Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37101) BaLee válasza btudos (#37100) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az volt a másik amit néztem, csak prociban is gyengébb, memóriája is kevesebb és 30al drágább.
Meg a játék az nem elsődleges szempont.

Szerk.: mi a baj a billentyűzetével?

[ Szerkesztve ]

(#37102) btudos válasza BaLee (#37101) üzenetére


btudos
veterán

Lakkos az alapja, jobban süpped az általam elnézhetőnél, és nekem a billentyűk nyomáspontja sem jött be, de ez az én saját véleményem, hallottam már jó véleményeket is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37103) GeryFlash


GeryFlash
veterán

ez mennyire jó vétel?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37104) btudos válasza GeryFlash (#37103) üzenetére


btudos
veterán

Semennyire.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37105) tm5 válasza Borote (#37097) üzenetére


tm5
tag

Köszi ezekre gondoltam én is, csak azzal nem voltam tisztában, hogy manapság minden gépnél kivehető az ODD és lehet is hozzá caddy-t kapni.

(#37106) Borote válasza tm5 (#37105) üzenetére


Borote
addikt

A gépek zöménél így van. Van néhány, ahol az ODD az vékony (12,5 helyett 9mm-es), oda más caddy kell.
Illetve az automata beszippantós (nem tálcás) ODD-k esetében nem tudom, hogy mi a helyzet.

(#37107) bob011


bob011
tag

Lenovo g580 játékra ajánlott változatához hasonló vagy nagyobb tudású gépet keresek, elsősorban játékra, de 3 év garancia feltétel. Miket érdemes megnézni? Ár kb. max. 150-160k-ig.

(#37108) Chaser válasza Borote (#37106) üzenetére


Chaser
titán

Kb ugyanaz. A slotineknél annyi, hogy rá se kell tenni az előlapot, különben nem férne be a DVD/caddy. De ilyet csak Mac-nél láttam még. 1%-ban van olyan, ami teljesen spéci megoldást kíván.

szerk: bob011: Z500

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37109) btudos válasza bob011 (#37107) üzenetére


btudos
veterán

Grafikában csak a Samsung NP370 ad némi többletet a G580-hoz képest (viszont ha jól tudom csak két év garancia van rá), de ha azonos teljesítmény megfelel, akkor a Dell inspiron 5520 sem rossz választás.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37110) GeryFlash válasza btudos (#37109) üzenetére


GeryFlash
veterán

A dell inspiron 5520-asból nem igen van játékos kiadás 160-ért :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37111) Borote válasza Chaser (#37108) üzenetére


Borote
addikt

Köszi! :) Ja, hogy én is mondjak valami újat, Samsung Chronos-nál is slot-in megoldást használnak :D

(#37112) Arlekim: örömmel :)

[ Szerkesztve ]

(#37112) Arlekim válasza Borote (#37097) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Thx :R

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#37113) grabber


grabber
addikt

Most eladó egy Dell Latitude E5530 180k-ért.Külső szemmel megér ennyi plussz árat egy A532-höz képest?Tudásban hasonló csak a minőség és a garancia jobb.Csak még ebben sincs SSD és ha én szerelem be,gari is ugrik gondolom?

(#37114) Chaser válasza Borote (#37111) üzenetére


Chaser
titán

Olyanba még nem szereltem:)

grabber: Attól függ melyik verzió. Ha a FHD akkor igen. Garanciája az egyértelműen itthon a legjobb. De fujié is legjobbak közt van. Nem ugrik a garancia egyik gépnél sem ha HDD-t vagy DVD-t cserélsz.

szerk: Ami extra még a backlit bill, jobb a kaszni, van dokk csatlakozó. Ha ezek nem fontosak 50k-s feláron elgondolkoznék.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37115) air válasza bob011 (#37107) üzenetére


air
nagyúr

Laptopszalonban már lehet gar. bővítést kérni G580-hoz is. 2->3 évre 15eFt. A 3. évet a szalon vállalja.
Eddig begyűjtött infók alapján, ha nincs extrém processzor igényed, akkor a B960-as is elég, így 160-ba belefér a garanciabővítés is.
Vagy Z500, ami eleve 3 év garos, és ugyan az a dGPU van benne, mint a G580-ban, és 160 az ára.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37116) btudos válasza GeryFlash (#37110) üzenetére


btudos
veterán

Hogy a fenébe ne lenne?

