Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) generic válasza TripleB (#52500) üzenetére


generic
senior tag

Én már befürödtem WD greennel, és seagate vinyókkal is, azóta csak RED-et használok, lehet más is ezért ajánlja. :R

(#52502) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen merevlemezt érdemes manapság venni hosszú távra, az alábbiak figyelembe vételével (a sorrend fontos!):
1: Megbízhatóság
2: Sebesség
3: Ár
Jelenleg a gépemben 2 HDD található, a rendszer vinyóm egy 320GB Seagate 7200.10, az adattárolóm pedig egy 1,5 TB SAMSUNG HD154UI.
Ezek helyett szeretnék 1db 2, de meg inkább 3TB vinyót a gépbe.
3TB kapacitásúból a Toshibát néztem ki, mivel az a legolcsóbb, és nem igazán olvastam róla negatív véleményt; viszont 1x sikerült vennem egy IBM vinyót, ami igen nagy név volt anno, és pont a 3 éves gari előtt döglött be (valszeg leszakadt a feje), és minden adatom elszállt. :W
Öröm, még gariba cserélték; üröm, az adataim végérvényes megsemmisülése (Kürti-re nem volt pénzem).
2TB-osból pedig egy Seagate Hibrid SSHD-t láttam elérhető áron, de valahol olyan véleményt olvastam róla, hogy az SSD részét nem gyorsítótárnak látta a Win10, hanem külön vinyónak :W
Ha ez igaz, akkor ennek én így nem látom sok értelmét; mert ez az én olvasatomban ez akkor nem gyorsít a HDD sebességén, hanem pont akadályoz az, ha az SSD részre települ a Win, és nem magára a vinyóra :U
Van valakinek tapasztalata arról. hogy ez tényleg igaz-e?
Külön rendszer SSD, és adattároló vinyón nem gondolkozok, mivel amikor ezt így megcsináltam itteni tanácsra, valami nagy gyorsulásra számítottam ami elmaradt, és abszolút nem állja meg a helyét, hogy az adattároló vinyó sebessége nem számít a rendszersebességben, mert igenis észrevehető, hogy 5400-as vinyón van minden dokumentum, és nem 7200-ason.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52503) jim bcs válasza klepto (#52502) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1: Megbízhatóság --- WD, HGST
2: Sebesség --- WD Black, HGST
3: Ár --- ez valahol szubjektív, 2-3TB nem lesz olcsó

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52504) klepto válasza jim bcs (#52503) üzenetére


klepto
addikt

WD-ről mostanában csak rosszat hallottam, és árlistákban leginkább csak a Green (5400RMP), és a Red (5400-7200RMP???) verzió szerepel, Black-et nem igen láttam. :(
HGST-t árlistákban nem láttam; viszont amikor a Hitachi bejött a piacra, azt rebesgették, hogy az IBM vinyóit árulja saját néven, amivel már befürödtem egyszer...
18.000-től indul a 2TB, 24-től a 3TB. Ez drága? Nekem nem tűnik soknak :N :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52505) jim bcs válasza klepto (#52504) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"18.000-től indul a 2TB, 24-től a 3TB. Ez drága?"
Kinek mi, egyébként nekem sem, de van akinek igen :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52506) #03969024 válasza DaneeL (#52472) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, pont így jártam én is. Legalább felhívná rá a bolt a figyelmet! Röhej, Magyarisztán...

(#52507) klepto válasza jim bcs (#52505) üzenetére


klepto
addikt

Ránéztem a WD-re, hát a Black, az már tényleg drága; 50.000.-Ft körül mozognak a 3TB változatok :W
Egyébként a WD miért csinált ennyi osztályt (Red, Blue, Green, stb.)? Így sorolják be a tökéletes, kicsit hibás, nagyon hibás darabokat :F
A HGST ugyan az, mint a Hitachi, vagy egy más gyártó?
Az SSHD-kel kapcsolatban is várnék még segítséget, mert bár számomra nagyon jó alternatívának tűnik, de ha úgy működik, ahogy fentebb leírtam, akkor biztosan fogok olyat venni :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52508) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik hdd a megbízhatóbb?
Seagate
WD My Passport Ultra

