Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) Dzsekó válasza Gtaati (#51698) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pedig előfordulhat, mert annak a 4k videónak sokkal nagyobb a bitrátája. Ha a hang elcsúszik a képtől, de még éppen folyamatos, nem szaggat, akkor a határon van a dolog. Ha USB-s házban próbálod, akkor ajánlott az USB3, persze, ha a TV is támogatja. Leellenőrizni úgy tudod, ahogy fentebb írtam. Ha asztalin, amin biztos megy ez a videó, ráteszed erre a vinyóra, és úgy már nem jó, akkor a vinyó a szűk keresztmetszet. De szerintem vinnie kéne simán sata portról.

(#51702) tomp válasza Dzsekó (#51694) üzenetére


tomp
félisten

Egy külső rackben van ami egy aktív hubról üzemel. Érzékeny a rack csatlakozója. Majd ha végzett a munkával megnézem nem lazult e ki a szobában való sok járkálástól mert egy kicsit mozog ilyenkor az asztal. Lehet a fej rángásoknál olykor nem lesz tökéletes a csatlakozás?

(#51703) Dzsekó válasza tomp (#51702) üzenetére


Dzsekó
addikt

Fej mozgástól nem lesz gond. Ha mozog az asztal, az már árthat, attól függ, mennyire mozog. Mindenesetre menet közben nem egészséges, ha mozog vagy rezgetve van a vinyó. Lehet egyszerű kontakt hiba is, ha régen volt szétszedve. Mindenesetre az biztos, hogy vagy adatkábel, vagy tápkábel hiba, esetleg tápellátás hiba.

(#51704) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló

Bocs ha rossz helyre írom, de nem találtam alkalmasabb topic-ot!

Vettem egy WD RED-et, és beregisztrálás után a gyári wd.com oldal azt írja, hogy hátralévő garancia 750nap. Ezt, hogy lehet? Nem 3 év garancia jár rá? :F

(#51705) tomp válasza Dzsekó (#51703) üzenetére


tomp
félisten

Eddig úgy tűnik a laza usb csatlakozás volt a felelős a rack oldalon. Jó erősen bedugtam, kicsit átrendeztem a kábelt, hogy ne mozoghasson.
Az asztal mozgásnál ne a szó szerinti nagy mozgásra gondolj. Csak a nagy tárgyak kicsit remegnek. pl laptop kijelzőjének a felső része épp, hogy kimozdul. De a kis tárgyak nem. Nem is érezni rajtuk.

(#51706) Dzsekó válasza Boxi88 (#51704) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 3,5"-osokra 3 év van, a 2,5"-osokra 2 év. Ok az lehet, hogy sokáig állt raktárban a vinyó. Emiatt lerövidült a gyári gari, de ha csatolsz mellé vásárlási számlát, amin rajta van a vinyó gyári száma, akkor el kell, hogy fogadják. Illetve elsődlegesen a bolti garit tudod érvényesíteni, ott meg látod, hogy 3 év van rá.
Még meg tudod nézni a vinyó matricáján, hogy mikor gyártották, ebből tudod kalkulálni a WD garit, 3 évnek kell annak lennie gyártástól számítva. 1-2 hónapot rá szokott hagyni WD. Ennyit számolnak átfutási időre, amíg használatba kerül.

(#51707) betyar1974


betyar1974
senior tag

Véleményt szeretnék kérni!
Intel 1500 pro 180gb m.2, milyen cucc? Samsung 840 evo-m volt, intel 520-am van, ezeket ismerem. :)
S.O.S.-be kell választ adnom, hogy kell-e!

(#51708) Vakegérke válasza betyar1974 (#51707) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem inkább itt kérdezd meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51709) betyar1974 válasza Vakegérke (#51708) üzenetére


betyar1974
senior tag

Már ott is kérdeztem! :K
Megveszem, talán nem bukok, majd kiderül.
Köszi a hozzászólást! :R

(#51710) jim bcs válasza betyar1974 (#51707) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Már átirányítottak, de mivel sos azt mondom mehet ha minden ok vele.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51711) betyar1974 válasza jim bcs (#51710) üzenetére


betyar1974
senior tag

Már sokszor segítettél! :C
Nagyon köszi! :R :R :R
További szép estét!

