Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) Bjørgersson válasza jim bcs (#51400) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem akarom itt spamelni nektek a topikot, meg húzni az időtöket, inkább költök pár ezressel többet a Redre, hogy biztonságban legyenek az adatok. :) Köszönöm még egyszer!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51402) jim bcs válasza Bjørgersson (#51401) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez nem spamelés és nem rabolod az időnket. Azért vagyunk, azért csináljuk, hogy azt kapd a pénzedért amit szeretnél és ne azt amit rád sóznának egy mezei shopban :)
Pl. a gyerek/gyerekeid, házi kedvenc és a család képe felbecsülhetetlen értékű, ha elvesznek az az igazi világháború, pótolhatatlanok.
Semmi nem tart örökké, egyszer minden bekrepál. Megint kihangsúlyozom, hogy minden esetben ajánlom még egy hdd beszerzését a későbbiekben amire ugyanazok a fontos adatok kerülnek. Nálam ugyanígy van, ha netalán tán elszáll a mostani akkor nem aggódok mert a szekrényben lévőn rajta vannak, így kevesebbet káromkodok ha ki kell dobni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51403) tpeter77 válasza jim bcs (#51398) üzenetére


tpeter77
addikt

sajnos a Chieftec házam kialakítása miatt CSAK 80mm-es normál 25mm széles venti fér be a keretbe.
ebből milyet keressek? Elég 2 ventit ajánlani 2000-5000Ft közti ársávban.

(#51404) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Itt a külső merevlemez is téma?

Ha igen, mi ajánlott 1TB esetén? Egyszerűen csak tv-re kötve sorozatokra. És honnan érdemes venni/rendelni, hogy karácsonyig biztos befutó legyen?

(#51405) King Unique válasza bostone (#51404) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Összefoglalót nézd meg! Ott linkelve vannak, a direkt azzal foglalkozó topikok. A nagyobb topikba pedig nemrég bekerült egy összegző hsz, ami pont a 2,5" 1 TB esetet taglalja. 3,5"-os megoldást meg inkább 2 TB és afelett érdemes venni.
A "honnan" kérdés megállapítása már egyéni, max ezeket a helyeket elkerülöd. Egyébként a legtöbb webshopban is konkrétan oda van írva, hogy raktáron van-e a termék, illetve mennyi az esetleges beszerzési, kiszállítási idő. Mostanában rendelve, karácsonyig biztos meglesz a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

(#51406) jim bcs válasza tpeter77 (#51403) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Arctic Cooling F8 PWM PST CO
be quiet! Silent Wings 2 80mm PWM
be quiet! Shadow Wings 80mm PWM
be quiet! Pure Wings 2 80mm PWM
Coolink SWiF2 80P
Noiseblocker NB-BlackSilent Pro 80mm P-P
Noiseblocker NB-BlackSilent Pro 80mm PC-P
Noctua NF-R8 redux-1800 PWM

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51407) Bjørgersson válasza jim bcs (#51402) üzenetére


Bjørgersson
félisten

WD10EFRX 12+24 hónap garanciával megrendelve. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51408) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

HDD halkításra szolgáló HDD "silent box"ot merre lehet venni, hogy/hol kéne keresnem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#51409) jim bcs válasza Bjørgersson (#51407) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51407) kovy29
Had jöjjön, ha odaért akkor format GPT-re, utána mehetnek fel az adatok.

(#51408) Dare2Live
Ha rezonál akkor ne silent box-ot vegyél, abba csak főni fog, a jó öreg postásgumitól nem kell jobb és még az ára is baba.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51410) tpeter77 válasza jim bcs (#51406) üzenetére


tpeter77
addikt

na, ettől féltem :D És melyiket vegyem a tenger sok ajánlat közül?
olyat keresnék, amelyiknél nem a csapágy saját hangját fogom hallani.
ha PWM-est veszek, a hőmérőt hová rögzítsem? csak lógassam bele a házba valahova, vagy ragasszam fel a vinyó tetejére?

[ Szerkesztve ]

(#51411) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Vettem egy 2 terrás Toshiba merevlemezt. Teljesen rendben van, kivéve egy dolgot, a hangját. Nagyon erős hangja van a tányért forgató motornak és folyamatosan búg. Egyéb rezonancia nem zavar, mert szivacson lakik.
Tudtok olyan 2 terrás 7200-as hdd-t aminek nincs motorhangja. 5400-as nem jó. Tokban nem szívesen tenném a mostanit.