SB i3-al van még olcsóbban is.

De a Z500-at elfelejtettem, az is jó lehet, minőségben ez a legjobb.

Grafikában viszont a Samsung a nyerő, bár Ő csak fehérben kapható.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37117) brumi1024 válasza Borote (#37111) üzenetére


brumi1024
veterán

Precisionokba is kérhető slot-in, de ugyanaz a modul mérete/kialakítás, mint a sima ODD-nek.

(#37118) sagem


sagem
addikt

Sziasztok,

Laptopot keresek, kérlek ajánljatok egy jó ár/érték arányút:) A masina általános felhasználásra és némi játékra lenne használva, de nem gépevő új FPS-ekre kell gondolni, hanem Sims3 és ehhez hasonló casual játékokra. A maximális keret 155 ezer ft környékén mozog, ebből kellene kihozni amit lehet.

SSD és ilyesmi így persze nem feltétel. HDD-ből jó lenne 750-es, de ha csak 500as jön ki az sem tragédia. Nincsenek extra igények, a cél az adott keretből kihozni azt ami leginkább megéri ár/érték arányban, s több évre tervezett gépvásárlásról lenne szó. Csak új, garanciális gépek játszanak.
Én első körben ezt találtam, szerintetek..? Érdemesebb lenne inkább i3as processzort néznem, és erősebb vgat esetleg?

Toshiba Satellite C855-1CG

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#37119) runner 125 válasza grabber (#37113) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem meg.
3 év NBD gar, fém fedlap, magnézium váz, erősebb zsanér szerintem megéri a felárat.

SSD-t kicserélheted, nem befolyásolja a garanciát.

sagem

Lenovo Z500, G580, 5520

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37120) Chaser válasza sagem (#37118) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo G580, Z500.

grabber: Persze, TN. 5530-akat gyárilag nem szerelik IPS-sel. Vannak előnyei, neked kell tudni azok kellenek-e. Itt gondolom számlaadás sincs, valakinek az is fontos.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37121) grabber válasza Chaser (#37114) üzenetére


grabber
addikt

Chaser és runner 125:
Igen FHD.Magyar tesztet nem nagyon találtam,de szerintem TN panel a jobbik fajta.Kijelzőre kíváncsi lennék.NBD nagyon szimpatikus megoldás és 3 év gari is.Üzemidő is elég jó az angol tesztek szerint.

(#37122) brumi1024 válasza grabber (#37121) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó képe van az 1080p-s E5530-nak.

(#37123) sagem válasza runner 125 (#37119) üzenetére


sagem
addikt

runner&Chaser köszönöm a válaszokat :R

Úgy látom 155ezres sávban mindig van vmi kis kompromisszum, s mivel több évre tervezett vételről lenne szó, lehet hogy érdemesebb lenne rábeszélnem az ismerősömet arra, hogy rászánjon még +10ezret, mert 165ért már ->
Lenovo IdeaPad G580AH is kapható, ami nem tűnik rossznak.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#37124) Chaser válasza sagem (#37123) üzenetére


Chaser
titán

G580-ból bőven jó az i3 verzió is, ha nem használ spéci sw-eket amik esetleg kihasználják azt a + pár dolgot, amit utasításkészletben ad egy "i5", ami egyébként nem 4 magos notebookok esetében, csak 2mag + 2HT mint az i3. De ha spéci dolgok nincsenek és multiban se játszik akkor még pentiumos verzió is jó megoldás, maiak már nagyon erősek. Többletből meg lehet kipótolni a nyaralást vagy SSD-t venni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37125) Meghivott


Meghivott
addikt

Hová lett a Black Friday?!
Valaki valamit?

