válasza Grampy (#52049) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha a leghalkabbat keresed kb. ez a sorrend -->

1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1TB WD Red (WD10JFCX), 1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX)
1TB HGST 5K1000 (HTS541010A9E680)

Egyebekben csak az ssd hangtalan, minden merevlemeznek lesz hangja.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52052) buchy válasza King Unique (#52045) üzenetére


buchy
tag

Köszi!

Post kiküldés után közvetlenül megnéztem én is, elhamarkodottan kérdeztem.. :)

Mindenesetre köszönöm még egyszer a választ.

Jó drágák még mindig a winchesterek..

(#52053) Grampy válasza jim bcs (#52051) üzenetére


Grampy
aktív tag

Árban nekem a Scorpio Blue (WD10JPWX) lenne jó, viszont találtam az ajánlóban egy 3,5"-eset is.
Erről lenne szó: 1TB WD Red (WD10EFRX)
E kettő közül melyiket ajánlanád inkább? Úgy olvastam hogy a Red halkabb.

(#52054) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Úgy hallottam, hogy veszélyes, ha a merevlemezeket nem vízszintesen tároljuk a gépházban hanem függőlegesen. Valaki elmondaná miért? Vagy ez butaság és feleslegesen ijedtem meg és nem értem miért van a merevlemezek hasán is csavar-bement nem csak az oldalán? :)

(#52055) S1M0N válasza Exodius (#52054) üzenetére


S1M0N
senior tag

Elméletileg nem kell, hogy problémát jelentsen.
Főleg, hogy a külső, ill. hordozható merevlemezek között is igen sok az állított helyzetű. Nekem is van egy évek óta, semmi baja.

A lényeg inkább az, hogy használat közben stabilan álljon/legyen rögzítve, ne mozogjon.

(#52056) jim bcs válasza Grampy (#52053) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52053) Grampy
Ő is mehet, amelyik szimpatikusabb.

(#52054) Exodius
Felesleges kattogni ezen, vízszintesen és függőlegesen is jó, a NAS-ok többségében is függőlegesen van.
A merevlemezek hasán azért van csavar hely, hogy onnan is fel tudd csavarozni, egyes házakban a függőleges felfogatáshoz ezek a furatok kellenek, de lehet ezzel újat mondtam :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52057) Grampy válasza jim bcs (#52056) üzenetére


Grampy
aktív tag

Rendben, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#52058) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

NAS-ba mennyire lehet jó ez? :R
DT01ACA300

Egy ezressel olcsóbb a WD RED 2TB-nál. Olcsóbb, +1TB, kicsit gyanús emiatt, nem tudom melyik érné meg jobban hosszabb távon...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#52059) jim bcs válasza rizso (#52058) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Toshiba nincs az összefoglalóban mint ajánlott, ebből levonhatod a következtetést :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52060) Victoryus94 válasza rizso (#52058) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én is ezt nézegetem. Szerintem megveszem a Toshibát. Gari van rá, külföldi tesztek szerint nem olyan rossz a meghibásodási aránya. Ill a WD-nél is megeshet, hogy gyárilag vacak, vagy hamar elromlik.
WD Blue már megszívatott 2 év alatt, a Black még működik (3 éve). De a 6 éves toshibám megy még mindig. (jó ha rendszer is azon volt, meg a torrent helye is, akkor néha megakadt a rendszer, de azóta is használatban van, húgom gépébe: ő nem torrentezik, soha semmi baj nem volt vele azóta, és gyors a gépe)

[ Szerkesztve ]

(#52061) Exodius válasza jim bcs (#52056) üzenetére


Exodius
őstag

Köszi a válaszokat! :) Neked is Simon!

[ Szerkesztve ]

(#52062) rizso válasza jim bcs (#52059) üzenetére


rizso
addikt

És azt is lehet tudni miért nem ajánlott? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#52063) Dzsekó válasza rizso (#52062) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem annyira megbízható, azért. Hosszútávon Red megbízhatóbb, gari is több rá.