(#51412) Dzsekó válasza Dare2Live (#51408) üzenetére


Dzsekó
addikt

Postásgumitól még jobb a kalapgumi, kerek profilú fekete szövettel bevont, emiatt kötözhető. Négy csavart becsavarsz a vinyóba, rákötsz 4 darab kalapgumit a csavar nyakára, majd mind a négy kalapgumit odakötözöd az 5,25-ös keret csavarhelyeihez (átfűzhető).
Előnyei:
- nem szakad el
- fix pozícióban tartja a merevlemezt (postásgumival előre v. hátra kicsúszhat)

(#51413) Dzsekó válasza tpeter77 (#51410) üzenetére


Dzsekó
addikt

Noctua a legjobb szerintem, van a drágább PWM-es, amiben minden extrájuk benne van:
NF-A8 PWM (ez max. 2200 fordulatot tud)
És az alap PWM-es változat, ami olcsóbb, és amivel híresek lettek anno:
NF-R8 redux-1800 PWM
Mindkettőre 6 év gari van. Bár a magyar kisker.-ek szeretnek 1 évet lenyelni belőle, nem tudom miért fáj nekik az az 1 év.
Én kb. 2010 óta kizárólag csak Noctua-t használok, és az első 12cm-es ventim azóta is hangtalanul üzemel a procin.

[ Szerkesztve ]

(#51414) Dzsekó válasza hibavissza (#51411) üzenetére


Dzsekó
addikt

2TB-osból vagy a WD Black ajánlott, vagy a HGST 7K4000 széria.
WD-nél is előfordult már, hogy panaszkodtak a magas motorhangra, 7200RPM mégiscsak több, mint az 5400RPM.

(#51415) qqcs1


qqcs1
csendes tag

Sziasztok!

Milyen disket ajánlanátok 3-4 TB méretben, napi 8-10 óra üzemre? Leginkább torrentre és filmre lenne használva, a rednszernek SSD van. Ipon-ból jelenleg beszerezhetők közül érdekelne, mert most van ott jóváírásom.

A válaszokat várom és köszönöm.

-

(#51416) Dzsekó válasza qqcs1 (#51415) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD30EURX
WD40EURX

WD30PURX
WD40PURX

WD30EFRX
WD40EFRX

Ez a 3 széria megbízható, 3 év garis 5400RPM-es.

Ha 7200RPM-es kell, akkor:
WD3001FFSX
WD4001FFSX

WD3000FYYZ
WD4000FYYZ

Ezekre már 5 év gari van.

[ Szerkesztve ]

(#51417) hibavissza válasza Dzsekó (#51414) üzenetére


hibavissza
veterán

Uhh, ezek nem olcsók. Akkor inkább veszek rá egy tokot. Nem megy egész nap és hűvös helyen van....
Köszi.

(#51419) qqcs1 válasza Dzsekó (#51416) üzenetére


qqcs1
csendes tag

Szia,

Köszi Ő lett: WD30PURX benne volt az esélyesek között, de így meg is nyerte.

-

(#51420) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy HDD-t az SSD mellé, játékok tárolására futtatására használnám valamint felvenni videót ezekből és letárolni rá.
Milyen vinyót kellene néznem? Rendszer vinyónak valót, vagy adattárolásra valót, vagy valami köztest? Tudtok ajánlani valami jó megoldást?

(#51421) Dzsekó válasza fntastic (#51420) üzenetére


Dzsekó
addikt

Méretet nem írtad. 3 hsz-el feljebb írtam pár 3TB és 4TB-osat.
Neked is ezeket ajánlom. Ha más méret kell, akkor a típusban az adott számot kicseréled az adott TB méret számára.
Szerintem elég az 5400RPM is. Nem kell rendszervinyó ehhez a feladathoz.

[ Szerkesztve ]

(#51422) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

leváltanám a mostani szerveremet és 4*2TB WD Red tömböt egy kétlemezes NAS-ra, amibe menne egy 5TB lemez és az egyik mostani wd20efrx, amire a backup menne a nem reprodukálható adatokról. a cucc nagy része amúgy filmek és sorozatok, pótolhatóak, viszont erről menne a torrent is, nagyjából folyamatos üzemben lenne.

5TB méretben már elég nagy az árkülönbség a Green és a Red között, meg szabad erre venni a zöldet, vagy inkább ne legyek sóher és vegyem a Redet?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51423) vond válasza fogtunder (#51422) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én nem lennék sóher (ha lenne annyi pénzem), és a Red-et venném.

De pótolható, illetve rendszeresen máshova kimentett adatoknak tehetsz be zöldet is, ha bevállalod. Lehet, hogy az is elmegy évekig, és a vörös is bedögölhet pár nap/hét/hónap alatt. Nincs tökéletes HDD. Ezért kell minden fontos dologról biztonsági mentés, akár több példányban.

