Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20432) brd


brd
nagyúr

Akinek van valami bejáratott módszere a következőre, attól kérnék egy kis segítséget:

Van egy TV-kártyával rögzített analóg PAL adás, MPEG2-ben. Mivel a TV-kártya sajnos nem rendelkezik HW-es tömörítővel, ezért az MPEG2 stream FPS gondoktól szenved, 25 helyett 25.0xx, ahol x nagyobb, mint 0 (és valószínűleg a hang sem pontos "szabványos" frekvencia). Ha pl. egy MPEG2-t támogató VirtualDub-bal vágnám ezt a stream-et, akkor elcsúszik a hang, ebből gondolom, hogy az FPS ráadásul nem fix, hanem ingadozik. Bármilyen lejátszóval nézve viszont a kép és a hang szinkronban marad, és bárhová ugrani is lehet benne, akkor is megmarad a szinkron.
Arra keresnék valamilyen megoldást (programot), amivel ezt a stream-et meg tudnám vágni úgy, hogy ne csússzon el a szinkron. Vagy esetleg konvertálni is lehetne, szintén úgy, hogy a szinkron megmaradjon (bár ez utóbbi azért problémásabb, nem nagyon bízom benne, hogy ez megoldható). A Google-t én is tudom használni, MPEG2 konverterből/editorból rengeteg van, engem az érdekelne, akinek a fenti problémakörrel konkrét tapasztalata van.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.