(#52064) rizso válasza Dzsekó (#52063) üzenetére


rizso
addikt

Közben megrendeltem a 2TB WD RED-et, biztos ami biztos, arról mindenhol jókat olvasok :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#52065) elmelet45


elmelet45
tag

Vettem egy WD Red 3TB-osat, stabil meg megbízható, csak egy gond van vele hogy lassú mivel 5400rpm-es 80-90Mb/s-el ír/olvas Crystaldiskmark-al (annyit azért egy régi 7 éves 1TB-s Hitachim is tudott ami 7200-as és 16MB Cache-s), ha vennék egy WD Black-et 3TB-ost az legalább 7200rpm-es olvasna/írna 150Mb/s-sel, vagy esetleg egy Hitachi 7K4000-es 3TB-ost legalább 2x gyorsabb lenne, persze jóval drágábbak, de a minőséget meg kell fizetni, de sokszor durván. 1TB-os Hitachimat 7 éve vettem 20k-ért, most meg 5-6K-t ment le az ára ami nem sokat változott ár/kapacitás és teljesítmény arányában, tempósabbak meg 2x drágábbak. Mi a magyarázat ezekre?

(#52066) Exodius


Exodius
őstag

Csak torrent alá milyen merevlemez ajánlott? Azt mondják nagyon gyilkos a torrent a folytonos írás-olvasás miatt, ezért kicsit féltem az 1 terrás Blue-t habár eddig semmi baja. Reális a félelemem vagy a napi 4 GB írás amit kap a merevlemez nem veszélyes? :U

[ Szerkesztve ]

(#52067) tomp válasza elmelet45 (#52065) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a 2,5-ös 2TB-os Seagate-Samsungom (ST2000LM003) 130-135MB/s-et is elér. Pedig az is 5400-on pörög.
80-90MB/s-et a 2009-es 5400-on pörgő 3,5-ös Samsungom is tud. Sőt! 105MB/s körül van a max.

(#52068) junior11 válasza Exodius (#52066) üzenetére


junior11
veterán

Nem is tudtam, hogy a torrent ilyen hatással van a HDD-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52069) tomp válasza Exodius (#52066) üzenetére


tomp
félisten

6éve torrentre használom az 500GB-os vinyót. Van amikor napi több tíz giga az olvasás/írás. Én csak arra figyelek, hogy ne legyen nagyon töredezett a vinyó mert akkor elég hangosan rángatja szegény a fejet.

(#52070) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!
Az új WD blue vehető, wd20ezrz? Készenlétben lenne folyamatosan, ha kell valami, de igazából többnyire csak tárolna.

[ Szerkesztve ]

(#52071) jim bcs válasza elmelet45 (#52065) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52065) elmelet45
Ha gyorsabb kell ott a 7200rpm. Az 5év gari miatt ott a WD Black, vagy a HGST de az picit hangosabb.

(#52066) Exodius
WD Red

(#52070) -FLY->
Egy párszor már leírtuk, kicsit olvass vissza, ez már átnevezett Green, nyisd le az összefoglalót, vagy jobb oldalt a Téma tudnivalókba olvass bele. Mivel a green eddig se volt ajánlott nyilván ezután se lesz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52072) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Ezek az értékek jónak számítanak egy Seagate fb160c4081-nél? (160Gb, sata)

[link]

Köszi,
Üdv.

(#52073) -FLY-> válasza jim bcs (#52071) üzenetére


-FLY->
őstag

Lila látom felügyeleti üzemre van, de ez egy-pár ezressel drágább csak, tehát a következő lépcsőfok. Jó lehet megtartós dolgok tárolására is, vagy inkább egyből red?

(#52074) Exodius válasza tomp (#52069) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor ennek tényleg nem sok alapja van. :D

(#52075) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Melyik most a leghalkabb 3 TB-is vinyó? NAS-ba menne, a gumis felfogatás szerintem az idle hangot jól szűrné, de emellett a seek halkság is fasza lenne. Adatvesztés nem valószínű, mert okos raid-ben menne (SHR).

Egy kis háttér: jelenleg van 2 db Seagate Barracuda 3 TB-os vinyóm. Nagy baj nincs velük, a seek egy kicsit hangos. Viszont beteltem, és most 3 db 3 TB-os vinyóra lenne szükségem. Mivel úgy is építek egy halk rendszert, eldöntöttem, hogy nem pótolom +1 ugyanolyan lemezzel, hanem inkább lecserélem az egészet, mondjuk WD Red-re. De most találtam pár kommentet, hogy az sem valami halk.

Szóval a ráfizetés nem zavarna, ha tényleg tudtok halkabb vinyókat, de ha totál baromság lenne cserélni, mert nagy javulás nem várható, akkor hagyom, mert pénzt égetni azért nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#52077) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok, Érdeklődnék hogy az alábbiak közül melyiket lenne érdemes megvenni szoftveres RAID 1 alá, csak és kizárólag képek, videók, - személyes adatok lennének rajta, ezért is gondolkodok Raid1-ben.