Egyékbént a backup mehetne külső vinyóra is (én is így csinálom a cégben), így ha most veszel egy 5 terás lemezt, akkor megmaradna egy rekeszed a NAS-ban. Vagy tehetsz bele most 2x2TB-ot a meglévő lemezeidből (RAID0-ban, vagy simán két külön tömbként 4TB méretben). Egy külső házba megint egy 2 terás, és egyet még el is adhatsz, vagy befogod +1 backup lemeznek. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#51424) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Van különbség sata és sata kábel között? Ismerősömnek ujitottam a gépet de nem tudom hogy a sata kábelen található sata 2 felirat csak marketing fogás vagy valóban lassabb tőle az adat átvitel sata 3 on sata 3-as hdd-n?

(#51425) jim bcs válasza 4264adam (#51424) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egy picit lassabb lehet, de nem számottevő, maradhat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51426) Dzsekó válasza 4264adam (#51424) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs különbség. Lehet régebben gyártott kábel is, amikor még sata2 volt a leggyorsabb. De tök mindegy, mert sata1 kábel is ugyanaz. :)

(#51427) Dzsekó válasza jim bcs (#51425) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem lesz tőle lassabb, nem a kábelben van a különbség, hanem a vezérlőben.

(#51428) jim bcs válasza Dzsekó (#51427) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tisztában vagyok vele, de azért nem mindegy milyen az a sata2 kábel, a legalja az okozhat lassulást a minőségéből adódóan nem is keveset, egy normálissal viszont nincs szemre észrevehető különbség.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51429) fogtunder válasza vond (#51423) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább azért kérdeztem, mert nem láttam az ajánlóban egyetlen green lemezt sem, és gondolom ennek vannak okai, erre lennék kíváncsi alapvetően, olvastam olyan mende-mondákat, hogy csak a címke színe és a garancia idő különbözik a kettőn. azt tudom magamtól is, hogy alapvetően redet kellene ilyen célra vennem, nem véletlenül van belőle már 4 :D meg ha ilyen 5K lenne a különbség, el se gondolkodnék rajta, de ekkora méretnél már 10K.

van 4,2TB adatom, ezt meg tudom húzni kicsit persze, de pl. a gyerek fényképei folyamatosan híznak, úgyhogy legalább 4TB hely kell, de inkább 5 (eredetileg 6-ot akartam, csak az ára...). nem lokális backup szintén meg van oldva rsyncen keresztül, RAID-0 és JBOD meg tuti nem lesz, mert akkor az egész tömb megy a levesbe, ha valami gond van, így meg ha kiesik a nagy, a pótlásig el lehet lenni a kis reden.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51430) 4264adam válasza Dzsekó (#51426) üzenetére


4264adam
veterán

És jim bcs:

Köszönöm válaszaitokat!
Biztosan megfelelő lesz számára a sata2-es kábel hiszen egy x2 3800/8600gt-ről lép i5 2400/750ti-re. Illetve ami itt lényeges sata1-ről sata3-ra és nem volt szívem a saját ASUS sata3 kábelemet oda adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#51431) Dzsekó válasza 4264adam (#51430) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem az SSD-m, a 2003-ban vásárolt első Sata1-es Abit alaplapomhoz adott szürke sata1-es kábelen lóg. Gond nélkül teszi a dolgát. Nálam az a kábel egy ereklye, még bele van gravírozva az Abit felirat, igaz, az egy minőségi kábel volt akkor, de a maiakhoz képest nagyon mezei, még pattintós beakasztója sincsen. Szerintem biztos fog vele menni, ha meg mégsem, akkor 300-500Ft egy kábel...

[ Szerkesztve ]

(#51432) Zlin50 válasza Dzsekó (#51421) üzenetére


Zlin50
senior tag

Arról lehetne pár szót mi a helyzet ezzel a hibajavítással? A Red és Purple esetén is felmerült hogy van vagy nincs vagy ilyen meg olyan. Mennyiben lehet probléma illetve mire lehet számítani, esetleg adatvesztésre?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#51433) #59070464


#59070464
törölt tag

Fontos adatok tárolására keresem a legmegbízhatóbb adattárolót. 500 GB-nál nem kell nagyobb. Elsődleges és legfontosabb a megbízhatóság. Mivel nem egy nagy méretről beszélünk, ezért kimondhatom, hogy az ár nem számít. A WD5003ABYZ-t néztem ki első körben (WD Re széria).

