Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Dzsekó válasza Gstyler (#51800) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nagyon érzed a különbséget, amivel már nem szeretnél együtt élni, akkor két választásod van. Veszel egy nagyobb SSD-t, és arra teszed az összes játékot, Red marad tárolónak, vagy veszel egy 1TB-os Black-et illetve Blue-t, és arra teszed a játékokat, SSD-re rendszert, Red meg marad tároló.

Szerintem együtt lehet vele élni, de majd úgyis meglátod, hogy Neked mennyire megfelelő így.

[ Szerkesztve ]

(#51802) .:Secur:. válasza Gstyler (#51800) üzenetére


.:Secur:.
tag

Ajajj... számottevő-e? Az tuti... pont ezzel vagyok most én bajban, úgyhogy megpróbálom SSD-re szuszakolni a GTA-t.

(#51803) AxBattler válasza Dzsekó (#51799) üzenetére


AxBattler
félisten

36 hó garival megrendeltem a Seagate-et máshonnan. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51804) Gstyler válasza Dzsekó (#51801) üzenetére


Gstyler
senior tag

Pont az 1TB-os bluet cseréltem le :D egy ssd + 3TB Redre.

.:Secur:. Még nem próbáltam, hogy játékkal, hogy muzsikál, lehet az is, hogy észre sem vesszük a különbséget. Ezért kérdeztem a profikat, hogy ők mit mondanak.
Te már probáltad gyakorlatban?

Egyébként természetesen együtt lehet élni egy kis lassulással, amelyik meg nagyon zavar az megy az ssd-re, a 250-re azért fér 2-3 játék is.

[ Szerkesztve ]

(#51805) jim bcs válasza AxBattler (#51803) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Biztos jó döntés volt? Így kezdődik a mondat -> de Seagate felejtős

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51806) AxBattler válasza jim bcs (#51805) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosítok: nem ST1000VX001, hanem Seagate ST1000VX000 lett, 36 hó garival. Visszaolvasva többen használták megelégedéssel, ill. ajánlottak Seagate-et. Meglátjuk.

Szerk.: olvasgatva a topikot azért kicsit furcsa a kép - ajánlott a Black, Red, esetleg Blue, oszt' ennyi. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51807) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
4tb hdd-k közül milyent érdemes venni 50ezer ft környékén?
adattárolásra és játékra használnám

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#51808) TomMusic válasza milkabrams (#51807) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Csak megjegyzésként írnám, hogy 2 terra fölött már elvileg GPT-t kell használni! Az összefoglalóban van róla leírás.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51809) Dzsekó válasza milkabrams (#51807) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD40EFRX, de ez csak 5400RPM-es, a játék nem olyan gyors rajta, a 7200RPM-esek meg drágábbak.
Van még WD Blue SSHD (WD40E31X), és ebben a boltban meg is adják rá a gyári 3 év garit.
Esetleg van még a Toshiba MD04ACA400, 3 év garival, ez 7200RPM, és elég olcsó is.

(#51810) Dzsekó válasza AxBattler (#51806) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagyon sok vinyógyártó nincs már sajnos. WD-ből amiket írtál ár érték arányban jók, és jó rájuk a gariidő. Seagate-re sok helyen csak 1 év garit adnak, emiatt sem ajánlott a megvétele, illetve sok Seagate széria elég gyenge, persze van köztük jó, de azok inkább a drágább kategória, átlag user nem vesz olyat. Amit találtál 3 év garis Seagate-et, nagyon ritka, de a gari miatt vehető. Toshibánál is nagy a szórás, a belépő vinyóik nem olyan megbízhatóak, de van köztük 3 év garis, az vállalható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#51811) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok!

Backupra szeretnék egy megbízható külső merevlemezt vásárolni.
Olvasgattam a véleményeket, összefoglalót.

Eddig úgy látom, hogy ezt a WD 2TB MyBook-ot kéne választanom. Kizárólag biztonsági adattárolásra lenne használva, nem lenne rendszeresen a géphez kötve, tárolnék rajta nagy méretű fájlokat, és sok-sok kicsit is (szoftverfejlesztői fájlok, mentések, tesztprogramok, és a 10 éven át gyűjtögetett zenéim, plusz néhány film ami egyáltalán nem, vagy nehezen beszerezhető).
Jó választás lenne az említett WD?