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez GREEN
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003
Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100

Összes 2 év garival.

Ezek közül csak a WD-k van az ajánlottban, viszont nem tudom hogy RAID1-nél, mennyire számít melyiket választja az ember, vagy inkább az ár ami döntő?, mert mindegyiknél olvasok jót-rosszat. Ipon\PCX-nél is.

Köszönöm. Üdvözlettel: Norbert

(#52078) jim bcs válasza customer114 (#52072) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52072) customer114
Mi is a kérdés? A hdd 100/100-as, van egy normál írás-olvasás és ennyi. Ne írd be ugyanazt 2-3x, kapsz választ enélkül is, töröltem!!!

(#52075) Mauzes
A Barracuda nem ajánlott, de ha már ott van és nincs vele gond akkor egyenlőre én meghagynám, majd ha bibi van és hdd kell akkor gyere vissza.

(#52077) GalaxyNote
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX, a többi kilőve.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52079) Walter_White válasza jim bcs (#52078) üzenetére


Walter_White
senior tag

Köszönöm, meg is rendeltem :) WD10EZEX

(#52080) Mauzes válasza jim bcs (#52078) üzenetére


Mauzes
őstag

Annyi, hogy ha veszek 3 vinyót, akkor mindre lesz +2-3 év garim. A mostani Barracudák meg ha meghalnak, akkor szopás (bár jelenleg teljesen jók, csak a seek hang zavar kicsit, mert a nappaliban van a NAS-om).

De akkor csak elméleti szinten kérdezem, hogy tudjak dönteni, van nagyon halk 3 TB-os HDD, ami ajánlott?

(#52081) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül mi lehet az oka annak, hogy egyik hétről a másikra eltűnt az össze magyarországi webshopból a 1.5TB-os Seagate Momentus m9t notebook vinyó?!

Végignéztem az összes nagyobb számtech webshopot, ahol január elején láttam, sehol semmi.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#52082) Exodius


Exodius
őstag

Valaki elmondaná, hogy miért kerülnek ugyanannyiba az 500 és 1 terrás vinyók? Ez mekkora zavar már az erőben? Legalább 4-5 rugóval olcsóbban kéne adniuk őket és kb. ezres a különbség. :( :U

(#52083) customer114 válasza jim bcs (#52078) üzenetére


customer114
senior tag

Igaz, köszi.

A sebességre vonatkozó adatok érdekelnek elsősorban, mennyire helytállóak az adott 77es értékek.

Üdv.

(#52084) ló úr válasza Exodius (#52082) üzenetére


ló úr
őstag

H a nagyobbat vedd.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52085) pmol


pmol
csendes tag

Sziasztok,

Egy barebone pc-hez szeretném felhasználni valahogy a 3.5" méretű merevlemezemet (ehhez).
A pc-nek van egy SATA csatlakozása 2.5"-os lemezekhez.
Kérdésem az lenne, hogy van-e akadálya annak, hogy a meglévő belső 3.5"-os merevlemezemet, kilógatva a gépből, hozzákapcsoljam valahogy? Kompatiblilsek-e a csatlakozók? Van-e különbség a két méretnél az áramellátásban?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52086) bolic válasza Exodius (#52066) üzenetére


bolic
őstag

Például WD Re akár évente 550TB írási mennyiséget tud, azt jelenti hogy akár írási 1.5TB naponta műveletet hajtható végre. Az bizony nagyon sok a nonstop torrentezésre. :)

Tehát röviden naponta 1500GB letöltést tud biztosítani, ahhoz persze kell a WD Re winyó.

Régebbi 2db WD Re3 500GB winyóm vannak a szerverben, az kb. akár naponta 2TB uploadot szolgált eddig, van amelyik el sem éri az 1GB-ot. :) Természetesen kb. naponta 10-20GB-ot töltöm le torrentoldalról, ez persze alulteljesít a kívánt írási napi 1.5TB-tól (évi 550TB). :DD :N