(#37126) sagem válasza Chaser (#37124) üzenetére


sagem
addikt

ahmm, thx értem, akkor i3 vonalon maradunk, s úgy kijön az eredetileg tervezett összegből is, meg a merítés is több. Érdemes 8 GB-ban gondolkozni vagy elég a 4GB? Win7 vagy 8 fog futni a gépen.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#37127) sagem válasza sagem (#37126) üzenetére


sagem
addikt

fene, kicsúsztam a szerkesztési időből, sry:( A memóriát azért kérdezem, mert már speciális programokat nem fog használni, erősen szeret az illető "multitaskingolni" azaz jó sok mindent meg tud nyitni egyszerre.. :N

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#37128) Chaser válasza sagem (#37126) üzenetére


Chaser
titán

Sztem legyen 8GB, nem sok felárat kérnek érte és a ddr3 már nem olyan olcsó mint régen volt és valszeg nem is lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37129) Meghivott válasza Meghivott (#37125) üzenetére


Meghivott
addikt

Ok, látom...

(#37130) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Összekuporgattam 315.000 Ft-ot. Nos lapost szeretnék ebből vásárolni.
Max Keretösszeg: 315.000 FT
Fh kör: Játék és Játék :)
Játéknál fontos: Natív felbontást bírja (mert gondolom ekkor adja a laptop a legjobb képet) Medium-High (AA és társai nem lényeges)
Legfontosabb számomra: Mindkettő (minőség és teljesítmény)
SSD: Nem olyan fontos
Kijelző méret minimum: 15,6",
Notebook tömeg: Mindegy
Oprendszer: Nem baj ha van
VGA megkötés: Csak Nvidia

Amit eddig néztem:
Asus G55vW
Lenovo Y500 650 SLI
Lenovo Y500 750 SLI (órajelben emelt)

Köszönöm a fáradozást

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#37131) madeinjapan


madeinjapan
csendes tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék vásárolni. Általános felhasználású gép kellene, tehát filmezésre, netezésre, egy-két játékra (roller coaster, sacred 2, ... ). Tehát feltételezem, hogy nem kell egy erőmű, de a rendelkezésre álló keretből a legjobbat szeretném kihozni!

Az összeg, amit ráfordítok: 35 000 HuF.

Jó állapotban legyen mindene, az akksija is. Posta játszik.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel : Tamás

(#37132) brumi1024 válasza Damage401 (#37130) üzenetére


brumi1024
veterán

A 3. variáns venném a helyedben, de 30k-val olcsóbban innen. A g55-ért sok 300k és jóval gyengébb mint az Y500 GT650M SLI-vel, és akkor a 750M-ről még nem is beszéltünk.

(#37133) Damage401 válasza brumi1024 (#37132) üzenetére


Damage401
senior tag

Pont ezt kerestem, hmm akkor egy véleményen vagyunk :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#37134) runner 125 válasza brumi1024 (#37122) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, ugyanaz a panel van benne, mint az E6530-ban, akkor tényleg jó.
Oldal irányba kellően jók a betekintési szögek, de fel le már kevésbé. Ha, ágyban filmezek igencsak be kell állítanom, de hát nem IPS, ez van. Viszont a nagy átlag TN panelnél jobb, ez tény.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37135) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok,

Esedékes lett az S205-öm lecserélése, és láttam, hogy lesznek elég komoly akciók a Lenovonál nemsokára. Laptopot munkára (WordPress, weboldalak összerakása, Photoshop, stb.) használok.

Két modell között vacillálok:
- B590
- Thinkpad Edge E330

Az előbbi javára az szól, hogy egy Nvidia NVS 5200M VGA lenne benne. Szerintetek megéri feladni a kisebb mérettel és tömeggel járó kényelmességet ennek a VGA-nak a javára? Mennyire használható ez játékra? Vagy maradjak a másik modellben található HD4000-nél?

Előre is köszi a választ.

Szerk: még annyit szerettem volna, hogy a Pentium B970 és az i3 procik között ugye jól tudom, hogy nincs jelentős teljesítménybeli különbség?

[ Szerkesztve ]

(#37136) Meghivott


Meghivott
addikt

Tudnátok ajánlani 15os laptophoz laptoptaskat? Csak a gépnek és töltőnek. Vmi csajosat...
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37137) runner 125 válasza Meghivott (#37136) üzenetére


runner 125
nagyúr

Belkin, CaseLogic, Samsonite, Targus, de gyártói logóval ellátott táskákból is léteznek csajos darabok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37138) Meghivott válasza runner 125 (#37137) üzenetére


Meghivott
addikt

Debrecenben egyedül a Laptopszalont ismerem,
a gép Lenovo,
de ilyen táska pont nincs...

