Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) josipov


josipov
csendes tag

Üdv!

Laptopba vennék 2. vinyót, lecserélve az alig 30000 órás, 500-as Toshi hdd-t valami 1 terásra.
Összefoglalót és az utóbbi pár oldalt végigolvastam, kérdéseim a következők lennének:

WD Blue, H5k1000 között van-e érdemi különbség az áron kívül? Ezek elvileg sata3-ak, Samu M8 a listában sata3nak van írva, de amit találok az mind sata2.

Csábító a másfél tera, majdnem vettem Seagate ST1500LM006-t 17000-ért, erre a mai nappal visszaugrott az ára 32000-re. Lemaradtam valami jóról, vagy annyira ne sajnáljam? :)

Jól néz még ki a ST1750LM000 21e-ért, arról van-e tapasztalat, vélemény?

Segítségeteket köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#51852) King Unique válasza josipov (#51851) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy 2,5" HDD-nél, főleg adattár célra, ugyan mindegy a SATA2/3 csatoló. Szerintem.
Árak sajna folyamatosan változnak...ennyiért nyilván nem érdemes megvenni, akkor már ST2000LM003.
ST1750LM000 megint csábító, bár az az összefoglalóba nem került be. Lehet azért, mert valamit machinálnak (short-stroked), hogy kijöjjön az 1,75 TB. Külső USB-s házba már többen vettek és használnak ilyet, gyári külső kivitelben is [link]. Eddig nem volt rá panasz, bár a teszt alapján a sebességértékeket keveslem kicsit. Nálam, az ugyancsak 667 GB-os tányérokkal szerelt 2 TB-os verzió gyorsabb valamivel [link].

[ Szerkesztve ]

(#51853) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, sajnos tönkrement a 1.5 TB-os külső winyóm....
Melyik típust ajánljátok ami legalább 2 TB / de lehet több, halk, és jól viseli a külső racket. kizárólag háttértárolónak lenne használva, filmek, zenék, fényképek.
:R na persze olcsó :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51854) King Unique válasza L4mie (#51853) üzenetére


King Unique
titán

3,5" (külső) adattárnak a WD Red javasolt. Igaz nem a legolcsóbb...

(#51855) nimfas válasza King Unique (#51854) üzenetére


nimfas
addikt

Mivel belsőre is ezt javasoljátok így a többi típus, márka már kuka. ;]

(#51856) josipov válasza King Unique (#51852) üzenetére


josipov
csendes tag

Na igen, 2,5"-ból nem sokat láttam 300 megával dolgozni, nemhogy 600-al :)
A ~15-16k-s lélektani határnál nem szívesen mennék feljebb, de ha használható az 1,75, arra lehet beruházok.

Egyébként az első kérdésemre még várom a választ (blue vs 5k1000). Vagy mindegy, azt vegyem amelyik jobban tetszik vagy olcsóbban megtalálom, mert mezei usernél nincs különbség? :)

tennék a gépbe 3. vinyót is optika helyére, de az csak sima sata, ellenben van egy üres mPCIe16, abba tennék sata3 kártyát. Sőt, ide csatolnám a rendszer ssd-t, a két hdd meg mehetne a gyári sata2-be :)
vagy túl elvetemült és nem lenne értelme?

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#51857) King Unique válasza josipov (#51856) üzenetére


King Unique
titán

A WD Blue előnye az, hogy a gyári programmal lehet állítani a fejparkolás értékén. A Hitachinál nem és amelyikre FW: 560 van címkézve, azok nagyon aktívan parkolnak. Lehet valakinek a HGST jobban bejön, van ahol 3 év garanciát is adnak rá, de én magamnak lehet inkább WD-t vennék. HGST Travelstar 7K1000-et használok USB 3.0 házban, az ok. Viszont a 7200 RPM miatt adattárnak kevésbé ajánlott. Igaz én full alu, jó hőlevezető házba tettem, így ott ok.

(#51855) nimfas: lehet venni mást is, de amúgy nem véletlenül ajánlott a Red. Minőség és megbízhatóság terén talán nem feltétlenül a legjobb egy Seagate / Toshiba. 3,5" USB 3.0 külső házba meg eleve 5400 RPM-es javasolt.