(#51713) Ferenc1989 válasza jim bcs (#51689) üzenetére


Ferenc1989
tag

köszi.
akkor marad ez :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#51714) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Van egy HP EliteBook 8570p laptopom.
A gépben egy ilyen HDD van:
320GB - HGST HTS725032A7E630 (7200RPM SATA-III 32MB)

Ki szeretném cserélni a régi gép nagyobb 500GB-os HDD egységére:
500GB - WDC WD5000BPVT-00HXZ8MBT3 ATA Drive (5400RPM SATA-II)

A gép tud SATA-III-at ha jól néztem a BIOS-ban.

Mivel HDD-ről van szó, mennyire fogom érezni a különbséget?
Pl. Win betöltés, stb. (pl. kicsit sokallom Win10 alatt a profilbetöltést a 320-asnál is...)
A nagyobb tárhely miatt jobb lenne a gépben az 500-as...
Tudom egy HDD SSD különbség nem lenne, de érdemes lenne -e esetleg egy SATA-III-as 7200RPM-es másik HDD-t venni, vagy nem?

Segítségeteket így is köszönöm.
Zoli

(#51715) jim bcs válasza World-Soft (#51714) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A WD BPVT lassabb lesz mint a HGST, jobb lenne egy új 500-as 7200rpm-es ha már ssd nem játszik, az összefoglalóban találsz 1-2 példányt.
HGST vagy WD LPLX te döntesz, mindkettő jó.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51716) tpeter77


tpeter77
addikt

Hali,

keresnék új 2TB vinyót, ami nem parkol sokat, egyébként ezen lenne a rendszer....
sajnos a WD Black 40ezer, ez igen sok úgy 25-ből kéne megúszni a dolgot.
Merjek WD Blue 2TB lemezt venni, jó ez alternatívának? vagy inkább más márka felé nézelődjek?
konkrétan melyiket javasolnátok, ha nem jó a WD Blue a célra?

(#51717) World-Soft válasza jim bcs (#51715) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Akkor annál maradtunk, hogy marad a gépben az eredeti 320-as egyenlőre.

(#51718) Boxi88 válasza Dzsekó (#51706) üzenetére


Boxi88
őstag

Köszönöm a választ!

Másik kérdés:

Mivel sikeresen beleszaladtam egy hibás darabba (vagy a futár hibássá tette, éljen az ingyenes házhoz szállítás! :W ) és már sajnos beregisztráltam a wd.com-n, hogyan tudnám onnan törölni? Nem szeretném, hogy ott vigyorogjon a termékeim között, már visszavittem a boltba... hogy lehet terméket törölni? :B

(#51719) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

wdidle3 1.05 progit elég csak felmásolni egy pendrivera és megy? Vagy inkább a letölthető ISO-t csináljam meg Rufussal? [link]

Esetleg hol találom meg a legújabbat? Wd oldalán nem találtam ilyet.

Előre is Köszönöm a válaszokat!

(#51720) thrill


thrill
tag

Olvasgattam az összefoglalót, meg korábban a topikot is többé-kevésbé rendszeresen, de az utóbbi időben nem. A helyzet az, hogy beszarni látszik a vinyóm (2 éves Seagte Barracuda 3TB), talán még tudom majd menteni az adatokat, de nem ez most a lényeg. Érthető okoknál fogva ezt a típust nem választanám, a WD Red felé hajlok, úgy látom az a favorit (átlag felhasználás, torrent, filmnézés főként).