Titkosítást is használnék, tudom hogy nincs 100%-ig megbízható, de ha valaki megkaparintja, bizonyára nem az NSA-hez viszi feltörni.

(#51812) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

HDD-t vennék mostanság a gépembe. Játékok/programok kerülnének rá. Lényegében egy 500 Gb-s is elég lenne, de ha árban ott van mint egy 1TB-s akkor lehet a nagyobb is.

Mit ajánlanátok?

Illetve néztem seagate sshd-t is. Arról van valami pozitív vagy negatív vélemény? Van ssd a gépemben, az os, az automatikusan induló és gyakran használt programok azon vannak...

(#51813) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Laptopba (Acer Aspire 5738 zg-be) szeretnék egy HDD-t 250GB-500GB-ig max.
Néhány torrentet is futtatnák álandoan.
15k~ összegre gondoltam.
Tudnátok esetleg ajánlani?

(#51814) Dzsekó válasza tejeskifly (#51812) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5003AZEX
WD5000AAKX
WD10EZEX

SSHD felesleges, ha van SSD-d. SSD-re kell rakni az OS-t és a feltelepített programokat, ha még van rajta hely, akkor a játékokat is, ha annak már nincs hely, akkor a fenti 7200RPM-es vinyó valamelyikére lehet rakni a játékokat, de a programok elférnek az SSD-n is.

(#51815) Dzsekó válasza #63761920 (#51813) üzenetére


Dzsekó
addikt

Torrenthez elegendő az 5400RPM is, de a 250GB-os egy árban van az 500GB-ossal is, sőt a 15 ezerbe még az 1TB-os is belefér, és mint tudjuk a szabad hely az mindig elfogy.

Seagate-Samsung M8 500GB
WD Blue 500GB
HGST Z5K500

7200RPM:
WD Black 500GB
HGST Z7K500

1TB 5400RPM:
HGST 5K1000
Seagate-Samsung M8

[ Szerkesztve ]

(#51816) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#51792) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#51817) Dzsekó válasza Mezga Aladár (#51816) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs nagyon róla tapasztalat, 3 év gari van rá, úgyhogy olyan rossz nem lehet.

(#51818) #63761920 válasza Dzsekó (#51815) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Szuper :C

(#51819) Mezga Aladár válasza Dzsekó (#51817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A seaget modellekben nem vagyok otthon. Ez a wd melyik színének felel meg? Szóval hova szánják. Én nasba tenném.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#51820) Dzsekó válasza Mezga Aladár (#51819) üzenetére


Dzsekó
addikt

RPM, gari és kapacitás alapján WD5000EFRX, de árban nem egy kategória. WD Red szerintem jobban össze van rakva, de majd az idő megmondja, hogy jó-e ez a Seagate avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#51821) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Ez a HDD jó lehet rendszernek ?

(#51822) Mezga Aladár válasza Dzsekó (#51820) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor lehet inkább red lesz 4TB méretben. Fontos adatokkal nem akarok kockáztatni.
THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#51823) Dzsekó válasza Maxell014 (#51821) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nincs SSD, akkor jó ez is rendszernek.

(#51824) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
A WD Black WD1003FZEX-nél ebben az árkategóriában van gyorsabb/jobb HDD?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51825) King Unique válasza theuprising (#51811) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nézted az összefoglalót, akkor talán láttad, hogy vannak más topikok is a témával kapcsolatban.
A WD My Book gyári kompakt kivitelben jó választás lehet és annál van hardveres titkosítás is. Ami kényelmes, mert csak bepötyögöd a jelszót és azonnal titkosítva van, nem kell órákat várni, mint más szoftvereknél. Utólag deaktiválható is. Hogy mennyire biztonságos, az más kérdés, mert nemrég megjelent róla egy cikk. De a szervek vsz Bitlocker és társaihoz is hozzáférhetnek, ha nagyon akarnak, szóval otthonra és átlag userek ellen jó lehet a WD féle is.
Továbbá ott van a külső merevlemez ház + HDD megoldás is, igaz azoknál nem nagyon van hardveres titkosítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#51826) Maxell014 válasza Dzsekó (#51823) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi a segítséget !