(#51858) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Külső rack-be szeretnék 2.5" vinyót venni. Nincs semmi extra elvárásom azon kívül, hogy olcsó legyen. Kizárólag filmek lennének rajta és egy routerre lenne kötve. A következő két típust néztem ki WD500LPVX, WD500LPCX. Az összefoglalót elolvastam, és tudom, hogy van jobb választás is, de olcsóbb nem nagyon.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#51859) King Unique válasza gabikiraly2 (#51858) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mindenképpen 7 mm-es HDD-t akarsz venni, 9,5 mm-es nem jó?
A kettő WD Blue közül, az LPCX-ben 16 MB cache van, de az adattár használatnál nem számít annyira. Amúgy a 2,5" 500 GB-os HDD-k ár-érték aránya elég xar, mert + pár ezerért már 1 TB-os modelleket lehet venni [link].

(#51860) gabikiraly2 válasza King Unique (#51859) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igazad van, elég rossz a Gb/Ft arány ezeknél a vinyóknál.
Megnéztem a linket is amit küldtél. Ezek szerint kissé megnövelve a keretet már nagyobb a választási lehetőség. De jobban belegondolva ehhez az összeállításhoz még kellene egy aktív usb hub is, mert nem biztos, hogy a router elég delejt tud leadni. Így már képbe jönnek a 3,5" vinyók is.
Ebből ezt néztem: [link]
ezzel a házzal: [link]

Csend a lelke mindennek!

(#51861) Dzsekó válasza gabikiraly2 (#51860) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vinnie kell a routernek a 2,5"-ost 1 usb-ről, nálam Asus router simán viszi az 1TB-os WD Passport-ot.

[ Szerkesztve ]

(#51862) elmelet45


elmelet45
tag

Sziasztok!

Van egy Hitachi Deskstar 7K1000.B 1TB-os HDD-m amit játékok futtatására, adattárolásra, letöltésre, és egy 120GB-os Kingston V300-as SSD-m, amit rendszernek, és a rajta futó programok futtatására használok.

HDD-t már kinőttem, szeretnék egy nagyobbat venni, Western Digital Red 3.5" 3TB 7200rpm 64MB SATA3 WD30EFRX lenne a legoptimálisabb számomra, mivel a WD Black árát sokallom ár/kapacitás arányban, hasonló méretben 50 környékén kapható, a Red 32-34-ért is elérhető? Mennyire megbízható ez a termék hosszútávra?

Később meg szeretnék egy 4x nagyobb SSD-t venni Samsung 850 Pro-t 512 GB méretben, rendszer+programok futtatásán kívül, játékoknak is, akkor a HDD megmaradna adattárolás, letöltés szempontjából, azért FHD-s, filmeknek, ISO-knak, fényképeknek, zenéknek kell a hely, törölgetni, irogatni meg nem nagyon szeretnék.

Előre is köszönöm! :)

(#51863) King Unique válasza gabikiraly2 (#51860) üzenetére


King Unique
titán

Hát eleve USB tápellátás terén a TV, set-top box, router és társai lutri...jobb TV-ken szokott lenni 1 A-es HDD feliratú port, direkt 2,5" külső merevlemezekhez. Egy router meghajtja-e, vagy sem, az vagy/ vagy kategória. Én próbáltam pár 2,5" meghajtót, amit az olcsó TP-Link router és WayteQ set-top box is megpörgetett, de, hogy az mennyire jó hosszabb távon a HDD-nek, az más dolog. Fórumon lévő adatmentő szakemberek is erősen Y kábelt ajánlanak USB 2.0-portnál, még PC-is. Ha a routeren csak 1 db port van, akkor az Y kábel nyilván kizárva. Aktív hub szóba jöhet, ha tudja kezelni azon keresztül is a router.

3,5" megoldás ilyen téren stabilabb nyilván és a jobb házakon be/ ki kapcsoló is van, ami megint előnyös. Ebben a méretben a WD10EFRX jó választás és a Captiva rack ár-érték aránya is egész jó.