Ami kérdéseim volnának:
1. Minimum 3 TB-ban gondolkodom, hiszen szerencsés esetben tudnék menteni. Viszont nagyobbakat is nézegetem, de ahogy látom, azoknak nem annyira kedvező az ár/érték aránya (már ahol 3 éve garit is adnak). Jól látom? Ilyen alapon mégis jobban járok a 3 TB-ossal.
2. Ha mégis nagyobbat veszek, megbízhatóság szempontból van-e ajánlott, 4-5-6 TB vonalon? Gondolok arra, hogy korábban volt itt a topikban fejtegetve, hogy melyik hány tányéros, stb.
3. Ez már csak bónusz: láttam ilyet kedvező áron - Seagate Archive HDD 8TB (ST8000AS0002). A márkában nem nagyon bízom már, de elég kedvező az ára. Vajon ugyanolyan vacak mint a Barracuda? Szabad ilyet venni, mi a vélemény?

(#51721) thrill válasza thrill (#51720) üzenetére


thrill
tag

4. A Toshiba (DT01ACA300) mennyire jó alternatíva? Ahogy látom, annak is elég kedvező a meghibásodási aránya, viszont jóval olcsóbb, mint a Red

(#51722) MoP_FX 57 válasza thrill (#51720) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Néhány ponthoz hozzászólnék:

3.: Leginkább archiválásra való, write once read many típusú felhasználásra, mert a szekvenciális írása meglehetősen gyenge az SMR technológia miatt. Itt szépen le is van vezetve adatokkal, ha részletesebben érdekel: [link]

4.: Egy évvel ezelőtt nekem is erre a Toshibára esett a választásom, konkrétan ezekből egy párra RAID 0-ban. Ennek fő oka pedig az volt, hogy igazából Hitachi-tervezés és -gyártmány, a Hitachiról pedig leginkább azt lehet elmondani/olvasni, hogy talán a legjobb merevlemezeket gyártja. (WD Reddel ellentétben nincsen hájpolva)

A nálam lévő pár egyelőre hibátlan, HD Sentinellel monitorozom, és heti rendszerességgel fut rajta egy automatizált önteszt is. Egyébként pedig ~550 torrentet szolgál ki 24 órában. :B A magam részéről bátran ajánlom.

(#51723) thrill válasza MoP_FX 57 (#51722) üzenetére


thrill
tag

Köszi! Végül magam is hasonló eredményre jutottam. Nem biztos, hogy ér annyit a hype, mint amennyivel drágább, sőt jobbnak tűnik a Toshiba. Plusz a Redekről (a sok jó mellett) hallottam azért rosszakat is.

A Seagate Archive-ot majd megvizsgálom, de nem mertem beleugrani. Képbe került még az új, 4 terrás Seagate is, ami papíron már megbízható, de szintén nem mertem vele fogódzni. Meg nem is volt készleten, a mentést meg mihamarabb meg kéne ejteni, így hamar eldőlt.

(#51724) jim bcs válasza tpeter77 (#51716) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51716) rokafiu77
Kizárásos alapon a HGST maradt.

(#51719) metrion
Olvasd el, ha nem tudsz angolul a számozott pontokat akkor is megérted. Mehet pendrive-ra Rufus-al.

(#51720) thrill
Ár/érték arányban a WD jön szóba és efölött már a HGST is, a seagate-t én egyenlőre kerülném. Az ajánlottak ott vannak az öszefoglalóban, ha a tányérokra vagy kíváncsi az szintén ott van az összefoglalóban a HDD Platter Capacity Database linken.

(#51722) MoP_FX 57
A 4.-es pontod közepével egyetértek :)

B.Ú.É.K. a kedves gazda kollégámnak és minden topiklakónak!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51725) tpeter77 válasza jim bcs (#51724) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

a HGST és a Hitachi között mi a különbség?
az összefoglalóban 2TB méretben az alábbi vinyók ajánlottak:
2TB HGST 7K4000 (HUS724020ALE640/0F14685) 64MB, 5év gari
2TB HGST 7K4000 (HUS724020ALE640/0F14690) 64MB, 5év gari

milyen webáruházban adnak rá 5 év garit? Mert én 2 nagy áruházban csak 2 év garival találtam...