(#51827) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Sziasztok. Laptopba megvettem az itt ajánlott hgst 1tb 2,5"-os hdd-t.
Jelenleg egy ssd és egy hdd van a laptopban, így elindul a windows.
Viszont ha kiveszem a régi hdd-t és csak simán ssd van a gépben akkor az alábbit írja:
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
Ha visszarakom a régi hdd-t akkor megint simán indul..
Mi lehet a gond? Win10 van a gépen. Lehet újra kéne telepíteni, amit nem értek miért kellene ha az ssd-n van az oprendszer...
Természetesen az új hdd-vel sem indul.

Előre is köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#51828) Mezga Aladár válasza Ferenc1989 (#51827) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Boot szektor valahogy a hdd-re került.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#51829) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Új winyót szeretnék venni a média lejátszóba, kinőttük az 1TB WD-t, ahogy nézem 3 TB a nyerő Ft/TB arányában, úgyhogy ki mit ajánl?

3,5" halk legyen, sebesség annyira nem játszik, hisz filmnézésre lesz, árat ahogy néztem 28-30eFt környékére lőttem be.

Maradjon a WD, pl egy Blue széria, vagy van más alternatíva?
Előre is köszönöm!

(#51830) kvarc


kvarc
tag

Laptopba szeretnék új nagy táróló kapacitású HDD-t. A gépbe van egy msata ssd ezen van a rendszer. A HDD-n Virtuális gépeket és videóvágáshoz videok lennének. Arra gondoltam az SSD-ről lecsipnék 64GB-ot és Intel SRT-t beállítanám.
Abban kérném a segítségeteket milyen nagy kapacitású HDD-t vegyek ami bírja a nyüstölten?
Köszönöm a segítséget. :R

(#51831) Gstyler válasza nimfas (#51829) üzenetére


Gstyler
senior tag

A RED széria megbízhatóbb, nekem is azt ajánlották. Én a 3TB redet 32ért vettem.
Egy greenem volt előtt, ami ugye már egybeolvadt a blueval az egy kicsit "hangosabban" kerepelt.

(#51832) Dzsekó válasza kvarc (#51830) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elég sokféle van, azt kéne tudnunk, hogy mekkora kapacitású vinyóra gondoltál, illetve, hogy 7200RPM-es vagy 5400RPM-es legyen inkább? 5400RPM is jó, de 7200RPM gyorsabb, viszont jobban melegszik és nincs belőle olyan nagy kapacitású, mint 5400RPM-esből.

2TB Seagate-Samsung ST2000LM003, ez szerintem a legjobb és legnagyobb. Ez 5400RPM-es, és 9,5mm-es, ami nagy előny.

[ Szerkesztve ]

(#51833) Ferenc1989 válasza Mezga Aladár (#51828) üzenetére


Ferenc1989
tag

Valóban ez történt de hogy azt nem tudom.. win telepítés megoldotta.. köszi :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#51834) Dzsekó válasza Ferenc1989 (#51833) üzenetére


Dzsekó
addikt

Windows telepítővel pár másodperc alatt helyre lehetett volna állítani a boot record-ot.

(#51835) kvarc válasza Dzsekó (#51832) üzenetére


kvarc
tag

Koszi az ajánlatott. 1TB vagy nagyobb mindenképpen, de 9,5mm nem lehet magasabb. Lehet nincs igazam, de 5400 vagy 7200 mindegy ha Intel SRT cache-t akarok használni, igy az 5400 talán jobb is, hogy halkabb és kevésbé fut.
Ezzel a 2TB-os HDD-vel van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#51836) Dzsekó válasza kvarc (#51835) üzenetére


Dzsekó
addikt

Persze, megbízható vinyó, veheted nyugodtan. Ha 9,5mm a max méret, akkor 1TB felett csak ez van. Van belőle 1,5TB-os is, az is 9,5mm magas. A többi gyártó 1TB feletti modellje 12,5mm magas.

(#51837) kvarc válasza Dzsekó (#51836) üzenetére


kvarc
tag

Megnéztem cd-rom helyére caddy-be 12,5mm lehet még rakni, de 15mm már nem.

(#51838) King Unique válasza kvarc (#51837) üzenetére


King Unique
titán

A többi gyártó 2,5" 1,5 - 2 TB HDD-je mind 15 mm magas, így nálad kilőve... többen vettek már itt a fórumról M9T sorozatú Seagate-Samsung notebook merevlemezeket és nem nagyon panaszkodtak rájuk eddig. Nekem külső USB-s házban van és szintén ok. Kopp-kopp. :)

[ Szerkesztve ]

(#51839) nimfas válasza Gstyler (#51831) üzenetére


nimfas
addikt

Blue viszont 28 körül van már.