(#51864) htc07


htc07
addikt

Üdv!

Torrentre nagyon OP lenne a WD1003FZEX? (gigabites net, i5, konfig az adatlapomon)

Jelenleg egy koros ST3250318AS viszi a szerepet, de sokat áll overload miatt.

Igazából látom, hogy az árán lassabb 2TB HDD-k is vannak, a kérdés az inkább, hogy pl. egy WD20PURX-hez képest, lenne-e jelentős különbség a fenti feladatkörében.

[ Szerkesztve ]

(#51865) Dzsekó válasza htc07 (#51864) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem elegendő az 5400rpm is, kivéve, ha nem futtatsz 50 szálat egyszerre. Sok párhuzamos feladat esetén jobb a 7200rpm, 10 szál alatt szerintem elegendő az 5400rpm.

(#51866) htc07 válasza Dzsekó (#51865) üzenetére


htc07
addikt

Á, annyira nem tolom hardcore. ;]

Csak azért gondoltam a 7200-ra, mert a mostani is 7200-as, viszont szerintem a 8MB cache fogja vissza nagyon.

Akkor lehet hogy a 2TB purple lesz belőle. :R

[ Szerkesztve ]

(#51867) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.

A jó öreg elavult adattovábbítás nevében egy "hurcibálós" adattárolót szeretnék.
A pendriveok gyorsan repültek mert nem megfelelő ár/kapacitás aránynal rendelkeznek.
Viszont a külső merevlemezekkel meg aza gondom, hogy Az USB2 lassú így értelmüket veszítik. USB-ból mit tudtok ajánlani?
1tb körül?

Vagy válasszam a sima wincsi és dokkoló párost? (95%-ban apámhoz hordanék anyagot akinek van dokkolója)

Köszi

(#51868) jim bcs válasza Songo (#51867) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sima wincsi és dokkoló :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51869) M107


M107
addikt

:R

piadex2

1 éves, 7 hónapos 2 TB DT0ACA 200 HDD 2013 07 hó gyártás

11 hónapos 2 TB DT0ACA 200 HDD 2014 11 hó gyártás

11 hónapos ebben tér el :

Az 1 éves 7 hónaposnál ez az érték 0

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51870) Attici


Attici
őstag

Egy 7 éves laptopba keresek 500GB-1TB körüli HDD-t. Egy IDE to SATÁs Caddybe.
A mostani szériákból melyiket érdemes megvenni? Melyikkel van kevesebb probléma?
WD-ből az BPVX, LPCX és LPVX szériákat nézegettem.
Toshibából pedig a MQ01ABD szériát.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#51871) jim bcs válasza Attici (#51870) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

500GB
HGST Z5K500
WD Scorpio Blue (WD5000LPCX)

1TB
HGST 5K1000
WD Scorpio Blue (WD10JPVX) (WD10SPCX)
WD Red (WD10JFCX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51872) Attici válasza jim bcs (#51871) üzenetére


Attici
őstag

Jók a HGST-k? :F
Még csak DVR-ekben találkoztam velük, és ott nem mindegyik készülékkel voltak 100%-osan kompatibilisek.
A Toshibákkal mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#51873) vomir1


vomir1
tag

Sziasztok, tudnátok segíteni nekem, hogy ps3ba milyem vinyót vegyek, illetve mennyire számít itt a cache mérete? Elég lehet egy 5400rpmes 8MB cache-es is? Illetve a magasabb rpm vagy a magasabb cache a fontosabb sebesség terén?
Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

(#51874) peq válasza vomir1 (#51873) üzenetére


peq
aktív tag

Hali!

A létező leghalkabb vinyót keresem! Film, zene, adattárolás. 2,5 / 3,5 teljesen mindegy. A lényeg, hogy kussba legyen akár egy SSD! 500 giga doszt elég, de ha nem sokkal drágább az 1TB, az is jöhet.

Köszönöm a válaszokat :R

(#51875) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Külső merevlemezt szeretnék vásárolni főleg arra célra, hogy filmeket tegyek rá és USB-vel TV-hez csatlakoztatva nézzem azokat. 1 vagy 2 TB-s méretben gondolkodom.