(#52509) King Unique válasza timelord1987 (#52508) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Erre nehéz válaszolni, mert olyan hogy legmegbízhatóbb, nem igazán létezik...persze a garancia is fontos és az a WD mellett szól.
A Seagate belseje ST1000LM024, ami a korábbi Samsung Spinpoint M8 átcímkézve. Az jónak mondható, összefoglalóban is benne van. A WD belseje WD10JPVX, ami az integrált USB aljzat miatt WD10JMVW néven fut. Ha már annyira megbízható kell, akkor ott van lehetőségként egy WD10JFCX (Red) 2,5" USB 3.0 külső házba rakása. Az összefoglaló végén megtalálod a topikokat, amelyek ezen témákkal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#52510) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
külső hdd-hez wd red lenne a legjobb választás?
2,5-re lenne szükségem :)
köszönöm

(#52511) King Unique válasza smallmer (#52510) üzenetére


King Unique
titán

Ha elég 1 TB és nem zavar, hogy esetleg van egy minimális hangja, akkor igen, a WD10JFCX a tuti.
Ez amúgy másik vásárlás lesz +ba, vagy a korábban említett gyári kompakt megoldások helyett akarsz külső házasat? :)

(#52512) smallmer válasza King Unique (#52511) üzenetére


smallmer
őstag

Egyelőre csak érdeklődöm :) még nem vettem meg. Amit szerettem volna azt már nem forgamazzák :( írni fogok a másik topicba is :)

(#52513) pc360 válasza klepto (#52507) üzenetére


pc360
addikt

Egyébként a WD miért csinált ennyi osztályt (Red, Blue, Green, stb.)? Így sorolják be a tökéletes, kicsit hibás, nagyon hibás darabokat :F

Pontosan. Ami náluk a tartós, és valóban király darab, az a Raid Edition (RE). Ehhez mérten a skála elmerészkedik egészen az ipari hulladék (Green) kategóriáig.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#52514) deph


deph
tag

Sziasztok!
Lehetőségem lenne választani egy vinyót a NAS-ba, de sajnos csak Seagate vagy Toshibát választhatok.
Toshiba ez:H3IKNAS30003272SE
Seagate:ST4000VN000
Már van egy WD 3TB RED benne, sajnos azt nem választhatok, mert az nincs ott ahonnan lehetne.
Melyik jobb szerintetek?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#52515) FollowTheORI válasza deph (#52514) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hmm... az első HGST... szóval ha megbízhatóságot nézzük akkor az elsőt. :)
Meg mivel az 7200-as, így gyorsabb is elvileg.

De valószínűleg a Seagate sem rossz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52516) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
hp proliant gen8 szerveremet bővíteném (24/7 xpenology fut rajta) 2 x 3 TB RED EFRX van most benne, ami kezd megtelni. Raid nincs, a szerverben mindegyik önálló kötetként megy.
ezeket elég rég vettem, azóta nem követem a változásokat.
Anno ugye a 3TB volt a bestbuy RED szériából, kérdésem most az lenne hogy a 4-6TBs lemezek mennyire ajánlottak és megbízhatóak? vagy maradjak a 3TBsnél továbbra is?
(pro-t nem vennék az ára miatt)
köszönöm

(#52517) deph válasza FollowTheORI (#52515) üzenetére


deph
tag

Ja igen, HGST :)
Árban hasonlóak, viszont húz a szívem a 4TB felé. Nem kell gyorsnak lennie, mert NAS-ba lesz második vinyó. Fontos dolgokra a RED-et használom majd, a filmekre, zenékre meg majd a Seagate-et. Azért köszi...

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#52518) ló úr válasza FollowTheORI (#52515) üzenetére


ló úr
őstag

A Toshiba mióta HGST? HGST=Hitachi
Toshiba más tészta. Messze nem olyan jó minőség mint a HGST :) Ne zavard össze a srácot :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52519) deph válasza ló úr (#52518) üzenetére


deph
tag

Nem zavart össze, én írtam el, igaza volt! :)

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#52520) ló úr válasza deph (#52519) üzenetére


ló úr
őstag

Jah értem :) Ez esetben HGST egyértelműen. Magasan veri a Seagate-t minőségben :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52521) sepsi0 válasza sepsi0 (#52491) üzenetére


sepsi0
őstag

"Létezik, hogy ez lassabb az EZEX-nél? Nem mértem, de lassabbnak tűnik pl. töltéskor."
Létezik :D és hangosabb is ugyanabban a házban és hardverekkel...