Én NAS-ba vettem Red 2,5"-es 1TB winyót, az pl hangosabb mint a régi 320-as Toshiba.

Esetleg van vmi kódtábla hogy mire figyeljek ha BLUE-t vennék? Úgy értem biztos lehet tudni hogy melyik a régi Blue és melyik az átmatricázott Green :)

(#51840) kvarc válasza King Unique (#51838) üzenetére


kvarc
tag

Dzsekónak és neked is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#51841) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok! Lenovo Y510p be volt egy SSHD-m kaptam egy unmountable_boot_volume -ot meg egy 0x000000ED STOP hiba üzit. A hdd rackbe téva valami iszonyat lassú, adatokat nem tudom kimenteni belőle. Mitől lehet ez (gondolom valami meghalt) lehet-e valamit kezdeni ezzel, és ha nem milyen winyót ajánlotok bele (ami nem sshd) és 1-2 TB ig valami megbízható. Köszi előre is. :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#51842) TomMusic válasza TomMusic (#51824) üzenetére


TomMusic
őstag

Szóval nincs. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51843) jim bcs válasza VegyesTamás (#51841) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hard Disk Sentinel-el rá kellene nézni, de igencsak kezd elköszönni, 1TB-ra pl. HGST 7K1000, de laptoba én azt mondanám ssd + hdd akár külső házban adatnak.

A képeket/dokumentumokat próbáld meg lementeni ezekkel ->
- 7-Data Recovery Suite Enterprise v3.3
- Active File Recovery v13
- Paragon Hard Disk Manager 15

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51844) VegyesTamás válasza jim bcs (#51843) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Köszi szépen akkor HGST lesz iponról, melyiket érdemes? Van 1TB HGST-jül sokfajta, revory iCare rágja már tegnap este óta,de ha nem megy megpróbom ezeket. Hdsentinel nem töltődik be egyszerűen ha a rack be van kapcsolva, de mutatja a kis x et a sajátgépben...(ez a gép vagy mi win10en :D ) ebbe milyen ssd mehet amúgy? Mert ott van egy hely, hogy ssd egy csavar hely meg egy forrasztott éri tkező téglalap. Az író olvasó helyén ugye nekem vga van mert ez 2x2 GB slibe

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#51845) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#51844) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Joo vaksi vagyok leírtad megrendelve köszii :R

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#51846) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdvüzletem!

A közeljövőben szeretném lecserélni a gépemben a régi (10-12ezer üzemórás) WD Green vinyókat. Több kisebb helyett egy darab 4TB-ban gondolkozok.
Két tipus van amit kiszemeltem helyettük:
[link]
[link]
(nem innen veszem)

Melyik a megbízhatóbb, stabilabb? Vagy esetleg valami mást is tudtok ajánlani helyettük?

Egy amatőr kérdés: az ajánlóban szerepelnek a WD AV-GP vinyók is, a Video-Audio üzem az mit takar?

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#51847) S1M0N válasza lavorka (#51846) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nekem a linkelt WD Red-em van pár éve, tárolásra használom egy Icy Box-ban, hibátlanul működik.
Viszont az enyém parkolt (8 másodpercet írt a wdidle), de egyből ki is kapcsoltam.

Ritkán veszem csak elő, de huzamosabb használattal sem lenne problémája, legalábbis ha az 1TB-os Greenemből indulok ki (ami kb. 1 évig úgy ment, hogy parkolt veszettül, a végén már kerregett is, aztán kikapcsoltam a parkolást, azóta kiválóan - és halkan - megy. Torrentre, videó nézésre használom).

Az egyetlen gondom vele, hogy megtelt, kellene belőle még egy, csak anno 38-39.000Ft-ot fizettem érte, most meg 49-50.000Ft körül árulják ugyan azt a típust...

(#51848) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mi a vélemény a Toshiba Desktop 2TB hddről?
Adattárolásra kellene.
Kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#51849) jim bcs válasza piadex2 (#51848) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sorozatszáma van neki?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51850) piadex2 válasza jim bcs (#51849) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

dt01aca200 ez a száma.
kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.