Milyen márkát, mekkora sebességű és pufferelésű merevlemezt ajánlotok?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51876) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok 2,5 keretbe keresek kb 500as winyót filmeknek, mely kb állandóan rá lenne dugva tvre. Mit érdemes nézegetni?

(#51875) ImACeltic
Gyanítom hasonló választ kapunk. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#51877) King Unique válasza ImACeltic (#51875) üzenetére


King Unique
titán

Összefoglalóban van utálás a topikjaira. Illetve fizikális méretet sem ártana pontosítani.

(#51878) ImACeltic válasza King Unique (#51877) üzenetére


ImACeltic
őstag

Az összefoglalóból én azt szűrtem le, hogy nekem egy ilyen megfelelne: [link]

Jól gondolom?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51879) Dzsekó válasza peq (#51874) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 2,5"-osak halkak: #51871

vomir1: Neked is jók lehetnek ezek a vinyók. Egyébként a 7200RPM jobban számít, de jobban is melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#51880) King Unique válasza ImACeltic (#51878) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem akarod bonyolítani, akkor megfelelhet. :K
Persze pro / kontra van itt is, amit az érintett topikokban lehet tovább ragozni.

(#51881) andro93


andro93
aktív tag

Sziasztok!

Ps4-be tudnátok ajánlani 2,5 inches (9,5mm) 2 TB merevlemezt? Milyen gyártótól érdemes venni? Lehetőleg minnél jobb áron! :K

(#51882) josipov válasza King Unique (#51857) üzenetére


josipov
csendes tag

Köszönöm a választ!
Akkor az 5k1000 egyelőre kiesik, azonban még mindig tipródom, most a jpvx és a 1,75 Tb között :)
M9T sorozat parkolásáról nem találtam túl sokat. Nincs vele probléma, vagy nem olyan elterjedt?

most hogy mindennap nézegetem a vinyókat, azt vettem észre hogy szép lassan elkezdtek drágulni, de szinte az összes...
Ti többet foglalkoztok ezzel, mi a véleményetek?

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#51883) King Unique válasza josipov (#51882) üzenetére


King Unique
titán

Hát itt a WD a sláger, de szerintem 2,5 colosban nem rossz az M8 és M9T sorozat sem. Hogy ez az 1,75 TB-os mennyire megbízható, azt nem tudom? Bár, mint említettem, eddig nem panaszkodtak rá.

(#51881) andro93: 2,5" | 2 TB | 9,5 mm merevlemezt kizárólag a Seagate-Samsung készít ilyen paraméterekkel. Az ST2000LM003 itthon is beszerezhető.

(#51884) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok! Adattárolásra keresek 3.5" merevlemezt kb. 3 TB méretben. Javarészt fhd filmek lennének rajta, amik innen kerülnének lejátszásra. A rendszer SSD-ről fut. Esetleg, késöbb kikerühet egy külső házba ha összeállna a házimozi mediaplayerrel. Ez utóbbi nem fő szempont.

(#51885) King Unique válasza Wayne (#51884) üzenetére


King Unique
titán

Összefoglalót ha meglesed, akkor láthatod, hogy egyértelműen a WD Red ajánlott ilyen célra. Vagy még a Purple is akár szóba jöhet.

(#51886) King Unique válasza King Unique (#51885) üzenetére


King Unique
titán

7200 RPM kategóriában persze akad más is, de ha külső házban is lesz esetleg használva, akkor eleve az 5400 RPM-es modellek ajánlottak, mint a sima Red.