Hitachi Ultrastar 7K3000 2TB 64MB 7200rpm SATA 3 HUA723020ALA641
VS
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

[ Szerkesztve ]

(#52522) deph válasza ló úr (#52520) üzenetére


deph
tag

A Hitachit rendeltem végül, igaz 3 TB-os csak, de hiszek nektek, hogy jobb mint a seagate. :P

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#52523) FollowTheORI válasza deph (#52522) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Seagate NAS szériával még nincs tapasztalatom... Archive-ot már használok egy ideje... nem tűnik rossznak, ha az NAS is van ilyen jó.
Egy baja van csak hogy hangosabb mint a WD Red... persze ez lehet csak erre a példányra is igaz.
Ráadásul a Sea ultra megbízhatóságot ígér a NAS szériára... :DDD

De a HGST is jó lesz tutira. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52525) hunor70


hunor70
csendes tag

Sziasztok!
Tönkre ment a WD Caviar Green 2010-es évjáratú 2tb-os vinyóm, amit SSD mellett használtam adattárolásra (fotó, film). Szerencsére a fotók egy külső vinyón is megvannak... Érdekesség az, hogy a tv látja a vinyót...
Mit ajánlotok 2-3tb-os méretben ugyan arra a funkcióra? Lényeg a megbízhatóság!
Köszi

(#52526) ló úr válasza hunor70 (#52525) üzenetére


ló úr
őstag

WD RED.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52527) Dzsekó válasza hunor70 (#52525) üzenetére


Dzsekó
addikt

TV látja a vinyón az adatokat is? Mert ha igen, akkor ott más huncutság lesz és még menthetőek az adatok.

(#52528) King Unique válasza Dzsekó (#52527) üzenetére


King Unique
titán

Lehet felvételnél a TV Ext fájlrendszerre formázta és azért nem látja a Windows. Vagy, lehet RAW partíció lett Windows alatt, viszont abba a Linux képes belelátni. Ezeken az új TV-ken lévő WebOS és társai is aszem Linux alapú rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#52529) hunor70 válasza Dzsekó (#52527) üzenetére


hunor70
csendes tag

Az adatokkal nincs baj. Duplán vannak meg ami számít.
Mivel a gépen belül volt mindig a vinyó, ezért a tv nem tudta elrontani. Miután nem látta a gép, kiszedtem és kipróbáltam a Samsung UE 37 6000-es tv-n és lát mindent.
Remélem a RED tovább bírja...
Köszönöm a válaszokat!

(#52530) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Azt mi okozhatja, hogy a HD sentinel idősebnek írja a HDD-met mind az SSD-met, mikor az SSD az idősebb, és sosem voltak külön használva?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#52531) Dzsekó válasza hunor70 (#52529) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a TV lát mindent, akkor a vinyó tuti jó. A probléma olyasmi lehet, amit fentebb is írtak, de ez simán helyrehozható, ezért nem kell vinyót cserélni. Amúgy a HD Sentinel megmondja, hogy rossz-e a vinyó. Mert attól még, hogy a Windows nem látja a partíciót és adatokat, a vinyó fizikailag jelen van PC alatt is, és Sentinel látja az állapotát.

(#52532) Dzsekó válasza takacsbotond (#52530) üzenetére


Dzsekó
addikt

Amikor vetted, akkor biztos 0 volt a vinyó számlálója?
Feltételezzük, hogy igen, ez esetben energiagazdálkodás okozhatja még, mondjuk ha SSD bizonyos idő után lekapcsol, mert nincs használatban éppen, vinyó meg pörög tovább. Bár inkább a fordított helyzetnek kéne lennie.

(#52533) takacsbotond válasza Dzsekó (#52532) üzenetére


takacsbotond
őstag

Esetleg hibás sata kábel okozhatja?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#52534) Dzsekó válasza takacsbotond (#52533) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akár az is persze. De ha a tápkábel rossz, akkor fel se pörög a PC-ben a vinyó, eredmény ugyanaz, nem látja a PC. Hibás sata kábelnél felpörög a vinyó (tápkábel jó), de adatot nem lehet kiolvasni a PC-vel a vinyóról.