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52087) MasterDeeJay

Lehetőségem nyílt arra hogy WD 1Tb-os merevlemezekből tesztelhessek párat, azaz Green, Blue, Purple és Red verziókat Illetve HGST szintén 1TB-os hdd-t (black és Raid edition csak 500Gb-osban van azt nem tesztelném). Szeretnék csinálni egy logout összehasonlítást. Másolásos meg windows bootolásra nem lesz időm hogy kipróbáljam ezért csak kicsi progikat keresek amiket gyorsan lefuttathatok. SATA2-vel menne a dolog (4 portos raid vezérlővel)
Milyen progikat próbálja ki?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52088) Exodius válasza bolic (#52086) üzenetére


Exodius
őstag

Nincs több kérdésem. De ezeket az infókat honnan szedted? Meg tudod erősíteni valami dokumentummal? :DDD

(#52089) #59070464 válasza Exodius (#52088) üzenetére


#59070464
törölt tag

Designed to handle up to 550 TB per year in any heavy application datacenter with the highest workload capabilities of any WD 3.5 hard drive. [link]

(#52090) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Megvettem a 3 terrás "occó" Toshibát. (2.72TB)
Eddig jónak tűnik, és gyorsnak. SSD-ről a másolás rá szintén gyors.
2x1gb-s fájl másolása SSD-ről a HDD-re (kb 5 mp volt, mire kiszámolta mennyi van hátra, végzett):

Kb ugyanennyivel kezdi az 500GB-s 3 éves WD Black-em is, de az belassul a felénél 130mb/sec-re.

[ Szerkesztve ]

(#52091) MasterDeeJay válasza Victoryus94 (#52090) üzenetére

Amit ott látsz azt úgy hívják hogy írási gyorsítótár, azaz a vincsire ténylegesen nem ennyivel íródik ki az adat.
Valójában másoláskor a memóriába rakja az adatokat és később kerülnek kiírásra.
Javaslom próbálj ki egy tesztprogramot és ott meglátod mennyi is az annyi valójában.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52092) Mauzes


Mauzes
őstag

Van 2 db azonos típusú vinyóm, másfél éve vettem őket. Ha most veszek egy harmadik ugyanolyat, és tegyük fel, hogy a régiek közül az egyik elromlik, akkor gariztathatom esetleg az új boltban? Vagy ilyenkor megnézik, mennyit ment, és ha túl sokat, akkor visszadobják?

(#52093) MasterDeeJay válasza Mauzes (#52092) üzenetére

Gariztatás sorozatszámra megy. Ha van rá garancia akkor valószínű kicserélik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52094) Exodius válasza #59070464 (#52089) üzenetére


Exodius
őstag

Köszi! :)

(#52095) Walter_White


Walter_White
senior tag

Tegnap beújítottam az ajánlott WD10EZEX 1T Blue HDD-t.- Hamarosan jön mellé még 1 a Raid1-hez. Teljesen hangtalan működés, sebességben ezt hozza: - remélem jól mértem.

(#52096) bolic válasza Walter_White (#52095) üzenetére


bolic
őstag

(#52097) bolic válasza Exodius (#52094) üzenetére


bolic
őstag

Tegnap ezen sokáig gondoltam, valószínűleg inkább írási-olvasási kombóról van szó. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52098) piiitor


piiitor
csendes tag

Sziasztok!

Haldoklik a vinyóm az asztali gépemben, ahelyett szeretnék egyet venni. 1 vagy 2 terrában gondolkozok. Milyen márkát ajánlotok? A torrent nagyrészt nas-on megy, a gépet az alap dolgok mellett néha játékra használom. Még azon is gondolkozok, hogy a nas-ba rakjam az újat a wd red 2tb-s mellé, és onnan ki a kisebbet, a gépbe elég az is elég. Vagy csak a gépbe vegyek egy olcsóbbat.

Szóval ha nasba akkor maradjak a wd red-nél és majd csak kifizetem?
És ha a gépbe vennék mit ajánlotok?

Köszi

(#52099) jim bcs válasza piiitor (#52098) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha a nas-ban lévők elegek akkor szerintem a gépbe elég egy 500gb-os is ahogy te is írtad, pl. az 500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX) meg is felel a célnak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52100) Walter_White


Walter_White
senior tag

Amúgy ez a parkolás, konkrétan hogy jelentkezhet? olvastam mostanában elég sok winyónál van ez a "jelenség" elég sokszor csinálja...

Load/Unload Cycle Count-nál kell az értéket nézni- ha jól tudom..
Nekem ez az értékek csak ki-bekapcsolás után változik mindíg 1-el nő, ha 15-18 órát megy a gép ez az érték ugyan úgy marad 1.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.