(#51887) andro93 válasza King Unique (#51883) üzenetére


andro93
aktív tag

Ezt néztem ki magamnak a varázslós boltból 25-ért, itt van helyben Pécsen. 25-ért jó vételnek számít ez az 1,75 TB-os? Szállítással máshol se lenne sokkal olcsóbb, és ha gariztatni kell, legalább helyben van.
Ugyanaz a Spinpoint M9T széria, amit linkeltél.
A 2 TB-os 30-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#51888) King Unique válasza andro93 (#51887) üzenetére


King Unique
titán

25k elsőre kicsit soknak tűnik érte, bár ha azt nézzük, hogy a 2 TB-os 30k, akkor elmegy. Vagy inkább előbbiért eleve a 21k volt nagyon kedvezményes. :D
A tányér és egyéb dolgok machinálása miatt az ST1750LM000 kicsit bizonytalan, de adattárként használva panasz itt a fórumon még eddig nem nagyon jött rá, ahogy említettem.

(#51882) josipov: nálam az M8 és M9T is parkol, ahogy szinte minden notebook merevlemez, Szerintem nem kell ezt a fejparkolás dolgot se annyira túlmisztifikálni, mert a gyári 600.000 limit sem kevés. Sőt, mutattak már nekem itt a fórumon olyan 640 GB-os WD Scorpio Blue-t, amiben 600.000+ értéknél is 100/100-as volt a HDS szerint. Ha tönkre kell mennie (pl. tervezett elavulás), akkor úgyis tönkremegy, a fejparkolástól függetlenül is.

[ Szerkesztve ]

(#51889) andro93 válasza King Unique (#51888) üzenetére


andro93
aktív tag

Nekem, mint ahogy fent is írtam, Ps4-be kellene, és viszonylag sokat használom, tehát jobb lenne inkább egy 1,5 TB-ost választani helyette?

(#51890) King Unique válasza andro93 (#51889) üzenetére


King Unique
titán

Akkora nagy, sokéves tapasztalat nincs szerintem az M9T sorozat megbízhatóságára vonatkozóan, hogy e téren ki lehessen emelni, vagy el lehessen vetni adott tárolókapacitású modellt. Az 1,75 TB-osnál ez a machinálás esetleges negatív hatása egyelőre csak feltételezés, ami még a gyakorlatban nem nagyon igazolódott.

Ha sokat használod, akkor pl. 24/7-es üzemre eleve a Red (WD10JFCX) lenne ajánlott, viszont abból max csak 1 TB-os van...A WD20NPVX és MQ01ABB200 meg 15 mm magas. És amúgy utóbbiakra sem lehet azt mondani, hogy annyival jobbak és megbízhatóbbak lennének, mint az M9T.

[ Szerkesztve ]

(#51891) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Ha nem teher számodra akkor írnál 1-2 sort a pro/kontráról, illetve, hogy szerinted melyik márka, melyik típusa lenne a jó választás? Látom, Te benne vagy a témában rendesen. :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51892) andro93 válasza King Unique (#51890) üzenetére


andro93
aktív tag

A sok alatt heti 3-4 napot értek, de akkor űzöm rendesen. A héten akkor megveszem ezt a 1,75 TB-os Seagatet, van rá 2 évgari, ha tönkre megy, akkor meg úgyis itt van helyben a bolt.

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat! :R

(#51893) peq válasza Dzsekó (#51879) üzenetére


peq
aktív tag

Köszi, a felsoroltak közül csemegézek hát :R

(#51894) Wayne válasza King Unique (#51885) üzenetére


Wayne
aktív tag

Köszi a választ :) 5400 vagy 7200?
Illetve red-en belül is látok több féle verziót.... (RE, SE, RED PRO)

[ Szerkesztve ]

(#51895) jim bcs válasza Wayne (#51894) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Adattárolásra elég az 5400rpm, az, hogy mi hova való azt az összefoglalóban megtalálod.

Red-ből csak 2 fajta van, red és red pro, a red 5400rpm a red pro 7200rpm de csak 3.5"-es esetén, 2.5"-ből csak 5400rpm-es van és 1TB a max.. Az RE,SE az más kategória, nem tartozik a red családjába.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51896) josipov válasza King Unique (#51888) üzenetére


josipov
csendes tag

Drágul minden, az 1,75 most legolcsóbban is 23k, de a legérdekesebb hogy ahol eddig 21 volt, abból a webshopból úgy vették ki hogy még az archív termékek közül is törölték :Y , a vicces hogy a 2 terás 28k, a 1,5 terás meg 32k :C