B.U.É.K. minden kedves topik látogatónak! :)

[ Szerkesztve ]

(#51726) jim bcs válasza tpeter77 (#51725) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Összefoglaló --> AJÁNLOTT MEREVLEMEZEK

Rövidítések:
WD: Western Digital
HGST: Hitachi Global Storage Technologies
AF: Advanced Format

Boltja válogatja, mindig a hivatalos a lényeg. Az egy dolog, hogy 2-t adnak, attól még 5év, ugyanígy a WD Red-nél is előfordul a 2év holott az meg 3, a Black-nél is előfordul 2 holott az is 5év.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51727) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

wdidle3-nál a PCH SATA controllert és az Onboard SATA controllert is IDE módba kell tenni?

(#51728) Dzsekó válasza metrion (#51719) üzenetére


Dzsekó
addikt

A legújabb WDidle3 a 2.0.0.1, ami elvileg win alatt is használható, de nekem baromi nagy hülyeségeket csinált, így töröltem. Az 1.05 a tuti.

És IDE módba kell hozzá állítani a gépet.

(#51729) metrion


metrion
aktív tag

Hello!

Valaki segítsen rajtam. :D Ezt a wdidle3 cuccot nem tudom működésre bírni, amit csináltam HP formatos progi val FAT32-re formáztam majd a gyökerébe bemásoltam az exet. BIOS-ban PCH SATA: IDE, Onboard SATA: IDE és nem jön be semmi -> Boot from CD/DVD:

Ui.: SATA2_0 és csak ez a HDD van rádugva.

Előre is Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#51730) King Unique válasza metrion (#51729) üzenetére


King Unique
titán

Én simán csak az Ultimate Boot CD with WDIDLE3 Util ISO-t szoktam kiírni Rufus programmal pendrive-ra. Az bebootol. :K Igaz kicsit lépegetni kell a menüben, de a wdidle3 működik rendesen.

(#51731) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm az ISO-t ezzel sikerült kikapcsolni alapból 5 percen volt, DE a gép lefagyott már 2* csak újraindítás segített, előzmények: HDD-n kikapcsol a parkolás, utána diskpart -> GPT majd új kötet létrehozása minden alapbeállítás. Majd a külső HDD-mről próbáltam egyszerre kb 600GB másolni és mikor indexelte a cuccokat lefagyott.

Ez mi lehet? Eléggé beparáztam.

Előre is Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#51732) Dzsekó válasza metrion (#51731) üzenetére


Dzsekó
addikt

Parkolás kikapcsolás után áramtalanítottad a WD vinyót?
Ha igen, és továbbra is hülyéskedik, akkor állítsd vissza 5 percre (/S300), és nem lesz gond. Az 5 perc amúgy sem kritikus érték, nagyon állítgatni sem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#51733) metrion válasza Dzsekó (#51732) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Újabb fejlemény, a gép BSOD-ozik ha rajta van a HDD. Ez a hiba: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Hát úgy áramtalanítottam, hogy kikapcsoltam mivel dugdosgatni kellett, menetközben nem húztam le.

[ Szerkesztve ]

(#51734) Dzsekó válasza metrion (#51733) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor rakd vissza 5 percre a parkolást.

(#51735) metrion válasza Dzsekó (#51734) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Ugyanaz, random BSOD, megőrülök, de csak nem tettem tönkre. Miután sikerült összehozni a BOOT dolgot minden rendben ment a folyamattal és elvileg ajánlott kikapcsolni. De visszaraktam 5 percre és hülye.

Mit csináljak? Szervíz vagy Win alól valami?

Köszönöm!

(#51736) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Mi most Ár/Érték bajnok választás NAS-ba? 2-3-4 Tbos méretben?
2 v 4 db vásárlása a terv.

Köszönöm

BUÉK

(#51737) jim bcs válasza Songo (#51736) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51738) Songo válasza jim bcs (#51737) üzenetére


Songo
senior tag

Igen én is erre jutottam. És abból az inteli poweres 3 Tb-os talán a legjobb árú. Ha jól látom.

(#51739) SASA70


SASA70
csendes tag

Sziasztok!

Két merevlemez közül szeretnék választani, de nem tudom melyik legyen :F

[link]
[link]

szerintetek melyiket érdemes megvennem (adattárolásra és torrent-re) használnám.