(#51434) Dzsekó válasza Zlin50 (#51432) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a parkolásra gondolsz, akkor van, de ez semmilyen esetben nem okoz adatvesztést, illetve kikapcsolható WD-knél.
Többi márkánál sajnos nem kikapcsolható.

(#51435) Zlin50 válasza Dzsekó (#51434) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem , nem arra. Arról lenne szó , hogy adatrögzítés szempontjából mi a helyzet.. A Purple-ből állítólagosan kivették és a Red-nél sem teljes , bár azt sem tudom igazából mi az amit kivettek vagy nem teljes.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#51436) jim bcs válasza #59070464 (#51433) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#51433) NewmanHD
A legmegbízhatóbb 2 hdd, egy a szekrényben egy pedig napi használatban, mindkettőn ugyanazokkal az adatokkal. De visszatérve a WD5003ABYZ egy nagyon jó hdd, nem véletlenül van 5év garija, mehet.

(#51432) Zlin50
Egy hdd se életbiztosítás, akármelyik meghibásodhat. A legmegbízhatóbb 2 hdd, egy a szekrényben egy pedig napi használatban, mindkettőn ugyanazokkal az adatokkal. A Red-Purple-Purple NV alkalmas adattárnak, az, hogy mikor és melyik példány lesz hibás azt előre senki nem tudja.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51437) fogtunder válasza jim bcs (#51436) üzenetére


fogtunder
nagyúr

itt nem a meghibásodásokról van szó, hanem arról, hogy a surveillance célú purple sorozatnál, a WD egy speciális hibajavító algoritmust használ, hogy ne szakadjon meg a felvétel, akkor sem, ha hibás az adat, mert kamera kép rögzítésnél ez max egy olvashatatlan képkocka lesz, ami sokkal kisebb probléma. ellenben ha egy adatbázist tartasz rajta, és abban lesz korrupt adat, az már nem elhanyagolható tényező.

részleteket én sem tudok sajnos, de ezt több helyen olvastam, és ennek fényében én nem ajánlanám adattárnak a Purple szériát, csak olyan célra, amire készítik, DVR-ekbe.

(#51438) Dzsekó: pontosan ezért nem mindig javítja az adatot (kevesebb ideig hagyja ezt csinálni az algoritmus), hogy folyamatos legyen az írás és ne dobjon el képkockákat. a hibajavítás megszakítaná az írási folyamatot magát.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51438) Dzsekó válasza Zlin50 (#51435) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hol olvastad, hogy nincs a Purple-ben hibajavítás? A Purple-nek pont az a lényege, hogy ne legyen adatvesztés 24/7-ben, úgy, hogy akár 32 kamera tolja rá az adatot. Itt egy tesztvideó, hogy pontosan mit tud a Purple.

(#51439) Dzsekó válasza fogtunder (#51437) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sok infó sajnos nincs róla, hogy milyen hibajavító algoritmust használ a Purple. Majd idővel kiderül, ahogy vásárolgatják az emberek, hogy mennyire alkalmas erre a célra. Red tökéletesen alkalmas, ez már nálam is bizonyított, mert én is használom.

Szerk: Amit látok, hogy a firmware-e All Frame technologiára épül, de ennek rejtelmeit a WD sosem fogja nyilvánosságra hozni. Majd az idő eldönti, hogy alkalmasak-e sima adattárolásra vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#51440) fogtunder válasza Dzsekó (#51439) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, én is csak annyit találtam, hogy másik algoritmus, ami kevesebb időt hagy erre. lehet, hogy sose lesz belőle gond, lehet, hogy olyan adat lesz korrupt, ami nagyon nagy szívás.

a Red másik történet, én is használok többet, eddig nem volt data corruption 2 év alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51441) tomp


tomp
félisten

Nos nekem már nem kell venni mert ma megérkezett az ST2000LM003. De lenne egy kérdésem!
Miért Samsung felirat van rajta?
Seagate honlap cím, Samsung Spinpoint, Momentus, HDD Mfg by Seagate
2015.októberi gyártás. Azaz már rég Seagate kézben készült. De akkor miért Samsung felirat van rajta? Tudtommal a samsungnak már semmi köze hozzá. Vagy mivel még samsung tervezés volt így ezt a típust mindig az ő nevükkel fogja eladni a Seagate? :)

(#51442) Dzsekó válasza tomp (#51441) üzenetére


Dzsekó
addikt

Seagate átvette az irányítást, de ez egy hosszú folyamat, az is lehet, hogy sosem lesz Seagate, mint ahogy a WD is megtartotta a HGST nevet, sőt a termékpalettát is bővítik.
Szerintem addig örülj, amíg Samsungot tartasz a kezedben, sokkal megbízhatóbb volt a Seagatenél.