Amúgy nem akarom túlmisztifikálni, csak minek parkolgasson ha nem kell, a mobil PC-m stabil üzemben dolgozik nem kell félni leeséstől :)
Anno durva volt látni amikor meglett az ssd-m és a hdd meg átkerült secondaryba, hogy a 4 év alatt összegyűjtött ~30000 parkolás kb két hónap alatt felment 240000-re. (nem nézegettem gyakran a HDS-t, egyszer rápillantottam és feltűnt, addig azt se tudtam hogy létezik olyen hogy headparking :) )
Azóta torrenttel tartom kordában a dolgot, folyamatosan csordogál pár kilobájt, így 2 év alatt gyűjtött újabb 32000-t (de még 100/100)

Mérnökként a "tervezett elavulás" szókapcsolat hallatán súlyos homlokcsapkodhatnékom támad :R

Egyébként én is a WD-re szavznék, de mivel spúr geci vagyok az 1,75-nek jobb a Ft/Gb aránya, egyre inkább arra hajlok, de még meglátom.

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#51897) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Rendszerlemeznek szeretném az alábbi HDD-t: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX)

A gép "nagymama" gép. Amire használva van: Youtube videók nézése, letöltése, családi videók, fényképek nézegetése, valamint grafikai programok (PS, PSP) használata. Ezek mellett az unokák részére feltelepített kisebb játékok futtatása (legvadabb a Lego Star Wars).

Szóval ehhez az igényhez elegendő ez a teljesítményű merevlemez?

Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#51898) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Szeretném egy picit korszerűsíteni az adattárolómat. Mi lenne a jobb megoldás? Vásárolni egy nagyobb SSD-t, vagy HDD és SSD kombo? Ha csak SSD-t vennék 960gb-ra gondoltam. Ha SSD és HDD akkor 240gb es 2Tb. SSD elhasználódása miatt aggódok. Viszont a második opciónál aggaszt a HDD sebessége. Pl. GTAV alatt SSD-n szalad a betöltés, amig HDD-n várni kell rengeteget. Több FPS-t nem produkál ezzel tisztában vagyok, de a betöltéseket negyed vagy ötöd időre csökkenti. Melyiket lenne érdemes választani? Játék,böngészés alatt nem használódna túlságosan az SSD?

(#51899) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok, azt kérdezném, hogy a 3.5"-os WD RED 2GB-os (WD20EFRX) merevlemezei mennyire ajánlottak/megbízhatóan a következő elvárások szerint: 1. főleg adat tárolás/mozgatás/letöltés 2. játékok ide lennének installálva. (Venném én a Black-et is, csak az csak az kb.15K-val drágább.)
Valamint, hogy az 5400rpm elég e ezen funkciók betöltésére? :F

A válaszokat előre is köszi! :)

(Amúgy valami elképesztő mi ment itt végbe az utóbbi pár évben WD merevlemez fronton, anno 2008-2009 környékén, mikor a WD Blue lemezeket vettem, még simán az ajánlott kategóriába tartoztak, csak a Black volt fejletteb, az is csak a cache-ben, csak úri muri volt, ha valaki mégis Black-et vett Blue helyett. Most meg nézem, hogy nemhogy a Blue, hanem már a Red is csak 5400rpm-es, a Black-et pedig arany áron mérik, hát nagyon el vannak itt szállva a dolgok érzésem szerint, ár/érték viszonylatban...)

[ Szerkesztve ]

(#51900) S1M0N válasza SunMount3r (#51899) üzenetére


S1M0N
senior tag

Bőven jó lesz az játékok alá is, az 5400 és a 7200 rpm között nincs érezhető különbség.

Nekem egy ideig egy Greenről mentek a játékok, az is 5400 rpm-es, aztán kiváltottam egy Blackre (nem a sebesség miatt, hanem parkolás miatti döglődés okán), semmi észrevehetőt nem tapasztaltam pl. a Battlefield 4 pályabetöltéseinek idejével kapcsolatban (ugyan úgy kell várakozni).

De több más játéknál sincs különbség a sebességet tekintve.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.