Üdv és BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyet akkor is, ha hülye vagy."

(#51740) metrion válasza metrion (#51735) üzenetére


metrion
aktív tag

Történt változás, Win telepítő alól, ha leformázom MBR-esre akkor nincs baj, szóval lehet nem a parkolással volt baj. Kérdésem mi legyen, kapcsoljam ki a parkolást? Esetleg maradhat MBR-en 2 TB-s WD vagy most formázzam GPT-re, ha igen hogyan?

Eddig 15-öt parkolt, elvileg 4 óra alatt, az meniyre oké?

Előre is Köszönöm a válaszokat! :R

BUÉK! :)

[ Szerkesztve ]

(#51741) jim bcs válasza SASA70 (#51739) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51739) SASA70
Red nem jöhet szóba?

(#51740) metrion Javasolnám az összefoglaló átfutását! De itt van ha nem találod.

Mire formázzam? GPT vagy MBR?

GPT: GUID Partition Table (mely a GUID A Globally Unique Identifiers rövidítése)
MBR: Master Boot Record

Mi azt mondjuk minden esetben jobb a GPT, azért mert a GPT egy fejlettebb és biztonságosabb partíciótípus mint az MBR. GPT-nél minden egyes partíció egyedi, véletlenszerűen generált, 36 karakterből álló Unicode nevet kap a rendszertől. Annak az esélye, hogy két partíció egy gépben ugyanazt a nevet kapja, nagyjából zéró. UEFI mellett automatikusan GPT partíciót készít a rendszer és három részre osztja a rendszertárolót. Készül egy 300 MB-os helyreállító, egy 100 MB-os rendszer partíció, a maradékra pedig a rendszer és esetlegesen a saját fájljaink kerülnek – a rendszer csupán utóbbinak ad betűjelet, a többit elrejti. Mikor kell a GPT? 64 bites rendszer és UEFI esetén, itt kapacitásra és tárhely típusra tekintet nélkül GPT legyen a választás. Ha 2 TB-nál nagyobb tárolót választasz rendszermeghajtónak, akkor is mindenképpen 64 bites oprendszerre és UEFI-re lesz szükséged. Adattár esetében 2 TB felett minden esetben GPT-re legyen formattálva az adat HDD.

A GPT előnyei röviden:
1. GUID-t (UUID-t) használ a partíciók típusának megállapításához, így nincsenek ütközések.
2. Fájlrendszertől függetlenül tartja számon a partíciókat és lemezeket.
3. Nincs többé szükség kiterjesztett és logikai partíciókra.
4. Tartalék fejlécet és partíciós táblát tárol a lemez végén, mely segít a helyreállításban ha az elsődleges megsérül.

Az MBR hátrányai röviden:
1. A kiterjesztett partíciókban levő logikaiak metaadatai láncolt lista szerkezetben tárolódnak. Ha egy lánc elveszik, az utána következő összes logikai partíció elveszik.
2. Az MBR csak 1 bájt nagyságú partíció-típus kódokat támogat, mely sok összeütközéshez vezet.
3. A lemezek maximális címezhető méretét 2 TB-ig támogatja, a 2 TB méreten felüli hely MBR particionálással nem használható.

Mi is az a Formattálás?

A lemez formattálás (disk formatting) az az eljárás, ami a mágneses adattároló eszközt (merevlemezt) előkészíti a használatra. Amíg egy merevlemez partíció nincs formattálva, addig nem alkalmas fájlok tárolására.

1. Alacsony szintű formattálás (low-level formatting):
Létrehozza a lemezeken a szektorokat, tehát kialakítja a winchester lemezeinek felszínén, hogy a szektorok hol kezdődjenek és hol végződjenek. Ez határozza meg, hogy a lemezeken hol lesznek majd tárolhatóak adatok, ez a folyamat akár több órát is igénybe vehet a nagyobb kapacitású merevlemezek esetén. Az alacsony szintű formattálás nem csak egy partícióra, hanem a merevlemez teljes tárolásra alkalmas területére vonatkozik. Az alacsony szintű formattálást a winchester gyártók végzik, ugyanis nem megfelelő végrehajtása könnyen tönkretehetné a teljes merevlemezt. Az alacsony szintű formattálás után a merevlemez még nem alkalmas adatok (fájlok) tárolására, ehhez még magas szintű formattálás is szükséges.