(#37139) runner 125 válasza Meghivott (#37138) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézd ki valahol a táskát, tuti be tudják beszerezni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37140) btudos válasza Meghivott (#37138) üzenetére


btudos
veterán

Extreme Digital, Media Markt vagy bármilyen szaküzlet jó, ahol foglalkoznak laptopokkal, biztos találsz megfelelő táskát valahol Debrecenben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37141) zoleee24


zoleee24
tag

Megnéztem a Z500-at élőben, nagyon adta :DD
már csak a Lifebook-omtól kell majd megválnom

[ Szerkesztve ]

(#37142) Meghivott


Meghivott
addikt

Köszi!
Ezt találtam:
[link]
sztem nem rossz ;)

(#37143) AxBattler


AxBattler
félisten

Marha érdekes ez a Lenovo-féle Black Friday. :F :U
Folyamatosan változik a kínálat, ma már a harmadik variációt látom a szalonban...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37144) gumimaci78


gumimaci78
csendes tag

Sziasztok!

Esedékes egy laptopvásárlás az elkövetkező 1-2 hétben 120k környékén.
Elsődlegesen netezés,filmnézés a felhasználás,néha egy-egy játék mellett.

Ezt a gépet néztem,mennyire éri meg?

[link]

Előre is kösz a segítséget.

(#37145) pixxon válasza AxBattler (#37143) üzenetére


pixxon
tag

A főoldalon 15ről van szó, de az ajánlatokban mindig csak 7et látok, lehet hogy bizonyos időközönként frissítik, hogy mindig nézd meg, ezzel is növelve a látogatások számát

(#37146) unbekannt


unbekannt
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlást tervezek, a következő szempontok alapján:
- könnyű legyen (<2kg, sokat utazok, nem szeretek cipekedni)
- 13-14"
- erős gép legyen (munkámhoz kell)
- ár 130-150 eFt között
- és lehetőleg lenovo :) (ezt a márkát már ismerem, meg vagyok elégedve vele, de ettől független nyitott vagyok másra is)

Tudtok ajánlani gépet? Köszi előre is :)

(#37147) btudos válasza unbekannt (#37146) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo Thinkpad Edge E330/E430 vagy Fujitsu Lifebook LH532, más új, minőségben is értékelhető gépet hirtelen nem tudok mondani 150 alatt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37148) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Tesókámnak kéne notebook a munkájához, és a suliba. Általános programok futtatása, filmnézés, tárgykeresős játékok , internet. Erre keresnék neki egy megbízható masinát. Na most napok óta böngészem a topikot, és amit ajánlottatok, és még pont belefér az árba, az ez a noti lenne:[link]

Kicsit utána kérdezősködtem az informatikus ismerőseimnél, és szinte kivétel nélkül mindenki lebeszélt a fujitsu notebookokról, mert magas a meghibásodási százaléka, nem megbízható márka. Kicsit meg is lepődtem ezen, mert itt pont az ellenkezője jött le nekem. Most akkor mi az igazság? Nem szeretnék beleszaladni egy "rossz" vételbe.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#37149) btudos válasza bajtokarpi (#37148) üzenetére


btudos
veterán

Az az igazság, hogy az informatikus ismerőseid szeretnek a berögződéseik alapján véleményt mondani. Ők a Fujitsu-Siemens-re gondoltak, ami évekkel ezelőtt megszűnt. Azóta a Fujitsu Lifebook-ok igen megbízható gépek, és ha mégis beütne valami, akkor a Dell NBD garanciáját nem számolva a Fujitsu-nak van az egyik legjobb szervize Magyarországon.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37150) person


person
senior tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt vagyok. 15,6" körül.
Eredetileg alap irodai gépre gondoltam minél jobb üzemidővel, nyilván minél olcsóbban... Pl: Lenovo B575e 88k körül elérhető.

De igazából adnék érte 110k körül is ha érdemi különbség lenne teljesítményben és minimális játékigényemet is ki tudná elégíteni, még ha üzemidőt fel is kell áldozni. TOSHIBA Satellite C850-1L9 mennyire rossz választás?(110k)
Esetleg más alternatíva? Kicsit döntésképtelen vagyok és most anyagilag is elég szűken....
A segítséget köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.