(#52535) takacsbotond válasza Dzsekó (#52534) üzenetére


takacsbotond
őstag

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 39763 alkalommal.

Régebben volt egy nagyon gagyi piros sata kábel a gépemben, és mióta lecseréltem nem nő ez a szám, és stabil a rendszer.
De akár a táp is okozhatta, mert arról is kiderült, hogy hibás volt (a tápot használtan vettem, előző tulaj meg valószínűleg földeletlen hálózatról használta :W ).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#52536) ló úr válasza takacsbotond (#52535) üzenetére


ló úr
őstag

Földeletlen? Honnan vetted te azt a tápot? Mucsonyröcsögéről vmi odúból? :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52537) takacsbotond válasza ló úr (#52536) üzenetére


takacsbotond
őstag

Tápot sosem vennék használtan, de az akkori anyagi helyzetem miatt nem nagyon volt más választásom.Egyébként egy FSP Aurum S Gold 700W tápról van szó, és elég jó áron jutottam hozzá...talán nem is véletlenül... :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#52538) ló úr válasza takacsbotond (#52537) üzenetére


ló úr
őstag

Az a baj, h ami túl jó áron van az 90%, h szar vagy átb@szás :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52539) mobal válasza takacsbotond (#52535) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Földeletlenség okozott volna kárt a tápegységben?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52540) Gabson730


Gabson730
tag

Hali!

Kinek van WD5000LPLX-e? Az érdekelne-e hogy nem-e egy hibás cuccról van szó mert gyanúsan olcsó.
15000 Ft és wd-hez képest valahol 20 körül lehetne az ára, ha a 32MB cash-t és a 7200 rpm-et nézzük ennél a méretnél, és ráadásul még black is... :F

köszi előre is!

(#52541) Bnorbu válasza Gabson730 (#52540) üzenetére


Bnorbu
tag

Jó árban van ennyi. Az összefoglalóban is az ajánlások között találod.

(#52542) takacsbotond válasza mobal (#52539) üzenetére


takacsbotond
őstag

Új procihűtő beszerelése után elindítottam a gépet, és raktam volna fel a gépház hátlapját, amivel sikerült rövidre zárnom (már alapvetően azt nem értem, hogy, ettől, hogy keletkezhetett rövidzárlat).
Hogy idézzek attól aki szereli a tápot:
A PFC, Active Clamp elemei és a készenléti kör tranyója mérve zárlatosak, szemre viszont jók, túláramtól nem mehettek tönkre mert akkor általában elfüstölnek, szétrepednek.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#52543) bolic válasza mobal (#52539) üzenetére


bolic
őstag

Ismerősömnek földetlen konnektorai vannak, a SATA2 wincseszterek (régi témáról van szó) sorba mennek tönkre, tehát mindenképpen kell a földelés. :Y :W :U :o :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52544) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

WD 2TB melyik ajánlott, a négyes közül?

[link]

[link]

[link]

[link]

SSD mellé!

(#52545) FollowTheORI válasza Sky85 (#52544) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha belefér akkor inkább ez: [link]

Ha nem akkor meg a PURX.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52546) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Mondana erre valaki verdiktet? :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#52547) ló úr válasza MADcat (#52546) üzenetére


ló úr
őstag

Azon kívül, h a Toshibák halálozási aránya magas nem tudok mást :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52548) MADcat válasza ló úr (#52547) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Remek. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#52549) Dzsekó válasza MADcat (#52546) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nem tárolsz rajta fontos adatokat, akkor egy próbát azért megér.

[ Szerkesztve ]

(#52550) gxcman


gxcman
tag

Egyenlőre, még nem a gépépítés miatt irom le a kérdésem.

Ma kerül LOGOUT.HU-ra 1TB WD HDD-k tesztje,,eddig úgy tudtam az EZEX ( Blue) a tuti HDD, viszont a teszten a Green csendesssége , elég meglepett, várom a Black tesztjét is pld: WD1003FZEX....

Ha csendre lesz optimalizálva a masina akkor tényleg a Green a tuti választás, vagy a Black minden tekinteben ( pld üzemi zaj-jelátvitel...) szempontjából a csúcs WD-k között?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.