2. Magas szintű formattálás (high-level formatting) vagy logikai formattálás (logical formatting):
Az a folyamat, melynek során az operációs rendszer felkészít egy partíciót egy bizonyos fájlrendszer használatára. A logikai formattálás a partíción létrehozza a boot szektort, a fájlszervezési táblát (például NTFS fájlrendszer esetén az MFT táblát, FATxx fájlrendszer esetén a FAT táblát, stb.) és a gyökér könyvtárat, magában ez a művelet rövid idő alatt lezajlik, ezért gyors formattálásnak (quick format) is nevezik. Ha viszont ezzel együtt a teljes partíció hibaellenőrzése is lefut ("normál" formattálás), az már sokkal több időt vesz igénybe. Az operációs rendszerek telepítésének kezdeti szakaszán logikai gyors formattálás történik, aminek következtében az operációs rendszer partícióján tárolt régi fájlok elérhetetlenné válnak. A logikai formattálást követően a partíció a fájltárolásra alkalmassá válik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51742) metrion válasza jim bcs (#51741) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Már rég elolvastam, de módszer nincs rá én tegnap diskpart alól csináltam és utána hoztam Lemezkezelőben létre egy új kötetet. Aztán random BSOD volt. MBR-el nincs gáz, de ahogy értelmezem, nem szükséges maradhat így is. Igaz? Ha igen akkor a parkolás a kérdéses...

(#51743) jim bcs válasza metrion (#51742) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kizárólag szubjektíven!

Nos én visszaraknám a parkolást gyárira, ha úgy tervezték legyen úgy, semmi nem tart örökké, ha el akar szállni így is meg úgy is el fog. Utána format GPT-re és kalap, az MBR-t én végleg kizártam az életemből.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51744) metrion válasza jim bcs (#51743) üzenetére


metrion
aktív tag

Igen, csak Lemezkezelőben grafikus felületen nincs lehetőségem. Diskpart alól tudom így:

list disk
select disk x
convert gpt
exit :D

Te hogy csináltad nem akarok megint BSOD-ot?

(#51745) King Unique válasza metrion (#51744) üzenetére


King Unique
titán

Lemezkezelőben is lehet GPT-re konvertálni, valamint, ha diskpart clean módszert használod, akkor utána lemezkezelőben egyből dobja fel az MBR / GPT inicializálás ablakot.

(#51746) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Bocs,hogy itt kérdezek! Először is B.U.É.K.! Igazából nincs is nagy problémám,csak annyi lenne a kérdésem,hogy nekem tűnik lassabbnak a gépem egy 2,5 -es vinyóval,( sata 2-es),mint egy WD Blue sata 3-al? Minden maradt a régi a gépbe,és mintha lassabb lenne a net,a játékok is lassabban töltenek,meg mintha meg-meg akadnának néha! :F Előre is köszi! :R

(#51747) metrion válasza King Unique (#51745) üzenetére


metrion
aktív tag

Megoldottam, köszi! :)

(#51748) SASA70 válasza jim bcs (#51741) üzenetére


SASA70
csendes tag

Hát az már pont meghaladja a keretet, amit költeni tudok rá. Azért néztem ki ezt a kettőt 25eFt alatt, még ezt [link] nézegettem, de seagate-ben nincs sok bizalmam, viszont mindenképp 2tb hdd-t szeretnék. :B

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyet akkor is, ha hülye vagy."

(#51749) jim bcs válasza SASA70 (#51748) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51750) tpeter77 válasza SASA70 (#51748) üzenetére


tpeter77
addikt

HGST 2TB vinyóját ajánlják még az összefoglalóban.

(#51739)
az a Blue amit írtál gyakorlatilag Green belsős, ami rengeteget parkol, ezért nem is javasoljuk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.