(#51443) tomp válasza Dzsekó (#51442) üzenetére


tomp
félisten

Van mind2 márka itthon. :)
Ahogy látom csak 2,5-ös és hordozható tároló piacon van samsung névvel ellátott Seagate-Samsung.
Lehet ez már kibővített megállapodás(anno 1évet mondtak, mire eltűnik a samsung márkanév), hogy a segate adja a pénzt és ő irányít de a volt samsung üzemben készül így rárakják a logót. :D

(#51444) Krike válasza Dzsekó (#51442) üzenetére


Krike
aktív tag

Akkor csak egy kérdésem lenne, mivel árban érzékeny vagyok:
Seagate
vagy
Toshiba

Előzmény, van egy lassan 8 éve működő 500GB-os WD green, és egy 5 éves Samsung F3 a gépemben. mind a 2 100%-os, és 1000 óra feletti a várható üzemidő HD sentinel szerint.

Köszönöm a választ

Krisztián

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#51445) jim bcs válasza Krike (#51444) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Seagate Barracuda-t ne !!!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51446) Krike válasza jim bcs (#51445) üzenetére


Krike
aktív tag

Annyit kell tudni hogy a régebbi lemezben 637 nap van, és 4713 indulás a 100% mellett. Ez kb. 6-8 év alatt :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#51447) Dzsekó válasza Krike (#51444) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyik sem túl megbízható. Ha nem félted a rajta levő adatokat, akkor kvázi mindegy, de inkább Toshiba.
Megbízható WD Black és HGST 7K4000, de ezek jóval drágábbak is.

Szerk: Ha nincs SSD-d, akkor a Samsung F3-at tartsd meg, tedd rá az op. rendszert, marha jól összerakott darabok azok az F3-as Samsungok, sokáig jó lesz még.
És az 500-as Green helyett vegyél egy WD20EFRX Red-et tárolónak. Megbízhatóbb is, 3 év gari van rá, és annyival azért nem drágább még.

[ Szerkesztve ]

(#51448) Krike válasza Dzsekó (#51447) üzenetére


Krike
aktív tag

Nagyrészt torrentnek, és telepített játékoknak kellene. A többi elvan máshol. SSD-n van a rendszer, egy Kingston 120 GB-os csodán.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#51449) olta


olta
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos kénytelen vagyok beruházni egy HDD-be, mert jelenlegieket már rég kinőttem, azonban valahogyan mindig megoldottam, hogy legyen helyem.

Jelenlegi kiszemeltem egy WD Red HDD, azonban nem vagyok benne biztos, hogy ez akár megközelítőleg a közelébe fog érni a 11 éves WD Black-emnek, mely a mai napig 100%-os, holott a hőmérséklete az elindítás kivételével talán még soha nem volt 60C alatt.

Az a bizonyos tervezett elavulás tényleg kezd ennyire elfajulni, vagy csak én látom negatívan a helyzetet? Vagy mi miatt hígult fel ennyire a piac, nem tudom elhinni, hogy korábban tudtak merevlemezt készíteni az utókornak, azonban ahogy fejlődik a technika, párhuzamosan hanyatlik a várható élettartam :U Vagy lemaradtam valamiről?

(#51450) Dzsekó válasza olta (#51449) üzenetére


Dzsekó
addikt

Most is tudnak merevlemezt készíteni, csak azt drágábban mérik. Az olcsó széria jobban hullik. Valahol a thaiföldi árvíz után bolydult meg ez irányban a fejlesztés. Ez van sajnos, el kell fogadni, hogy olcsón nem lehet tartós vinyót kapni, csak szerencsével.

Annak a szerencsétlen Black-nek Caviar SE16-nak rég kellett volna egy ventilátor hűtésnek. Csoda, hogy eddig bírta. A mai vinyók sokkal sűrűbb adatszerkezetűek, és sokkal kisebb minden alkatrész belül, emiatt kevésbé tűrik a hőtágulást, és hamar berogynak. Célszerű 45-48 fok alatt tartani egy vinyót. Amúgy az a vinyó olyan régi, hogy 83GB-os a tányér adatsűrűsége, a Red-é pedig 1TB 1 tányér, tehát a Red állva hagyja szegény SE16-ot. Nyugodtan veheted azt. De a hőfokra figyelj, mert ha sütőnek használod, akkor mindegyik mai vinyó be fog krepálni.

Krike: arra jó a WD RED veheted nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.